Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 59 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Το ίδιο έχουμε..Κ το καταυχαριστηθηκα..ίδιο χρώμα!Κ πολυ ελαφρύ στο χειρισμό του. Ειδικά το καρεκλάκι αυτοκινήτου...ήταν τόσο εύχρηστο..νομίζω Θ σε καταβολεψει!

Αληθεια?? Α τελεια!Δεν το πηραμε ακομα αλλα καταληξαμε σε αυτο.Ευχαριστω! :D


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωραίο είναι ναι!!! Εμένα Έτσι ήταν το πρώτο μου καροτσι αλλά ήταν Lorelli 2σε 1.. Το είχαμε πάρει 250 ευρώ κ το πρώτο μου παιδάκι το καταυχαρηστηθηκε..  Βέβαια δεν αντεξε κ πολύ..  Δλδ τώρα στο δεύτερο θα πάρουμε άλλο γτ έχουμε μερικά μικροπροβληματα με το κανονικό κάθισμα..  Η εταιρεία η δικη σου ομως είναι πολύ καλή οπότε δεν νομίζω να σου δημιουργήσει θέμα.. Είναι τα κορίτσια τους γερά κ έχουν καλές κριτικές.. 

Εμείς τώρα κοιταζουμε κάτι σε kikka boo Madrid 3 in 1 ή kikka boo Ugo 3 in 1 είναι κ οικονομικά κ από ότι μάθαμε είναι κ γερά Καρότσια!! Ελπίζω να μην πέσουμε έξω κ αυτή τη φορά... Θα δείξει!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγκυουλες πολύ Καλημέρα σε όλες !!! Μπήκα κ είδα λίγο κ διάβασα ότι πολλές θα έχετε πιο γρήγορη γέννα κ κάποιες είναι σε αντιβίωση !!! Θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όλες κ δεν είμαστε μόνες εγώ προχθές βγήκα από το νοσοκομείο ήμουν εισαγωγή γιατί το μωρό κοντεύει να βγει λογο ότι μικραίνει ο τράχηλος πιο γρήγορα κ κάποιων φλεγμονων ! Τη Τρίτη μπαίνω στην 27 Εβδομάδα κ μου είχαν πει μακάρι ν την κρατήσουμε μέχρι την 29 κ τελικά μέσα από μια δύσκολη δοκιμασία τόσο σωματική όσο κ συναισθηματική η μικρή τα κατάφερε κ την έχουμε φρενάρει τουλάχιστον μέχρι της 32 εβδομάδες όλα αυτά με αυστηρή ακινησία πολλά χάπια κ αντιβίωσεις ! Ειμαι μαζί με όλες σας κ δεν είμαστε μόνες να δώσω το κουράγιο κ την αγάπη μου σε όλες σας κ τα μπεμπακια μας θα είναι τα πιο τέλεια του κόσμου !!!! Ένα μεγάλο μπράβο σε όλες τις μανούλες !!!

Όσο μοναδική κ αν είναι η εγκυμοσύνη σίγουρα απαιτεί μεγάλη υπομονή αφοσίωση προσοχή κ προετοιμασία για την νέα ψυχιυλα π Ερχαιτε !!!! Συγχαρητήρια σε όλες !!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Caterina 11 είπε:

Εγκυουλες πολύ Καλημέρα σε όλες !!! Μπήκα κ είδα λίγο κ διάβασα ότι πολλές θα έχετε πιο γρήγορη γέννα κ κάποιες είναι σε αντιβίωση !!! Θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όλες κ δεν είμαστε μόνες εγώ προχθές βγήκα από το νοσοκομείο ήμουν εισαγωγή γιατί το μωρό κοντεύει να βγει λογο ότι μικραίνει ο τράχηλος πιο γρήγορα κ κάποιων φλεγμονων ! Τη Τρίτη μπαίνω στην 27 Εβδομάδα κ μου είχαν πει μακάρι ν την κρατήσουμε μέχρι την 29 κ τελικά μέσα από μια δύσκολη δοκιμασία τόσο σωματική όσο κ συναισθηματική η μικρή τα κατάφερε κ την έχουμε φρενάρει τουλάχιστον μέχρι της 32 εβδομάδες όλα αυτά με αυστηρή ακινησία πολλά χάπια κ αντιβίωσεις ! Ειμαι μαζί με όλες σας κ δεν είμαστε μόνες να δώσω το κουράγιο κ την αγάπη μου σε όλες σας κ τα μπεμπακια μας θα είναι τα πιο τέλεια του κόσμου !!!! Ένα μεγάλο μπράβο σε όλες τις μανούλες !!!

Όσο μοναδική κ αν είναι η εγκυμοσύνη σίγουρα απαιτεί μεγάλη υπομονή αφοσίωση προσοχή κ προετοιμασία για την νέα ψυχιυλα π Ερχαιτε !!!! Συγχαρητήρια σε όλες !!!!

Καλημέρα Κατερίνα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για εσένα κορίτσι μου. Να κάνεις υπομονή και όλα θα πάνε καλά. Όσο περισσότερο καταφέρει να κρατηθεί τόσο το καλύτερο για το μωράκι σου. Εδώ θα τα λέμε και θα ξεχνιόμαστε! Πόσο είναι ο τραχηλός σου? Αντιβίωση γιατί πήρες? Συγνώμη εάν είμαι αδιάκριτη εάν θέλεις μου απαντάς. 

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα Κατερίνα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για εσένα κορίτσι μου. Να κάνεις υπομονή και όλα θα πάνε καλά. Όσο περισσότερο καταφέρει να κρατηθεί τόσο το καλύτερο για το μωράκι σου. Εδώ θα τα λέμε και θα ξεχνιόμαστε! Πόσο είναι ο τραχηλός σου? Αντιβίωση γιατί πήρες? Συγνώμη εάν είμαι αδιάκριτη εάν θέλεις μου απαντάς. 

Καλημέρα κορίτσι μου !!! Αρχικά σε ευχαριστώ πάρα πολύ κ όπως ακριβώς είπες εδώ είμαστε να τα λέμε να ξεχνιόμαστε !!!! Εύχομαι κ.σε σένα τα καλύτερα κ πιο όμορφα !!!! Την 25 Εβδομάδα που ξεκίνησαν οι πόνοι κ πήγα στο γιατρό νομίζω ήταν στα 26 εκ κ είχε πάρει κ θεση το μωρό κ πίεζε συν ότι έχανα λίγο λίγο αμνυακα υγρά !!!! Την αντιβίωση την πήρα για τις φλεγμονές που δεν είχαν καταπολεμηθεί τελείως κ τώρα έχουν φύγει ! Ο τράχηλος έχει σταθεροποιηθεί κ το καλό είναι ότι έχει παραμείνει ακόμα στο ίδιο μήκος !!! Καμία Αδιακρισία μοιραζόμαστε ακριβώς το ίδιο πράγμα την ίδια στιγμή ♡

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια και καλή εβδομάδα! Έχω πάρει τη λίστα μου από χθες και σβήνω γράφω! Ενδοεπικοινωνίες έχετε κοιτάξει καθόλου? 

Καλημερουδια!! Χθες και εγω καθαρογραφα τις λιστες μου ηταν η μερα φαινεται. Δεν εχω κοιταξει ακομα για ενδοεπικοινωνια,θα χρειαστει στην αρχη? Σκεφτηκα το βραδυ θα τον εχω διπλα μου και για τη μερα εχω παρει κουνια με ροδακια που μπορω να τη μετακινω οπου θελω.Ασε που το σπιτι μας ειναι πολυ μικρο και αν τον εχω στο δωματιο του μπορω να τον ακουω.Τωρα αν δω οτι δεν βολευει θα παρω μετα τον τοκετο

Εγω χθες προβληματιζομουν τι επιθεματα θηλασμου να παραγγειλω.Ειδα οτι τιν Chicco δεν ειναι τοσο καλα,εχουν κατι περλες μεσα που αν σχιστουν βγαινου προς τα εξω και το διαπιστωσα και εγω γιατι ανοιξα ενα δειγμα που ειχα.Εσυ τι επιθεματα θα παρεις?

@Caterina 11  σου ευχομαι οτι καλυτερο για σενα και το μωρακι σου και ολα να πανε καλα μεχρι το τελος! 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τσουπρες! Για επιθεματα κ ενδοεπικοινωνια δεν εχω σκεφτει τιποτα. Θα δω πως θα ειναι η καθημερινοτητα μας οταν με το καλο παμε σπιτι μας κ θα δω τι θα μου χρειαστει τοτε. Κ επιθεματα μικρη συσκευασια για αρχη κ αν μου κανουν αυτα που θα παρω θα παρω πιο πολλα μετα. Το ιδιο θα κανω κ με τις πανες του παιδιου, θα δοκιμασουμε κ αναλογα με το τι θα της ταιριαξει, θα αγορασω μεγαλυτερη ποσοτητα.

@Caterina 11μπραβο που φτασατε αυτες τις βδομαδες. Μεγαλη ανακουφιση ειναι! Εμενα στο νοσοκομειο που εκατσα μια βδομαδα μου εβαζαν ενδοφλεβια αντιβιωση προληπτικα για τον τραχηλο. Σημερα εχω ραντεβου να δουμε τι γινεται. Εμενα ειναι απο την 23η βδομαδα στα 22-23 χιλιοστα κ με ακινησια κ προγεστερονη ευτυχως εμεινε σταθερος. Καλο κουραγιο σε ολες μας!

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για την ενδοεπικοινωνία να την πάρουμε από την αρχή γιατί θα ήθελα κάποιες ώρες της ημέρας να την έχω στο λίκνο είτε στο δωματιο μας είτε στο δικό της και εγώ να κάνω καμία δουλειά στο υπόλοιπο σπίτι. Επίσης, εάν πάμε κάπου στη μαμα μου ή σε κάποιο φιλικό σπίτι και την κοιμίζω στο πορτ μπεμπέ να την έχω σε ένα πιο ήσυχο δωματιο. Δεν ξέρω θα δούμε. Κοιτάω κάποιες της Philips που έχουν και κάμερα. Γενικά θέλω να πάρω κάποια επώνυμη και καλή για να μην έχουμε θέματα παρεμβολών ή ακτινοβολίας. Ο άντρας μου βέβαια ήδη σκέφτεται να γεμίσει το σπίτι με κάμερες για όταν θα γυρίσω στη δουλειά...

@Caterina 11 και @evio νομίζω ότι είστε παρόμοιες περιπτώσεις! Προγεστερονη και εγώ παίρνω, δεν την έχω σταματήσει καθόλου απλά μετά την αυχενική το κάναμε 1 κάθε βράδυ. Φουλ μαγνήσιο και ξεκούραση σπίτι. Αχ αυτός ο τράχηλος! Εχθες έβλεπα στον ύπνο μου ότι σηκώθηκα να πάω τουαλέτα και έβγαινε από κάτω ένα μικρό χεράκι!! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω @palmoira τι ονειρο κ αυτο. Φανταχομαι πεταχτηκες πανω! 

Εγω πηρα τις εξετασεις ... Ωραιοτατο διαβητη εχω. Νηστειας 70, πρωτη ωρα 201 και δευτερη 164... Θα δω τι θα μου πει το απογευμα ο γιατρος. Ηλπιζα να την γλυτωνα αλλα τελικα σκατουλες.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, evio είπε:

Πωπω @palmoira τι ονειρο κ αυτο. Φανταχομαι πεταχτηκες πανω! 

Εγω πηρα τις εξετασεις ... Ωραιοτατο διαβητη εχω. Νηστειας 70, πρωτη ωρα 201 και δευτερη 164... Θα δω τι θα μου πει το απογευμα ο γιατρος. Ηλπιζα να την γλυτωνα αλλα τελικα σκατουλες.

Μη σκας! Θα το αντιμετωπίσεις. Φτάνουμε στο τέλος και θα τα καταφέρουμε! Αντε στο καλό,πότε το ένα πότε το άλλο...Τελικά ηρεμία δεν θα βρούμε ποτέ,γι αυτό ας τα παίρνουμε πιο χαλαρά καλύτερα! Θα κάνεις τις μετρήσεις σου, τη διατροφη σου και τέλος. Θα μου πεις ωραία τα λες κυρία μου εκ του ασφαλούς...έχεις δίκιο! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα @palmoira μου να μπορω να φαω ενα δυο μελομακαρονα χωρις τυψεις! Τελωσπαντων ποσο ειπαμε εμεινε; Δυο μηνες; :mrgreen:  Θα περασουν. Στο νοσοκομειο που μου κανανε πολλες μετρησεις δεν ξεφευγε το ζαχαρο, οποτε ελπιζω με διατροφη να ειμαστε οκ. Υπομονη συναγωνηστριες!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , evio είπε:

Θα ηθελα @palmoira μου να μπορω να φαω ενα δυο μελομακαρονα χωρις τυψεις! Τελωσπαντων ποσο ειπαμε εμεινε; Δυο μηνες; :mrgreen:  Θα περασουν. Στο νοσοκομειο που μου κανανε πολλες μετρησεις δεν ξεφευγε το ζαχαρο, οποτε ελπιζω με διατροφη να ειμαστε οκ. Υπομονη συναγωνηστριες!

Evio μου μη στεναχωριέσαι με ενα μελομακάρονο δεν θα γινει κ τίποτα. Αν προσεξεις τη διατροφη σου σιγουρα μπορεις να τσιμπίσεις κ κανενα γλυκακι. Δεν είναι τοσο τραγικά αυστηρα. Εγω σημερα θα εκανα την καμπύλη αλλα δεν βόλεψε κ θα πάω Τετάρτη. Αντε να δουμε..


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Evio μου μη στεναχωριέσαι με ενα μελομακάρονο δεν θα γινει κ τίποτα. Αν προσεξεις τη διατροφη σου σιγουρα μπορεις να τσιμπίσεις κ κανενα γλυκακι. Δεν είναι τοσο τραγικά αυστηρα. Εγω σημερα θα εκανα την καμπύλη αλλα δεν βόλεψε κ θα πάω Τετάρτη. Αντε να δουμε..

Μεσα απο την ψυχη μου ευχομαι να βγει φυσιολογικο το ζαχαρο σου!

Τον Μαρτιο με το καλο θα πλακωσω τις σοκολατινες χαχαχα.

  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , evio είπε:

Μεσα απο την ψυχη μου ευχομαι να βγει φυσιολογικο το ζαχαρο σου!

Τον Μαρτιο με το καλο θα πλακωσω τις σοκολατινες χαχαχα.

Χαχα ευχαριστώ πολυ! Γιατί και εγω το θελω το γλυκάκι μου..ήδη μου στοίχισε που δεν μπορω να πιω τα κρασακια μου :-P 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...