Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!! 

@Nicol_ ευχομαι πραγματικα να συνηθισει ο μικρούλης σου και να το ευχαριστηθείτε το ταξιδι σας !! 

@fairy-mary εμενα καποιες φορες κανει 1 φορα και κάποιες αλλες μπορει και 3 και 4 φορες! Δν μου εχει πει κτ η παιδιατρος...γτ ομως να ειναι ανησυχητικο αυτο?

Αυριο εχουμε εμβόλιο!! Ευχομαι να μην κλαψει πολυ και να μην ανεβασει πυρετο ! Κριμα ειναι αυτο που περνανε καθε μηνα τα παιδακια μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! 

@Nicol_ ευχομαι πραγματικα να συνηθισει ο μικρούλης σου και να το ευχαριστηθείτε το ταξιδι σας !! 

@fairy-mary εμενα καποιες φορες κανει 1 φορα και κάποιες αλλες μπορει και 3 και 4 φορες! Δν μου εχει πει κτ η παιδιατρος...γτ ομως να ειναι ανησυχητικο αυτο?

Αυριο εχουμε εμβόλιο!! Ευχομαι να μην κλαψει πολυ και να μην ανεβασει πυρετο ! Κριμα ειναι αυτο που περνανε καθε μηνα τα παιδακια μας!

Καλημερα!

Εμενα παντα εκανε 1 φορα σχεδον απο οταν γεννηθηκε και σκεφτηκα μηπως την πειραξε κατι τωρα που εκανε πολλες φορες..αλλα σε υφη μου φαίνονται νορμαλ και εκανα και την καλλιεργεια.

Οποτε μαλλον δεν ειναι κατι.

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2019 at 8:33 ΜΜ, Xrysats είπε:

Palmoira όταν ερεθιζεται έχει φαγούρα το μωράκι σου? Δλδ βλέπεις να το ξινει? Γιατί βάζω και εγώ ταλκ που κ που κια δν ξέρω μς. Αγχώνει όλο αυτό. 

Όχι δεν έχει φαγούρα. Απλά γίνεται έντονα κόκκινο 

Εμένα κάνει κακά μια φορά την ημέρα αλλά έχουμε φτάσει και 4 ημέρες χωρίς κακά. Πήρα κλυσματακι από φαρμακείο αλλά τελικά έκανε μόνη της. Ο παιδίατρος μου είπε ότι 3 ημέρες δεν ανησυχούμε εάν το παιδί είναι ήρεμο και δεν το ενοχλεί η κοιλιά του στην 4η όμως θέλει να της κάνουμε κλυσματακι.

@Nicol_καλές διακοπές! Θα κουράστηκε ο μικρούλης σας, ελπίζω τις επόμενες ημέρες να είναι καλύτερα. 

8 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! 

@Nicol_ ευχομαι πραγματικα να συνηθισει ο μικρούλης σου και να το ευχαριστηθείτε το ταξιδι σας !! 

@fairy-mary εμενα καποιες φορες κανει 1 φορα και κάποιες αλλες μπορει και 3 και 4 φορες! Δν μου εχει πει κτ η παιδιατρος...γτ ομως να ειναι ανησυχητικο αυτο?

Αυριο εχουμε εμβόλιο!! Ευχομαι να μην κλαψει πολυ και να μην ανεβασει πυρετο ! Κριμα ειναι αυτο που περνανε καθε μηνα τα παιδακια μας!

Εμεις έχουμε στις 23 εμβόλιο,το 4ο κατά σειρά... Κλαίνε γιατί πονάνε τα κακομοίρα από το φάρμακο όχι από την ένεση. Ευτυχως δεν το θυμούνται και το κλάμα κρατάει πολύ λίγο. Απαραίτητα όμως τα εμβόλια 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Όχι δεν έχει φαγούρα. Απλά γίνεται έντονα κόκκινο 

Εμένα κάνει κακά μια φορά την ημέρα αλλά έχουμε φτάσει και 4 ημέρες χωρίς κακά. Πήρα κλυσματακι από φαρμακείο αλλά τελικά έκανε μόνη της. Ο παιδίατρος μου είπε ότι 3 ημέρες δεν ανησυχούμε εάν το παιδί είναι ήρεμο και δεν το ενοχλεί η κοιλιά του στην 4η όμως θέλει να της κάνουμε κλυσματακι.

@Nicol_καλές διακοπές! Θα κουράστηκε ο μικρούλης σας, ελπίζω τις επόμενες ημέρες να είναι καλύτερα. 

Εμεις έχουμε στις 23 εμβόλιο,το 4ο κατά σειρά... Κλαίνε γιατί πονάνε τα κακομοίρα από το φάρμακο όχι από την ένεση. Ευτυχως δεν το θυμούνται και το κλάμα κρατάει πολύ λίγο. Απαραίτητα όμως τα εμβόλια 

Απαραιτητα φυσικα!! Ευτυχως δεν το θυμούνται εχεις δικιο!!εσεις σιγα σιγα ετοιμαζεστε και για στερεες!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Όχι δεν έχει φαγούρα. Απλά γίνεται έντονα κόκκινο 

Εμένα κάνει κακά μια φορά την ημέρα αλλά έχουμε φτάσει και 4 ημέρες χωρίς κακά. Πήρα κλυσματακι από φαρμακείο αλλά τελικά έκανε μόνη της. Ο παιδίατρος μου είπε ότι 3 ημέρες δεν ανησυχούμε εάν το παιδί είναι ήρεμο και δεν το ενοχλεί η κοιλιά του στην 4η όμως θέλει να της κάνουμε κλυσματακι.

@Nicol_καλές διακοπές! Θα κουράστηκε ο μικρούλης σας, ελπίζω τις επόμενες ημέρες να είναι καλύτερα. 

Εμεις έχουμε στις 23 εμβόλιο,το 4ο κατά σειρά... Κλαίνε γιατί πονάνε τα κακομοίρα από το φάρμακο όχι από την ένεση. Ευτυχως δεν το θυμούνται και το κλάμα κρατάει πολύ λίγο. Απαραίτητα όμως τα εμβόλια 

Οκ. Εμένα γίνεται κόκκινο και την φαγουριζει. Της βάζω την ατροπελ και πλένω και με το ίδιο καθαριστικό που μου είπε η παιδίατρος.

Καο εμείς 26 Ιουλίου έχουμε το 4 εμβόλιο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/7/2019 at 1:20 ΠΜ, Nicol_ είπε:

Εμενα κανει αρκετες φορές κ μπολικα. Πλεον εχουν αρχίσει να βγαίνουν κ εκτος παμπερς.. Αλλαζει αυτο μη σε ανησυχεί.  Παλια εμενα εκανε περισσότερα και τωρα μειωθηκαν οι φορες αλλα μεγαλύτερη ποσοτητα. Σορυ για την περιγραφή 

Κορίτσια εσας τσιρίζουν τα μωρα σας? Περνάει μια φαση που τσιριζει συνεχεια ειτε σαν παιχνιδι ειτε αν ενοχλειται..μιλαμε για ντεσιμπέλ 

Και μεις έχουμε αρχίσει να βγάζουμε  κάτι τσιριδες ενθουσιασμόυ και να γελάμε δυνατά με φωνουλα...  :) πήρες τον παρασκευαστη τροφών της avent τελικά;  σκεφτόμουν να το πάρω τώρα με τις εκπτώσεις @palmoira


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Εχει εκπτωσεις κ στα βρεφικα; Ουτε σκεφτηκα να κοιταξω. Θελω να παρω παρκακι να την βαζω οταν θα καθεται καλα καθιστη αργοτερα.

@Nicol_ηρεμησε καθολου ο μικρουλης; Η αλλαγη περιβαλλοντος αν κρινω απο τη δικια μου τα αποσυντονιζει κ αγριευονται. Ελπιζω να ευχαριστηθειτε το υπολοιπο.

Η δικια μου εκεινο που εβγαλε στο δερματακι της ηταν κυκλικο ,γυρω γυρω κοκκινο κ στη μεση κανονικο δερμα...Εμοιαζε καταπληκτικα με μυκητα αλλα δεν ηταν τελικα. Αν την φαγουριζε δεν ξερω γιατι ειναι μικρουλα για να ξυθει καπου. Ο υπνος της ακομη χαλια ειναι να δω ποτε θα ξεκιυραστουμε... Καναμε κ τον ακουολογικο ελεγχο επιτελους σε ωρυλα, ολα καλα! Περναω εγω φαρυγγιτιδα ομως κ ελπιζω αμα την κολλησα να το περασει ελαφρια.

Κοιταξα τα muchkin για το φαγητο που λεγατε. Πολυ μου αρεσαν, μαλλον κ εγω αυτα θα παραγγειλω τον αλλον μηνα. Οποια παρει τον ατμομαγειρα της avent ας μας πει γνωμη γιατι δεν διαβασα κ τις καλυτερες κριτικες.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Και μεις έχουμε αρχίσει να βγάζουμε  κάτι τσιριδες ενθουσιασμόυ και να γελάμε δυνατά με φωνουλα...  :) πήρες τον παρασκευαστη τροφών της avent τελικά;  σκεφτόμουν να το πάρω τώρα με τις εκπτώσεις @palmoira

Ναι θα τον πάρω. Θα περιμένω λίγο να δω μήπως πέσει λίγο η τιμή 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Είμαστε καλύτερα ευτυχώς άρχισε να προσαρμόζεται ο μικρουλης μου. Ηρθαμε σε μια υπεροχη λιμνη και αράζουμε στα γρασιδια κατω απο τα δεντρα. Εχει δροσια ο κόσμος κανει μπανιο και μια απίστευτη ησυχια! Θηλασα και τον πηρε ο υπνος τον μπόμπιρα μου. Πριν κοιτουσε τα δεντρα εκπληκτος του αρεσει πολυ το πρασινο. Είναι υπεροχα εδω πραγματικά οτι πρεπει για οικογένειες. 

Λεω να παρω κ εγω τον ατμομαγειρα. Γενικα αυτη την περιοδο παλι θα εχει αρκετα να αγορασουμε. Εγω θέλω να αλλαξω κ το καθισμα αυτοκινήτου 

 

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εχει εκπτωσεις κ στα βρεφικα; Ουτε σκεφτηκα να κοιταξω. Θελω να παρω παρκακι να την βαζω οταν θα καθεται καλα καθιστη αργοτερα.

@Nicol_ηρεμησε καθολου ο μικρουλης; Η αλλαγη περιβαλλοντος αν κρινω απο τη δικια μου τα αποσυντονιζει κ αγριευονται. Ελπιζω να ευχαριστηθειτε το υπολοιπο.

Η δικια μου εκεινο που εβγαλε στο δερματακι της ηταν κυκλικο ,γυρω γυρω κοκκινο κ στη μεση κανονικο δερμα...Εμοιαζε καταπληκτικα με μυκητα αλλα δεν ηταν τελικα. Αν την φαγουριζε δεν ξερω γιατι ειναι μικρουλα για να ξυθει καπου. Ο υπνος της ακομη χαλια ειναι να δω ποτε θα ξεκιυραστουμε... Καναμε κ τον ακουολογικο ελεγχο επιτελους σε ωρυλα, ολα καλα! Περναω εγω φαρυγγιτιδα ομως κ ελπιζω αμα την κολλησα να το περασει ελαφρια.

Κοιταξα τα muchkin για το φαγητο που λεγατε. Πολυ μου αρεσαν, μαλλον κ εγω αυτα θα παραγγειλω τον αλλον μηνα. Οποια παρει τον ατμομαγειρα της avent ας μας πει γνωμη γιατι δεν διαβασα κ τις καλυτερες κριτικες.

Εμένα δυο φίλες μου που τον έχουν είναι πολύ ευχαριστημένες. Είχαν μάλιστα το παλιό μοντέλο και τις βόλεψε πολύ ειδικά σε ταξίδια. Δεν κουβαλάς τίποτε άλλο.

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια! Είμαστε καλύτερα ευτυχώς άρχισε να προσαρμόζεται ο μικρουλης μου. Ηρθαμε σε μια υπεροχη λιμνη και αράζουμε στα γρασιδια κατω απο τα δεντρα. Εχει δροσια ο κόσμος κανει μπανιο και μια απίστευτη ησυχια! Θηλασα και τον πηρε ο υπνος τον μπόμπιρα μου. Πριν κοιτουσε τα δεντρα εκπληκτος του αρεσει πολυ το πρασινο. Είναι υπεροχα εδω πραγματικά οτι πρεπει για οικογένειες. 

Λεω να παρω κ εγω τον ατμομαγειρα. Γενικα αυτη την περιοδο παλι θα εχει αρκετα να αγορασουμε. Εγω θέλω να αλλαξω κ το καθισμα αυτοκινήτου 

 

Μπράβο Νικολ! Να το απολαύσετε! Έχει αρκετά ψώνια το επόμενο διάστημα. Εμεις για το φαγητό έχουμε τελειώσει εκτός από ατμομαγειρα. Θελουμε από Σεπτέμβρη να δούμε για κάθισμα αυτοκινήτου,το επόμενο από το αυγό. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι κ γω θα δω μήπως πέσει ακόμα η τιμή είναι 120 ευρώ περίπου.  Διάβασα στις κριτικές ότι κάποιοι  αναφέρουν  πως είναι δύσκολο στον καθαρισμό του,  ίσως ψάξω  κάτι αντίστοιχο  άλλης εταιρίας. Εμένα μου κάναν Δώρο ένα σετ φαγητου της chicco αλλά θα πάρω κ γω κάποια ακόμα  της munchkin.  Θερμος φαγητού  ποιο πήρες @palmoira; θέλω ακόμη να πάρω κ τις μεγάλες αυτές αδιάβροχο σαλιαρες 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Ναι κ γω θα δω μήπως πέσει ακόμα η τιμή είναι 120 ευρώ περίπου.  Διάβασα στις κριτικές ότι κάποιοι  αναφέρουν  πως είναι δύσκολο στον καθαρισμό του,  ίσως ψάξω  κάτι αντίστοιχο  άλλης εταιρίας. Εμένα μου κάναν Δώρο ένα σετ φαγητου της chicco αλλά θα πάρω κ γω κάποια ακόμα  της munchkin.  Θερμος φαγητού  ποιο πήρες @palmoira; θέλω ακόμη να πάρω κ τις μεγάλες αυτές αδιάβροχο σαλιαρες 

Θερμός δεν πήρα γιατί θα δανειστώ της κουμπάρας μου έναν Chicco που ήταν πολύ ευχαριστημενη. Πήρα μόνο τα δοχεία που ταιριάζουν στο θερμός. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Κοριτσια τα θερμος φαγητου το θελετε για τις βολτες ή εχει κ καποια αλλη χρηση; Τελικα αποφασισα να μην παρω τον ατμομαγειρα, θα παρω μονο ενα καλο ραβδομπλεντερ εχω κ χυτρα ταχυτητας κ θα την βγαλω ετσι. Διακοπες αμα παμε θα τρωει μονο φρουτο τοτε οποτε θα ειναι ευκολο.

@Alex1989 τωρα θυμηθηκα που ρωταγες για μπιμπερο. Δοκιμασε το μπιμπερο να το δωσει καποιος αλλος. Λογικο απο εσενα να το απορριπτει κ να ζηταει στηθος. Παρε κ καποιο που να εχει πιο φυσικη θηλη μηπως την ξεγελατε ετσι.

@Nicol_ μπραβο του μπεμπουλη! Να ευχαριστηθειτε τις διακοπες σας!

@palmoira ειχες δικιο για τον υπνο. Διαβασα οτι αμα γυρνανε απο μονα τους δεν ειναι επικινδυνο αρκει να μην εχει πραγματα να τα εγκλωβισουν κ να γυρνανε ανετα το κεφαλακι τους. Σημερα την εβαλα ξανα στην κουνια να κοιμηθει γιατι εχω μερες να κοιμηθω κ φοβηθηκα μην με παρει βαθια ο υπνος κ γινει κανα κακο. Περιττο να πω οτι ειχαμε τον χειροτερο υπνο αππ πταν ηταν νεογεννητο. Καθε μια ωρα ξυπνουσε. Περναει 4 month sleep regression μαλλον, ετσι το βρηκα στο ιντερνετ. Ποτε θα τελειωσει αυτο το μαρτυριο αραγε;


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα!

Κοριτσια τα θερμος φαγητου το θελετε για τις βολτες ή εχει κ καποια αλλη χρηση; Τελικα αποφασισα να μην παρω τον ατμομαγειρα, θα παρω μονο ενα καλο ραβδομπλεντερ εχω κ χυτρα ταχυτητας κ θα την βγαλω ετσι. Διακοπες αμα παμε θα τρωει μονο φρουτο τοτε οποτε θα ειναι ευκολο.

@Alex1989 τωρα θυμηθηκα που ρωταγες για μπιμπερο. Δοκιμασε το μπιμπερο να το δωσει καποιος αλλος. Λογικο απο εσενα να το απορριπτει κ να ζηταει στηθος. Παρε κ καποιο που να εχει πιο φυσικη θηλη μηπως την ξεγελατε ετσι.

@Nicol_ μπραβο του μπεμπουλη! Να ευχαριστηθειτε τις διακοπες σας!

@palmoira ειχες δικιο για τον υπνο. Διαβασα οτι αμα γυρνανε απο μονα τους δεν ειναι επικινδυνο αρκει να μην εχει πραγματα να τα εγκλωβισουν κ να γυρνανε ανετα το κεφαλακι τους. Σημερα την εβαλα ξανα στην κουνια να κοιμηθει γιατι εχω μερες να κοιμηθω κ φοβηθηκα μην με παρει βαθια ο υπνος κ γινει κανα κακο. Περιττο να πω οτι ειχαμε τον χειροτερο υπνο αππ πταν ηταν νεογεννητο. Καθε μια ωρα ξυπνουσε. Περναει 4 month sleep regression μαλλον, ετσι το βρηκα στο ιντερνετ. Ποτε θα τελειωσει αυτο το μαρτυριο αραγε;

Εγω το εχω παρει αποφαση παντως οτι δεν θα ξανακοιμηθω συνεχόμενα για πολυ καιρο...υπομονη τι να πω

Το 4 month sleep regression  πρώτη φορα το ακουω. Δηλ.εκτος τα αλματα τα δοντια κ ενα σωρο αλλα εχουμε κ τετοια? Τελεια χαχα :mrgreen:

  • Χαχα 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Ευτυχως εμεις με τον ύπνο εξακολουθούμε και κοιμόμαστε όλο το βράδυ. Μόνο όταν είμαστε εξω αργεί λιγάκι να κοιμηθεί,γιατί είναι και κουτσομπόλα! Πάντα έχουμε λιγη γκρίνια πριν κοιμηθεί αλλά όχι κάτι σημαντικό. Πιο πολύ ανασφάλεια την πιάνει, θέλει να είμαι κοντά της να της μιλάω και να τη χαϊδεύω. Συνεχίζουμε με μουσικουλα να χαλαρώνουμε και ευτυχως με την κούνια έχει εξοικειωθεί πολύ. Περνάει αρκετό χρόνο πλέον με παιχνίδια και στην κούνια αλλά κοιμάται κιόλας. Προς το παρόν το βράδυ θα τη βάζω στο παρκοκρεββατο για να την έχω λίγο ακόμη μαζί μας και μετά τις διακοπές θα πάει στο δωματιο της και το βράδυ. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...