Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, evio είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου. Ναι αυτην βαζω αλλα δεν βλεπω βελτιωση. Ελπιζω να δρασουν τα χαπια συντομα.

Μια χαρα! Τσουπωτο τσουπωτο! Ο γιατρος τι σου ειπε;

 

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Εγω την Πεμπτη θα παω στο γιατρο και θα σου πω το βαρος αλλα μην αγχωνεσαι τζάμπα γιατί ο υπερηχος εχει παντα απόκλιση :)

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!

Μου είπε ότι είναι μια χαρά για την εβδομάδα του..  

Το ξέρω ότι έχει απόκλιση!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά κ να μεγαλώνουν σωστά τα μωράκια μας!!! 

Κ εμένα ο άντρας μου έχει περάσει αιμορροΐδες..  Κ ήταν πολύ ζόρι..  Έχω ακούσει κ κοπέλες μέτα από φτ κ το περνάνε από την πίεση..  Μην αγχώνεσαι θα περάσει με τις αλοιφές..  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@evio μου καλή υπομονή! Προσπαθησε όσο μπορείς να καταπολεμήσεις τη δυσκοιλιότητα και μπορείς να βάζεις στην περιοχή του πρωκτού και λιγη pepanthol όποτε πας τουαλέτα για να είναι λιπαρή η επιφάνεια και να μην ζορίζεται. Εμένα μου είχε πει όχι παγωμένο νερό, δροσερό και καλό πλύσιμο κάθε φορά. Σκούπισμα με πετσετουλα ταμποναριστα, όχι μωρομαντηλα όχι χαρτί υγείας. 

1 hour ago, February17 είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!

Μου είπε ότι είναι μια χαρά για την εβδομάδα του..  

Το ξέρω ότι έχει απόκλιση!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά κ να μεγαλώνουν σωστά τα μωράκια μας!!! 

Κ εμένα ο άντρας μου έχει περάσει αιμορροΐδες..  Κ ήταν πολύ ζόρι..  Έχω ακούσει κ κοπέλες μέτα από φτ κ το περνάνε από την πίεση..  Μην αγχώνεσαι θα περάσει με τις αλοιφές..  

Αύριο πάω στο γιατρό οπότε θα σου πω και εγώ βάρος. Παντως μην αγχώνεσαι, εφόσον ο γιατρός σου λέει ότι είναι μια χαρά.

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

@palmoira εχω μια κεραλοιφη εκει κοντα να την χρησιμοποιησω με το σκεπτικο που ειπες. Ε ρε γλεντια! Να φανταστω εχεις κ εσυ θεμα; Εγω ειμαι ενα τσακ καλυτερα, νομιζω τα χαπια αρχισαν να δουλευουν. Να μην ποναω τη νυχτα να ξεραθω στον υπνο θελω.

Αααα κ σε σενα καλο ραντεβου, αναμενουμε νεα απο τα μπεμπακια!

Κοριτσια το πηρατε χαμπαρι οτι τα μαρτιατικα μωρακια μπαινουν στο 3ο τριμηνο; Κοντευουμε σιγα σιγα!

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evio είπε:

@palmoira εχω μια κεραλοιφη εκει κοντα να την χρησιμοποιησω με το σκεπτικο που ειπες. Ε ρε γλεντια! Να φανταστω εχεις κ εσυ θεμα; Εγω ειμαι ενα τσακ καλυτερα, νομιζω τα χαπια αρχισαν να δουλευουν. Να μην ποναω τη νυχτα να ξεραθω στον υπνο θελω.

Αααα κ σε σενα καλο ραντεβου, αναμενουμε νεα απο τα μπεμπακια!

Κοριτσια το πηρατε χαμπαρι οτι τα μαρτιατικα μωρακια μπαινουν στο 3ο τριμηνο; Κοντευουμε σιγα σιγα!

Ναιιιιι εγω ειμαι ηδη στο 3ο τριμηνο εχω πητ 01/03 

Αντε λιγο εμεινε! :wub:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναιιιιι εγω ειμαι ηδη στο 3ο τριμηνο εχω πητ 01/03 

Αντε λιγο εμεινε! :wub:

Λίγο!? Εμένα μου φαίνεται πολύ μακριά ακόμη! 

3 ώρες πρίν, evio είπε:

@palmoira εχω μια κεραλοιφη εκει κοντα να την χρησιμοποιησω με το σκεπτικο που ειπες. Ε ρε γλεντια! Να φανταστω εχεις κ εσυ θεμα; Εγω ειμαι ενα τσακ καλυτερα, νομιζω τα χαπια αρχισαν να δουλευουν. Να μην ποναω τη νυχτα να ξεραθω στον υπνο θελω.

Αααα κ σε σενα καλο ραντεβου, αναμενουμε νεα απο τα μπεμπακια!

Κοριτσια το πηρατε χαμπαρι οτι τα μαρτιατικα μωρακια μπαινουν στο 3ο τριμηνο; Κοντευουμε σιγα σιγα!

Είχα θέμα με αιμορροΐδες αλλά ευτυχως πριν την εγκυμοσυνη και το είχα αντιμετωπίσει άμεσα και αποτελεσματικά. Ελπίζω να μην μου εμφανιστούν ξανά τώρα αλλά προσέχω. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , palmoira είπε:

Λίγο!? Εμένα μου φαίνεται πολύ μακριά ακόμη! 

Είχα θέμα με αιμορροΐδες αλλά ευτυχως πριν την εγκυμοσυνη και το είχα αντιμετωπίσει άμεσα και αποτελεσματικά. Ελπίζω να μην μου εμφανιστούν ξανά τώρα αλλά προσέχω. 

Σκεψου εμειναν 11 εβδομάδες....δεν φαίνεται πολυ λιγο ετσι? :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Nicol_ είπε:

Σκεψου εμειναν 11 εβδομάδες....δεν φαίνεται πολυ λιγο ετσι? :)

Ναι εάν σκεφτείς ότι είναι μόνο 11 από τις 40! Και πάλι πολύ μου φαίνεται Νικολ! Χαχαχαχα

  • Χαχα 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Λίγο!? Εμένα μου φαίνεται πολύ μακριά ακόμη! 

Είχα θέμα με αιμορροΐδες αλλά ευτυχως πριν την εγκυμοσυνη και το είχα αντιμετωπίσει άμεσα και αποτελεσματικά. Ελπίζω να μην μου εμφανιστούν ξανά τώρα αλλά προσέχω. 

Δε ξέρω εμένα μ φαίνεται τπτ..σε ένα μήνα Κ 3 μέρες μπαίνω στο μήνα μ! Μ φαίνεται απίστευτο...πέρασε ο καιρός!

Εγώ έχω με γαστρεντερίτιδα τα μικρά..ήμουν Κ μόνη σμρ...Αφήστε πίκρα... έτρεχα Ν αλλάξω τον ένα Π έκανε διάρροιες Κ Ν ακούσω τον άλλον που έκανε αβέρτα εμετούς επάνω Του... κουράστηκα αρκετά μπορώ να πω..Ο μεγάλος Δεν μπορούσε Ν το διαχειριστεί πρώτη φορά κάνει εμετό.. Κ ούρλιαζε όλη μέρα.. λες Κ τον έσφαζα.. Λίγο πάνω μ ξεχνιοταν..ευτυχώς το μέσημερι ηρέμησε Λίγο Κ κοιμηθηκε..Κ πήρε δυνάμεις..γτ εξαντλήθηκε πολύ..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Δε ξέρω εμένα μ φαίνεται τπτ..σε ένα μήνα Κ 3 μέρες μπαίνω στο μήνα μ! Μ φαίνεται απίστευτο...πέρασε ο καιρός!

Εγώ έχω με γαστρεντερίτιδα τα μικρά..ήμουν Κ μόνη σμρ...Αφήστε πίκρα... έτρεχα Ν αλλάξω τον ένα Π έκανε διάρροιες Κ Ν ακούσω τον άλλον που έκανε αβέρτα εμετούς επάνω Του... κουράστηκα αρκετά μπορώ να πω..Ο μεγάλος Δεν μπορούσε Ν το διαχειριστεί πρώτη φορά κάνει εμετό.. Κ ούρλιαζε όλη μέρα.. λες Κ τον έσφαζα.. Λίγο πάνω μ ξεχνιοταν..ευτυχώς το μέσημερι ηρέμησε Λίγο Κ κοιμηθηκε..Κ πήρε δυνάμεις..γτ εξαντλήθηκε πολύ..

Περαστικα! Πωπω τι τραβάς βρε κορίτσι! Ελπίζω να είναι λίγο καλύτερα σήμερα. Πρόσεχε μην κολλήσεις και εσυ! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Σκεψου εμειναν 11 εβδομάδες....δεν φαίνεται πολυ λιγο ετσι? :)

Έτσι ναι..  Δεν το είχα σκεφτεί @Nicol_...  Μπράβο... !!! 11εβδομαδες ειναι Μια χαρά..  Σαν να μάθαμε ότι μόλις μείναμε έγκυες κ περιμένουμε πως κ πως να κάνουμε την αυχενική...  :-) Χαχαχαχα...  

10 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Δε ξέρω εμένα μ φαίνεται τπτ..σε ένα μήνα Κ 3 μέρες μπαίνω στο μήνα μ! Μ φαίνεται απίστευτο...πέρασε ο καιρός!

Εγώ έχω με γαστρεντερίτιδα τα μικρά..ήμουν Κ μόνη σμρ...Αφήστε πίκρα... έτρεχα Ν αλλάξω τον ένα Π έκανε διάρροιες Κ Ν ακούσω τον άλλον που έκανε αβέρτα εμετούς επάνω Του... κουράστηκα αρκετά μπορώ να πω..Ο μεγάλος Δεν μπορούσε Ν το διαχειριστεί πρώτη φορά κάνει εμετό.. Κ ούρλιαζε όλη μέρα.. λες Κ τον έσφαζα.. Λίγο πάνω μ ξεχνιοταν..ευτυχώς το μέσημερι ηρέμησε Λίγο Κ κοιμηθηκε..Κ πήρε δυνάμεις..γτ εξαντλήθηκε πολύ..

Υπομονή κ περαστικά!!! Πρόσεχε Όσο μπορείς!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι ρε κοριτσια ετσι! Μαθαμε οτι ειμαστε εγκυες κ περιμενουμε αυχενικη, τσακ μπαμ θα περασει ο καιρος! Και μονο που βλεπω το τικερακι να λεει 2ψηφιο αριθμο ημερων παιρνω μια ανασα!

@oneira_glyka  περαστικα τους. Ταλαιπωριουνται τα μικρουλικα :-( κ εσυ μαζι. Μακαρι να την γλυτωσεις τουλαχιστον.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου πηγα στο γιατρό αλλά άργησα να σας γράψω γιατί μιλάω συνέχεια με τον άντρα μου στο τηλέφωνο που είναι δυστυχώς ακόμη στο νοσοκομείο. Όλα καλά με τη Μπέμπα μας. Μεγαλώνει είμαστε 1300 και κάτι γραμμάρια πλέον, ο τράχηλος μίκρυνε ελάχιστα ευτυχως είμαστε ακόμη πολύ καλά στα 32. Γενικά όλα καλά. Πήρα την τελευταία αναρρωτική μου και τη βεβαίωση για την ΠΗΤ γιατί 7/1 βγαινω σε άδεια τοκετου! Απο την επόμενη φορά θα μας βλέπει κάθε 2εβδομαδες ο γιατρός.Στις 28/12 πάω για ντοπλερ. Ξανά γιατρό στις 11/1. Μου έγραψε αιματολογικές ξανά και συνεχιζω με ότι έπαιρνα από σίδηρο,μαγνήσιο,ασβέστιο και ουτροτζεσταν. Είναι με το κεφάλι κάτω η Μπέμπα και πιέζει και αρχίσει και στριμώχνεται λόγω της μονοκερου μήτρας. Γενικά μου είπε να μην αγχώνομαι, ότι από εδώ και πέρα ότι και να γίνει είμαστε μια χαρά για το μωρό αλλά πρέπει να φτάσουμε όσο πιο μακριά μπορούμε. Συνεχιζω όπως και τώρα σπίτι και εάν θέλω και δεν αντέχω και πιεζομαι να βγω για ένα καφεδάκι με προσοχή. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κοριτσια μου πηγα στο γιατρό αλλά άργησα να σας γράψω γιατί μιλάω συνέχεια με τον άντρα μου στο τηλέφωνο που είναι δυστυχώς ακόμη στο νοσοκομείο. Όλα καλά με τη Μπέμπα μας. Μεγαλώνει είμαστε 1300 και κάτι γραμμάρια πλέον, ο τράχηλος μίκρυνε ελάχιστα ευτυχως είμαστε ακόμη πολύ καλά στα 32. Γενικά όλα καλά. Πήρα την τελευταία αναρρωτική μου και τη βεβαίωση για την ΠΗΤ γιατί 7/1 βγαινω σε άδεια τοκετου! Απο την επόμενη φορά θα μας βλέπει κάθε 2εβδομαδες ο γιατρός.Στις 28/12 πάω για ντοπλερ. Ξανά γιατρό στις 11/1. Μου έγραψε αιματολογικές ξανά και συνεχιζω με ότι έπαιρνα από σίδηρο,μαγνήσιο,ασβέστιο και ουτροτζεσταν. Είναι με το κεφάλι κάτω η Μπέμπα και πιέζει και αρχίσει και στριμώχνεται λόγω της μονοκερου μήτρας. Γενικά μου είπε να μην αγχώνομαι, ότι από εδώ και πέρα ότι και να γίνει είμαστε μια χαρά για το μωρό αλλά πρέπει να φτάσουμε όσο πιο μακριά μπορούμε. Συνεχιζω όπως και τώρα σπίτι και εάν θέλω και δεν αντέχω και πιεζομαι να βγω για ένα καφεδάκι με προσοχή. 

Palmoira μου περαστικα στον αντρουλη σου και εύχομαι γρηγορη αναρωση! Καταλαβαινω ποσο δυσκολο σου ειναι αλλα το οτι ειναι στο νοσοκομειο απο τη μια ειναι καλο να παιρνει αντιβιωση ενδοφλεβια ωστε να γίνει πιο γρηγορα καλα.Λιγο υπομονή 

Υπεροχα τα νεα με το νινακι σας! Μεγαλωνουν και μου φαινεται σαν χθες που ειχαν το μεγεθος παπαρουνοσπορου! Τωρα πλεον μπορείς να βγεις κ για ενα καφεδακι. Έρχονται και οι γιορτες θα περασει ο καιρος ❤

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κοριτσια μου πηγα στο γιατρό αλλά άργησα να σας γράψω γιατί μιλάω συνέχεια με τον άντρα μου στο τηλέφωνο που είναι δυστυχώς ακόμη στο νοσοκομείο. Όλα καλά με τη Μπέμπα μας. Μεγαλώνει είμαστε 1300 και κάτι γραμμάρια πλέον, ο τράχηλος μίκρυνε ελάχιστα ευτυχως είμαστε ακόμη πολύ καλά στα 32. Γενικά όλα καλά. Πήρα την τελευταία αναρρωτική μου και τη βεβαίωση για την ΠΗΤ γιατί 7/1 βγαινω σε άδεια τοκετου! Απο την επόμενη φορά θα μας βλέπει κάθε 2εβδομαδες ο γιατρός.Στις 28/12 πάω για ντοπλερ. Ξανά γιατρό στις 11/1. Μου έγραψε αιματολογικές ξανά και συνεχιζω με ότι έπαιρνα από σίδηρο,μαγνήσιο,ασβέστιο και ουτροτζεσταν. Είναι με το κεφάλι κάτω η Μπέμπα και πιέζει και αρχίσει και στριμώχνεται λόγω της μονοκερου μήτρας. Γενικά μου είπε να μην αγχώνομαι, ότι από εδώ και πέρα ότι και να γίνει είμαστε μια χαρά για το μωρό αλλά πρέπει να φτάσουμε όσο πιο μακριά μπορούμε. Συνεχιζω όπως και τώρα σπίτι και εάν θέλω και δεν αντέχω και πιεζομαι να βγω για ένα καφεδάκι με προσοχή. 

Περαστικα στον αντρα σου, συντομα να τον εχεις κοντα σου! Μεγαλωσε η μπεμπουλα σου! Κραταει καλα ο τραχηλος σου κ αυτο ειναι πολυ θετικο, μπραβο βγηκε σε καλο η υπομονη σου.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...