Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,  χαίρομαι που μεγάλωσε η παρέα μας :) . Εμείς τα πάμε καλά γενικά,  αλλά νομίζω πως με την ζέστη τώρα έχει μειωθεί  λίγο η όρεξη της,  πάντως προσπαθώ  να την ταιζω αρκετά συχνά για να ενυδατωνεται,  αλλά τρώει λιγότερο  νομίζω..  @oneira_glyka πήρες κάποιο συμπλήρωμα διατροφής στην προσπάθεια  επαναγαλακτισμου που έκανες; θέλω να το κόψω το συμπληρώμα αλλά πραγματικά τα απογεύματα  το στήθος μου αδειάζει πολύ γρήγορα και η μικρή δεν χορταινει.. Δεν έχω μεγάλη παραγωγή,  και το γεγονός μάλλον πως την έχω πολλές ώρες την ημέρα  στο στήθος δεν βοήθησε στην αύξηση  του γάλακτος.. 

Εγώ  έπαιρνα χάπια μαγιάς. Αλλά έδινα συμπλήρωμα με το sns για κάνα τρεις μέρες.Οπότε ουσιαστικά έπινε χορταίνε Κ ταυτόχρονα αύξανε Κ την παραγωγή. Όταν τον βάζεις στο στήθος το απόγευμα που νιώθεις άδειο το στήθ( το μαλακό στήθος δεν είναι ενδεικτικό το ότι δεν έχουμε γαλα.το γαλα παράγεται εκείνη τη στιγμή.) Γκρίνιαζει? Τι κάνει? Αν το πιάσει το στήθος κάθεται ή εκνευρίζεται?πιπίλα δίνεις?

Just now, Sol_10 είπε:

Το μυαλο μου η αληθεια ειναι παει στο χειροτερο...ξερω ειναι λαθος αλλα φοβαμαι πολυ τον κοιταζω και κλαιω..δεν μπορώ να διανοηθω πως θα μου πάθει κτ... γενικα προσεχω τι τρωω δλδ οσπρια δεν εχω φαει απο τότε που γεννησα μηπως και τον ενοχλήσουν..ακομα και τα γαλακτοκομικά τα ειχα ελαττώσει παρα πολυ... τωρα τα εκοψα γι'αυτό δν καταλαβαίνω γτ ξανα εβγαλε αιμα..γκρινια εχει λιγη αλλα την συνηθισμένη που εχει παντα! 

Αν δεν έχει περάσει βδομάδα που έκοψες γαλακτοκομικά δεν έχει καμία σημασία. Έχω διαβάσει δεν το έχω διασταυρωσει αν Κ Μ Τ είπε Κ παιδίατρος ότι θέλει μια με δύο βδομάδες σίγουρα Ν απαλλαχθεί ο οργανισμός από τα συστατικά Κ Ν δεις διαφορά. Οπότε στις 3 και 4 μέρες μη περιμένεις κάτι. Αφού δεν έχει ενοχλήσεις αυτό είναι καλό! Κάνε μια υπομονή μανούλα μέχρι τα αποτελέσματα Κ βλέπετε με την παιδίατρο. Εύχομαι Ν περάσεις ένα τριήμερο χωρίς άγχος. Ειλικρινά!

Just now, Xioni είπε:

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου.

Σήμερα δεν ήταν τόσο άσπρη και μάλλον άδικα ανησυχώ αλλά είναι να μην μπει κάτι στο μυαλό μου.

Συμπλήρωμα του δίνω μετά το μεσημέρι προς το απόγευμα. Στις 3 ή 4 που ξυπνάει του δίνω πολλές φορές μόνο στήθος. Κάθομαι καμία ωρίτσα και τον θηλάζω μαζί με αλλαγή πανας. Ελπίζω να μην τον τυρανναω...

Από ποια άποψη να τον τυραννας? Πόσο συμπλήρωμα δίνεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Εγώ  έπαιρνα χάπια μαγιάς. Αλλά έδινα συμπλήρωμα με το sns για κάνα τρεις μέρες.Οπότε ουσιαστικά έπινε χορταίνε Κ ταυτόχρονα αύξανε Κ την παραγωγή. Όταν τον βάζεις στο στήθος το απόγευμα που νιώθεις άδειο το στήθ( το μαλακό στήθος δεν είναι ενδεικτικό το ότι δεν έχουμε γαλα.το γαλα παράγεται εκείνη τη στιγμή.) Γκρίνιαζει? Τι κάνει? Αν το πιάσει το στήθος κάθεται ή εκνευρίζεται?πιπίλα δίνεις?

Αν δεν έχει περάσει βδομάδα που έκοψες γαλακτοκομικά δεν έχει καμία σημασία. Έχω διαβάσει δεν το έχω διασταυρωσει αν Κ Μ Τ είπε Κ παιδίατρος ότι θέλει μια με δύο βδομάδες σίγουρα Ν απαλλαχθεί ο οργανισμός από τα συστατικά Κ Ν δεις διαφορά. Οπότε στις 3 και 4 μέρες μη περιμένεις κάτι. Αφού δεν έχει ενοχλήσεις αυτό είναι καλό! Κάνε μια υπομονή μανούλα μέχρι τα αποτελέσματα Κ βλέπετε με την παιδίατρο. Εύχομαι Ν περάσεις ένα τριήμερο χωρίς άγχος. Ειλικρινά!

Από ποια άποψη να τον τυραννας? Πόσο συμπλήρωμα δίνεις?

Αυτο μου ειπε και εμενα η γιατρος! Μακαρι να μπορεσω να ελέγχω το αγχος μου γτ το περναω και στο παιδι και ειναι οτι χειροτερο το ξερω! Επισης καλο 3μερο ευχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Εγώ  έπαιρνα χάπια μαγιάς. Αλλά έδινα συμπλήρωμα με το sns για κάνα τρεις μέρες.Οπότε ουσιαστικά έπινε χορταίνε Κ ταυτόχρονα αύξανε Κ την παραγωγή. Όταν τον βάζεις στο στήθος το απόγευμα που νιώθεις άδειο το στήθ( το μαλακό στήθος δεν είναι ενδεικτικό το ότι δεν έχουμε γαλα.το γαλα παράγεται εκείνη τη στιγμή.) Γκρίνιαζει? Τι κάνει? Αν το πιάσει το στήθος κάθεται ή εκνευρίζεται?πιπίλα δίνεις?

Αν δεν έχει περάσει βδομάδα που έκοψες γαλακτοκομικά δεν έχει καμία σημασία. Έχω διαβάσει δεν το έχω διασταυρωσει αν Κ Μ Τ είπε Κ παιδίατρος ότι θέλει μια με δύο βδομάδες σίγουρα Ν απαλλαχθεί ο οργανισμός από τα συστατικά Κ Ν δεις διαφορά. Οπότε στις 3 και 4 μέρες μη περιμένεις κάτι. Αφού δεν έχει ενοχλήσεις αυτό είναι καλό! Κάνε μια υπομονή μανούλα μέχρι τα αποτελέσματα Κ βλέπετε με την παιδίατρο. Εύχομαι Ν περάσεις ένα τριήμερο χωρίς άγχος. Ειλικρινά!

Από ποια άποψη να τον τυραννας? Πόσο συμπλήρωμα δίνεις?

Του δίνω γύρω στα 90. Βασικά και παραπάνω να του δώσω το πίνει αλλά μετά το βγάζει. Πριν ξεκινήσω με το θηλασμό σε κάθε γεύμα έτρωγε 150. Βέβαια μεγαλώνει και οι ανάγκες του μεγαλώνουν. Απλά μετά το στήθος το βράδυ δεν ζητάει άλλο ούτε κλαίει. Οπότε λέω θα τον βάλω για ύπνο και αν πεινάει θα ξυπνήσει. Και όμως ξυπνάει μετά από 3 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xioni είπε:

Του δίνω γύρω στα 90. Βασικά και παραπάνω να του δώσω το πίνει αλλά μετά το βγάζει. Πριν ξεκινήσω με το θηλασμό σε κάθε γεύμα έτρωγε 150. Βέβαια μεγαλώνει και οι ανάγκες του μεγαλώνουν. Απλά μετά το στήθος το βράδυ δεν ζητάει άλλο ούτε κλαίει. Οπότε λέω θα τον βάλω για ύπνο και αν πεινάει θα ξυπνήσει. Και όμως ξυπνάει μετά από 3 ώρες.

Το ότι ξυπνάει στο 3ωρο είναι νορμάλ. Μικρό είναι ακόμα. Τ 90 μλ είναι λίγα Κ εύκολα Θ τα κόψεις. Μην σε αγχώνει. Άκου το μωρό σ.Κ Όσο δεν δυσανασχετεί στο στήθος ακόμα Κ αν νομίζεις ότι δεν έχεις άλλο γαλα άστο Ν πιπιλαει. Αν πάλι κλαίει Κ νομίζεις ότι μπορείς Ν του παρατεινεις το χρόνο στο στήθος είτε σε μάρσιπο είτε θηλαζοντας τον αγκαλιά κάντο. Μην πιεζεσε. Το ότι κοιμάται το βράδυ μετά το θηλασμο Κ.Δεν ξυπνάει αμέσως σημαίνει ότι το μωρό χορταίνει. Αν πεινούσε πίστεψέ με Θ σήκωνε το κόσμο. Ειδικά όταν έχει μάθει Κ το συμπλήρωμα. Γνωρίζει πως είναι να χορταίνεις Κ να πεινάς αντίστοιχα.

Κάθε πότε του δίνεις συμπλήρωμα? Κ μένα έπινε από λαιμαργία παραπάνω Κ το έβγαζε. Όταν κόπηκε το συμπλήρωμα απλά έτρωγε συχνότερα. Κάθε πόση ώρα θηλάζει?

Link to comment
Share on other sites

@oneira_glyka να σου πω την αλήθεια δεν έχω συγκεκριμένο πρόγραμμα. Το πρωί όταν ξυπνάει του δίνω και μετά από κανένα 2ωρο θέλει πάλι μπορεί και πιο νωρίς. Βασικά όλη μέρα τον βάζω σχεδόν. Όταν τον βλέπω ανησυχώ του δίνω συμπλήρωμα. Μπορεί να μην κλαίει αλλά δεν κοιμάται ή είναι νευρικός και δεν μπορεί να ηρεμήσει. Το βραδάκι συνήθως δεν θέλει στήθος και γκρινιάζει. Οπότε του κάνω συμπλήρωμα. 

Γενικά δεν έχω πρόβλημα για μικτό τάισμα. Απλά μου αρέσει να τον θηλαζω και πιστεύω κάνει καλό και στους δυο μας. Το θέμα μου είναι να μην μένει νηστικός ή να πεινάει και δεν το καταλαβαίνω. Βέβαια από κιλά πάει καλά δεν έχει θέμα.. ίσα ίσα που είναι αφρατουλης...

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Xioni είπε:

@oneira_glyka να σου πω την αλήθεια δεν έχω συγκεκριμένο πρόγραμμα. Το πρωί όταν ξυπνάει του δίνω και μετά από κανένα 2ωρο θέλει πάλι μπορεί και πιο νωρίς. Βασικά όλη μέρα τον βάζω σχεδόν. Όταν τον βλέπω ανησυχώ του δίνω συμπλήρωμα. Μπορεί να μην κλαίει αλλά δεν κοιμάται ή είναι νευρικός και δεν μπορεί να ηρεμήσει. Το βραδάκι συνήθως δεν θέλει στήθος και γκρινιάζει. Οπότε του κάνω συμπλήρωμα. 

Γενικά δεν έχω πρόβλημα για μικτό τάισμα. Απλά μου αρέσει να τον θηλαζω και πιστεύω κάνει καλό και στους δυο μας. Το θέμα μου είναι να μην μένει νηστικός ή να πεινάει και δεν το καταλαβαίνω. Βέβαια από κιλά πάει καλά δεν έχει θέμα.. ίσα ίσα που είναι αφρατουλης...

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου

Α Δεν το καταλάβα. Με συγχωρείς!,νόμιζα ήθελες Ν κόψεις το συμπλήρωμα!,αν έχεις βρει εσυ τους ρυθμούς σας έτσι μια χαρά!!Συγγνώμη και πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, oneira_glyka είπε:

Α Δεν το καταλάβα. Με συγχωρείς!,νόμιζα ήθελες Ν κόψεις το συμπλήρωμα!,αν έχεις βρει εσυ τους ρυθμούς σας έτσι μια χαρά!!Συγγνώμη και πάλι!!

Στην αρχή ήθελα αλλά τώρα με νοιάζει να ναι καλά ο μικρός και εγω. Αν τα καταφέρω καλώς. Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για την βοήθεια σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2019 at 3:59 ΠΜ, oneira_glyka είπε:

Εγώ  έπαιρνα χάπια μαγιάς. Αλλά έδινα συμπλήρωμα με το sns για κάνα τρεις μέρες.Οπότε ουσιαστικά έπινε χορταίνε Κ ταυτόχρονα αύξανε Κ την παραγωγή. Όταν τον βάζεις στο στήθος το απόγευμα που νιώθεις άδειο το στήθ( το μαλακό στήθος δεν είναι ενδεικτικό το ότι δεν έχουμε γαλα.το γαλα παράγεται εκείνη τη στιγμή.) Γκρίνιαζει? Τι κάνει? Αν το πιάσει το στήθος κάθεται ή εκνευρίζεται?πιπίλα δίνεις?

Αν δεν έχει περάσει βδομάδα που έκοψες γαλακτοκομικά δεν έχει καμία σημασία. Έχω διαβάσει δεν το έχω διασταυρωσει αν Κ Μ Τ είπε Κ παιδίατρος ότι θέλει μια με δύο βδομάδες σίγουρα Ν απαλλαχθεί ο οργανισμός από τα συστατικά Κ Ν δεις διαφορά. Οπότε στις 3 και 4 μέρες μη περιμένεις κάτι. Αφού δεν έχει ενοχλήσεις αυτό είναι καλό! Κάνε μια υπομονή μανούλα μέχρι τα αποτελέσματα Κ βλέπετε με την παιδίατρο. Εύχομαι Ν περάσεις ένα τριήμερο χωρίς άγχος. Ειλικρινά!

Από ποια άποψη να τον τυραννας? Πόσο συμπλήρωμα δίνεις?

Καλημερα.  Με τα χάπια μαγιάς αυξήθηκε δηλαδή  η παραγωγή σου,  είδες αποτέλεσμα;  σε τι δοσολογία  τα έπαιρνες κ για πόσο διάστημα;  όχι πιπίλα δεν δίνω,  δεν την παίρνει.  Το καταλαβαίνω γιατί ενώ Θηλαζει όταν αδειάζει το στήθος το πετάει,  μετά τι ξανά πιάνει  και το βγάζει  πάλι,  κ αυτό γίνεται συνέχεια  κ είναι νευρική,  οπότε μάλλον δεν έχει χορτάσει.  Κ κ τότε πιέζω την θηλη μου με το χέρι κ βγάζει ελάχιστο γάλα. Επίσης κατά την διάρκεια της μέρας το  στήθος μου δεν τρέχει γάλα,  ούτε κατά την διάρκεια του θηλασμού το άλλο στήθος από αυτό που θηλάζω δεν τρέχει. Όπως συνέβαινε  πριν. @Xioni αν δοκιμάσεις τελικά τα χάπια μαγιάς πες μας αποτέλεσμα.  Εμείς χθες είχαμε λίγο γκρίνια  κ υπερενταση από την ζέστη μάλλον,  δεν κοιμήθηκε καθόλου  μέσα στην μέρα. Επίσης κορίτσια έχουμε αρχίσει να πιάνουμε και να μαγκωνουμε  κανονικά  παιχνίδια,  κουδούνιστρα,  τα μαλλιά το πρόσωπο κ το πήγουνι της μαμάς....  Χιχι  να σας ρωτησω...  Μπανακι πως κάνετε πλέον;  κρατάτε το μωρό στα χέρια ή το ακουμπάτε σε βάση στην μπανιέρα τους;  εγώ ακόμα την κρατάω  στα χέρια από το στήθος κάτω  όπως  όταν ήταν νεογέννητο  αλλά τώρα που βαρυνε νομίζω πως έχει  αρχίσει  να ζορίζεται 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

@Alex1989 τα ξεκίνησα για 2 μέρες αλλά επειδή είχαν πάρει τα ούρα μου πολύ κίτρινο χρώμα και τα σταμάτησα. Η αλήθεια είναι επειδή έχω βγάλει την χολή πριν ένα μήνα και κάτι φοβήθηκα.

Τώρα προσπαθώ με συχνούς θηλασμους να αυξήσει η παραγωγή. Το θέμα είναι ότι ο μικρός μεγαλώνει και μεγαλώνουν και οι ανάγκες του. Από εχτές και εμένα θέλει πιο πολύ φόρμουλα...μάλλον πιο συχνά. 

Στην τελική τα παιδάκια μας να πάρουν όσο μητρικό γάλα γίνεται και ας τρώνε και συμπλήρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Κ εμενα η δικια μου την βδομαδα που μας περασε ξεκινησε να πιανει τα παιχνιδακια της κ να τα βαζει στο στομα. Επισης κανουμε κ διαλογο, εγω της μιλαω κ αυτη κανει αουααα χαχα! Καθε μερα κ καλυτερευει η μεταξυ μας σχεση κ καταλαβαινομαστε καλυτερα.

Με τους θηλασμους κ εμεις τωρα με τη ζεστη τους αυξησαμε. Διψανε κ αυτα σαν εμας κ της δινω συχνα να ξεδιψαει. Μεχρι κ καθε μια ωρα θηλαζουμε. Επισης εμενα τον τελευταιο μηνα αρχισε να τρεχει γαλα το στηθοςμου. Στις αρχες σπανια βρεχομουν κ το μωρο μου επαιρνε πολυ καλο βαρος. Κ απο βρεγμενες πανες αλλο τιποτα. Αρα δεν νομιζω οτι το να σταζουμε γαλα ειναι ενδεικτικο της παραγωγης.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλημερα.  Με τα χάπια μαγιάς αυξήθηκε δηλαδή  η παραγωγή σου,  είδες αποτέλεσμα;  σε τι δοσολογία  τα έπαιρνες κ για πόσο διάστημα;  όχι πιπίλα δεν δίνω,  δεν την παίρνει.  Το καταλαβαίνω γιατί ενώ Θηλαζει όταν αδειάζει το στήθος το πετάει,  μετά τι ξανά πιάνει  και το βγάζει  πάλι,  κ αυτό γίνεται συνέχεια  κ είναι νευρική,  οπότε μάλλον δεν έχει χορτάσει.  Κ κ τότε πιέζω την θηλη μου με το χέρι κ βγάζει ελάχιστο γάλα. Επίσης κατά την διάρκεια της μέρας το  στήθος μου δεν τρέχει γάλα,  ούτε κατά την διάρκεια του θηλασμού το άλλο στήθος από αυτό που θηλάζω δεν τρέχει. Όπως συνέβαινε  πριν. @Xioni αν δοκιμάσεις τελικά τα χάπια μαγιάς πες μας αποτέλεσμα.  Εμείς χθες είχαμε λίγο γκρίνια  κ υπερενταση από την ζέστη μάλλον,  δεν κοιμήθηκε καθόλου  μέσα στην μέρα. Επίσης κορίτσια έχουμε αρχίσει να πιάνουμε και να μαγκωνουμε  κανονικά  παιχνίδια,  κουδούνιστρα,  τα μαλλιά το πρόσωπο κ το πήγουνι της μαμάς....  Χιχι  να σας ρωτησω...  Μπανακι πως κάνετε πλέον;  κρατάτε το μωρό στα χέρια ή το ακουμπάτε σε βάση στην μπανιέρα τους;  εγώ ακόμα την κρατάω  στα χέρια από το στήθος κάτω  όπως  όταν ήταν νεογέννητο  αλλά τώρα που βαρυνε νομίζω πως έχει  αρχίσει  να ζορίζεται 

Τα χάπια μΑγίας για ν κάνουν δουλειά παίρνεις 7 χάπια τρεις φορές τη μέρα.Ναι είδα διαφορά. Οι απόψεις διίστανται βέβαια.άλλοι λένε βοήθεια άλλοι λένε Όχι.Το ότι δε στάζει το σστήθος δε σημαίνει τπτ. Μάλλον έχει ρυθμιστεί η παραγωγή. Αλλά Κ Ν έσταζε πάλι δΕ σημαίνει κάτι. Επίσης Μήπως την ενοχλεί το βράδυ Π λες ότι θέλει ν πιπιλαει Κ επειδή κατεβαίνει γαλα(,δε χρειάζεται ποσότητα.Ακόμα Κ σταγόνες) την ενοχλεί Κ δεν μπορεί Ν το διαχειριστει Κ εκνευρίζεται. Εμένα το είχε έντονο Αυτό Π περιγράφεις Κ πλέον σιγά σιγά το αντιμετωπιζει μόνος του.Επίσης πάλι το γεγονός ότι όταν πατάς τη θηλή Κ δεν βγάζει γαλα δε σημαίνει ότι δεν έχεις. Ούτε εγώ βγάζω όταν το πατάω Αλλά Μόλις τον βάλω αρχίζει ρουφάει κανονικά Κ πίνει. Όταν θέλει. Όταν δε θέλει απλά κάνει αυτό Π λες. Εκνευρίζεται. Γτ μάλλον θέλει πιπίλα το στήθος.Ν χαλαρώσει Ίσως. Είχα προβληματιστεί Κ Εγώ. Αν τα πάτε καλά από βάρος Κ πάνες μη σε προβληματιζει τπτ. Βέβαια ότι θες μιλάς πάντα με τη παιδίατρο.

Just now, Xioni είπε:

@Alex1989 τα ξεκίνησα για 2 μέρες αλλά επειδή είχαν πάρει τα ούρα μου πολύ κίτρινο χρώμα και τα σταμάτησα. Η αλήθεια είναι επειδή έχω βγάλει την χολή πριν ένα μήνα και κάτι φοβήθηκα.

Τώρα προσπαθώ με συχνούς θηλασμους να αυξήσει η παραγωγή. Το θέμα είναι ότι ο μικρός μεγαλώνει και μεγαλώνουν και οι ανάγκες του. Από εχτές και εμένα θέλει πιο πολύ φόρμουλα...μάλλον πιο συχνά. 

Στην τελική τα παιδάκια μας να πάρουν όσο μητρικό γάλα γίνεται και ας τρώνε και συμπλήρωμα.

Συμφωνώ!δεν έχει σημασία με τι τρώνε. Μπουκάλι, στήθος,αντλημενο κλπ.. σκοπός είναι απλά Ν Είναι γερά! Κυκλοφορει πολύ φανατισμός στο θέμα κάτι που προσωπικά δε με βρίσκει σύμφωνη. Ένα μωρό για να μεγαλώνει αρμονικά θέλει μια ήρεμη μανούλα. Αν η μανούλα είναι στη τσίτα απλά για ν θηλάζει γτ "έτσι πρέπει" ,δεν έχει νόημα Ο θηλασμος έτσι. Ο θηλασμος δεν είναι μόνο φαΐ...είναι πολλα! 

Just now, evio είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Κ εμενα η δικια μου την βδομαδα που μας περασε ξεκινησε να πιανει τα παιχνιδακια της κ να τα βαζει στο στομα. Επισης κανουμε κ διαλογο, εγω της μιλαω κ αυτη κανει αουααα χαχα! Καθε μερα κ καλυτερευει η μεταξυ μας σχεση κ καταλαβαινομαστε καλυτερα.

Με τους θηλασμους κ εμεις τωρα με τη ζεστη τους αυξησαμε. Διψανε κ αυτα σαν εμας κ της δινω συχνα να ξεδιψαει. Μεχρι κ καθε μια ωρα θηλαζουμε. Επισης εμενα τον τελευταιο μηνα αρχισε να τρεχει γαλα το στηθοςμου. Στις αρχες σπανια βρεχομουν κ το μωρο μου επαιρνε πολυ καλο βαρος. Κ απο βρεγμενες πανες αλλο τιποτα. Αρα δεν νομιζω οτι το να σταζουμε γαλα ειναι ενδεικτικο της παραγωγης.

Συμφωνώ και μαζί σ!

Εμείς κορίτσια είμαστε λίγο πιο αργοί. Δεν πολυασχολουμαι κιόλας Ν πω την αλήθεια. Όσο στους άλλους δύο λόγω χρόνου πιο πολύ.οπότε Τώρα αρχίζει Κ συντονίζει Ν πιάσει κάτι..Για ρολακια ούτε κουβέντα...Που Ν γυρίσει... 7500 κιλά κκοντεύουμε Κ γινόμαστε 4 μηνών Αύριο... Αφήστε. Μ φαίνεται βαρύ μωρό.. 

Εσείς από βάρος πόσο είστε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Πωπω @oneira_glyka θρεφταρι ο δικος σου. Αν θυμαμαι καλα ειχε γεννηθει κ μεγαλος; Η δικια μου ειχε γεννηθει 3300 κ βγηκαμε 3100 απο το μαιευτηριο. Στο εμβολιο των 3ων μηνων ηταν 6500 κιλα. Τα παμε πολυ καλα, γενικα με το θεμα θηλασμος δεν δυσκολευτηκαμε ιδιαιτερα. Μας ταιριαξε κ στις δυο μας.

Βαρελακια ουτε η δικια μου κανει. Γενικα ερχεται λιγο πιο πισω απο αυτα που λενε τα κοριτσια του Μαρτιου. Αλλα ολα καλα μας τα βρισκει η παιδιατρος οποτε δεν αγχωνομαι!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, oneira_glyka είπε:

Τα χάπια μΑγίας για ν κάνουν δουλειά παίρνεις 7 χάπια τρεις φορές τη μέρα.Ναι είδα διαφορά. Οι απόψεις διίστανται βέβαια.άλλοι λένε βοήθεια άλλοι λένε Όχι.Το ότι δε στάζει το σστήθος δε σημαίνει τπτ. Μάλλον έχει ρυθμιστεί η παραγωγή. Αλλά Κ Ν έσταζε πάλι δΕ σημαίνει κάτι. Επίσης Μήπως την ενοχλεί το βράδυ Π λες ότι θέλει ν πιπιλαει Κ επειδή κατεβαίνει γαλα(,δε χρειάζεται ποσότητα.Ακόμα Κ σταγόνες) την ενοχλεί Κ δεν μπορεί Ν το διαχειριστει Κ εκνευρίζεται. Εμένα το είχε έντονο Αυτό Π περιγράφεις Κ πλέον σιγά σιγά το αντιμετωπιζει μόνος του.Επίσης πάλι το γεγονός ότι όταν πατάς τη θηλή Κ δεν βγάζει γαλα δε σημαίνει ότι δεν έχεις. Ούτε εγώ βγάζω όταν το πατάω Αλλά Μόλις τον βάλω αρχίζει ρουφάει κανονικά Κ πίνει. Όταν θέλει. Όταν δε θέλει απλά κάνει αυτό Π λες. Εκνευρίζεται. Γτ μάλλον θέλει πιπίλα το στήθος.Ν χαλαρώσει Ίσως. Είχα προβληματιστεί Κ Εγώ. Αν τα πάτε καλά από βάρος Κ πάνες μη σε προβληματιζει τπτ. Βέβαια ότι θες μιλάς πάντα με τη παιδίατρο.

Συμφωνώ!δεν έχει σημασία με τι τρώνε. Μπουκάλι, στήθος,αντλημενο κλπ.. σκοπός είναι απλά Ν Είναι γερά! Κυκλοφορει πολύ φανατισμός στο θέμα κάτι που προσωπικά δε με βρίσκει σύμφωνη. Ένα μωρό για να μεγαλώνει αρμονικά θέλει μια ήρεμη μανούλα. Αν η μανούλα είναι στη τσίτα απλά για ν θηλάζει γτ "έτσι πρέπει" ,δεν έχει νόημα Ο θηλασμος έτσι. Ο θηλασμος δεν είναι μόνο φαΐ...είναι πολλα! 

Συμφωνώ και μαζί σ!

Εμείς κορίτσια είμαστε λίγο πιο αργοί. Δεν πολυασχολουμαι κιόλας Ν πω την αλήθεια. Όσο στους άλλους δύο λόγω χρόνου πιο πολύ.οπότε Τώρα αρχίζει Κ συντονίζει Ν πιάσει κάτι..Για ρολακια ούτε κουβέντα...Που Ν γυρίσει... 7500 κιλά κκοντεύουμε Κ γινόμαστε 4 μηνών Αύριο... Αφήστε. Μ φαίνεται βαρύ μωρό.. 

Εσείς από βάρος πόσο είστε?

Αχ δεν ξέρω τι φταίει  αλλά όντως εκείνη την στιγμή εκνευρίζεται  πολύ κ την πιάνει τρελή υπερενταση. Τότε της δίνω ξένο λίγο συμπλήρωμα.  Άλλες. Φορές το καταβροχθιζει  μονορούφι.  Κι άλλες δεν το θέλει με τίποτα.. Γενικά αν δεν είναι πεινάσεις πολύ δεν το θέλει το συμπλήρωμα  οπότε βασίζομαι στο μωρό. Εμεις απο  κιλά  μέχρι τώρα πάμε καλά. Τελευταία  φορά πριν  από 2 βδομάδες ήμασταν 5 220 Πιστεύω τώρα έχουμε φτάσει τα 6 κιλά την Πέμπτη πάμε παιδίατρο θα ζυγιστουμε.  εγώ αυτό που σκέφτομαι κορίτσια και στεναχωριέμαι Δεν είναι ότι της δίνω συμπλήρωμα Δεν με πειράζει Απλά δεν θέλω να σκέφτομαι τη στιγμή πού θα σταματήσει το γάλα μου και φοβάμαι πως όταν συμβεί αυτό το μωρό κάθε φορά που θα θέλει να πιάσει το στήθος θα απογοητεύεται Και ειλικρινά με στεναχωρεί πολύ αυτό δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ όταν συμβεί.  Νιώθω τόσο  ικανοποίηση  κ τόσα πολλά  συναισθήματα  όταν θηλαζουμε κ θα με πειράξει πολύ αν συμβεί 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Αχ δεν ξέρω τι φταίει  αλλά όντως εκείνη την στιγμή εκνευρίζεται  πολύ κ την πιάνει τρελή υπερενταση. Τότε της δίνω ξένο λίγο συμπλήρωμα.  Άλλες. Φορές το καταβροχθιζει  μονορούφι.  Κι άλλες δεν το θέλει με τίποτα.. Γενικά αν δεν είναι πεινάσεις πολύ δεν το θέλει το συμπλήρωμα  οπότε βασίζομαι στο μωρό. Εμεις απο  κιλά  μέχρι τώρα πάμε καλά. Τελευταία  φορά πριν  από 2 βδομάδες ήμασταν 5 220 Πιστεύω τώρα έχουμε φτάσει τα 6 κιλά την Πέμπτη πάμε παιδίατρο θα ζυγιστουμε.  εγώ αυτό που σκέφτομαι κορίτσια και στεναχωριέμαι Δεν είναι ότι της δίνω συμπλήρωμα Δεν με πειράζει Απλά δεν θέλω να σκέφτομαι τη στιγμή πού θα σταματήσει το γάλα μου και φοβάμαι πως όταν συμβεί αυτό το μωρό κάθε φορά που θα θέλει να πιάσει το στήθος θα απογοητεύεται Και ειλικρινά με στεναχωρεί πολύ αυτό δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ όταν συμβεί.  Νιώθω τόσο  ικανοποίηση  κ τόσα πολλά  συναισθήματα  όταν θηλαζουμε κ θα με πειράξει πολύ αν συμβεί 

Νομίζω ότι το αντιμετωπίζεις τέλεια! Αλεξ, εσυ τρως πάντα με την ίδια όρεξη? Μην σκέφτεσαι από τώρα τι θα κάνεις εάν...αυτό το εάν μπορεί να μη συμβεί ποτέ. Αγχώνεσαι και στεναχωριέσαι και το καταλαβαίνει το μωρό. Άστο να πάει μόνο του και χαλάρωσε για να συνεχίσεις να το απολαμβάνεις!

Καλωσορίσατε και τα νέα μας κοριτσια!

Λοιπον εμεις επιστρέψαμε από τις μίνι διακοπές και ήταν τέλεια! Η μικρή ήταν άψογη, πολύ συνεργάσιμη και παρόλο που βγήκε εκτός προγράμματος και ήταν σε άγνωστο μέρος το αντιμετώπισε πολύ καλά! Από πράγματα δεν μου χρειάστηκε τίποτε έξτρα για τη μικρή, είχα όλα τα απαραίτητα. Το μόνο που με δυσκόλεψε στο ξενοδοχείο ήταν το μπάνιο της μικρής. Είχα πάρει μαζί μου ένα σφουγγάρι μπανάκι από τα τζάμπο κα την έκανα εκεί τελικά. Το έβαζα κάτω στην ντουζιέρα και κάναμε έτσι το μπανάκι της μικρής. Επίσης εκτίμησα την αλλαξιερα ξανά πολύ! Το άλλαγμα στο κρεβάτι ήταν πολύ κουραστικό για τη μέση όπως επίσης και το παρκοκρέβατο που είχε μόνο ένα επίπεδο κάτω και έπρεπε να σκύβω πολύ για να τη βάζω και να τη βγάζω. Σεντόνια και πετσετες είχα τα δικά της, δεν ήθελα να χρησιμοποιήσω του ξενοδοχείου. Για όσο ακόμη πλένουμε τα ρούχα με το βρεφικό θα παίρνω τα δικά της σε ταξίδια. Ήταν τόσο καλή που την είχαμε στο αυγό στην πισίνα και εμεις κολυμπουσαμε! 

Εμενα που είναι μεγαλύτερη λίγο από τα δικά σας πλέον πιάνει τα πάντα με τα χεράκια της και κατευθείαν τα βάζει στο στόμα, Πλέον μπορεί και πιάνει και με τα δυο χέρια και γυρνάει συνέχεια μπρούμυτα. Ακόμη δεν μπορεί να κάνει βαρελάκι αλλά σύντομα πιστεύω ότι θα μπορέσει. Είναι πολύ πεισματάρα, γυρνάει μπρούμυτα και κάνει κινήσεις για να μπουσουλησει. Από σάλια έχουμε άπειρα συνέχεια και την ενοχλούν αρκετά τα ούλα. Έχουμε διάφορα μασητικα που χρησιμοποιούμε αλλά της αρέσει και παρα πολύ να μασουλάει υφάσματα και πανακια. Με τον ύπνο το βράδυ συνεχίζουμε να κοιμόμαστε όλη νύχτα αλλά πριν κοιμηθεί έχει πολύ έντονη υπερένταση. Έχω βρει ένα εκπληκτικό νανούρισμα που τη χαλαρώνει τρελά και το χρησιμοποιώ αρκετά συχνά, εάν ψάξετε στο YouTube θα το βρείτε lullaby fisher price 2 hours. Εμένα η δικιά μου γίνεται αλοιφή μετά από λίγο με το συγκεκριμένο. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός μου την προηγούμενη Τρίτη ήταν 6480, γεννήθηκε 3570. Βέβαια ζυγιζομαι μαζί του στην ζυγαριά μου και μετά μόνη μου και κάνω την αφαίρεση. Σήμερα τον έβγαλα 6800. 

Βαρελάκια δεν κάνει είναι μικρούλης ακόμα. Ο άντρας μου τον εκπαιδεύει ομως. Απλά το γυρίζω μπρούμυτα στα χεράκια του για να γυμνάζει τους ραχιαίς του.

Αύριο θα τον πάω για υπέρηχο ισχίων.

Καλό σας βράδυ μανουλες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...