Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

On 22/8/2019 at 7:08 ΜΜ, Alex1989 είπε:

@Sol_10 εσυ ξεκίνησες τις Στερεες; με το μπιμπερό  του δίνεις νερό; 

Στερεες μου ειπε μολις κλεισει τον 6ο θα ξεκινησουμε! Με μπιμπερο του δινω ναι .αλλα δεν πινει πολυ! Μόλις ξεκινησουμε τροφες θελω να του δινω  με εκπαιδευτικό ποτηρακι.. 

Κοριτσια καλησπερα!! 

Εμεις τον Νοεμβρη θα βαφτισουμε!! Θα ναι 8 μηνων!! Το λεω και απορω πως θα ειναι και σε τι φαση χαχα μεγαλωνουν γρηγορα τα παιδακια μας βρε κορίτσια! Εμεις σημερα το απογευμα πηγαμε παιδιατρο γτ ο μικρος  εχει 3 μερες που εχει μυξουλες και καποιες φορες βηχει κ ολας.. ευτυχως δν ειναι τπτ ρινίτιδα εχει αλλα συνεχεια ορο και εννοειτε να τον παρακολουθώ μηπως μου κανει πυρετο  η πιο εντονο βηχα! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς έχουμε γεννηθεί 13 Μαρτίου.. 

Δεν μπούσουλανε όλα τα μωρά..  ξέρω κ μωρά που περπάτησαν χωρίς να μπουσουλησουν.. εμένα κ ο μεγάλος μου μποτσουλησε 6 μηνων περίπου κ περπάτησε 11 μηνών..  Τώρα ο δεύτερος θα δείξει.. Θέλω να περπατήσει νωρίς πάντως κ αυτός.. 

Εγώ πολλά πολλά δεν αγόρασα ούτε στον πρώτο μου.. μαγειρευα κανονικά στο τσικαλι κ αφού ξεκίνησε να τρώει κανονικά όλο το φαγητό του (Ήταν καλοφαγο, ακόμα είναι..  2,5 χρόνων 18 κιλά κ 97 ποντους) , άρχισα να το λιώνω με πιρούνι κ τρώει κανονικά μόνος του από 1,5 χρόνων..  το ίδιο θα προσπαθήσω και στο δεύτερο.. Αυτά!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! 

@Sol_10 περαστικα του! Λογικα θα ειναι καλυτερα σημερα αυριο ο μπεμπης σου. Μια χαρα θα ειναι κ τον Νοεμβριο η βαφτιση. Εγω εκλεισα με αρκετη εκπτωση τον φωτογραφο γιατι θα βαφτιστουμε σε εποχη που δεν εχουν πολλη δουλεια. Καλα μας εκατσε!

@February17 αυτο το καλο εχετε εσεις οι εμπειρες μαμαδες. Εχετε εναν μπουσουλα κ δεν αγχωνεστε τοσο. Θα δοκιμασω τα λαχανικα της να τα δωσω ετσι πατημενα μηπως φαει καλυτερα!

@fairy-mary μην ανησυχεις για τα βαρελακια. Αν θυμαμαι καλα η δικια σου ηταν κ προωρουλα αρα θεωρειται πιο μικρη απο τα δικαμας. Ποια ειναι η διορθωμενη ηλικιατης;

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλησπερα κοριτσια! 

@Sol_10 περαστικα του! Λογικα θα ειναι καλυτερα σημερα αυριο ο μπεμπης σου. Μια χαρα θα ειναι κ τον Νοεμβριο η βαφτιση. Εγω εκλεισα με αρκετη εκπτωση τον φωτογραφο γιατι θα βαφτιστουμε σε εποχη που δεν εχουν πολλη δουλεια. Καλα μας εκατσε!

@February17 αυτο το καλο εχετε εσεις οι εμπειρες μαμαδες. Εχετε εναν μπουσουλα κ δεν αγχωνεστε τοσο. Θα δοκιμασω τα λαχανικα της να τα δωσω ετσι πατημενα μηπως φαει καλυτερα!

@fairy-mary μην ανησυχεις για τα βαρελακια. Αν θυμαμαι καλα η δικια σου ηταν κ προωρουλα αρα θεωρειται πιο μικρη απο τα δικαμας. Ποια ειναι η διορθωμενη ηλικιατης;

Γεννησα 35η εβδομαδα, τωρα δε ξερω να σου πω ακριβως πως παει η διορθωμενη ηλικια θα σε γελασω.

Η παιδιατρος παντως απο το δευτερο μηνα μου ειχε πει πως εχει ξεπερασει την προωροτητα και συμπεριφερεται σα τελειομηνο μωρο.

Κοιτα δεν ειναι οτι δε γυρναει καθόλου, στα πλαγια γυρναει, αριστερα και δεξια ολη την ωρα απλα δεν εχει γυρισει απο ανασκελα μπρουμυτα και το αντιθετο.

Κανει δηλαδη τα 3/4 του βερελιου χαχαχα.

Με ελαχιστη βοηθεια μπορει να γυρίσει. 

 

  • Μου αρέσει 2

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε;

Έχω μια άσχετη ερώτηση, πότε περιπου σκέφτεστε  να βαφτισετε τα μπουμπούκια σας;

Καλησπέρα Κ απο μένα. Εμείς βαφτιστηκαμε 43 ημερών. Τσακ τσακ. Ένα γατάκι.

Ξεκινησαμε φρουτάκι Κ σμρ λαχανικά αλλά δε μπορώ να πω ότι τρώει. Αλλά δεν αγχώνομαι.Τον θηλάζω Κ τουλάχιστον είμαι σίγουρη ότι είναι χορτατος Αφού δε παραπονιέται. Εμάς προσπαθεί να μπουσουλισει. Παρατηρει με φοβερή προσήλωση τα αδέλφια του... Κάτι που με τρομάζει.... 

Έχω Κ Μια τενοντιτιδα στο Χέρι..χάπια δεν Μ δώσανε λόγω θηλασμού. Ένα νάρθηκα Ν φοράω Κ ξεκούραση..Ν μη κάνω τπτ λέει με το αριστερό χέρι...Κ εκεί γέλασαν και τα πατώματα...6 πάνες να αλλάξω μόνο αρχίζει ο πόνος...πως Ν ξεκουράστει το χέρι με 3 παιδιά Κ τόσες υποχρεώσεις....Αφήστε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Καλησπέρα Κ απο μένα. Εμείς βαφτιστηκαμε 43 ημερών. Τσακ τσακ. Ένα γατάκι.

Ξεκινησαμε φρουτάκι Κ σμρ λαχανικά αλλά δε μπορώ να πω ότι τρώει. Αλλά δεν αγχώνομαι.Τον θηλάζω Κ τουλάχιστον είμαι σίγουρη ότι είναι χορτατος Αφού δε παραπονιέται. Εμάς προσπαθεί να μπουσουλισει. Παρατηρει με φοβερή προσήλωση τα αδέλφια του... Κάτι που με τρομάζει.... 

Έχω Κ Μια τενοντιτιδα στο Χέρι..χάπια δεν Μ δώσανε λόγω θηλασμού. Ένα νάρθηκα Ν φοράω Κ ξεκούραση..Ν μη κάνω τπτ λέει με το αριστερό χέρι...Κ εκεί γέλασαν και τα πατώματα...6 πάνες να αλλάξω μόνο αρχίζει ο πόνος...πως Ν ξεκουράστει το χέρι με 3 παιδιά Κ τόσες υποχρεώσεις....Αφήστε. 

Να το χαιρεται το ονοματακι του!! Πραγματικα πως τα βγαζεις περα??? 3 παιδιά θα ηθελα να κανω και εγω αλλα πραγματικα δεν ξερω εαν θα τα καταφέρω! Ο αδερφος μου εχει και αυτος 3 και πραγματικα βλεπω πως ειναι και την νυφη μου την θαυμάζω οπως και εσενα! Ειναι τοσο δυσκολο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Πιαστηκε εντελως ο αυχενας μου τελικα. Χαλια μαυρα ουτε αγκαλια το παιδι δεν μπορω να παρω. Ευτυχως ειναι σημερα εδω ο συζυγος. Να δω ποτε θα περασει.

@oneira_glykaοπωςβλεπεις συμπασχω. Εισαι καθολου καλυτερα; Τα αλλα σου παιδια φορανε πανες; Κ η δικια μου δεν το εχει με το φαγητο, ακομη να θηλαζει θελει.

@Sol_10 ποσο χρονων εισαι; Σου ευχομαι να εκπληρωσεις το ονειρο σου κ να αποκτησεις οσα παιδακια θελεις! Εγω πλεον στα 37 ζητημα να κανω αλλο ενα χαχαχα! Θελω να ευχαριστηθω κ την μικρη μου πριν βαλω μπρος για αδερφακι.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου! Τελευταία μέρα διακοπών σήμερα....σνιφ σνιφ! Είμαι αχάριστη το ξέρω αλλά θέλω μερικές μέρες ακόμη! Συγχωρέστε με αλλά σας διάβασα μονορούφι και δεν θυμάμαι ποια ρωτάει τι οπολτε θα απαντήσω γενικά. 

Λοιπον στη θάλασσα η μικρή τρελαίνεται. Της αρέσει παρα πολύ. Πάμε πάντα απόγευμα που είναι ζεστό το νεράκι, φοράμε αντιηλιακό, πανα για πισίνα αδιάβροχη και καπελάκι. Δεν της φοράω μπλουζάκι γιατί εάν βραχεί και κολλάει πάνω της φοβαμαι ότι θα κρυώνει. Αμέσως μετά την ξεπλένω με καθαρό νεράκι που έχω σε μπουκάλι και βάζουμε καθαρή πανα και ξανά αντιηλιακό. Το μπουκάλι το έχω από την προηγούμενη μέρα στο αμάξι οπότε είναι πάντα ζεστό.

Για το φαγητό, στον ατμομαγειρα έχω κάνει και το κρεατακι αλλά το κόβω σε μικρά κομμάτια για να είμαι σίγουρη ότι θα βράσει καλά και το βάζω αρχικά μόνο του και μετά με τα λαχανικά. Όποτε έχω χρόνο προτιμώ να βράζω κρεατακι για δυο μέρες σε κατσαρολάκι και να έχω και ζωμό από το κρέας για λίγο περισσότερη νοστιμιά. Γενικά πάμε αρκετά καλά με το φαγητό αλλά έχουμε και πισωγυρίσματα. Δεν ακολούθησα πλήρως τις οδηγίες του παιδιάτρου και είμαι αρκετά ελαστική με το φαγητό. Της δίνω όσο θέλει χωρίς καμία πίεση και εάν πεινάσει συμπληρώνω με γάλα. Εδωσα με διχτάκι καρπούζι και της άρεσε πολύ. Επόμενη εισαγωγή το ζυμαρικό. Με το νερό δοκιμάστε να αλλάξετε ποτηράκι. Εμεις καταλήξαμε ότι το 360 είναι για να πίνουμε νερό και το άλλο σαν μπιμπερό με τη θηλή είναι για δάγκωμα! 

Με τα δόντια έχουμε αρχίσει και έχουμε πολύ μεγάλη ενόχληση πλέον. Την Τετάρτη πάμε παιδίατρο για το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας που είναι προαιρετικό αλλά αποφασίσαμε να το κάνουμε τελικά. 

Βαπτιση εμεις δεν θα κάνουμε. Κάναμε ονοματοδοσία και θα κάνουμε ένα μεγάλο πάρτυ για να το γιορτάσουμε. Το πότε  ακριβώς δεν έχουμε αποφασίσει. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Τι κανετε?

@evio περαστικα! Ελπιζω να συνελθεις γρηγορα ειναι δυσκολο να εχεις το μωρο κ να μη μπορεις να κουνηθείς. Εκτος τον αντρα σου εχεις καποια αλλη βοήθεια? 

@palmoira μου αρεσε πολυ η ιδέα του παρτυ για το ονομα. Επειδη κ εγω με τη βαφτιση δεν τρελαίνομαι αλλα ειναι τελεια ιδεα για να γνωστοποιήσεις το ονομα. Με τον ατμομαγειρα ξεκινησα κ εγώ χθες και μου αρεσε πολυ. Κανει γρήγορα τα λαχανικά κ ηταν κ νοστιμα. Οτι εμεινε το φαγαμε με τον αντρα μου κ ηταν σαν βελουτα σουπα χαχα. Επειδη καθημερινές ο μπομπιρας δεν με αφηνει να κουνηθω, αν κοβω τα λαχανικα την ωρα που κοιμαται και τα βαλω σε νερο στο ψυγειο μεχρι να τα βαλω στον ατμομαγειρα,χανουν τα θρεπτικα συστατικα τους? Κανα 2 ωρες δηλ.νωριτερα

Εμεις ξεκινησαμε χθες στερεα κοριτσια κ πηγε αρκετά καλα. Πατατα κολοκύθι κ καροτο εβαλα ο λιγο λαδακι. Σημερα θα βαλω κ λιγο λεμόνι. Ειχε πολυ πλακα η πρώτη αντιδραση τον τραβηξα με καμερα. Του άρεσε κ ηθελε αυτος να κραταει το κουταλι. Οταν έφαγε κανα 2 κουταλιες μετά πηρε το κουταλι κ ανοιξε μόνος το στομα του να το φαει. Φυσικα έγινε χαλια κ το έπιασε άγαρμπα εννοειται αλλα Χαιρομαι που βρηκε ενδιαφέρον το φαγητό. Η παιδίατρος μου είπε να δωσω 4 κουταλιες στο πρώτο γευμα 8 στο δευτερο κ μετα να συμπληρωνω με θηλασμό. Στο τριτο γευμα 16 κουταλιες κ μετα να δοκιμασω νερο. Δεν ξερω αν θα φαει τοσες. Εσεις τι οδηγίες έχετε κοριτσια?  Μου ειπε σε ενα μηνα θα εχουμε 3 γεύματα αλλα εγω αμφιβάλλω αν γίνει τοσο γρήγορα αυτο

Επισης κοριτσια με εχει κουρασει πολυ η ζεστη. Να φυγει το καλοκαιρι μετράω τις μερες. Οπου κ να παμε ψηνεται ο τοπος κ ο δικος μου ζεσταίνεται και ειναι πολυ ανησυχος. Με κλιματιστικό ολη μερα. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!

Τι κανετε?

@evio περαστικα! Ελπιζω να συνελθεις γρηγορα ειναι δυσκολο να εχεις το μωρο κ να μη μπορεις να κουνηθείς. Εκτος τον αντρα σου εχεις καποια αλλη βοήθεια? 

@palmoira μου αρεσε πολυ η ιδέα του παρτυ για το ονομα. Επειδη κ εγω με τη βαφτιση δεν τρελαίνομαι αλλα ειναι τελεια ιδεα για να γνωστοποιήσεις το ονομα. Με τον ατμομαγειρα ξεκινησα κ εγώ χθες και μου αρεσε πολυ. Κανει γρήγορα τα λαχανικά κ ηταν κ νοστιμα. Οτι εμεινε το φαγαμε με τον αντρα μου κ ηταν σαν βελουτα σουπα χαχα. Επειδη καθημερινές ο μπομπιρας δεν με αφηνει να κουνηθω, αν κοβω τα λαχανικα την ωρα που κοιμαται και τα βαλω σε νερο στο ψυγειο μεχρι να τα βαλω στον ατμομαγειρα,χανουν τα θρεπτικα συστατικα τους? Κανα 2 ωρες δηλ.νωριτερα

Εμεις ξεκινησαμε χθες στερεα κοριτσια κ πηγε αρκετά καλα. Πατατα κολοκύθι κ καροτο εβαλα ο λιγο λαδακι. Σημερα θα βαλω κ λιγο λεμόνι. Ειχε πολυ πλακα η πρώτη αντιδραση τον τραβηξα με καμερα. Του άρεσε κ ηθελε αυτος να κραταει το κουταλι. Οταν έφαγε κανα 2 κουταλιες μετά πηρε το κουταλι κ ανοιξε μόνος το στομα του να το φαει. Φυσικα έγινε χαλια κ το έπιασε άγαρμπα εννοειται αλλα Χαιρομαι που βρηκε ενδιαφέρον το φαγητό. Η παιδίατρος μου είπε να δωσω 4 κουταλιες στο πρώτο γευμα 8 στο δευτερο κ μετα να συμπληρωνω με θηλασμό. Στο τριτο γευμα 16 κουταλιες κ μετα να δοκιμασω νερο. Δεν ξερω αν θα φαει τοσες. Εσεις τι οδηγίες έχετε κοριτσια?  Μου ειπε σε ενα μηνα θα εχουμε 3 γεύματα αλλα εγω αμφιβάλλω αν γίνει τοσο γρήγορα αυτο

Επισης κοριτσια με εχει κουρασει πολυ η ζεστη. Να φυγει το καλοκαιρι μετράω τις μερες. Οπου κ να παμε ψηνεται ο τοπος κ ο δικος μου ζεσταίνεται και ειναι πολυ ανησυχος. Με κλιματιστικό ολη μερα. 

Και εμένα παρόμοιες οδηγίες μου έδωσε αλλά έχουμε ξεκινήσει περίπου 15 ημέρες και έχουμε δυο γεύματα. Νερό ξεκινήσαμε από την πρώτη μέρα αλλά μη φανταστείς ότι ήπιε από την πρώτη μέρα. Το τρίτο περιστασιακά γιατί το απόγευμα είμαστε θάλασσα. Στην Αθήνα θα μπούμε καλύτερα σε προγραμμα. Παντως είναι και ένας τρόπος απασχόλησης το φαγητό. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, palmoira είπε:

Και εμένα παρόμοιες οδηγίες μου έδωσε αλλά έχουμε ξεκινήσει περίπου 15 ημέρες και έχουμε δυο γεύματα. Νερό ξεκινήσαμε από την πρώτη μέρα αλλά μη φανταστείς ότι ήπιε από την πρώτη μέρα. Το τρίτο περιστασιακά γιατί το απόγευμα είμαστε θάλασσα. Στην Αθήνα θα μπούμε καλύτερα σε προγραμμα. Παντως είναι και ένας τρόπος απασχόλησης το φαγητό. 

Νερο με το εκπαιδευτικό ποτηρακι? Πως καταλαβαίνουν πως να πιουν απο εκει? Μου ειπε ειναι σημαντικό το νερο για να μη κανει δυσκοιλιότητα 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γεννησα 35η εβδομαδα, τωρα δε ξερω να σου πω ακριβως πως παει η διορθωμενη ηλικια θα σε γελασω.

Η παιδιατρος παντως απο το δευτερο μηνα μου ειχε πει πως εχει ξεπερασει την προωροτητα και συμπεριφερεται σα τελειομηνο μωρο.

Κοιτα δεν ειναι οτι δε γυρναει καθόλου, στα πλαγια γυρναει, αριστερα και δεξια ολη την ωρα απλα δεν εχει γυρισει απο ανασκελα μπρουμυτα και το αντιθετο.

Κανει δηλαδη τα 3/4 του βερελιου χαχαχα.

Με ελαχιστη βοηθεια μπορει να γυρίσει. 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου τι κάνεις; Εμείς θα βαφτίσουμε τον μπέμπη τον Οκτώβριο που θα είναι 7 μηνών..

Βαρελακια ούτε εμένα κάνει ακόμα αλλά κάνει όπως η μικρή σου γυρίζει στα πλάγια δεξιά αριστερά και από ανάσκελα μπρούμυτα..από μπρούμυτα ανάσκελα δεν το έχει βρει ακόμα χαχαχα

Στερεές πότε ξεκινάτε εσείς;


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Νερο με το εκπαιδευτικό ποτηρακι? Πως καταλαβαίνουν πως να πιουν απο εκει? Μου ειπε ειναι σημαντικό το νερο για να μη κανει δυσκοιλιότητα 

Ναι παρε δυο είδη ποτηράκια για να διαλέξει ποιο τον βολεύει. Την πρώτη μέρα εγώ της εδωσα με κουταλάκι για να δοκιμάσει και έπαιρνα μέσα από το ποτηράκι για να καταλάβει ότι εκεί μέσα είναι νερό 

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πιαστηκε εντελως ο αυχενας μου τελικα. Χαλια μαυρα ουτε αγκαλια το παιδι δεν μπορω να παρω. Ευτυχως ειναι σημερα εδω ο συζυγος. Να δω ποτε θα περασει.

@oneira_glykaοπωςβλεπεις συμπασχω. Εισαι καθολου καλυτερα; Τα αλλα σου παιδια φορανε πανες; Κ η δικια μου δεν το εχει με το φαγητο, ακομη να θηλαζει θελει.

@Sol_10 ποσο χρονων εισαι; Σου ευχομαι να εκπληρωσεις το ονειρο σου κ να αποκτησεις οσα παιδακια θελεις! Εγω πλεον στα 37 ζητημα να κανω αλλο ενα χαχαχα! Θελω να ευχαριστηθω κ την μικρη μου πριν βαλω μπρος για αδερφακι.

Εβιο μου περαστικά! Ευχομαι συντομα να σου περασει !! Ειμαι 26! Γι'αυτό και το σκεφτομαι για 3.. κ γενικά εχω μεγαλωσει σε μεγαλη οικογένια και ισως και αυτος ειναι ενας λογος παραπανω δεν ξερω! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...