Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κορίτσια τι ωρα κοιμίζετε τα μωρακια σας το βραδυ?

Νικολ εγω να σου πω τημ αληθεια δν τον κοιμηζω συγκεκριμένη ωρα! Αν δεν βγουμε βολτα κοιμαται στις 10 με 10 30 αλλιως στις 12 τελευταιο γευμα και μετα τον βαζω κουνια και μεχρι τη 1 εχει κοιμηθει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα! Παρηγγειλα κ εγω τον εξοπλισμο μας για τις στερεες. Κατεληξα στο τι θα παρω, τοσο ψαξιμο για μπολακια κ κουταλακια δεν περιμενα οτι θα κανω ποτε:mrgreen: Μενει να παρω ενα ραβδομπλεντερ κ ενα εξαρτημα για την χυτρα για να μαγειρευω στον ατμο.

@Sol_10 μπορω να φανταστω πως νιωθεις. Μεγαλη αποφαση δεν το συζητω. Η δικια μου δεν ξαναεβγαλε αιμα. Μπορει απλα να την ειχε πειραξει η πολλη σοκολατα που ειχα φαει σε συνδιασμο με το εμβολιο που ειχαμε κανει την προηγουμενη μερα, δεν ξερω. Παντως οχι τα ιχνη δεν τα εκοψα.

@Nicol_ η μπεμπα γυρω στις 9-9κ30 ξεκιναει να τριβει ματια κ να τραβαει αυτια, μεχρι τις 10 εχει κοιμηθει. Την πηγαινα ομως για υπνο σταθερα στις 9κ30 κ προσπαθουσα να το τηρω.

 


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα! Παρηγγειλα κ εγω τον εξοπλισμο μας για τις στερεες. Κατεληξα στο τι θα παρω, τοσο ψαξιμο για μπολακια κ κουταλακια δεν περιμενα οτι θα κανω ποτε:mrgreen: Μενει να παρω ενα ραβδομπλεντερ κ ενα εξαρτημα για την χυτρα για να μαγειρευω στον ατμο.

@Sol_10 μπορω να φανταστω πως νιωθεις. Μεγαλη αποφαση δεν το συζητω. Η δικια μου δεν ξαναεβγαλε αιμα. Μπορει απλα να την ειχε πειραξει η πολλη σοκολατα που ειχα φαει σε συνδιασμο με το εμβολιο που ειχαμε κανει την προηγουμενη μερα, δεν ξερω. Παντως οχι τα ιχνη δεν τα εκοψα.

@Nicol_ η μπεμπα γυρω στις 9-9κ30 ξεκιναει να τριβει ματια κ να τραβαει αυτια, μεχρι τις 10 εχει κοιμηθει. Την πηγαινα ομως για υπνο σταθερα στις 9κ30 κ προσπαθουσα να το τηρω.

 

Ααα για πες περίπου τι επελεξες. Θα αρχίσω κ εγω ερευνα. Τον παρασκευαστη της αβεντ τελικα δεν θα τον πάρεις?  Η αλλη το εγραψε?

Εισαι τυχερη εμενα κοιμαται παντα μετα τις 11 με 12 το βραδυ και φυσικα ξυπνάμε κ αρκετές φόρες μεχρι το πρωι. 7.30 με 8 ξυπνάει εντελως. Το παιδι.μου ειναι μαλωμενο με τον υπνο. 

Εσενα Σολ κοιμαται αργα αλλα τουλάχιστον ξυπνάει αργα κ κοιμαται συνεχόμενα ε?

Παντως ρε κορίτσια με αυτή τη ζεστη αναγκαζομαι να τον βγαζω μετα τις 19.30 το απογευμα βόλτα γιατι εδω που μενουμε δεν εχει κ σκια πουθενά. Οποτε μεχρι να κανουμε βολτα να γυρίσουμε να τον κανω μπάνιο να φαει κτλ. Δεν θα μπορουσα τοσο νωρίς να προλάβω να τον κοιμισω ακομα κ να ηθελε. Εσεις απόγευμα βγαινετε βολτα? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ πηρα το καρεκλακι που λεγαμε σε γκρι χρωμα. Μετα μια σαλιαρα ναιλον για αρχη,3 μπολακια σετακι με βεντουζα, ενα ποτηρακι gentle καπως το λενε, κουταλακια με δεικτη θερμοτητας. Ολα αυτα munchkin εκτος της σαλιαρας.

Νομιζω τον ατμομαγειρα η Παλμοιρα τον πηρε. Αποφασισα αυτο το εξοδο να μην το κανω μιας κ δεν μου χρειαζεται ουσιαστικα. Με την χυτρα μου κ ενα καλο ραβδομπλεντερ θα γινει δουλεια. Δεν χρειαζεται κ πολλη προετοιμασια ετσι, η χυτρα ολα τα μαγειρευει μπαμ μπαμ.

Καλα κ η δικια μου στις 10 κοιμαται αλλα μετα απο κει κ περα ξυπναει καθε τρεις κ λιγο...Σημερα με λυπηθηκε κ κοιμηθηκε σερι απο τις 12 μεχρι τις 5 κ καπως ξεκουραστηκα. Ελπιζω να αρχισουν να κοιμουνται συντομα, αλλιως δεν την παλευουμε.

Ποτε πατε για την 2η δοση του prevenar? Eμεις την αλλη Παρασκευη κ ηδη το σκεφτομαι. Στην πρωτη δοση ειχε κανει 37,7 οποτε τωρα λογικα θα κανει κανα 38αρι.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ααα για πες περίπου τι επελεξες. Θα αρχίσω κ εγω ερευνα. Τον παρασκευαστη της αβεντ τελικα δεν θα τον πάρεις?  Η αλλη το εγραψε?

Εισαι τυχερη εμενα κοιμαται παντα μετα τις 11 με 12 το βραδυ και φυσικα ξυπνάμε κ αρκετές φόρες μεχρι το πρωι. 7.30 με 8 ξυπνάει εντελως. Το παιδι.μου ειναι μαλωμενο με τον υπνο. 

Εσενα Σολ κοιμαται αργα αλλα τουλάχιστον ξυπνάει αργα κ κοιμαται συνεχόμενα ε?

Παντως ρε κορίτσια με αυτή τη ζεστη αναγκαζομαι να τον βγαζω μετα τις 19.30 το απογευμα βόλτα γιατι εδω που μενουμε δεν εχει κ σκια πουθενά. Οποτε μεχρι να κανουμε βολτα να γυρίσουμε να τον κανω μπάνιο να φαει κτλ. Δεν θα μπορουσα τοσο νωρίς να προλάβω να τον κοιμισω ακομα κ να ηθελε. Εσεις απόγευμα βγαινετε βολτα? 

Και εμεις Νικολ αν δεν βαζω ραντεβου βγαινουμε βολτα στις 9.. και με βολευει γτ μετα τρωει γυρω στις 12 οποτε κανει εκεινη την ωρα τελευταίο γευμα και μου ξυπναει μια και καλη το πρωι! Όταν ομως βαζω δουλεια και τον παει η πεθερα μου τον πηγαινει βολτα κατα τις 7 30 ! Και μετα μου τρωει γυρω στις 10 30 οποτε τον κοιμηζω και ξυπναει παλι το πρωι! Δεν του εχω στάνταρ προγραμμα το βραδυ η αληθεια ειναι..και δν ξερω κατα ποσο κανω καλα.. 

Just now, evio είπε:

@Nicol_ πηρα το καρεκλακι που λεγαμε σε γκρι χρωμα. Μετα μια σαλιαρα ναιλον για αρχη,3 μπολακια σετακι με βεντουζα, ενα ποτηρακι gentle καπως το λενε, κουταλακια με δεικτη θερμοτητας. Ολα αυτα munchkin εκτος της σαλιαρας.

Νομιζω τον ατμομαγειρα η Παλμοιρα τον πηρε. Αποφασισα αυτο το εξοδο να μην το κανω μιας κ δεν μου χρειαζεται ουσιαστικα. Με την χυτρα μου κ ενα καλο ραβδομπλεντερ θα γινει δουλεια. Δεν χρειαζεται κ πολλη προετοιμασια ετσι, η χυτρα ολα τα μαγειρευει μπαμ μπαμ.

Καλα κ η δικια μου στις 10 κοιμαται αλλα μετα απο κει κ περα ξυπναει καθε τρεις κ λιγο...Σημερα με λυπηθηκε κ κοιμηθηκε σερι απο τις 12 μεχρι τις 5 κ καπως ξεκουραστηκα. Ελπιζω να αρχισουν να κοιμουνται συντομα, αλλιως δεν την παλευουμε.

Ποτε πατε για την 2η δοση του prevenar? Eμεις την αλλη Παρασκευη κ ηδη το σκεφτομαι. Στην πρωτη δοση ειχε κανει 37,7 οποτε τωρα λογικα θα κανει κανα 38αρι.

Και εγω της munchkin σκεφτομαι να τα παρω ολα! Και για καρεκλάκι θα καταληξω σε αυτο που εχει η Αλεξ της joie . Νομιζω πανω κατω ιδια ειναι ολα και τα ιδια χαρακτηριστικα έχουν τα περισσότερα! Και εμεις σε 2 εβδομάδες εχουμε εμβόλιο.  Για να δουμε! 

Just now, evio είπε:

Καλημερα! Παρηγγειλα κ εγω τον εξοπλισμο μας για τις στερεες. Κατεληξα στο τι θα παρω, τοσο ψαξιμο για μπολακια κ κουταλακια δεν περιμενα οτι θα κανω ποτε:mrgreen: Μενει να παρω ενα ραβδομπλεντερ κ ενα εξαρτημα για την χυτρα για να μαγειρευω στον ατμο.

@Sol_10 μπορω να φανταστω πως νιωθεις. Μεγαλη αποφαση δεν το συζητω. Η δικια μου δεν ξαναεβγαλε αιμα. Μπορει απλα να την ειχε πειραξει η πολλη σοκολατα που ειχα φαει σε συνδιασμο με το εμβολιο που ειχαμε κανει την προηγουμενη μερα, δεν ξερω. Παντως οχι τα ιχνη δεν τα εκοψα.

@Nicol_ η μπεμπα γυρω στις 9-9κ30 ξεκιναει να τριβει ματια κ να τραβαει αυτια, μεχρι τις 10 εχει κοιμηθει. Την πηγαινα ομως για υπνο σταθερα στις 9κ30 κ προσπαθουσα να το τηρω.

 

Εβιο ξερω πως δν αξιολογουμε πανες μετα απο εμβολιο. Μπορει να ηταν και απο αυτο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια αργα που τα βγαζετε βαζετε κουνουπιερα στο καροτσι; Αλλα αντικουνουπικα;

Εγω συνηθως την βγαζω πρωι κατα τις 9 για καμια ωρα

 Παιρνω κ καναν καφε σε πλαστικο κ κανουμε τη βολτα μας. Αρκει να εχει κανει τα κακα της βεβαιως αλλιως περιμενω να τα κανει κ μετα βγαινουμε:mrgreen:

Just now, Sol_10 είπε:

Και εμεις Νικολ αν δεν βαζω ραντεβου βγαινουμε βολτα στις 9.. και με βολευει γτ μετα τρωει γυρω στις 12 οποτε κανει εκεινη την ωρα τελευταίο γευμα και μου ξυπναει μια και καλη το πρωι! Όταν ομως βαζω δουλεια και τον παει η πεθερα μου τον πηγαινει βολτα κατα τις 7 30 ! Και μετα μου τρωει γυρω στις 10 30 οποτε τον κοιμηζω και ξυπναει παλι το πρωι! Δεν του εχω στάνταρ προγραμμα το βραδυ η αληθεια ειναι..και δν ξερω κατα ποσο κανω καλα.. 

Και εγω της munchkin σκεφτομαι να τα παρω ολα! Και για καρεκλάκι θα καταληξω σε αυτο που εχει η Αλεξ της joie . Νομιζω πανω κατω ιδια ειναι ολα και τα ιδια χαρακτηριστικα έχουν τα περισσότερα! Και εμεις σε 2 εβδομάδες εχουμε εμβόλιο.  Για να δουμε! 

Εβιο ξερω πως δν αξιολογουμε πανες μετα απο εμβολιο. Μπορει να ηταν και απο αυτο..

Sol μου το ειπε κ μια φιλη αυτο για το εμβολιο... Μακαρι να ηταν κατι τετοιο σε μας. Θα το συζητησω με την γιατρο την αλλη βδομαδα που θα παμε. Μια φορα παντως που εφαγα λιγη φετα τυρι δοκιμαστικα δεν ειδα να την πειραζει.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Κοριτσια αργα που τα βγαζετε βαζετε κουνουπιερα στο καροτσι; Αλλα αντικουνουπικα;

Εγω συνηθως την βγαζω πρωι κατα τις 9 για καμια ωρα

 Παιρνω κ καναν καφε σε πλαστικο κ κανουμε τη βολτα μας. Αρκει να εχει κανει τα κακα της βεβαιως αλλιως περιμενω να τα κανει κ μετα βγαινουμε:mrgreen:

Sol μου το ειπε κ μια φιλη αυτο για το εμβολιο... Μακαρι να ηταν κατι τετοιο σε μας. Θα το συζητησω με την γιατρο την αλλη βδομαδα που θα παμε. Μια φορα παντως που εφαγα λιγη φετα τυρι δοκιμαστικα δεν ειδα να την πειραζει.

Εγω βαζω τα αυτοκόλλητα που είναι για τα κουνουπια και δν τον πλησιαζουν..βαζω και λιγη κριλεν πανω στα ρουχα του και μια χαρα.  Μπραβο εβιο μου χαιρομαι πολυ που δεν ξανα ειδες ! Δεν θα εχει αφου εφαγες και φετα και δεν ξανα ειδες! Μια χαρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε κοριτσια κατι πρεπει να κανω γιατί υποφέρουμε με το θεμα του υπνου. Έχει μεγαλη υπερένταση δεν μπορει να κοιμηθει. Χθες κοιμηθηκε 00.30 κ μεχρι τις 8 το πρωι ξύπνησε με 3 ενδιάμεσα ξυπνήματα για φαγητό. Μεσα στη μερα κοιμηθηκε 3 μισαωρα. Αυτος ηταν ο υπνος του. Και αντι να πέσει ξερος κοντεύει 12 κ ακομα προσπάθουμε να τον κοιμησουμε. Λεω την παιδιατρο οτι εχει μεγαλη ένταση κ μου λεει οτι ειναι τα δόντια. Εντωμεταξύ καμια σχεση. Δεν πονάει το καταλαβαίνω. Επισης πολλες φορες η ενταση γινεται χειροτερη αφου φαει. Δεν ειναι δυνατον να κοιμαται τοσο λιγο,δεν ξεκουράζεται κ ολη μερα γκρινιάζει.  Πλεον ανησυχω


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Εγω ρε κοριτσια κατι πρεπει να κανω γιατί υποφέρουμε με το θεμα του υπνου. Έχει μεγαλη υπερένταση δεν μπορει να κοιμηθει. Χθες κοιμηθηκε 00.30 κ μεχρι τις 8 το πρωι ξύπνησε με 3 ενδιάμεσα ξυπνήματα για φαγητό. Μεσα στη μερα κοιμηθηκε 3 μισαωρα. Αυτος ηταν ο υπνος του. Και αντι να πέσει ξερος κοντεύει 12 κ ακομα προσπάθουμε να τον κοιμησουμε. Λεω την παιδιατρο οτι εχει μεγαλη ένταση κ μου λεει οτι ειναι τα δόντια. Εντωμεταξύ καμια σχεση. Δεν πονάει το καταλαβαίνω. Επισης πολλες φορες η ενταση γινεται χειροτερη αφου φαει. Δεν ειναι δυνατον να κοιμαται τοσο λιγο,δεν ξεκουράζεται κ ολη μερα γκρινιάζει.  Πλεον ανησυχω

μηπως δεν βολευετε κ ξύπναει?το κοιμιζεις στην κουνια του ή κοντα σου? 

εμενα ξυπναγε,συχνα,γιατι δεν μπορουσε,μονος να βολευτει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Εγω ρε κοριτσια κατι πρεπει να κανω γιατί υποφέρουμε με το θεμα του υπνου. Έχει μεγαλη υπερένταση δεν μπορει να κοιμηθει. Χθες κοιμηθηκε 00.30 κ μεχρι τις 8 το πρωι ξύπνησε με 3 ενδιάμεσα ξυπνήματα για φαγητό. Μεσα στη μερα κοιμηθηκε 3 μισαωρα. Αυτος ηταν ο υπνος του. Και αντι να πέσει ξερος κοντεύει 12 κ ακομα προσπάθουμε να τον κοιμησουμε. Λεω την παιδιατρο οτι εχει μεγαλη ένταση κ μου λεει οτι ειναι τα δόντια. Εντωμεταξύ καμια σχεση. Δεν πονάει το καταλαβαίνω. Επισης πολλες φορες η ενταση γινεται χειροτερη αφου φαει. Δεν ειναι δυνατον να κοιμαται τοσο λιγο,δεν ξεκουράζεται κ ολη μερα γκρινιάζει.  Πλεον ανησυχω

Νικολ πραγματικα περνας δυσκολα. Εχεις θεμα με τον υπνο. Μηπως να κανεις μια συζητησει με την παιδιατρο? Να σου δωσει μια συμβουλη. Δν γινεται να μην κοιμαται καθολου. Μπορει να ναι και στο παιδι βεβαια.  Δν νομίζω πως πρεπει να ανησυχεις θα στρωσει καποια στιγμη . Ισως με τις στερεες να ειναι καλυτερα ο υπνος του! Επισης πιπιλα περνει? Εγω για παράδειγμα με την πιπιλα του χα κοψει το βραδυνο φαγητο. Ξυπνουσε μια φορα του εβαζα πιπιλα και ξανα κοιμόταν. 1 2 3 δν ξανα ξύπνησε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα  κορίτσια.  Εγώ έχω αϋπνία σήμερα γιατί η μπεμπα  μου έκανε την χάρη κ κοιμήθηκε ένα 3ωρο το απόγευμα  και ξεραθηκα  κ γω..  Το βραδυ μέχρι πριν ενάμιση  μήνα όσο ήμασταν σπίτι μας,  μέχρι τις 10μιση  με έντεκα  κοιμόταν το βράδυ,  σχετικά γρήγορα,  σε κάνα μισάωρο.  Αλλά πηγαίναμε  μια φορά βόλτα κατά τις 6 μετα μπάνιο κ τάισμα. Όμως είχε  πολύ πιο ήρεμη καθημερινότητα.  Εδώ στο χωριό έχει αλλάξει συνήθεια..  Φυσικά γιατί βλέπει  πολύ κόσμο,  κάνουμε πολλές βόλτες,  το βράδυ θα γυρίσουμε σπίτι δηλαδή  στις 9μιση,  είναι κ καλοκαίρι  κ ξεσαλωνουμε  λίγο περισσότερο...  :) βόλτες ευτυχώς εδώ που είναι πιο δροσερά  κάνουμε όλη μέρα,  ενώ στο νησί  μόνο μετά τις 6 το απόγευμα..  Εδώ όμως με τον ύπνο η κυρία  μου κάνει το εξής :ή που θα κοιμηθεί  μετά τι μπάνιο κατευθείαν καμία ωριτσα  κ μετά θα ξυπνήσει ή που θα έχει  λίγο υπερενταση  κ μένα  και θα πρέπει  να κουραστεί  κ να εκτονοθει για να την πάρει ο ύπνος...  Όπως κ να έχει  όμως πριν τις 12 δεν κοιμάται..  Κ στην χειρότερη  πάει μέχρι μια και.. Το βραδυ... Τώρα που θα γυρίσουμε  στο σπίτι  θα προσπαθήσω  να μεταθέσω το πρόγραμμα  λίγο πιο νωρίς  πάλι. Απλά εμένα  έχει αλλάξει συνήθεια..  Δεν θέλει το Καρότσι  με τίποτα  το βράδυ  για να κοιμηθεί  όπως παλιά ..  Πιο πολύ κοιμάται  θηλσζοντσς  ξαπλωτη και αν έχει πολύ υπερενταση  αρχίζει κ χτυπάει  τα πόδια της.. Την κάνω μια δυο βόλτες  στο σκοτάδι μέσα στο σπίτι κ ηρεμει.. Κ μένα μπορεί να ξυπνήσει 2με3 φορές το βράδυ,  βέβαια τρώει στον ύπνο της λίγο κ ξανά κοιμάται  αμέσως.. αλλά κοιμάται  12ωρο. Κοιμομαστε  από τις 12 το βράδυ  κ αν δεν πάει 12μιση το μεσημέρι  δεν σηκώνεται  η κυρία  εντελώς..  Κ κοιμάμαι  κ γω μαζί της φυσικά.. Εμείς στις 19 Αυγούστου  έχουμε την δεύτερη  δόση  prevenar αλλά δεν νομίζω να την πειράξει,  γιατί κανένα  εμβολιο  δεν μας έκανε  παρενέργειες. Θα συζητήσουμε  κ με τον παιδιατρο  για την εισαγωγή  στις Στερεες. Κ γω ρυζαλευρο  δεν θέλω να δώσω κορίτσια.  Θα του πω να ξεκινήσουμε  με μια εναλλακτική πχ βρώμη,  η φρούτα. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Σημερα για δευτερη μερα κοιμηθηκε σερι σχεδον 6ωρο η μπεμπα κ ξεκουραστηκα!

@Nicol_ διαβασες για το 4 months sleep regression? Επισης μπορεις να δεις μηπως να δωσεις λιγο depon σε συννενοηση με τον γιατρο αμα ειναι τα δοντια, λογικα αυτο θα τον ηρεμησει. Ενα αλλο που μπορει να βοηθησει να τον ταισεις πολυ μεσα στη μερα καθε 1,5 ωρα πχ ετσι ωστε να μην πεινασει μεσα στη νυχτα κ ξυπνησει. Η αληθεια ειναι παντως οτι ο υπνος φερνει υπνο. Αμα μεινουν ξαγρυπνα τα πιανει υπερενταση κ μετα ειναι χειροτερα.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Πως πατε? Εμας οι αϋπνίες συνεχίζονται. Επίσης εδω κ κανα 2 μερες κατι τον ενοχλει στο αριστερο στηθος καις οταν θηλαζει βγαζει τη θηλη κ κλαιει. Εχω αρκετη ροή βεβαια αλλα ετσι ηταν πάντα κ δεν τον ενοχλούσε, δεν ξερω τι εγινε τωρα. Επίσης το βραδυ αφου φαει κλαιει σαν να ποναει κ τον κανω βολτες αγκαλια για να ξανακοιμηθει. Αν τον ξαπλωσω κλαιει κ χτυπιέται χερια πόδια.  Υπάρχει περίπτωση να κανει τώρα παλινδρόμηση?  Τι να πω ολο κ κατι μας βρισκει

  • Λυπημένη/-ος 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πως πατε? Εμας οι αϋπνίες συνεχίζονται. Επίσης εδω κ κανα 2 μερες κατι τον ενοχλει στο αριστερο στηθος καις οταν θηλαζει βγαζει τη θηλη κ κλαιει. Εχω αρκετη ροή βεβαια αλλα ετσι ηταν πάντα κ δεν τον ενοχλούσε, δεν ξερω τι εγινε τωρα. Επίσης το βραδυ αφου φαει κλαιει σαν να ποναει κ τον κανω βολτες αγκαλια για να ξανακοιμηθει. Αν τον ξαπλωσω κλαιει κ χτυπιέται χερια πόδια.  Υπάρχει περίπτωση να κανει τώρα παλινδρόμηση?  Τι να πω ολο κ κατι μας βρισκει

Μηπως ταλαιπώρητε απο ουλα? Εμενα ο δικος μου χθες απο το απογευμα και μετα δεν καθόταν κατω και χτυπιοταν οπως λες αλλα ηταν απο τα ουλα. Γτ οταν του εβαζα τα μασητικα ηρεμουσε αλλα μετα παλι τα ιδια. Και μασαγε με μανια  τα χερια του. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πως πατε? Εμας οι αϋπνίες συνεχίζονται. Επίσης εδω κ κανα 2 μερες κατι τον ενοχλει στο αριστερο στηθος καις οταν θηλαζει βγαζει τη θηλη κ κλαιει. Εχω αρκετη ροή βεβαια αλλα ετσι ηταν πάντα κ δεν τον ενοχλούσε, δεν ξερω τι εγινε τωρα. Επίσης το βραδυ αφου φαει κλαιει σαν να ποναει κ τον κανω βολτες αγκαλια για να ξανακοιμηθει. Αν τον ξαπλωσω κλαιει κ χτυπιέται χερια πόδια.  Υπάρχει περίπτωση να κανει τώρα παλινδρόμηση?  Τι να πω ολο κ κατι μας βρισκει

Νικόλ μου καλησπέρα. Και εμένα η μπέμπα ειναι πολύ δύσκολη με τον ύπνο. Μέσα στη μέρα ζήτημα να κοιμηθεί 2 με 3 μέσα ώρα και μετά όλη την ώρα πρέπει ν ασχολούμαι μαζί της. Το βράδυ μέχρι της 1 θ έχει κοιμηθεί αλλά είναι βραδιά που κοιμάται μέχρι 11 πάρα αλλιώς αν έχει υπερένταση μέχρι 1 θα κοιμηθεί αλλά έχει ανήσυχο ύπνο. Τα ούλα της γενικά είχαν πρηστεί την ποναγαν αλλά τώρα εδώ και 2 εβδομάδες ξεπρηστηκαν και δν νομίζω να βγάλουμε δοντάκια σύντομα. 

Ξέρω είναι δύσκολο όλο αυτό με τον ύπνο, μας κουράζει πολύ όλο αυτό αλλά. Τι να πω υπομονή. Εγώ μίλησα με την παιδιατρο και μου είπε όσο μπορείς να της έχεις πρόγραμμα λίγο δύσκολο για καλοκαίρι λόγω ότι βγαίνουμε.8 πάρα για βόλτα λόγω ζέστης. Αλλά μου είπε ότι είναι και στο παιδί. Ενώ την βλέπεις ζουζουρευει, χασμουριέται και θέλει να κοιμηθεί εκεί παλεύει να μην της κλείσουν τ ματιά. Τι να πω... Πάρτο λιγο χαλαρά γιατί εγώ τόσο καιρό ειμουν μέσα στο άγχος και πλέον το έχω πει ότι είναι δύσκολη η μπέμπα στον ύπνο οπότε όσο μπορώ προσπαθώ να την προσάρμοσω Ν κοιμάται όσο πιο νωρίς γίνεται. 

Θέλω και εγώ να παρω κορίτσια πιατάκια και κουταλακια για τη μικρή. Μπορείτε να μου προωθήσετε το σαιτ από εκεί που τα πήρατε και το καρεκλάκι? 

Επίσης εγώ είπα στην παιδίατρο ότι ρυζάλευρο δν θέλω να δώσω και μου είπε ότι θα ξεκινήσουμε με φρούτα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...