Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια κ χρονια πολλα!

@Sol_10 οχι δεν εκανε τιποτα. Ολα καλα με τα κακα της. Θα δοκιμασω κ το κασερι που μου ειπε η παιδιατρος πριν το επομενο ραντεβου κ βλεπουμε. Μακαρι να του κατσει καλα το γαλατακι να ηρεμησετε! Καλοβολο παιδακι εχεις μπραβο του! Κ εμεις γυρω στους 5,5 θα της δωσουμε το φρουτακι της.

Αποστειρωση στα ρουχα εννοεις το σιδερωμα; Γιατι κ εγω τωρα τελευταια της φοραω κ απο τα ασειδερωτα.

@fairy-mary καλα να περασετε!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 13/8/2019 at 12:25 ΜΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι μπραβο κ στην κουνια μπορεις να τον βαζεις αν καθεται!!! Ενταξει για το κατουρημα γελασαα τα αγορακια ετσι ειναι! Μην ανχωνεσαι αργοτερα π θα ανακαλυψει πως ξεκουμπωνει η πανα εχεις να μαζεψεις κατρουλιαα!!!! Εγω καυε μα καθε πρωι την βρισκω χωρις παμπερς και κατακατουρημενα ολαα!!!

Καλημερα κοριτσια! Βαλεντίνα τωρα το ειδα αυτο..μη μου λες τετοια χαχα. Ελπιζω αν το μαθει αυτο να είναι χειμώνας κ να φοράει ρουχα ωστε να μην εχει προσβαση :mrgreen: οι πανες βρακακια δεν βοηθάνε σε αυτη την περιπτωση? Εγω εχω να σας πω οτι ανακαλυψε το πουλί του και το χερι του ειναι συνεχεια εκει χαχα

Κοριτσια να σας ρωτήσω, τι νούμερο πανα φορατε? Εμενα το νουμερο 3 και του καθεται μια χαρα αλλα τωρα τελευταια όταν τα κανει εχουμε ατυχηματα..

Εγω πάντως τα ρούχα του τα βαζω στεγνωτηριο οποτε απο εκει του τα φοραω γιατι στεγνώνουν σε υψηλή θερμοκρασία κ δεν υπάρχει θεμα

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια! Βαλεντίνα τωρα το ειδα αυτο..μη μου λες τετοια χαχα. Ελπιζω αν το μαθει αυτο να είναι χειμώνας κ να φοράει ρουχα ωστε να μην εχει προσβαση :mrgreen: οι πανες βρακακια δεν βοηθάνε σε αυτη την περιπτωση? Εγω εχω να σας πω οτι ανακαλυψε το πουλί του και το χερι του ειναι συνεχεια εκει χαχα

Κοριτσια να σας ρωτήσω, τι νούμερο πανα φορατε? Εμενα το νουμερο 3 και του καθεται μια χαρα αλλα τωρα τελευταια όταν τα κανει εχουμε ατυχηματα..

Εγω πάντως τα ρούχα του τα βαζω στεγνωτηριο οποτε απο εκει του τα φοραω γιατι στεγνώνουν σε υψηλή θερμοκρασία κ δεν υπάρχει θεμα

Αφου εχεις στεγνωτηριο Νικολ ειναι οτι καλυτερο για τα ρουχαλακια του. Εγω δεν εχω οποτε μεχρι τωρα σιδερωνα καθημερινα σχεδον. Απο δω κ περα θα χαλαρωσω με τα σιδερωματα. Εμεις φοραμε το 4 σε πανα κ της ειναι μια χαρα. Με το 3 ειχαμε ολο ατυχηματα. Οσο για το πουλακι ηταν θεμα χρονου να το ανακαλυψει χαχα!

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια κ χρονια πολλα!

@Sol_10 οχι δεν εκανε τιποτα. Ολα καλα με τα κακα της. Θα δοκιμασω κ το κασερι που μου ειπε η παιδιατρος πριν το επομενο ραντεβου κ βλεπουμε. Μακαρι να του κατσει καλα το γαλατακι να ηρεμησετε! Καλοβολο παιδακι εχεις μπραβο του! Κ εμεις γυρω στους 5,5 θα της δωσουμε το φρουτακι της.

Αποστειρωση στα ρουχα εννοεις το σιδερωμα; Γιατι κ εγω τωρα τελευταια της φοραω κ απο τα ασειδερωτα.

@fairy-mary καλα να περασετε!

Καλημερα κοριτσια και χρονια πολλα!! Εβιο μου μπραβο πολυ χαιρομαι! Θα δεις που δεν θα ηταν τπτ τελικα! Ναι το σιδερωμα αλλα και το ειδικο απορρυπαντικό μου πε να το σταματησω εαν θελω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια! Βαλεντίνα τωρα το ειδα αυτο..μη μου λες τετοια χαχα. Ελπιζω αν το μαθει αυτο να είναι χειμώνας κ να φοράει ρουχα ωστε να μην εχει προσβαση :mrgreen: οι πανες βρακακια δεν βοηθάνε σε αυτη την περιπτωση? Εγω εχω να σας πω οτι ανακαλυψε το πουλί του και το χερι του ειναι συνεχεια εκει χαχα

Κοριτσια να σας ρωτήσω, τι νούμερο πανα φορατε? Εμενα το νουμερο 3 και του καθεται μια χαρα αλλα τωρα τελευταια όταν τα κανει εχουμε ατυχηματα..

Εγω πάντως τα ρούχα του τα βαζω στεγνωτηριο οποτε απο εκει του τα φοραω γιατι στεγνώνουν σε υψηλή θερμοκρασία κ δεν υπάρχει θεμα

Χαχαχα καλημερα κοριτσια καλη Παναγια να εχετε! Χρονια πολλα στους εορταζοντες!!! Λογικα τον χειμωνα ειναι πιο δυσκολο να εχει προσβαση εκει.....καλα κ εμας π ειναι κοριτσακι το χερι ολο εκει το εχει:lol: 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και χρόνια πολλά κοριτσια μου! Εμεις ήρθαμε στο νησί για λίγες μέρες και συνεχίζουμε εδώ τις διακοπές μας. Η Μπέμπα είναι μια χαρά, τρώμε το μεσημέρι τα λαχανικά μας και το πρωί φρούτο αχλάδι αλλά σήμερα θα βάλουμε και καρπούζι. Με το φαγητό είμαστε με τις μέρες μας αλλά γενικά πάμε πολύ καλά.Από μπουσούλημα επισης πάμε πολυ καλά, πιστεύω ότι τιςεπομενες μέρες δεν θα την προλαβαίνω. Βαρελάκια, προς τα πίσω,γύρω γύρω τα κάνουμε συνέχεια οποτε δεν την αφήνω καθόλου μόνη της σε καναπέδες κρεβάτια κτλ. Την έχω κατω κυρίως, στο παρκο ή στην κούνια. Εμένα άμα κοιμηθεί κάπου τη μεταφέρω άνετα οπουδήποτε μέσα στο σπίτι και δεν ξυπνάει. Εάν την πάρει ο ύπνος κάτω ας πούμε την πάω στην κούνια, εάν την πάρει ο ύπνος στο κρεββάτι μου ενώ παίζουμε τη βάζω στο παρκο. Πανες φοράμε το νούμερο 3 αλλά βρακάκι και δεν έχω διαρροές καθόλου. Η μόνη διαρροή ήταν με τις πανες τις αδιαβροχες που φοράμε στη θάλασσα. Εμεις την κάναμε και μπανάκι κανονικά στη θάλασσα, απόγευμα και της άρεσε πολύ. Ήταν ζεστή και δεν την ενόχλησε καθόλου αλλά την αφήσαμε πολύ λίγο και μόλις βγήκε την έπλυνα με ένα μπουκάλι νεράκι που είχα μαζί. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά κοριτσια μου! Εμεις ήρθαμε στο νησί για λίγες μέρες και συνεχίζουμε εδώ τις διακοπές μας. Η Μπέμπα είναι μια χαρά, τρώμε το μεσημέρι τα λαχανικά μας και το πρωί φρούτο αχλάδι αλλά σήμερα θα βάλουμε και καρπούζι. Με το φαγητό είμαστε με τις μέρες μας αλλά γενικά πάμε πολύ καλά.Από μπουσούλημα επισης πάμε πολυ καλά, πιστεύω ότι τιςεπομενες μέρες δεν θα την προλαβαίνω. Βαρελάκια, προς τα πίσω,γύρω γύρω τα κάνουμε συνέχεια οποτε δεν την αφήνω καθόλου μόνη της σε καναπέδες κρεβάτια κτλ. Την έχω κατω κυρίως, στο παρκο ή στην κούνια. Εμένα άμα κοιμηθεί κάπου τη μεταφέρω άνετα οπουδήποτε μέσα στο σπίτι και δεν ξυπνάει. Εάν την πάρει ο ύπνος κάτω ας πούμε την πάω στην κούνια, εάν την πάρει ο ύπνος στο κρεββάτι μου ενώ παίζουμε τη βάζω στο παρκο. Πανες φοράμε το νούμερο 3 αλλά βρακάκι και δεν έχω διαρροές καθόλου. Η μόνη διαρροή ήταν με τις πανες τις αδιαβροχες που φοράμε στη θάλασσα. Εμεις την κάναμε και μπανάκι κανονικά στη θάλασσα, απόγευμα και της άρεσε πολύ. Ήταν ζεστή και δεν την ενόχλησε καθόλου αλλά την αφήσαμε πολύ λίγο και μόλις βγήκε την έπλυνα με ένα μπουκάλι νεράκι που είχα μαζί. 

Palmoira δηλαδη την παιρνει ο υπνος εκει που παίζει κ εσυ απλα την μεταφέρεις στην κουνια της?:shock:

Καλε ο δικος μου ο ταρζαν μονο με κουνημα στα χερια και σεσουαρ κοιμαται και μετα πρεπει να τον τοποθετήσω με μαθηματική ακρίβεια στο κρεβατι κ να μεινω κ εγω διπλα για καποιο διάστημα γιατι τιναζεται και ξυπνάει. ..είναι πολυ εύκολος στον ύπνο οπως έχετε καταλαβει :ph34r:

Εσυ Palmoira την εμαθες ετσι η σου έτυχε τζακ ποτ? :-P

  • Χαχα 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! 

Σε λιγο λεω να δοκιμασω να δωσω στον μπεμπη το υποαλλεργικο! Αισθάνομαι ασχημα ομως και φοβαμαι πολυ μηπως δεν του κανει! Δεν θελω να του κανω κακο και να τον κανω χειροτερα πραγματικα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Κοριτσια καλησπερα! 

Σε λιγο λεω να δοκιμασω να δωσω στον μπεμπη το υποαλλεργικο! Αισθάνομαι ασχημα ομως και φοβαμαι πολυ μηπως δεν του κανει! Δεν θελω να του κανω κακο και να τον κανω χειροτερα πραγματικα! 

Σολ μου κανε τη δοκιμη σου κ θα δεις πως θα το δεχτεί μεσα στη μερα. Αν δεν του ταιριάζει υπάρχουν κ αλλα γαλατα. Να μη νιωθεις άσχημα καθολου ηδη θηλασες τόσους μηνες με μεγάλη στέρηση. Το θεμα είναι να είσαι κ εσυ καλα. Εισαι εκει για το μωρο σου κ αυτο έχει σημασία. Αυτο χρειάζεται.  Εξαλλου αν το σκεφτεις κ αλλιως σε λίγο ξεκινάμε στερεα κ θα δοκιμάζουμε πλέον πολλα καινουρια πράγματα.  Καποια μπορει να τους ενοχλήσουν καποια οχι. Καλη επιτυχία ευχομαι να το δεχτεί κ να του ταιριαξει κ αψογα :)

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Σολ μου κανε τη δοκιμη σου κ θα δεις πως θα το δεχτεί μεσα στη μερα. Αν δεν του ταιριάζει υπάρχουν κ αλλα γαλατα. Να μη νιωθεις άσχημα καθολου ηδη θηλασες τόσους μηνες με μεγάλη στέρηση. Το θεμα είναι να είσαι κ εσυ καλα. Εισαι εκει για το μωρο σου κ αυτο έχει σημασία. Αυτο χρειάζεται.  Εξαλλου αν το σκεφτεις κ αλλιως σε λίγο ξεκινάμε στερεα κ θα δοκιμάζουμε πλέον πολλα καινουρια πράγματα.  Καποια μπορει να τους ενοχλήσουν καποια οχι. Καλη επιτυχία ευχομαι να το δεχτεί κ να του ταιριαξει κ αψογα :)

Ευχαριστω πολυ Νικολ μου!! Μακάρι πραγματικα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!

@Sol_10 το δοκιμασατε το γαλα; Το ηπιε; Μη νιωθεις τυψεις εσυ εκανες κ θα κανεις για μια ζωη οτι ειναι καλυτερο για το παιδακι σου. Ποτε θα ξερεις αμα του ταιριαξε;

Αληθεια ο απογαλακτισμος πως θα γινει; Θα το κανεις σταδιακα ή μια κ εξω; Δεν εχω ιδεα πως γινεται γι'αυτο ρωταω...

Εγω εφαγα κ χτες λιγη φετα κ ολα καλα. Μαλλον κατι αλλο την ειχε πειραξει τοτε κ οχι τα γαλακτοκομικα απο οτι φαινεται. Ελπιζω να ξεκινησω κ εγω συντομα να τρωω παλι.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια! Εφαγε με ευκολια 200ml πηρε κατευθειαν το μπουκαλι και το γαλα ηταν σαν να μην του φανηκε η διαφορά ευτυχως παναγια μου γτ δεν θα το αντεχα ! Θα μιλησω πιο μετα με την παιδιατρο να μου πει ποτε θα ξερω αν του κανει.. φανταζομαι σιγουρα θα παρακολουθώ πανες και σημαδια στο δερμα!

@evio πηρα τον γυναικολογο μου και ειπε πως με 7 γεύματα την μερα που εκανα θελει πολυ χρονο.. δν θελει κατευθειαν να μου δωσει χαπι..οποτε μου ειπε να προσπαθησω με το θήλαστρο να αδειαζω το στηθος μου οταν θα βλεπω πως εχει γεμίσει μεχρι να μειωσω τις ωρες! Και μολις αραιωσει το γαλα να μου δωσει χάπι  και να μου δεσει το στηθος! Βεβαια το θεμα ειναι πως εγω δεν θελω να παρω χαπι και πρεπει να δω πως θα το αποφύγω :-? ο γιατρος μου πε πως πρεπει να το παρω για να καθαρισει το στηθος!

Πολυ χαιρομαι που εφαγες και ολα καλα!! Απο οτι φαινεται ηταν τυχαιο! Ευτυχως!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Συγνώμη που διακόπτω τη ροή της συζήτησης αλλά θα ήθελα πολύ να μάθω αν κάποια αντιμετωπίζει το ιδιο πρόβλημα με εμένα. Έχω 2 μωρά τα οποία θέλουν πολύ αγκαλίτσα και δυσκολευοντε πολύ στη βολτα τόσο με το αμάξι όσο κ με το καρότσι. Το θέμα είναι ο συζηγος ο οποίος νευριάζει πολύ με την όλη κατάσταση κ έχει γκρινια χειρότερη των μωρών. Αντί να τον έχω δίπλα μου νιώθω ότι τον έχω απέναντι μου. Αφήστε που με κατηγορεί για το θέμα αγκαλιά. Έχω απελπιστεί κάνω υπομονή κ λέω θα μεγαλώσουν κ θα αλλάξει η κατάσταση.ειναι έτσι όμως? Γιατί μιλάμε για παιδιά κ όχι στρατιωτάκια... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια .  Πως περνάτε με τα μικρά σας;  εμείς γυρίσαμε πίσω στο νησί κ προσαρμοστηκε η μικρή γρήγορα.  Το μόνο δύσκολο  είναι πάλι οι δουλειές  του σπιτιού  που είναι Ατελείωτες  κ δεν τις προλαβαίνω...  Αυτή τη την βδομάδα έχω κ γω παιδιατρο  για την δεύτερη  δόση του prevenar κ για να δούμε πως τα πάμε.  @Sol_10 μπράβο που έχεις θετικά αποτελέσματα  με το μπιμπερό.  Θα ήταν πολύ δύσκολο να μην το δέχεται  κ θα ζοριζοσουν  πολύ..  Εμείς πλέον θηλαζουμε αποκλειστικά  γιατί δεν το ήθελε  με τίποτα  πια  το μπιμπερό..  Αργότερα  μπορεί  να το δοκιμάσω  από περιέργεια.. Εμείς πλέον καθόμαστε πολύ ώρα Μπρουμυτα  χωρίς  να ενοχλειται..  Το απολαμβάνει..  Βαρελακια  κάνει με λίγο βοήθεια ..  Θελει λίγο σπρωξιμο από τον ποπο  για να γυρίσει  κ μόλις τα καταφέρνει  γελάει  ..  Επίσης τρελενεται  για βόλτες  έξω κ το απολαμβάνει  όπου κ αν πάμε  παρακολουθεί τον κόσμο  κ τα πάντα γύρω  και ξενύχταμε κ λίγο  αφού γύρνα με στις 9μιση με 10  κ μετά κοιμάται στις 12μιση  το βράδυ.  Εχτές κορίτσια  πήγαμε  για καφέ και έγινε το εξής απίστευτο γεγονός! Στο διπλανό μας τραπέζι καθόταν μια μαμά με ένα μπεμπη που ήταν ακριβώς  ίδια ηλικία με την μπεμπα.  Γνωριστηκαμε και σε κάποια φάση βάλαμε τα μπεμπακια  μας απέναντι  για να δούμε  αντιδράσεις.  Ο μπεμπης τους  ήταν αρκετά ζωηρός  φώναζε και χτυπούσε τα πόδια του  πάνω κάτω..  Η μπεμπουλα  μου στην αρχή  τον κοιτάζει με τα μάτια γουρλωμενα,  χωρίς να μιλάει.  Μετά έβαλε κι εκείνη τα γέλια κ τις φωνές  και άρχισαν να κάνουν διάλογο μεταξύ τους...  Πολυ έντονα.. Μέχρι που η δικιά μου φώναζε φώναζε κ  στα ξαφνικά ο μπεμπης  σουφρωσε  τα χείλη του κ πατάει ένα κλάμα...  Δεν μπορούσε να τον σταματήσει  η μαμά του...Κ η δικιά  μου τον κοιτούσε  κ γελουσε..   Ήταν τόσο αστεία η όλη φάση  σαν τα βιντεακια που κυκλοφορούν  στο διαδίκτυο.    Αλλά μετά το λυπηθηκα  το μπεμπακι  που έκλαψε..   Πάει η δικιά μου θα τους ξεκανει  από τώρα σκέφτομαι... Τον έβγαλε  νοκ άουτ!  Χιχι :) πάντως κορίτσια  έχουμε ζωηρεψει αρκετά.  Είναι πολύ εκφράστικη  πονηρη..  κ ρίχνουμε  απίστευτο  γέλιο.. Δεν θέλω να περάσει γρήγορα αυτή η φάση... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .  Πως περνάτε με τα μικρά σας;  εμείς γυρίσαμε πίσω στο νησί κ προσαρμοστηκε η μικρή γρήγορα.  Το μόνο δύσκολο  είναι πάλι οι δουλειές  του σπιτιού  που είναι Ατελείωτες  κ δεν τις προλαβαίνω...  Αυτή τη την βδομάδα έχω κ γω παιδιατρο  για την δεύτερη  δόση του prevenar κ για να δούμε πως τα πάμε.  @Sol_10 μπράβο που έχεις θετικά αποτελέσματα  με το μπιμπερό.  Θα ήταν πολύ δύσκολο να μην το δέχεται  κ θα ζοριζοσουν  πολύ..  Εμείς πλέον θηλαζουμε αποκλειστικά  γιατί δεν το ήθελε  με τίποτα  πια  το μπιμπερό..  Αργότερα  μπορεί  να το δοκιμάσω  από περιέργεια.. Εμείς πλέον καθόμαστε πολύ ώρα Μπρουμυτα  χωρίς  να ενοχλειται..  Το απολαμβάνει..  Βαρελακια  κάνει με λίγο βοήθεια ..  Θελει λίγο σπρωξιμο από τον ποπο  για να γυρίσει  κ μόλις τα καταφέρνει  γελάει  ..  Επίσης τρελενεται  για βόλτες  έξω κ το απολαμβάνει  όπου κ αν πάμε  παρακολουθεί τον κόσμο  κ τα πάντα γύρω  και ξενύχταμε κ λίγο  αφού γύρνα με στις 9μιση με 10  κ μετά κοιμάται στις 12μιση  το βράδυ.  Εχτές κορίτσια  πήγαμε  για καφέ και έγινε το εξής απίστευτο γεγονός! Στο διπλανό μας τραπέζι καθόταν μια μαμά με ένα μπεμπη που ήταν ακριβώς  ίδια ηλικία με την μπεμπα.  Γνωριστηκαμε και σε κάποια φάση βάλαμε τα μπεμπακια  μας απέναντι  για να δούμε  αντιδράσεις.  Ο μπεμπης τους  ήταν αρκετά ζωηρός  φώναζε και χτυπούσε τα πόδια του  πάνω κάτω..  Η μπεμπουλα  μου στην αρχή  τον κοιτάζει με τα μάτια γουρλωμενα,  χωρίς να μιλάει.  Μετά έβαλε κι εκείνη τα γέλια κ τις φωνές  και άρχισαν να κάνουν διάλογο μεταξύ τους...  Πολυ έντονα.. Μέχρι που η δικιά μου φώναζε φώναζε κ  στα ξαφνικά ο μπεμπης  σουφρωσε  τα χείλη του κ πατάει ένα κλάμα...  Δεν μπορούσε να τον σταματήσει  η μαμά του...Κ η δικιά  μου τον κοιτούσε  κ γελουσε..   Ήταν τόσο αστεία η όλη φάση  σαν τα βιντεακια που κυκλοφορούν  στο διαδίκτυο.    Αλλά μετά το λυπηθηκα  το μπεμπακι  που έκλαψε..   Πάει η δικιά μου θα τους ξεκανει  από τώρα σκέφτομαι... Τον έβγαλε  νοκ άουτ!  Χιχι :) πάντως κορίτσια  έχουμε ζωηρεψει αρκετά.  Είναι πολύ εκφράστικη  πονηρη..  κ ρίχνουμε  απίστευτο  γέλιο.. Δεν θέλω να περάσει γρήγορα αυτή η φάση... 

Αλεξ μου τωρα αρχιζουν τα καλα!!! Εγω θελω να τον χορτασω οσο μπορω γιατι ο καιρος περναει γρηγορα και θελω να ζω την καθε του στιγμη πραγματικα! Καθομαι και τον χαζευω με τις ωρες ..παιζουμε.. εχει μαθει και δίνει χερακια οταν του το λεω για να τον σηκωσω..έκει λιωνω  απλα! Κάποιες φορες μπορει να καθεται και να με κοιταει για λεπτα και πραγματικα πεθαινω! Ειναι ο ερωτας μου τελος! Εμεις κανουμε βαρελακια και 2 φορες τον βρηκα εξω απο το πλακάκι και μου γελαγε! Πρεπει να του παρω πάρκο  νομιζω!

Just now, Vasiliki88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Συγνώμη που διακόπτω τη ροή της συζήτησης αλλά θα ήθελα πολύ να μάθω αν κάποια αντιμετωπίζει το ιδιο πρόβλημα με εμένα. Έχω 2 μωρά τα οποία θέλουν πολύ αγκαλίτσα και δυσκολευοντε πολύ στη βολτα τόσο με το αμάξι όσο κ με το καρότσι. Το θέμα είναι ο συζηγος ο οποίος νευριάζει πολύ με την όλη κατάσταση κ έχει γκρινια χειρότερη των μωρών. Αντί να τον έχω δίπλα μου νιώθω ότι τον έχω απέναντι μου. Αφήστε που με κατηγορεί για το θέμα αγκαλιά. Έχω απελπιστεί κάνω υπομονή κ λέω θα μεγαλώσουν κ θα αλλάξει η κατάσταση.ειναι έτσι όμως? Γιατί μιλάμε για παιδιά κ όχι στρατιωτάκια... 

Καλησπερα!! Εγω δεν αντιμετωπίζω κατι τετοιο το αντιθετο θα λεγα! Ο αντρας μου ειναι διπλα μου και με στηρίζει σε ολα! Εσυ ομως εχεις κανει καποια συζητηση μαζι του? Να του εξηγήσεις πως νοιώθεις και να του πεις τι σε ενοχλει! Νομιζω ο διαλογος ειναι το καλυτερο και πρεπει να λεμε τι μας ενοχλει η τί μας απασχολει και το οτιδηποτε! Μην τα κρατας μεσα σου θα ειναι χειροτερα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...