Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Εγώ να μη σας πω από ποτέ έχω καφέ...από πριν τη χοριακη, μετά στην 9ηεβδομάδα και αίμα και στη 13η αιμορραγία ακατάσχετη για 4-5 ώρες! Μην ανησυχείς για τα καφέ αλλά πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου. Εμεις καρδιά ακούσαμε την 8η εβδομαδα. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ είχα καφέ υγρά στην 7η εβδομαδα, την ιδια βδομαδα ακουσαμε και καρδουλα. Ηταν μια μικρη αποκολληση σάκου που πέρασε με αρκετή ξεκούραση και προγεστερόνη. Μην ανησυχεις πολλες κοπελες αρχιζουν με καφε υγρά την εγκυμοσυνη τους. Μεχρι να σε δει ο γιατρος σου να προσέχεις να μην σηκωνεις βάρη και να μην κάνεις δουλειές. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, loyloy είπε:

@riaki25 6εβδ+2ημ την άκουσα Εγώ.5+2 την είδαμε να πάλλεται αλλα ήταν πολύ μικρή για να πιάσει τον ήχο. Κυρίως οι γιατροί δίνουν προγεστερόνη αν έχεις καφέ.μπορεο να είναι κάποια αποκόλληση,  παλιό αίμα.αφπυ ο γιατρός σου είπε μη πάρεις τπτ μέχρι να πας ξεκουράσου Όσο μπορείς. Πρόσεχε Όχι δουλειές βάρη τα γνωστά. Πάντως κι άλλες κοπέλες εδώ είχαν καφέ και έπαιρναν προγεστερόνη. Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι να έχεις!!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου .. 

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Εγώ να μη σας πω από ποτέ έχω καφέ...από πριν τη χοριακη, μετά στην 9ηεβδομάδα και αίμα και στη 13η αιμορραγία ακατάσχετη για 4-5 ώρες! Μην ανησυχείς για τα καφέ αλλά πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου. Εμεις καρδιά ακούσαμε την 8η εβδομαδα. 

Εγώ είμαι 6 εβδομάδων κ 3 ημερών κ έχω .. Ειδικά το πρωί..

4 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γεια σου κοπέλα μου εγώ είχα αρκετά καφέ υγρα για μια εβδομάδα περίπου.

Ήταν μια μικρή αποκόλληση την οποία διαπιστώσαμε και στον υπέρηχο και μου έδωσε utrogestan που είναι προγεστερονη και βοηθά τη μήτρα.

Ποσών εβδομαδων εισαι;

Καλό είναι να πας να σε δει ο γιατρός σου

Καλησπέρα κορίτσι μου είμαι 6 εβδομάδων και 3 ημερών.. Εγώ έχω δύο μέρες κ τα παρατηρώ ότι το πρωί έχω περισσότερα.. Πήγα κ σε εφημερεύον χθες νοσοκομείο.. 

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Καλησπέρα. Είχα εγώ σε προηγούμενη εγκυμοσύνη , από την 6η εβδομάδα έως την 18η (αν θυμάμαι καλά) μια φορά είχα και έντονο κόκκινο. Ποτέ δεν βρήκανε την αιτία παρότι είχα πάει σε αρκετούς μήπως κάτι μου πούνε .

Κ εγώ εχθές που πήγα στο νοσοκομείο με έδιωξαν.. Περιττο να σας πω κορίτσια ότι άκουσα της βλακείες.. 

4 ώρες πρίν, loyloy είπε:

@riaki25 6εβδ+2ημ την άκουσα Εγώ.5+2 την είδαμε να πάλλεται αλλα ήταν πολύ μικρή για να πιάσει τον ήχο. Κυρίως οι γιατροί δίνουν προγεστερόνη αν έχεις καφέ.μπορεο να είναι κάποια αποκόλληση,  παλιό αίμα.αφπυ ο γιατρός σου είπε μη πάρεις τπτ μέχρι να πας ξεκουράσου Όσο μπορείς. Πρόσεχε Όχι δουλειές βάρη τα γνωστά. Πάντως κι άλλες κοπέλες εδώ είχαν καφέ και έπαιρναν προγεστερόνη. Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι να έχεις!!!!!!!

Κ εσύ κοριτσι μου να έχεις μια όμορφη κ τελειομανή εγκυμοσύνη.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@riaki25 μην αγχώνεσαι να εισαι ηρεμη και να μην κανεις κ πολλές δουλειές και εννοείται ουτε βάρη. Τπτ!! Για να σου δώσω εικόνα.. 3η μέρα καθυστέρησης κάνω τεστ κ την επόμενη φεύγω για διακοπές εκτός Ελλάδος για 4 μέρες. 3η μέρα έξω καφέ αίμα με αρκετή ροή..κλάμα κακό να μην έχω μιλήσει με τη γιατρό κ να μην ξερω τι να κάνω. Γυρίζουμε Ελλάδα παίρνω τηλ. Ούτε καν ήθελε να με δει. Μου δίνει προγεστερόνη και ζητάει να παω 7+ για να είναι σίγουρη οτι θα ακούσει καρδιά.. 

Όπως σου ειπαν κ τα υπόλοιπα κορίτσια το καφε είναι παλιο αιμα αλλα θέλει ξεκούραση

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elfer είπε:

@riaki25 μην αγχώνεσαι να εισαι ηρεμη και να μην κανεις κ πολλές δουλειές και εννοείται ουτε βάρη. Τπτ!! Για να σου δώσω εικόνα.. 3η μέρα καθυστέρησης κάνω τεστ κ την επόμενη φεύγω για διακοπές εκτός Ελλάδος για 4 μέρες. 3η μέρα έξω καφέ αίμα με αρκετή ροή..κλάμα κακό να μην έχω μιλήσει με τη γιατρό κ να μην ξερω τι να κάνω. Γυρίζουμε Ελλάδα παίρνω τηλ. Ούτε καν ήθελε να με δει. Μου δίνει προγεστερόνη και ζητάει να παω 7+ για να είναι σίγουρη οτι θα ακούσει καρδιά.. 

Όπως σου ειπαν κ τα υπόλοιπα κορίτσια το καφε είναι παλιο αιμα αλλα θέλει ξεκούραση

Περιμένω πως κ πως να πάω να με ξανά δει.. Εντομεταξυ πονάω κ λίγο χαμηλά.. Νιώθω ώρες σαν να μου έρχεται περίοδος.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, riaki25 είπε:

Περιμένω πως κ πως να πάω να με ξανά δει.. Εντομεταξυ πονάω κ λίγο χαμηλά.. Νιώθω ώρες σαν να μου έρχεται περίοδος.. 

Φυσιολογικό είναι γτ σκέψου ότι αλλάζουν θέση σιγα σιγα ολα σου τα οργανα και προσαρμόζονται στη μεγέθυνση της μήτρας. Κοίτα να κοιμασαι καλα τωρα γτ οσο περνάει ο καιρός είναι ολο και πιο δύσκολο. Δε θα βολεύεσαι εύκολα και θα έχεις αϋπνίες. Μακάρι να μην έχεις τέτοιο θέμα αλλά είναι λιγουλάκι δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...