Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Κοριτσια ενισχύω την άποψη ότι τα μωρά μας δουλεύουν ψιλό γαζί! Και εμένα τα ίδια κάνει! Αγχώνομαι όταν δεν την καταλαβαινω και αρχίζω τα γλυκά,τους χυμούς,τις μουσικές...τίποτε. Και ξαφνικά τσουπ μου χώνει μα καλή κλωτσιά, αρχίζει και κουνιέται με πιέζει στο έντερο και πονάω...φανταστείτε να γεννηθούν τι έχει να γίνει! 

Έχει δει καμία σας πως είναι τα λευκώματα του μωρου? Σκέφτομαι να φτιάξω ένα μόνη μου αλλά δεν ξέρω μέσα τι να βάλω. Δυστυχώς δεν μπορώ να πάω σε βιβλιοπωλείο να χαζέψω οπότε εάν ξέρει καμία θα με βοηθούσε πολύ! 

 

 

 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια ενισχύω την άποψη ότι τα μωρά μας δουλεύουν ψιλό γαζί! Και εμένα τα ίδια κάνει! Αγχώνομαι όταν δεν την καταλαβαινω και αρχίζω τα γλυκά,τους χυμούς,τις μουσικές...τίποτε. Και ξαφνικά τσουπ μου χώνει μα καλή κλωτσιά, αρχίζει και κουνιέται με πιέζει στο έντερο και πονάω...φανταστείτε να γεννηθούν τι έχει να γίνει! 

Έχει δει καμία σας πως είναι τα λευκώματα του μωρου? Σκέφτομαι να φτιάξω ένα μόνη μου αλλά δεν ξέρω μέσα τι να βάλω. Δυστυχώς δεν μπορώ να πάω σε βιβλιοπωλείο να χαζέψω οπότε εάν ξέρει καμία θα με βοηθούσε πολύ! 

 

 

 

Ετσι και σε μενα palmoira με εχει με το αγχος ο μικρος..

Οσο για τα λευκωματα ειχα δει ενα πολυ ωραιο στα Λητω και σκεφτηκα να παρω.Εχει παντως σε ολα τα βιβλιοπωλεια να παραγγειλεις.Αν θες να το φτιαξεις μονη σου γραψε στο google 'πως να φτιαξω λευκωμα μωρου' και σου βγαζει πολλες ιδεες..Μπορεις να ξεκινησεις με φωτογραφιες απο το πρωτο τεστ και τον υπερηχο και να προσθεσεις απειρα πραγματα μετα πχ φωτογραφιες με την κοιλια καθως μεγαλωνει και ενα σωρο αλλα.Εχει ωραιες ιδεες :wub:

Στο mama365 ειχε πολλες ιδεες θα στο βγαλει στα αποτελεσματα του google


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ετσι και σε μενα palmoira με εχει με το αγχος ο μικρος..

Οσο για τα λευκωματα ειχα δει ενα πολυ ωραιο στα Λητω και σκεφτηκα να παρω.Εχει παντως σε ολα τα βιβλιοπωλεια να παραγγειλεις.Αν θες να το φτιαξεις μονη σου γραψε στο google 'πως να φτιαξω λευκωμα μωρου' και σου βγαζει πολλες ιδεες..Μπορεις να ξεκινησεις με φωτογραφιες απο το πρωτο τεστ και τον υπερηχο και να προσθεσεις απειρα πραγματα μετα πχ φωτογραφιες με την κοιλια καθως μεγαλωνει και ενα σωρο αλλα.Εχει ωραιες ιδεες :wub:

Στο mama365 ειχε πολλες ιδεες θα στο βγαλει στα αποτελεσματα του google

Ναι θα το ψάξω. Μπορεί να στείλω την αδερφή μου να κατασκοπεύσει και σε κανενα βιβλιοπωλείο! Ευχαριστώ!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ιδεα με το λευκωμα! Εχω κρατησει το θετικο τεστ κ τους υπερηχους εννοειται. Μπορει να καταφερω κατι να κανω κ εγω αλλα πολυ αργοτερα. Τωρα δεν εχω μυαλο για τιποτα, σαν χαζη νιωθω, pregnancy brain βαρβατο.

Ναι ναι μας τρολαρουν κανονικα! Εκει που κουνιεται ολη η κοιλια κ ερχεται καποιος να δει τι κανει σταματαει εκεινη την ωρα κ δεν κουνιεται φυλλο. Ειδικα στον μπαμπα της καθεται εντελως ακινητη χαχαχαχα. Μεγαλα τρολακια!

  • Χαχα 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, evio είπε:

Ωραια ιδεα με το λευκωμα! Εχω κρατησει το θετικο τεστ κ τους υπερηχους εννοειται. Μπορει να καταφερω κατι να κανω κ εγω αλλα πολυ αργοτερα. Τωρα δεν εχω μυαλο για τιποτα, σαν χαζη νιωθω, pregnancy brain βαρβατο.

Ναι ναι μας τρολαρουν κανονικα! Εκει που κουνιεται ολη η κοιλια κ ερχεται καποιος να δει τι κανει σταματαει εκεινη την ωρα κ δεν κουνιεται φυλλο. Ειδικα στον μπαμπα της καθεται εντελως ακινητη χαχαχαχα. Μεγαλα τρολακια!

Αχ αυτο το pregnancy brain!Μια αφηρημαδα αλλο πραγμα χαχα..αφου ο αντρας μου καμια φορα μου λεει παλι το ξεχασες αυτο? Α του λεω δεν φταιω το pregnancy brain ευθυνεται χαχαχα!


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Nicol_ είπε:

Αχ αυτο το pregnancy brain!Μια αφηρημαδα αλλο πραγμα χαχα..αφου ο αντρας μου καμια φορα μου λεει παλι το ξεχασες αυτο? Α του λεω δεν φταιω το pregnancy brain ευθυνεται χαχαχα!

Λέω να το κρατήσω αυτό σαν δικαιολογία και για μετά!:grin:

  • Χαχα 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα! Με τη διατροφη μια χαρά θα τα πας. Θα βρεις τι συνδυασμοί σου ανεβάζουν και θα προσέχεις λίγο περισσότερο. Εμένα εδώ και κανενα μήνα έχει γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω. Το ειδαμε στον υπέρηχο και μου είπε ο γιατρός ότι φταίει η μονοκερος μήτρα. Δεν έχει και πολύ χώρο να απλωθεί η κακομοίρα! Βέβαια και εγώ με καισαρικη θα πάω οπότε δεν έχει πολύ σημασία. Εσυ οντως με δυο παιδιά και μωρό θα χρειαστεις βοήθεια! Θα υπάρχει κάποιος να σε βοηθήσει σπίτι? Μαμα ή πεθερά? 

Σίγουρα η πεθερά Θ πετάξει τη σκούφια της Αλλά Εγώ δε θέλω. Προτιμώ μαμά.γτ δε Θ μείνει μόνο στη βοήθεια στα βασικά Π Εγώ θέλω...Θ Μ ανακατέψει πολλά Κ Θ κάνει τ δικά της Ακόμα Κ στα παιδιά..Κ Ενώ ξέρει κάποια πράγματα..Τ κάνει μπροστά μ Κ όταν είναι ο άντρας Μ μπροστά είναι στρατιωτακι..φτάνει Π Θ κρατήσει Τ παιδιά στην γέννα..Αυτό μονο Κ μόνο Μην εχω γκρίνια. Στη προηγούμενη γέννα Π τ κράτησαν οι δικοί μ είχε θυμώσει..Εγώ μόλις είχα ανέβει στο δωμάτιο από καισαρική Κ έρχεται ο άντρας Μ Κ μ λέει μαλωσα με τη μάνα μ γτ θύμωσε Π δε Θ κρατήσει Τ παιδι..έξαλλη έκανε Κ δεν είχα συνέλθει καν..Κ σε μένα μετα απο κανενα Τετάρτο Π ήρθαν Ν με. Δουν κιχ Δεν είπε..όλο γλυκες...αχ μη τα θυμηθώ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Σίγουρα η πεθερά Θ πετάξει τη σκούφια της Αλλά Εγώ δε θέλω. Προτιμώ μαμά.γτ δε Θ μείνει μόνο στη βοήθεια στα βασικά Π Εγώ θέλω...Θ Μ ανακατέψει πολλά Κ Θ κάνει τ δικά της Ακόμα Κ στα παιδιά..Κ Ενώ ξέρει κάποια πράγματα..Τ κάνει μπροστά μ Κ όταν είναι ο άντρας Μ μπροστά είναι στρατιωτακι..φτάνει Π Θ κρατήσει Τ παιδιά στην γέννα..Αυτό μονο Κ μόνο Μην εχω γκρίνια. Στη προηγούμενη γέννα Π τ κράτησαν οι δικοί μ είχε θυμώσει..Εγώ μόλις είχα ανέβει στο δωμάτιο από καισαρική Κ έρχεται ο άντρας Μ Κ μ λέει μαλωσα με τη μάνα μ γτ θύμωσε Π δε Θ κρατήσει Τ παιδι..έξαλλη έκανε Κ δεν είχα συνέλθει καν..Κ σε μένα μετα απο κανενα Τετάρτο Π ήρθαν Ν με. Δουν κιχ Δεν είπε..όλο γλυκες...αχ μη τα θυμηθώ.

Σε καταλαβαινω απόλυτα. Και εγώ τη μαμα μου έχω για βοήθεια όλο αυτό το διάστημα παρόλο που η πεθερά μου μένει από πάνω. Τώρα με το παιδί θα δείξει...Η αλήθεια είναι ότι τη μαμα μου θέλω και μετά για βοήθεια αλλά πιστεύω ότι θα έχουμε γκρίνιες. Ελπίζω μόνο να έχω τη στήριξη του άντρα μου και να μη τσακωνόμαστε μεταξύ μας. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira είπε:

Σε καταλαβαινω απόλυτα. Και εγώ τη μαμα μου έχω για βοήθεια όλο αυτό το διάστημα παρόλο που η πεθερά μου μένει από πάνω. Τώρα με το παιδί θα δείξει...Η αλήθεια είναι ότι τη μαμα μου θέλω και μετά για βοήθεια αλλά πιστεύω ότι θα έχουμε γκρίνιες. Ελπίζω μόνο να έχω τη στήριξη του άντρα μου και να μη τσακωνόμαστε μεταξύ μας. 

Αυτό έχει μεγάλη σημασία. Εμένα το μόνο Που τον στεναχωρεί είναι ο πεθερός μ που είναι πολύ τυπικός Κ θέλει Ν βοηθάει Όσο μπορεί..οπότε όταν υποχωρω είναι λόγω του πεθερου. Αλλά όχι πάντα γτ Κ κεινος Έχει κάτι απόψεις καμία φορά..σπάνια ευτυχως. Φαντάσου η πεθερά μ έλεγα για ζάχαρο στη προηγούμενη εγκυμοσύνη ότι πρέπει Ν προσεχω κλπ Κ ήθελε Ν με κεράσει σώνει Κ ντε γλυκό Κ πως δεν είναι τιμές για ζάχαρο αυτές Π εχω... από τα κορυφαία.. Εγώ Ν εχω πονοκεφαλους.. Ν μη παίρνει ένα τηλ ν δει τι κάνω..Κ την ίδια περίοδο τυχαίνει Ν αρρωστήσει ο άντρας Μ..απλά μπούκωμα δλδ Κ αδυναμία..50 φορές τηλέφωνο Ν δωσει Συμβουλές.. στις αναγούλες Ν λεω δε μπορώ Ν φάω..Εκεί Ν δεις βαριά φαγητα Π έκανε.. μια φορά δεν Μ έκανε κάτι ελαφρυ ξεχωρα. Πάντα ότι είχε το τραπέζι έτρωγα.. αργότερα με Τ παιδιά πολλές φορές μαγειρεψε Κ έστειλε φαγητό οκ..Αλλά εχω επιφυλαξεις για το αν ήταν για μη κουραστω..τεσπα..δόξα τω Θεώ.. τουλάχιστον Όταν ήμουν κρεβάτι ήρθε Αλλά πάλι γτ ήθελε Ν περάσει χρόνο με τα εγγόνια. Καχύποπτη είμαι Αλλά τόσα χρόνια..Αυτό εκλαμβανω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε!

 

Και εμένα ο μπέμπης μου κάνει αυτά τα περίεργα, και ειδικά όταν σηκώνομαι το πρωί και δεν έχω φάει (άρα δεν έχει πρηστεί και η κοιλιά μου) και δεν κουνιέται το μωρό, απορώ αν είμαι έγκυος!  Γενικά είναι και εμένα με τις μέρες του, άλλες μέρες με τσακίζει στην κλωτσιά και άλλες αναρωτιέμαι αν είναι όλα καλά με τόση ησυχία... έχουν προσωπικότητα από τώρα πάντως!

@evio δεν πήγα στον γιατρό ακόμα, ίσως τα καταφέρω αυτή την εβδομάδα και πάω γιατί πρέπει να μου γράψει και εξετάσεις και την καμπύλη σακχάρου. Δεν θέλω να σκέφτομαι ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά με το τράχηλο και να είναι κοντός, γιατί πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω αν μου πουν ότι πρέπει να κάτσω στο σπίτι/κρεβάτι. Με δουλειά, σπίτι και παιδί και λίγη βοήθεια δεν είναι και πολύ εύκολο...


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια! Καλή εβδομάδα σε όλες! Ανυπομονώ να έρθει η Τετάρτη που θα δούμε τη Μπεμπουλα μας! 

@elge κορίτσι μου εύχομαι οντως να μην υπάρξει θέμα με τον τράχηλο. Και εμένα είναι το μόνο που με αγχώνει και σκέφτομαι κάθε φορά που νιώθω πόνο ή έχω διαρροή υγρών! 

@oneira_glyka εγώ ακολουθώ πλέον την τακτική Μπενάκης βγενακης. Ας λένε ότι θέλουν και ας με παρεξηγούν. Έχωκάνει πολύ κόπο για να φτάσω μέχρι εδώ με τη Μπέμπα και δεν θα αφήσω κανεναν να με επηρεάσει. Έχω τυπικές και σχετικά καλές σχέσεις αλλά μέχρι εκεί. Όταν πρέπει να βγάλω δόντια και νύχια πλέον τα βγάζω για να προστατεύσω την οικογένεια μου. Πρέπει να καταλάβουν ότι είμαστε χωριστές οικογένειες με διαφορετικές ανάγκες και θέλω. Η βοήθεια εξάλλου όταν είναι πραγματική δίνεται χωρίς όρους και σε πράγματα που πραγματικά χρειάζεται και ζητείται. Καταλαβαινω ότι όταν έχεις ήδη παιδιά είναι πολύ πιο δύσκολο να βάλεις όρια και πρέπει να κρατάς ισορροπίες αλλά συγνώμη οι γονείς μας και τα πεθερικά μας μεγάλωσαν τα παιδιά τους όπως ήθελαν. Το ίδιο δικαίωμα έχουμε και εμεις. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sos!  Μας χάρισε κάποιος γνωστός μας έναν καναπέ λόγω του ότι μετακομίζει.  Αλλά μόλις τον έφεραν σπίτι,  ανακάλυψα  ότι πάνω ειχε  μερικές τρίχες,  από γάτα το πιθανότερο.  Καθάρισα με ηλεκτρικη  σκούπα τον καναπέ και μετά με σφουγγάρι με ζεστό νερό ξύδι και σόδα.  Φορώντας γάντια.  Πιο πριν όμως  τον είχα ακουμπήσει κ χωρίς γάντια. Δεν έβαλα  τα χέρια στο στόμα,  απλά θυμάμαι  ότι πήγα τουαλέτα πριν πλυνω τα χέρια  μου. Υπάρχει περίπτωση  να κολλήσεις  κάτι από τις τρίχες γάτας;  καμία άλλη ιδέα απολύμανσης; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex1989 είπε:

Κορίτσια sos!  Μας χάρισε κάποιος γνωστός μας έναν καναπέ λόγω του ότι μετακομίζει.  Αλλά μόλις τον έφεραν σπίτι,  ανακάλυψα  ότι πάνω ειχε  μερικές τρίχες,  από γάτα το πιθανότερο.  Καθάρισα με ηλεκτρικη  σκούπα τον καναπέ και μετά με σφουγγάρι με ζεστό νερό ξύδι και σόδα.  Φορώντας γάντια.  Πιο πριν όμως  τον είχα ακουμπήσει κ χωρίς γάντια. Δεν έβαλα  τα χέρια στο στόμα,  απλά θυμάμαι  ότι πήγα τουαλέτα πριν πλυνω τα χέρια  μου. Υπάρχει περίπτωση  να κολλήσεις  κάτι από τις τρίχες γάτας;  καμία άλλη ιδέα απολύμανσης; 

Οχι μην ανησυχεις καθολου. Δεν κολλας ετσι απλα κατι απο τη γατα. Το γνωστο τοξοπλασμα το κολλας αν έρθεις σε επαφη με τα κοπρανα της γατας.Και αυτο παλι αν φας κανενα μαρουλι πχ απο το μπαξεδακι της γιαγιάς αφου εχει παει μια γατα η οποια εχει τοξοπλασμα και τα κανει ακριβώς εκει. Συνηθως οι γατες σπιτιού που τρωνε και ζουνε μεσα δεν εχουν τετοια θέματα. Και δεν κολλας κατι απο τις τριχες. Οποτε no worries.

5 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Καλή εβδομάδα σε όλες! Ανυπομονώ να έρθει η Τετάρτη που θα δούμε τη Μπεμπουλα μας! 

@elge κορίτσι μου εύχομαι οντως να μην υπάρξει θέμα με τον τράχηλο. Και εμένα είναι το μόνο που με αγχώνει και σκέφτομαι κάθε φορά που νιώθω πόνο ή έχω διαρροή υγρών! 

@oneira_glyka εγώ ακολουθώ πλέον την τακτική Μπενάκης βγενακης. Ας λένε ότι θέλουν και ας με παρεξηγούν. Έχωκάνει πολύ κόπο για να φτάσω μέχρι εδώ με τη Μπέμπα και δεν θα αφήσω κανεναν να με επηρεάσει. Έχω τυπικές και σχετικά καλές σχέσεις αλλά μέχρι εκεί. Όταν πρέπει να βγάλω δόντια και νύχια πλέον τα βγάζω για να προστατεύσω την οικογένεια μου. Πρέπει να καταλάβουν ότι είμαστε χωριστές οικογένειες με διαφορετικές ανάγκες και θέλω. Η βοήθεια εξάλλου όταν είναι πραγματική δίνεται χωρίς όρους και σε πράγματα που πραγματικά χρειάζεται και ζητείται. Καταλαβαινω ότι όταν έχεις ήδη παιδιά είναι πολύ πιο δύσκολο να βάλεις όρια και πρέπει να κρατάς ισορροπίες αλλά συγνώμη οι γονείς μας και τα πεθερικά μας μεγάλωσαν τα παιδιά τους όπως ήθελαν. Το ίδιο δικαίωμα έχουμε και εμεις. 

Εγω την Πέμπτη εχω ραντεβου και περιμένω πως και.πως!

Πάντως παιδια οσον αφορα το θεμα της κινησης του εμβρυου που λεγαμε. Δυο μερες περίπου  ηταν πολυ ησυχος ο μπομπιρας ισα που τον ενιωθα. Ειχα σκασει ήμουν ετοιμη να παω στο γιατρο και λεω ας περιμένω λιγο να μην ειμαι υπερβολικη. Και χθες μιλαμε του έδωσε και καταλαβε εκει μεσα..χαχα..μιλαμε Απιστευτο ενιωθα την κοιλια μου να ανεβοκατεβαινει και τρελαθηκα απο χαρα. Καταλαβα παντως οτι περνανε κάποια διαστήματα ηρεμιας και δεν πρέπει να αγχωνομαστε τοσο. Τα λεω για να τα ακουω και εγω


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ουφ,  ευχαριστώ! απλά μου κόλλησε η ιδέα και με έχει πιάσει εμμονή λίγο με τις γάτες απ τον φόβο μου...  Πάντως και μένα η μπεμπα τις 2 τελευταίες βδομάδες έχει γίνει πολύ ζωηρη. Νομίζω έχει πια αρχίσει να ακολουθεί ένα πρόγραμμα ύπνου και συνήθως ήρεμει  τις ίδιες ώρες καθημερινά περίπου οπότε καταλαβαίνω ότι κοιμάται..  Το γλέντι αρχίζει στο σχολείο όταν έχουμε μουσική η τραγουδάμε  με τα πιτσιρίκια και το βράδυ στο σπίτι μετά τις 10.. Γίνεται χαμός.  Εχθές κλωτσουσε τόσο δυνατά που είδα την κοιλιά  μου να ταρακουνιεται πρώτη φορά ...  Νομίζω πως παρ όλη την αγωνία και ανυπομονησία της εγκυμοσύνης αυτό είναι το πιο ωραίο συναίσθημα που σε τρελαίνει.. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!εμείς γυρίσαμε από τη γιατρό!Όλα πολυ καλά..Έχει γυρίσει..Αν Κ δεν έχει σημασία βέβαια.. πλέον περιμένουμε Μέχρι τις 18/2 έδειξε ο υπέρηχος!δόξα τω Θεώ Όλα καλά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...