Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Vasoth. είπε:

Κορίτσια εσείς με τις φρουτοκρεμες πείτε κανένα καλό συνδυασμό δοκιμασμένο εκτός από το κλασσικό μπανάνα μήλο αχλάδι.

Επίσης @ΒαλεντιναΧρηστος εσύ που χρησιμοποιείς τις lupilou θυμάσαι πιο νούμερο επερνες όταν ησασταν γυρω στα 5 κιλά?το 2 μου φαίνεται τη στενεύει της κάνει σημαδακια στα μπουκάλια αλλά το 3 μου φαίνεται πολύ μεγαλο

Σόρρυ που πετάγομαι, εμείς τώρα 7κιλα  κ βάζουμε το 4.. Γτ το 3 ήταν λίγο στενό.. :shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Το 2επερνα κοριτσι μ γυρω στα 5.800 πηγαμε στο 3αλλα το γυριζα απο πανα λιγοοο!! Αν την αφηνει σημαδακια στα μπουτακια θελει μεγαλυτερο νουμερο κ ας το γυρνας!!! Επισης καρπουζι με μηλο πεπονι με αχαδι κ ροδακινο σε φρουτοκρεμα!!!

 

Just now, FifitsaReal είπε:

Μπανάνα -νεκταρίνι και ακτινίδιο με αχλάδι και δυο-τρεις χουρμαδες 

 

Just now, February17 είπε:

Σόρρυ που πετάγομαι, εμείς τώρα 7κιλα  κ βάζουμε το 4.. Γτ το 3 ήταν λίγο στενό.. :shock:

Σας ευχαριστώ για τις ιδέες θα τις δοκιμάσουμε όλες. Για τις πάνες ιδανικά θα θέλαμε κάτι ανάμεσα στο 2 κ στο 3 χαχα!Αλλά πήρα το 3 τώρα κ ας της είναι λίγο μεγάλο από το να τη στενεύει το γυρνάω κ εγώ από πάνω πάντως είναι διαφορετικές μέσα το 2 από το 3 δε ξέρω γιατί ίσως επειδή δεν έχει τη γραμμη για τα τσισα?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Κορίτσια εσείς με τις φρουτοκρεμες πείτε κανένα καλό συνδυασμό δοκιμασμένο εκτός από το κλασσικό μπανάνα μήλο αχλάδι.

Επίσης @ΒαλεντιναΧρηστος εσύ που χρησιμοποιείς τις lupilou θυμάσαι πιο νούμερο επερνες όταν ησασταν γυρω στα 5 κιλά?το 2 μου φαίνεται τη στενεύει της κάνει σημαδακια στα μπουκάλια αλλά το 3 μου φαίνεται πολύ μεγαλο

Γεια σου βασω μπορεις να της φτιαξεις  με πεπονι νεκταρινια η ροδακινα αχλαδι και μηλο και μπανανα. Γίνετε πολυ ωραια νόστιμη. Εγώ της εκανα και με πολλα φρουτα οπως ειναι η αμιτα μοσιον ειδα τα φρουτα και οσα ειχα της τα εβαλα και ειχε γευσει αμιτα. Εχεις καταλαβει σε τι εχει προτιμήσει να της βαζεις πιο πολυ απο αυτο. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Γεια σου βασω μπορεις να της φτιαξεις  με πεπονι νεκταρινια η ροδακινα αχλαδι και μηλο και μπανανα. Γίνετε πολυ ωραια νόστιμη. Εγώ της εκανα και με πολλα φρουτα οπως ειναι η αμιτα μοσιον ειδα τα φρουτα και οσα ειχα της τα εβαλα και ειχε γευσει αμιτα. Εχεις καταλαβει σε τι εχει προτιμήσει να της βαζεις πιο πολυ απο αυτο. 

Θα το δοκιμάσω κ αυτό μου φαίνεται καλό. Γενικά δε τρελαίνεται για την κρέμα γι αυτο θέλω να της δοκιμασω κ κάτι άλλο σ ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Θα το δοκιμάσω κ αυτό μου φαίνεται καλό. Γενικά δε τρελαίνεται για την κρέμα γι αυτο θέλω να της δοκιμασω κ κάτι άλλο σ ευχαριστώ πολύ 

Να την δοκιμαζεις πριν της την δωσεις αν δεν αρεσει σε εσενα ουτε η μικρη δεν θα τι φάει. Τα αχλαδια να προσεξεις να εχουν γινει καλα να μην ειναι αυτα με φαρμακα γιατι δεν τριβονται και μενουν ολο κομματια σκληρα και δεν τους αρεσει καθόλου. Ειναι μια ποικιλια αχλαδιων εποχης τωρα τα λενε κοντουλες ειναι μικρούλια αλλα νοστιμα δοκιμασε τα. Και η μπανανα νοστιμιζει πολυ την κρεμα κανε δοκιμες και θα το βρεις ετσι καναμε όλες. Φαγητο τρωτε τι αρέσει; 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Να την δοκιμαζεις πριν της την δωσεις αν δεν αρεσει σε εσενα ουτε η μικρη δεν θα τι φάει. Τα αχλαδια να προσεξεις να εχουν γινει καλα να μην ειναι αυτα με φαρμακα γιατι δεν τριβονται και μενουν ολο κομματια σκληρα και δεν τους αρεσει καθόλου. Ειναι μια ποικιλια αχλαδιων εποχης τωρα τα λενε κοντουλες ειναι μικρούλια αλλα νοστιμα δοκιμασε τα. Και η μπανανα νοστιμιζει πολυ την κρεμα κανε δοκιμες και θα το βρεις ετσι καναμε όλες. Φαγητο τρωτε τι αρέσει; 

 

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές όλες σας ναι τα δοκιμάζω πρώτα φαγητό θα ξεκινήσουμε αύριο πατάτα μετά πατάτα κολοκύθι κ μετά θα προσθέσουμε κ καρότο ανά δύο μέρες δοκιμές κ μετά ελεύθερο κ σε μια εβδομάδα θα μπούμε κ στο κρέας. Δε θυμάμαι ποια κοπέλα μου είπε για την κρέμα motion Μεγάλη επιτυχία είχε την δοκιμάσαμε σήμερα με όσα είχα σας ευχαριστώ πολύ κ παλι

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πως τα πάτε? 

Εμείς αρκετη γκρίνια, ξυπνούσε το βραδυ ανα μια ωρα.και χθες έφαγε ελαχιστα τα λαχανικα

 Ισως τον ενοχλούν τα ουλα του.

Να σας ρωτησω κρεας ποτε σας είπε ο παιδίατρος οτι θα ξεκινήσετε? 

@Sol_10 πως παει ο μικρούλης? 

  • Λυπημένη/-ος 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές όλες σας ναι τα δοκιμάζω πρώτα φαγητό θα ξεκινήσουμε αύριο πατάτα μετά πατάτα κολοκύθι κ μετά θα προσθέσουμε κ καρότο ανά δύο μέρες δοκιμές κ μετά ελεύθερο κ σε μια εβδομάδα θα μπούμε κ στο κρέας. Δε θυμάμαι ποια κοπέλα μου είπε για την κρέμα motion Μεγάλη επιτυχία είχε την δοκιμάσαμε σήμερα με όσα είχα σας ευχαριστώ πολύ κ παλι

Το κολοκυθι θα βγάλει περιεργη γευση δεν της δινεις πρωτα καροτο με τι πατατα μην το παρει στραβα και στα φτύνει και η κολοκυθα η πορτοκαλι τι νοστιμιζει αλλα δεν νομιζω να βρεις τωρα περασε η εποχη της. Εγω σου ειπα για την κρέμα μοσιον ειδες τι ωραια. Μην ευχαριστεις ολες ειμαστε εδω για να βοηθαει η μια την άλληχαρα μας!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια πως τα πάτε? 

Εμείς αρκετη γκρίνια, ξυπνούσε το βραδυ ανα μια ωρα.και χθες έφαγε ελαχιστα τα λαχανικα

 Ισως τον ενοχλούν τα ουλα του.

Να σας ρωτησω κρεας ποτε σας είπε ο παιδίατρος οτι θα ξεκινήσετε? 

@Sol_10 πως παει ο μικρούλης? 

Νικολ μου ευτυχως σημερα βελτιώθηκε λιγο η κατάσταση.  Απο καθε 3 ωρες π ανεβαζε πυρετο σημερα μου ανεβασε 2 φορες . Τωρα περιμενω να δω  και το βραδυ . Απόψε κλεινει το 3ο 24ωρο οποτε ευχομαι να μην ανεβασει αλλο.. και απο μυξουλες παμε καλυτερα οποτε μπορεσε κ εφαγε λιγο παραπανω.  Νικολ πραγματικα πως αντεχεις? Εμεις 3 βράδια ειναι ανήσυχος και κοιμαμαι ορθια κ εγω κ ο αντρας μου. Ας μην πω για τα χαπια για την διακοπή γαλουχιας που μου φερνουν φοβερη υπνηλία και ατονια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Την αποστείρωση ποτέ την σταματάμε; Από ότι ξέρω όταν ξεκινήσει το φαγητό. Το θηλαστρο που βγάζω το γάλα δεν πρέπει όμως να το αποστείρωνω και αργότερα;

Εμενα Μου ειπε η παιδιατρος τωρα στον 5ο να αποστειρωνω 1 φορα την εβδομαδα και μετα να το σταματησω. 

Για το θηλαστρο δε ξερω να σου πω.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες! Κοριτσια καταλαβα οτι μαλλον η δικια μου αηδιαζει με τα αλεσμενα. Χτες ετρωγα νεκταρινι κ το τραβαγε απο τα χερια κου κ το εβαζε στο στοματακι της ολο λαχταρα. Ενω στην φρουτοκρεμα ετσι κ βαλω λιγο παραπανω κανει σαν να ξινιζεται... Αλλα ειναι πολυ μικρουλα να φαει κομματακια ισως αμα επιμεινω να τα συνηθισει τα αλεσμενα, δεν ξερω. Τα λαχανικα το ιδιο, θα δοκιμασω πατημενα με πηρουνι να δω. Κατα τα αλλα οταν εχει καλη διαθεση ειναι πολυ νουμερο, μας κανει κ γελαμε πολυ.

@Nicol_ πως κοιμηθηκατε σημερα;

@Sol_10 ωραια να δεις σημερα θα ειναι απυρετος! Κανει κ εισπνοες;

@Xioni την αππστειρωση την σταματαμε οταν ξεκινανε τις τροφες. Το θηλαστρο επειδη εχει σημεια που μπορει να μαζευτει γαλα κ να δημιουργηθουν μικροβια εγω θα συνεχιζα να το αποστειρωνω. Αλλα ρωτα κ τον παιδιατρο.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια

@Sol_10 μου δεν αντεχω..πολλες φορες είμαι υπο κατάρρευση και σωματικα κ ψυχολογικα.

Χθες παλι χαλια ύπνος. Νομιζω τον ενοχλούν πολυ τα ουλα οποτε ολο το βραρυ στριφογυρναει κ κλαψουριζει. Θηλαζουμε κ μετα δεν μπορει να κοιμηθεί παλι και χρειαζεται αγκαλιά κ βολτα κατι το οποίο με έχει επιβαρυνει πολυ επειδη ολη μερα τον εχω αγκαλια και το βράδυ με πονάει η μεση μου. Οποτε αν τον εχω κ τα βραδια περα δωθε δεν με βλεπω καλα. Χθες το βραδυ σηκωσα τον αντρα μου γιατι πραγματικα δεν αντεχα να τον κουβαλαω. Νιώθω πολυ κουρασμενη κ πιασμενη παντού.  Εσείς @evio κοιμαστε?

Με τα αλεσμενα εμενα ξεκινησε καλα αλλα αρχισε να τα βαριέται κ να μου κανει νερα.Θέλω να βαλω και καποιο αλλο λαχανικό αλλα η παιδίατρος μου ειπε να εχω μονο πατάτα καροτο κολοκυθι για ενα μήνα, αλλα πιστευω θα τα βαρεθει ο μικρος. Εσεις τι αλλο βάζετε? 

  • Λυπημένη/-ος 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα @Nicol_μου! Χτες εβγαλα το κολοκυθακι κ εβαλα φασολακι. Σκατα ουτε ετσι το εφαγε κ στο νερο που βραζει ειχα βαλει κ κρεμμυδι. Αυριο θα κανω γλυκοπατατα-καροτο κ ντοματα. Γιατι να τρωει μονο αυτα ο μικρος; Υποτιθεται οτι τωρα πρεπει να δοκιμασουν πραγματα διαφορα.

Τοσο χαλια ο υπνος του ε; Να πω μια βλακεια; Μηπως να δωσεις λιγο ντεπον να δεις αμα ανακουφιστει; Η δικια μου κοιμαται καλουτσικα τωρα στο κρεβατι μαζι μου. Βρισκει το στηθος μονη της κ δεν με πολυξυπναει. Ξανακοιμαται γρηγορα ευτυχως. Γενικα παμε πολυ καλα απο θεμα γκρινιας.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα @Nicol_μου! Χτες εβγαλα το κολοκυθακι κ εβαλα φασολακι. Σκατα ουτε ετσι το εφαγε κ στο νερο που βραζει ειχα βαλει κ κρεμμυδι. Αυριο θα κανω γλυκοπατατα-καροτο κ ντοματα. Γιατι να τρωει μονο αυτα ο μικρος; Υποτιθεται οτι τωρα πρεπει να δοκιμασουν πραγματα διαφορα.

Τοσο χαλια ο υπνος του ε; Να πω μια βλακεια; Μηπως να δωσεις λιγο ντεπον να δεις αμα ανακουφιστει; Η δικια μου κοιμαται καλουτσικα τωρα στο κρεβατι μαζι μου. Βρισκει το στηθος μονη της κ δεν με πολυξυπναει. Ξανακοιμαται γρηγορα ευτυχως. Γενικα παμε πολυ καλα απο θεμα γκρινιας.

Έχω διαβάσει ότι μια τροφή μέχρι να την αποδεχθεί το μωρό πρέπει να προσπαθήσεις 8-10 φορές.

Και εγώ θεωρώ ότι πρέπει να συνεχίζω να αποστείρωνω το θηλαστρο.

Εμένα μου είπε να ξεκινήσω στο 5ο τις τροφές. Από εχτές πάντως πεινάει συνέχεια ο μικρός και στήθος θέλει μόνο πριν κοιμηθεί και όταν ξυπνήσει την νύχτα και το πρωί. Μετά μου κάνει νούμερα και θέλει μπουκάλι.

Και με το μπουκάλι πάλι πεινάει συχνά. Συνήθως του κάνω 120 μλ και στην 1 και μισή ώρα πεινάω πάλι. Είναι και 9,5 κιλά ο μπόμπιρας. 

Ελπίζω με το φαγητό σιγά σιγά να χορτάσει. Πόσο πια θα πάει σε κιλά; Αν συνεχίσει έτσι σε λίγο δεν θα μπορώ να το σηκώνω!!!! Και μέχρι να μπουσουλισει έχουμε καιρό. Βέβαια είναι πολύ δραστήριος και είναι και ψηλό μωρό αλλά είναι πάνω από τις καμπύλες στα κιλά

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...