Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Κορίτσια εγω δινω στον μπεμπη νερο αβραστο εμφιαλωμένο μου πε η γιατρος! Ειδικα τωρα που τρωει καθε 4 ωρες πρεπει να του δινω υγρα αφου δν θηλαζω .. δεν πινει πολυ ομως..κ όταν τπυ το δινω με κοιτάζει με απορια σαν να μου λεει τι αγευστο πραγμα ειναι αυτο???? Χαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sol_10 είπε:

Κορίτσια εγω δινω στον μπεμπη νερο αβραστο εμφιαλωμένο μου πε η γιατρος! Ειδικα τωρα που τρωει καθε 4 ωρες πρεπει να του δινω υγρα αφου δν θηλαζω .. δεν πινει πολυ ομως..κ όταν τπυ το δινω με κοιτάζει με απορια σαν να μου λεει τι αγευστο πραγμα ειναι αυτο???? Χαχαχαχαχα

@Sol_10 εσυ ξεκίνησες τις Στερεες; με το μπιμπερό  του δίνεις νερό; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

@Alex1989ετσι κανει κ η δικια μου! Σημερα το βραδυ ηταν κ ξυπνια για καμια ωρα κ επαιζε με το στηθος κ εκανε βαρελακια. Μισοανοιγα τα ματια να δω τι κανει κ με κοιτουσε στο προσωπο ολο χαρα, περιμενε να ξυπνησω το σκατο. Κ εγω ετσι ξυπναω ολο πιασμενη, θα περασει κ αυτη η φαση...

@Vasoth. Nαι φανταζομαι η μπεμπα σου πρεπει να φαει πιο παχυντικα! Τελικα πηρες εκεινο το χειροκινητο της ταπερ; Θελει υπομονη το ταισμα. Εγω χτες την εβγαλα στο μπαλκονι να φανταστεις κ καπως χαζολογουσε κ ανοιγε πιο ευκολα το στομα. Εκει μπορεις να την πηγαινεις κοντα στο παραθυρο πχ να την ταιζεις; Τι λαχανικα θα δωσεις;

Κοριτσια οσες ταιζετε στερεα ποτε θα βαλετε κ δευτερο γευμα; Σκεφτομαι απο Δευτερα να της δωσω κ μεσημεριανο. Η γιατρος μου ειπεσχεδον αμεσως μετα την εισαγωγη των φρουτων αλλα δεν την βλεπω να εχει κ τρελη ορεξη. Θελω να αρχισουμε να κοβουμε καναν θηλασμο να πω την αμαρτια μου.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια!

@Alex1989ετσι κανει κ η δικια μου! Σημερα το βραδυ ηταν κ ξυπνια για καμια ωρα κ επαιζε με το στηθος κ εκανε βαρελακια. Μισοανοιγα τα ματια να δω τι κανει κ με κοιτουσε στο προσωπο ολο χαρα, περιμενε να ξυπνησω το σκατο. Κ εγω ετσι ξυπναω ολο πιασμενη, θα περασει κ αυτη η φαση...

@Vasoth. Nαι φανταζομαι η μπεμπα σου πρεπει να φαει πιο παχυντικα! Τελικα πηρες εκεινο το χειροκινητο της ταπερ; Θελει υπομονη το ταισμα. Εγω χτες την εβγαλα στο μπαλκονι να φανταστεις κ καπως χαζολογουσε κ ανοιγε πιο ευκολα το στομα. Εκει μπορεις να την πηγαινεις κοντα στο παραθυρο πχ να την ταιζεις; Τι λαχανικα θα δωσεις;

Κοριτσια οσες ταιζετε στερεα ποτε θα βαλετε κ δευτερο γευμα; Σκεφτομαι απο Δευτερα να της δωσω κ μεσημεριανο. Η γιατρος μου ειπεσχεδον αμεσως μετα την εισαγωγη των φρουτων αλλα δεν την βλεπω να εχει κ τρελη ορεξη. Θελω να αρχισουμε να κοβουμε καναν θηλασμο να πω την αμαρτια μου.

Όχι τώρα που είμαστε στο δωμάτιο έχω το ηλεκτρικό βασικά το ραβδομπλεντερ με βόλεψε πιο πολύ  δεν είναι εύκολο το παράθυρο γιατί έχουμε κ τα καλώδια μας ακόμα. Μου είπαν σήμερα θα ξεκινήσουμε με σούπες δε ξέρω τι ακριβώς θα τι συζητήσουμε την άλλη εβδομάδα για να δούμε κ πως θα το κάνουμε 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μα ρωτήσω κάτι όσες πήρατε τον ατμομαγειρα της avent μαγειρεύει κ κρέας?γίνεται μαλακό? Επίσης για οποία ενδιαφέρεται τον βρήκα 98€ σε ίντερνετικο φαρμακείο για τον γκρι μιλάω 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Κορίτσια μα ρωτήσω κάτι όσες πήρατε τον ατμομαγειρα της avent μαγειρεύει κ κρέας?γίνεται μαλακό? Επίσης για οποία ενδιαφέρεται τον βρήκα 98€ σε ίντερνετικο φαρμακείο για τον γκρι μιλάω 

Εγω θέλω να τον πάρω,  ναι μαγειρεύει  κ κρέας αν το δοκίμασα τα κορίτσια  ας μας πουν  εντυπώσεις.  Σε ποιο το βρήκες Βάσω ;; εγώ μέχρι 126 ευρώ τον βρίσκω 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε;

Έχω μια άσχετη ερώτηση, πότε περιπου σκέφτεστε  να βαφτισετε τα μπουμπούκια σας;

Εμείς λέμε του χρόνου πρψτα ο Θεός άνοιξη... 

Τι κάνετε κορίτσια? Σας διαβάζω αλλά τρέχω.. Δεν έχω κ νέα να σας πω.. Έχουμε παιδιατρο αρχές Σεπτεμβρίου ξανά.. Κ ξεκινάμε κ φαγητό τότε.. κάνουμε κ εμείς βαρελακι από πολύ νωρίς χωρίς βοήθεια κ προσπαθεί να μπουσουλησει.. σε λίγες μέρες θα έχει ξεπαρει.. ήδη κοβει βόλτες σε κρεβάτια κ στα πατακια στο πάτωμα.. Ετοιμάζομαι για φαγητό σιγά σιγά γτ βλέπω κ έχει βαρεθεί το στήθος.. μουρμουραει όλη μέρα κ φώναζε στον μεγάλο μου γιο.. του κάνει του κόσμου τις χαρές.. Δεν υπάρχει αυτό.. τον γνωρίζει κ τον ψάχνει αν φύγει από το δωμάτιο.. Κατά τα άλλα τα ίδια! Εδώ περιμένω να περάσουν οι μήνες να περπατήσουν  κ όπως ειπΕ κ η @evio να κόψουμε κανένα θηλασμό μήπως βγούμε κ λίγο μόνες με τους άντρες μας... Πολύ σημαντικό το φαγητό τελικά!! 

Εσείς πως είστε??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, February17 είπε:

Εμείς λέμε του χρόνου πρψτα ο Θεός άνοιξη... 

Τι κάνετε κορίτσια? Σας διαβάζω αλλά τρέχω.. Δεν έχω κ νέα να σας πω.. Έχουμε παιδιατρο αρχές Σεπτεμβρίου ξανά.. Κ ξεκινάμε κ φαγητό τότε.. κάνουμε κ εμείς βαρελακι από πολύ νωρίς χωρίς βοήθεια κ προσπαθεί να μπουσουλησει.. σε λίγες μέρες θα έχει ξεπαρει.. ήδη κοβει βόλτες σε κρεβάτια κ στα πατακια στο πάτωμα.. Ετοιμάζομαι για φαγητό σιγά σιγά γτ βλέπω κ έχει βαρεθεί το στήθος.. μουρμουραει όλη μέρα κ φώναζε στον μεγάλο μου γιο.. του κάνει του κόσμου τις χαρές.. Δεν υπάρχει αυτό.. τον γνωρίζει κ τον ψάχνει αν φύγει από το δωμάτιο.. Κατά τα άλλα τα ίδια! Εδώ περιμένω να περάσουν οι μήνες να περπατήσουν  κ όπως ειπΕ κ η @evio να κόψουμε κανένα θηλασμό μήπως βγούμε κ λίγο μόνες με τους άντρες μας... Πολύ σημαντικό το φαγητό τελικά!! 

Εσείς πως είστε??

Μπράβο  τέλεια τα πάτε! Θύμισε μου πότε γεννήθηκε το μωράκι σου κ πόσο είστε τώρα;  αν θυμάμαι  καλά είχαμε κάπου κοντά πητ.  Εγώ γέννησα 30 Μαρτίου. Κ γω ανυπομονώ  για φαγητακι  να αρχίσει.. Θα ξεκινήσουμε μετσ τις 20 Σεπτεμβρίου  που θα έχουμε το ραντεβού  με τον παιδιατρο  κ θα κοντευουμε  να κλείσουμε  τον έκτο.. Εμείς σήμερα έχουμε αρκετή  γκρίνια . Άλλον από τα δοντάκια.. Μόλις μασάει το μασητικα κ ακουμπαει  το κρύο  στα Ουλα,  μουγκριζει  από ανακούφιση...  Χιχι :) μόνο στο μαρσιπο  την κοιμησω χθες κ σήμερα  αλλιώς  δεν κοιμόταν  με τίποτα 

Εμεις  την βάπτιση  λέμε μέσα Οκτωβρίου  να την κάνουμε..  Αν προλάβω να κάνω τις προετοιμασίες  όμως γιατί δεν έχω ξεκινήσει  τίποτα.. 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Εγω επειδή ειχα κατι δουλειές κ ήμουν εξω δεν ξεκίνησα ακομα στερεα. Δεν ειχα χρονο ουτε να ψωνισω αλλα ουτε ειδα ακομα πως λειτουργεί ο παρασκευαστης της αβεντ. Κρεας κανει σιγουρα πάντως Κ απο οτι διαβασα γινεται μια χαρα. Εμείς με λαχανικα θα ξεκινήσουμε τωρα το Σαβ/κο.

Χθες πολυ δυσκολη νύχτα. Ανα μια ωρα σχεδόν ξυπνούσε. Δεν ξερω αν ηταν τα ουλα που τον ενοχλουσαν η κατι αλλο. Σήμερα κουτουλαω για αλλη μια φορα. 

Βαφτιση δεν έχω σκεφτει καν ποτε θα την κάνουμε. Καναμε πάντως ονοματοδοσια οταν βγάλαμε το διαβατήριο.  Μεχρι ποια ηλικια ειναι καλα να τα βαφτίζουμε?  Αν κ να σας πω δεν ειμαι ιδιαιτερα φαν της βαφτισης δεν ξερω τι θα κανουμε.

Εμενα βαρελακια δεν κανει. Βρηκε ενα ανορθόδοξο τροπο να γυρναει ανασκελα.γυρναει  πρωτα μπρούμυτα μετα σηκώνεται στα τέσσερα και πέφτει προς το πλάι σαν κεφτες χαχα..  Μας αρέσει να παιδευομαστε μαλλον. :-P

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alex1989 είπε:

Εγω θέλω να τον πάρω,  ναι μαγειρεύει  κ κρέας αν το δοκίμασα τα κορίτσια  ας μας πουν  εντυπώσεις.  Σε ποιο το βρήκες Βάσω ;; εγώ μέχρι 126 ευρώ τον βρίσκω 

Ωραία αφού κάνει κ κρέας τέλεια το σκέφτομαι κ εγώ για το νοσοκομείο. Θα βολέψει πιστεύω απλά ήταν πολλά τα λεφτά ενώ τώρα συμφέρει

Στο Pharmacytop.gr ψαξτο 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Ωραία αφού κάνει κ κρέας τέλεια το σκέφτομαι κ εγώ για το νοσοκομείο. Θα βολέψει πιστεύω απλά ήταν πολλά τα λεφτά ενώ τώρα συμφέρει

Στο Pharmacytop.gr ψαξτο 

Σε ευχαριστώ.  Εγώ το έψαχνα από το σκρουτζ  κ δεν μου το έβγαζε  αυτό το σαιτ  . Να σαι καλά θα το παραγγείλω. 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Σε ευχαριστώ.  Εγώ το έψαχνα από το σκρουτζ  κ δεν μου το έβγαζε  αυτό το σαιτ  . Να σαι καλά θα το παραγγείλω. 

Να σου πω την αλήθεια κ εμένα τυχαία μου το πέταξε στο fb 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@fairy-mary εμεις κλεισαμε μεσα Οκτωβρη να κανουμε τη βαφτιση. Εσεις για ποτε λετε με το καλο;

@Nicol_ γινεται να μην κουτουλας με τοσες αφυπνισεις; Μου αρεσε η περιγραφη του σαν κεφτες χαχαχα! Τωρα για βαφτιση ειναι αναλογα τα γουστα κ το ποτε μπορει ο καθενας. Απλα εγω ειπα να μην την κανω του χρονου γιατι θα την κυνηγαμε κ δεν θα μπορουμε να την βαφτισουμε τετοιο νευρο ορθιο που ειναι.

@February17 μια χαρα σας βρισκω φτου φτου! Κ κοινωνικος κ θελει κ να μπουσουλησει. Η δικια μου δεν εκανε ακομη κινηση αλλα δεν μπουσουλανε κ ολα τα παιδακια θα μου πεις.

@Vasoth. Καλη ευκολια να εχετε. Καταλαβαινω το δυσκολο του πραγματος, μακαρι να σας βολεψει ο ατμομαγειρας!

Πωπω κοριτσια εχει λιγες μερες που ξεκινησε να τρωει κ αυτο σε ελαχιστη ποσοτητα κ ηδη αρχισαν να βρωμανε τα κακα χαχαχα! Τι θα γινει αργοτερα που θα τρωει πιο πολυ αραγε; Θα πεθανουμε :mrgreen:

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@evio μάλλον για άνοιξη το βλέπω, δε προλαβαίνω νωριτερα, ασε που Οκτώβρη θα γυρίσω στη δουλειά. 

Εμένα κορίτσια δε κάνει βαρελάκια ακομα να ανησυχήσω;

Όσο για το μπουσούλημα οταν τη βάζω μπρούμυτα στο κρεβάτι μετακινείται  λίγο  αλλα οχι οτι παει και σφαίρα.

 

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...