Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ο Λογος που δεν πηρα ειναι γιατι πολλοι μου ειπαν να δω πως θα παω με το θηλασμο και μετα να παρω,μηπως και δεν χρειαστω και τετοια.Αλλα να σου πω την αληθεια αν αντλω γαλα για οποιοδηποτε λογο σιγουρα θα τον χρειαστω τωρα που το σκεφτομαι.Θα κοιταξω και εγω στο σκρουτζ οντως εχει πολυ καλες τιμες σε σχεση με τα καταστηματα. Αντλια θηλασμου πηρες η θα παρεις αργοτερα?

Αποστειρωτη πήρα για πιπίλες, μασητικα παιχνιδάκια και μπουκάλια, θηλές αργότερα. Θηλαστρο θα πάρω μετά το μαιευτήριο αναλόγως πως θα πάμε. Σίγουρα θα πάρω γιατί θα ήθελα να μπορώ να αφήνω μπουκάλι σε περίπτωση που χρειαστεί να λείπω και να την ταΐσει ο μπαμπάς ή κάποιος άλλος. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , palmoira είπε:

Αποστειρωτη πήρα για πιπίλες, μασητικα παιχνιδάκια και μπουκάλια, θηλές αργότερα. Θηλαστρο θα πάρω μετά το μαιευτήριο αναλόγως πως θα πάμε. Σίγουρα θα πάρω γιατί θα ήθελα να μπορώ να αφήνω μπουκάλι σε περίπτωση που χρειαστεί να λείπω και να την ταΐσει ο μπαμπάς ή κάποιος άλλος. 

Δηλαδη αλλο αποστειρωτη για μπουκαλια και αλλο για πιπιλες? Η δεν καταλαβα καλα

Οχι ενταξει,διαβασα για τους αποστειρωτες και ειδα οτι μπαινουν και πιπιλες κ μπιμπερο


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Και γω με πητ 28/3 και μένοντας  σε νησί,  έχω μπερδευτεί λίγο με τα ρουχαλακια.  Φακελάκια εκτός απο κοντό μανίκι να πάρω κ μακρύμανικα;  τα φορμακια να είναι βαμβακερα λεπτά η να πάρω κ κανένα βελουτε πιο χοντρό;  επίσης μια άλλη ανησυχία τώρα που μου δει κολλήσει στο μυαλό.  Το ξέρω κάποιες φορές μπορεί να είμαι υπερβολικη στις σκέψεις μου αλλά με πιάνει φόβος. Σήμερα το πρωί καθόμουν στο κάθισμα του αυτοκινήτου,  και Εσκυψα να πιάσω την ομπρέλα απ τα πόδια μου χαμηλά,  και έτσι  όπως καθόμουν κ διπλωθηκα πιεστηκε η κοιλιά μου αρκετά,  γιατί το ένιωσα.  Το έχω ξανακάνει μερικές φορές όταν προσπαθώ να βάλω παπούτσια. Κατάλαβα έντονα την ενόχληση.  Είναι πιθανόν να πατήσετε και το μωράκι μου ή να έπαθε κάτι ή να ένιωσε κάτι;  το καταλαβαίνει ή μέσα στην μητρα και στο αμνιακο σάκο με το υγρό δεν νιώθουν τέτοιου είδους πιέσεις,  παρά μόνο εμείς τις νιώθουμε γιατί είναι φουσκωμενη  η κοιλιά; ίσως είναι χαζή η σκέψη μου,  αλλά σκέφτομαι πως αφού μαζεύτηκα και πιεστηκε η κοιλιά μου,  θα πιεστηκε κ θα στριμωχτηκε κ το μωρό και του κάνα κακό... 

Εγω εχω παρει μονο μακρυμανικα γτ μου παν οτι τον πρωτο καιρο πρεπει να νοιώθει ζεστασια..τωρα δεν ξερω και εγω εχω μπερδευτει οποτε θα το αφησω και θα το δω οταν με το καλο ερθει το μωρακι να δω πως θα ειναι η φαση... οσο για την πιεση της κοιλιάς και εγω το κανω συνεχεια αυτο με τα παπουτσια η οταν σκυβω... φανταζομαι δεν υπαρχει λόγος ανησυχίας :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Nicol_ είπε:

Δηλαδη αλλο αποστειρωτη για μπουκαλια και αλλο για πιπιλες? Η δεν καταλαβα καλα

Οχι ενταξει,διαβασα για τους αποστειρωτες και ειδα οτι μπαινουν και πιπιλες κ μπιμπερο

Όχι καλε, όλα εκεί τα βάζεις.

πρίν από 33 λεπτά , Sol_10 είπε:

Εγω εχω παρει μονο μακρυμανικα γτ μου παν οτι τον πρωτο καιρο πρεπει να νοιώθει ζεστασια..τωρα δεν ξερω και εγω εχω μπερδευτει οποτε θα το αφησω και θα το δω οταν με το καλο ερθει το μωρακι να δω πως θα ειναι η φαση... οσο για την πιεση της κοιλιάς και εγω το κανω συνεχεια αυτο με τα παπουτσια η οταν σκυβω... φανταζομαι δεν υπαρχει λόγος ανησυχίας :rolleyes:

Ας είναι καλά το αμνιακό υγρό που τα απορροφά όλα αυτά και δεν καταλαβαίνουν κάτι τα μικρούλια μας 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Nicol_ είπε:

Alex μου οπως ειπες και εσυ προστατευονται πολυ καλα απο τετοιου ειδους πιεσεις τα μωρακια δεν υπαρχει περιπτωση να πιεστηκε και να στριμωχτηκε. Αλλα ακομα και να πιεζοταν λιγο δεν θα ηταν προβλημα, γιατι σκεψου ποσο πιεζονται οταν στριμωχντονται για να μπορεσουν να βγουν απο τον κολπο μας κατα τον τοκετο.Ειναι πολυ ευπλαστα σε αυτη τη φαση,αφου μερικες φορες απο το ζορι του τοκετου το κεφαλακι τους μπορει να βγει λιγο περιεργο το σχημα του και μετα επανερχονται.Για να καταλαβεις ποσο ευπλαστα ειναι και ποση πιεση μπορει να δεχτουν :)

Η αλήθεια είναι πως δεν το είχα σκεφτεί  έτσι...  Έχεις δίκιο απλά με πιάνει φόβος και υπερβολικο  άγχος... Σ ευχαριστώ :

  • Μου αρέσει 2

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Δηλαδη αλλο αποστειρωτη για μπουκαλια και αλλο για πιπιλες? Η δεν καταλαβα καλα

Οχι ενταξει,διαβασα για τους αποστειρωτες και ειδα οτι μπαινουν και πιπιλες κ μπιμπερο

Ψάξε κ της Chicco αποστειρωτή 2 σε 1..εγω αυτόν έχω..  Τον είχα πάρει φθηνά..  Πάντως νομίζω θα χρειαστείς από την αρχή αποστειρωτη..  Είναι απαραίτητος.. 

Τώρα μπήκα στο σκρουτζ κ τον έχει 37ευρω.. 42ευρω μαζί με τα μεταφορικά.. Δεν είναι ακριβώς..  Κ είναι πολύ καλός.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, February17 είπε:

Ψάξε κ της Chicco αποστειρωτή 2 σε 1..εγω αυτόν έχω..  Τον είχα πάρει φθηνά..  Πάντως νομίζω θα χρειαστείς από την αρχή αποστειρωτη..  Είναι απαραίτητος.. 

Τώρα μπήκα στο σκρουτζ κ τον έχει 37ευρω.. 42ευρω μαζί με τα μεταφορικά.. Δεν είναι ακριβώς..  Κ είναι πολύ καλός.. 

Α ωραια θα τον κοιταξω ευχαριστω!


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Α ωραια θα τον κοιταξω ευχαριστω!

Νικολ πήγαινε σε ένα μαγαζί, δες ποιος σου αρέσει και μετά βρες τον στο Σκρουτζ. Εγώ έτσι έκανα και κατέληξα σε έναν της avent. Απλά ρωτα σε αυτόν που θα καταλήξεις τελικά εάν χωράει όλα τα ύψη μπουκάλια ώστε εάν χρειαστεί να πάρεις μπιμπερό κάποια στιγμή να ξέρεις ποια μπορείς να πάρεις. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Έχει κάνει καμία σας έρευνα αγοράς για ενδοεπικοινωνία? Δεν θα την αγοράσω ακόμη αλλά θέλω να έχω κάποια στα υπόψιν. Νομίζω ότι καταλήγω να έχει και εικόνα εκτός από ήχο. Επίσης θα ήθελα να έχει ενδειξη θερμοκρασίας. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Έχει κάνει καμία σας έρευνα αγοράς για ενδοεπικοινωνία? Δεν θα την αγοράσω ακόμη αλλά θέλω να έχω κάποια στα υπόψιν. Νομίζω ότι καταλήγω να έχει και εικόνα εκτός από ήχο. Επίσης θα ήθελα να έχει ενδειξη θερμοκρασίας. 

Καλημέρα!

 

έχω πάρει από το ιντερνετ την πιο οικονομική που βγάζει στο Σκρουτζ (OEM Audiolink Baby Video Monitor VΒ601) και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Έχει μόνο 40€ και έχει και εικόνα/ήχο και ένδειξη θερμοκρασίας. Από μπαταρία είναι σούπερ, 2,5 χρόνια την έχω και μου κρατάει πάνω από 2 ώρες το βράδυ (όταν κοιμάται το παιδί και εγώ κάνω δουλειές) και πιάνει και τον παραμικρό ήχο που θα ακουστεί από το δωμάτιο.  Σε σχέση με τις άλλες επώνυμες που είναι πανάκριβες (διπλάσια και τιμή) την προτείνω με κλειστά μάτια!

  • Μου αρέσει 1

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα.  Σήμερα ο εργοδότης μου υπεγράψε το χαρτί για την άδεια εγκυμοσύνης  που καταθέτεις στο ΙΚΑ.  Να ρωτήσω όσες το έχετε συμπληρώσει.. Στην ημερομηνία υπογραφής του εργοδότη έβαλε την σημερινή ημερομηνία 22/1/2019 δηλαδή.  Μήπως έπρεπε να βάλει την ημερομηνία που βγαίνω σε άδεια δηλαδή 31/1/2019 και στην ημερομηνία υπογραφής;  και έχω πρόβλημα στον οαεδ,  επειδή είναι ει υπογράψει σε προγενεστερη ημερομηνία από αυτή που βγαίνω σε άδεια;  ρωτάω γιατί αυτοι στο ΙΚΑ είναι πολύ περίεργοι και δεν αντέχω να ξανά τρεχω για τα χαρτιά αν υπάρχει πρόβλημα.  Εσάς τι ημερομηνία έβαλε ο εργοδότης;  @February17 και @palmoira


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Alex1989 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.  Σήμερα ο εργοδότης μου υπεγράψε το χαρτί για την άδεια εγκυμοσύνης  που καταθέτεις στο ΙΚΑ.  Να ρωτήσω όσες το έχετε συμπληρώσει.. Στην ημερομηνία υπογραφής του εργοδότη έβαλε την σημερινή ημερομηνία 22/1/2019 δηλαδή.  Μήπως έπρεπε να βάλει την ημερομηνία που βγαίνω σε άδεια δηλαδή 31/1/2019 και στην ημερομηνία υπογραφής;  και έχω πρόβλημα στον οαεδ,  επειδή είναι ει υπογράψει σε προγενεστερη ημερομηνία από αυτή που βγαίνω σε άδεια;  ρωτάω γιατί αυτοι στο ΙΚΑ είναι πολύ περίεργοι και δεν αντέχω να ξανά τρεχω για τα χαρτιά αν υπάρχει πρόβλημα.  Εσάς τι ημερομηνία έβαλε ο εργοδότης;  @February17 και @palmoira

Όχι κορίτσι μου και εμένα την ημερομηνία που το υπέγραψε έβαλε και δεν είχα κανενα πρόβλημα. Απλά μέχρι να βγεις σε άδεια δηλαδή πριν τις 31/1 δεν μπορείς να καταθέσεις στο ΙΚΑ. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , palmoira είπε:

Όχι κορίτσι μου και εμένα την ημερομηνία που το υπέγραψε έβαλε και δεν είχα κανενα πρόβλημα. Απλά μέχρι να βγεις σε άδεια δηλαδή πριν τις 31/1 δεν μπορείς να καταθέσεις στο ΙΚΑ. 

Kαι σένα δηλαδή η ημερομηνία υπογραφής εργοδότη είναι προγενεστερη από την ημερομηνία που βγαίνεις σε άδεια;  μακάρι γιατί δεν έχω καλή εμπειρία με τους υπαλλήλους του ΙΚΑ εδώ στη Ρόδο.  Πριν την εγκυμοσύνη  με ταλσιπωρουσαν για μια αναρρωτικη  άδεια 1 μήνα σχεδόν.  Στις 31 θα πάω να τα καταθέσω.  Σ ευχαριστώ 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2019 at 3:41 ΜΜ, Sol_10 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Οσο αφορα τα ρουχαλακια που πρεπει να φοραει εχω αγχωθει και εγω... Η πητ μου ειναι ως 25 μαρτιου και του πηρα βαμβακερα ρουχαλακια...δεν ξερω αν εκανα καλα ομως γτ τα ζιπουνακια του τα πηρα μακρυμανικα και σκεφτομαι μηπως επρεπε να τα παρω κοντομανικα... βεβαια εγω μενω σε νησι και οι ζεστες μερες αργουν να ερθουν αλλα και παλι! 

Ούτως ή άλλως πρέπει να πάρεις κοντομανικα για το εσώρουχο...

@palmoira εγώ να δεις..σαν γιαγιά έγινα..με κάθε λέξη μου κόβεται η ανάσα:shock::-P κουνιέται συνέχεια και βρήκε κάποια θέση που πιέζει τρελά τον πλευρό μου... επίσης πιέζει αρκετά την κύστη και νιώθω ότι θέλω τουαλέτα ενώ μόλις ειχα παει.. αλλά έχει και πλάκα όταν σκέφτομαι ότι είναι ενας καινούργιος άνθρωπος που το μεγαλώνω εγώ μέσα μου

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Alex1989 είπε:

Kαι σένα δηλαδή η ημερομηνία υπογραφής εργοδότη είναι προγενεστερη από την ημερομηνία που βγαίνεις σε άδεια;  μακάρι γιατί δεν έχω καλή εμπειρία με τους υπαλλήλους του ΙΚΑ εδώ στη Ρόδο.  Πριν την εγκυμοσύνη  με ταλσιπωρουσαν για μια αναρρωτικη  άδεια 1 μήνα σχεδόν.  Στις 31 θα πάω να τα καταθέσω.  Σ ευχαριστώ 

Μεταγενεστερη ημερομηνία έχει αλλά όχι την ημερομηνία που ξεκινάει η άδεια μου. Δεν θα έχεις πρόβλημα γιατί αυτές οι ημερομηνίες αδειών είναι στάνταρ με βάση την ΠΗΤ, αυτό τους ενδιαφέρει. Γιατί δέχονται να στο υπογράψει νωρίτερα ο γιατρός και όχι ο εργοδότης? Εάν ήταν κάτι παράτυπο δεν θα στο υπέγραφε ούτε ο γιατρός νωρίτερα. 

πρίν από 28 λεπτά , Margigo είπε:

Ούτως ή άλλως πρέπει να πάρεις κοντομανικα για το εσώρουχο...

@palmoira εγώ να δεις..σαν γιαγιά έγινα..με κάθε λέξη μου κόβεται η ανάσα:shock::-P κουνιέται συνέχεια και βρήκε κάποια θέση που πιέζει τρελά τον πλευρό μου... επίσης πιέζει αρκετά την κύστη και νιώθω ότι θέλω τουαλέτα ενώ μόλις ειχα παει.. αλλά έχει και πλάκα όταν σκέφτομαι ότι είναι ενας καινούργιος άνθρωπος που το μεγαλώνω εγώ μέσα μου

 

Εμένα τώρα κάθε φορά που πάει κάπου και με πονάει, συνήθως στα πλευρά, βάζω το χέρι μου που είναι λίγο κρύο πάνω στην κοιλιά και φεύγει τρέχοντας! Είναι κάποιες φορές που δεν αντέχω, νομίζω θα μου σπάσει τα πλευρά με το πόδι της! Είναι όμως και πολύ ωραίο συναίσθημα να νιώθεις ένα ανθρωπάκι να μεγαλώνει μέσα σου

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...