Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, evio είπε:

@Sol_10 κοριτσι μου θα ζησεις ανεπαναληπτες στιγμες, ετοιμασου να γνωρισεεις τον ερωτα της ζωης σου! Τι συγκινητικο:wub: Σε δημοσιο ή ιδιωτικο θα γεννησεις; Θα περιμενουμε νεα σου!

@February17 ευχομαι ολα να πηγαν τελεια!

@Nicol_ ειναι πολλη η νυστα! Χτες προσπαθουσαμε να την κοιμησουμε απο τις 9 μεχρι τις 3 τα ξημερωματα, μου ηρθε να κλαιω. Ολο στο στηθος κ αλλαγμα απο κακα, την επαιρνε ο υπνος στην αγκαλια κ μολις την αφηναμε γαριδα το ματι κ νααα τα κλαματα. Μεχρι που την ψιλοφασκιωσα (ελαφρως) με τα σκεπασματα κ κοιμηθηκαμε μεχρι τις 7 το πρωι...

Ευχαριστω πολυ @evio μου!! Σε ιδιωτικό θα γεννησω!!

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Με το καλο!! Μην αγχωνεσαι ολα θα πανε μια χαρα και θα ζησεις μοναδικές στιγμες! Περιμένουμε νεα σου!! ❤

Evio ετσι κ εμεις..και το ίδιο συνεχίστηκε και το πρωι μεχρι τώρα το μεσημέρι. Ολο στηθος αγκαλια και καθόλου υπνος. Και εγω απελπιστηκα σε κάποια φαση. Περνάνε κ πονακια γιαυτο δεν καλοκοιμουνται και θελουν αγκαλια για παρηγοριά.  Αφου σκεφτομουν που να ερθουν και οι κολικοι τι εχει να γίνει.  Θα μαζευόμαστε εδω να λεμε τον πονο μας. :mrgreen:

Ευχαριστω νικολ μου!!! Ευχομαι αυριο τετοια ωρα να μπορω να σας γραψω τα νεα μου!!! 

3 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Με το καλό εύχομαι όλα να κυλησουν όμορφα! Να σε ρωτήσω κάτι; το είχες παρατηρήσει από πριν ότι ίσως έχεις διαρροή αμνιακου υγρού μέσω υπερηχου ή απ το εσωρουχο που ήταν υγρό  ή τυχαία το ανακάλυψε η γιατρός;  είχες προηγούμενα δείγματα δλδ; 

Αλεξ μου σε ευχαριστω πολυ και με το καλο και η σειρα σου! 

Ειχα παρατηρησει μονη μου πως εβγαζα υγρα (οχι κολπικα) και στην αρχη πιστευα πως ηταν ουρα γτ και ο γιατρος μου χε πει πως μπορει να μου φευγουν καποιες φορες...και του το ειπα οτι εχω παρατηρήσει αυτο το πραγμα και μου εκανε το τεστ και βγηκε πως οντως ειναι αμνιακο υγρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γέννησα!! Χθες το μεσιμερι..  Όλα πήγαν καλά..  Είμαι πολύ καλά από την καισαρική..  3350γρ κ 48ποντους το  μικρούλι μου....  Είναι πολύ όμορφος..!! Μόλις μπορέσω θα σας τα πω πιο αναλυτικά.. Φιλάκια πολλά..  Με το καλό κ στα υπόλοιπα κορίτσια... 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, February17 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!! Χθες το μεσιμερι..  Όλα πήγαν καλά..  Είμαι πολύ καλά από την καισαρική..  3350γρ κ 48ποντους το  μικρούλι μου....  Είναι πολύ όμορφος..!! Μόλις μπορέσω θα σας τα πω πιο αναλυτικά.. Φιλάκια πολλά..  Με το καλό κ στα υπόλοιπα κορίτσια... 

Να σου ζησει κοπελα μου με το καλο να γυρίσετε σπιτι!!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, February17 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!! Χθες το μεσιμερι..  Όλα πήγαν καλά..  Είμαι πολύ καλά από την καισαρική..  3350γρ κ 48ποντους το  μικρούλι μου....  Είναι πολύ όμορφος..!! Μόλις μπορέσω θα σας τα πω πιο αναλυτικά.. Φιλάκια πολλά..  Με το καλό κ στα υπόλοιπα κορίτσια... 

Να σου ζήσει το μωράκι! Να το χαίρεστε γερό κ δυνατό 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, February17 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!! Χθες το μεσιμερι..  Όλα πήγαν καλά..  Είμαι πολύ καλά από την καισαρική..  3350γρ κ 48ποντους το  μικρούλι μου....  Είναι πολύ όμορφος..!! Μόλις μπορέσω θα σας τα πω πιο αναλυτικά.. Φιλάκια πολλά..  Με το καλό κ στα υπόλοιπα κορίτσια... 

Να σου ζησει February! !Να ειναι γερο και καλοτυχο!! Με το καλο στο σπιτάκι σας ❤

@palmoira μου που χαθηκες? Πως τα πατε με το νινακι?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σας!

Εχω μέρες να μπω και βλέπω ότι σχεδόν οι μισές (μπορεί και παραπάνω) έχετε γεννήσει!!! Καλούς θηλασμούς να έχετε!

Εγώ περιμένω, κάνω nst, περπάτημα και σκάλες όσο μπορώ και ευελπιστώ να ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός σύντομα!

 

  • Μου αρέσει 3

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Πόσες είστε στην αναμονή μαζί μου;;; Εγώ είμαι 39+4 και περιμένω το δεύτερο μωράκι μου, αλλά μάλλον έχει βολευτει και δε θέλει να βγει!! Οποτε κάνω καρδιοτογραφημα δεν έχω συσπάσεις (αν και στο σπίτι τις νιώθω, μόνο εκείνη την ώρα δε γίνεται τίποτα) κι ο γιατρός μου είπε να πάω πάλι την Κυριακή να με δει.. Από τη μια ανυπομονώ να γεννήσω αλλά από την άλλη τρεμω στην ιδέα γιατί ξέρω τι με περιμένει.. Ουφ ουφ!!

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια και εγώ στην αναμονή σε 8 μέρες είναι η η ΠΗΤ μου.... Κάτι μου λέει όμως πως θα γεννήσω νωρίτερα αύριο έχω πάλι καρδιοτοκογραφημα. Και κανα δυο μέρες έχω κατι πόνους στην κοιλιά και στην μέση σαν αυτούς οταν περιμένεις περίοδο... Να είναι δείγματα πως έρχεται το μωράκι?? Εσείς που έχετε γεννήσει και ξέρετε... Δεν έχω άγχος για τον τοκετό όσο για την υγεία της μπουμπούς... Αν θα είναι καλα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Gianna28 είπε:

Kορίτσια και εγώ στην αναμονή σε 8 μέρες είναι η η ΠΗΤ μου.... Κάτι μου λέει όμως πως θα γεννήσω νωρίτερα αύριο έχω πάλι καρδιοτοκογραφημα. Και κανα δυο μέρες έχω κατι πόνους στην κοιλιά και στην μέση σαν αυτούς οταν περιμένεις περίοδο... Να είναι δείγματα πως έρχεται το μωράκι?? Εσείς που έχετε γεννήσει και ξέρετε... Δεν έχω άγχος για τον τοκετό όσο για την υγεία της μπουμπούς... Αν θα είναι καλα... 

Καλησπέρα κορίτσι μου και με το καλό εύχομαι!! Εγώ έχω Πητ την Κυριακή αλλά δεν ξέρω πως θα πάει γιατί όσες φορές έκανα nst δε φάνηκε να κάνω συσπάσεις (αν και όταν είμαι σπίτι νιώθω)

Αυτά που αισθάνεσαι ίσως να είναι δείγμα ότι πλησιάζει η ώρα ή προπαρασκευαστικές συσπάσεις! Εγώ σκέψου ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη γέννησα 41 εβδομάδων και δεν είχα μέχρι εκείνη την ώρα κάποια ιδιαίτερη ενόχληση για να καταλάβω ότι κοντεύω.. Και διαστολή 3 είχα κάνει και δεν ένιωθα τίποτα!! Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ... Ένα άγχος το έχω γιατί είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και γενικώς είμαι και αγχώδης... Σήμερα σκεφτόμουν και συζητούσα με τον άντρα μου και την μαμά μου μήπως πάθω σοκ, αμοκ κρίση πανικού την ώρα που θα με πιάσουν οι πόνοι και λιποθυμησω... Χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

@Gianna28 τιποτα δεν θα παθεις λογω αγχους. Την ωρα εκεινη θα ανταπεξελθεις οπως πρεπει, θα το δεις!

@Nicol_ εχω βοηθεια απο την πρωτη μερα αλλα κ παλι αυριο που θα παει ο συζυγος για δουλεια αγχωνομαι. Ειχε αναλαβει πολλες απο τις φροντιδες του μωρου μεχρι τωρα. Τελικα πως τα πηγατε οι δυο σας με τον μπεμπη;

Εμας η μπεμπα εχει κανει τη νυχτα μερα, περναμε λιγο ζορικα αλλα εχε χαρη που ειναι γλυκουλα κ της τα συγχωρουμε. Μονο την πρωτη βραδια που ηρθαμε σπιτι ψιλοκοιμηθηκε απο εκει κ μετα χαλια...


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

@Gianna28 τιποτα δεν θα παθεις λογω αγχους. Την ωρα εκεινη θα ανταπεξελθεις οπως πρεπει, θα το δεις!

@Nicol_ εχω βοηθεια απο την πρωτη μερα αλλα κ παλι αυριο που θα παει ο συζυγος για δουλεια αγχωνομαι. Ειχε αναλαβει πολλες απο τις φροντιδες του μωρου μεχρι τωρα. Τελικα πως τα πηγατε οι δυο σας με τον μπεμπη;

Εμας η μπεμπα εχει κανει τη νυχτα μερα, περναμε λιγο ζορικα αλλα εχε χαρη που ειναι γλυκουλα κ της τα συγχωρουμε. Μονο την πρωτη βραδια που ηρθαμε σπιτι ψιλοκοιμηθηκε απο εκει κ μετα χαλια...

Ακομα εχει αδεια evio μου απο βδομάδα επιστρεφει στη δουλειά.. Θα δυσκολευτώ το ξερω γιατι δουλεύει πολλες ωρες και αγχωνομαι αρκετά. 

Και εμεις είμαστε λιγο ζόρικα αυτη τη βδομάδα, εχει πονακια.ο μπέμπης και θελει μονιμα στήθος, σχεδον ανα ωρα. Το βραδυ ανα 2 ωρες περιπου. Εννοείται κουραζομαι,το βραδυ είναι το δύσκολο, τη μερα ειμαι μια χαρα και ας μην εχω κοιμηθεί πολυ. Ας παρηγορηθούμε λοιπον οτι είμαστε πολλες στο κλαμπ των ξενύχτησμενων :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2019 at 6:23 ΠΜ, February17 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!! Χθες το μεσιμερι..  Όλα πήγαν καλά..  Είμαι πολύ καλά από την καισαρική..  3350γρ κ 48ποντους το  μικρούλι μου....  Είναι πολύ όμορφος..!! Μόλις μπορέσω θα σας τα πω πιο αναλυτικά.. Φιλάκια πολλά..  Με το καλό κ στα υπόλοιπα κορίτσια... 

Ν σ ζήσει κορίτσι!!Ν το χαίρεστε γερό Κ ευλογημένο Ν είναι!!

 

Εμείς κορίτσια δε μπορώ Ν πω οτΙ ξενυχταμε.ξυπναει στάνταρ ανά τρεις ώρες.οποτε έχουμε δύο ξυπνηματα τη νύχτα. Μόνο αν Έχει κανένα πονακια Ίσως κλάψει λίγο παραπάνω.παίζει μεγάλο ρόλο το ξένο που δίνουμε βέβαια.. δυσκολεύτηκαμε σε άλλο επίπεδο..με τα παιδιά..εμένα με πήρε λίγο από κάτω..έριξα πολύ κλάμα.. τη μια έλεγα όλα καλά..Κ αμέσως τ έβλεπα μαύρα Κ αραχνα. Αν δεν είχα στήριξη από τον άντρα Μ Κ τους δικούς Μ..πιστεύω Θ την είχα πάθει την επιλοχειο..με είχανε στο νου τους όλοι μη τυχόν Κ αρχίσω Ν πέφτω ψυχολογικα. Επίσης έπαθα φλεγμονή στη τομή της  καισαρικής. Οπότε Είμαι με αντιβίωση. Κ ξεκούραση Όσο μπορώ.. Όμως δεν μας θέλει Κ αρρώστησαν Κ οι δύο οι γιαγιάδες..Κ όλοι όσοι μπορούσαν Ν βοηθήσουν έχουν πυρετό. Οπότε πάλι μόνη..Κ το κορυφαίο..Ο μπέμπης έχει ίωση.. Ελπίζω Ν γλιτωσουμε τη νοσηλεία στο νοσοκομείο.. Υπάρχουν ώρες της μέρας που ζούμε στιγμές τρέλας.. πραγματικά.Ν κλαίνε όλα μαζί..Ν πεινάνε όλα μαζί.. Αλλά δόξα τω Θεώ.. τα δύσκολα πέρασαν όσον αφορά τους πόνους Μου.Οπότε Θ μπορώ Ν τους νταντεψω ως ένα βαθμό. Το άγχος Μας Τώρα είναι ο μπέμπης. Είχαμε δει Κ λίγο αίμα στα κακακια του οπότε είμαστε σε επιφυλακή και για καμία αλλεργία στο γαλα. 

Σε όσες περιμένουν Ακόμα εύχομαι με έναν πόνο κορίτσια!,όση κούραση Κ Ν έχει η μητρότητα είναι μαγεία. Ποτέ δε μετανιωσα Ούτε για ένα λεπτό για τα ζουζουλα μου.. Ακόμα Κ όταν ξεπερνουσα τα όρια Μ! Όσα ξενύχτια Κ όση κούραση Κ Ν πέρασα. Θ το ξανακανα. Σας εύχομαι ότι καλύτερο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...