Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια και από εμάς. Τι κάνετε?Μόλις έκανα ένα μπάνιο Κ χαλαρωσα.

@evio τροφαντουλικο μωράκι έχεις Κ εσυ βλέπω!χαρά στα μπράτσα Σας! Εμένα με έσωσε το ρινγκ σλινγκ.βέβαια κάποιες φορές δεν κάθεται καλά μάλλον το βάζω λάθος αλλά όταν είμαστε έξω όλοι μαζί με τον άντρα Μ, από το Ν βγάζουμε δύο καρότσια πλέον μπορεί Ν μη βγάζουμε κανένα. Φανταστείτε στην αρχή βγάζαμε ένα διδύμων Κ ένα Του μωρού....χαμός.... Τώρα όλα στρωσανε..

Λέγατε για ριλαξ.στο σπίτι έχω και της ingenuity την κούνια, η οποία είναι φοβερή,στους κολικούς Μας έσωσε!Κ ένα της κικο απλό το οποίο με βολεύει τώρα που ξεπετάχτηκε Γτ μπορεί να δει αλλιώς τριγύρω. 

Επίσης έχω Κ ένα της Φίσερ Πραις που κάνει ηχούς διαφορους, Κ λευκούς Κ της φύσης Κ μουσικουλες Κ το παίρνω όταν είμαστε έξω. Ήταν φτηνό 10€ φανταστείτε. Αλλά παρόμοια είναι πολύ ακριβά. Κ στην αρχή Μας χαρισανε Κ το γιουάν το προβατακι το οποίο έκανε ρε κορίτσια τους χτύπους της καρδιάς Κ ηρεμουσε όταν ήταν νεογέννητο..απίστευτο. Τώρα δε το πολυχρησιμοποιω. Με βολεύει το άλλο που είναι μικρό σχετικά. 

@fairy-mary κορίτσι Μ καλά έκανες Κ πήγες στην επαρχία. Θ δεις όλα Θ πάνε καλύτερα. Κ γω πέρασα τέτοια φάση. Δεν είχα όρεξη για τπτ!Ούτε για έξω, ούτε καν Ν περιποιηθω τα άλλα δύο. Τα έκανα αναγκαστικά. Έκλαιγα με το παραμικρό. Φαντάσου έκοψα το θηλασμο για αυτόν το λόγο! Προσωπικά Ο "ειδικός" Π είδα ήταν ο πνευματικός μου, Κ με υπομονή και προσευχή Κ πίστη στην Παναγία όλα άρχισαν Ν Είναι καλύτερα.  Πιεσα Όμως Τον εαυτό Μ λίγο Γτ όπως είπαν τα κορίτσια δεν ήθελα ν χάσω τις πρώτες αυτές στιγμές με το μωράκι Μ. Κ πια βγαίνουμε Κ βόλτες οπότε μπορούμε όλοι μαζί σε παιδικές χαρές, μέχρι που ξαναθηλασα με τη χάρη του Θεού κορίτσι Μ. Με δύο μικρά παιδιά κολλημένα πάνω Μ, Κ ένα νεογέννητο. Έχεις πολύ δύναμη μέσα σου. Να το ξέρεις Κ όλα Θ τα ξεπεράσεις!Είμαι σίγουρη. Επίσης σημάδι είχε ο πρώτος Μ γιος. Κ όλοι μας ρωτούσαν τι είναι Κ τι είναι.. το σημαδακι έφυγε τελείως Μέχρι το χρόνο κάτι που η παιδίατρος έλεγε ότι Θ το έχει για πάντα μάλλον. Οπότε μη σκας. Ποτέ δεν έδωσα σημασία στην Αδιακρισία των άλλων. Κ πάντα πίστευα ότι το μωράκι Μ είναι ξεχωριστό με το σημαδακι του! Μη μου στεναχωριέσαι. Ναι? Θα τα καταφέρετε μια χαρά Κ σε λίγο καιρό θα είστε καλύτερα από Ποτέ σαν οικογένεια! Θ το χαίρεσαι Κ θ σε χαίρεται το μικρακι Σ! Είμαστε φτιαγμένες για αυτό το πράγμα. Σε φιλώ και σε έχω στο νου Μ παρόλο Που δεν σε έχω σχολιάσει Ποτέ.Αν σε πείραξε κάτι Π έγραψα Ν με συγχωρείς.

@Nicol_ τι καλά που Θ πάτε ταξιδάκι!με το καλό λοιπόν όλα!

@Sol_10 υπομονή.. και Εμείς εδώ το τριήμερο. Θ λιωσουμε στο διαμέρισμα. Ουφ. 

Σκέφτομαι Ν διαμορφωσω τουλάχιστον το μπαλκόνι κάπως ώστε Ν μπορούν Ν παίζουν Λίγο.βέβαια δυστυχώς Μας χτυπάει ο ήλιος αλύπητα από τις 2 και μετά μέχρι το βράδυ.. Αλλά έστω το πρωί..

Έκανα μεγάλο ποστ..δε γράφω δε γράφω αν πάρω φορά όμως είναι Ν Μ φοβάστε..... 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!

@oneira_glyka και εμεις θέλουμε να διαμόρφωσουμε το μπαλκονι να καθομαστε εκει με το μωρο γιατι με τους καυσωνες δεν είναι να πας πουθενα. Και εμας μας χτυπάει ετσι ο ηλιος ολη μερα. Γιαυτο το λογο βεβαια ειναι κ το σπίτι φουρνος κ καιμε συνέχεια κλιματιστικο. Υποφέρω το καλοκαιρι δεν υπάρχει χειρότερο για μενα. 

Κοριτσια έχετε εσεις εξαψεις στο θηλασμό?  Τα βραδια οταν θηλαζω γινομαι μουσκεμα, νιωθω λες και εχει 50 βαθμους κελσίου. Τώρα με τη ζέστη ακομα χειροτερα. 

@fairy-mary σε ζηλεύω που εισαι επαρχία, ησυχια και δροσια. Να περάσεις τελεια και να γεμίσεις μπαταρίες

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμάς. Τι κάνετε?Μόλις έκανα ένα μπάνιο Κ χαλαρωσα.

@evio τροφαντουλικο μωράκι έχεις Κ εσυ βλέπω!χαρά στα μπράτσα Σας! Εμένα με έσωσε το ρινγκ σλινγκ.βέβαια κάποιες φορές δεν κάθεται καλά μάλλον το βάζω λάθος αλλά όταν είμαστε έξω όλοι μαζί με τον άντρα Μ, από το Ν βγάζουμε δύο καρότσια πλέον μπορεί Ν μη βγάζουμε κανένα. Φανταστείτε στην αρχή βγάζαμε ένα διδύμων Κ ένα Του μωρού....χαμός.... Τώρα όλα στρωσανε..

Λέγατε για ριλαξ.στο σπίτι έχω και της ingenuity την κούνια, η οποία είναι φοβερή,στους κολικούς Μας έσωσε!Κ ένα της κικο απλό το οποίο με βολεύει τώρα που ξεπετάχτηκε Γτ μπορεί να δει αλλιώς τριγύρω. 

Επίσης έχω Κ ένα της Φίσερ Πραις που κάνει ηχούς διαφορους, Κ λευκούς Κ της φύσης Κ μουσικουλες Κ το παίρνω όταν είμαστε έξω. Ήταν φτηνό 10€ φανταστείτε. Αλλά παρόμοια είναι πολύ ακριβά. Κ στην αρχή Μας χαρισανε Κ το γιουάν το προβατακι το οποίο έκανε ρε κορίτσια τους χτύπους της καρδιάς Κ ηρεμουσε όταν ήταν νεογέννητο..απίστευτο. Τώρα δε το πολυχρησιμοποιω. Με βολεύει το άλλο που είναι μικρό σχετικά. 

@fairy-mary κορίτσι Μ καλά έκανες Κ πήγες στην επαρχία. Θ δεις όλα Θ πάνε καλύτερα. Κ γω πέρασα τέτοια φάση. Δεν είχα όρεξη για τπτ!Ούτε για έξω, ούτε καν Ν περιποιηθω τα άλλα δύο. Τα έκανα αναγκαστικά. Έκλαιγα με το παραμικρό. Φαντάσου έκοψα το θηλασμο για αυτόν το λόγο! Προσωπικά Ο "ειδικός" Π είδα ήταν ο πνευματικός μου, Κ με υπομονή και προσευχή Κ πίστη στην Παναγία όλα άρχισαν Ν Είναι καλύτερα.  Πιεσα Όμως Τον εαυτό Μ λίγο Γτ όπως είπαν τα κορίτσια δεν ήθελα ν χάσω τις πρώτες αυτές στιγμές με το μωράκι Μ. Κ πια βγαίνουμε Κ βόλτες οπότε μπορούμε όλοι μαζί σε παιδικές χαρές, μέχρι που ξαναθηλασα με τη χάρη του Θεού κορίτσι Μ. Με δύο μικρά παιδιά κολλημένα πάνω Μ, Κ ένα νεογέννητο. Έχεις πολύ δύναμη μέσα σου. Να το ξέρεις Κ όλα Θ τα ξεπεράσεις!Είμαι σίγουρη. Επίσης σημάδι είχε ο πρώτος Μ γιος. Κ όλοι μας ρωτούσαν τι είναι Κ τι είναι.. το σημαδακι έφυγε τελείως Μέχρι το χρόνο κάτι που η παιδίατρος έλεγε ότι Θ το έχει για πάντα μάλλον. Οπότε μη σκας. Ποτέ δεν έδωσα σημασία στην Αδιακρισία των άλλων. Κ πάντα πίστευα ότι το μωράκι Μ είναι ξεχωριστό με το σημαδακι του! Μη μου στεναχωριέσαι. Ναι? Θα τα καταφέρετε μια χαρά Κ σε λίγο καιρό θα είστε καλύτερα από Ποτέ σαν οικογένεια! Θ το χαίρεσαι Κ θ σε χαίρεται το μικρακι Σ! Είμαστε φτιαγμένες για αυτό το πράγμα. Σε φιλώ και σε έχω στο νου Μ παρόλο Που δεν σε έχω σχολιάσει Ποτέ.Αν σε πείραξε κάτι Π έγραψα Ν με συγχωρείς.

@Nicol_ τι καλά που Θ πάτε ταξιδάκι!με το καλό λοιπόν όλα!

@Sol_10 υπομονή.. και Εμείς εδώ το τριήμερο. Θ λιωσουμε στο διαμέρισμα. Ουφ. 

Σκέφτομαι Ν διαμορφωσω τουλάχιστον το μπαλκόνι κάπως ώστε Ν μπορούν Ν παίζουν Λίγο.βέβαια δυστυχώς Μας χτυπάει ο ήλιος αλύπητα από τις 2 και μετά μέχρι το βράδυ.. Αλλά έστω το πρωί..

Έκανα μεγάλο ποστ..δε γράφω δε γράφω αν πάρω φορά όμως είναι Ν Μ φοβάστε..... 

 

@oneira_glyka φυσικα και δε με πειραξε που εγραψες, χαιρομαι οταν μου απαντατε και μου λετε τη γνωμη σας!

Ελπιζω σιγα σιγα να φτιαξουν τα πραγματα και να αισθανθω καλυτερα επιτελους..ελπιζω ο καθαρος αερας εδω να με βοηθησει, ειναι και πιο ευκολο να βγεις βολτα οποτε δε νιωθω τοσο εγκλωβισμενη.

Ο καιρος θα δειξει, σιγουρα εχουμε μεσα μας πολυ μεγαλη δυναμη.

 

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

@oneira_glyka φυσικα και δε με πειραξε που εγραψες, χαιρομαι οταν μου απαντατε και μου λετε τη γνωμη σας!

Ελπιζω σιγα σιγα να φτιαξουν τα πραγματα και να αισθανθω καλυτερα επιτελους..ελπιζω ο καθαρος αερας εδω να με βοηθησει, ειναι και πιο ευκολο να βγεις βολτα οποτε δε νιωθω τοσο εγκλωβισμενη.

Ο καιρος θα δειξει, σιγουρα εχουμε μεσα μας πολυ μεγαλη δυναμη.

 

 

Εμάς το κεφάλι δεν πρόκειται να φτιάξει ποτέ τελείως με την πλαγιοκεφαλία. Το έχω πάρει απόφαση. Κανείς μας δεν είναι τέλειος. Μη στεναχωριέσαι με την αδιακρισία και την κακία των ανθρώπων γύρω σου. Εάν αργότερα εξακολουθεί και σε ενοχλεί κάτι μπορείς να δεις εάν διορθώνεται. Προς το παρόν ελπίζω να απολαμβάνεις τις βόλτες σου και η αλλαγή περιβάλλοντος να σε βοηθήσει. 

On 8/6/2019 at 3:42 ΜΜ, evio είπε:

Η δικια μου τελικα εκανε μεχρι 37,6 κ επεσε μονος του, δεν εδωσα αντιπυρετικο. Κοιμηθηκε κ πολυ ησυχα αλλο που εγω ξυπναγα καθε τρεις κ λιγο να τσεκαρω. Κατα τα αλλα το δεχτηκε πολυ καλυτερα απο το πρωτο εμβολιο.

Νικολ μου σημασια εχει να ακολουθει την καμπυλη του! Ολα καλα! Διακοπες οχι δεν κλεισαμε . Καλα κανατε κ κλεισατε υα ειναι μεγαλουτσικος τοτε κ θα ειναι πιο ηρεμος. Το καθισματακι μαντεψε...ουτε η δικια μου το θελει. Αλλα επιμενω κ δεν την βγαζω, μεθαμε τωρα κ δεν αγχωνομαστε που κλαιει. Σε κάποια φαση το παιρνει αποφαση κ κοιμαται. Πρεπει να μαθει το καθισματακι ειναι αναγκαιο κακο.

Α ρωτησα κ εγω για baby swimmingκαι ειναι συμφωνη κ η γιατρος. Τον αλλον μηνα μαλλον θα την παω.

@palmoira πες μας πως θα παει το δοκιμαστικο σας!

 

Το δοκιμαστικό μας ήταν τέλειο! Η μικρή μπήκε στο νερό τόσο φυσιολογικά. Λες και το κάνει καθημερινά. Το απόλαυσε το παιδάκι μου και αποφασίσαμε να το συνεχίσουμε όποτε μπορούμε. Για τη μαμα είναι αρκετή η ταλαιπωρία δεν σας το κρύβω αλλά και μόνο που την έβλεπα να το απολαμβάνει αξίζει τον κόπο. Ο δε μπαμπάς που μπήκε μαζί της στην πισίνα...χεσμένος!!χαχαχαχα

On 7/6/2019 at 10:57 ΜΜ, fairy-mary είπε:

Να σας ρωτησω κατι κοριτσια, η μπεμπα μου εχει αρχισει και στηριζει το σβερκο της αρκετα , οταν την εχω ξαπλωμενη καποιες φορες το κεφαλι της ειναι στην ευθεια αλλα εχω παρατηρησει οτι στο πλαι γυριζει μονο αριστερά, δεξια πολύ σπανια, λετε απλα να βολεύεται ετσι η να ανησυχησω;

 

On 8/6/2019 at 1:14 ΠΜ, evio είπε:

Γεια σας κοριτσια. Καναμε το εμβολιο το πρωι κ τωρα εχει δεκατα το μωρο μου . Μαλλον θα το πιουμε το ντεπονακι μας κ εμεις. 6500 κιλα ζυγιστηκαμε σημερα κ 63 ποντους ανεβηκε καμπυλη στο βαρος! @Nicol_ σου εκανε πολυ πυρετο; 

@fairy-mary η δικια μου προτιμαει τη δεξια πλευρα κ μαλιστα εχει πλακουτσεψει κ το κεφαλι της εκει. Μου τονισε η γιατρος παλι σημερα να την βαζω μπρουμητα μεσα στη μερα κ δεν το θελει καθολου η μικρη.

Εμεις που έχουμε σοβαρό θέμα πλαγιοκεφαλίας θέσης λόγω θέσης στη μήτρα έχουμε εντελώς πλακουτσο κεφάλι στη δεξιά πλευρά. Ο παιδίατρος αλλά και ο νευροχειρουργος που την είδε μας είπε ότι πρέπει να γυρνάμε συνέχεια το κεφάλι, να κάθεται περισσότερο μπρούμυτα. Από τον 6ο μήνα και μετά που θα κάθονται θα αρχίσει ο εγκέφαλος να σπρώχνει το κρανίο και θα βελτιωθεί η μορφή του κεφαλιού. 

Πολύ ζέστη βρε κοριτσια...την έχω μόνο με αμάνικο ζιπουνακι και συνέχεια ντουζακια ή κομπρέσες με νεράκι. Της βγάζω και πιο συχνά την πανα για να δροσίζεται λιγάκι. Θηλαζουμε επίσης συνέχεια, μάλλον διψάει εκτός από πείνα λόγω ζέστης.. Ευτυχως λίγο φυσήξε τώρα και κάπως καλύτερα. Με προβληματίζει το λίκνο για το βράδυ που δεν παίρνει αέρα από πουθενά στο πλάι. Εχτες κοιμήθηκε εκεί αλλά εάν συνεχίσει έτσι η ζέστη θα πρέπει να ανάψω κλιματιστικό ή να βρω άλλη λύση για τον ύπνο. Μάλλον η αλλαγή στηνκουνια θα γίνει νωρίτερα. Θα δω πως θα πάει και τώρα στο ξενοδοχείο με την κούνια και βλέπουμε 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμάς. Τι κάνετε?Μόλις έκανα ένα μπάνιο Κ χαλαρωσα.

@evio τροφαντουλικο μωράκι έχεις Κ εσυ βλέπω!χαρά στα μπράτσα Σας! Εμένα με έσωσε το ρινγκ σλινγκ.βέβαια κάποιες φορές δεν κάθεται καλά μάλλον το βάζω λάθος αλλά όταν είμαστε έξω όλοι μαζί με τον άντρα Μ, από το Ν βγάζουμε δύο καρότσια πλέον μπορεί Ν μη βγάζουμε κανένα. Φανταστείτε στην αρχή βγάζαμε ένα διδύμων Κ ένα Του μωρού....χαμός.... Τώρα όλα στρωσανε..

Λέγατε για ριλαξ.στο σπίτι έχω και της ingenuity την κούνια, η οποία είναι φοβερή,στους κολικούς Μας έσωσε!Κ ένα της κικο απλό το οποίο με βολεύει τώρα που ξεπετάχτηκε Γτ μπορεί να δει αλλιώς τριγύρω. 

Επίσης έχω Κ ένα της Φίσερ Πραις που κάνει ηχούς διαφορους, Κ λευκούς Κ της φύσης Κ μουσικουλες Κ το παίρνω όταν είμαστε έξω. Ήταν φτηνό 10€ φανταστείτε. Αλλά παρόμοια είναι πολύ ακριβά. Κ στην αρχή Μας χαρισανε Κ το γιουάν το προβατακι το οποίο έκανε ρε κορίτσια τους χτύπους της καρδιάς Κ ηρεμουσε όταν ήταν νεογέννητο..απίστευτο. Τώρα δε το πολυχρησιμοποιω. Με βολεύει το άλλο που είναι μικρό σχετικά. 

@fairy-mary κορίτσι Μ καλά έκανες Κ πήγες στην επαρχία. Θ δεις όλα Θ πάνε καλύτερα. Κ γω πέρασα τέτοια φάση. Δεν είχα όρεξη για τπτ!Ούτε για έξω, ούτε καν Ν περιποιηθω τα άλλα δύο. Τα έκανα αναγκαστικά. Έκλαιγα με το παραμικρό. Φαντάσου έκοψα το θηλασμο για αυτόν το λόγο! Προσωπικά Ο "ειδικός" Π είδα ήταν ο πνευματικός μου, Κ με υπομονή και προσευχή Κ πίστη στην Παναγία όλα άρχισαν Ν Είναι καλύτερα.  Πιεσα Όμως Τον εαυτό Μ λίγο Γτ όπως είπαν τα κορίτσια δεν ήθελα ν χάσω τις πρώτες αυτές στιγμές με το μωράκι Μ. Κ πια βγαίνουμε Κ βόλτες οπότε μπορούμε όλοι μαζί σε παιδικές χαρές, μέχρι που ξαναθηλασα με τη χάρη του Θεού κορίτσι Μ. Με δύο μικρά παιδιά κολλημένα πάνω Μ, Κ ένα νεογέννητο. Έχεις πολύ δύναμη μέσα σου. Να το ξέρεις Κ όλα Θ τα ξεπεράσεις!Είμαι σίγουρη. Επίσης σημάδι είχε ο πρώτος Μ γιος. Κ όλοι μας ρωτούσαν τι είναι Κ τι είναι.. το σημαδακι έφυγε τελείως Μέχρι το χρόνο κάτι που η παιδίατρος έλεγε ότι Θ το έχει για πάντα μάλλον. Οπότε μη σκας. Ποτέ δεν έδωσα σημασία στην Αδιακρισία των άλλων. Κ πάντα πίστευα ότι το μωράκι Μ είναι ξεχωριστό με το σημαδακι του! Μη μου στεναχωριέσαι. Ναι? Θα τα καταφέρετε μια χαρά Κ σε λίγο καιρό θα είστε καλύτερα από Ποτέ σαν οικογένεια! Θ το χαίρεσαι Κ θ σε χαίρεται το μικρακι Σ! Είμαστε φτιαγμένες για αυτό το πράγμα. Σε φιλώ και σε έχω στο νου Μ παρόλο Που δεν σε έχω σχολιάσει Ποτέ.Αν σε πείραξε κάτι Π έγραψα Ν με συγχωρείς.

@Nicol_ τι καλά που Θ πάτε ταξιδάκι!με το καλό λοιπόν όλα!

@Sol_10 υπομονή.. και Εμείς εδώ το τριήμερο. Θ λιωσουμε στο διαμέρισμα. Ουφ. 

Σκέφτομαι Ν διαμορφωσω τουλάχιστον το μπαλκόνι κάπως ώστε Ν μπορούν Ν παίζουν Λίγο.βέβαια δυστυχώς Μας χτυπάει ο ήλιος αλύπητα από τις 2 και μετά μέχρι το βράδυ.. Αλλά έστω το πρωί..

Έκανα μεγάλο ποστ..δε γράφω δε γράφω αν πάρω φορά όμως είναι Ν Μ φοβάστε..... 

 

Καλησπέρα @oneira_glyka να σε ρωτήσω..  Η κούνια ingenuity λειτουργεί  μόνο με μπαταρίες ή κ ρεύμα; κ αυτό το μουσικό παιχνίδι  της fisher  price ποιο είναι;  ψάχνω κ γω κάτι ανάλογο  για τις βόλτες  μας με το Καρότσι 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα @oneira_glyka να σε ρωτήσω..  Η κούνια ingenuity λειτουργεί  μόνο με μπαταρίες ή κ ρεύμα; κ αυτό το μουσικό παιχνίδι  της fisher  price ποιο είναι;  ψάχνω κ γω κάτι ανάλογο  για τις βόλτες  μας με το Καρότσι 

Καλημέρα!με μπαταρία δουλεύει και μαγνήτη. Αλλά είναι τόσο οικονομικό φαντάσου βάλαμε όταν γεννήθηκε πριν τέσσερις μήνες σχεδόν Κ δεν έχουν τελειώσει δουλεύει άψογα. Κ το δουλεύαμε αρκετά!το παιχνίδι είναι ένα καμηλοπάρδαλακι. Αν το ψάξεις στο σκρουτζ Θ στο βγάλει.Κ το έχει Κ Ο Μουστάκας. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα @oneira_glyka να σε ρωτήσω..  Η κούνια ingenuity λειτουργεί  μόνο με μπαταρίες ή κ ρεύμα; κ αυτό το μουσικό παιχνίδι  της fisher  price ποιο είναι;  ψάχνω κ γω κάτι ανάλογο  για τις βόλτες  μας με το Καρότσι 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου..  Θα το κοιτάξω! 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! 

@fairy-mary ελπιζω να νοιωσεις καλυτερα στο χωριο σου!! Ειναι σιγουρα καλυτερα στο να βγεις έξω και ο καθαρος αερας οποτε εκμεταλευσου το!! 

@oneira_glyka πραγματικα σε θαυμαζω!! Μπραβο σου που τα καταφερες !! Πιστευω η πιστη βοηθαει πολυ!!

Κοριτσια εμεις περναμε αλμα και ουλα! Εκει που ειπα επιτελους πανε οι πονοι ξεκίνησαν αλλα χαχα σκεφτομαι να του παρω μασητικα μηπως και τον βοηθησω με τα ουλα τουλαχιστον! Το καλο ειναι πως το βραδυ κοιμαται! Γκρινια πολυ μεχρι να τον παρει ο υπνος αλλα κοιμαται ευτυχως! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ρωτησω... προκαλουν στα μωρακια σας αλλεργία αν φάτε γαλακτοκομικά?? Εμενα βγαζει βλεννες στα κακα του και αποψε παρατήρησα και ελαχιστον εως καθολου κοκκινο και μιλησα με την παιδιατρο και μου ειπε οτι πολυ πιθανο να τον ενοχλουν τα γαλακτοκομικά.. και εγω εννοειτε αγχωθηκα...  συμβαινει σε καμια απο σας?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω... προκαλουν στα μωρακια σας αλλεργία αν φάτε γαλακτοκομικά?? Εμενα βγαζει βλεννες στα κακα του και αποψε παρατήρησα και ελαχιστον εως καθολου κοκκινο και μιλησα με την παιδιατρο και μου ειπε οτι πολυ πιθανο να τον ενοχλουν τα γαλακτοκομικά.. και εγω εννοειτε αγχωθηκα...  συμβαινει σε καμια απο σας?

Σε εμένα. Το είχε πάθει ο δεύτερος Μ. Κάναμε εξετάσεις τα κακά και μαγιερ (αν έχω καταλάβει είναι καλλιέργεια) Κ Ήταν καθαρές. Οπότε ίσως Ν Ήταν Κ τυχαίο γεγονός. Το παρακολουθουσαμε πάντως. Μπορεί ν πέρασε ιωσουλα, ή Ν κρύωσε. Οι βλεννες από μόνες τους αν δεν υπάρχουν αλλά συμπτώματα δεν φανερώνουν κάτι. Πολλά μωράκια έχουν. Το αιματακι Θ το δείτε. Τώρα αν προσέξεις Κ δεν τρως γαλακτοκομικά Κ σταματήσουν Κ οι βλεννες τότε Ναι ίσως Τον ενοχλούν. Τπτ άλλο δεν κάνει?κολικούς Ν τεντώνεται στο θηλασμο, Ν δείχνει ενοχλήσεις δλδ. Μόνο αυτό Π είδες?πάντως μην αγχώνεσαι άδικα. Τπτ δεν είναι. Το πολύ πολύ Ν κόψεις τα γαλακτοκομικά.ή Αυτό που τον ενοχλεί. Μπορεί ν είναι το μοσχάρι μόνο. Ή κάποιο άλλο φαγητό ή ρόφημα. Εμένα νομίζω τον ενοχλεί το αυγό Που τρώω. Μόνο. Θα το δεις εσυ. Εύχομαι να το ξεπεράσετε σύντομα!Κ να ξεαγχωθεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, oneira_glyka είπε:

Σε εμένα. Το είχε πάθει ο δεύτερος Μ. Κάναμε εξετάσεις τα κακά και μαγιερ (αν έχω καταλάβει είναι καλλιέργεια) Κ Ήταν καθαρές. Οπότε ίσως Ν Ήταν Κ τυχαίο γεγονός. Το παρακολουθουσαμε πάντως. Μπορεί ν πέρασε ιωσουλα, ή Ν κρύωσε. Οι βλεννες από μόνες τους αν δεν υπάρχουν αλλά συμπτώματα δεν φανερώνουν κάτι. Πολλά μωράκια έχουν. Το αιματακι Θ το δείτε. Τώρα αν προσέξεις Κ δεν τρως γαλακτοκομικά Κ σταματήσουν Κ οι βλεννες τότε Ναι ίσως Τον ενοχλούν. Τπτ άλλο δεν κάνει?κολικούς Ν τεντώνεται στο θηλασμο, Ν δείχνει ενοχλήσεις δλδ. Μόνο αυτό Π είδες?πάντως μην αγχώνεσαι άδικα. Τπτ δεν είναι. Το πολύ πολύ Ν κόψεις τα γαλακτοκομικά.ή Αυτό που τον ενοχλεί. Μπορεί ν είναι το μοσχάρι μόνο. Ή κάποιο άλλο φαγητό ή ρόφημα. Εμένα νομίζω τον ενοχλεί το αυγό Που τρώω. Μόνο. Θα το δεις εσυ. Εύχομαι να το ξεπεράσετε σύντομα!Κ να ξεαγχωθεις!

Ενοχλησεις αλλες ναι εχω παρατηρήσει τεντωματα και πονακια! Τα οποία ειχαν σταματησει και τωρα ξανα άρχισαν αλλα οχι σε μεγαλο βαθμο! Νομιζω μεχρι την Πέμπτη που θα παμε στην γιατρο θα μαι μεσα στο αγχος... σκεφτομαι αν τυχόν κανει και τα κακα του πριν παω να παρω την πανα να την δει η γιατρός ! Πραγματικά οτιδηποτε ξερω πως θα τον ενοχλησει δεν τρώω...οπως όσπρια λαχανικα κοκκινιστα χυμους καυτερα και αλλα πολλα.. τα γαλακτοκομικά τα ειχα ελαττώσει πολυ αλλα δν τα ειχα κοψει η αληθεια ειναι ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Ενοχλησεις αλλες ναι εχω παρατηρήσει τεντωματα και πονακια! Τα οποία ειχαν σταματησει και τωρα ξανα άρχισαν αλλα οχι σε μεγαλο βαθμο! Νομιζω μεχρι την Πέμπτη που θα παμε στην γιατρο θα μαι μεσα στο αγχος... σκεφτομαι αν τυχόν κανει και τα κακα του πριν παω να παρω την πανα να την δει η γιατρός ! Πραγματικά οτιδηποτε ξερω πως θα τον ενοχλησει δεν τρώω...οπως όσπρια λαχανικα κοκκινιστα χυμους καυτερα και αλλα πολλα.. τα γαλακτοκομικά τα ειχα ελαττώσει πολυ αλλα δν τα ειχα κοψει η αληθεια ειναι ! 

Εμεις  έχουμε  βλέννες  στα κακά, στην αρχή πιο  εντονες μετσ τις 20 μέρες τις εμφάνισε,  τώρα έχουν μειωθεί  αρκετά. Αλλά αίμα δεν είχε καθόλου.  Ο γιατρός μου είπε πως οφείλεται μάλλον  σε κάποια δυσάνεξια γαλακτοκομικα  κ στην πρωτεΐνη  του γάλακτος. Για λίγο τα είχα κόψει κ γω, αλλά δεν έκανα πλήρη αποχή,  κ από τα κρυφά τρόφιμα, γιατί πολλά τρόφιμα επεξεργασμενα περιέχουν  πρωτεΐνες  κ όρο γάλακτος.. Μετά όμως ο γιατρός αφού δεν έχουμε άλλες εντονες  ενοχλήσεις μου είπε πως αν δεν δούμε αίμα,  δεν πειράζει  αν δεν κάνω αποχή, ίσα ίσα μπορεί  να συνηθίσει  σιγά  σιγά ο οργανισμος  της. Κ γω αγχωθηκα πολύ στην αρχή αλλά είναι κάτι συνήθεια,  δεν είναι σοβαρό 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Εμεις  έχουμε  βλέννες  στα κακά, στην αρχή πιο  εντονες μετσ τις 20 μέρες τις εμφάνισε,  τώρα έχουν μειωθεί  αρκετά. Αλλά αίμα δεν είχε καθόλου.  Ο γιατρός μου είπε πως οφείλεται μάλλον  σε κάποια δυσάνεξια γαλακτοκομικα  κ στην πρωτεΐνη  του γάλακτος. Για λίγο τα είχα κόψει κ γω, αλλά δεν έκανα πλήρη αποχή,  κ από τα κρυφά τρόφιμα, γιατί πολλά τρόφιμα επεξεργασμενα περιέχουν  πρωτεΐνες  κ όρο γάλακτος.. Μετά όμως ο γιατρός αφού δεν έχουμε άλλες εντονες  ενοχλήσεις μου είπε πως αν δεν δούμε αίμα,  δεν πειράζει  αν δεν κάνω αποχή, ίσα ίσα μπορεί  να συνηθίσει  σιγά  σιγά ο οργανισμος  της. Κ γω αγχωθηκα πολύ στην αρχή αλλά είναι κάτι συνήθεια,  δεν είναι σοβαρό 

Ναι η αληθεια ειναι πως με αγχωνει το αιματακι...στην βλεννα δεν ειχα δωσει σημασια...βεβαια η γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω αλλα δεν σας κρυβω πως τα χω παιξει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Ναι η αληθεια ειναι πως με αγχωνει το αιματακι...στην βλεννα δεν ειχα δωσει σημασια...βεβαια η γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω αλλα δεν σας κρυβω πως τα χω παιξει..

Μην ανησυχείς. Υπάρχουν πολλά προϊόντα πλέον που μπορείς να φας ακόμη και στην πλήρη αποχή γαλακτοκομικών. Πολλά παιδάκια εμφανίζουν τέτοιου είδους αλεργιες. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Μην ανησυχείς. Υπάρχουν πολλά προϊόντα πλέον που μπορείς να φας ακόμη και στην πλήρη αποχή γαλακτοκομικών. Πολλά παιδάκια εμφανίζουν τέτοιου είδους αλεργιες. 

Μα μου κανει εντυπωσει πως γίνεται τωρα στους 3 μηνες να το εμφανισε αυτο..η γιατρος ειναι πολυ καθησυχαστική αλλα εγω πραγματικα δεν μπορωνα το διαχειριστώ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...