Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Και εμενα τρομαζει πολυ ευκολα και με το παραμικρο! Και κάποιες φορες τον περνει και το παραπονο! Νομιζω ειναι αυτο που λεει η Νικόλ γτ και μενα τωρα τελευταια το κανει αυτο! Εμενα μου συμβαίνει το αντίθετο  οσο αφορα τον υπνο ! Θελει την κουνια του . Πλεον στο καρότσι δεν κοιμάται πανω απο μισαωρο και θελει πολυ κουνημα για να κοιμηθει.  Ενω στην κουνια τον βαζω κ κοιμαται κατευθειαν .

Και εμένα κορίτσια τρομάζει πολύ εύκολα πλέον. Το έχει καμάρι εβδομάδα που ξεκίνησε έντονα και κλαιει με παράπονο... Χαχαχαχα. Επίσης εκεί που την άφηνα λίγο μόνη τώρα μόλις την αφήσω σπαραζει στο κλαμα. Και ενώ με βλέπει άμα απομακρυνθώ κλαιει. Ελπίζω να στρώσει και σε αυτό σύντομα χαχαχχαχα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσια και καλή εβδομάδα! Και εμένα τρομάζει με απότομους ή δυνατούς ήχους αλλά και ξαφνικά ενώ κοιμάται μπορεί να πεταχτεί τρομαγμένη. Ο παιδίατρος μου είπε ότι είναι εντελώς φυσιολογικά όλα αυτά. Εμεις έχουμε λίγο πρόβλημα με τον ύπνο μέσα στην ημέρα που πλέον είναι όλο και λιγότερος. Ενώ νυστάζει τη βάζω για ύπνο και στριφογυρνάει για αρκετή ώρα με γκρίνια. Οποίες έχετε σκυλάκια θα με καταλάβαινε, κάνει σαν τα σκυλάκια που γυρνάνε γύρω γύρω από την ούρα τους πριν ξαπλώσουν στο κρεβάτι τους!χαχαχαχα,  Δεν ξέρει τι της φταίει. Πιστεύω ότι είναι τα ούλα που πλέον την ενοχλούν πολύ. Μόνη της εξακολουθώ να την αφήνω να παίζει και να απασχολείται και κάποιες φορές έχω διαπιστώσει ότι περνάει και καλά και έτσι γιατί γελάει. Έχει αρχίσει και συμμετέχει πολύ στα τραγουδάκια που της λέω πλέον. Νομίζω ότι τα συνηθίζει και τα αναγνωρίζει. Με τις ετοιμασίες των διακοπών ασχολούμαι τις τελευταίες ημέρες, έχω γράψει μια τεραστια λίστα! Τώρα θα αρχίσω να σβήνω αλλιώς θα χρειαστούμε μεταφορική εταιρεία!!

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοπελες! Κ εγω δεν θα πρωτοτυπησω κ η δικια μου τρομαζει ευκολα. Ειδικα αμα γελασω δυνατα αρχιζει κ κλαιει. Γενικα τρομαζει!

@Alex1989 εγω εδω κ μηνες την κοιμιζω ενω τη θηλαζω ξαπλωτα κ οταν κοιμηθει τη μεταφερω στην κουνια της. Αργοτερα οταν δεν θα θηλαζουμε θα βρουμε αλλους τροπους να τα κοιμιζουμε. Θα ειναι κ μεγαλυτερα οποτε μην ανησυχεις απο τωρα. Αν δουλευει αυτος ο τροπος κταρα τον.

@palmoira κ εμαςχαλια ο ημερησιος υπνος δυο εικοσαλεπτα κ πολυ λεω. Εκτος απο τα μεσημερια που τηνπαιρνω στο κρεβατι μου τηςχωνω το στηθος στο στομα να πιπιλαει κ κοιμαται ετσι 2 με 3 ωρες. Εγω δεν κοιμαμαι αλλα ξεκουραζομαι. Ειναι ο μονος τροπος να κοιμηθει κ να αφησουμε κ τον συζυγο να κοιμηθει κ αυτος.

Εμενα μου μπηκε στο ματι το peg perego prima pappa follow me αλλα του αντρα μου του φανηκε ακριβο κ μου ειπε να ψαξω για κατι αλλο. Κ βαριεμαι να ψαχνω ολη την ωρα.

  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια!

Και εμένα τρομάζει η μικρή κυρίως με τον ανεμιστήρα. 

Εμενα εχει 2-3 μέρες που δε στέκεται πουθενά  θέλει όλο αγκαλιά να την εχω να βλέπει και οταν τη βαζω στο καρότσι βάζει δύναμη στο σβέρκο και προσπαθεί να σηκωθεί και επειδή δε τα καταφέρνει κλαίει...και προφανώς δε κάθεται και στο καρότσι. 

Βλέπω όλες έχετε οργανωθεί με το θέμα φαγητό, εγώ δεν έχω κάνει τπτ. 

Εμένα γίνεται  6 μηνών 18/9 , αύριο θα μου πει η γιατρος πότε θα αρχίσουμε τροφές αλλά για αρχές σεπτέμβρη το κόβω. 

Εκτός από το καρεκλάκι του φαγητού τι άλλο πρέπει να πάρω για αρχή;

Μπολάκια και κουταλάκια να φανταστώ;

Μόνο ενα θερμός φαγητου έχω που μου ειχαν κάνει δώρο..


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@evio σημερα πηραμε αυτο το καθισματακι. Αυριο θα το στησω κ θα τον βαλω να κατσει κ θα σας πω εντυπώσεις. Ρε συ κοιμαται 2-3 ωρες μεσημερι? Είστε πολυ καλα εμένα ποτε τόσο πολυ..μηπως να κανω κ εγω το κολπο με το βυζι :mrgreen: το βράδυ τι ωρα την κοιμίζεις? 

  • Χαχα 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Nicol_ με γεια σας! Περιμενω εντυπωσεις οταν το χρησιμοποιησετε. Καντο το κολπο μπας κ πιασει, αγκαλιτσα κ το στηθος πιπιλα χαχαχα. Ουτως ή αλλως μετα απο τοσο καιρο πληγες στις θηλες δυσκολα θα μας κανουν. Ευτυχως κανει αυτους τους υπνους γιατι τη νυχτα δεν κοιμαται καλα. Καθε 1-2 ωρες ειναι ξυπνια. Μονο σημερα το πηρε σερι 10-4 κ εμενα δεν με πιανει υπνος τωρα. Συνηθως στις 9κ30 την βαζω που αρχιζει κ νυσταζει.

@fairy-maryουτε εγω πηρα κατι ακομη. Κ εμεις ξεκιναμε γυρω στα τελη Αυγουστου απο οτι ειχαμε συζητησει την αλλη φορα. Μηπως να της σηκωσεις λιγο το καθισματακι αφιυ θελει να βλεπει; Καλα αυτο με την αγκαλια κλασσικο, εχει καταστραφει η μεση κ τα χερια μου!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..  Εμένα όταν τρομάζει δεν κλαίει ,  αλλά πετάγεται!  Κ γω δεν ξέρω γιατί αλλά στεναχωριέμαι  :) έχει όμως αρχίσει να διάφοροποιει το κλάμα της αν θέλει κάτι ή δεν θέλει...  Κοινώς μας κάνει κουμάντο   από τώρα! @evio εμένα το βράδυ μόλις είναι να την βάλω για ύπνο  σπάνια κοιμάται ξαπλώμενη θηλαζοντας,  γιατο από την υπερενταση  κουνάει διαρκώς τα πόδια  πάνω κάτω. Την μέρα μπορεί κ να την πάρει  ο ύπνος έτσι. Εγώ  αυτό με το στήθος πιπίλα το κάνω τα βράδια όταν ξυπνάει  ενδιάμεσα  ή αν έχει πάει η ώρα 2 κ στο τέλος εξαντλειται κ κοιμάται  έτσι.  Κάποιες άλλες φορές,  θέλει απλά να ακουμπαει  στο στήθος.... Δεν ξέρω αν είναι καλό αλλά τα τελευταίο καιρό   εδώ στο  χωριό που ξυπνουσε  συνέχεια  έτσι έκανα.. Δεν αντεχα  άλλο από την κούραση κ την νύστα.  Τα μάτια εκλειναν κ κάποιες  φορές κοιμομουν κ γω πρώτη,  κ αυτό με τρομάζει  λίγο.  Αλλά ευτυχώς  μετά από καμία ώρα ξυπνάω πάλι κ με βρίσκω ακίνητη σαν άγαλμα.. Εμείς παραδόξως από τότε που είμαστε στο χωριό την ημέρα κοιμομαστε ανά 3 ώρες από μια ώρα  σχεδόν. Εχθές μέσα στην μέρα αν δεν έκανε πολλά γέλια κ χαρές..  Και της ήρθε η όρεξη στις 12 το βράδυ.  Κορίτσια να  βλέπει την μαμά μου κ να τσιριζει  από χαρά κ ενθουσιασμό  κ να μην σταματάει τα γέλια.. Στις 2 κοιμήθηκε.. Το πρωί έχει γέλιο που αν ξυπνήσει αυτή πρώτη δεν κλαίει..  Κάθεται κ με κοιτάει δίπλα μου  κ αν δεν μπορώ να ανοίξω τα μάτια μου,  μου Τραβαει την μπλούζα  κ χτυπάει τα πόδια της πάνω κάτω μέχρι  να ξυπνήσω το σκατουλι...  

Κάρι άλλο...  Έχει καμία θέμα με την νινιδα;  εμείς έχουμε λίγο..  Της βάζω ένα λαδακι  Frezyderm  αλλά δεν κάνει πολύ δουλειά..  Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..  Εμένα όταν τρομάζει δεν κλαίει ,  αλλά πετάγεται!  Κ γω δεν ξέρω γιατί αλλά στεναχωριέμαι  :) έχει όμως αρχίσει να διάφοροποιει το κλάμα της αν θέλει κάτι ή δεν θέλει...  Κοινώς μας κάνει κουμάντο   από τώρα! @evio εμένα το βράδυ μόλις είναι να την βάλω για ύπνο  σπάνια κοιμάται ξαπλώμενη θηλαζοντας,  γιατο από την υπερενταση  κουνάει διαρκώς τα πόδια  πάνω κάτω. Την μέρα μπορεί κ να την πάρει  ο ύπνος έτσι. Εγώ  αυτό με το στήθος πιπίλα το κάνω τα βράδια όταν ξυπνάει  ενδιάμεσα  ή αν έχει πάει η ώρα 2 κ στο τέλος εξαντλειται κ κοιμάται  έτσι.  Κάποιες άλλες φορές,  θέλει απλά να ακουμπαει  στο στήθος.... Δεν ξέρω αν είναι καλό αλλά τα τελευταίο καιρό   εδώ στο  χωριό που ξυπνουσε  συνέχεια  έτσι έκανα.. Δεν αντεχα  άλλο από την κούραση κ την νύστα.  Τα μάτια εκλειναν κ κάποιες  φορές κοιμομουν κ γω πρώτη,  κ αυτό με τρομάζει  λίγο.  Αλλά ευτυχώς  μετά από καμία ώρα ξυπνάω πάλι κ με βρίσκω ακίνητη σαν άγαλμα.. Εμείς παραδόξως από τότε που είμαστε στο χωριό την ημέρα κοιμομαστε ανά 3 ώρες από μια ώρα  σχεδόν. Εχθές μέσα στην μέρα αν δεν έκανε πολλά γέλια κ χαρές..  Και της ήρθε η όρεξη στις 12 το βράδυ.  Κορίτσια να  βλέπει την μαμά μου κ να τσιριζει  από χαρά κ ενθουσιασμό  κ να μην σταματάει τα γέλια.. Στις 2 κοιμήθηκε.. Το πρωί έχει γέλιο που αν ξυπνήσει αυτή πρώτη δεν κλαίει..  Κάθεται κ με κοιτάει δίπλα μου  κ αν δεν μπορώ να ανοίξω τα μάτια μου,  μου Τραβαει την μπλούζα  κ χτυπάει τα πόδια της πάνω κάτω μέχρι  να ξυπνήσω το σκατουλι...  

Κάρι άλλο...  Έχει καμία θέμα με την νινιδα;  εμείς έχουμε λίγο..  Της βάζω ένα λαδακι  Frezyderm  αλλά δεν κάνει πολύ δουλειά..  Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε; 

Καλημέρα κορίτσι το καλύτερο για την νινιδα ειναι το ελαιόλαδο κανεις μασαζ απαλα με ενα βαμβακι και τα φύγει ολο. Εμενα μια φορα μου εμφανίστηκε εβαλα ελαιόλαδο και ξανα δεν έχει βγει. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! @Alex1989 ειναι πολυ κοινωνικη η μπεμπα σου! Η δικια μου ειναι κατα περιπτωση, ειδικα στους αντρες κατεβαζει τα φρυδια μεχρι το σαγονι χαχαχα. Νομισα οτι κ εσενα κοιμοταν ευκολα με ξαπλωτο θηλασμο. Καλα αυτο που μας παιρνει ο υπνος ετσι κ εμενα με τρομαζει αλλα τα παιδακια μας μεγαλωσαν τωρα κ μπορουν να τραβηξουν το κεφαλακι τους. Η δικια μου αρχισε να γυρναει κ μπρουμητα κ την βρισκω ετσι να κοιμαται.

Πηραμε κ εμεις αυτο το λαδακι, μαπα...Δεν εκανε τιποτα παραπανω απο το απλο ελαιολαδο που της εβαζα. Τζαμπα τα λεφτα. Θα φυγει κ με τον καιρο η νινιδα, εγω βαρεθωκα να ασχολουμαι αλλο αφου δεν την ενοχλει καπου.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ την νινιδα την χτενιζα με μικρό χτενάκι να καθαρίζει το κεφάλι και έβαζα ελαιόλαδο αλλά μετά ξαναβγαίνε τώρα για το στήθος που λέτε όσο πιο μικρά τόσο πιο εύκολο να το αποσυνδέσουν από την έλευση του ύπνου σας μιλάω από το μέλλον :)


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι  αν κ γω είχα την εντύπωση  ότι θα έφευγε μόλις έβαζα το λαδακι η νινιδα..  Θα βάζω ελαιόλαδο  κ σιγά σιγά θα καθαρισει.. Να σας πω κ κάτι άλλο... που με αγχώνει  είναι η πηγή στο πάνω μέρος στο κεφαλάκι  του μωρού..  Το ξέρω είναι ευαίσθητο  κ χρειάζεται  προσοχή.  Αλλά κάθε φορά που χτενίσματα το μωρό κ ακουμπαει  εκεί η χτενα,  ηήοταν το κάνω μπάνιο και το χαιδευω και ακουμπαει  εκεί το χέρι  μου αισθάνομαι  ότι θα πάθει κάτι κακό,  ή ότι το πονεσα.  Επίσης βλέπω ότι σε αυτό το σημείο  κάνει σαν παλμό  κ ανεβοκατεβαινει.  Το φόβο; μαι πολύ...  Πρέπει να πιαστεί δυνατα  για να πάθει κάτι κακό; κ τι γίνεται  σε αυτή την περίπτωση; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex1989 είπε:

 

Κάρι άλλο...  Έχει καμία θέμα με την νινιδα;  εμείς έχουμε λίγο..  Της βάζω ένα λαδακι  Frezyderm  αλλά δεν κάνει πολύ δουλειά..  Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε; 

Κ εμεις ειχαμε νινιδα εβαζα ελαιολαδο αλλα τπτ μεχρι π ανακαλυψα αυτο IMG%5D

Μας τις ειχαν φερει δωρο στην γεννα και χρησιμοποιουσα μονο την βουρτσα ελεγα το αλλο τι να το κανει το μωρο δεν το χρειαζεται ωσπου καταλαβα πτο ειναι για την νινιδα εβαλα ελαιολαδο εκανα με αυτο προς την αντιθετη μερια της νινιδας κ βγηκε οληηηη με την μια απο τοτε δεν ξαναειδααα!! Αργησα να καταλαβω γιατι χρησιμοποιειτε καλλιο αργα παρα ποτε ομως!!! Χρησιμοποιησε τηνν!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εμεις ειχαμε νινιδα εβαζα ελαιολαδο αλλα τπτ μεχρι π ανακαλυψα αυτο IMG%5D

Μας τις ειχαν φερει δωρο στην γεννα και χρησιμοποιουσα μονο την βουρτσα ελεγα το αλλο τι να το κανει το μωρο δεν το χρειαζεται ωσπου καταλαβα πτο ειναι για την νινιδα εβαλα ελαιολαδο εκανα με αυτο προς την αντιθετη μερια της νινιδας κ βγηκε οληηηη με την μια απο τοτε δεν ξαναειδααα!! Αργησα να καταλαβω γιατι χρησιμοποιειτε καλλιο αργα παρα ποτε ομως!!! Χρησιμοποιησε τηνν!

Σε ευχαριστώ.  Και γω την ίδια ακριβώς έχω αλλά δεν φαντάστηκα ότι είναι για αυτό.  Θεώρησα κ γω πως είναι καλύτερα η βούρτσα πιο μαλακή για το κεφαλάκι  και την χτενουλα  δεν την έχω χρησιμοποιήσει  καθόλου.  Θα το δοκιμάσω :)


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Σε ευχαριστώ.  Και γω την ίδια ακριβώς έχω αλλά δεν φαντάστηκα ότι είναι για αυτό.  Θεώρησα κ γω πως είναι καλύτερα η βούρτσα πιο μαλακή για το κεφαλάκι  και την χτενουλα  δεν την έχω χρησιμοποιήσει  καθόλου.  Θα το δοκιμάσω :)

Μην τα χτενισεις κανονικα προς την αντιθετη πλευρα απο το μετωπο προς τα πισω θα γινουν καρφακια τα μαλλια της αλλα δεν πηραζει μετα καντης μπανακι οτι εχει μεινει μεσα στις τριχες να φυγει με το νερακι! Κ πες μ τα αποτελεσματα!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Πως τα πατε με τα παιδακια σας; Εμεις εδω μες στην αυπνια συνεχιζουμε δυναμικα!

@Nicol_ για πες, το δοκιμασατε το καρεκλακι; Θα το παρουμε κ εμεις τελικα εγινε παρεξηγηση με τον συζυγο αλλο εννοουσε πολυ ακριβο. Anyway, για πες!

Απο εκπαιδευτικο ποτηρακι κοριτσια τι εχετε να προτινετε; Δεν θελω να δωσω μπιμπερο.

@Alex1989 εσυ πηρες το σετακι munchkin με τα μπολακια κ κουταλακια; Πως σου φανηκε; Ειναι πολυ μικρουτσικα τα μπολακια; Δυστυχως εδω οι αγορες θα γινουν μεσω ιντερνετ δεν μπορω να τα δω απο κοντα.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...