Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

16 ώρες πρίν, evio είπε:

Αυτο το θεμα με τα γαλατα δεν το κατεχω αλλα δωσε λιγο χρονο κ αμα δεν επανελθει ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου. Σκεφτομαι ποσο ζορικο ηταν αυτο το θεμα στην εγκυμοσυνη κ ποσο ασχημο ειναι να το περνανε μια σταλια ανθρωπακια. Λαδι ωμο βαζεις στο φαγητο;

Καλησπέρα κορίτσι μου. Ναι βάζω λαδάκι. Σήμερα έκανε σχηματισμενα 2 φορές, μέτρια κένωση πιο μαλακά όχι σκληρά αντε να δούμε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια τι κανετε? Εμεις με το φαγητο χαλια παλι ελαχιστα έφαγε. Το σαβ/κο ξεκιναω κρεας μηπως νοστιμισει κ τρωει περισσότερο.  Εμενα ξυνεται με μανια στο λαιμο κ στο αυτι κ εχει κανει δερματιτιδα και γρατσουνιές. Η παιδιατρος ειπε είναι απο τα ουλα του. Σημερα κοιμήθηκε ελαχιστα μεσα στη μερα κ ειχε πολυ ανησυχία.  Χθες του εδωσα ντεπον αλλα δεν εκανε πολλα..

Κορίτσια εμενα το ταρζανακι μου δεν φαντάζεστε τι εκανε,εμαθε να καθεται μονος του! Γυριζει μπρούμυτα σηκωνει ψηλα πωπω και πόδια και γερνει προς τα πισω κ καθεται! Σημερα στην κουνια ολο καθιστο τον έβρισκα επαθα πλακα. Κουτουλαει στα καγκελα πολλες φορες και πήραμε παρκο για να ειμαι ήσυχη  αλλα περιμένουμε κ στρωμα

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Κορίτσια τι κανετε? Εμεις με το φαγητο χαλια παλι ελαχιστα έφαγε. Το σαβ/κο ξεκιναω κρεας μηπως νοστιμισει κ τρωει περισσότερο.  Εμενα ξυνεται με μανια στο λαιμο κ στο αυτι κ εχει κανει δερματιτιδα και γρατσουνιές. Η παιδιατρος ειπε είναι απο τα ουλα του. Σημερα κοιμήθηκε ελαχιστα μεσα στη μερα κ ειχε πολυ ανησυχία.  Χθες του εδωσα ντεπον αλλα δεν εκανε πολλα..

Κορίτσια εμενα το ταρζανακι μου δεν φαντάζεστε τι εκανε,εμαθε να καθεται μονος του! Γυριζει μπρούμυτα σηκωνει ψηλα πωπω και πόδια και γερνει προς τα πισω κ καθεται! Σημερα στην κουνια ολο καθιστο τον έβρισκα επαθα πλακα. Κουτουλαει στα καγκελα πολλες φορες και πήραμε παρκο για να ειμαι ήσυχη  αλλα περιμένουμε κ στρωμα

Ωωωω μπράβο ο αντρακος!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Κορίτσια τι κανετε? Εμεις με το φαγητο χαλια παλι ελαχιστα έφαγε. Το σαβ/κο ξεκιναω κρεας μηπως νοστιμισει κ τρωει περισσότερο.  Εμενα ξυνεται με μανια στο λαιμο κ στο αυτι κ εχει κανει δερματιτιδα και γρατσουνιές. Η παιδιατρος ειπε είναι απο τα ουλα του. Σημερα κοιμήθηκε ελαχιστα μεσα στη μερα κ ειχε πολυ ανησυχία.  Χθες του εδωσα ντεπον αλλα δεν εκανε πολλα..

Κορίτσια εμενα το ταρζανακι μου δεν φαντάζεστε τι εκανε,εμαθε να καθεται μονος του! Γυριζει μπρούμυτα σηκωνει ψηλα πωπω και πόδια και γερνει προς τα πισω κ καθεται! Σημερα στην κουνια ολο καθιστο τον έβρισκα επαθα πλακα. Κουτουλαει στα καγκελα πολλες φορες και πήραμε παρκο για να ειμαι ήσυχη  αλλα περιμένουμε κ στρωμα

Αααααχου μπραβο το ζουζούνι!!! Νικολ τωρα σε πια θεση τον βαζεις στο καροτσι? Και στο καρεκλακι φαγητου? 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Αααααχου μπραβο το ζουζούνι!!! Νικολ τωρα σε πια θεση τον βαζεις στο καροτσι? Και στο καρεκλακι φαγητου? 

Σολ μου τον βαζω στη δευτερη,οχι στην εντλεως καθετη ετσι μου είπε η παιδιατρος γιατι ναι μεν καθεται αλλα ταλαντευεται κ γερνει. Δεν στηρίζεται ακομα καλα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Σολ μου τον βαζω στη δευτερη,οχι στην εντλεως καθετη ετσι μου είπε η παιδιατρος γιατι ναι μεν καθεται αλλα ταλαντευεται κ γερνει. Δεν στηρίζεται ακομα καλα

Ααα μια χαρα... εγω ακομα τον βαζω στην 3η .. οχι στην τελειως ξαπλωτη στο καροτσι αλλα στην αμεσως επομενη.. κ θελω να ρωτησω την γιατρο μηπως αρχισω λιγο να τον βαζω και εγω στην 2η θεση..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελες! Η μικρη μου εχει καθιερωσει 3-4 ξυπνηματα μεσα στη νυχτα. Περναμε τελεια χαχαχα! Αλλα εχει πλακα εξελισεται σε μεγαλο νουμερο κ γελαμε πολυ.

@Nicol_ ζωηρος κ θαυματουργος! Η δικια μου δεν θελει να καθεται. Θελει ή ξαπλωτη ή ορθια να την κραταμε κ μας μαλωσε η γιατρος γιατι ειναι ακομη νωρις8-) 

@Sol_10 εγω την εβαλα να καθεται εντελως ορθια την πλατη κ στο καροτσι μηπως κ μαθει να καθεται. Μαλλον πρεπει να την βαλω λιγο πιο πισω κ εγω.

Χτες εφαγε αρκετα καλα το κρεας. Σημερα θα της κανω κ κριθαρακι το απογευμα.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα κοπελες! Η μικρη μου εχει καθιερωσει 3-4 ξυπνηματα μεσα στη νυχτα. Περναμε τελεια χαχαχα! Αλλα εχει πλακα εξελισεται σε μεγαλο νουμερο κ γελαμε πολυ.

@Nicol_ ζωηρος κ θαυματουργος! Η δικια μου δεν θελει να καθεται. Θελει ή ξαπλωτη ή ορθια να την κραταμε κ μας μαλωσε η γιατρος γιατι ειναι ακομη νωρις8-) 

@Sol_10 εγω την εβαλα να καθεται εντελως ορθια την πλατη κ στο καροτσι μηπως κ μαθει να καθεται. Μαλλον πρεπει να την βαλω λιγο πιο πισω κ εγω.

Χτες εφαγε αρκετα καλα το κρεας. Σημερα θα της κανω κ κριθαρακι το απογευμα.

Ελαφριά ανάκληση να της βάζεις. Στην ηλικία σας μαθαίναμε την καθιστή θέση. 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα κοπελες! Η μικρη μου εχει καθιερωσει 3-4 ξυπνηματα μεσα στη νυχτα. Περναμε τελεια χαχαχα! Αλλα εχει πλακα εξελισεται σε μεγαλο νουμερο κ γελαμε πολυ.

@Nicol_ ζωηρος κ θαυματουργος! Η δικια μου δεν θελει να καθεται. Θελει ή ξαπλωτη ή ορθια να την κραταμε κ μας μαλωσε η γιατρος γιατι ειναι ακομη νωρις8-) 

@Sol_10 εγω την εβαλα να καθεται εντελως ορθια την πλατη κ στο καροτσι μηπως κ μαθει να καθεται. Μαλλον πρεπει να την βαλω λιγο πιο πισω κ εγω.

Χτες εφαγε αρκετα καλα το κρεας. Σημερα θα της κανω κ κριθαρακι το απογευμα.

Τελικα μια χαρα τα πάτε με το φαγητό.  Βαλατε κ απογευματινο. Εμενα σημερα εφαγε λιγη μπανανα το πρωι. 5 κουταλιες περίπου. Περιμένω να μου φερει κρεας ο αντρας μου να ξεκινήσω απο αυριο.

Ο ύπνος μας ηταν παίδεμα κ συνεχιζει. Οι 3 φορες ειναι οκ αλλα πολλες φορες δεν μπορει να κοιμηθεί στριφογυρναει κλαψουριζει και ο υπνος μου κανει φτερα. Σημερα τον ταισα πχ 4.20 το πρωι κ μεχρι τις 6 δεν μπορούσε να βρει θεση να κοιμηθεί. Τον εδωσα στον αντρα μου μετα να τον κοιμισει γιατί εγώ ημουν ζόμπι 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Τελικα μια χαρα τα πάτε με το φαγητό.  Βαλατε κ απογευματινο. Εμενα σημερα εφαγε λιγη μπανανα το πρωι. 5 κουταλιες περίπου. Περιμένω να μου φερει κρεας ο αντρας μου να ξεκινήσω απο αυριο.

Ο ύπνος μας ηταν παίδεμα κ συνεχιζει. Οι 3 φορες ειναι οκ αλλα πολλες φορες δεν μπορει να κοιμηθεί στριφογυρναει κλαψουριζει και ο υπνος μου κανει φτερα. Σημερα τον ταισα πχ 4.20 το πρωι κ μεχρι τις 6 δεν μπορούσε να βρει θεση να κοιμηθεί. Τον εδωσα στον αντρα μου μετα να τον κοιμισει γιατί εγώ ημουν ζόμπι 

Κ η δικια μου φρουα με το ζορι τρωει 4-5 κουταλιες. Το κρεας απλα ανοιγει το στομα να το φαει κ χαιρομαι εγω! Κ εκει πανω απο 7-8 κουταλιες ζητημα να τρωει. Ισως ειναι το φυσιολογικο της. Ειναι κ ανοστα τα φαγητακια τους, λαχανικα στον ατμο χωρις αλατια, πιπερια...αει φατο χαχαχα! Καμια συγκριση με το νοστιμο γαλατακι τους.

Τραβας μεγαλη ταλαιπωρια. Εχω διαβασει οτι στα περισσοτερα φτιαχνει ο υπνος μετα το πρωτο 6μηνο. Κοντευει η ωρα που θα κοιμηθουμε συναγωνηστρια!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε? Εμένα γενικα φρουτοκρεμα στην αρχή έτρωγε αλλα μετά που ξεκίνησε φαγητό της αρέσει πιο πολύ και δν μου τρώει πολύ φρούτοκρεμα. Με χίλια ζόρια να της δώσω, από την άρνηση αρχίζει και αναγουλιαζει πφφφ θα φάει οπότε θελήσει δν ζορίζω πλέον. 

Είμαστε στην 26 εβδομαδα άλματος και γενικά έχει μια γκρίνια απίστευτη, δν κάθεται πουθενά όλο αγκαλια θέλει πολύ γκρίνια ρε κορίτσια. Ενώ ήταν πιο ήσυχη δλδ καθοταν ρηλαξ και με άφηνε ν κάνω δουλειές εκεί δίπλα της, τώρα ούτε αυτό γίνεται χαμός, τσιριδες. Και έχουμε βγάλει εμείς τα 2 δοντακια, δν ξέρω τι να την ενοχλεί :sad:

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, evio είπε:

Κ η δικια μου φρουα με το ζορι τρωει 4-5 κουταλιες. Το κρεας απλα ανοιγει το στομα να το φαει κ χαιρομαι εγω! Κ εκει πανω απο 7-8 κουταλιες ζητημα να τρωει. Ισως ειναι το φυσιολογικο της. Ειναι κ ανοστα τα φαγητακια τους, λαχανικα στον ατμο χωρις αλατια, πιπερια...αει φατο χαχαχα! Καμια συγκριση με το νοστιμο γαλατακι τους.

Τραβας μεγαλη ταλαιπωρια. Εχω διαβασει οτι στα περισσοτερα φτιαχνει ο υπνος μετα το πρωτο 6μηνο. Κοντευει η ωρα που θα κοιμηθουμε συναγωνηστρια!

Χαχαχα μακαρι εβιο!! Απο το στομα σου κ στου Θεου το αυτι!

1 hour ago, Xrysasid είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε? Εμένα γενικα φρουτοκρεμα στην αρχή έτρωγε αλλα μετά που ξεκίνησε φαγητό της αρέσει πιο πολύ και δν μου τρώει πολύ φρούτοκρεμα. Με χίλια ζόρια να της δώσω, από την άρνηση αρχίζει και αναγουλιαζει πφφφ θα φάει οπότε θελήσει δν ζορίζω πλέον. 

Είμαστε στην 26 εβδομαδα άλματος και γενικά έχει μια γκρίνια απίστευτη, δν κάθεται πουθενά όλο αγκαλια θέλει πολύ γκρίνια ρε κορίτσια. Ενώ ήταν πιο ήσυχη δλδ καθοταν ρηλαξ και με άφηνε ν κάνω δουλειές εκεί δίπλα της, τώρα ούτε αυτό γίνεται χαμός, τσιριδες. Και έχουμε βγάλει εμείς τα 2 δοντακια, δν ξέρω τι να την ενοχλεί :sad:

Στην 26η ειναι το πικ του αλματος κ μενα ετσι ηταν. Υπομονη..

Ποτε βγαλατε τα δοντακια? 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Nicol_ είπε:

Χαχαχα μακαρι εβιο!! Απο το στομα σου κ στου Θεου το αυτι!

Στην 26η ειναι το πικ του αλματος κ μενα ετσι ηταν. Υπομονη..

Ποτε βγαλατε τα δοντακια? 

5,5 μηνών με διαφορά 5 μέρες. Ελπιζω μετά απο αυτό το άλμα να χαλαρώσει λίγο τι να πω.. Αν και με το μασητικό όλη μερα σημερα και να το δαγκώνει με μανία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysasid είπε:

5,5 μηνών με διαφορά 5 μέρες. Ελπιζω μετά απο αυτό το άλμα να χαλαρώσει λίγο τι να πω.. Αν και με το μασητικό όλη μερα σημερα και να το δαγκώνει με μανία. 

Μακαρι να βγούνε κ τα δικα μας να ηρεμησει λιγο ο μικρος..

@oneira_glyka που εισαι χαθηκες.. Παλεύεις με τα αντρακια σου? Δωσε σημειο ζωης 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Τελικα χτες δεν της εδωσα ζυμαρικο, θα δωσω σημερα. Επισης διαβασα οτι μπορω να δωσω κ σπιτικη κρεμα βρωμης με δικο μου γαλα πχ για απογευματινο. Αραγε δινεται στην ηλικια των μικρων μας;

@Xrysasid κουραγιο με το αλμα σε λιγες μερες θα ηρεμησει. Ετσι ηταν κ η δικια μου απιστευτη γκρινια κ προσκοληση. Την κουβαλουσα ολη μερα στο μαρσιπο δεν αντεχαν αλλο τα χερια μου. Τωρα ηρεμησε (την μερα τουλαχιστον) κ σαν να μεγαλωσε αποτομα :x Η δικια σου βγαζει κ δοντακια βεβαια οππτε εχει κ απο εκει ανησυχια.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...