Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, oneira_glyka είπε:

Κατάλαβα.. αχ υπομονή κορίτσι Μ.. Είναι δύσκολο Ν το βλέπεις Ν σπαράζει.. Ναι παρηγοριουνται στο στήθος..Φαντάσου εγώ Π δεν έχω γαλα τον βάζω όταν κλαίει Κ μονο Π μυρίζει Κ πιπιλαει κοιμάται.. Όχι εσυ Π θηλάζεις κανονικότατα! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!,Θ πάρω εκεί!δε το ήξερα! 

Ναι να παρεις ειναι πολυ κκαλεςΘα σε καθοδηγήσουν. 

Τα νινακια Οντως παρηγοριουνται με το στήθος  πολυ μεγάλη υπόθεση. Βεβαια ανα μια δυο ωρες το βραδυ ειναι δυσκολα αλλα θα στρώσει το πράγμα με τον καιρό 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου απο ορεξεις πως πατε??? Εγω νομιζω δεν ειμαι καλα...καθε μερα με πιανουν τα κλαματα χωρις λογο και αιτια..δεν εχω ορεξη για τίποτα παρα μονο οτι εχει να κάνει με το παιδι! Βγηκα και εξω αλλα δεν βοηθησε...ειδικα οταν ολοι με εβλεπαν και ρωτουσαν που εχω το παιδι... πραγματικα φοβαμαι μηπως δεν συνελθω και δεν ξερω πως να το αντιμετωπίσω...εκει που παω να συνελθω ξαφνικα παλι κατω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Κοριτσια μου απο ορεξεις πως πατε??? Εγω νομιζω δεν ειμαι καλα...καθε μερα με πιανουν τα κλαματα χωρις λογο και αιτια..δεν εχω ορεξη για τίποτα παρα μονο οτι εχει να κάνει με το παιδι! Βγηκα και εξω αλλα δεν βοηθησε...ειδικα οταν ολοι με εβλεπαν και ρωτουσαν που εχω το παιδι... πραγματικα φοβαμαι μηπως δεν συνελθω και δεν ξερω πως να το αντιμετωπίσω...εκει που παω να συνελθω ξαφνικα παλι κατω!

Ειναι εντελώς φυσιολογικο αυτο να ξερεις. Το λεγομενο baby blues.  Μετα τον τοκετο λογω ορμονων και κούρασης περνάμε αυτές τις διακυμάνσεις. Εγω καθε μερα εκλαιγα και ακομα κλαίω ευκολα και με το παραμικρο. Με τόση μεγαλη αλλαγη στη ζωη μας,με την ευθυνη πλεον του παιδιού,το κλεισιμο στο σπιτι και τις ορμονες να κάνουν παρτυ ειναι λογικο να μας παιρνει απο κατω. Θα συνέλθεις δωσε λιγο χρονο στον εαυτο σου. Εγω λογω θηλασμου δεν μπορω να βγω σχεδον καθολου και εχω φρικαρει. Αλλα αυτο θα αλλαξει δεν θα νιώθουμε παντα ετσι. Ειναι ο πρωτος καιρος πιο δύσκολος 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ειναι εντελώς φυσιολογικο αυτο να ξερεις. Το λεγομενο baby blues.  Μετα τον τοκετο λογω ορμονων και κούρασης περνάμε αυτές τις διακυμάνσεις. Εγω καθε μερα εκλαιγα και ακομα κλαίω ευκολα και με το παραμικρο. Με τόση μεγαλη αλλαγη στη ζωη μας,με την ευθυνη πλεον του παιδιού,το κλεισιμο στο σπιτι και τις ορμονες να κάνουν παρτυ ειναι λογικο να μας παιρνει απο κατω. Θα συνέλθεις δωσε λιγο χρονο στον εαυτο σου. Εγω λογω θηλασμου δεν μπορω να βγω σχεδον καθολου και εχω φρικαρει. Αλλα αυτο θα αλλαξει δεν θα νιώθουμε παντα ετσι. Ειναι ο πρωτος καιρος πιο δύσκολος 

Και εγω θηλάζω απλα ο μπεμπης τρωει και μετα κοιμαται 2 με 3 ωρες γι'αυτό μπορεσα και βγηκα αλλα δεν μπορω να πω πως με βοηθησε, καθολου θα λεγα! Πραγματικα δεν αντεχεται αυτη η ψυχολογία και στεναχωριεμαι γτ δεν μπορω να το χαρω!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Κοριτσια μου απο ορεξεις πως πατε??? Εγω νομιζω δεν ειμαι καλα...καθε μερα με πιανουν τα κλαματα χωρις λογο και αιτια..δεν εχω ορεξη για τίποτα παρα μονο οτι εχει να κάνει με το παιδι! Βγηκα και εξω αλλα δεν βοηθησε...ειδικα οταν ολοι με εβλεπαν και ρωτουσαν που εχω το παιδι... πραγματικα φοβαμαι μηπως δεν συνελθω και δεν ξερω πως να το αντιμετωπίσω...εκει που παω να συνελθω ξαφνικα παλι κατω!

Καλημερα! Εγω θα ελεγα να μιλησεις κ με τον γυναικολογο σου. Χωρις να σημαινει οτι θα παθεις καταθλιψη καλα ειναι να σε αξιολογησει καποιος που γνωριζει. Αλλα κ εγω κλαιω κ συγκινουμαι πιο ευκολα. Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις κ μην πιεζεις τον εαυτο σου για τιποτε.

@oneira_glyka μπραβο σου κ θαυμαζω το κουραγιο σου. Μακαρι να επιτυχει ο επαναγαλακτισμος. Εγω ειχα φερει συμβουλο θηλασμου στο μαιευτηριο πριν βγουμε κ βοηθησε παααρα πολυ.

@Nicol_ ετσι να συνεχισετε με τους κολικους!

Η δικια μου βγαζει πολυ πραμα απο τον αφαλο κ εχω ανησυχησει...πηρα την παιδιατρο να ερθει να την δει οποτε μπορεσει.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα! Εγω θα ελεγα να μιλησεις κ με τον γυναικολογο σου. Χωρις να σημαινει οτι θα παθεις καταθλιψη καλα ειναι να σε αξιολογησει καποιος που γνωριζει. Αλλα κ εγω κλαιω κ συγκινουμαι πιο ευκολα. Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις κ μην πιεζεις τον εαυτο σου για τιποτε.

@oneira_glyka μπραβο σου κ θαυμαζω το κουραγιο σου. Μακαρι να επιτυχει ο επαναγαλακτισμος. Εγω ειχα φερει συμβουλο θηλασμου στο μαιευτηριο πριν βγουμε κ βοηθησε παααρα πολυ.

@Nicol_ ετσι να συνεχισετε με τους κολικους!

Η δικια μου βγαζει πολυ πραμα απο τον αφαλο κ εχω ανησυχησει...πηρα την παιδιατρο να ερθει να την δει οποτε μπορεσει.

Ναι, θα μιλησω μαζι του την Πέμπτη που θα παω να με δει! 

Πες μας τι σου ειπε η παιδιατρος μολις μπορεσεις!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Κοριτσια μου απο ορεξεις πως πατε??? Εγω νομιζω δεν ειμαι καλα...καθε μερα με πιανουν τα κλαματα χωρις λογο και αιτια..δεν εχω ορεξη για τίποτα παρα μονο οτι εχει να κάνει με το παιδι! Βγηκα και εξω αλλα δεν βοηθησε...ειδικα οταν ολοι με εβλεπαν και ρωτουσαν που εχω το παιδι... πραγματικα φοβαμαι μηπως δεν συνελθω και δεν ξερω πως να το αντιμετωπίσω...εκει που παω να συνελθω ξαφνικα παλι κατω!

Έχουν δίκιο τα κορίτσια!,μη στεναχωριέσαι πρώτον γιατί επιβαρυνεσαι και άλλο ψυχολογικα.. Έτσι αισθάνομουν Κ Εγώ!,έκλαιγα Κ έλεγα κανείς δε μπορεί Ν με βοηθήσει. Τ έβλεπα όλα μαύρα. Τπτ δε με βοηθούσε. Κ ξαφνικά(Προσωπικά μιλησα με τον πνευματικό μου,σε μένα είμαι σίγουρη ότι έπαιξε ρόλο, ξέρω όμως ότι δεν έχουμε όλες τις ίδιες απόψεις, οπότε γι'αυτό λέω Προσωπικά σε μένα βοήθησε) Κ τ πήρα αλλιώς μετα.. δόξα τω Θεώ. Νομίζω είναι παροδικό. Κ φυσιολογικο. Είναι μεγάλη αλλαγή όπως είπε η Νικόλ. Ηρέμησε Κ Θ δεις όλα Θ φτιάξουν χωρίς Ν το καταλάβεις!! 

7 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα! Εγω θα ελεγα να μιλησεις κ με τον γυναικολογο σου. Χωρις να σημαινει οτι θα παθεις καταθλιψη καλα ειναι να σε αξιολογησει καποιος που γνωριζει. Αλλα κ εγω κλαιω κ συγκινουμαι πιο ευκολα. Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις κ μην πιεζεις τον εαυτο σου για τιποτε.

@oneira_glyka μπραβο σου κ θαυμαζω το κουραγιο σου. Μακαρι να επιτυχει ο επαναγαλακτισμος. Εγω ειχα φερει συμβουλο θηλασμου στο μαιευτηριο πριν βγουμε κ βοηθησε παααρα πολυ.

@Nicol_ ετσι να συνεχισετε με τους κολικους!

Η δικια μου βγαζει πολυ πραμα απο τον αφαλο κ εχω ανησυχησει...πηρα την παιδιατρο να ερθει να την δει οποτε μπορεσει.

Τι βγάζει από τον αφαλό?αν το έγραψες Κ πιο πίσω ή αν ξαναρώτησα Κ Μ είπες συγγνώμη που δε θυμάμαι... ειλικρινά.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια  καλησπέρα! Διαβάζω τα νέα σας με ενδιαφέρον και σας παρακολουθώ προσπαθώντας  να φανταστώ  και γω πως θα είναι η καθημερινότητα  μου σε λίγες μέρες πρώτα ο Θεός που θα έρθει το μωρό. Έχω μια σχετική αγωνία αλλά δεν με έχει πιάσει άγχος περιεργως.  Ίσως γιατί δεν έχω συνειδητοποιησει  ακόμη ότι η στιγμή  αυτή είναι πολύ κοντά και πλησιάζει..  Μεθαύριο έχω πάλι γιατρό και στην προηγούμενη  εξέταση που μου έκανε κ κολπικα μου είπε πως το μωρό είναι σχετικά ψηλά ακόμη και ο τραχήλου δεν έχει αρχίσει να προετοιμάζει καθώς παρόλο το περπάτημα που ρίχνω καθημερινά,  δεν κάνω ούτε συσπασεις  ούτε νιώθω τίποτα. Και δεν νομίζει πως το μωρό θα έρθει μόνο του πριν τις 30 Μαρτίου .  Περιμένω  μέχρι τότε  και μετά πάμε για πρόκληση...  Όσες κοπέλες κάνατε πρόκληση  τι εμπειρία  έχετε απ αυτό ; υπάρχει  περίπτωση να κάνω πρόκληση και πάλι να μην κάνω πλήρη διαστολή ή να μην έρθει φυσιολογικά το μωρό κ να καταλήξουμε σε καισαρική ενώ η προβολή του μωρου είναι κεφαλικη ; επίσης αν κάνεις πρόκληση το πρωί είναι πιθανόν να μην γεννήσεις την ίδια μέρα και να μείνεις παραπάνω στην κλινική (για φυσιολογικό τοκετό εδώ σε κρατούν 3μερες στην κλινική)... Με προβληματιζει η πρόκληση γιατί δεν ξέρω τι σενάριο να σκεφτώ και η αλήθεια είναι πως φανταζόμουν ότι το μωρό  θα έρθει με τον πιο φυσικό τρόπο,  να με πιάσουν πονοι ή να σπάσουν  τα νερά. .. Βέβαια ξέρω πως συνηθίζεται στα πρωτότοκα παιδιά να καθυστερούν  να βγουν...  Ας ερθει το μωράκι μου όπως θέλει αρκεί να είναι γερό κ δυνατό... Αυτή η εικόνα εβδομάδα θα μου φανεί αιώνας... Καλό κουράγιο και καλή δύναμη εύχομαι σε όλες σας με τα μωράκια  σας! 

  • Μου αρέσει 2

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Κορίτσια  καλησπέρα! Διαβάζω τα νέα σας με ενδιαφέρον και σας παρακολουθώ προσπαθώντας  να φανταστώ  και γω πως θα είναι η καθημερινότητα  μου σε λίγες μέρες πρώτα ο Θεός που θα έρθει το μωρό. Έχω μια σχετική αγωνία αλλά δεν με έχει πιάσει άγχος περιεργως.  Ίσως γιατί δεν έχω συνειδητοποιησει  ακόμη ότι η στιγμή  αυτή είναι πολύ κοντά και πλησιάζει..  Μεθαύριο έχω πάλι γιατρό και στην προηγούμενη  εξέταση που μου έκανε κ κολπικα μου είπε πως το μωρό είναι σχετικά ψηλά ακόμη και ο τραχήλου δεν έχει αρχίσει να προετοιμάζει καθώς παρόλο το περπάτημα που ρίχνω καθημερινά,  δεν κάνω ούτε συσπασεις  ούτε νιώθω τίποτα. Και δεν νομίζει πως το μωρό θα έρθει μόνο του πριν τις 30 Μαρτίου .  Περιμένω  μέχρι τότε  και μετά πάμε για πρόκληση...  Όσες κοπέλες κάνατε πρόκληση  τι εμπειρία  έχετε απ αυτό ; υπάρχει  περίπτωση να κάνω πρόκληση και πάλι να μην κάνω πλήρη διαστολή ή να μην έρθει φυσιολογικά το μωρό κ να καταλήξουμε σε καισαρική ενώ η προβολή του μωρου είναι κεφαλικη ; επίσης αν κάνεις πρόκληση το πρωί είναι πιθανόν να μην γεννήσεις την ίδια μέρα και να μείνεις παραπάνω στην κλινική (για φυσιολογικό τοκετό εδώ σε κρατούν 3μερες στην κλινική)... Με προβληματιζει η πρόκληση γιατί δεν ξέρω τι σενάριο να σκεφτώ και η αλήθεια είναι πως φανταζόμουν ότι το μωρό  θα έρθει με τον πιο φυσικό τρόπο,  να με πιάσουν πονοι ή να σπάσουν  τα νερά. .. Βέβαια ξέρω πως συνηθίζεται στα πρωτότοκα παιδιά να καθυστερούν  να βγουν...  Ας ερθει το μωράκι μου όπως θέλει αρκεί να είναι γερό κ δυνατό... Αυτή η εικόνα εβδομάδα θα μου φανεί αιώνας... Καλό κουράγιο και καλή δύναμη εύχομαι σε όλες σας με τα μωράκια  σας! 

Αλεξ μου και εμενα ο τραχηλος μου δεν μαλακωνε και ενω εκανα συσπασεις τιποτα! Εμενα με εβαλαν με τεχνητους αλλα δεν εκανα διαστολη παρα μονο μιση ανα μια ωρα και αυτη αν την εκανα! Ξεκινησα 9 το πρωι και μεχρι τις 9 το βραδυ ειχα φτασει μονο 2 μιση! Οποτε εκανα καισαρικη και εκατσα 4 βραδια! Πάντως μην αγχωνεσαι αυτο δεν συμβαινει σε ολες , θα δεις πως θα παει και οτι προκυψει αρκει το  παιδακι σου ναι καλα! Και σου ευχομαι ολα με το καλο!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα.... Και εγω γέννησα την Παρασκευή το πρωί με καισαρική μετά απο τεχνητους πονους απο Πέμπτη στις 4 τα ξημερώματα μέχρι τος 11:30 το πρωί με διαστολη μονο 1 εκ. Τελικά δεν μπόρεσα να αντέξω άλλο και μπήκα για καισαρική.... Το μωράκι μου βγήκε υγιέστατο 3060gr... Είμαστε σπίτι και αναρωνουμε.... 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια..  Αν κ αγχωθηκα λίγο περισσότερο...  Αλλά είπαμε,  σημασία έχει το μωράκι μου να είναι καλά. Και λίγες μέρες  υπομονή ακόμη. Να ρωτήσω @Sol_10 και @Gianna28 να σου ζήσει το μωράκι σου...  Με επισκληριδιο κάνατε καισαρική; 

  • Ευχαριστώ 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια..  Αν κ αγχωθηκα λίγο περισσότερο...  Αλλά είπαμε,  σημασία έχει το μωράκι μου να είναι καλά. Και λίγες μέρες  υπομονή ακόμη. Να ρωτήσω @Sol_10 και @Gianna28 να σου ζήσει το μωράκι σου...  Με επισκληριδιο κάνατε καισαρική; 

Ναι με επισκληριδιο ! Ειχα ηδη κανει απο πριν γτ ηταν η τελευταια μας λυση μπας και μαλακωσει ο τραχηλος οποτε μετα στην καισαρικη δεν γινοταν να μου κανουν ολικη παρα μονο επισκληριδιο και αν ηθελα μέθη...άλλα ουτε μεθη εκανα τελικα!

Να μην αγχωνεσαι...έγω δεν ξερω πως το καταφερα αλλα ημουν πολύ χαλαρη και εκανα οτι μου ελεγαν.. απλα προς το τελος που δεν βλεπαμε φως δεν αντεχα αλλο γτ ηξερα πως δεν θα ειχα αποτελεσμα...και στην καισαρικη ειδαμε πως το παιδι ηταν λωροδεμενο στο κεφαλι και στο μπουτι...όποτε καλυτερα που δεν πηγα φυσιολογικα! Ολα για καποιο λογο γίνονται και να σκεφτεσαι μονο θετικα! Σε λιγες μερες θα κρατας το μπεμπακι σου αγκαλιά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Ναι με επισκληριδιο ! Ειχα ηδη κανει απο πριν γτ ηταν η τελευταια μας λυση μπας και μαλακωσει ο τραχηλος οποτε μετα στην καισαρικη δεν γινοταν να μου κανουν ολικη παρα μονο επισκληριδιο και αν ηθελα μέθη...άλλα ουτε μεθη εκανα τελικα!

Να μην αγχωνεσαι...έγω δεν ξερω πως το καταφερα αλλα ημουν πολύ χαλαρη και εκανα οτι μου ελεγαν.. απλα προς το τελος που δεν βλεπαμε φως δεν αντεχα αλλο γτ ηξερα πως δεν θα ειχα αποτελεσμα...και στην καισαρικη ειδαμε πως το παιδι ηταν λωροδεμενο στο κεφαλι και στο μπουτι...όποτε καλυτερα που δεν πηγα φυσιολογικα! Ολα για καποιο λογο γίνονται και να σκεφτεσαι μονο θετικα! Σε λιγες μερες θα κρατας το μπεμπακι σου αγκαλιά!!!

Σε ευχαριστώ πραγματικά! Με φοβίζει  λίγο η καισαρική.  Αλλά θα προσπαθήσω να σκέφτομαι  θετικά. Να είσαι καλά κ να χαίρεσαι  το μωράκι σου! Ανυπομονώ να ζήσω κ γω αυτή τη στιγμή! 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια..  Αν κ αγχωθηκα λίγο περισσότερο...  Αλλά είπαμε,  σημασία έχει το μωράκι μου να είναι καλά. Και λίγες μέρες  υπομονή ακόμη. Να ρωτήσω @Sol_10 και @Gianna28 να σου ζήσει το μωράκι σου...  Με επισκληριδιο κάνατε καισαρική; 

Καλημερα κοριτσια!

Εμενα η εμπειρια της προκλησης ηταν πολυ καλη αλεξ μου. 12 τα μεσανυχτα εκανα εισαγωγη και μου βαλανε υποθετο να μαλακωσει ο τραχηλος.Μεχρι 5 το πρωι δεν ειχαν γινει και πολλα οποτε μου βαλανε δευτερο υποθετο και φαρμακο στον ορο για να ξεκινησει η διαδικασια.Απο εκει και περα ολα γινανε πολυ γρηγορα.Αρχισαν οι πονοι και η διαστολη κ στις 7 εκανα επισκληριδιο.Ενω μου ειχαν πει πως θα παω μεχρι απογευμα τελικα 10.35 το πρωι γεννησα χωρις καθολου πονο.Με 5 εξωθησεις βγηκε ο μπομπιρακος.Η επισκληριδιος μεγαλη υποθεση το λεω και το ξαναλεω.Γεννησα χωρις να πονεσω χωρις να ταλαιπωρηθω. Μην ανησυχεις καθολου.Ολα καλα θα πανε

οι υπολοιπες κοριτσια πως ειστε?Εγω περασα μια πολυ δυσκολη μερα χθες αλλα ευτυχως σημερα ειναι καλυτερα τα πραγματα

10 ώρες πρίν, Gianna28 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.... Και εγω γέννησα την Παρασκευή το πρωί με καισαρική μετά απο τεχνητους πονους απο Πέμπτη στις 4 τα ξημερώματα μέχρι τος 11:30 το πρωί με διαστολη μονο 1 εκ. Τελικά δεν μπόρεσα να αντέξω άλλο και μπήκα για καισαρική.... Το μωράκι μου βγήκε υγιέστατο 3060gr... Είμαστε σπίτι και αναρωνουμε.... 

Να σου ζησει Γιαννα μου γερο και καλοτυχο να ειναι το μωρακι σου!


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Σε ευχαριστώ πραγματικά! Με φοβίζει  λίγο η καισαρική.  Αλλά θα προσπαθήσω να σκέφτομαι  θετικά. Να είσαι καλά κ να χαίρεσαι  το μωράκι σου! Ανυπομονώ να ζήσω κ γω αυτή τη στιγμή! 

Να μην σε φοβίζει...όυτε εγω την ηθελα αλλα πραγματικα μολις δεις το μωρακι σου θα τα ξεχασεις ολα ! Σε λιγες μερες θα μας λες την εμπειρία σου !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...