Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσια! Σήμερα δεν μπορώ να ξυπνήσω με τίποτε...είναι και ο καιρός συννεφιασμένος. @Nicol_ Ίδια μέρα θα κάνουμε Β επιπέδου! Επειδή σε διάβασα και αλλού διανυεις την  21η εβδομάδα! :)

 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Σήμερα δεν μπορώ να ξυπνήσω με τίποτε...είναι και ο καιρός συννεφιασμένος. @Nicol_ Ίδια μέρα θα κάνουμε Β επιπέδου! Επειδή σε διάβασα και αλλού διανυεις την  21η εβδομάδα! :)

 

Ααα τελεια! Εγω εκλεισα ραντεβού το πρωι στις 10.. Αντε να δουμε τα νινακια μας πολυ χαιρομαι! ❤

Εδω εχουμε ηλιο καλοκαιριασε παλι. Προτιμω το δικο σου καιρο να πω την αληθεια


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ααα τελεια! Εγω εκλεισα ραντεβού το πρωι στις 10.. Αντε να δουμε τα νανακια μας πολυ χαιρομαι! ❤

Εδω εχουμε ηλιο καλοκαιριασε παλι. Προτιμω το δικο σου καιρο να πω την αληθεια

Εγώ 3:30 το μεσημέρι! Είναι θεοσκοτεινα! Πολύ ξαφνική αλλαγή νομίζω ότι με επηρέασε αρκετά ψυχολογικά αυτή η συννεφιά! Γενικά δεν ξέρω τι γίνεται με αυτές τις ορμόνες αλλά οι αλλαγές στη διάθεση μου είναι απίστευτες! 

 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , palmoira είπε:

Εγώ 3:30 το μεσημέρι! Είναι θεοσκοτεινα! Πολύ ξαφνική αλλαγή νομίζω ότι με επηρέασε αρκετά ψυχολογικά αυτή η συννεφιά! Γενικά δεν ξέρω τι γίνεται με αυτές τις ορμόνες αλλά οι αλλαγές στη διάθεση μου είναι απίστευτες! 

 

Και εγω ετσι ειμαι. Χθες ημουν μεσα στη μαυρίλα και σήμερα μεσα στην τρελη χαρα. Οι ορμόνες θα μας τρελανουν :razz:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! Πωπω η ομαδα του Μαρτιου εφτασε σχεδον στα μεσα της εγκυμοσυνης. Περναει ο καιρος! Εγω Β επιπεδου κατα τον Νοεμβρη θα κανω. Σε λιγο θα παω μετα του συζυγου σε παθολογο να κανουμε αντιγριπικο κ να δουμε κ το mmr για την ιλαρα για τον συζυγο. Εγω ευτυχως το εκανα περισι.

@palmoiraτο συνεχίζεις το φαρμακο για τα αερια? Σε βοηθαει? 

@elge ευτυχως ανελαβε ο αντρας 0σου τη βολτα. Πολυ μου αρεσε η εικονα του παιδιου με τα ζωακια του:x ελπιζω κ εμας ετσι να ειναι!

@Nicol_ θα νιώσεις κ εσυ τις κλωτσιτσες συντομα! Εμενα ειναι οπισθιος ο πλακουντας γι αυτο την ενιωσα πιο νωρις. 


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πωπω η ομαδα του Μαρτιου εφτασε σχεδον στα μεσα της εγκυμοσυνης. Περναει ο καιρος! Εγω Β επιπεδου κατα τον Νοεμβρη θα κανω. Σε λιγο θα παω μετα του συζυγου σε παθολογο να κανουμε αντιγριπικο κ να δουμε κ το mmr για την ιλαρα για τον συζυγο. Εγω ευτυχως το εκανα περισι.

@palmoiraτο συνεχίζεις το φαρμακο για τα αερια? Σε βοηθαει? 

@elge ευτυχως ανελαβε ο αντρας 0σου τη βολτα. Πολυ μου αρεσε η εικονα του παιδιου με τα ζωακια του:x ελπιζω κ εμας ετσι να ειναι!

@Nicol_ θα νιώσεις κ εσυ τις κλωτσιτσες συντομα! Εμενα ειναι οπισθιος ο πλακουντας γι αυτο την ενιωσα πιο νωρις. 

Καλημερα!! Ηδη άρχισα να νιωθω κατι μπουρμπουληθρες μεσα στη μητρα κ σήμερα το πρωι ηταν πολυ ξεκαθαρο! ❤❤❤

Α θα κανεις και εσυ το αντιγριπικο evio? Πρέπει να ρωτησω και εγω το γιατρο μου

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α μωλε μωλε! Ξεκινησαν οι μπουρμπουληθρες :x. Νομιζω ειναι η πιο ωραια φαση της εγκυμοσυνης! Κ η δικια μου ειναι αρκετα κινητικη κ ξεαγχωνομαι. Ναι θα το κανω το εμβολιο, εχω που το κανω ουτως ή αλλως 2 χρονια. Ο αντρας μου κολλησε βαρια γριπη προπερσι κ εμενα δεν με επιασε καθολου. Εδω μια απλη ιωση κολλησα τωρα που ειμαι εγκυος κ εκανε ποσες μερες να μου περασει, δεν το ρισκαρω με τη γριπη.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , evio είπε:

Α μωλε μωλε! Ξεκινησαν οι μπουρμπουληθρες :x. Νομιζω ειναι η πιο ωραια φαση της εγκυμοσυνης! Κ η δικια μου ειναι αρκετα κινητικη κ ξεαγχωνομαι. Ναι θα το κανω το εμβολιο, εχω που το κανω ουτως ή αλλως 2 χρονια. Ο αντρας μου κολλησε βαρια γριπη προπερσι κ εμενα δεν με επιασε καθολου. Εδω μια απλη ιωση κολλησα τωρα που ειμαι εγκυος κ εκανε ποσες μερες να μου περασει, δεν το ρισκαρω με τη γριπη.

Ναι εχεις μεγαλο δικιο.Ετσι και αλλιως ειναι και πεσμενο το ανοποιητικο μας οποτε ενας λογος παραπανω. Θα παρω σημερα το γιατρο τηλ.να τον ρωτησω.Αυτο γραφεται?Πρεπει δηλ.να παω σε παθολογο να το γραψει και μετα να μου το κανει?Δεν εχω ξανακανει ποτε τετοιο εμβολιο γιασυτο ρωταω

Οσον αφορα τις μπουρμπουληθρες τις ενιωσα ξεκαθαρα!Ειχα νιωσει παλι αλλα δεν ημουν σιγουρη και τωρα εγινε εντελως συγκεκριμενο.Χαρηκα πολυ! :wub:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το αντιγριπικο για μας τις εγκυες γραφεται λογω του οτι ειμαστε στις ευπαθεις ομαδες. Τις αλλες χρονιες που το εκανα το πληρωνα κ μου το εκαναν επιτοπου στο φαρμακειο. Μη φανταστεις κανα τρελο ποσο γυρω στα 10-15 ευρω εκανε.

Εγω ενιωθα κατι χτυπηματακια κ νομιζα ηταν το εντερο...Και πανω στον υπερηχο ειδα που κλωτσισε κ ενιωσα το ιδιο χτυπημα οποτε πλεον καταλαβα οτι την μπεμπα ενιωθα. Αργω αλλα τα πιανω χαχαα

Just now, evio είπε:

Ναι το αντιγριπικο για μας τις εγκυες γραφεται λογω του οτι ειμαστε στις ευπαθεις ομαδες. Τις αλλες χρονιες που το εκανα το πληρωνα κ μου το εκαναν επιτοπου στο φαρμακειο. Μη φανταστεις κανα τρελο ποσο γυρω στα 10-15 ευρω εκανε. Στον γυναικολογο που ρωτησα φετος μου ειπε αυτος δεν το γραφει οποτε εκλεισα σε παθολογο να μου το γραψει. Θα στειλω τον αντρα να το φερει μετα κ θα μου το κανει ο γιατρος. Και οι γενικοι γιατροι γραφουν εμβολια.

Εγω ενιωθα κατι χτυπηματακια κ νομιζα ηταν το εντερο...Και πανω στον υπερηχο ειδα που κλωτσισε κ ενιωσα το ιδιο χτυπημα οποτε πλεον καταλαβα οτι την μπεμπα ενιωθα. Αργω αλλα τα πιανω χαχαα

 

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πωπω η ομαδα του Μαρτιου εφτασε σχεδον στα μεσα της εγκυμοσυνης. Περναει ο καιρος! Εγω Β επιπεδου κατα τον Νοεμβρη θα κανω. Σε λιγο θα παω μετα του συζυγου σε παθολογο να κανουμε αντιγριπικο κ να δουμε κ το mmr για την ιλαρα για τον συζυγο. Εγω ευτυχως το εκανα περισι.

@palmoiraτο συνεχίζεις το φαρμακο για τα αερια? Σε βοηθαει? 

@elge ευτυχως ανελαβε ο αντρας 0σου τη βολτα. Πολυ μου αρεσε η εικονα του παιδιου με τα ζωακια του:x ελπιζω κ εμας ετσι να ειναι!

@Nicol_ θα νιώσεις κ εσυ τις κλωτσιτσες συντομα! Εμενα ειναι οπισθιος ο πλακουντας γι αυτο την ενιωσα πιο νωρις. 

Καλημέρα! Όχι, δεν χρειάστηκε να πάρω άλλο εκτός από εκείνο το ένα την Κυριακή το μεσημέρι αλλά ήταν πραγματικά σωτήριο! Δεν το παίρνεις συνεχόμενα, μόνο όταν υπάρχει λόγος...

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα!! Ηδη άρχισα να νιωθω κατι μπουρμπουληθρες μεσα στη μητρα κ σήμερα το πρωι ηταν πολυ ξεκαθαρο! ❤❤❤

Α θα κανεις και εσυ το αντιγριπικο evio? Πρέπει να ρωτησω και εγω το γιατρο μου

Γιουπι! Μπράβο Νικολ μου! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Α ωραια θα ρωτησω κ εγω τον γιατρο. Ας τα εχω σπιτι για τις δυσκολες ωρες. Παλια επαιρνα ενα χαπι το duspatalin που με επιανε τσακ μπαμ κ βοηθουσε πολυ. Θα ρωτησω κ γι'αυτο. Τι τραβαμε τα αεριουχα κοριτσια:rolleyes:

 


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , evio είπε:

Α ωραια θα ρωτησω κ εγω τον γιατρο. Ας τα εχω σπιτι για τις δυσκολες ωρες. Παλια επαιρνα ενα χαπι το duspatalin που με επιανε τσακ μπαμ κ βοηθουσε πολυ. Θα ρωτησω κ γι'αυτο. Τι τραβαμε τα αεριουχα κοριτσια:rolleyes:

 

Το έπαιρνα για τους κολικούς εντέρου το duspatalin !


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Το έπαιρνα για τους κολικούς εντέρου το duspatalin 

Βλεπω τα ιδια εχουμε πανω κατω. Κ εγω για τετοιο λογο το επαιρνα. Με επιανε στο 10λεπτο πανω, τρελη ανακουφιση. Ενας γαστρεντερολογος μου εοχε πει το δινουν κ σε εγκυες αλλα πρεπει πρωτα να δωσει το οκ ο γυναικολογος


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ πως σου φάνηκε το σεμινάριο? 

@evio  εμένα τα θέματα με το έντερο ξεκίνησαν μετά την απόξεση και μετά την καισαρικη έγιναν συστηματικά. Το έχω ακούσει από πολλές γυναίκες ότι μετά από εγχειρήσεις έχουν θέμα με το έντερο γιατί κάνουν συμφυσεις, είμαι και πολύ αγχώδης και αυτό επιδεινώνει την κατάσταση...Ευτυχως έχω βρει τον τρόπο και το αντιμετωπίζω γιατί κάποιες φορές ο πόνος είναι αφόρητος. Σίγουρα το ότι έχω μείνει με περιορισμένη κινητικότητα σπίτι έχει επηρεάσει αρνητικά αλλά για όλα υπάρχει λύση! Παντως το ντουλκογκας αλήθεια με ηρέμησε πολύ εκείνη την ημέρα. 

 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...