Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Σας διαβάζω κ εγώ αλλά τρέχω γενικά... Κ εμείς θα ξεκινήσουμε φαγητό μολις μπει ο Σεπτέμβριος ,αλλα ρωτησα τον παιδίατρο κ μου εδωσε ξανά τις οδηγίες για να διαβάσω να τα ξαναθυμηθω.. θα συμφωνήσω με την @evio πως ξεκινάμε με ένα ένα φρούτο κ λαχανικό για να δούμε για τυχόν ενέργειες.. Ένα φρούτο ή λαχανικό 3 μέρες κ μετά προσθέτουμε κ δεύτερο για άλλες τρεις μέρες κ έτσι προχωράμε... Για να μπορέσουμε να δούμε πιο μας έκανε αλέργεια σε περιπτωση που κατι συμβεί.. εσένα @palmoira σου είπε να δώσεις κανονικά φαγητό με διαφορά λαχανικά? Μου φαίνεται λίγο περίεργο..  

Πάντως μπράβο στα μωράκια του Μαρτίου.. Πολυ καλά τα πάνε με όλα.. 

Μεγαλώνουν πολυ γρήγορα πάντως κορίτσια...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Nicol_ η δικια μου λιγοτερο δυσκολη σε συγκριση με τον μπεμπη σου κ παλι νιωθω πολυ κουρασμενη κ εχω πονους στο σωμα. Ουτε μπορω να φανταστω ποσο δυσκολα περνας. Κ τοσο που αντεξες εισαι ηρωιδα. Μα τι απιστευτο πισωγυρισμα ειναι αυτο που εκανε ο μπεμπουλης; Σαν νεογεννητο ρε στο καλο... Μηπως να δοκιμασεις καποια μεθοδο εκπαιδευσης υπνου; Ισως ειναι μικρος για τετοια αλλα καπου πρεπει κ οι γονεις να μην καταρευσουν. Καποια μεθοδο καταλληλη για την ηλικια του. Δεν ξερω κ εγω τι να πω...η δικια μου ξυπναει συχνα αλλα ξανακοιμαται ευκολα αλλο που εγω μετα ξαγρυπναω.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

@Nicol_ η δικια μου λιγοτερο δυσκολη σε συγκριση με τον μπεμπη σου κ παλι νιωθω πολυ κουρασμενη κ εχω πονους στο σωμα. Ουτε μπορω να φανταστω ποσο δυσκολα περνας. Κ τοσο που αντεξες εισαι ηρωιδα. Μα τι απιστευτο πισωγυρισμα ειναι αυτο που εκανε ο μπεμπουλης; Σαν νεογεννητο ρε στο καλο... Μηπως να δοκιμασεις καποια μεθοδο εκπαιδευσης υπνου; Ισως ειναι μικρος για τετοια αλλα καπου πρεπει κ οι γονεις να μην καταρευσουν. Καποια μεθοδο καταλληλη για την ηλικια του. Δεν ξερω κ εγω τι να πω...η δικια μου ξυπναει συχνα αλλα ξανακοιμαται ευκολα αλλο που εγω μετα ξαγρυπναω.

Να σου πω πανω στην απελπισία μου σκεφτηκα μηπως δοκιμαζα καποια μεθοδο εκπαίδευσης αλλα ειναι μικρουλης και δεν αντέχω να το κανω..ασε που ξυπνάει κ δεν μπορει να κοιμηθει επειδή κατι τον ενοχλεί . οποτε θα δω τι θα μου πει αυριο ο γιατρος κ θα δω τι θα κανω

@oneira_glyka που χαθηκες εσυ? Καιρο εχεις να γραψεις πως πατε?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα!

@palmoira kai @Xrysasid σας ειπαν οι γιατροι να ξεκινησετε με συνδιασμο 2-3 φρουτα ή λαχανικα; Νομιζα ενα ενα τα διναμε να τα φανε τα μωρα. Ή επειδη δεν εχουν εμφανισει αλλεργιες τα δικα σας ειναι πιο ελαστικα τα πραγματα; Παντως μπραβο στα μικρουτσικα που εφαγαν με ευχαριστηση το φαγακι τους!

Εγω προσπαθω σιγα σιγανα της κοψω τα πολλα ταισματα νεσα στη νυχτα μπας κ κοιμηθουμε καμια ωρα. Αμα κοιμηθει με πιπιλα κ κουνημα εχει καλως αλλιως την ταιζω. Μονη μου το αποφασισα δεν μου το ειπε γιατρος, απλα χρειαζομαι υπνο...

Καλησπέρα κορίτσι μου εμένα μου είπε να της βάλω 2 φρούτα για 4 μέρες και μετά προσθέτω ένα ένα φρούτο κάθε 3 μέρες. Επειδή σκέτο μπορεί να μην το φάει αν και στην αρχή μου είχε πει ένα φρούτο αλλα μετά τις είπα και εγώ θα βάλω 2 για να το φάει καλύτερα. Και σήμερα μου έφαγε περισσότερο φρούτο κρέμα και με χαρά. Μου φαίνεται έχει βαρεθεί το γάλα ρε κορίτσια και όταν βλέπει να τρώμ λε οποιοσδήποτε κάνει χαμό θέλει να φάει και αυτή χαχαχχαχα. 

Εμένα κορίτσια την κοιμιζω και μετά από καμιά ώρα η μέσαωρο ξυπνάει και φέρνει κωλοτουμπες μέσα στην κουνι με αποτέλεσμα να μην κοιμάται. Και μπορεί να το κάνει πολλές φορές μέσα στη νύχτα. Γενικά με τον ύπνο δν το έχει και πολύ. Της κλείνονται τα μάτια και η μπέμπα προσπαθεί να τα κρατήσει ανοιχτά για να μείνει μαζι μας να παίξει. Ζόρικη η μπεμπούλα μου :-P

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Τελεια σας βρισκω με το καρεκλάκι! Πρεπει σιγα σιγα να του το παρω και εγω μου φαινεται να συνηθιζει! Για την Σοφη δεν εχω λογια.. την αγαπαμε και εμεις! Χαχα

Καλησπέρα  κορίτσια. Εμείς ετοιμάζομαι τελευταία σε 2 μέρες  να φύγουμε από το χωριό. Περάσαμε τέλεια  αλλά μου έλειψε κ το σπιτάκι  μας.. Ξεκούραστη και κ μονο που δεν είχα έννοια τις δουλειές  του σπιτιού,  αν κ με τον ύπνο τώρα που τα χαλασαμε,  έχω μέρες να κοιμηθώ κ γω καλά. Εμένα κοριτσια  θα ξυπνήσει  το πρώτο μισάωρο που θα την βάλω για ύπνο,  μετά με πολύ ζόρι θα κοιμηθεί πάλι, και το βράδυ ξυπνάει μόνο για να πιπιλαει κ να τρώει λίγο.  2 με 3 φορές.  Τις πρωινές  ώρες. Κοιμάται  αμέσως αλλά αν δείτε σε τι φάση  είμαστε...  Εγώ ξσπλωμενη  με την μπεμπα  δίπλα μου  να είναι κολλημένη  πάνω στο στήθος με το πρόσωπακι  της.  Αν κάνω ότι γυρίζω πλευρό  συνήθως ξυπνάει. Θελει την μυρωδια μάλλον κ την αίσθηση της αφής. Τι να πω,  τώρα που θα πάμε σπίτι  θα προσπαθήσω  να βρω εναλλακτική  αλλά εδώ από την αϋπνία κ γω κ την κούραση δεν μπορούσα  να το διαπραγματευτω,  αλλά δεν γίνεται να συνεχίσει  έτσι.. Πολλές φορές με έπαιρνε  εμένα πρώτη ο ύπνος να φανταστείτε  κ μετά κοιμόταν  κ η μπεμπα. Τώρα θα αναλάβει κ λόγο δράση ο μπαμπας.

@palmoiraοατμοπαρσκευαστης

Είναι εύκολος στο καθαρισμό  τελικά;  εμείς από μασητικα έχουμε αρκετά. Της αρέσουν να τα μασουλάει κ να παίζει.  Σοφίας δεν έχουμε  πάρει ακόμη. Μου φάνηκε  λίγο μεγάλη.  Αλλά της αρέσει πολύ αυτά της mam από φυσικό λατεξ.  Όσες ξεκίνησατε  Στερεες  τροφές κορίτσια  επιλεξατε εσείς να αρχίσετε με φρουρά κ λαχανικά;  σας πρότεινε ο γιατρός ρυζαλευρο  ή κάτι άλλο για αρχή ή όχι;  επίσης ανυπομονώ  να πάμε, κ θάλασσα.  Η μικρή δεν ξέρω αν θα μπει,  θα δούμε  τι θα μας πει κ ο γιατρός,  αλλά τώρα που θα πάμε στο νησί,  θα την παίρνουμε  βόλτες  τα απόγευματακια  για μπανακι... 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες! Εμεις ξεκινήσαμε με 3 λαχανικά μαζί. Πατάτα ή γλυκοπατάτα, κολοκύθι και καρότο. Όταν ρώτησα τον παιδίατρο γιατί τρία λαχανικά μαζί και όχι ένα ένα μου είπε ότι τα συγκεκριμένα έχουν πολύ μικρή πιθανότητα αλεργιας και γι αυτό τα δινουμε μαζί. Όλες οι εισαγωγές στη συνέχεια τηρούν το τριήμερο. 

Η δεύτερη μέρα φαγητου μας πήγε πολύ καλά! Εξαιρετικά καλά θα έλεγα. Της εδωσα φαγητό όσο άνοιγε από μόνη της το στόμα και για όσο το ήθελε η ίδια. Μετά πάλι βουτηξε τα χεράκια μέσα και παραλείφτηκε. Φαγητό είχαμε παντού,χέρια,πρόσωπο,μαλλιά. Δε με νοιάζει αρκεί να το απολαμβάνει.Με το νερό επίσης πήγαμε λίγο καλύτερα αλλά γίνεται μούσκεμα! Ευτυχως είναι καλοκαίρι! Εμενα το νερό ο παιδίατρος μου είπε και το δίνω βρασμένο για 7 λεπτά. 

Ο ατμοπαρασκευαστης καθαρίζεται εύκολα. Σκέψου σαν να καθαρίζεις ένα μουλτι...

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα μανούλες! Εμεις ξεκινήσαμε με 3 λαχανικά μαζί. Πατάτα ή γλυκοπατάτα, κολοκύθι και καρότο. Όταν ρώτησα τον παιδίατρο γιατί τρία λαχανικά μαζί και όχι ένα ένα μου είπε ότι τα συγκεκριμένα έχουν πολύ μικρή πιθανότητα αλεργιας και γι αυτό τα δινουμε μαζί. Όλες οι εισαγωγές στη συνέχεια τηρούν το τριήμερο. 

Η δεύτερη μέρα φαγητου μας πήγε πολύ καλά! Εξαιρετικά καλά θα έλεγα. Της εδωσα φαγητό όσο άνοιγε από μόνη της το στόμα και για όσο το ήθελε η ίδια. Μετά πάλι βουτηξε τα χεράκια μέσα και παραλείφτηκε. Φαγητό είχαμε παντού,χέρια,πρόσωπο,μαλλιά. Δε με νοιάζει αρκεί να το απολαμβάνει.Με το νερό επίσης πήγαμε λίγο καλύτερα αλλά γίνεται μούσκεμα! Ευτυχως είναι καλοκαίρι! Εμενα το νερό ο παιδίατρος μου είπε και το δίνω βρασμένο για 7 λεπτά. 

Ο ατμοπαρασκευαστης καθαρίζεται εύκολα. Σκέψου σαν να καθαρίζεις ένα μουλτι...

Αχ παλμοιρα μου πολυ χαίρομαι! Σε διαβαζω και ανυπονονω να αρχισουμε και εμεις !!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Αχ παλμοιρα μου πολυ χαίρομαι! Σε διαβαζω και ανυπονονω να αρχισουμε και εμεις !!

Έχει πολύ πλάκα! Εμεις σήμερα ακόμη καλύτερα αλλά γίνονται χάλια από πάνω μέχρι κάτω! Ευτυχως που ξεκινάμε καλοκαίρι! Έβγαζα φαΐ από μαλλιά,αυτιά,μύτη και φυσικά όλο το κορμάκι της γεμάτο παρόλο που φοράμε αδιάβροχη πλαστική σαλιαρα. Δε με πειράζει όμως, αρκεί να χτίσουμε μια σωστή διατροφική συνήθεια και επαφή, αυτό θέλω. Να βλέπει το φαγητό σαν μια ευχάριστη διαδικασία και να το απολαμβάνει. Περιμένω να περάσει λιγη ώρα να δω πως θα πάμε και με το νερό σήμερα...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

Έχει πολύ πλάκα! Εμεις σήμερα ακόμη καλύτερα αλλά γίνονται χάλια από πάνω μέχρι κάτω! Ευτυχως που ξεκινάμε καλοκαίρι! Έβγαζα φαΐ από μαλλιά,αυτιά,μύτη και φυσικά όλο το κορμάκι της γεμάτο παρόλο που φοράμε αδιάβροχη πλαστική σαλιαρα. Δε με πειράζει όμως, αρκεί να χτίσουμε μια σωστή διατροφική συνήθεια και επαφή, αυτό θέλω. Να βλέπει το φαγητό σαν μια ευχάριστη διαδικασία και να το απολαμβάνει. Περιμένω να περάσει λιγη ώρα να δω πως θα πάμε και με το νερό σήμερα...

Ναι εχεις δικιο! Ετσι πρεπει να την βλεπουν την ωρα του φαγητου! Νερακι δινεις ολη την μερα? Η μονο μετα το φαγητο?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως νανουριζετε τα μωρακια σας? Εγω τον εχω μαθει να κοιμάται κουνώντας τον στην αγκαλια κ φυσικα τωρα πλεον μου εχουν κοπει τα χερια. Πως θα μπορουσα να αλλαξω τωρα ?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια πως νανουριζετε τα μωρακια σας? Εγω τον εχω μαθει να κοιμάται κουνώντας τον στην αγκαλια κ φυσικα τωρα πλεον μου εχουν κοπει τα χερια. Πως θα μπορουσα να αλλαξω τωρα ?

Θηλαζοντας ξαπλωτα ; εμένα πλέον έτσι κοιμαται  συνήθως.  Το Καρότσι δεν πιανει για υπνο,  αν δεν είμαστε έξω βόλτα  ειδικά για βραδινό  ύπνο.. Με κούνημα στην αγκαλιά δεν κοιμόταν  ποτέ μόνο αν ήταν πολύ κομμάτια  από κούραση. Σιγά  σιγά δοκιμάζε κάτι άλλο  γιατί όσο μεγαλώνει δεν θα βολευεται ούτε αυτός..  Εγώ δεν ξέρω πως θα καταφέρω να κοιμάται μακρυά από το στήθος μου στην κούνια της...  Η μπλούζα με την μυρωδια μου δεν πιανει...  Θελει κ την αίσθηση.. :)


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Καναμε την 2η δοση prevenar κ ακομη κοιμαται η γλυκουλα. Μεγαλωνουμε ακομη με γοργους ρυθμους πηγε 8400 κ 68 ποντους ζωη να'χει. Ισως γι'αυτο ξυπναει ακομη μεσα στη νυχτα, πειναει το κοριτσι.

@palmoira τελικα κ εμενα οταν βαλουμε τα λαχανικα μου ειπε 3 μαζι γλυκοπατατα,καροτο,κολοκυθι κατευθειαν να δωσω. Τα φρουτα ενα ενα. Μετα τον 15Αυγουστο θα της δωσω σιγα σιγα.

@Nicol_ εχω κουνια με ροδακια κ την κουναω οταν ειναι για υπνο το βραδυ. Τη μερα στο καροτσι ή στο καρεκλακι του φαγητου. Αυτα οταν δεν κοιμαται στο στηθος. Το κουνημα στην αγκαλια εχει μηνες που το κοψαμε, δεν αντεχε αλλο η πλατη μου.

@Sol_10 μου ειπε η παιδιατρος τον αλλον μηνα να φαω λιγο κασερι κ να δουμε τα κακα της μπεμπας. Μηπως το ξεπερασει σχετικα γρηγορα; Θα δουμε. Εσενα τι σου ειπαν σχετικα;

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια! Καναμε την 2η δοση prevenar κ ακομη κοιμαται η γλυκουλα. Μεγαλωνουμε ακομη με γοργους ρυθμους πηγε 8400 κ 68 ποντους ζωη να'χει. Ισως γι'αυτο ξυπναει ακομη μεσα στη νυχτα, πειναει το κοριτσι.

@palmoira τελικα κ εμενα οταν βαλουμε τα λαχανικα μου ειπε 3 μαζι γλυκοπατατα,καροτο,κολοκυθι κατευθειαν να δωσω. Τα φρουτα ενα ενα. Μετα τον 15Αυγουστο θα της δωσω σιγα σιγα.

@Nicol_ εχω κουνια με ροδακια κ την κουναω οταν ειναι για υπνο το βραδυ. Τη μερα στο καροτσι ή στο καρεκλακι του φαγητου. Αυτα οταν δεν κοιμαται στο στηθος. Το κουνημα στην αγκαλια εχει μηνες που το κοψαμε, δεν αντεχε αλλο η πλατη μου.

@Sol_10 μου ειπε η παιδιατρος τον αλλον μηνα να φαω λιγο κασερι κ να δουμε τα κακα της μπεμπας. Μηπως το ξεπερασει σχετικα γρηγορα; Θα δουμε. Εσενα τι σου ειπαν σχετικα;

Evio 8400?? Εμενα ειναι 7 κιλα και 67,5 ποντους. 

Πως να τον μαθω αλλο τροπο υπνου δεν ξερω..Δηλαδη στο καρεκλακι την ξαπλωνεις και κουνας?Η κουνια σας εχει ροδακια για να μετακινείται και ετσι την κουνας?Εμενα εχει ροδακια αλλα ειναι μεγαλουτσικη η κουνια.Ασε που αμφιβαλλω αν πιασει με εμας το κουνημα εκτος αγκαλιας.Πρεπει να το δοκιμασω παντως.Στο βυζι δεν κοιμαται παντα ουτε συμπίπτει παντα με την ωρα του υπνου..


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Evio 8400?? Εμενα ειναι 7 κιλα και 67,5 ποντους. 

Πως να τον μαθω αλλο τροπο υπνου δεν ξερω..Δηλαδη στο καρεκλακι την ξαπλωνεις και κουνας?Η κουνια σας εχει ροδακια για να μετακινείται και ετσι την κουνας?Εμενα εχει ροδακια αλλα ειναι μεγαλουτσικη η κουνια.Ασε που αμφιβαλλω αν πιασει με εμας το κουνημα εκτος αγκαλιας.Πρεπει να το δοκιμασω παντως.Στο βυζι δεν κοιμαται παντα ουτε συμπίπτει παντα με την ωρα του υπνου..

Ναι ετσι ειναι με ροδακια αλλα δεν ειναι απο τις τεραστιες κ τη νυχτα την κουναω ανετα. Ναι κ στο καρεκλακι την βαζω ξαπλωτα της δινω κ πιπιλα κ λεγοντας ωωωω την κουναω κ κοιμαται. Δοκιμασε Νικολ δεν εχεις να χασεις τιποτα. Βαλε κ κανα νανουρισμα να παιζει ή καναν λευκο θορυβο. Κατι θα γινει αμα επιμεινεις. Στον παιδιατρο πηγατε;

Σαν το ανθρωπακι της Μισελεν ειναι χαχα. Μπουτια, μπρατσα , μαγουλα! Μπομπος!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα κοριτσια! Καναμε την 2η δοση prevenar κ ακομη κοιμαται η γλυκουλα. Μεγαλωνουμε ακομη με γοργους ρυθμους πηγε 8400 κ 68 ποντους ζωη να'χει. Ισως γι'αυτο ξυπναει ακομη μεσα στη νυχτα, πειναει το κοριτσι.

@palmoira τελικα κ εμενα οταν βαλουμε τα λαχανικα μου ειπε 3 μαζι γλυκοπατατα,καροτο,κολοκυθι κατευθειαν να δωσω. Τα φρουτα ενα ενα. Μετα τον 15Αυγουστο θα της δωσω σιγα σιγα.

@Nicol_ εχω κουνια με ροδακια κ την κουναω οταν ειναι για υπνο το βραδυ. Τη μερα στο καροτσι ή στο καρεκλακι του φαγητου. Αυτα οταν δεν κοιμαται στο στηθος. Το κουνημα στην αγκαλια εχει μηνες που το κοψαμε, δεν αντεχε αλλο η πλατη μου.

@Sol_10 μου ειπε η παιδιατρος τον αλλον μηνα να φαω λιγο κασερι κ να δουμε τα κακα της μπεμπας. Μηπως το ξεπερασει σχετικα γρηγορα; Θα δουμε. Εσενα τι σου ειπαν σχετικα;

Μια χαρα η μπεμπουλα σου ζωη να χει!!! Μπραβο σας!! Εμενα η γιατρος μου χε πει πως συνηθως μετα το 6μηνο η μετα τον χρονο το ξεπερνανε! Τωρα που θα παω και εγω για εμβολιο θα την ρωτησω να δω πως το βλεπει! Αν και φοβαμαι πολυ να δοκιμασω απο τοσο νωρις! Θα δω ομως τι θα μου πεις και η παιδιατρος! Αντε σιγα σιγα μπαινετε και εσεις σε στερεες..τι τελεια!!!

πρίν από 31 λεπτά , Nicol_ είπε:

Evio 8400?? Εμενα ειναι 7 κιλα και 67,5 ποντους. 

Πως να τον μαθω αλλο τροπο υπνου δεν ξερω..Δηλαδη στο καρεκλακι την ξαπλωνεις και κουνας?Η κουνια σας εχει ροδακια για να μετακινείται και ετσι την κουνας?Εμενα εχει ροδακια αλλα ειναι μεγαλουτσικη η κουνια.Ασε που αμφιβαλλω αν πιασει με εμας το κουνημα εκτος αγκαλιας.Πρεπει να το δοκιμασω παντως.Στο βυζι δεν κοιμαται παντα ουτε συμπίπτει παντα με την ωρα του υπνου..

Νικολ μου εγω απλα τον βαζω στην κουνια και κοιμαται με ενα πανακι που του εχω, την πιπιλα και  με μια κουκουβάγια με ωραιες μελωδίες που την έχουμε αγαπήσει και παιζει ενα 20λεπτο! Καποιες φορες που έκανε γκρινια απλα ημουν πανω απο την κουνια του τραγουδουσα τον χάιδευα χωρις να τον σηκωσω και κοιμοταν μετα απο λιγο! Πλεον κοιμαται μονος του! Στο καροτσι ομως θελει κουνημα οταν ειμαστε εξω! Δοκιμασε να τον κοιμησεις με διαφορους τροπους ομως αν το κανεις μην τα παρατήσεις.. στην αρχη σιγουρα θα κλαιει και θα γκρινιαζει αλλα πιστευω θα παρει λιγες μερες μεχρι να το καταφερεις και να συνηθίσει και ο μικρος! Το θεμα ειναι να μην υποκιψεις !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...