Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

 

Ο μπόμπιρακος μου μεγαλωνει και ζωηρευει εχει αρχίσει κ σέρνεται με την οπισθεν χαχα. Θέλει να παει μπροστα, είναι μπρούμυτα σπρωχνει με τα χερια και νευριαζει γιατι παει προς τα πισω κ ξεσηκωνει τον τοπο με τσιριδες.Εχω αρχισει να αγχώνομαι να τον αφηνω στην κρεβατοκάμαρα με μαξιλαρια γιατί σπρωχνει και με τα ποδια κ τιναζεται προς τα πισω οταν ειναι ανασκελα.Γενικα ειναι ταρζανακι χαχα

Καλημερα στα κοριτσια!!! Τωρα που ξεκινησε να σερνεται καλυτερα να τον αφηνεις στο πατωμα....κ εγω με μαξιλαρια την ειχα και τα εσπρωξε με τα ποδια και επεσε απο το κρεβατι! Μονο η λαχταρα π περασα εγω δεν αξιζε σε 1δευτερο μ επεσε π δεν την κοιτουσα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα στα κοριτσια!!! Τωρα που ξεκινησε να σερνεται καλυτερα να τον αφηνεις στο πατωμα....κ εγω με μαξιλαρια την ειχα και τα εσπρωξε με τα ποδια και επεσε απο το κρεβατι! Μονο η λαχταρα π περασα εγω δεν αξιζε σε 1δευτερο μ επεσε π δεν την κοιτουσα!

Ναι τον αφήνω κατω τη μερα. Αλλα το βραδυ που κοιμομαστε μαζι,αν πάω τουαλετα ειμαι μεσα στο αγχος να μην εκτοξευτει απέναντι. Ηθρε η ωρα να μπει στην κουνια του πλεον. 

Παντως κοριτσια τζάμπα χαρηκα για τον υπνο. Χθες δεν κοιμοταν με τιποτα και ολο το βράδυ στριφογυριζε. 7 το πρωί ξυπνησε τελειωτικά.  Και εκει που τον αλλαζα με μισοκλειστα ματια,ριχνει ενα κατουρημα και γινεται απο πανω μεχρι κατω χαλια! :roll:

Τον εκανα μπάνιο στις 7 πρωι. Μετα ηταν φουλ ενεργεια και στα παιχνίδια.  Μα που τη βρίσκει χωρις υπνο αυτο το παιδι δεν μπορω να καταλάβω 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ναι τον αφήνω κατω τη μερα. Αλλα το βραδυ που κοιμομαστε μαζι,αν πάω τουαλετα ειμαι μεσα στο αγχος να μην εκτοξευτει απέναντι. Ηθρε η ωρα να μπει στην κουνια του πλεον. 

Παντως κοριτσια τζάμπα χαρηκα για τον υπνο. Χθες δεν κοιμοταν με τιποτα και ολο το βράδυ στριφογυριζε. 7 το πρωί ξυπνησε τελειωτικά.  Και εκει που τον αλλαζα με μισοκλειστα ματια,ριχνει ενα κατουρημα και γινεται απο πανω μεχρι κατω χαλια! :roll:

Τον εκανα μπάνιο στις 7 πρωι. Μετα ηταν φουλ ενεργεια και στα παιχνίδια.  Μα που τη βρίσκει χωρις υπνο αυτο το παιδι δεν μπορω να καταλάβω 

Ναι μπραβο κ στην κουνια μπορεις να τον βαζεις αν καθεται!!! Ενταξει για το κατουρημα γελασαα τα αγορακια ετσι ειναι! Μην ανχωνεσαι αργοτερα π θα ανακαλυψει πως ξεκουμπωνει η πανα εχεις να μαζεψεις κατρουλιαα!!!! Εγω καυε μα καθε πρωι την βρισκω χωρις παμπερς και κατακατουρημενα ολαα!!!

  • Λυπημένη/-ος 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! Εμεις ειμαστε καιρο τωρα στο πατωμα και τωρα εχει κατι μερες που εχει μαθει και πατάει πληκτρα απο ενα πιανακι και εχω τρελαθει! Του αρεσει πολυ! Εμεις αυριο πρωι εχουμε εμβολιο! @Nicol_ εσεις το κανατε? Τι σου ειπε για τις στερεές τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Εμεις ειμαστε καιρο τωρα στο πατωμα και τωρα εχει κατι μερες που εχει μαθει και πατάει πληκτρα απο ενα πιανακι και εχω τρελαθει! Του αρεσει πολυ! Εμεις αυριο πρωι εχουμε εμβολιο! @Nicol_ εσεις το κανατε? Τι σου ειπε για τις στερεές τελικα?

Τελικα δεν το καναμε σήμερα. Δεν βόλεψε γιατι έπρεπε να παει ο αντρας μου στη δουλεια το πρωι κ το απόγευμα δεν ειχε ραντεβού να μας βαλει. Οποτε απο Δευτερα.Κριμα γιατι ηθελα να ξεκινήσω με τα φρουτάκια αλλα δεν πειραζει απο βδομάδα τώρα.  Πήγαμε χθες λητω κ πηρα παρασκευαστη της αβεντ, κουταλάκια μπολακια,θερμος και σαλιαρες. Ειμαι πανέτοιμη :mrgreen: ελπιζω το ιδιο κ ο μπομπιρας μου χαχα

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοπελες! 

@Nicol_ εχω το ιδιο θεμα με σενα τα μεσημερια που κοιμομαστε στο κρεβατι μου. Εγω ειμαι τραγικη αππ τον φοβο μου περιμενω να ξυπνησει να την βαλω στην κουνια κ να παω τουαλετα. Κοινως θα σκασω καμια ωρα. Τις υπολοιπες ωρες ή καθεται μαζι μου στον καναπε ή μονη της στο παρκο ή στο καρεκλακι δεμενη.

Κοριτσια σημερα πως ξεχαστηκα....εφαγα ενα κομματι τυροπιτα χωρις καν να το σκεφτω. Ειμασταν κ σε ξενο σπιτι κ δεν ξερω κ τι ακριβως τυρι ειχε μεσα. Τωρα απλα περιμενω να δω αν θα πειραξει την μπεμπα. Ποσο βλακας ωρες ωρες.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Τελικα δεν το καναμε σήμερα. Δεν βόλεψε γιατι έπρεπε να παει ο αντρας μου στη δουλεια το πρωι κ το απόγευμα δεν ειχε ραντεβού να μας βαλει. Οποτε απο Δευτερα.Κριμα γιατι ηθελα να ξεκινήσω με τα φρουτάκια αλλα δεν πειραζει απο βδομάδα τώρα.  Πήγαμε χθες λητω κ πηρα παρασκευαστη της αβεντ, κουταλάκια μπολακια,θερμος και σαλιαρες. Ειμαι πανέτοιμη :mrgreen: ελπιζω το ιδιο κ ο μπομπιρας μου χαχα

Ααααα τι ωραια ! Πρεπει και εγω να αρχίσω να παραγγελνω νομίζω!! Να δω τι θα μου πει και η γιατρος αυριο! Μακαρι να χεις καλη αρχη Νικολ μου! 

Just now, evio είπε:

Καλησπερα κοπελες! 

@Nicol_ εχω το ιδιο θεμα με σενα τα μεσημερια που κοιμομαστε στο κρεβατι μου. Εγω ειμαι τραγικη αππ τον φοβο μου περιμενω να ξυπνησει να την βαλω στην κουνια κ να παω τουαλετα. Κοινως θα σκασω καμια ωρα. Τις υπολοιπες ωρες ή καθεται μαζι μου στον καναπε ή μονη της στο παρκο ή στο καρεκλακι δεμενη.

Κοριτσια σημερα πως ξεχαστηκα....εφαγα ενα κομματι τυροπιτα χωρις καν να το σκεφτω. Ειμασταν κ σε ξενο σπιτι κ δεν ξερω κ τι ακριβως τυρι ειχε μεσα. Τωρα απλα περιμενω να δω αν θα πειραξει την μπεμπα. Ποσο βλακας ωρες ωρες.

Μημ το σκεφτεσαι.. τωρα παει εγινε.. απλα παρακολουθησε το.. ετσι κ αλλιως η παιδίατρος δεν σου χε πει να δοκιμασεις σε λιγο καιρο με κασερι? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλησπερα κοπελες! 

@Nicol_ εχω το ιδιο θεμα με σενα τα μεσημερια που κοιμομαστε στο κρεβατι μου. Εγω ειμαι τραγικη αππ τον φοβο μου περιμενω να ξυπνησει να την βαλω στην κουνια κ να παω τουαλετα. Κοινως θα σκασω καμια ωρα. Τις υπολοιπες ωρες ή καθεται μαζι μου στον καναπε ή μονη της στο παρκο ή στο καρεκλακι δεμενη.

Κοριτσια σημερα πως ξεχαστηκα....εφαγα ενα κομματι τυροπιτα χωρις καν να το σκεφτω. Ειμασταν κ σε ξενο σπιτι κ δεν ξερω κ τι ακριβως τυρι ειχε μεσα. Τωρα απλα περιμενω να δω αν θα πειραξει την μπεμπα. Ποσο βλακας ωρες ωρες.

Ελα ενταξει λιγο τυρι δεν Πειραζει μη το σκέφτεσαι.  Το γαλα απο οτι μου έχει πει η παιδίατρος ειναι αυτο που κάνει πιο πολυ αλλεργια. Μετα είναι το γιουρτι κ το τυρι. Εγω πιστευω οτι θα ειστε μια χαρα. 

Για να παω τουαλετα καμια φορα βαζω καμερα να τον βλέπω γιατι κ εγω το βραδυ κοντευω να σκασω. Το βραδυ κοιμαται στην κουνια? Πρέπει να τον μεταφέρω σιγα σιγα κ εγω στην κουνια του, αρκετο καιρο εξορίστηκε ο αντρας μου και μου ελειψε κ πολυ για να πω την αληθεια. Αλλα κολικοι, θηλασμος κ αϋπνία με εκαναν να το αναβάλλω.  Να δω πως θα το καταφερω κ αυτο :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ασε @Sol_10 απο εκεινη την ωρα που καταλαβα τι εκανα ολο αυτο σκεφτομαι αλλα πρεπει να χαλαρωσω εχεις δικιο. Να παραγγειλεις κ εσυ τα πραγματακια σας, περναμε σε επομενη πιστα σιγα σιγα :-D

@Nicol_ ααα εσυεχεις την τεχνολογια μετο μερος σου! Εγω τελικα παρηγγειλα ενα καλαθακι για μαγειρεμα στον ατμο στη χυτρα ταχητητας. Θα βαζω κ τα δικαμας λαχανικα εκει να κανω αποσβεση! Ναι στην κουνια την κοιμιζω τα βραδια απο 40 ημερων περιπου. Απλα την κοιμιζω στο κρεβατι μου κ την μεταφερω εκει. Διπλα μου την εχω βαλει δεν κανω διαδρομες μες στη νυχτα. Κ εμεις χωριστα κοιμομαστε, φοβαται μην την ξυπναει γιατι δουλευει παραξενες ωρες κ βαραει το ξυπνητηρι του μες στην νυχτα τη βαθια. Συνηθισα τωρα, ασε που με την ζεστη δεν αντεχω να ξαπλωνουμε μαζι. Η μπεμπα ειναι το σπλαχνο μου αλλιως θα την εδιωχνα κ αυτην :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ναι τον αφήνω κατω τη μερα. Αλλα το βραδυ που κοιμομαστε μαζι,αν πάω τουαλετα ειμαι μεσα στο αγχος να μην εκτοξευτει απέναντι. Ηθρε η ωρα να μπει στην κουνια του πλεον. 

Παντως κοριτσια τζάμπα χαρηκα για τον υπνο. Χθες δεν κοιμοταν με τιποτα και ολο το βράδυ στριφογυριζε. 7 το πρωί ξυπνησε τελειωτικά.  Και εκει που τον αλλαζα με μισοκλειστα ματια,ριχνει ενα κατουρημα και γινεται απο πανω μεχρι κατω χαλια! :roll:

Τον εκανα μπάνιο στις 7 πρωι. Μετα ηταν φουλ ενεργεια και στα παιχνίδια.  Μα που τη βρίσκει χωρις υπνο αυτο το παιδι δεν μπορω να καταλάβω 

Αχ Νικόλ Μ. Ο μπέμπης σ Μ θυμίζει τον δικό Μ Τον πρώτο... ειλικρινά! Εμένα αποδείχθηκε Κ Στο φαΐ δύσκολος. Δεν του άρεσε η φρουτοκρεμα... Κ την ταιζα με κολπα. Έκανα πως Τ έβαζα την πιπίλα. Άνοιγε το στόμα Κ εχωνα το κουτάλι. Βέβαια δεν τον θηλαζα οπότε με αγχωνε το Ν μη φάει Γτ ήταν που ήταν κλαψιαρουλης..Αν έπινε Κ παραπάνω γαλα.. που στο ξένο δε μπορείς Ν δίνεις απεριόριστη ποσότητα. Τώρα δε με φοβίζει αν ο μικρός Έχει θέμα. Θ θηλάσει Κ Θ χορτάσει. 

Επισης Κ γω γέλασα με το κατούρημα. Ο άλλος Μ γιος εμένα να το πω κομψα με έκανε κακακια πατοκορφα. Πήγα Ν Τον αλλάξω πάνα Κ του ήρθε έμπνευση βλέπεις.. Κ Ήταν τόσο νερουλα.... Κ το ευλογημένο λες Κ είχε μπουγελοφατσα... Από πάνω ως κάτω μιλάμε... Ο άντρας Μ έλουσε το μωρό Κ εγώ τον εαυτό Μ....... 

Σε καταλαβαίνω πάντως.. Γτ Κ γω είχα ζοριστει στον πρώτο Μ.. Μπορεί ν κοιμόταν εννιά το βράδυ αλλά είχαμε πάρτυ μετα τις 12... Κ τη μέρα ήταν Όχι απλά ενεργητικος..τσιρίζε όλη μέρα Κ δεν καθόταν πουθενά μόνος του.... ευτυχώς που δεν είχε μάθει Κ αγκαλιά. Απλά ήθελε παρέα.. υπομονή Θ Σ πω.. Κ Ν ξεκουραζεσαι Όσο μπορείς Κ βρίσκεις ευκαιρία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!

@oneira_glykaγελασα να ξερεις! Με εχει λουσει με κακα κ εμενα η κορη μου χαχαχα. Ευτυχως μονο στα ρουχα. Επισης τα εχει κανει στην κρεβατοκαμαρα κ σε ολη την προσοψη του πλυντηριου! Ευτυχως περασε αυτη η φαση :-D Α δυσκολος κ ο δικος σου. Τωρα ποσο χρονων ειναι; Ηρεμησε καθολου; 

Αυπνη κ εγω σημερα αν κ νομιζω οτι εχω συνηθισει καπως. Ολη τη νυχτα ξυπναγε κ εκανε βαρελακια μεσα στην κουνια..Αιμα στα κακα δεν ειδα ακομη, για να δουμε σημερα τι θα γινει.

 

 

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα!

@oneira_glykaγελασα να ξερεις! Με εχει λουσει με κακα κ εμενα η κορη μου χαχαχα. Ευτυχως μονο στα ρουχα. Επισης τα εχει κανει στην κρεβατοκαμαρα κ σε ολη την προσοψη του πλυντηριου! Ευτυχως περασε αυτη η φαση :-D Α δυσκολος κ ο δικος σου. Τωρα ποσο χρονων ειναι; Ηρεμησε καθολου; 

Αυπνη κ εγω σημερα αν κ νομιζω οτι εχω συνηθισει καπως. Ολη τη νυχτα ξυπναγε κ εκανε βαρελακια μεσα στην κουνια..Αιμα στα κακα δεν ειδα ακομη, για να δουμε σημερα τι θα γινει.

 

 

Καλημερα κοριτσια!! Ονειρα γλυκα συμπάσχω! !

Εβιο κ μενα αυτο κανει. Ολη νύχτα στριφογυρίζει κ δεν κοιμαται..τι ωραίες φασεις περνάμε :mrgreen:

  • Χαχα 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Πως είστε;

Εμείς διακοπές, εχει αρκετη ζεστη αλλα γενικα η μικρη προσαρμοζεται παντου και σε ολες τις καταστασεις!

Της βουτηξα τα ποδαρακια στη θαλασσα  και

Σημερα της εδωσα λιγο καρπουζι με αυτο το διχτακι τροφων.

Τρελάθηκε!!!

Ελπιζω να περνατε ολες καλά!

Καλη αυριανή!

 

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Πως είστε;

Εμείς διακοπές, εχει αρκετη ζεστη αλλα γενικα η μικρη προσαρμοζεται παντου και σε ολες τις καταστασεις!

Της βουτηξα τα ποδαρακια στη θαλασσα  και

Σημερα της εδωσα λιγο καρπουζι με αυτο το διχτακι τροφων.

Τρελάθηκε!!!

Ελπιζω να περνατε ολες καλά!

Καλη αυριανή!

 

Ααα το εχω κ εγω αυτο το δυχτακι. Θα  δωσω κ εγω λιγακι :mrgreen:

Καλα να περνατε στις διακοπες!


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!! @evio ολα καλα με  τα κακα? Εβγαλε σήμερα? 

@fairy-mary να περασετε τελεια στις διακοπες σας!! 

 Εμεις κοριτσια σημερα πηγαμε παιδιατρο! Ειμαστε 7.150 απο βαρος και 64 πόντους! Εκλαψε πολυ λιγο στο εμβολιο και η γιατρος μου πε δεν της εχει ξανα τυχει πιο συνεργασιμο μωρο χαχαχα την κοίταζε συνεχεια στα μάτια ! Μου είπε να τον κανω μπανιο στην θαλασσα εαν θελω σε καθαρά νερα εννοειτε και σταματησω τις αποστείρωσης ακομα και απο τα ρουχα εαν θελω! Δεν νομιζω βεβαια ακομα απο τα ρουχα γτ το μαλακτικο μας εχει πολυ εντονη μυρωδιά και δεν θελω! Για το γαλα μου ειπε να του παρω ενα ειδικο το οποιο 95 τοις εκατο των παιδιων το δέχονται και το πινουν και δεν υπάρχει προβλημα.. ειναι και αυτο το 5 τοις εκατο ομως που μπορει να μην του κανει και να βγαλει αιμα...και εκει παμε σε αλλο γαλα με αμινοξεα! Όπως και να χει μου πε να του το δοκιμασω εαν θελω αλλα να μην σταματησω το δικο μου μεχρι να δουμε εαν θα τα παει καλα ! Και στερεες θα μπουμε γυρω στους 5 μιση μηνες! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...