Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

On 10/3/2019 at 12:48 ΠΜ, evio είπε:

Σημερα ηρθαμε σπιτι μας! Κατεβηκε κ το γαλα μου κ ανακουφιστηκα πολυ. Σημερα εφαγε μονο απο μενα κ καταφερα να την χορτασω. Παντως τα πραγματα στο σπιτι κυλανε πιο ηρεμα απο οτι στα νοσοκομεια. Εδω κ να κλαψει παραπανω το παιδι δεν σκαω κ δεν αγχωνομαι.

Θα τα δεις κ εσυ σε λιγες μερες. Ειναι κουραστικη αλλα τοσο ομορφη η μητροτητα:x

Ναι το πιστευω αυτο οτι οταν πας σπιτι σου εκει ηρεμεις ! Και σιγουρα μεχρι να μπεις σε ενα προγραμμα φανταζομαι ειναι λιγο δυσκολο αλλα ειναι μεχρι να βρεις την σειρα! Ο θηλασμος πως παει? Ηταν ευκολο? 

Εγω πραγματικά ανυπομονω και σκεφτομαι ποσο ωραια θα ταν να κλεινα τα ματια μου και αυριο απλα να μουν σπιτι με το παιδακι μου χαχα! Τωρα σας καταλαβαινω ποσο δυσκολη ειναι η αναμονη ρε κοριτσια... πριν λιγο γυρισα απο τον γιατρο και συνεχιζω να κανω λιγες συσπασουλες, ο τραχηλος μου εχει αρχισει σιγα σιγα και μαλακωνει και απλα περιμενουμε!! 

16 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Τι κανετε κοριτισια μου?? Επιτελους βρηκα λιγο χρονο να γραψω.Πως ειστε εγκυουλες και μανουλες?Σημερα εκλεισε μια εβδομαδα που γεννησα.

Ας σας πω τα νεα μου απο την αρχη.Η προκληση πηγε πολυ καλα,μπηκα στις 12 το βραδυ,μου εβαλαν το πρωτο υποθετο και στις 5 το πρωι το δευτερο μαζι με το φαρμακο στον ορο.Απο εκεινο το σημειο και μετα αρχισαν σχετικα γρηγορα οι πονοι και κατα τις 7 ζητησα επισκληριδιο.Η επισκληριδιος μεγαλη ανακαλυψη κοριτσια!Δεν πονεσα καθολου σε ολο τον τοκετο!.Το μονο μειον ειναι πως καποιες φορες ριχνει την πιεση και εμενα που εχω ηδη χαμηλη  επεσε αρκετα και μου βαλανε φαρμακο να ανεβει και επιπλεον ορο.Ενω μου ειχαν πει λοιπον οτι μαλλον μετα το μεσημερι θα γεννησω,μπαινει η μαια  10 και κατι το πρωι να με ελεγξει και ξαφνικα σε 2 λεπτα τους εχει φωναξει ολους και μου λεει γεννας!Επαθα ενα σοκ,με πηραν και λιγο τα κλαμματα γιατι φοβηθηκα λιγακι :D. Αυτο ηταν θα γεννουσα δεν το πιστευα!Ο αντρας μου ηταν διπλα μου,ο γιατρος μου εκει να με εμψυχωνει και με 5 μονο εξωθησεις βγηκε το μπεμπουλακι μας! Τον ακουμπησαν πανω μου κοριτσια και ηταν η πιο συγκλονιστικη στιγμη της ζωης μου! Δεν υπαρχουν τα συναισθηματα που βιωνεις..

Τωρα ειμαστε σπιτακι μας και προσπαθουμε να προσαρμοστουμε στους νεους ρυθμους. Με δυσκολεψαν παααρα πολυ τα ραμματα που εχω απο κατω.Πονανε πολυ και παιρνω υποθετα βολταρεν αλλιως στην αρχη δεν μπορουσα ουτε να περπατησω. Το αλλο θεμα ειναι με το στηθος που το εχω κανει και ξεχωριστο θεμα,υπερπαραγει γαλα και πνιγεται ο μικρος συν οτι φοβαμαι για καμια μαστιτιδα.Προς το παρον το διαχειριζομαι  θα παρω και συμβουλο θηλασμου να με βοηθησει. 

Η αυπνια ειναι πλεον συνηθεια και η ζωη ειναι η αληθεια αλλαζει τρομερα απο τη μια στιγμη στην αλλη. Τα συναισθηματα ποικιλουν απο ατελειωτη αγαπη και ευτυχια μεχρι κατι baby blue που σε πιανουν χωρις να το καταλαβεις,λογω της συναισθηματικης φορτισης,ορμονων και κουρασης. Ανυπομονω να περασουν λιγο οι μερες να μπορω να παιρνω το μπεμπακι μου να γυρναμε βολτιτσες. Το κλεισιμο ειναι λιγο ζορι ειναι η αληθεια

Σας φιλω ολες!

Νικολ μου καλη αναρρωση ευχομαι και γρηγορα να μπεις στους ρυθμους σου!!! Γτ ετσι με τα ράμματα? Οφειλεται καπου η ετσι ειναι σε ολες? Με το γαλα σου τι γινετε? Το χεις ρυθμισει καπως? 

Το οτι δεν πονεσες καθολου στον τοκετο με ανακουφιζει λιγο χαχα γενικα ησουν συνεργασιμη? Αγχωνοσουν? Τι συναισθηματα ειχες εκεινη την ωρα? 

Iq4wp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια τι κάνετε? Νικόλ χαίρομαι για σένα!Ν το χαρείς!Κ Ν το χαίρεσαι!Είναι ανεπανάληπτο!

Εγώ Θ παω στη γιατρό γτ Η τομή Όσο πάει Κ πρηζεται..αντί Ν γίνομαι καλά χειροτερευω ρε κορίτσια..περίμενα Ν περάσει η μαστιτιδα Ν μπορέσω Ν είμαι στο πόδι έστω για τ παιδιά.. Κ πάλι μόνο το μωρό ταΐζω γτ κάθε κίνηση τη μετανιώνω. Λες Κ χειρουργηθηκα χθες. Ελπίζω Ν μην είναι κάτι σοβαρό. Θ φανεί Αύριο.

Έχω κουραστεί τόσο σωματικά που ακόμα όχι απλά δεν αναρωσα Αλλά όλο βγαίνει κάτι Όσο Κ ψυχικά Που δε μπορώ Ν ασχοληθώ μΕ τα παιδιά Μ πρωτίστως. Κ Γενικά περίμενα τη γέννα αλλιώς.περίμενα Ν ξαλαφρωσω απο το βάρος Κ να αναπληρωσω χαμένο χρόνο. Αλλά.... για άλλη μια φορά συγγνώμη Π ου σας Κουράζω.. εννοείται Είμαι ευγνώμων για όλα. Απλά Μ βγαίνει το παράπονο λόγω κούρασης. Παρόλο που έχω βοήθεια.δόξα τω Θεώ!!

Link to comment
Share on other sites

@Sol_10 ειναι πολυ δυσκολη η αναμονη κ σε νιωθουμε να ξερεις. Εχει βαρυνει κ το σωμα πολυ τωρα φανταζομαι ,βαλε κ την αυπνια, βααλε κ το αγχος για την γεννα...ε ειναι αρκετα. Αλλα να βλεπεις οτι ολες ειχαμε ευχαριστες εμπειριες κ το ιδιο καλα θα πανε κ για σενα κ θα καρατας το μπεμπακι σου σε λιγες μερες.

Μπραβο @Nicol_ τσακ μπαμ γεννησες! 5 ωρες βρε θηριο; Τελεια. Κ εγω με τα ραμματα εχω θεμα κ περιμενω πως κ πως να πεσουν. Ελπιζω να σταματησουν να τραβανε συντομα. Θα βγουμε για βολτιτσα συντομα οταν θα κινουμαστε πιο φυσιολογικα.

@oneira_glyka πολυ ταλαιπωρησε ρε στο καλο...ευχομαι ταχεια αναρρωση. Οσο μπορεις κανε ενα κουραγιο....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2019 at 10:47 ΠΜ, Sol_10 είπε:

Ναι το πιστευω αυτο οτι οταν πας σπιτι σου εκει ηρεμεις ! Και σιγουρα μεχρι να μπεις σε ενα προγραμμα φανταζομαι ειναι λιγο δυσκολο αλλα ειναι μεχρι να βρεις την σειρα! Ο θηλασμος πως παει? Ηταν ευκολο? 

Εγω πραγματικά ανυπομονω και σκεφτομαι ποσο ωραια θα ταν να κλεινα τα ματια μου και αυριο απλα να μουν σπιτι με το παιδακι μου χαχα! Τωρα σας καταλαβαινω ποσο δυσκολη ειναι η αναμονη ρε κοριτσια... πριν λιγο γυρισα απο τον γιατρο και συνεχιζω να κανω λιγες συσπασουλες, ο τραχηλος μου εχει αρχισει σιγα σιγα και μαλακωνει και απλα περιμενουμε!! 

Νικολ μου καλη αναρρωση ευχομαι και γρηγορα να μπεις στους ρυθμους σου!!! Γτ ετσι με τα ράμματα? Οφειλεται καπου η ετσι ειναι σε ολες? Με το γαλα σου τι γινετε? Το χεις ρυθμισει καπως? 

Το οτι δεν πονεσες καθολου στον τοκετο με ανακουφιζει λιγο χαχα γενικα ησουν συνεργασιμη? Αγχωνοσουν? Τι συναισθηματα ειχες εκεινη την ωρα? 

Iq4wp2.png

Ετσι ειναι με τα ραμματα Sol μου πονανε γενικα απλα δεν περιμενα να μη πονεσω στον τοκετο και να πονεσω τοσο μετα :-P  Οσον αφορα τον τοκετο εννοειται αγχωθηκα.Αλλα ολα γινονται αυτοματα και προσαρμοζεσαι.Απλα περιμενα να βιωσω τον απολυτο πονο η κατι τρομακτικο αλλα δεν ειναι ετσι τα πραγματα,διαβαζουμε ενα σωρο και επηρεαζομαστε.Τελικα ειναι ενα φυσικο γεγονος που με τη βοηθεια της επισκληριδιου μπορεις να το βιωσεις χωρις πονο κ ειναι μια πολυ ομορφη εμπειρια

14 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Νικόλ χαίρομαι για σένα!Ν το χαρείς!Κ Ν το χαίρεσαι!Είναι ανεπανάληπτο!

Εγώ Θ παω στη γιατρό γτ Η τομή Όσο πάει Κ πρηζεται..αντί Ν γίνομαι καλά χειροτερευω ρε κορίτσια..περίμενα Ν περάσει η μαστιτιδα Ν μπορέσω Ν είμαι στο πόδι έστω για τ παιδιά.. Κ πάλι μόνο το μωρό ταΐζω γτ κάθε κίνηση τη μετανιώνω. Λες Κ χειρουργηθηκα χθες. Ελπίζω Ν μην είναι κάτι σοβαρό. Θ φανεί Αύριο.

Έχω κουραστεί τόσο σωματικά που ακόμα όχι απλά δεν αναρωσα Αλλά όλο βγαίνει κάτι Όσο Κ ψυχικά Που δε μπορώ Ν ασχοληθώ μΕ τα παιδιά Μ πρωτίστως. Κ Γενικά περίμενα τη γέννα αλλιώς.περίμενα Ν ξαλαφρωσω απο το βάρος Κ να αναπληρωσω χαμένο χρόνο. Αλλά.... για άλλη μια φορά συγγνώμη Π ου σας Κουράζω.. εννοείται Είμαι ευγνώμων για όλα. Απλά Μ βγαίνει το παράπονο λόγω κούρασης. Παρόλο που έχω βοήθεια.δόξα τω Θεώ!!

Oneira glyka σου ευχομαι περαστικα μεσα απο την καρδια μου..πραγματικα δεν ειναι λιγο αυτο που περνας.Μηπως να την παρεις ενα τηλ? Αντι να περιμενεις?Ισως χρειαζεσαι επιπλεον αντιβιωση? Κουραγιο και υπομονη κ ευχομαι να νιωσεις πολυ γρηγορα καλα και να περασει ολο αυτο

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλησπέρα! Τι κάνετε? Από τα λεγόμενα σας φαντάζομαι πως τα κορίτσια που γινατε Μανούλες  ήδη, περνάτε τόσο όμορφες  στιγμές, αλλά η μητρότητα έχει και τις δυσκολίες  της στην αρχή.  Μόνο υπομονή μπορώ να ευχηθώ  μέχρι να περάσει αυτήν η φάση. Τώρα για τις υπόλοιπες Κοπέλες που είμαστε ακόμα σε αναμονή, έχω να πω ένα πράγμα. Εγώ ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχω  νιώσει την κούραση αυτή του τελευταίου  τριμήνου κ την ανυπομονησία σε τρελό βαθμο.  Νιώθω μια απίστευτη  ενεργεια.  Όλα σχεδόν είναι έτοιμα,  και απολαμβάνω τις τελευταίες μέρες με την  μπεμπα μέσα στην κοιλίτσα  μου,  νιώθω ότι θα μου λείψει αυτή η αίσθηση κ προσπαθώ να την χορτασω... Κούραση δεν νιώθω υπερβολικη,  ίσως επειδή έχω πάρει λίγα κιλά και έχω σχετικά μικρή κοιλιά.  Περπατάω άνετα μια ώρα την ημέρα,  και είχαμε αποτέλεσμα...  Σήμερα είχαμε επίσκεψη στον γιατρό  και η μπεμπα έχει αρχίσει να κατεβαίνει...  Το πρόσωπακι της δεν φαινόταν ολόκληρο γιατι το κεφαλάκι έχει αρχίσει να εμπεδωνετσι στην λεκάνη μου.  Από Συσπασεις και πόνους  τίποτα αλλά δεν μας ανησυχεί αυτό. Εχουμε περιθώριο 2 βδομάδες ακόμη.  Κ ευτυχώς δεν υπάρχει περιτυλιξη του λωρου.  Ολα πάνε καλά, κ όλως  παραδόξως,  ενώ μεχρι τώρα έχω αγχωθει για οτιδήποτε  στην εγκυμοσύνη,  για την γέννα δεν με έχει πιάσει καθόλου άγχος,  ακόμη τουλάχιστον...  Δεν το σκέφτομαι καθόλου. Απλά θέλω μόλις φτάσει η στιγμή  εκείνη απλά να το ζήσω όσο πιο όμορφα μπορώ,  κ σε αυτό παίζει τον ρόλο κ ο γιατρός  μου. Αυτά τα νέα μου.. Με το καλό σε όλες μας λοιπόν με τα υπόλοιπα μαρτιατικα μωράκια :)

  • Μου αρέσει 4

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τι κάνετε?? Δεν έχω ύπνο..  Εκανα εισαγωγή σήμερα κ είμαι στο  νοσοκομείο τώρα..  Το πρωί θα μπω για καισαρική..  Έχω πολύ άγχος και αγωνία... Μόλις γεννήσω κ βγω θα σας στείλω νέα... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , February17 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?? Δεν έχω ύπνο..  Εκανα εισαγωγή σήμερα κ είμαι στο  νοσοκομείο τώρα..  Το πρωί θα μπω για καισαρική..  Έχω πολύ άγχος και αγωνία... Μόλις γεννήσω κ βγω θα σας στείλω νέα... 

Με το καλό, όλα θα πάνε καλά, εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου...:) 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Alex1989 είπε:

Kοριτσια καλησπέρα! Τι κάνετε? Από τα λεγόμενα σας φαντάζομαι πως τα κορίτσια που γινατε Μανούλες  ήδη, περνάτε τόσο όμορφες  στιγμές, αλλά η μητρότητα έχει και τις δυσκολίες  της στην αρχή.  Μόνο υπομονή μπορώ να ευχηθώ  μέχρι να περάσει αυτήν η φάση. Τώρα για τις υπόλοιπες Κοπέλες που είμαστε ακόμα σε αναμονή, έχω να πω ένα πράγμα. Εγώ ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχω  νιώσει την κούραση αυτή του τελευταίου  τριμήνου κ την ανυπομονησία σε τρελό βαθμο.  Νιώθω μια απίστευτη  ενεργεια.  Όλα σχεδόν είναι έτοιμα,  και απολαμβάνω τις τελευταίες μέρες με την  μπεμπα μέσα στην κοιλίτσα  μου,  νιώθω ότι θα μου λείψει αυτή η αίσθηση κ προσπαθώ να την χορτασω... Κούραση δεν νιώθω υπερβολικη,  ίσως επειδή έχω πάρει λίγα κιλά και έχω σχετικά μικρή κοιλιά.  Περπατάω άνετα μια ώρα την ημέρα,  και είχαμε αποτέλεσμα...  Σήμερα είχαμε επίσκεψη στον γιατρό  και η μπεμπα έχει αρχίσει να κατεβαίνει...  Το πρόσωπακι της δεν φαινόταν ολόκληρο γιατι το κεφαλάκι έχει αρχίσει να εμπεδωνετσι στην λεκάνη μου.  Από Συσπασεις και πόνους  τίποτα αλλά δεν μας ανησυχεί αυτό. Εχουμε περιθώριο 2 βδομάδες ακόμη.  Κ ευτυχώς δεν υπάρχει περιτυλιξη του λωρου.  Ολα πάνε καλά, κ όλως  παραδόξως,  ενώ μεχρι τώρα έχω αγχωθει για οτιδήποτε  στην εγκυμοσύνη,  για την γέννα δεν με έχει πιάσει καθόλου άγχος,  ακόμη τουλάχιστον...  Δεν το σκέφτομαι καθόλου. Απλά θέλω μόλις φτάσει η στιγμή  εκείνη απλά να το ζήσω όσο πιο όμορφα μπορώ,  κ σε αυτό παίζει τον ρόλο κ ο γιατρός  μου. Αυτά τα νέα μου.. Με το καλό σε όλες μας λοιπόν με τα υπόλοιπα μαρτιατικα μωράκια :)

Αλεξ μου μια χαρα σε βρισκω!!! Μπραβο πολυ χαιρομαι που αρχιζει και εμπεδωνεται το κεφαλάκι...εμενα παλι οχι ακομα ειναι ψηλα αλλα εχω συσπασεις αρκετες και με βλεπει ο γιατρος καθε μερα!! Ο τραχηλος εχει αρχισει και μαλακωνει πιστευω αυτο ειναι θετικο!! Εγω παλι απο ορεξη δν ξερω γτ αλλα νοιωθω χαλια...δεν υπαρχει ορεξη για τπτ ! Ισως απο το αγχος δεν ξερω! 

 

πρίν από 10 λεπτά , February17 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?? Δεν έχω ύπνο..  Εκανα εισαγωγή σήμερα κ είμαι στο  νοσοκομείο τώρα..  Το πρωί θα μπω για καισαρική..  Έχω πολύ άγχος και αγωνία... Μόλις γεννήσω κ βγω θα σας στείλω νέα... 

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα και με το καλο αυριο να κρατησεις το παιδακι σου αγκαλια!!! Περιμένουμε και τα δικα σου νεα κοριτσι μου !!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, February17 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?? Δεν έχω ύπνο..  Εκανα εισαγωγή σήμερα κ είμαι στο  νοσοκομείο τώρα..  Το πρωί θα μπω για καισαρική..  Έχω πολύ άγχος και αγωνία... Μόλις γεννήσω κ βγω θα σας στείλω νέα... 

Με το καλο! Ευχομε ολα να πανε τελεια κ αυριο να κρατας γερο το παιδακι σου!

Εμεις σημερα ξενυχταμε :-(

  • Ευχαριστώ 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, February17 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?? Δεν έχω ύπνο..  Εκανα εισαγωγή σήμερα κ είμαι στο  νοσοκομείο τώρα..  Το πρωί θα μπω για καισαρική..  Έχω πολύ άγχος και αγωνία... Μόλις γεννήσω κ βγω θα σας στείλω νέα... 

Ολα νσ πανε καλα εύχομαι! ! Περιμένουμε νεα!❤

@evio μου μια από τα ιδια.. Νυστάζωωω...

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου , ερχεται και μενα η ωρα μου!! Πηγα σημερα το πρωι στον γιατρο και μου εκανε τεστ μηπως χανω αμνιακο υγρο και οντως χανω! Οποτε σημερα το βραδυ κανω εισαγωγη και αυριο πρωι ξεκιναμε διαδικασια τοκετου με τεχνητους πονους! Εχω αναμεικτα συναισθηματα αλλα πιο πολυ  ειμαι σοκαρισμενη γτ γίνονται ολα τοσο γρηγορα! Δν ξερω ουτε τι να γραψω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Sol_10 κοριτσι μου θα ζησεις ανεπαναληπτες στιγμες, ετοιμασου να γνωρισεεις τον ερωτα της ζωης σου! Τι συγκινητικο:wub: Σε δημοσιο ή ιδιωτικο θα γεννησεις; Θα περιμενουμε νεα σου!

@February17 ευχομαι ολα να πηγαν τελεια!

@Nicol_ ειναι πολλη η νυστα! Χτες προσπαθουσαμε να την κοιμησουμε απο τις 9 μεχρι τις 3 τα ξημερωματα, μου ηρθε να κλαιω. Ολο στο στηθος κ αλλαγμα απο κακα, την επαιρνε ο υπνος στην αγκαλια κ μολις την αφηναμε γαριδα το ματι κ νααα τα κλαματα. Μεχρι που την ψιλοφασκιωσα (ελαφρως) με τα σκεπασματα κ κοιμηθηκαμε μεχρι τις 7 το πρωι...


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Κοριτσια μου , ερχεται και μενα η ωρα μου!! Πηγα σημερα το πρωι στον γιατρο και μου εκανε τεστ μηπως χανω αμνιακο υγρο και οντως χανω! Οποτε σημερα το βραδυ κανω εισαγωγη και αυριο πρωι ξεκιναμε διαδικασια τοκετου με τεχνητους πονους! Εχω αναμεικτα συναισθηματα αλλα πιο πολυ  ειμαι σοκαρισμενη γτ γίνονται ολα τοσο γρηγορα! Δν ξερω ουτε τι να γραψω...

Με το καλο!! Μην αγχωνεσαι ολα θα πανε μια χαρα και θα ζησεις μοναδικές στιγμες! Περιμένουμε νεα σου!! ❤

πρίν από 33 λεπτά , evio είπε:

@Sol_10 κοριτσι μου θα ζησεις ανεπαναληπτες στιγμες, ετοιμασου να γνωρισεεις τον ερωτα της ζωης σου! Τι συγκινητικο:wub: Σε δημοσιο ή ιδιωτικο θα γεννησεις; Θα περιμενουμε νεα σου!

@February17 ευχομαι ολα να πηγαν τελεια!

@Nicol_ ειναι πολλη η νυστα! Χτες προσπαθουσαμε να την κοιμησουμε απο τις 9 μεχρι τις 3 τα ξημερωματα, μου ηρθε να κλαιω. Ολο στο στηθος κ αλλαγμα απο κακα, την επαιρνε ο υπνος στην αγκαλια κ μολις την αφηναμε γαριδα το ματι κ νααα τα κλαματα. Μεχρι που την ψιλοφασκιωσα (ελαφρως) με τα σκεπασματα κ κοιμηθηκαμε μεχρι τις 7 το πρωι...

Evio ετσι κ εμεις..και το ίδιο συνεχίστηκε και το πρωι μεχρι τώρα το μεσημέρι. Ολο στηθος αγκαλια και καθόλου υπνος. Και εγω απελπιστηκα σε κάποια φαση. Περνάνε κ πονακια γιαυτο δεν καλοκοιμουνται και θελουν αγκαλια για παρηγοριά.  Αφου σκεφτομουν που να ερθουν και οι κολικοι τι εχει να γίνει.  Θα μαζευόμαστε εδω να λεμε τον πονο μας. :mrgreen:

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Κοριτσια μου , ερχεται και μενα η ωρα μου!! Πηγα σημερα το πρωι στον γιατρο και μου εκανε τεστ μηπως χανω αμνιακο υγρο και οντως χανω! Οποτε σημερα το βραδυ κανω εισαγωγη και αυριο πρωι ξεκιναμε διαδικασια τοκετου με τεχνητους πονους! Εχω αναμεικτα συναισθηματα αλλα πιο πολυ  ειμαι σοκαρισμενη γτ γίνονται ολα τοσο γρηγορα! Δν ξερω ουτε τι να γραψω...

Με το καλό εύχομαι όλα να κυλησουν όμορφα! Να σε ρωτήσω κάτι; το είχες παρατηρήσει από πριν ότι ίσως έχεις διαρροή αμνιακου υγρού μέσω υπερηχου ή απ το εσωρουχο που ήταν υγρό  ή τυχαία το ανακάλυψε η γιατρός;  είχες προηγούμενα δείγματα δλδ; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Nicol_ είπε:

 

Evio ετσι κ εμεις..και το ίδιο συνεχίστηκε και το πρωι μεχρι τώρα το μεσημέρι. Ολο στηθος αγκαλια και καθόλου υπνος. Και εγω απελπιστηκα σε κάποια φαση. Περνάνε κ πονακια γιαυτο δεν καλοκοιμουνται και θελουν αγκαλια για παρηγοριά.  Αφου σκεφτομουν που να ερθουν και οι κολικοι τι εχει να γίνει.  Θα μαζευόμαστε εδω να λεμε τον πονο μας. :mrgreen:

Ας μας λυπηθει μαμαδες κ μωρακια η Παναγια κ να μην εχουν κολικους. Μας βλεπω ολες με σακουλες κατω απο τα ματια να γραφουμε στο καφε του Μαρτιου χαχαχα

  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...