Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Να το πάρεις μισή ώρα πριν το μεσημεριανό σου. Εάν σε πειράξει ξανά ζήτα να σου γράψει άλλο σίδηρο. Εάν είναι το στομάχι χάλια ,δοκίμασε αύριο.

Μου είχε πει να το παίρνω πρωί βράδυ νηστικη...θα τον πάρω τηλ να δω τι θα μου πει...μάλλον  θα μου γράψει άλλο.Ούτε λεπτό δεν το δέχτηκε το στομάχι μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μαριφαιη είπε:

Μου είχε πει να το παίρνω πρωί βράδυ νηστικη...θα τον πάρω τηλ να δω τι θα μου πει...μάλλον  θα μου γράψει άλλο.Ούτε λεπτό δεν το δέχτηκε το στομάχι μου..

Θα βρεις σίγουρα κάποιο σκεύασμα που δεν θα σε πειράζει. Υπάρχουν άπειρα! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαριφαιη είπε:

Κ εγώ δοκίμασα το δείγμα της frezyderm  όντως φαινεται πολυ καλή εγώ όμως πήρα  την "salba mamma uno " μου είπε στο φαρμακείο ότι είναι πολύ καλή κλασική κ από τις καλύτερες...Κ είναι κ πολύ πιο οικονομική...δες την κ αυτη στο φαρμακειο κ ρωτα..Έχω αρχίσει ήδη κ βάζω κάθε μέρα δυο φορες γιατί κ εγώ κάνω εύκολα ραγάδες..

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο.αυτο σκέφτομαι ότι τουλάχιστον το βρήκα κ τώρα θα ξέρω πώς να το αντιμετωπίσω κ να προλάβω το κακο.απλα όλες μέσα μας έχουμε το άγχος για το παιδάκι μας να είναι καλά  όταν ξέρουμε ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα.. 

Στην Αυχενική  μαζί με τον υπέρηχο μετά δεν σου πήραν κ αίμα για το papA? Στις απαντήσεις αυτές αναφέρει κ το ποσοστό για προεκλαμψια..

Ναι εκανα σε συνδιασμο με papA. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι εκανα σε συνδιασμο με papA. 

Τις πήρες τις απαντησεις;;εκεί που γράφει πιθανότητες για τρισωμια γράφει κ προεκλαμψια...Τώρα τι να πω.. Εγώ στο Ρέα την εκανα δεν ξερω αν δεν το περιλαμβανει σε ολα αυτο η Αυχενική ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πηρα ενα γαλακτωμα σωματος απο το φαρμακειο σήμερα για ενυδατωση,γιατι εχω ξηρο δερμα και μου προτειναν ενα της εταιρείας Cerave. Ειναι αμερικανικη απο οτι μου είπαν και μου είπαν οτι το χρησιμοποιω άφοβα στην εγκυμοσυνη. Το ξερετε το συγκεκριμένο?

Just now, Μαριφαιη είπε:

Τις πήρες τις απαντησεις;;εκεί που γράφει πιθανότητες για τρισωμια γράφει κ προεκλαμψια...Τώρα τι να πω.. Εγώ στο Ρέα την εκανα δεν ξερω αν δεν το περιλαμβανει σε ολα αυτο η Αυχενική ...

Ναι το κοιταξα δεν εγραφε τίποτα για προεκλαμψια..ισως το γραφουν μονο οταν βρουν πιθανότητα. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κορίτσια πηρα ενα γαλακτωμα σωματος απο το φαρμακειο σήμερα για ενυδατωση,γιατι εχω ξηρο δερμα και μου προτειναν ενα της εταιρείας Cerave. Ειναι αμερικανικη απο οτι μου είπαν και μου είπαν οτι το χρησιμοποιω άφοβα στην εγκυμοσυνη. Το ξερετε το συγκεκριμένο?

Ναι το κοιταξα δεν εγραφε τίποτα για προεκλαμψια..ισως το γραφουν μονο οταν βρουν πιθανότητα. 

Δεν την ξέρω καθόλου. Για να στο πουν στο φαρμακείο θα ξέρουν καλύτερα. Εγώ δοκιμάζω διάφορες μάρκες για τις ραγάδες , τώρα έχω της frezyderm και πριν την synchroelast και το bio oil. Όλες καλές ήταν, την επόμενη φορά θα δοκιμασω της mustela. Για ενυδατική γενικώς επειδή έχω παρατηρήσει ξηροδερμία λόγω εγκυμοσυνης έχω πάρει ένα body butter από το body shop με φυτικά συστατικά και όποτε το θυμηθώ το βάζω σε χέρια και πόδια. Γενικά δεν είμαι πολύ επιμελής... 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , palmoira είπε:

Δεν την ξέρω καθόλου. Για να στο πουν στο φαρμακείο θα ξέρουν καλύτερα. Εγώ δοκιμάζω διάφορες μάρκες για τις ραγάδες , τώρα έχω της frezyderm και πριν την synchroelast και το bio oil. Όλες καλές ήταν, την επόμενη φορά θα δοκιμασω της mustela. Για ενυδατική γενικώς επειδή έχω παρατηρήσει ξηροδερμία λόγω εγκυμοσυνης έχω πάρει ένα body butter από το body shop με φυτικά συστατικά και όποτε το θυμηθώ το βάζω σε χέρια και πόδια. Γενικά δεν είμαι πολύ επιμελής... 

Ναι και εμενα το δερμα μου ειναι ξηρο και με τραβαει γιαυτο κ αποφασισα να ξεκινησω γαλακτωμα. Απλα θελω να ειμαι σιγουρη για το προϊόν που θα χρησιμοποιησω. Δεν πιστεύω να μου εδιναν κατι που δεν ενδείκνυται ετσι? Γιατι ολα έχουν καποια χημικα μεσα. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Ναι και εμενα το δερμα μου ειναι ξηρο και με τραβαει γιαυτο κ αποφασισα να ξεκινησω γαλακτωμα. Απλα θελω να ειμαι σιγουρη για το προϊόν που θα χρησιμοποιησω. Δεν πιστεύω να μου εδιναν κατι που δεν ενδείκνυται ετσι? Γιατι ολα έχουν καποια χημικα μεσα. 

Μήπως γράφει κάτι στο κουτί ή στη συσκευασία? Δεν πιστεύω ότι θα σου έδιναν κάτι που δεν επιτρέπεται παντως.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , palmoira είπε:

Μήπως γράφει κάτι στο κουτί ή στη συσκευασία? Δεν πιστεύω ότι θα σου έδιναν κάτι που δεν επιτρέπεται παντως.

Γραφει απλως χωρις αρωμα και υποαλλεργικο γιαυτο κ αρχισα να αναρωτιέμαι.  Ενω μια κρεμα προσωπου της la Roche που πηρα γραφει οτι δεν εχει parabens,lonoline, alcool και αρωμα. Τι να πω δεν ξερω


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ ουτε εγω το ξερω το γαλακτωμα αλλα λογικα δεν θα σου εδιναν κατι που δεν επιτρεπεται σε εγκυμοσυνη.

@palmoira k εγω το ιδιο επαθα. Ενω παντα ειχα λιπαρο δερμα τωρα εχει γινει κανονικο προς ξηρο, τι μας κανουν οι ορμονες!

Τελικα μολις παρηγγειλα της frezyderm την κρεμα, την βρηκα σε καλη τιμη σε σκρουτζοφαρμακειο κ την τσιμπησα. Θα βαψω κ μαλλι σημερα! Θα γινω ανθρωπος!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Κορίτσια πηρα ενα γαλακτωμα σωματος απο το φαρμακειο σήμερα για ενυδατωση,γιατι εχω ξηρο δερμα και μου προτειναν ενα της εταιρείας Cerave. Ειναι αμερικανικη απο οτι μου είπαν και μου είπαν οτι το χρησιμοποιω άφοβα στην εγκυμοσυνη. Το ξερετε το συγκεκριμένο?

Ναι το κοιταξα δεν εγραφε τίποτα για προεκλαμψια..ισως το γραφουν μονο οταν βρουν πιθανότητα. 

Τι να σου πω.. Ίσως..Τώρα είναι ανάλογα κ που  το κανεις κ πως γράφει ο καθένας τα αποτελέσματα...ανέφερε το στον γιατρό σου όμως.. να δεις τι αι σου πει...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Γραφει απλως χωρις αρωμα και υποαλλεργικο γιαυτο κ αρχισα να αναρωτιέμαι.  Ενω μια κρεμα προσωπου της la Roche που πηρα γραφει οτι δεν εχει parabens,lonoline, alcool και αρωμα. Τι να πω δεν ξερω

Νικολ μου βάλε την κρεμουλα σου και μην αγχώνεσαι άλλο. Αυτή είναι η δουλειά του φαρμακοποιού και ειδικά στην εγκυμοσυνη ξέρω ότι είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί στο τι θα προτείνουν. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Και μετά το ωραίο θέμα με τις κρέμες...να σας ρωτήσω και κάτι όχι και τόσο κομψό! Αέρια έχετε κοριτσια? Εγώ κάποιες μέρες νιώθω ότι το έντερο μου απογειώνεται!συγνώμη για την ερώτηση :)

  • Χαχα 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira είπε:

Και μετά το ωραίο θέμα με τις κρέμες...να σας ρωτήσω και κάτι όχι και τόσο κομψό! Αέρια έχετε κοριτσια? Εγώ κάποιες μέρες νιώθω ότι το έντερο μου απογειώνεται!συγνώμη για την ερώτηση :)

Σορυ που μπαίνω σφηνα.κατσε να δεις στο τέλος του 2ου τριμήνου πως θα το νιώθεις.ασε τραγικό.ευυθχως είμαο όλη μέρα μόνη και δεν πιέζομαι.

 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Σορυ που μπαίνω σφηνα.κατσε να δεις στο τέλος του 2ου τριμήνου πως θα το νιώθεις.ασε τραγικό.ευυθχως είμαο όλη μέρα μόνη και δεν πιέζομαι.

 

 

Άρα είναι φυσιολογικό...σήμερα πέθανα στον πόνο και ήταν από τα αέρια! Επειδή είμαι και ξάπλα το έντερο γενικά δεν είναι στα καλύτερα του! Μου έχει πει να μην πιεζομαι και καθόλου...αστα να πάνε! Ευχαριστώ πολύ @loyloy


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...