Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Sol_10 είπε:

Να σου ζήσουν τ παιδακια σου και σου ευχομαι να εκπληρωσεις την επιθυμία σου!! Εμενα ναι ειναι το πρωτο μου και θα θελα συντομα πρωτα ο θεος να κανω και δευτερο!

Αλεξ μου το εχω αμελήσει η αληθεια ειναι και ακομα δεν το εχω παραγγείλει! Ομως ναι σαν το δικο σου θελω! Γενικα πως το βλεπεις? Αρεσει στην μικρη σου?  Εμενα αυτα τα γελακια 2 φορες τα εχει κανει μονο χαχα ειναι ομως απόλαυση! Τωρα οσο αφορα τα κακα εμενα του εχουν αλλαξει τελειως απο οταμ θηλαζα! Ειναι λιγο πιο πηχτα και εχει μεσα κατι σαν σπορια ασπρα να το πω?? Τα ειδε η παιδιατρος και μου ειπε πως ειναι φυσιολογικα! 

Της αρέσει  πολύ  την βάζω λίγο κάθε μέρα.  Στην αρχή καθόταν κάνα δεκάλεπτο,  τώρα κάθεται  πιο  πολύ.  Είναι πολύ άνετο,  και μαλακό το μαξιλαράκι ,  την βάζω στην 3 θέση ανακλισης κ σηκωνω κ το υποποδιο  να μην κρεμονται  τα ποδαράκια της και είναι σαν να αραζει  σε ξαπλωστρα  Χιχι...  Βασικά της αρέσει πολύ νομίζω που είναι ψηλά κ τα ελέγχει  όλα. Μετακινείται  κ εύκολα  στο σπίτι  με τα ροδακια. Ήθελα  να σε ρωτήσω  πως το χρησιμοποιείς εσύ. 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Της αρέσει  πολύ  την βάζω λίγο κάθε μέρα.  Στην αρχή καθόταν κάνα δεκάλεπτο,  τώρα κάθεται  πιο  πολύ.  Είναι πολύ άνετο,  και μαλακό το μαξιλαράκι ,  την βάζω στην 3 θέση ανακλισης κ σηκωνω κ το υποποδιο  να μην κρεμονται  τα ποδαράκια της και είναι σαν να αραζει  σε ξαπλωστρα  Χιχι...  Βασικά της αρέσει πολύ νομίζω που είναι ψηλά κ τα ελέγχει  όλα. Μετακινείται  κ εύκολα  στο σπίτι  με τα ροδακια. Ήθελα  να σε ρωτήσω  πως το χρησιμοποιείς εσύ. 

Ααααα ωραια!! Πρεπει να το παραγγειλω και εγω επιτελους να δω αντιδράσεις χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Να σου ζήσουν τ παιδακια σου και σου ευχομαι να εκπληρωσεις την επιθυμία σου!! Εμενα ναι ειναι το πρωτο μου και θα θελα συντομα πρωτα ο θεος να κανω και δευτερο!

Αλεξ μου το εχω αμελήσει η αληθεια ειναι και ακομα δεν το εχω παραγγείλει! Ομως ναι σαν το δικο σου θελω! Γενικα πως το βλεπεις? Αρεσει στην μικρη σου?  Εμενα αυτα τα γελακια 2 φορες τα εχει κανει μονο χαχα ειναι ομως απόλαυση! Τωρα οσο αφορα τα κακα εμενα του εχουν αλλαξει τελειως απο οταμ θηλαζα! Ειναι λιγο πιο πηχτα και εχει μεσα κατι σαν σπορια ασπρα να το πω?? Τα ειδε η παιδιατρος και μου ειπε πως ειναι φυσιολογικα! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Κ εσύ να το χαίρεσαι το δικό σου.. Μια χαρά προλαβαίνεις κ εσύ να τα κάνεις... :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω τη γνωμη σας για κατι. Η παιδιατρος μου ειπε πως σε ενα μηνα θα εχουμε καθιερώσει 3 γεύματα φρουτα-λαχανικα-φρουτα και ο θηλασμος θα περιοριστεί μονο πρωι βραδυ.  Εμενα μου φανηκε εντελώς παραξενο γιατί ξερω πως η βασικη τροφη του βρεφους είναι το γαλα μμεχρι  το 1ο ετος. Εσας τι σας έχουν πει?

@vikib μου επειδη γνωριζεις αρκετα πανω στο θεμα αν εχεις χρονο πες μου τη γνωμη σου


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Κοριτσια θελω τη γνωμη σας για κατι. Η παιδιατρος μου ειπε πως σε ενα μηνα θα εχουμε καθιερώσει 3 γεύματα φρουτα-λαχανικα-φρουτα και ο θηλασμος θα περιοριστεί μονο πρωι βραδυ.  Εμενα μου φανηκε εντελώς παραξενο γιατί ξερω πως η βασικη τροφη του βρεφους είναι το γαλα μμεχρι  το 1ο ετος. Εσας τι σας έχουν πει?

@vikib μου επειδη γνωριζεις αρκετα πανω στο θεμα αν εχεις χρονο πες μου τη γνωμη σου

Γεια σου νικολ! Εφτασε κιολας η ωρα για στερεες; 

Δλδ θελει ανα 10μερες να προσθετεις κ ενα γευμα; 

Θα μπορουσες απλα να δωσεις το πρωτο, μετα απο 15μερες το δευτερο κ τριτο 8-10μ(εγω εδωσα στον ενατο, κ ο παπαβεντσης νομιζω μετα τον 8ο το εχει) 

Γαλα πρωι-βραδυ θα επινε αν εδινες φορμουλα, που κ παλι καποια μωρακια θελουν πιο συχνα. Αν σκεφτουμε οτι ο θηλασμος δ ειναι μονο τροφη, εσυ θα προσφερεις το γευμα των στερεων αλλα θα συνεχιζεις να θηλαζεις ελευθερα οποτε κ οσο θελει

Δωσε τα γευματα καμια ωρα μετα απο θηλασμο, να μην εχει μολις πιει, αλλα πριν αρχισει να πειναει πολυ

Εχει πολυ ωραιο βιβλιο για την διατροφη ο παπαβεντσης, αλλα κ στο ιντερνετ εχει αρκετα να διαβασεις στη σελιδα του

Θα βαλω μετα κ ενα λινκ που εχεις τις νεες οδηγιες του υπουργειου, αλλα μπορει να αργησει

https://parents.org.gr/forum/topic/89563-systaseis-gia-tin-eisagogi-stereon-trofon-ston-1o-chrono-tis-zois-ypoyrgeio-ygeias-2018/

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vikib είπε:

Γεια σου νικολ! Εφτασε κιολας η ωρα για στερεες; 

Δλδ θελει ανα 10μερες να προσθετεις κ ενα γευμα; 

Θα μπορουσες απλα να δωσεις το πρωτο, μετα απο 15μερες το δευτερο κ τριτο 8-10μ(εγω εδωσα στον ενατο, κ ο παπαβεντσης νομιζω μετα τον 8ο το εχει) 

Γαλα πρωι-βραδυ θα επινε αν εδινες φορμουλα, που κ παλι καποια μωρακια θελουν πιο συχνα. Αν σκεφτουμε οτι ο θηλασμος δ ειναι μονο τροφη, εσυ θα προσφερεις το γευμα των στερεων αλλα θα συνεχιζεις να θηλαζεις ελευθερα οποτε κ οσο θελει

Δωσε τα γευματα καμια ωρα μετα απο θηλασμο, να μην εχει μολις πιει, αλλα πριν αρχισει να πειναει πολυ

Εχει πολυ ωραιο βιβλιο για την διατροφη ο παπαβεντσης, αλλα κ στο ιντερνετ εχει αρκετα να διαβασεις στη σελιδα του

Θα βαλω μετα κ ενα λινκ που εχεις τις νεες οδηγιες του υπουργειου, αλλα μπορει 

Σε ευχαριστώ πολυ Βικυ μου!Ναι ξεκινήσαμε στερεα,αρχες Σεπτεμβρίου κλείνουμε τον 6ο. Ηταν ετοιμος ο δικός μου είναι πολυ λιχούδης και το πρώτο γεύμα με τα λαχανικα το δεχτηκε καλα.  Το πηρα το βιβλιο του Παπαβεντση. Απλα μου φανηκε πολυ αποτομο απο εκει που εχω σχεδον 12 θηλασμούς τη μερα να το κανω 2. Δεν μου φανηκε λογικο και θα ηθελα να γινει σταδιακα η διαδικασία. Η παιδίατρος μου ειπε αφου δεχτηκε το πρώτο γεύμα μεσα σε 4 μερες να προσθέσω το δεκατιανο και μετα αν το δεχτει,σε 5 μέρες το απογευματινό. Αλλα θα το συζητήσω μαζι της να τον παω πιο σταδιακά.  Θα δω κ τις οδηγιες που εβακες σε ευχαριστώ πολυ! 

 
  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Just now, Nicol_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ Βικυ μου!Ναι ξεκινήσαμε στερεα,αρχες Σεπτεμβρίου κλείνουμε τον 6ο. Ηταν ετοιμος ο δικός μου είναι πολυ λιχούδης και το πρώτο γεύμα με τα λαχανικα το δεχτηκε καλα.  Το πηρα το βιβλιο του Παπαβεντση. Απλα μου φανηκε πολυ αποτομο απο εκει που εχω σχεδον 12 θηλασμούς τη μερα να το κανω 2. Δεν μου φανηκε λογικο και θα ηθελα να γινει σταδιακα η διαδικασία. Η παιδίατρος μου ειπε αφου δεχτηκε το πρώτο γεύμα μεσα σε 4 μερες να προσθέσω το δεκατιανο και μετα αν το δεχτει,σε 5 μέρες το απογευματινό. Αλλα θα το συζητήσω μαζι της να τον παω πιο σταδιακά.  Θα δω κ τις οδηγιες που εβακες σε ευχαριστώ πολυ! 

 

Νικολ μου εμενα η δικια μου ναι μεν μου ειπε να βαλω 3 γευματα μπαμ μπαμ αλλα δεν μου εθεσε οριο στους θηλασμους. Εδω λιγες κουταλοες τρωει κ ηδη πρηζεται αρκετα το στηθος μου. Γινεται απο την πληρη γαλουχια να παμε σε δυο θηλασμους; Θα παθουμε καμια μαστιτιδα. Και φυσικα ειναι κ οι οδηγιες του υπουργειου που λενε πολυ σωστα οτι τα μωρα ππυ θηλαζουν συνεχιζουν ανεμποδιστο θηλασμο. Συζητα το ξανα μαζι της, μου φαινονται εντελως λαθος οι οδηγιες της.

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει κ η evio, απο 12θηλασμους δ θα πεσεις στους 2,κ μαλιστα σε εναν μηνα. Αν το μωρο συνεχιζει να θελει 12,συνεχιζετε.μπορει να μειωσει σε 8 πχ. Οι νυχτερινοι θα μεινουν για παραδειγμα

Εγω γρηγοροτερα απο 7-10μερες δ θα εβαζα δευτερο γευμα, κ απογευματινο πριν τον 8ο.αλλα κ να τα βαλεις, δ θα κοψεις εσυ θηλασμους, μονο αν δ ζηταει το μωρο

Λογω ζεστης κ ηλικιας την ημερα μπορεις να του πρισφερεις ανα 3ωρο αλλα οχι κοντα στα γευματα

Μπραβο που τα πατε καλα με τις στερεες! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!! 

Εμεις δεν την γλυτώσαμε την βρογχιτιδα δυστυχως.  Χθες βραδυ μου ανεβασε πυρετο και σημερα ..τον πηγα γιατρο και ευτυχως ειναι στην αρχη ακομα..μου εδωσε αντιβιωση και εισπνοές.  Ειμαι να σκάσω πραγματικα.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sol_10 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! 

Εμεις δεν την γλυτώσαμε την βρογχιτιδα δυστυχως.  Χθες βραδυ μου ανεβασε πυρετο και σημερα ..τον πηγα γιατρο και ευτυχως ειναι στην αρχη ακομα..μου εδωσε αντιβιωση και εισπνοές.  Ειμαι να σκάσω πραγματικα.

Καλησπερα σολ μου!  Περαστικά σας! Πως εγινε? Τι συμπτώματα ειχε? Σε καταλαβαίνω απολυτα,υπομονη και θα περάσει ❤

@evio πως εισαι με τον αυχενα σου καλυτερα?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! 

Εμεις δεν την γλυτώσαμε την βρογχιτιδα δυστυχως.  Χθες βραδυ μου ανεβασε πυρετο και σημερα ..τον πηγα γιατρο και ευτυχως ειναι στην αρχη ακομα..μου εδωσε αντιβιωση και εισπνοές.  Ειμαι να σκάσω πραγματικα.

Καλησπέρα Σολ. 

Τι συμπτώματα είχε? Εμένα στις 19 Αυγούστου είχε μυξες πολλές και μετ έγιναν φλεματα. Παρεμπιπτόντως τον 15 Αύγουστο την βαφτίσα τη ζουζουνα μου και μετά από 3 μέρες είχε γκρίνια όπου 19 μου έκανε ολ αυτ που σου είπα 21 μου έσκασε δόντι κι τωρ έχει φλεμα ακόμη. 

Την άκουσε 2 φορές η παιδίατρος και μου είπε ότι δν έχει ακροαστικα ακόμη και μπορεί να μου κρυωσε στη βάφτιση. Μου είπε να κανω όρο και χτυπήματα κια στη πλάτη για να ξεκολλαει κανένα φλεμα όπου θα βγει η με εμετό ή στα κακά της. 

Εμάς μας έμεινε φλεμα κι πολύ λίγο ρουθιυνισμα πίσω στη μύτη αλλά δν έχει μύξα ρε σι. 

Εσένα τι σου είπε? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! 

Εμεις δεν την γλυτώσαμε την βρογχιτιδα δυστυχως.  Χθες βραδυ μου ανεβασε πυρετο και σημερα ..τον πηγα γιατρο και ευτυχως ειναι στην αρχη ακομα..μου εδωσε αντιβιωση και εισπνοές.  Ειμαι να σκάσω πραγματικα.

Περαστικα σας την περασαμε κ εμεις 2μηνων ακριβως με αντιβιωση και εισπνοες! Θα περασει υπομονηη!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλησπερα σολ μου!  Περαστικά σας! Πως εγινε? Τι συμπτώματα ειχε? Σε καταλαβαίνω απολυτα,υπομονη και θα περάσει ❤

@evio πως εισαι με τον αυχενα σου καλυτερα?

Νικολ μου ευχαριστω πολυ! Ξεκινησαμε με μυξουλες και την Παρασκευή που τον πηγα στην γιατρο ειχε μονο ρινιτιδα! Εγω τπυ εβαζα συνεχεια ορο οπως μου ειπε η γιατρος και χθες βραδυ μου εκανε πυρετο! Επισης εχει κ λιγο βηχα!

πρίν από 56 λεπτά , Xrysasid είπε:

Καλησπέρα Σολ. 

Τι συμπτώματα είχε? Εμένα στις 19 Αυγούστου είχε μυξες πολλές και μετ έγιναν φλεματα. Παρεμπιπτόντως τον 15 Αύγουστο την βαφτίσα τη ζουζουνα μου και μετά από 3 μέρες είχε γκρίνια όπου 19 μου έκανε ολ αυτ που σου είπα 21 μου έσκασε δόντι κι τωρ έχει φλεμα ακόμη. 

Την άκουσε 2 φορές η παιδίατρος και μου είπε ότι δν έχει ακροαστικα ακόμη και μπορεί να μου κρυωσε στη βάφτιση. Μου είπε να κανω όρο και χτυπήματα κια στη πλάτη για να ξεκολλαει κανένα φλεμα όπου θα βγει η με εμετό ή στα κακά της. 

Εμάς μας έμεινε φλεμα κι πολύ λίγο ρουθιυνισμα πίσω στη μύτη αλλά δν έχει μύξα ρε σι. 

Εσένα τι σου είπε? 

Καλησπερα!! Εμενα ειχε λιγες μυξουλες και λιγο βηχα πριν μια εβδομαδα περιπου . Κ χθες μου ανεβασε πυρετο ..σημερα το πρωι που ειχε ανεβασει παλι τον πηγα στην γιατρο και μου ειπε πως ειναι αρχη βρογχιτιδας! Οποτε μου εδωσε εισπνοες και αντιβιωση!

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Περαστικα σας την περασαμε κ εμεις 2μηνων ακριβως με αντιβιωση και εισπνοες! Θα περασει υπομονηη!!!

Σ ευχαριστω πολυ! Πυρετο σου εκανε εσενα? Πωπω εσενα ηταν ακομα πιο μικρό. 

Link to comment
Share on other sites

@Sol_10 περαστικα του κοριτσι μου. Ησουν επιφυλακτικη κιολας με το κρυολογημα λες κ ηξερες τι θα επακολουθουσε... Εκανε πολυ πυρετο ο μικρουλης; Φανταζομαι το αγχος σου, σιγουρα η πρωτη φορα ειναι απο τις πιο αγχωτικες.

@Nicol_ καλουτσικα ειμαι ευτυχως ο πονος κρατησε μια μερα. Ακομη εχω ομως ιλιγγους οχι με το παραμικρο ομως οπως τις πρωτες μερες. Ειναι βαρια μωρε η μικρη κ ολη μερα αγκαλια παει το συστημα κλαταρε. Ελπιζω εσυ να την βγαλεις καθαρη :mrgreen:

@Xrysasid περαστικα κ στη δικια σου κ να την χαιρεστε με το ονομα! Τελικα ηταν απο κρυωμα ή απο το δοντι;


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...