Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μαιευτήρια της Αθήνας και κόστος


MBelicov

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Θα ήθελα να μου πείτε τις γνώμες σας σχετικά με τα μαιευτήρια της Αθήνας, πως ήταν το προσωπικό την εμπειρία σας καθώς και το κόστος ξεχωριστά της κλινικής και του γιατρού σας. Σας ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Του γιατρού εξαρτάται....στο Ρέα ( Ιούλιος 2017) ήταν 1500 για φυσικό τοκετό κ 2750 καισαρική..( σε τρίκλινο) το προσωπικό πολύ καλό ωστόσο εάν ξαναγεννήθηκα θα προτιμήσω δημόσιο θεωρώ ότι είναι πεταμένα λεφτά βλέποντας την αδερφή μου κ μια φίλη που γέννησαν στο Έλενα σε μονοκλινο( καθαρά δική μου άποψη)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Στο ιασω το κοστος για φυσιολογικο τοκετο ειναι στο περιπου 1650 το τρικλινο, 2000 το 2κλινο και 3700 το μονοκλινο. Ο γιατρος ξεχωριστα. Αυτα με συμμετοχη ΕΟΠΥΥ. Υπαρχει στο σαιτ τους τιμοκαταλογος. Οσο για εμπειριες απο το προσωπικο εχω να πω απλα τα χειροτερα!!

  • Ευχαριστώ 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, CMES είπε:

Στο ιασω το κοστος για φυσιολογικο τοκετο ειναι στο περιπου 1650 το τρικλινο, 2000 το 2κλινο και 3700 το μονοκλινο. Ο γιατρος ξεχωριστα. Αυτα με συμμετοχη ΕΟΠΥΥ. Υπαρχει στο σαιτ τους τιμοκαταλογος. Οσο για εμπειριες απο το προσωπικο εχω να πω απλα τα χειροτερα!!

Καλημέρα, εγώ πέρυσι στο ΙΑΣΩ έμεινα ενθουσιασμένη με το προσωπικό! Είναι ίσως ο μόνος λόγος που θα ξαναπήγαινα! Μάλλον ισχύει το που θα πέσεις όπως και σε όλα τα μαιευτήρια 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, island1 είπε:

Του γιατρού εξαρτάται....στο Ρέα ( Ιούλιος 2017) ήταν 1500 για φυσικό τοκετό κ 2750 καισαρική..( σε τρίκλινο) το προσωπικό πολύ καλό ωστόσο εάν ξαναγεννήθηκα θα προτιμήσω δημόσιο θεωρώ ότι είναι πεταμένα λεφτά βλέποντας την αδερφή μου κ μια φίλη που γέννησαν στο Έλενα σε μονοκλινο( καθαρά δική μου άποψη)

Έχω ακούσει ότι και στο δημόσιο δίνεις φακελάκι για να σε προσέξουν.. Η εμπειρία σου στο Ρεα πως ήταν; 

Στο Έλενα το να πάνε σε μονόκλινο ήταν δική τους επιλογή η έτυχε; και το μωρό μπορούσαν να το έχουν μαζί τους;; 

3 ώρες πρίν, katsif είπε:

Καλημέρα! 

Εγώ γέννησα αλεξανδρας! 45€ σε τρικλινο χεχεχε 

Γιατρός ξεχωριστά

Προσωπικό απλά φανταστικό! 

Καλημέρα! Και το μονόκλινο πόσο είχε; αν και μου φαίνεται κάπως σε δημόσιο και να πρέπει να πληρώνεις αλλά αν είναι να σε προσέξουν. 

Είχες τον γιατρό σου εκεί η γέννησες με όποιον γιατρό εφημέρευε; επίσης πως ήταν η εμπειρία σου; 

14 ώρες πρίν, CMES είπε:

Στο ιασω το κοστος για φυσιολογικο τοκετο ειναι στο περιπου 1650 το τρικλινο, 2000 το 2κλινο και 3700 το μονοκλινο. Ο γιατρος ξεχωριστα. Αυτα με συμμετοχη ΕΟΠΥΥ. Υπαρχει στο σαιτ τους τιμοκαταλογος. Οσο για εμπειριες απο το προσωπικο εχω να πω απλα τα χειροτερα!!

Ωχ! Δηλαδή τι εμπειρία είχες; επίσης συνολικά με γιατρό κλπ σου πήγε κοντά 4.000;;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MBelicov είπε:

Έχω ακούσει ότι και στο δημόσιο δίνεις φακελάκι για να σε προσέξουν.. Η εμπειρία σου στο Ρεα πως ήταν; 

Στο Έλενα το να πάνε σε μονόκλινο ήταν δική τους επιλογή η έτυχε; και το μωρό μπορούσαν να το έχουν μαζί τους;; 

Καλημέρα! Και το μονόκλινο πόσο είχε; αν και μου φαίνεται κάπως σε δημόσιο και να πρέπει να πληρώνεις αλλά αν είναι να σε προσέξουν. 

Είχες τον γιατρό σου εκεί η γέννησες με όποιον γιατρό εφημέρευε; επίσης πως ήταν η εμπειρία σου; 

Ωχ! Δηλαδή τι εμπειρία είχες; επίσης συνολικά με γιατρό κλπ σου πήγε κοντά 4.000;;;

Στο Δημόσιο απαγορεύεται να έχεις προσωπικό γιατρό κανονικά... Υποτίθεται πας μόλις σπάσουν τα νερά ή σε πιάσουν οι πόνοι της γέννας και σε ξεγεννάει ο ιατρός της εφημερίας, όποιος κι αν είναι αυτός... Αν τελειώσει η βάρδιά του και εσύ δεν έχεις γεννήσει, αυτός φεύγει και αναλαμβάνει η επόμενη βάρδια κοκ... Αν εσύ και η κάθε κοπέλα επιθυμεί συγκεκριμένο ιατρό, δεν πιστεύεις πως θα πρέπει να ανταμειφθεί για τις υπηρεσίες που θα προσφέρει? Μπορεί να χρειαστεί να έρθει μεσα στη νύχτα ενώ κανονικά δεν έχει βάρδια, να μείνει παραπάνω για να ολοκληρωθεί ο τοκετός σου κλπ.... Αυτά είναι τα χρήματα που του δίνεις.. τον πληρώνεις σαν ιδιώτη δηλ και όχι "για να σε προσέξει παραπάνω"...

Επίσης, το δωμάτιο στο οποίο μπαίνεις εσύ το ζητάς... Αν θες μονόκλινο το ζητάς κατα την εισαγωγή σου, αλλά φυσικά θα πρέπει να πληρώσεις τη διαφορά με βάση την ασφάλεια που έχεις..


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MBelicov είπε:

Έχω ακούσει ότι και στο δημόσιο δίνεις φακελάκι για να σε προσέξουν.. Η εμπειρία σου στο Ρεα πως ήταν; 

Στο Έλενα το να πάνε σε μονόκλινο ήταν δική τους επιλογή η έτυχε; και το μωρό μπορούσαν να το έχουν μαζί τους;; 

Καλημέρα! Και το μονόκλινο πόσο είχε; αν και μου φαίνεται κάπως σε δημόσιο και να πρέπει να πληρώνεις αλλά αν είναι να σε προσέξουν. 

Είχες τον γιατρό σου εκεί η γέννησες με όποιον γιατρό εφημέρευε; επίσης πως ήταν η εμπειρία σου; 

Ωχ! Δηλαδή τι εμπειρία είχες; επίσης συνολικά με γιατρό κλπ σου πήγε κοντά 4.000;;;

Ο γιατρος δεν μου πηρε λεφτα για αλλους λογους. Στην πρωτη εγκυμοσυνη πληρωσα 3κλινο και μεσολαβησε ο γιατρος και μου το αναβαθμισαν σε 2κλινο ενω στην δευτερη πληρωσα 2κλινο και μου το αναβαθμισε ο γιατρος σε μονοκλινο. Πληρωσα ακριβως οσα ελεγε ο τιμοκαταλογος.

Το βασικο μου παραπονο απο το προσωπικο ηταν η ασυνεννοησια μεταξυ τους. Προσπαθουσα να θηλασω ενα πολυ πεινασμενο παιδι εχοντας πολυ λιγο γαλα. Το παιδι εκλαιγε 24 ωρες συνεχομενα χωρις υπερβολη. Εμπαινε η μια μαια και μου ελεγε "δεν πρεπει να ειναι συνεχεια στο στηθος ή αγκαλια γιατι θα κακομαθει. Να το αφησεις να κλαιει". Μετα εμπαινε μια αλλη και μου ελεγε "καλα το παιδι σου πειναει και εσυ το αφηνεις νηστικο; τι μανα εισαι;" (ναι ναι χρησιμοποιησε αυτα τα λογια αυτολεξη). Το ιδιο συνεβαινε και με τους παιδιατρους. Αλλα σου ελεγε ο πρωινος και αλλα ο απογευματινος και μαλιστα με πολυ ασχημο τροπο, σαν να σε μαλλωναν. 

Επισης οταν ηταν να παρουμε εξιτηριο στο δευτερο παιδι ενω ημασταν ετοιμοι απο το πρωι μας ειπαν να περιμενουμε να παει 3 για να κλεισει 3 24ωρα το μωρο. Απο τις 3 λοιπον τους κυνηγουσα να μου δωσουν το εξιτηριο το οποιο τελικα μου το εφεραν στις 9 το βραδυ, παροτι τους ειχα πει πως εχω ενα αλλο μωρο στο σπιτι και δεν θα ηθελα να φτασω βραδυ.

Αυτα ηταν τα πιο χοντρα...

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, VictorVictoria είπε:

@island1 Πώς γίνεται να πλήρωσες 2750 όταν στην ιστοσελίδα λέει 1700 το 3κλινο με καισαρική;

Μαζί με τον γιατρο

Στο δημόσιο το μωρό το έχεις μαζί θες δε θες

Στο ιδιωτικό επιλέγεις εσύ( εγώ το είχα μαζί χωρίς κόστος)

Λόγω θεμάτων υγείας χρειάζονταν αντιπηκτικής ενέσεις ..το κουτί έχει 30 ευρώ κ μου χρέωναν τη μια 15.. τελικά έφερα δικές μου κ ο γιατρός μου έγραψε ότι δεν κάνω( την έκανα μόνη μου) Η παιδίατρος ηια ήταν απαράδεκτη διότι μου λέγε δώσε ξένο γάλα το παιδί χάνει βάρος κι εγώ η ηλίθια έδωσα ευτυχώς μου κόψε κ πήρα τον παιδίατρο της αδερφής μου μέσα από το Ρέα κ μου πε τα 100 γραμμάρια δεν είναι χάνω βάρος μη δίνεις ξένο..κ της το παιδί μέσα στα μούτρα την επόμενη...τάχα υπέρ του θηλασμού..αηδιες..εάν δεν είχα ψαχτει πριν σιγά μη θήλαζα...

Στο Έλενα το ίδιο διάστημα στην αδερφή μου 10 άνθρωποι πάνω της για να θηλάσει...κ το έκαναν σωστά...μαίες που γνώριζαν ...εάν εξαιρέσεις το φαγητό ( κι αυτό στις φυσικές γέννες διότι αλλιώς φιδέ τρως) τίποτα άλλο δεν είχε διαφορά με το Έλενα για μένα..δεν υπάρχει περίπτωση να γεννήσω δεύτερο παιδί σε ιδιωτικο

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, MBelicov είπε:

Έχω ακούσει ότι και στο δημόσιο δίνεις φακελάκι για να σε προσέξουν.. Η εμπειρία σου στο Ρεα πως ήταν; 

Στο Έλενα το να πάνε σε μονόκλινο ήταν δική τους επιλογή η έτυχε; και το μωρό μπορούσαν να το έχουν μαζί τους;; 

Καλημέρα! Και το μονόκλινο πόσο είχε; αν και μου φαίνεται κάπως σε δημόσιο και να πρέπει να πληρώνεις αλλά αν είναι να σε προσέξουν. 

Είχες τον γιατρό σου εκεί η γέννησες με όποιον γιατρό εφημέρευε; επίσης πως ήταν η εμπειρία σου; 

Ωχ! Δηλαδή τι εμπειρία είχες; επίσης συνολικά με γιατρό κλπ σου πήγε κοντά 4.000;;;

Ο γιατρός μου συνεργάζεται με το αλεξανδρας. Οι τιμές για αναβάθμιση είναι 15€ τρικλινο, 35€ δικλινο και 55€ μονοκλινο την ημέρα αν θυμάμαι καλά.  Όλα εξαρτώνται από τι διαθέσιμο τη τα υπάρχει μόλις γεννήσεις.  Εμένα με έβαλαν σε τρικλινο και την επόμενη μέρα μου είπαν άδειασε το μονοκλινο αλλά προτίμησα να παραμείνουν γιατί το μονοκλινο ήταν χάλια και ηθελα και τις άλλες κοπέλες παρέα. ....

Με την εμπειρία της κόρης μου στο ιασω που είναι χάλια και όντως πεταμένα λεφτά προτείνω αλεξανδρας με κλειστά μάτια.  Οι μαιες πολύ καλές, σε βοηθάνε στον θηλασμό πολύ απλά πρέπει να είσαι ευγενική και με φιλότιμο,  είναι δημόσιο αν με καταλαβαινεις.....

Link to comment
Share on other sites

@island1 @katsif Ωραία, μια που λέτε και για το Αλεξάνδρα και για το Ρέα, να σας πω. Ο γιατρός μου συνεργάζεται και με τα δύο. Όταν, λοιπόν, τον ρώτησα για το Αλεξάνδρα, μου λέει: 'Ελα που θα σε αφήσω να γεννήσεις εκεί μέσα. Καλύτερα στο Ρέα. 

Και ερωτώ: τα ίδια χρήματα δε θα πάρει από εμένα ανεξαρτήτως επιλογής; Με το ιδιωτικό έχει προφανώς κάποια σύμβαση, άρα δε θα κάνει τη διαφορά στην αμοιβή του ο δικός μου τοκετός. Μήπως απλά είναι καλύτερες οι συνθήκες εκεί κι εσείς πέσατε στην περίπτωση; Λέω εγώ τώρα...


SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, VictorVictoria είπε:

@island1 @katsif Ωραία, μια που λέτε και για το Αλεξάνδρα και για το Ρέα, να σας πω. Ο γιατρός μου συνεργάζεται και με τα δύο. Όταν, λοιπόν, τον ρώτησα για το Αλεξάνδρα, μου λέει: 'Ελα που θα σε αφήσω να γεννήσεις εκεί μέσα. Καλύτερα στο Ρέα. 

Και ερωτώ: τα ίδια χρήματα δε θα πάρει από εμένα ανεξαρτήτως επιλογής; Με το ιδιωτικό έχει προφανώς κάποια σύμβαση, άρα δε θα κάνει τη διαφορά στην αμοιβή του ο δικός μου τοκετός. Μήπως απλά είναι καλύτερες οι συνθήκες εκεί κι εσείς πέσατε στην περίπτωση; Λέω εγώ τώρα...

Πως γινεται ενας γιατρος να συνεργαζεται με δημοσιο και ιδιωτικο νοσοκομειο; ειναι πανεπιστημιακος ή στρατιωτικος;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, VictorVictoria είπε:

@island1 @katsif Ωραία, μια που λέτε και για το Αλεξάνδρα και για το Ρέα, να σας πω. Ο γιατρός μου συνεργάζεται και με τα δύο. Όταν, λοιπόν, τον ρώτησα για το Αλεξάνδρα, μου λέει: 'Ελα που θα σε αφήσω να γεννήσεις εκεί μέσα. Καλύτερα στο Ρέα. 

Και ερωτώ: τα ίδια χρήματα δε θα πάρει από εμένα ανεξαρτήτως επιλογής; Με το ιδιωτικό έχει προφανώς κάποια σύμβαση, άρα δε θα κάνει τη διαφορά στην αμοιβή του ο δικός μου τοκετός. Μήπως απλά είναι καλύτερες οι συνθήκες εκεί κι εσείς πέσατε στην περίπτωση; Λέω εγώ τώρα...

Κάνεις τεράστιο λάθος... Παιρνει bonus για καθε πελάτη που "φέρνει"... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...