Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ο υπνος του καποια στιγμη ειχε στρώσει αλλα χάλασε παλι κ δεν εφτιαξε ποτε ξανα. Παλι χθες ανα 2 με 3 ωρες το πολυ ξυπνούσε για φαγητό. Επισης εχει καποιες μερες που τρωει αρκετσ συχνα ανα 1.30 ωρα απλα λιγοτερη ποσότητα. Ισως πονανε τα ουλα του γιατί εχουμε κ γκρινια κ πολλα σαλια. 

Την αϋπνία μπορω να την παλεψω το μεγαλύτερο μου θεμα ειναι οτι εδω και τοσους μηνες δεν μπορω να μαγειρεψω να κανω καμια δουλειά η απλα να καθησω λιγο χωρις το μωρο αγκαλια. Ελπίζω όταν μάθει να κάθεται να αλλαξει αυτο. Τώρα εχω να ετοιμασω ενα σωρο πράγματα για το ταξίδι και ειπα στις αδερφές μου να έρθουν να τον κρατάνε αλλιώς δεν μπορω να κανω τίποτα. Δεν ξερω πως να τον μάθω να κάθεται λιγο μόνος γιατί κλαιει πολυ οποτε δεν .μπορω να τον αφησω να σπαράζει. Θα δοκιμάσω παλι το καροτσι αν και ουτε εκει κάθεται πολυ,μονο αν είμαστε εξω σε κίνηση  

Νικολ μου τραβας πολυ ζορι! Εύχομαι να το βρείτε συντομα γτ ειναι δυσκολο αυτο που περνας! Και μπραβο σου για την υπομονή που εχεις! Προσπαθησε με το καροτσι να δεις μήπως και κατσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 10/7/2019 at 9:42 ΠΜ, Nicol_ είπε:

 

 

Κορίτσια το καρότσι εννοείται οτι το εχετε στην καθιστη θεση?  Γιατί η παιδίατρος μου ειχε πει να μη το βαλω ακομα καθιστο.Αν ειναι να το δοκιμάσω γιατι το αυγο είναι πολυ στριμωχτο

Επισης το σπιτι μας ειναι μικρο και θα μπορούσα να το εχω στο σαλονι κ στο χωλ αλλα δεν χωραει να περάσει να το παω στην κουζινα..

 

Επισης εμείς παλι ξυπνάμε 3 με 4 φορες καθε βράδυ και αυτο τραβαει καιρο.Εκτος αυτου χτυπιεται και πολλες φορες μεσα στο βραδυ κ ετσι δεν κοιμαμαι κατευθείαν. . Κουραστηκα

Αϋπνία και αγκαλιά ολη μερα με εχουν κουρασει πολυ και δεν την παλευω. Μονο εγω ειμαι η τυχερη?

Ειναι ζορικος ο μπεμπης σου φιλη μου. Μην ξεχνας οτι περναει κ το δυσκολο αλμα τωρα. Κ εμενα η δικια μου αυτον τον καιρο ετσι ειναι με τους θηλαδμους κ την αυπνια. Η παιδιατροςμου ειπε οτι εχει παιδακια που αυτο το αλμα το περνανε κ με ξυπνημα καθε μια ωρα :?

Το καθισμα το βαζω σε ημιξαπλωτη θεση να μην ειναι καθιστη κανονικα. Την σερνω μαζι μου κ περιγραφω τι κανω. Για να απλωσω τα ρουχα της μιλουσα ενα τεταρτο χαχαχ. Τωρα πιανω το φανελακι κ το απλωνω με το μπλε μανταλακι κτλ. Κουραστικο κ βαρετο μπλα μπλα αλλα με παρακολουθει με ενδιαφερον κ ετσι θα μαθει να μιλαει κιολας.

Κοριτσια εκανε κ η δικια μου κακα με λιγο αιμα. Μου ειπε η παιδιατρος να μην φαω γαλα κ να το παρακολουθησουμε. Εγω ομωςαυτες τις μερες εφαγα πολλη σοκολατα που ειχα παρατηρησει απο νωρις οτι την πειραζε. Ισως να εφταιξε αυτο κ οχι τα γαλακτοκομικα. Μια στενοχωρια την πηρα...εχει κ ατοπικο δερμα οποτε γενικα μια ταση για αλλεργιες την εχει. Απο κληρονομικοτητα ειμαστε ψιλοχαλια. Κ εγω κ ο αντρας μου σαν παιδακια καναμε βρογχιτιδες κ τα αδερφια μας φυσικα. Ηλπιζα οτι αμα τα εκανα ολα σωστα να την βοηθουσα αλλα δυστυχως... Εννοω κολπικο τοκετο, θηλασμο, μεγαλωνει με ζωακια, γενικα ολα αυτα που λενε οτι βοηθουν στις αλλεργιες.

@palmoira ολα ενταξει με το εμβολιο τελικα. Μεχρι 37,3 το οποιο επεσε μονο του φυσικα. Απλα εγω ξυπνουσα καθε λιγο απο το αγχος μου. Το μωρο μια χαρα ηταν. Στο prevenar τον επομενο μηνα περιμενω να κανει πυρετο. Στην πρωτη δοση ειχε κανει 37,6 με μετρηση στη μασχαλη.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εβιο μου ελπιζω να ήταν κατι τυχαιο και να μην ειναι αλλεργία.  Εσυ sol πως τα πας με την άποχη? Συνεχιζεις?

Εχετε δικιο ειναι κ το αλμα ακομα οποτε περιμένω να δω αν στρώσουν τα πράγματα. 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...  Δεν ξέρω αν κ μεις περνάμε κάποιο άλμα,  αν φταίνε τα ουλα  μας,  ή αν είναι απλά  η αλλαγή του περιβάλλοντος αλλά τις τελευταίες  5 μέρες περνάμε κ μεις μια φάση  δύσκολη.  Τα βράδια ενώ πάντα την κοιμιζα στο Καρότσι  ήσυχα,  την πιάνει μια απίστευτη  γκρίνια κ λίγο κλάμα,   σε σημείο που θα νόμιζα  πως πονάει κάπου,  αλλά όταν την παίρνω  αγκαλιά  συνήθως  μετά σταματά. Αυτό δεν το έκανε ποτέ,  μετά το μπανακι είχε κοιμηθεί  μέσα σε μια ώρα.  Τώρα μας  πιάνει 12 και 1 το βράδυ με πολύ  γκρίνια..  Επίσης ενώ μέχρι τώρα  το τελευταίο  γεύμα το βράδυ της το έδινα  με μπιμπερό (ξένο γσλα)  δεν το θέλει τώρα ούτε  για αστείο το μπιμπερό...  Είναι δυνατόν  ξαφνικά να μην  το θέλει  ενώ το έπαιρνε  από την αρχή,  και να το κόψει  τώρα;  ανησυχώ μήπως  το βράδυ δεν χορταινει  μόνο με το δικό μου... Κακά κάνουμε ανά δύο μέρες τώρα τελευταία και πάνες βρεχουμε  6 το 24ωρο.  Είναι επαρκες αυτό;  τέλη του μηνός περιμένω  να ζυγιστουμε  κιόλας στον παιδιατρο  ..  Αλλά δεν θέλω με τίποτα να κόψουμε  τώρα το μπουκάλι. Γιατί σε λίγους μήνες ξεκινάω δουλειά.. Δεν ξέρω  τι να πω... Κάνω υπομονή  αλά στεναχωριέμαι  με την γκρίνια,  δεν έχω συνηθίσει  έτσι... Θα αρχίσω  να της βάζω κ κρέμα στα ουρα μήπως κ είναι από αυτό... Ποια έχετε εσείς; τηνbabygum Frezyderm; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Εβιο μου ελπιζω να ήταν κατι τυχαιο και να μην ειναι αλλεργία.  Εσυ sol πως τα πας με την άποχη? Συνεχιζεις?

Εχετε δικιο ειναι κ το αλμα ακομα οποτε περιμένω να δω αν στρώσουν τα πράγματα. 

Νικολ μου νομιζω το συγκεκριμένο αλμα ειχα διαβασει πως κραταει εβδομαδες! Συνεχιζω αποχη κανονικα αλλα με εχει κοψει κυριολεκτικα η πεινα! Εχω δει μια μικρη βελτιωση ομως καποιες φορες βγαζει ελαχιστο αιμα ενα δειγμα! Νομιζω ομως πως δν κανω σωστη αποχη..γτ για παραδειγμα τοσο καιρο ετρωγα μακαρονια και πριν 1 εβδομαδα ειδα πως μπορει να περιεχουν ιχνη σογιας! Αστα ! Πρεπει να φτιαχνω τα πάντα  μονη μου και πραγματικά δεν ειμαι σε αυτη την φαση τωρα με σκοπο να πειναω συνεχεια ! Τρωω κανονικα το μεσημεριανό  μου αλλα τι να μου κανει .. και το βραδυ την περναω με σαλατες! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, evio είπε:

Ειναι ζορικος ο μπεμπης σου φιλη μου. Μην ξεχνας οτι περναει κ το δυσκολο αλμα τωρα. Κ εμενα η δικια μου αυτον τον καιρο ετσι ειναι με τους θηλαδμους κ την αυπνια. Η παιδιατροςμου ειπε οτι εχει παιδακια που αυτο το αλμα το περνανε κ με ξυπνημα καθε μια ωρα :?

Το καθισμα το βαζω σε ημιξαπλωτη θεση να μην ειναι καθιστη κανονικα. Την σερνω μαζι μου κ περιγραφω τι κανω. Για να απλωσω τα ρουχα της μιλουσα ενα τεταρτο χαχαχ. Τωρα πιανω το φανελακι κ το απλωνω με το μπλε μανταλακι κτλ. Κουραστικο κ βαρετο μπλα μπλα αλλα με παρακολουθει με ενδιαφερον κ ετσι θα μαθει να μιλαει κιολας.

Κοριτσια εκανε κ η δικια μου κακα με λιγο αιμα. Μου ειπε η παιδιατρος να μην φαω γαλα κ να το παρακολουθησουμε. Εγω ομωςαυτες τις μερες εφαγα πολλη σοκολατα που ειχα παρατηρησει απο νωρις οτι την πειραζε. Ισως να εφταιξε αυτο κ οχι τα γαλακτοκομικα. Μια στενοχωρια την πηρα...εχει κ ατοπικο δερμα οποτε γενικα μια ταση για αλλεργιες την εχει. Απο κληρονομικοτητα ειμαστε ψιλοχαλια. Κ εγω κ ο αντρας μου σαν παιδακια καναμε βρογχιτιδες κ τα αδερφια μας φυσικα. Ηλπιζα οτι αμα τα εκανα ολα σωστα να την βοηθουσα αλλα δυστυχως... Εννοω κολπικο τοκετο, θηλασμο, μεγαλωνει με ζωακια, γενικα ολα αυτα που λενε οτι βοηθουν στις αλλεργιες.

@palmoira ολα ενταξει με το εμβολιο τελικα. Μεχρι 37,3 το οποιο επεσε μονο του φυσικα. Απλα εγω ξυπνουσα καθε λιγο απο το αγχος μου. Το μωρο μια χαρα ηταν. Στο prevenar τον επομενο μηνα περιμενω να κανει πυρετο. Στην πρωτη δοση ειχε κανει 37,6 με μετρηση στη μασχαλη.

Evio καλησπέρα. Και εμένα είναι ανήσυχη γενικά με τον ύπνο τώρα, δν κοιμάται εύκολα και αν κοιμηθεί ξυπνάει σε κια ώρα και κάθεται και γκρινιάζει ή παίζει στη κούνια και θέλει να την πάρω αγκαλιά για να ξανακκιμηθει. Επίσης, και εμένα έχει ατοπικο δέρμα. Γεννήθηκε με αιμαγγειωμα στα ματάκια δλδ κοκκίνισμα στο δέρμα και πίσω στο κεφαλάκι. Τώρα στο κεφαλάκι πίσω άρχισε και το εξινε με μανία. Βάλαμε ατροπελ βάλαμε cicaplast και τελικά μετά από τόσο καιρό φτιάξαμε μια κρέμα με μικρή δόση κορτιζόνης και την έβαλε 3 μέρες και τέλος. Τώρα αναμένουμε αν την ξαναπιάσει να δούμε σε τι έχει αλλεργία. Λογικά στο χρονο θα τις κάνουν εξετάσεις για αυτό το θέμα. Στεναχωριεμαι γιατί αν τηνν πιάνει συνέχεια τι θα κάνω? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Xrysats είπε:

Evio καλησπέρα. Και εμένα είναι ανήσυχη γενικά με τον ύπνο τώρα, δν κοιμάται εύκολα και αν κοιμηθεί ξυπνάει σε κια ώρα και κάθεται και γκρινιάζει ή παίζει στη κούνια και θέλει να την πάρω αγκαλιά για να ξανακκιμηθει. Επίσης, και εμένα έχει ατοπικο δέρμα. Γεννήθηκε με αιμαγγειωμα στα ματάκια δλδ κοκκίνισμα στο δέρμα και πίσω στο κεφαλάκι. Τώρα στο κεφαλάκι πίσω άρχισε και το εξινε με μανία. Βάλαμε ατροπελ βάλαμε cicaplast και τελικά μετά από τόσο καιρό φτιάξαμε μια κρέμα με μικρή δόση κορτιζόνης και την έβαλε 3 μέρες και τέλος. Τώρα αναμένουμε αν την ξαναπιάσει να δούμε σε τι έχει αλλεργία. Λογικά στο χρονο θα τις κάνουν εξετάσεις για αυτό το θέμα. Στεναχωριεμαι γιατί αν τηνν πιάνει συνέχεια τι θα κάνω? 

Και εμενα εχει ατοπικο δερμα και εχει αιμαγγειωμα στα ματια και πισω στο κεφαλι, τωρα που κοντευει 4 μηνων εχουν μειωθει αισθητα, εμενα ομως εχει και ενα φραουλοειδες αιμαγγειωμα πανω στο κεφαλι, φουσκωτο και κοκκινο σα φραουλα.

Αυτο στα ματια και πισω στο κεφαλι μου ειπε η γιατρος θα φυγουν 100%

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Και εμενα εχει ατοπικο δερμα και εχει αιμαγγειωμα στα ματια και πισω στο κεφαλι, τωρα που κοντευει 4 μηνων εχουν μειωθει αισθητα, εμενα ομως εχει και ενα φραουλοειδες αιμαγγειωμα πανω στο κεφαλι, φουσκωτο και κοκκινο σα φραουλα.

Αυτο στα ματια και πισω στο κεφαλι μου ειπε η γιατρος θα φυγουν 100%

 

Αιμαγγειωμα είναι δλδ αυτό που έχει και ο μικρός μου στα ματάκια και πίσω στον αυχένα; Φεύγουν;;

Εγώ κορίτσια έχω άλλο θέμα τώρα τελευταία ο μπέμπης για να κοιμηθεί κάνει πιπίλα στο στήθος με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τον αφήσω στην μητέρα μου πχ να πάω για δουλειές..τι μπορώ να κάνω;


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Αιμαγγειωμα είναι δλδ αυτό που έχει και ο μικρός μου στα ματάκια και πίσω στον αυχένα; Φεύγουν;;

Εγώ κορίτσια έχω άλλο θέμα τώρα τελευταία ο μπέμπης για να κοιμηθεί κάνει πιπίλα στο στήθος με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τον αφήσω στην μητέρα μου πχ να πάω για δουλειές..τι μπορώ να κάνω;

Φευγουν αυτα μην ανησυχεις...μεχρι τον 8 δε θα φαινεται τπτ.

Αιμαγγειωματα λεγονται και αυτα αλλα δεν ειναι κατι σοβαρο.

Τωρα για το στηθος δε ξερω να σου πω, πιπιλα κανονικη εχεις δοκιμασει να του δωσεις;

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Φευγουν αυτα μην ανησυχεις...μεχρι τον 8 δε θα φαινεται τπτ.

Αιμαγγειωματα λεγονται και αυτα αλλα δεν ειναι κατι σοβαρο.

Τωρα για το στηθος δε ξερω να σου πω, πιπιλα κανονικη εχεις δοκιμασει να του δωσεις;

 

Δεν είναι φουσκωμένο η πρησμένο απλά στα βλέφαρα είναι λιγάκι κόκκινος..η παιδίατρος είπε πως ίσως να μην φύγει ποτέ αλλά όπως έχω ξανά πει είναι και λίγο βλαμμένη η δικιά μου παιδίατρος..

Δυστυχώς δεν την κρατάει την πιπίλα την πετάει και κάνει σαν να αηδιάζει όταν την βάζω στο στόμα του


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Δεν είναι φουσκωμένο η πρησμένο απλά στα βλέφαρα είναι λιγάκι κόκκινος..η παιδίατρος είπε πως ίσως να μην φύγει ποτέ αλλά όπως έχω ξανά πει είναι και λίγο βλαμμένη η δικιά μου παιδίατρος..

Δυστυχώς δεν την κρατάει την πιπίλα την πετάει και κάνει σαν να αηδιάζει όταν την βάζω στο στόμα του

Αυτα φευγουν 100%, μου το ειχαν πει και στη μοναδα οταν ηταν η μικρη και η παιδιατρος το ιδιο μου εχει πει.

Και εμενα ετσι εκανε στην αρχη με την πιπιλα αλλα τωρα την κραταει λιγο..

Ισως αν το προσπαθησεις λιγο περισσοτερο..


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Αυτα φευγουν 100%, μου το ειχαν πει και στη μοναδα οταν ηταν η μικρη και η παιδιατρος το ιδιο μου εχει πει.

Και εμενα ετσι εκανε στην αρχη με την πιπιλα αλλα τωρα την κραταει λιγο..

Ισως αν το προσπαθησεις λιγο περισσοτερο..

Και να μην φύγει εντάξει θα τον μάθω να αγαπάει τα σημαδακια του..αλλά αφού φεύγουν οκ

Κάθε φορά προσπαθώ με την πιπίλα αλλά τπτ δεν την θέλει καθόλου..

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Και εμενα εχει ατοπικο δερμα και εχει αιμαγγειωμα στα ματια και πισω στο κεφαλι, τωρα που κοντευει 4 μηνων εχουν μειωθει αισθητα, εμενα ομως εχει και ενα φραουλοειδες αιμαγγειωμα πανω στο κεφαλι, φουσκωτο και κοκκινο σα φραουλα.

Αυτο στα ματια και πισω στο κεφαλι μου ειπε η γιατρος θα φυγουν 100%

 

 

15 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Και εμενα εχει ατοπικο δερμα και εχει αιμαγγειωμα στα ματια και πισω στο κεφαλι, τωρα που κοντευει 4 μηνων εχουν μειωθει αισθητα, εμενα ομως εχει και ενα φραουλοειδες αιμαγγειωμα πανω στο κεφαλι, φουσκωτο και κοκκινο σα φραουλα.

Αυτο στα ματια και πισω στο κεφαλι μου ειπε η γιατρος θα φυγουν 100%

 

Καλησπέρα fairy Mary. 

Και εμένα μου είπαν ότι φεύγουν και πολύ σπάνια μένει σε κάποια παιδάκια. Τωρ θα δείξει. Και εμένα έχει αραιώσει το κοκκίνισμα αλλά λόγω ότι ιδρώνει πολύ ερεθίστηκε εκεί πίσω και όπως την τάιζα ίδρωνε και την φαγουριζε. Η μπέμπα το εξινε όσο μπορούσα τσν την αφηνα αλλά το βράδυ στο ύπνο το έκανε χάλια. Μου είπε η γιατρός έκανε έκζεμα και θέλει κρέμα. Οπότε σήμερα σταματάει η θεραπεία και από αύριο μόνο κρέμα ενυδάτωσης.. Για να δω πως θα πάμε. 

Nicol υπομονή όσο μπορείς.. Ξέρω έχεις γίνει πτώμα αλλά θέλει υπομονή. 

Κοριτσια εσάς σας βάζουν τα δαχτυλάκια στο στόμα σχεδόν όλη μέρα?? Εμένα έχει τώρα μια εβδομάδα που τα βάζει με τόση μανία μέχρι πίσω και δν μπορώ να της το μειωσω όσο μπορώ. Μόλις τα βγάζω αρχίζει κλαίει... Πιπίλα δν θέλει από μικρή τι να κάνω? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysats είπε:

 

Καλησπέρα fairy Mary. 

Και εμένα μου είπαν ότι φεύγουν και πολύ σπάνια μένει σε κάποια παιδάκια. Τωρ θα δείξει. Και εμένα έχει αραιώσει το κοκκίνισμα αλλά λόγω ότι ιδρώνει πολύ ερεθίστηκε εκεί πίσω και όπως την τάιζα ίδρωνε και την φαγουριζε. Η μπέμπα το εξινε όσο μπορούσα τσν την αφηνα αλλά το βράδυ στο ύπνο το έκανε χάλια. Μου είπε η γιατρός έκανε έκζεμα και θέλει κρέμα. Οπότε σήμερα σταματάει η θεραπεία και από αύριο μόνο κρέμα ενυδάτωσης.. Για να δω πως θα πάμε. 

Nicol υπομονή όσο μπορείς.. Ξέρω έχεις γίνει πτώμα αλλά θέλει υπομονή. 

Κοριτσια εσάς σας βάζουν τα δαχτυλάκια στο στόμα σχεδόν όλη μέρα?? Εμένα έχει τώρα μια εβδομάδα που τα βάζει με τόση μανία μέχρι πίσω και δν μπορώ να της το μειωσω όσο μπορώ. Μόλις τα βγάζω αρχίζει κλαίει... Πιπίλα δν θέλει από μικρή τι να κάνω? 

Καλησπέρα ...  Κ μένα διαρκώς τα δάχτυλα στο στόμα σαν να την φσγουριζουν τα ουλα  της,  κ ότι παιχνίδι  πιάσει  εκεί  το βάζει.  Ανησυχώ κιόλας για τα μικρόβια,  τα παιχνίδια  τα πλυνω καλά όσα πλυνονται..   Αλλά πάλι  όλα καταλήγουν  στο στόμα...  Εσείς τι κάνετε  με τα παιχνίδια που όλα μπαίνουν  στο στόμα  και ακουμπουν  παντού;  βάζεις κρέμα για τα ουλα της;  βοηθά  καθόλου ;; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα ...  Κ μένα διαρκώς τα δάχτυλα στο στόμα σαν να την φσγουριζουν τα ουλα  της,  κ ότι παιχνίδι  πιάσει  εκεί  το βάζει.  Ανησυχώ κιόλας για τα μικρόβια,  τα παιχνίδια  τα πλυνω καλά όσα πλυνονται..   Αλλά πάλι  όλα καταλήγουν  στο στόμα...  Εσείς τι κάνετε  με τα παιχνίδια που όλα μπαίνουν  στο στόμα  και ακουμπουν  παντού;  βάζεις κρέμα για τα ουλα της;  βοηθά  καθόλου ;; 

Καλησπέρα αλεξ

Τα πλένω και εγώ τα παιχνίδια απλά έτσι πιστεύω θα πάρει αντισώματα αφού ότι πιάνει στο στόμα το βάζει. Για τα ούλα έβαζα αλοιφή που κ που και προσπαθώ όσο μπορώ να μην βάζω δλδ έχω βάλει ελάχιστες φορές γιατί μου λένε όλοι ότι σκληραίνει τα ούλα και είναι χειρότερα και δν έχω δει και διάφορα ιδιαίτερη. Μα τα δαχτυλάκια τα βάζει με τόση μανία που της έρχεται αναγούλα... Τι να κάνουν τα ζουζούνια μας κριμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...