Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Sol_10 είπε:

Μα μου κανει εντυπωσει πως γίνεται τωρα στους 3 μηνες να το εμφανισε αυτο..η γιατρος ειναι πολυ καθησυχαστική αλλα εγω πραγματικα δεν μπορωνα το διαχειριστώ..

Γι αυτό μας λένε οι παιδίατροι να παρακολουθούμε συνέχεια τα κακά. Οι αλλεργίες μπορούν να εμφανιστούν οποιαδήποτε στιγμή και έτσι να εξαφανιστούν κιόλας. Μην ανησυχείς, έχουμε να δούμε πολλά τέτοια ειδικά όταν αρχίσουν οι τροφές. Κάνε ό,τι σου είπε η παιδίατρος και δεν θα έχει κανενα πρόβλημα το παιδί. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, palmoira είπε:

Γι αυτό μας λένε οι παιδίατροι να παρακολουθούμε συνέχεια τα κακά. Οι αλλεργίες μπορούν να εμφανιστούν οποιαδήποτε στιγμή και έτσι να εξαφανιστούν κιόλας. Μην ανησυχείς, έχουμε να δούμε πολλά τέτοια ειδικά όταν αρχίσουν οι τροφές. Κάνε ό,τι σου είπε η παιδίατρος και δεν θα έχει κανενα πρόβλημα το παιδί. 

Αυτό θα κανω και μακαρι να ναι αλλεργία! Γτ διαβασα διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Αυτό θα κανω και μακαρι να ναι αλλεργία! Γτ διαβασα διαφορα...

Καλησπέρα  κορίτσια.  @Sol_10 σε καταλαβαίνω,  όλα θα πάνε καλά.  Το αίμα ειναι  αγχωτικο  να το βλέπεις, αλλά αν κάνεις σωστή αποχή.. Σε 3 εβδομάδα θα  αρχίσει  να έχει  αποτέλεσμα. Κορίτσια  εμάς 3 μέρες τώρα  μας έχει πιάσει τρελη ζέστη..  Η μικρή  ενώ δεν ήθελε να  κοιμηθεί καθόλου τη μέρα,  τώρα τρώει  κ μετά χουζουρευει  στην αγκαλιά  μου αραζει και μετά πέφτει ταβλα, κ κοιμάται, είναι λιγο σε καταστολή...  Δεν ξέρω αν είναι λόγω ζέστης... Κλιματισμό  φοβάμαι  να άνω γιατί δεν το έχω κάνει συντήρηση  ακόμη,  κ έχω αρκετό καιρό που δεν το έχω κάνει... Ελπίζω να μην πάει έτσι όλος ο Ιούνης μέχρι να φύγουμε... 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! @Sol_10 δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω.  Η δικια μου βγαζει βλενες στα κακα σε περιοδους που εχει πολλες μυξουλες, τις καταπινει κ βγαινουν εκει.

@Alex1989 κ εμας τωρα μας επιασε η ζεστη κ νομιζω εγινε εξτρα γκρινιαρα εξαιτιας αυτου. Κλιματιστικο δεν εχουμε αλλα σκεφτομαστε να βαλουμε τωρα που εχουμε το μωρο, να μην ταλαιπωρειται απο τη ζεστη.

Γενικα εχουμε πισωγυρισματα κ χαλασε ο υπνος της κ πολλη γκρινια. Ισως να ειναι παρενεργεια του εμβολιου απο την Παρασκευη τι να πω.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  @Sol_10 σε καταλαβαίνω,  όλα θα πάνε καλά.  Το αίμα ειναι  αγχωτικο  να το βλέπεις, αλλά αν κάνεις σωστή αποχή.. Σε 3 εβδομάδα θα  αρχίσει  να έχει  αποτέλεσμα. Κορίτσια  εμάς 3 μέρες τώρα  μας έχει πιάσει τρελη ζέστη..  Η μικρή  ενώ δεν ήθελε να  κοιμηθεί καθόλου τη μέρα,  τώρα τρώει  κ μετά χουζουρευει  στην αγκαλιά  μου αραζει και μετά πέφτει ταβλα, κ κοιμάται, είναι λιγο σε καταστολή...  Δεν ξέρω αν είναι λόγω ζέστης... Κλιματισμό  φοβάμαι  να άνω γιατί δεν το έχω κάνει συντήρηση  ακόμη,  κ έχω αρκετό καιρό που δεν το έχω κάνει... Ελπίζω να μην πάει έτσι όλος ο Ιούνης μέχρι να φύγουμε... 

Καλό είναι να ετοιμάζεσαι για το καλοκαίρι. Βγάλε τα φίλτρα και πλύνε τα και κάλεσε να σου ψεκάσουν με οικολογικό υλικό για μύκητες. Μην το καθυστερείς γιατί όταν πιάσουν οι μεγάλες ζέστες θα χρειαστεί να τα ανάψεις. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σημερα μεχρι ωρας αιματακι δεν ειδα!! Καπως εχω ηρεμησει!! Αυριο εχουμε και εμβολιο οποτε θα το συζητησω και με την παιδιατρο! 

Κοριτσια σας εχει πει εσας να δινεται λιγο νερακι?? Βρασμενο βεβαια! Εμενα μου πε τωρα με την ζεστη που και που να του δινω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Κοριτσια σημερα μεχρι ωρας αιματακι δεν ειδα!! Καπως εχω ηρεμησει!! Αυριο εχουμε και εμβολιο οποτε θα το συζητησω και με την παιδιατρο! 

Κοριτσια σας εχει πει εσας να δινεται λιγο νερακι?? Βρασμενο βεβαια! Εμενα μου πε τωρα με την ζεστη που και που να του δινω!

Καλησπέρα κορίτσια! Αργησα να μπω στην ομάδα αλλά χαίρομαι που σας βρήκα. Γέννησα 5 Μαρτίου την μπεμπούλα μου και τώρα κλείσαμε τους 3 μηνες. Έχω διαβάσει όλα τα μνμ σας και να σας πω και εγώ τα νέα μου. Με τη μικρή από πολύ νωρίς είχαμε κολικούς τους οποίους και ακόμη έχουμε άλλα όχι σε τόσο ένταση. Θήλασα πολύ λίγο και μετά έδωσα φορμουλα λόγω ότι το στήθος μου δν είχε πολύ γάλα. Περιττό να σας πω ότι μετά το δεύτερο εμβόλιο η μικρή μου είχε πολύ γκρίνια ενώ στο πρώτο μια μέρα γκρίνια και τπτ άλλο. Ευελπιστώ να χαλαρώσουμε από κολικούς γιατί έχει κουραστεί πολύ η μπεμπούλα μου :sad::sad::sad: έχει και πολλά αέρια κάθε μέρα. Θα χαρώ πολύ να τα λέμε

Εμένα η παιδίατρος μου είπε να μην δώσω νερό καθόλου μόνο γάλα και νερακι θα δώσω μόνο όταν ξεκινήσει τροφή μετά τους 5 μήνες. Αλλά πως θα βγει το καλοκαίρι βρε κορίτσια χωρίς να πίνει και λίγο νερακι δν ξέρω. Επίσης μου είπε αντηλιακό απαγορεύεται τώρα και θα βάλεις μετά τους 5 με 6 μήνες. Και τι θα κάνω ολόκληρο καλοκαίρι δν ξέρω :sad:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Κοριτσια σημερα μεχρι ωρας αιματακι δεν ειδα!! Καπως εχω ηρεμησει!! Αυριο εχουμε και εμβολιο οποτε θα το συζητησω και με την παιδιατρο! 

Κοριτσια σας εχει πει εσας να δινεται λιγο νερακι?? Βρασμενο βεβαια! Εμενα μου πε τωρα με την ζεστη που και που να του δινω!

Οχι εμένα  δεν μου είπε κάτι τέτοιο.  Εμείς σε 8 μέρες έχουμε  πάλι ραντεβού, για το δεύτερο εμβολιο 

Just now, Xrysats είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Αργησα να μπω στην ομάδα αλλά χαίρομαι που σας βρήκα. Γέννησα 5 Μαρτίου την μπεμπούλα μου και τώρα κλείσαμε τους 3 μηνες. Έχω διαβάσει όλα τα μνμ σας και να σας πω και εγώ τα νέα μου. Με τη μικρή από πολύ νωρίς είχαμε κολικούς τους οποίους και ακόμη έχουμε άλλα όχι σε τόσο ένταση. Θήλασα πολύ λίγο και μετά έδωσα φορμουλα λόγω ότι το στήθος μου δν είχε πολύ γάλα. Περιττό να σας πω ότι μετά το δεύτερο εμβόλιο η μικρή μου είχε πολύ γκρίνια ενώ στο πρώτο μια μέρα γκρίνια και τπτ άλλο. Ευελπιστώ να χαλαρώσουμε από κολικούς γιατί έχει κουραστεί πολύ η μπεμπούλα μου :sad::sad::sad: έχει και πολλά αέρια κάθε μέρα. Θα χαρώ πολύ να τα λέμε

Εμένα η παιδίατρος μου είπε να μην δώσω νερό καθόλου μόνο γάλα και νερακι θα δώσω μόνο όταν ξεκινήσει τροφή μετά τους 5 μήνες. Αλλά πως θα βγει το καλοκαίρι βρε κορίτσια χωρίς να πίνει και λίγο νερακι δν ξέρω. Επίσης μου είπε αντηλιακό απαγορεύεται τώρα και θα βάλεις μετά τους 5 με 6 μήνες. Και τι θα κάνω ολόκληρο καλοκαίρι δν ξέρω :sad:

Καλώς ήρθες  στην παρέα μας  να χαίρεσαι την μπεμπουλα  σου.  Και γω θηλάζω αλλά δίνω κ λίγο συμπλήρωμα  φόρμουλα γιστι επίσης δεν έχω πολύ γάλα. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysats είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Αργησα να μπω στην ομάδα αλλά χαίρομαι που σας βρήκα. Γέννησα 5 Μαρτίου την μπεμπούλα μου και τώρα κλείσαμε τους 3 μηνες. Έχω διαβάσει όλα τα μνμ σας και να σας πω και εγώ τα νέα μου. Με τη μικρή από πολύ νωρίς είχαμε κολικούς τους οποίους και ακόμη έχουμε άλλα όχι σε τόσο ένταση. Θήλασα πολύ λίγο και μετά έδωσα φορμουλα λόγω ότι το στήθος μου δν είχε πολύ γάλα. Περιττό να σας πω ότι μετά το δεύτερο εμβόλιο η μικρή μου είχε πολύ γκρίνια ενώ στο πρώτο μια μέρα γκρίνια και τπτ άλλο. Ευελπιστώ να χαλαρώσουμε από κολικούς γιατί έχει κουραστεί πολύ η μπεμπούλα μου :sad::sad::sad: έχει και πολλά αέρια κάθε μέρα. Θα χαρώ πολύ να τα λέμε

Εμένα η παιδίατρος μου είπε να μην δώσω νερό καθόλου μόνο γάλα και νερακι θα δώσω μόνο όταν ξεκινήσει τροφή μετά τους 5 μήνες. Αλλά πως θα βγει το καλοκαίρι βρε κορίτσια χωρίς να πίνει και λίγο νερακι δν ξέρω. Επίσης μου είπε αντηλιακό απαγορεύεται τώρα και θα βάλεις μετά τους 5 με 6 μήνες. Και τι θα κάνω ολόκληρο καλοκαίρι δν ξέρω :sad:

Καλωσόρισες στην παρέα μας! Να τη χαίρεσαι τη Μπέμπα σου. 

Εμεις έχουμε 20 του μηνός το τρίτο εμβόλιο. Ουσιαστικά είναι η δεύτερη δόση των πρώτων που είχαμε κάνει, το 6απλο και της γαστρεντερίτιδας. Θα τον ρωτήσω για νερό. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Xrysats είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Αργησα να μπω στην ομάδα αλλά χαίρομαι που σας βρήκα. Γέννησα 5 Μαρτίου την μπεμπούλα μου και τώρα κλείσαμε τους 3 μηνες. Έχω διαβάσει όλα τα μνμ σας και να σας πω και εγώ τα νέα μου. Με τη μικρή από πολύ νωρίς είχαμε κολικούς τους οποίους και ακόμη έχουμε άλλα όχι σε τόσο ένταση. Θήλασα πολύ λίγο και μετά έδωσα φορμουλα λόγω ότι το στήθος μου δν είχε πολύ γάλα. Περιττό να σας πω ότι μετά το δεύτερο εμβόλιο η μικρή μου είχε πολύ γκρίνια ενώ στο πρώτο μια μέρα γκρίνια και τπτ άλλο. Ευελπιστώ να χαλαρώσουμε από κολικούς γιατί έχει κουραστεί πολύ η μπεμπούλα μου :sad::sad::sad: έχει και πολλά αέρια κάθε μέρα. Θα χαρώ πολύ να τα λέμε

Εμένα η παιδίατρος μου είπε να μην δώσω νερό καθόλου μόνο γάλα και νερακι θα δώσω μόνο όταν ξεκινήσει τροφή μετά τους 5 μήνες. Αλλά πως θα βγει το καλοκαίρι βρε κορίτσια χωρίς να πίνει και λίγο νερακι δν ξέρω. Επίσης μου είπε αντηλιακό απαγορεύεται τώρα και θα βάλεις μετά τους 5 με 6 μήνες. Και τι θα κάνω ολόκληρο καλοκαίρι δν ξέρω :sad:

Καλως ηρθες και να σου ζησει το κοριτσακι σου!!! Και εμενα αντηλιακό μου ειπε μετα τον 6ο μηνα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Sol_10 είπε:

Κοριτσια σημερα μεχρι ωρας αιματακι δεν ειδα!! Καπως εχω ηρεμησει!! Αυριο εχουμε και εμβολιο οποτε θα το συζητησω και με την παιδιατρο! 

Κοριτσια σας εχει πει εσας να δινεται λιγο νερακι?? Βρασμενο βεβαια! Εμενα μου πε τωρα με την ζεστη που και που να του δινω!

Sol μου μπραβο χαιρομαι που ολα ειναι Ενταξει.  Βλέννες εχω δει κ εγψ καποιες φορες.

Παντως νερακι δεν μου ειπε να δωσω.

Just now, Xrysats είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Αργησα να μπω στην ομάδα αλλά χαίρομαι που σας βρήκα. Γέννησα 5 Μαρτίου την μπεμπούλα μου και τώρα κλείσαμε τους 3 μηνες. Έχω διαβάσει όλα τα μνμ σας και να σας πω και εγώ τα νέα μου. Με τη μικρή από πολύ νωρίς είχαμε κολικούς τους οποίους και ακόμη έχουμε άλλα όχι σε τόσο ένταση. Θήλασα πολύ λίγο και μετά έδωσα φορμουλα λόγω ότι το στήθος μου δν είχε πολύ γάλα. Περιττό να σας πω ότι μετά το δεύτερο εμβόλιο η μικρή μου είχε πολύ γκρίνια ενώ στο πρώτο μια μέρα γκρίνια και τπτ άλλο. Ευελπιστώ να χαλαρώσουμε από κολικούς γιατί έχει κουραστεί πολύ η μπεμπούλα μου :sad::sad::sad: έχει και πολλά αέρια κάθε μέρα. Θα χαρώ πολύ να τα λέμε

Εμένα η παιδίατρος μου είπε να μην δώσω νερό καθόλου μόνο γάλα και νερακι θα δώσω μόνο όταν ξεκινήσει τροφή μετά τους 5 μήνες. Αλλά πως θα βγει το καλοκαίρι βρε κορίτσια χωρίς να πίνει και λίγο νερακι δν ξέρω. Επίσης μου είπε αντηλιακό απαγορεύεται τώρα και θα βάλεις μετά τους 5 με 6 μήνες. Και τι θα κάνω ολόκληρο καλοκαίρι δν ξέρω :sad:

Καλησπερα Χρυσά καλως ηρθες! 

Νερακι δεν δινω,αλλα εχει αυξησει τους θηλασμούς ο δικος μου τωρα.που ελιασαν οι ζεστες.

Κοριτσια εγω χάρηκα πολυ γιατι σημερα ο μπομπιρας γυρισε απο ανασκελα μπρουμυτα!  Και χθες το αντίθετο!  Ειμαι μια περήφανη κουκουβάγια μανα :)

  • Μου αρέσει 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια! Τι καλά που γύρισε.. Εμένα από χθες προσπαθεί πιστεύω σε λίγες μέρες θα το καταφέρει η σκατουλα μου. 

Εμένα βρε κορίτσια μια αυξάνει το φαγητό μια μειώνει τα ml όχι μεγάλη διαφορά απλά μια μέρα θα πιει πιο πολύ και μια όχι τόσο. Γενικά και τα απογεύματα επικρατεί μια γκρίνια και λέω ποτέ θα ηρεμήσει από αέρια και κολικούς να μην έχει τόσο γκρίνια. Λέω ότι οφείλεται εκεί τι να πω. Κορίτσια θέλω να ρωτήσω παιδίατρο με τα κουνούπια τι κάνουμε? Μπορούμε να βάλουμε κάτι στα ζουζούνια μας? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysats είπε:

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια! Τι καλά που γύρισε.. Εμένα από χθες προσπαθεί πιστεύω σε λίγες μέρες θα το καταφέρει η σκατουλα μου. 

Εμένα βρε κορίτσια μια αυξάνει το φαγητό μια μειώνει τα ml όχι μεγάλη διαφορά απλά μια μέρα θα πιει πιο πολύ και μια όχι τόσο. Γενικά και τα απογεύματα επικρατεί μια γκρίνια και λέω ποτέ θα ηρεμήσει από αέρια και κολικούς να μην έχει τόσο γκρίνια. Λέω ότι οφείλεται εκεί τι να πω. Κορίτσια θέλω να ρωτήσω παιδίατρο με τα κουνούπια τι κάνουμε? Μπορούμε να βάλουμε κάτι στα ζουζούνια μας? 

Χρυσα απευθείας στο δερμα δεν κανει. Εχει κατι αυτοκολλητα μπορεις να τα βάλεις στο καροτσι κ στην κουνια η κριλεν στα ρουχα νομιζω μπορεις να βάλεις. Επισης ταμπλετες χωρις αρωμα για το σπίτι 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...