Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μαιευτήρια της Αθήνας και κόστος


MBelicov

Recommended Posts

Κορίτσια εγω πάντως που είμαι επαρχία και δεν είχα πολλές επιλογές παρά μόνο ένα ιδιωτικό μαιευτήριο,ένα δημόσιο νοσοκομείο και η τρίτη επιλογή ήταν να ανέβω Αθήνα στο Ιασώ,τώρα το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να βρω και έναν δεύτερο γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο. Υπάρχουν βέβαια πολλές δυσκολίες,γτ υπάρχει κ άλλο παιδί,η απόσταση,η δουλεια του αντρα μου κλπ. Έμεινα τελείως απογοητευμένη απο το ιδιωτικό.. Ναι μεν οι κοπέλες ηταν ευγενικες,αλλά απο εμπειρία δεν ειδα  κ κάτι ιδιαίτερο και η γιατρός καλη και την εμπιστεύομαι,αλλά τα λεφτά ήταν πολλά και οι παροχές μηδέν.. Καλύτερα δλδ να είχα πάει κατευθείαν στο Δημόσιο αλλά βλέπετε ήταν το 1ο και είχα άγχος.. Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο ο αριθμός της κύησης..

Θυμάμαι πολύ καλά πάντως την κουβέντα της γιατρού μου όταν υπήρξε κάποια στιγμή θέμα προωροτητας. "Αν μας τύχει κάτι πριν την 36η εβδομάδα θα ανέβεις να γεννήσεις στο Αλεξάνδρας που είναι ο καθηγητής μου και τον εμπιστεύομαι". Προφανώς και δεν υπάρχει ΜΕΝΝ ουτε στο ιδιωτικό αλλα ούτε στο Δημόσιο στην περιοχή μας. Τώρα θα της συζητήσω πολύ σοβαρά,προς το τέλος βέβαια της εγκυμοσύνης, να με στείλει στο Αλεξάνδρας. Ειδάλλως θα ψάξω να βρω μέσω γνωστού κάποιον καλό γιατρό στο Έλενα.. Σημειωτέων μιλάω για προγραμματισμένη καισαρική λόγω προηγηθείσας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω γεννησα το Φεβρουάριο στο Γαια στο Μαρούσι απιστευτο προσωπικο και ολα μαζι με το γιατρο 2500 σε τρικλινο και το δευτερο εκει θελω να το κανω.Αλλα θα παω οπου ο γιατρουλης μας.

Link to comment
Share on other sites

το 2016 γέννησα πρόωρα στο ιασω θεσσαλιας , εαν ειχα παει σε δημοσιο το παιδι μου δεν θα ζουσε, απλα κοφτα και σκετα, διναμε 25 ευρω τη μερα στη μενν τα υπολοιπα τα κάλυπτε ο εοπυ εκτος απο τις εξτρα εξετασεις, υπέρηχο εγκέφαλου , ματια , και ενα τριπλεξ καρδιας που επρεπε να κανουμε για ενα φύσημα που ειχε και το παρακολουθουσαμε λογω προωροτητας, το παιδι μου ειναι υγειεστατο λογω της εμπειρίας του προσωπικοί ,και μιλάμε για ενα παιδι που γεννήθηκε την 26η εβδομαδα με φυσιολογικό τοκετο χωρις ζωτικες λειτουργίες ενω νοσηλευόμουν μεσα με συσπάσεις. οποτε εγω προσωπικα και 2ο να κανω, που θελω αλλα φοβαμαι, θα το κανω στο ιασω με τον ιδιο γιατρο ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα κορίτσια!!! Την βοήθεια σας παρακαλώ... Είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου και 16 εβδομάδων σήμερα! Μετά από πολύ σκέψη αποφάσισα να αλλάξω γιατρό καθώς επίσης και μαιευτήριο! θέλω την βοήθεια από όποια έχει προσωπική εμπειρία από μαιευτήριο Έλενα καθώς και από τον μαιευτήρα γυναικολόγο Κανακάκη Σταύρο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

Καλησπέρα.γεννησα πριν λίγο καιρό στο Έλενα.σε εφημερία.γιατι ο γιατρός μου δυστυχώς ήταν σε ιδιωτικό κ εγώ δεν είχα τη δυναμη.κ στο Έλενα δεν είχα καρτελα κ άλλο γιατρό.αν εξερεσεις ότι θα πρέπει να ζητήσεις επισκληριδιο αν πονάς για να γεννήσεις φυσιολογικα γιατί φυσικά κοστίζει,κ εγω γέννησα χωρίς επισκληριδιο κ το μετανιωσα.κατά τα άλλα ολα ήταν μια χαρά.

Από την πρώτη στιγμή μέχρι την ημέρα που έφυγα ότι βοήθεια ήθελα την ειχα...ζήτησα δίκλινο 35 ευρώ κ το μονοκλινο 55. γιατί ο ΕΟΠΥΥ δικαιολογεί 5κλινο εκεί.κ εντέλει ήμουνα μόνη μου όλες της μέρες που έκατσα.το μόνο που πέρασα κ ήταν επώδυνο ήταν ότι δεν με ναρκωσανε για να με ράψουν κ με διπλωραψανε επειδή είχα αιμορραγία....όμως κ πάλι το προτυνο.δεν έχει να ζηλέψει σε κάτι από το ιδιωτικό

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω επιλογή να πάω με έναν άγνωστο γιατρό τώρα στο τέλος. Δύστηχως πρέπει να ακολουθήσω το γιατρό μου που είναι στο ιασω και στο μητέρα. Για το Ιασω έχω άποψη. Για το μητέρα όμως όχι. Και όσα διάβασα είναι αρκετά παλιά. Οπότε εάν γέννησε κάποια τώρα πρόσφατα και θέλει να μοιραστεί την εμπειρία της καλόδεχουμενη.

Ευχαριστώ και εσένα τις πληροφορίες σου. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Εγώ γέννησα στο μητέρα το Δεκέμβριο και έμεινα ευχαριστημενη. Ειδικά οι μαίες ήταν φανταστικές. Μόνο 2 ήταν ξινες και αυτες μου αλλάξανε σεντόνια οπότε δεν έχει σημασία. Γέννησα με καισαρική Μόλις με  ετοίμασαν Πήγαμε σε ένα δωμάτιο με το μωράκι με μία μαία εγώ κι άλλη μία μαμά με μία κουρτίνα στη μέση και μας έβαλε να θηλάζουμε και μας έδειχνε μισή ώρα ήτανε πάρα πολύ αναλυτική έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Μετά μας πήγαν στο κανονικό δωμάτιο ήμουν σε τρίκλινο. Γενικά το μητέρα είναι παλιό νοσοκομείο δεν είναι υπερπολυτελείας τα τρίκλινα τουλάχιστον που ήμουνα εγώ αλλά ήταν πολύ καθαρά. Βέβαια για τα λεφτά που έδωσα γιατί είναι το πιο ακριβό νοσοκομείο τουλάχιστον στην Αθήνα Θα έπρεπε να ήταν πιο καλο το δωμάτιο αλλά δεν με πειράζει τόσο γιατί ήτανε το προσωπικό πολύ καλό Οπότε έμεινα ευχαριστημένη από αυτό και από το γιατρό μου επίσης που ήταν άψογος. 

Εγώ έδωσα 1.625 ευρώ για δύο διανυκτερεύσεις με καισαρική Ενώ αν έκανα τρεις διανυκτερεύσεις όπως λέει το πακέτο ήταν 1810 ευρώ. Ο γιατρός μου με έβγαλες στις δύο διανυκτερεύσεις γιατί θεώρησε ότι ήμουνα εντάξει για να μην πληρώσω παραπάνω χρήματα αυτό είναι αναλόγως το γιατρό βέβαια δεν το κάνουν όλοι εμένα το έκανε για να γλιτώσω Τα 200 ευρώ. Γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι ήταν πολύ ακριβό το νοσοκομείο και ότι στα επισκεπτήρια γινόταν Χαμός δηλαδή μπαίνανε 3-4-5 άτομα μαζί βέβαια εντάξει Αν τους μίλαγες βγαίνανε Αλλά θα έπρεπε να το κάνουν ή το προσωπικό αυτό και όχι μαμάδες. Αυτά από μένα αν έχετε κάποια άλλη απορία ρωτήστε με κορίτσια Εμένα ο γιατρός μου ήταν ο κύριος Σαμιώτης.

  • Ευχαριστώ 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Εγώ γέννησα στο μητέρα το Δεκέμβριο και έμεινα ευχαριστημενη. Ειδικά οι μαίες ήταν φανταστικές. Μόνο 2 ήταν ξινες και αυτες μου αλλάξανε σεντόνια οπότε δεν έχει σημασία. Γέννησα με καισαρική Μόλις με  ετοίμασαν Πήγαμε σε ένα δωμάτιο με το μωράκι με μία μαία εγώ κι άλλη μία μαμά με μία κουρτίνα στη μέση και μας έβαλε να θηλάζουμε και μας έδειχνε μισή ώρα ήτανε πάρα πολύ αναλυτική έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Μετά μας πήγαν στο κανονικό δωμάτιο ήμουν σε τρίκλινο. Γενικά το μητέρα είναι παλιό νοσοκομείο δεν είναι υπερπολυτελείας τα τρίκλινα τουλάχιστον που ήμουνα εγώ αλλά ήταν πολύ καθαρά. Βέβαια για τα λεφτά που έδωσα γιατί είναι το πιο ακριβό νοσοκομείο τουλάχιστον στην Αθήνα Θα έπρεπε να ήταν πιο καλο το δωμάτιο αλλά δεν με πειράζει τόσο γιατί ήτανε το προσωπικό πολύ καλό Οπότε έμεινα ευχαριστημένη από αυτό και από το γιατρό μου επίσης που ήταν άψογος. 

Εγώ έδωσα 1.625 ευρώ για δύο διανυκτερεύσεις με καισαρική Ενώ αν έκανα τρεις διανυκτερεύσεις όπως λέει το πακέτο ήταν 1810 ευρώ. Ο γιατρός μου με έβγαλες στις δύο διανυκτερεύσεις γιατί θεώρησε ότι ήμουνα εντάξει για να μην πληρώσω παραπάνω χρήματα αυτό είναι αναλόγως το γιατρό βέβαια δεν το κάνουν όλοι εμένα το έκανε για να γλιτώσω Τα 200 ευρώ. Γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι ήταν πολύ ακριβό το νοσοκομείο και ότι στα επισκεπτήρια γινόταν Χαμός δηλαδή μπαίνανε 3-4-5 άτομα μαζί βέβαια εντάξει Αν τους μίλαγες βγαίνανε Αλλά θα έπρεπε να το κάνουν ή το προσωπικό αυτό και όχι μαμάδες. Αυτά από μένα αν έχετε κάποια άλλη απορία ρωτήστε με κορίτσια Εμένα ο γιατρός μου ήταν ο κύριος Σαμιώτης.

Σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό με νοιάζει και εμένα. Τι γίνετε με τα επισκέπτηρια γιατί έχω ακούσει από αρκετές αυτό το παράπονο. Και πως να το κάνουμε τα χρήματα δεν είναι λίγα. Δεν θέλω τόσο κόσμο μαζί με το νεογέννητο μωρό μου, ούτε θεατές όσο θηλάζω. Ήσουν αρκετά κατατοπιστικη. Μια τελευταία ερώτηση. Το ποσό το προπληρωσατε πριν μπείτε; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό με νοιάζει και εμένα. Τι γίνετε με τα επισκέπτηρια γιατί έχω ακούσει από αρκετές αυτό το παράπονο. Και πως να το κάνουμε τα χρήματα δεν είναι λίγα. Δεν θέλω τόσο κόσμο μαζί με το νεογέννητο μωρό μου, ούτε θεατές όσο θηλάζω. Ήσουν αρκετά κατατοπιστικη. Μια τελευταία ερώτηση. Το ποσό το προπληρωσατε πριν μπείτε; 

Να σαι καλά και με το καλο το μωράκι σου!  Έτσι μας ειχαν πει ότι να το πληρώσουμε όταν κάναμε εισαγωγή γιατί εγώ πήγα με προγραμματισμενη καισαρική,  ο γιατρόςμου όμως μου είπε να τους πληρώσω μόνο τα 2 βράδια και αν μέναμε και τρίτο θα το δίναμε με το εξιτήριο. Ωστόσο επειδή πληρώσαμε με κάρτα και οι πιο πολλές κάρτες έχουν ημερήσιο όριο συναλλαγών τα 900 ευρώ, δώσαμε τα 900 και τα υπόλοιπα όταν βγαίναμε. 

Μια φανταστική μαία είναι μια κυρια Γεωργοπουλου ή γεωργακοπουλου να την ζητήσεις. Εμένα μου έδειξε 2 θεσεις θηλασμου που μόνη μου δεν θα τις έκανα ποτέ.  Την ξαπλωτη και τη ράγκμπι. Η γυναίκα ήταν φοβερή στη δουλειά της με πολύ όρεξη και χιούμορ! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kathyv25 είπε:

Να σαι καλά και με το καλο το μωράκι σου!  Έτσι μας ειχαν πει ότι να το πληρώσουμε όταν κάναμε εισαγωγή γιατί εγώ πήγα με προγραμματισμενη καισαρική,  ο γιατρόςμου όμως μου είπε να τους πληρώσω μόνο τα 2 βράδια και αν μέναμε και τρίτο θα το δίναμε με το εξιτήριο. Ωστόσο επειδή πληρώσαμε με κάρτα και οι πιο πολλές κάρτες έχουν ημερήσιο όριο συναλλαγών τα 900 ευρώ, δώσαμε τα 900 και τα υπόλοιπα όταν βγαίναμε. 

Μια φανταστική μαία είναι μια κυρια Γεωργοπουλου ή γεωργακοπουλου να την ζητήσεις. Εμένα μου έδειξε 2 θεσεις θηλασμου που μόνη μου δεν θα τις έκανα ποτέ.  Την ξαπλωτη και τη ράγκμπι. Η γυναίκα ήταν φοβερή στη δουλειά της με πολύ όρεξη και χιούμορ! 

Σε ευχαριστώ ξανά. Κράτησα και το όνομα. Μακάρι να μείνω ευχαριστημένη και εγώ γιατί με τον γιατρό μου είμαι μια χαρά και πρόσφατα μου είπε ότι θα αρχίσει συνεργασία με το Μητέρα και δεν μου έκατσε καθόλου καλά η ιδέα με όσα άκουγα. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...