Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

On 11/7/2019 at 10:17 ΜΜ, Xrysats είπε:

Evio καλησπέρα. Και εμένα είναι ανήσυχη γενικά με τον ύπνο τώρα, δν κοιμάται εύκολα και αν κοιμηθεί ξυπνάει σε κια ώρα και κάθεται και γκρινιάζει ή παίζει στη κούνια και θέλει να την πάρω αγκαλιά για να ξανακκιμηθει. Επίσης, και εμένα έχει ατοπικο δέρμα. Γεννήθηκε με αιμαγγειωμα στα ματάκια δλδ κοκκίνισμα στο δέρμα και πίσω στο κεφαλάκι. Τώρα στο κεφαλάκι πίσω άρχισε και το εξινε με μανία. Βάλαμε ατροπελ βάλαμε cicaplast και τελικά μετά από τόσο καιρό φτιάξαμε μια κρέμα με μικρή δόση κορτιζόνης και την έβαλε 3 μέρες και τέλος. Τώρα αναμένουμε αν την ξαναπιάσει να δούμε σε τι έχει αλλεργία. Λογικά στο χρονο θα τις κάνουν εξετάσεις για αυτό το θέμα. Στεναχωριεμαι γιατί αν τηνν πιάνει συνέχεια τι θα κάνω? 

 

16 ώρες πρίν, Xrysats είπε:

 

Καλησπέρα fairy Mary. 

Και εμένα μου είπαν ότι φεύγουν και πολύ σπάνια μένει σε κάποια παιδάκια. Τωρ θα δείξει. Και εμένα έχει αραιώσει το κοκκίνισμα αλλά λόγω ότι ιδρώνει πολύ ερεθίστηκε εκεί πίσω και όπως την τάιζα ίδρωνε και την φαγουριζε. Η μπέμπα το εξινε όσο μπορούσα τσν την αφηνα αλλά το βράδυ στο ύπνο το έκανε χάλια. Μου είπε η γιατρός έκανε έκζεμα και θέλει κρέμα. Οπότε σήμερα σταματάει η θεραπεία και από αύριο μόνο κρέμα ενυδάτωσης.. Για να δω πως θα πάμε. 

Nicol υπομονή όσο μπορείς.. Ξέρω έχεις γίνει πτώμα αλλά θέλει υπομονή. 

Κοριτσια εσάς σας βάζουν τα δαχτυλάκια στο στόμα σχεδόν όλη μέρα?? Εμένα έχει τώρα μια εβδομάδα που τα βάζει με τόση μανία μέχρι πίσω και δν μπορώ να της το μειωσω όσο μπορώ. Μόλις τα βγάζω αρχίζει κλαίει... Πιπίλα δν θέλει από μικρή τι να κάνω? 

Μου εκανε κ εμενα εκζεμα στο χερακι κ εφαγα μια φρικη. Στην αρχη νομιζα οτι ηταν μυκητας γιατι εμοιαζε πολυ. Μεχρι που εφερα κ αρον αρον κτηνιατρο να εμβολιασει τα γατια, νομιζα την κολλησαν μυκητα...Τελικα εφυγε με την κρεμα της για ατοπικη δερματιτιδα, της την εβαζα 4 φορες τη μερα. Εχω την la roche-posay lipikar ap. Εσυ ποια βαζεις; Τα χερακια στο στομα ολα το κανουν, θα το κοψουν μονα τους λογικα. Η δικια μου το κανει τοσο εντονα που κανει κ εμετο μερικες φορες.

16 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα ...  Κ μένα διαρκώς τα δάχτυλα στο στόμα σαν να την φσγουριζουν τα ουλα  της,  κ ότι παιχνίδι  πιάσει  εκεί  το βάζει.  Ανησυχώ κιόλας για τα μικρόβια,  τα παιχνίδια  τα πλυνω καλά όσα πλυνονται..   Αλλά πάλι  όλα καταλήγουν  στο στόμα...  Εσείς τι κάνετε  με τα παιχνίδια που όλα μπαίνουν  στο στόμα  και ακουμπουν  παντού;  βάζεις κρέμα για τα ουλα της;  βοηθά  καθόλου ;; 

Αλεξ εγω πλενω αυτα που πλενονται με πολυ ζεστο νερο ,ξυδι κ λιγο απορρυπαντικο για πιατα. Αυτα που δεν πλενονται τα περναω με ενα πανι με ξυδι. Απο τη στιγμη που βαζουν τα παντα στο στομα δεν μπορουμε να τα εχουμε κ αποστειρωμενα.

Σημερα το ξενυχτησαμε...καθε μια ωρα κλαματα κ κακο. Σε καποια φαση την βρηκα κ μπρουμητα στην κουνια. Κατατρομαξα φοβηθηκα μην εγκλωβιστει κ παθει τιποτα. Τι κανουμε τωρα που γυρναει μπρουμητα αλλα ακομη δεν μπορει να γυρισει ανασκελα ευκολα;


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, evio είπε:

 

Μου εκανε κ εμενα εκζεμα στο χερακι κ εφαγα μια φρικη. Στην αρχη νομιζα οτι ηταν μυκητας γιατι εμοιαζε πολυ. Μεχρι που εφερα κ αρον αρον κτηνιατρο να εμβολιασει τα γατια, νομιζα την κολλησαν μυκητα...Τελικα εφυγε με την κρεμα της για ατοπικη δερματιτιδα, της την εβαζα 4 φορες τη μερα. Εχω την la roche-posay lipikar ap. Εσυ ποια βαζεις; Τα χερακια στο στομα ολα το κανουν, θα το κοψουν μονα τους λογικα. Η δικια μου το κανει τοσο εντονα που κανει κ εμετο μερικες φορες.

Αλεξ εγω πλενω αυτα που πλενονται με πολυ ζεστο νερο ,ξυδι κ λιγο απορρυπαντικο για πιατα. Αυτα που δεν πλενονται τα περναω με ενα πανι με ξυδι. Απο τη στιγμη που βαζουν τα παντα στο στομα δεν μπορουμε να τα εχουμε κ αποστειρωμενα.

Σημερα το ξενυχτησαμε...καθε μια ωρα κλαματα κ κακο. Σε καποια φαση την βρηκα κ μπρουμητα στην κουνια. Κατατρομαξα φοβηθηκα μην εγκλωβιστει κ παθει τιποτα. Τι κανουμε τωρα που γυρναει μπρουμητα αλλα ακομη δεν μπορει να γυρισει ανασκελα ευκολα;

Evio καλησπέρα. 

Μου έδωσε την ατροπελ εμολιεντ της frezyderm και σαπούνι τι ίδιο κ μετά αφού δν έκανε κάτι μου είπε πάρε της La Roche posay cicaplast. Οκ δν είδα μεγάλη διαφορά μέχρι που φτιάξανε κορτιζονουχα με συστατικά της target. Χθες την σταμάτησα κ σήμερα κοκκίνισα τώρα που την μπανιαρισα κ μετά... Στεναχωριεμαι τώρα.. Συνέχεια θα την πιάνει?? Γιατί δν θέλω να ξαναβάλει κορτιζόνη-αλοιφή. Της βάζω πανάκι όταν την ταΐζω πίσω στο κεφάλι για να μην ακουμπάει με το δέρμα το δικό μου κ ςρεθιζεται. Τι άλλο να κάνω? Αν δω να ξαναφουντωνει πολύ θα καλέσω παιδίατρο πάλι. Εμένα γίνεται κόκκινο έντονο κ την φαγουριζει συνέχεια. Εσάς πως ήταν Evio? Είδες μεγάλη διαφορά με τη κρέμα? 

Φυσικά το έχει από τη γεννήση κόκκινο έντονο κ τώρα με τη κορτιζονουχα αλοιφή είχε γίνει ένα απαλό ροζ δλδ είχε φυγει. Είχε όμως που ξεφλουδιζε αρκετό καιρό και μου είχαν πει ενυδάτωση μόνο με κρέμες. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες! 

Και εμάς όλη μέρα τα πάντα στο στόμα! Χέρια,παιχνίδια,ρούχα,σεντόνια. Κυριολεκτικά τα πάντα. Εγώ να σας πω την αμαρτία μου δεν πολύ αγχώνομαι με τα μικρόβια από παιχνίδια κτλ.

Στον αυχένα έχει και εμένα μια κοκκινίλα που ποτε υποχωρεί και ποτέ ξαναφουντώνει. Βάζω υγρό ταλκ ή anticort της frezyderm.  Τώρα με τη ζέστη κάποιες φορές φουντώνει αρκετά. Σπιθουρακια στα μαγουλακια και στο σώμα επίσης λόγω ζέστης βγάζει αλλά όχι κάτι ανησυχητικό.

@evio μην αγχώνεσαι με το μπρούμυτα αρκεί να μην υπάρχει κάποιο αντικείμενο ή πανί. Αντανακλαστικά ο οργανισμός θα γυρίσει στεω και λίγο το κεφάλι για να πάρει αέρα. Το πρόβλημα είναι εάν κάτι εμποδίζει ή φράζει και εμποδίζει την αναπνοή. 

Σημερα πήγαμε με τον άντρα μου και παρακολουθήσαμε ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών για βρέφη και παιδιά. Ενδιαφέρον...θέλω να παρακολουθήσω και κάποιο από επίσημο φορέα βέβαια κάποια στιγμή. Εάν σας δωθεί ευκαιρία παρακολουθήσετε το. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια!! Και εμεις χερακια στο στομα φουλ και συνεχεια!! Εγω να πω την αληθεοα δεν αποστειρωνω τα παιχνιδακια, μια φορα μόνο τα επλυνα και δν τα ξανα εκανα! Ομως δεν τα βαζει στο στομα απλα τα πιανει..μονο τα χερακια βαζει και του τα πλενω συνεχεια μεσα στην μερα! @evio εμενα γυριζει συνεχεια μπρουμυτα και για να κοιμηθεί κ οταν παιζει και πλεον τον αφηνω..τον γυριζω μονο οταν τσαντιζεται!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια ...  Εμείς μάλλον περνάμε το άλμα της 15ης εβδομάδας. Αλλιώς δεν μπορώ να το εξηγήσω...  Εχτές το βράδυ ξυπνουσε  καθε τρεις κ λίγο πεταγοταν  από τον ύπνο  της.  Ήθελε να έχει συνέχεια το στήθος μου να ακουμπαει  πάνω της για να κοιμηθεί. Πρώτη φορά τόσο γκρίνια και  ανησυχία. Κ όταν πήγαινε να την πάρει  ο ύπνος ξυπνουσε κ έκλαιγε  με λυγμους.  Ζοριστηκα τόσο  πολύ κ Στεναχωρεθηκα. . Το μπιμπερό το πήρε σήμερα λίγο, ευτυχώς. Εγώ να πω την αλήθεια έχω έναν φόβο με τα μικρόβια  και τα πράγματα που βάζει συνεχώς  στο στόμα της,  λόγω του ότι έχω στο μυαλό μου για την από στειρωση  μέχρι τον 6ο μήνα. Ξέρω πως αυτό πλέον αμφισβητείται από κάποιους γιατρούς. Αλλά φοβάμαι μήπως μου αρρωστησει  όσο είναι μικρούλα..  Σεμινάρια πρώτων βοήθεια έχω παρακολουθήσει  κ γω πολλές φορές λόγω επαγγέλματος  από ερυθρο  σταυρό  και ελληνική εταιρεία  καρδιοαναπνευστικης αναζωογονησης..  Κ θεωρω πως οποίος έχει την δυνατότητα αυτή είναι απαραίτητο  να το κάνει. Είναι πολύτιμο  προσόν να μπορούμε  να βοηθήσουμε  με εξειδικευμενες γνώσεις  τα παιδιά μας αν ποτέ χρειαστεί  αλλά κ όποιονδηποτε  συνανθρωπο  μας.. 

  • Μου αρέσει 3

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, palmoira είπε:

Καλησπέρα μανούλες! 

Και εμάς όλη μέρα τα πάντα στο στόμα! Χέρια,παιχνίδια,ρούχα,σεντόνια. Κυριολεκτικά τα πάντα. Εγώ να σας πω την αμαρτία μου δεν πολύ αγχώνομαι με τα μικρόβια από παιχνίδια κτλ.

Στον αυχένα έχει και εμένα μια κοκκινίλα που ποτε υποχωρεί και ποτέ ξαναφουντώνει. Βάζω υγρό ταλκ ή anticort της frezyderm.  Τώρα με τη ζέστη κάποιες φορές φουντώνει αρκετά. Σπιθουρακια στα μαγουλακια και στο σώμα επίσης λόγω ζέστης βγάζει αλλά όχι κάτι ανησυχητικό.

@evio μην αγχώνεσαι με το μπρούμυτα αρκεί να μην υπάρχει κάποιο αντικείμενο ή πανί. Αντανακλαστικά ο οργανισμός θα γυρίσει στεω και λίγο το κεφάλι για να πάρει αέρα. Το πρόβλημα είναι εάν κάτι εμποδίζει ή φράζει και εμποδίζει την αναπνοή. 

Σημερα πήγαμε με τον άντρα μου και παρακολουθήσαμε ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών για βρέφη και παιδιά. Ενδιαφέρον...θέλω να παρακολουθήσω και κάποιο από επίσημο φορέα βέβαια κάποια στιγμή. Εάν σας δωθεί ευκαιρία παρακολουθήσετε το. 

Palmoira όταν ερεθιζεται έχει φαγούρα το μωράκι σου? Δλδ βλέπεις να το ξινει? Γιατί βάζω και εγώ ταλκ που κ που κια δν ξέρω μς. Αγχώνει όλο αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια ...  Εμείς μάλλον περνάμε το άλμα της 15ης εβδομάδας. Αλλιώς δεν μπορώ να το εξηγήσω...  Εχτές το βράδυ ξυπνουσε  καθε τρεις κ λίγο πεταγοταν  από τον ύπνο  της.  Ήθελε να έχει συνέχεια το στήθος μου να ακουμπαει  πάνω της για να κοιμηθεί. Πρώτη φορά τόσο γκρίνια και  ανησυχία. Κ όταν πήγαινε να την πάρει  ο ύπνος ξυπνουσε κ έκλαιγε  με λυγμους.  Ζοριστηκα τόσο  πολύ κ Στεναχωρεθηκα. . Το μπιμπερό το πήρε σήμερα λίγο, ευτυχώς. Εγώ να πω την αλήθεια έχω έναν φόβο με τα μικρόβια  και τα πράγματα που βάζει συνεχώς  στο στόμα της,  λόγω του ότι έχω στο μυαλό μου για την από στειρωση  μέχρι τον 6ο μήνα. Ξέρω πως αυτό πλέον αμφισβητείται από κάποιους γιατρούς. Αλλά φοβάμαι μήπως μου αρρωστησει  όσο είναι μικρούλα..  Σεμινάρια πρώτων βοήθεια έχω παρακολουθήσει  κ γω πολλές φορές λόγω επαγγέλματος  από ερυθρο  σταυρό  και ελληνική εταιρεία  καρδιοαναπνευστικης αναζωογονησης..  Κ θεωρω πως οποίος έχει την δυνατότητα αυτή είναι απαραίτητο  να το κάνει. Είναι πολύτιμο  προσόν να μπορούμε  να βοηθήσουμε  με εξειδικευμενες γνώσεις  τα παιδιά μας αν ποτέ χρειαστεί  αλλά κ όποιονδηποτε  συνανθρωπο  μας.. 

Άλεξ πως πατε? Εμενα νομιζω τον επηρέασε πολυ η αλλαγη περιβάλλοντος γιατι δεν εχει σταματησει να κλαίει. Απο χθες πυ φτάσαμε γίνεται χαμος απο γκρινια κ κλαμματα..ελπιζω να ηρεμησει με τις μερες αλλιώς δεν μας βλεπω καλα. Δεν μπορουμε να βγουμε ούτε να κατσουμε πουθενα. Οτι κ να κανω να τον ηρεμησω διαρκει για λιγο κ μετα τα ιδια. Μετανιωσα που τον ταλαιπώρησα κ τον εφερα μεχρι εδω

  • Λυπημένη/-ος 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Άλεξ πως πατε? Εμενα νομιζω τον επηρέασε πολυ η αλλαγη περιβάλλοντος γιατι δεν εχει σταματησει να κλαίει. Απο χθες πυ φτάσαμε γίνεται χαμος απο γκρινια κ κλαμματα..ελπιζω να ηρεμησει με τις μερες αλλιώς δεν μας βλεπω καλα. Δεν μπορουμε να βγουμε ούτε να κατσουμε πουθενα. Οτι κ να κανω να τον ηρεμησω διαρκει για λιγο κ μετα τα ιδια. Μετανιωσα που τον ταλαιπώρησα κ τον εφερα μεχρι εδω

Νικόλ  πήγατε διακοπές;  εμένα η αλήθεια είναι πως μόνο το βράδυ είναι τόσο ανησυχη. Χτες ήταν καλύτερα.  Μόνο μια μέρα κράτησε το πιο μεγάλο ξέσπασμα..   Την μέρα είναι μια χαρά.  Ακόμα είναι πρώτη  σας μέρα ίσως συνηθίσει σε λίγο.  Αν δεν είσαι κ συ αγχωμενη  κ είσαι πιο χαλαρή,  θα τον βοηθήσει..  Κ πολλές βόλτες έξω,  θα του αρεσει πιο  πολύ φαντάζομαι. Με το αεροπλάνο πως πήγε; ήταν ήρεμος στην πτήση; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Νικόλ  πήγατε διακοπές;  εμένα η αλήθεια είναι πως μόνο το βράδυ είναι τόσο ανησυχη. Χτες ήταν καλύτερα.  Μόνο μια μέρα κράτησε το πιο μεγάλο ξέσπασμα..   Την μέρα είναι μια χαρά.  Ακόμα είναι πρώτη  σας μέρα ίσως συνηθίσει σε λίγο.  Αν δεν είσαι κ συ αγχωμενη  κ είσαι πιο χαλαρή,  θα τον βοηθήσει..  Κ πολλές βόλτες έξω,  θα του αρεσει πιο  πολύ φαντάζομαι. Με το αεροπλάνο πως πήγε; ήταν ήρεμος στην πτήση; 

Ναι στο αεροπλάνο όλα μια χαρα. Μετα αρχισε το κλαμμα στο αυτοκινητο και έπειτα. Πιστευω κουράστηκε πολυ και ηταν κ πολλα τα ερεθίσματα που πηρε

 Προς το παρον μειναμε μεσα και τον κοίμησα στην αγκαλια μου και έχει λιώσει στον ύπνο εδω κ κανενα 2ωρο. Στο κρεβατι τη μερα μονο μιση ωρα κοιμαται. Πιστευω να ηρεμησει σιγα σιγα.


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ναι στο αεροπλάνο όλα μια χαρα. Μετα αρχισε το κλαμμα στο αυτοκινητο και έπειτα. Πιστευω κουράστηκε πολυ και ηταν κ πολλα τα ερεθίσματα που πηρε

 Προς το παρον μειναμε μεσα και τον κοίμησα στην αγκαλια μου και έχει λιώσει στον ύπνο εδω κ κανενα 2ωρο. Στο κρεβατι τη μερα μονο μιση ωρα κοιμαται. Πιστευω να ηρεμησει σιγα σιγα.

Μακάρι...  Ήταν η πρώτη φορά που φύγετε διακοπές κ άλλαξε περιβάλλον εκτός σπιτιού;  Αχ τι να πω κ γω...  Είναι απρόβλεπτα  τελείως τα ζουζουνακια  μας...  Εμένα σήμερα  έχει κάνει κάτι τρίωρο ύπνους μέσα στην μέρα....  Απο νεογέννητο  είχε να κοιμηθεί έτσι  κατά την διάρκεια της μέρας.  Μάλλον  φταίει  που τα τελευταία  βράδια δεν κοιμόταν  καλά..  Υπομονή..  Το μόνο που με ανησυχεί  είναι που δεν θέλει  μπιμπερό  κ ξένο πια,  κ φοβάμαι μην τα κόψει τελείως.  Θα πάρω τώρα κ ένα θηλαστρο  για να δω αν μπορώ να βγάζω πάρα  πάνω να της δίνω δικό μου συμπλήρωμα  με το μπιμπερό,  μήπως κ έτσι  το πίνει.. Ελπίζω να στρώσει  ο μικρός  κ να απολαύσετε  τις διακοπές  σας. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alex1989 είπε:

Μακάρι...  Ήταν η πρώτη φορά που φύγετε διακοπές κ άλλαξε περιβάλλον εκτός σπιτιού;  Αχ τι να πω κ γω...  Είναι απρόβλεπτα  τελείως τα ζουζουνακια  μας...  Εμένα σήμερα  έχει κάνει κάτι τρίωρο ύπνους μέσα στην μέρα....  Απο νεογέννητο  είχε να κοιμηθεί έτσι  κατά την διάρκεια της μέρας.  Μάλλον  φταίει  που τα τελευταία  βράδια δεν κοιμόταν  καλά..  Υπομονή..  Το μόνο που με ανησυχεί  είναι που δεν θέλει  μπιμπερό  κ ξένο πια,  κ φοβάμαι μην τα κόψει τελείως.  Θα πάρω τώρα κ ένα θηλαστρο  για να δω αν μπορώ να βγάζω πάρα  πάνω να της δίνω δικό μου συμπλήρωμα  με το μπιμπερό,  μήπως κ έτσι  το πίνει.. Ελπίζω να στρώσει  ο μικρός  κ να απολαύσετε  τις διακοπές  σας. 

Πηγαμε και στο χωριο μου μια μερα αλλα εκει ήταν μια χαρα. Τωρα ομως στο εξωτερικο πηραμε κ αεροπλάνο και ηταν πολλα κουράστηκε. .

Δεν θελει καθολου το ξενο πια? Ισως με το θηλαστρο μπορεσεις να κανείς τράπεζα ωστε να δινεις δικο σου. Αν και απο οσο ξερω ειναι κουραστικό να αντλεις. Πρεπει να γυρίσεις στη δουλειά? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Πηγαμε και στο χωριο μου μια μερα αλλα εκει ήταν μια χαρα. Τωρα ομως στο εξωτερικο πηραμε κ αεροπλάνο και ηταν πολλα κουράστηκε. .

Δεν θελει καθολου το ξενο πια? Ισως με το θηλαστρο μπορεσεις να κανείς τράπεζα ωστε να δινεις δικο σου. Αν και απο οσο ξερω ειναι κουραστικό να αντλεις. Πρεπει να γυρίσεις στη δουλειά? 

Όχι άμεσα.  Έχω λίγο καιρό μέχρι να ξεκινήσω δουλειά..  Αλλά με αγχώνει  μήπως δεν το θέλει καθόλου  πια.  Δεν ξέρω αν δεν θέλει το ξένο ή το μπιμπερό ή κ τα δύο μαζί,  εδώ κ μια βδομάδα μου το παρουσιάσε μαζί με την υπόλοιπη  αλλαγή στον ύπνο  κ την ανησυχία  το βράδυ..  Το προσπαθω  αλλά τίποτα..  Κ γω  γι αυτό λέω να κάνω τράπεζα αν τα καταφέρω όμως  γιατί δεν νομίζω να έχω τόσο πολύ γάλα .. Εκτός αν αυξηθεί  λίγο με το θηλαστρο  η παραγωγή  μου  τι να πω..  


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Όχι άμεσα.  Έχω λίγο καιρό μέχρι να ξεκινήσω δουλειά..  Αλλά με αγχώνει  μήπως δεν το θέλει καθόλου  πια.  Δεν ξέρω αν δεν θέλει το ξένο ή το μπιμπερό ή κ τα δύο μαζί,  εδώ κ μια βδομάδα μου το παρουσιάσε μαζί με την υπόλοιπη  αλλαγή στον ύπνο  κ την ανησυχία  το βράδυ..  Το προσπαθω  αλλά τίποτα..  Κ γω  γι αυτό λέω να κάνω τράπεζα αν τα καταφέρω όμως  γιατί δεν νομίζω να έχω τόσο πολύ γάλα .. Εκτός αν αυξηθεί  λίγο με το θηλαστρο  η παραγωγή  μου  τι να πω..  

Οταν μπουμε στα στερεα κ δοκιμασουν κ αλλες γευσεις ισως ειναι πιο ευκολο να δωσεις παλι ξενο οποτε μην αγχώνεσαι ακομα. 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Και εμενα η μικρη βαζει συνεχεια τα χερια μεσα στο στομα, τα ρουχα της και γενικα τα παντα!

Δε γυρναει απο μπρουμυτα ανασκελα ουτε το αναποδο, μια φορα μονο γυρισε πλαι αλλα δε το ξαναεκανε, ελπιζω να μην ειναι ανησυχητικο που δε γυριζει.

Και εμενα 2 μερες εχει φοβερη γκρινια τωρα...ειμαστε 15η εβδομαδα αλλα δε ξερω επειδη ειναι προωρη αν οντως ειναι αλμα η κατι αλλο.

Επισης εκει που έκανε κακα 1 φορα τη μερα τις τελευταιες 3 μερες κανει 3-4 φορες, με εβαλε η γιατρος να της κανω καλλιεργεια κοπρανων και ηταν καθαρη αλλα δε ξερω γιατι μπορει να συμβαινει αυτο.

Εσάς ποσες φορες τη μερα κανουν κακα;

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Και εμενα η μικρη βαζει συνεχεια τα χερια μεσα στο στομα, τα ρουχα της και γενικα τα παντα!

Δε γυρναει απο μπρουμυτα ανασκελα ουτε το αναποδο, μια φορα μονο γυρισε πλαι αλλα δε το ξαναεκανε, ελπιζω να μην ειναι ανησυχητικο που δε γυριζει.

Και εμενα 2 μερες εχει φοβερη γκρινια τωρα...ειμαστε 15η εβδομαδα αλλα δε ξερω επειδη ειναι προωρη αν οντως ειναι αλμα η κατι αλλο.

Επισης εκει που έκανε κακα 1 φορα τη μερα τις τελευταιες 3 μερες κανει 3-4 φορες, με εβαλε η γιατρος να της κανω καλλιεργεια κοπρανων και ηταν καθαρη αλλα δε ξερω γιατι μπορει να συμβαινει αυτο.

Εσάς ποσες φορες τη μερα κανουν κακα;

 

Εμενα κανει αρκετες φορές κ μπολικα. Πλεον εχουν αρχίσει να βγαίνουν κ εκτος παμπερς.. Αλλαζει αυτο μη σε ανησυχεί.  Παλια εμενα εκανε περισσότερα και τωρα μειωθηκαν οι φορες αλλα μεγαλύτερη ποσοτητα. Σορυ για την περιγραφή 

Κορίτσια εσας τσιρίζουν τα μωρα σας? Περνάει μια φαση που τσιριζει συνεχεια ειτε σαν παιχνιδι ειτε αν ενοχλειται..μιλαμε για ντεσιμπέλ 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...