Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Giwta A. είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

      Κορίτσι μου όλα αυτά τα συναισθήματα είναι φυσιολογικά ! Όμως να σκέφτεσε θετικά Κ ότι πάνω από όλα πρέπει εσύ να είσαι υγιής γερή Κ χαρούμενη. Όλα τα υπόλοιπα έρχονται ακόμα Κ τώρα να μην έρθουν θα έρθουν σίγουρα .

      πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

      Τους βρηκα μου είπαν είναι πολύ καλή η τιμή! Και να επαναλάβω ξανά την Τρίτη 

      Πολύ καλή τιμή ! Έχεις Κ πιθανότητες Κ για δύο !! Όλα καλά να ξεκουράζεσε άπειρα πλέον ! 

Μαιευτήρια της Αθήνας και κόστος


MBelicov

Recommended Posts

On 4/9/2018 at 3:38 ΜΜ, VictorVictoria είπε:

@island1 @katsif Ωραία, μια που λέτε και για το Αλεξάνδρα και για το Ρέα, να σας πω. Ο γιατρός μου συνεργάζεται και με τα δύο. Όταν, λοιπόν, τον ρώτησα για το Αλεξάνδρα, μου λέει: 'Ελα που θα σε αφήσω να γεννήσεις εκεί μέσα. Καλύτερα στο Ρέα. 

Και ερωτώ: τα ίδια χρήματα δε θα πάρει από εμένα ανεξαρτήτως επιλογής; Με το ιδιωτικό έχει προφανώς κάποια σύμβαση, άρα δε θα κάνει τη διαφορά στην αμοιβή του ο δικός μου τοκετός. Μήπως απλά είναι καλύτερες οι συνθήκες εκεί κι εσείς πέσατε στην περίπτωση; Λέω εγώ τώρα...

Παίρνει ποσοστά γλυκιά μου από το ιδιωτικό .επιπλέον δε δίνει λογαριασμό σε κανένα γιατί πχ εσύ θα κάνεις καισαρική( σου λέω ένα παράδειγμα) στο δημόσιο πρέπει να το δικαιολογήσει...

Εκεί μέσα ..πες του γιατρού σου χιλιάδες γέννησαν κ χιλιάδες μωρά σώθηκαν στις μενν τους πριν φτιαχτεί το Ρέα κ το κάθε Ρέα.  Στο Ρέα γέννησα λόγω γιατρού γιατί όπως έγραψα πέρασα πολλά 6 χρόνια να κρατήσω την κόρη μου αγκαλιά..στα ζόρια με στέλνανε στο Έλενα..εάν σου λέει κάτι αυτό..επίσης ανέφερα το Έλενα όχι το Αλεξάνδρα από το Αλεξάνδρα δεν έχω εμπειρία...

Just now, island1 είπε:

Παίρνει ποσοστά γλυκιά μου από το ιδιωτικό .επιπλέον δε δίνει λογαριασμό σε κανένα γιατί πχ εσύ θα κάνεις καισαρική( σου λέω ένα παράδειγμα) στο δημόσιο πρέπει να το δικαιολογήσει...

Εκεί μέσα ..πες του γιατρού σου χιλιάδες γέννησαν κ χιλιάδες μωρά σώθηκαν στις μενν τους πριν φτιαχτεί το Ρέα κ το κάθε Ρέα.  Στο Ρέα γέννησα λόγω γιατρού γιατί όπως έγραψα πέρασα πολλά 6 χρόνια να κρατήσω την κόρη μου αγκαλιά..στα ζόρια με στέλνανε στο Έλενα..εάν σου λέει κάτι αυτό..επίσης ανέφερα το Έλενα όχι το Αλεξάνδρα από το Αλεξάνδρα δεν έχω εμπειρία...

Ας κ για να είναι κ στα δύο σαινει ότι έχει ποσοστά στο Ρέα μέσα .οπότε να γιατί στο συστηνει

18 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κάνεις τεράστιο λάθος... Παιρνει bonus για καθε πελάτη που "φέρνει"... 

Εννοείται..μετοχές έχει...που ζείτε;;;;; Φυσικά κ βγάζει κι άλλα...πες τα κορίτσι μου

Τέλος εξαρτάται τι αποζητά η κάθε μία για τη γέννα της..εγώ δεν ήθελα δωμάτιο σύγχρονο έψαξα μενν για μωρά ειδικότητες παιδοχειρουργική ς κτλ αυτά φοβόμουν...οι συνθήκες στο Ρέα μια χαρά ήταν απλά λέω ότι σήμερα θα προτιμούσα εκείνα τα χρήματα να τα έχω για το παιδί μου διότι η γέννα ως γέννα θα τανε ίδια παντου

22 ώρες πρίν, CMES είπε:

Πως γινεται ενας γιατρος να συνεργαζεται με δημοσιο και ιδιωτικο νοσοκομειο; ειναι πανεπιστημιακος ή στρατιωτικος;

Η έχει ποσοστά στο ιδιωτικό κ μπαίνει ως εξωτερικός συνεργατης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, island1 είπε:
23 ώρες πρίν, CMES είπε:

πανεπιστημιακος ή στρατιωτικος;

Η έχει ποσοστά στο ιδιωτικό κ μπαίνει ως εξωτερικός συνεργατης

Αν ειναι γιατρος σε δημοσιο νοσοκομειο απαγορευεται δια νομου να βλεπει ασθενεις ιδιωτικα με οποια συμβαση κι αν ειναι. Εξαιρουνται μονο οι πανεπιστημιακοι και οι στρατιωτικοι. Απλα καποιοι ιδιωτες γυναικολογοι συνεργαζονται με καποιους γιατρους δημοσιων νοσοκομειων (μαυρα και παρανομα) και τους στελνουν ασθενεις τους να γεννησουν εκει για να μην χρεωθουν οι ασθενεις το ιδιωτικο. Στα χαρτια θεραπων γιατρος ειναι αυτος του δημοσιου (ο οποιος παιρνει ποσοστο απο τον ιδιωτη για αυτη του την υπηρεσια) ενω στην πραγματικοτητα θεραπων ειναι ο ιδιωτης. 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω πιστευω ειναι που θα πεσεις..εγω τον πρωτο μου τον εκανα στο αλεξανδρας πριν 14 χρονια βεβαια το προσωπικο αθλιο οπως κ σε θεμα καθαριοτητας επισης τωρα δεν ξερω αν εχουν αλλαξει τα πραγματα....τον δευτερο παλι τον γεννησα στο ιασω πριν 1 μηνα δεν εχω λογια απο το προσωπικο την καθαριοτητα τα φαγητα ολα ηταν εξαιρετικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Katerina.84 είπε:

Κοριτσια εγω πιστευω ειναι που θα πεσεις..εγω τον πρωτο μου τον εκανα στο αλεξανδρας πριν 14 χρονια βεβαια το προσωπικο αθλιο οπως κ σε θεμα καθαριοτητας επισης τωρα δεν ξερω αν εχουν αλλαξει τα πραγματα....τον δευτερο παλι τον γεννησα στο ιασω πριν 1 μηνα δεν εχω λογια απο το προσωπικο την καθαριοτητα τα φαγητα ολα ηταν εξαιρετικα!!!!

Κατά την ταπεινή μου άποψη είναι και τί ζητάς... Εγώ πχ απο επιλογή θα πάω σε δημόσιο και όχι για το οικονομικό... Απλά προτιμώ να πάω κάπου όπου θα είμαι ΑΣΦΑΛΗΣ ότι κι να γίνει (και χαλάλι που θα πρέπει να πάρω μαζί μου όλα τα πράγματα που θα χρειαστεί το μωρό και εγώ), παρά να πάω να δώσω ένα σωρό λεφτά για να περάσω 3 μερες σε ξενοδοχειακό περιβάλλον... Γιατί μην ξεχνάμε πως ότι "στραβώνει" σε ιδιωτικό νοσοκομείο, πάντα μεταφέρεται σε δημόσιο !!! Αυτό απο μόνο του κάτι λέει κατ' εμέ!

Από κει και πέρα, φυσικά, όλα είναι θέμα επιλογών!

On 5/9/2018 at 4:31 ΜΜ, island1 είπε:

Εννοείται..μετοχές έχει...που ζείτε;;;;; Φυσικά κ βγάζει κι άλλα...πες τα κορίτσι μου

 

Δεν είναι απαραίτητο να είναι μέτοχος... Στο ιδιωτικό νοσοκομείο, όταν παρουσιάζεσαι ζητάνε το όνομα του γιατρού σου.... Οταν λοιπον φαίνεται πως αυτός φέρνει "πελατάκια" έχει τα ανάλογα δωράκια (είτε χρηματικά είτε σε θέμα προαγωγής κλπ)!!! Ασε που επειδή κατα πλειοψηφία οι γέννες καταλήγουν σε καισαρική, τσιμπάει επιπλέον παραδάκι γιατί μπαίνουν παραπάνω χρήματα στο ταμείο του "ιδρύματος"!!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Γιατί μην ξεχνάμε πως ότι "στραβώνει" σε ιδιωτικό νοσοκομείο, πάντα μεταφέρεται σε δημόσιο !!! 

Αυτο ισχυε καποτε, δεν ισχυει πια και δυστυχως τωρα πια συμβαινει και το αντιθετο. Το ΕΣΥ εχει πια ερημωσει, εχει γεμισει με νεους γιατρους χωρις μεγαλη εμπειρια και οι παλιοι ή εχουν βγει στη συνταξη ή εχουν παει στον ιδιωτικο τομεα. Σου το λεω αυτο απο προσωπικη πειρα γιατι και εγω και ο συζυγος μου ειμαστε στο χωρο. Δεν ισχυει το ιδιο για τους νοσηλευτες, ομως αν στραβωσει κατι ο γιατρος ειναι αυτοςπου θα δωσει λυση. Ειναι καθαρα θεμα του αν εμπιστευεσαι τον γιατρο σου.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , CMES είπε:

Αυτο ισχυε καποτε, δεν ισχυει πια και δυστυχως τωρα πια συμβαινει και το αντιθετο. Το ΕΣΥ εχει πια ερημωσει, εχει γεμισει με νεους γιατρους χωρις μεγαλη εμπειρια και οι παλιοι ή εχουν βγει στη συνταξη ή εχουν παει στον ιδιωτικο τομεα. Σου το λεω αυτο απο προσωπικη πειρα γιατι και εγω και ο συζυγος μου ειμαστε στο χωρο. Δεν ισχυει το ιδιο για τους νοσηλευτες, ομως αν στραβωσει κατι ο γιατρος ειναι αυτοςπου θα δωσει λυση. Ειναι καθαρα θεμα του αν εμπιστευεσαι τον γιατρο σου.

Επειδή και εγώ είμαι του χώρου και έχω εργαστεί στο μεγαλύτερο ιδιωτικό μαιευτήριο της Αθήνας, όταν κάτι στράβωνε, αφού ξεζουμίζανε όσο μπορούσαν απο θέμα εξετάσεων και οικονομικά, έφευγε για δημόσιο για να αποφύγουν την ευθύνη... Προσωπικά, απο τους 50 γιατρούς που γνώριζα εκεί μέσα, εγώ στους 2 θα εμπιστευόμουν τη ζωή τη δική μου ή του παιδιού μου, αλλά και οι υπόλοιποι 48 είχαν τακτικούς πελάτες που τους εμπιστευόντουσαν με κλειστά μάτια, αλλά όλοι οι εργαζόμενοι ξέραμε πως ήταν "για τα μπάζα"....

Και όσο νέοι και να είναι οι γιατροί του ΕΣΥ, τα περιστατικά που αντιμετωπ'ιζουν καθημερινά και οι καταστάσεις τις οποίες καλούνται να αντιμετωπίσουν δεν έχουν καμία σχέση με αυτές που πάνε στα ιδιωτικά.... Ούτε σε θέμα αριθμού, ούτε σε θέμα δυσκολίας... Εγώ τουλάχιστον αυτά είδα με τα ίδια μου τα μάτια και αυτός ήταν ο μοναδικός λόγος που ενώ είχα γυναικολόγο σε ιδιωτικό, έψαξα και βρήκα σε δημόσιο, αποκλειστικά και μόνο για τη γέννα....

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Επειδή και εγώ είμαι του χώρου και έχω εργαστεί στο μεγαλύτερο ιδιωτικό μαιευτήριο της Αθήνας, όταν κάτι στράβωνε, αφού ξεζουμίζανε όσο μπορούσαν απο θέμα εξετάσεων και οικονομικά, έφευγε για δημόσιο για να αποφύγουν την ευθύνη... Προσωπικά, απο τους 50 γιατρούς που γνώριζα εκεί μέσα, εγώ στους 2 θα εμπιστευόμουν τη ζωή τη δική μου ή του παιδιού μου, αλλά και οι υπόλοιποι 48 είχαν τακτικούς πελάτες που τους εμπιστευόντουσαν με κλειστά μάτια, αλλά όλοι οι εργαζόμενοι ξέραμε πως ήταν "για τα μπάζα"....

Και όσο νέοι και να είναι οι γιατροί του ΕΣΥ, τα περιστατικά που αντιμετωπ'ιζουν καθημερινά και οι καταστάσεις τις οποίες καλούνται να αντιμετωπίσουν δεν έχουν καμία σχέση με αυτές που πάνε στα ιδιωτικά.... Ούτε σε θέμα αριθμού, ούτε σε θέμα δυσκολίας... Εγώ τουλάχιστον αυτά είδα με τα ίδια μου τα μάτια και αυτός ήταν ο μοναδικός λόγος που ενώ είχα γυναικολόγο σε ιδιωτικό, έψαξα και βρήκα σε δημόσιο, αποκλειστικά και μόνο για τη γέννα....

Απο μαιευτηρια δεν εχω εμπειρια. Ομως εχω δουλεψει σε 3 δημοσια και 3 ιδιωτικα νοσοκομεια και εχω αντιθετη αποψη. Μπορει να μην ισχυει αυτο για ολες τις ειδικοτητες. 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, CMES είπε:

Απο μαιευτηρια δεν εχω εμπειρια. Ομως εχω δουλεψει σε 3 δημοσια και 3 ιδιωτικα νοσοκομεια και εχω αντιθετη αποψη. Μπορει να μην ισχυει αυτο για ολες τις ειδικοτητες. 

Στα μαιευτήρια σε στέλνουν σε δημόσιο..σου το λένε εμεσα..εγώ πήγα στο Έλενα στα ζόρια..όταν μου παν δεν έχουμε τι άλλο να κάνουμε...εκεί στο Έλενα ειχαν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, island1 said:

Στα μαιευτήρια σε στέλνουν σε δημόσιο..σου το λένε εμεσα..εγώ πήγα στο Έλενα στα ζόρια..όταν μου παν δεν έχουμε τι άλλο να κάνουμε...εκεί στο Έλενα ειχαν

δεν σε στέλνουν σε όλα τα μαιευτήρια σε δημόσια, μερικά ιδιωτικά έχουν και μενν, μεθ, τράπεζα αίματος και γενικώς τον εξοπλισμό και τις ειδικότητες να αντιμετωπίσουν επείγοντα περιστατικά. Προσωπικα έχω κάκιστη εμπειρία από δημόσια νοσοκομεία και για αυτό δεν θα επέλεγα δημόσιο. Βέβαια αυτό έγκειται στο καθέναν προσωπικά και που αισθάνεται περισσότερη ασφάλεια. Σημασία έχει να πάει καλά η γέννα και να είναι καλά η μαμά και το μωρό, να μην τύχει τίποτα γενικώς

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως εχει σχεση με τον εξοπλισμο του μαιευτηριου και οχι με την εμπειρια των γιατρων. Πχ το Ρεα δεν εχει ΜΕΘ για τα νεογνα ουτε χειρουργεια οποτε δεν αναλαμβανει περιστατικα που θα μπορουσαν να χρειστουν καποια παρεμβαση στο μωρο. Αντιθετα το μητερα που τα εχει ολα αυτα αναλαμβανει τα παντα. Προσωπικα θα προτιμουσα το ιδιωτικο γιατι αν κατι στραβωνε δεν θα το εριχνα κορωνα-γραμματα για το ποιος γιατρος θα με δει. Τουλαχιστον στο ιδιωτικο θα με δει σιγουρα επιμελητης τον οποιο και μπορω να επιλεξω.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 minutes ago, CMES said:

Νομιζω πως εχει σχεση με τον εξοπλισμο του μαιευτηριου και οχι με την εμπειρια των γιατρων. Πχ το Ρεα δεν εχει ΜΕΘ για τα νεογνα ουτε χειρουργεια οποτε δεν αναλαμβανει περιστατικα που θα μπορουσαν να χρειστουν καποια παρεμβαση στο μωρο. Αντιθετα το μητερα που τα εχει ολα αυτα αναλαμβανει τα παντα. Προσωπικα θα προτιμουσα το ιδιωτικο γιατι αν κατι στραβωνε δεν θα το εριχνα κορωνα-γραμματα για το ποιος γιατρος θα με δει. Τουλαχιστον στο ιδιωτικο θα με δει σιγουρα επιμελητης τον οποιο και μπορω να επιλεξω.

συμφωνώ μαζί σου, δεν είμαι του χώρου βέβαια αλλά έχουμε περάσει πολλά με τον πατέρα μου και την θεία μου από τα δημόσια νοσοκομεία. Δεν θέλω να θυμηθώ όλες αυτές τις καταστάσεις από το να κυνηγάμε να βρούμε τον υπεύθυνο γιατρό μέχρι να μεταφέρουμε το δείγμα για την μεταμοσχευση μυελού μόνοι μας (!!!) το οποιο και τελικά έχασαν! Όσον αφορά το δημόσιο πήγα επίσκεψη σε φίλη μου που γέννησε σε δημόσιο και ήταν σε πεντάκλινο που είχαν και συνοδούς από 1 άτομο (δηλαδή 10 άτομα μέσα και τα μωράκια δίπλα). Δεν ξέρω κατα πόσο αυτό δεν εκθέτει σε κίνδυνο τα νεογνά. Βέβαια θα μου πείτε μπορεί να έτυχε, και δεν διαφωνώ απλά κάτι τέτοιες εμπειρίες διαμόρφωσαν την άποψη μου. Δεν ξέρω κορίτσια, αυτό το θέμα είναι και προσωπικό, όπως αισθάνεται ο καθένας περισσότερο εμπιστοσύνη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , CMES είπε:

Νομιζω πως εχει σχεση με τον εξοπλισμο του μαιευτηριου και οχι με την εμπειρια των γιατρων. Πχ το Ρεα δεν εχει ΜΕΘ για τα νεογνα ουτε χειρουργεια οποτε δεν αναλαμβανει περιστατικα που θα μπορουσαν να χρειστουν καποια παρεμβαση στο μωρο. Αντιθετα το μητερα που τα εχει ολα αυτα αναλαμβανει τα παντα. Προσωπικα θα προτιμουσα το ιδιωτικο γιατι αν κατι στραβωνε δεν θα το εριχνα κορωνα-γραμματα για το ποιος γιατρος θα με δει. Τουλαχιστον στο ιδιωτικο θα με δει σιγουρα επιμελητης τον οποιο και μπορω να επιλεξω.

Νομίζω ότι και το ΡΕΑ έχει μονάδα για νεογνά. Γράφει στο site τους ότι έχουν ΜΕΝΝ I,II,III 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2018 at 2:18 ΜΜ, palmoira είπε:

Νομίζω ότι και το ΡΕΑ έχει μονάδα για νεογνά. Γράφει στο site τους ότι έχουν ΜΕΝΝ I,II,III 

Σου διευκρινίζουν ωστόσο ότι δεν είναι για όλα τα περιστατικά..άσε που χρεώνεται κ με ΕΟΠΥΥ τρελά λεφτά ακόμα κ για απλή προωρότητα..

Τώρα ως αναφορά τα δωμάτια στην αδερφή μου ήταν πιο αυστηρά στα δημόσια από ότι σε μένα στο Ρέα που έκανα 50 φορές παράπονα..η άλλη έφερε όλο της το σόι κ ώρες εκτός επισκεπτηρίου με 3 μωρά μέσα .αγανάκτησαν ε κ εγώ κι η άλλη κοπέλα κ τρεις την ώρα πήγαινα να κοιμηθώ κ ερχόταν να μας μιλήσουν για τα θηλαστρο κτλ να νοικιάσουμε( τελείως παράνομο) ..προσωπικά αυτό που λέω είναι ότι στο Ρέα πήγα για το γιατρό μου..έκανα 6 χρόνια να κάνω παιδί με παλλινδρομες εξωσωματικές κτλ..εάν μια κοπέλα με φυσική σύλληψη το έψαχνε μια φορά εγώ το έψαξα 10... Η διαφορά είναι στο αν θες να γεννήσεις σε πενταστερο η τριών αστέρων καμία άλλη..κ δεν υπάρχει μαιευτήριο δημόσιο χωρίς εξοπλισμό κτλ..για τα άλλα ναι υπολειτουργούν..επιπλέον επειδή αναφέρθηκε σε έκτακτα ποτέ μα ποτέ δε σε βλέπει μόνο ο έφημερευον ( εάν όντως είναι έκτακτο).. έχω πάει με αιμορραγία στο Έλενα ήταν 4 γιατροί κ με το καλησπέρα φώναξαν άλλους 7 κ 2 αιματολογους... Γέννησα στο ιδιωτικό λόγω γιατρού .για κανέναν άλλο λόγο...

Σε επόμενο( πρώτα ο Θεός) όχι δεν θα πάρω...θα προτιμούσα δημόσιο .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Εγω πρωτα ο θεος, θα γεννησω στο ΡΕΑ. Ειναι το πρωτο μου παιδι, και ο μοναδικος λογος ειναι ο γιατρος μου. Ισως επειδη ειναι το πρωτο μου κ τον συγκεκριμενο γιατρο τον εχω απο την ενηλικωση μου, φοβηθηκα να ψαχνω για αλλον εν μεσω εγκυμοσυνης. Αν ο γιατρος μου ηταν στο δημοσιο εννοειται πως θα πηγαινα στο δημοσιο. Στο ΡΕΑ θα μου φυγουν γυρω στα 2500-3000 χιλιαρικα. 1600 ειναι το τρικλινο για φυσιολογικο τοκετο και ο γιατρος μου με την μαια του θελουν γυρω στα 800- 1000. Δεν με ενδιαφερει το ξενοδοχειακο κομματι, γιατι νομιζω ειναι το λιγοτερο που μετραει. Αν με το καλο κανω κ δευτερο αργοτερα θα ψαξω απο πριν για γιατρο να ξεγενναει στο δημοσιο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Το αν θα γεννήσεις σε 5άστερο ή 3στερο μπορεί να είναι δίλημμα για κάποια που ζει στην Αθήνα ή στη Θεσ/νίκη, όπου έχει ποικιλία για να διαλέξει και με βάση όποιο κριτήριο θέλει. Για κάποια που ζει στην επαρχία, όπου το νοσοκομείο και οι κλινικές είναι για τα βασικά, προφανώς κοιτάς το καλύτερο από όλες τις απόψεις. Από τις απαντήσεις σας επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου πως όλα είναι σχετικά τελικά, αλλά σας ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να πείτε τη γνώμη σας. Στην Αθήνα θέλω να γεννήσω με το καλό, το πού τελικά και αν θα είναι σωστή επιλογή, θα φανεί στο χειροκρότημα.


SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...