Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Palmoira  μου εσυ απογευμα τι της δινεις??

Συνήθως φρούτο σε διχτάκι ή λαχανικά ή εάν δεν έχει φάει καλά το μεσημέρι το ίδιο με το μεσημεριανό. Μόλις βάλω βρώμη θα δοκιμασω πολλές παρασκευές με βρώμη για απογευματινό. 

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Επίσης Κοριτσια μαγειρευετε καθε μερα η μπορούμε να μαγειρέψουμε για 2 μερες?Θα ρωτησω κ την παιδίατρο βεβαια 

Εγώ κρέας κάθε δυο μέρες και λαχανικά ή ζυμαρικό καθημερινά. 

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κοριτσια ποια χρησιμοποιεί τον ατμομαγειρα της αβεντ? Βάζουμε μαζί λαχανικα κ κρεας έτσι? 

Ναι αλλά σε διαφορετικούς χρόνους. Το κρεατακι θέλει λίγο περισσότερο ειδικά το κοτοπουλο. 

6 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Απλά δεν βάζω το ζυμαρικό με το λαχανικό δεν σκέφτηκα να τα βάλω μαζί. Επειδή το σουρωνω μετά το ζυμαρικό. 

Γιατί να το σουρώσεις? Αφού θα το αλεσεις μαζί με όλα. Άσε που εάν βράσει με όλα τα υπόλοιπα θα γίνει πιο νόστιμο. Μιλάω για πεπονάκι ή αστράκι ζυμαρικό, εμεις αυτά δοκιμάσαμε που είναι σίγουρα χωρίς αυγό.

2 ώρες πρίν, February17 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω.. Μόλις αρχίσει σχολείο ο μεγάλος ελπίζω να έχω περισσότερο χρόνο...  πείτε μου λίγο, είχα διαβάσει εδώ στο δικό μας " μαμάδες Μαρτίου " κάποια μαμά που το μωρό της είχε χαμηλό αιματοκρίτη..  Επειδή κάναμε εξετάσεις αίματος αν μπορεί να με βοηθήσει γτ δεν έχω χρόνο να γυρνάω πίσω σελίδες κ να ψάχνω.. παίρνει κανένα μωράκι σίδηρο? Τι λέει ο παιδίατρος σας για χαμηλό αιματοκρίτη.. αν ξέρει κάποια με παρόμοια εμπειρία ας με βοηθήσει.. 

Σας διαβάζω, έχετε μπει για τα καλά στο φαγητό..  Κ εμείς έχουμε αρχίσει φρούτα κ αυτήν την βδομάδα θα μπαίναμε κ στο μεσημεριανό αλλά το μικρό είναι άρρωστο, κόλλησε ίωση κ εχει συνεχεια πυρετο κ δεν τρώει αυτές τις μέρες..  πίνει μόνο γάλα της μαμάς..  Κάναμε κ εξετάσεις κ έχω αγχωθεί πάρα πολύ.. 

Θα περιμένω απαντήσεις.. Σας ευχαριστώ..

Εμεις πήραμε λίγο σίδηρο προληπτικά επειδή γεννηθήκαμε πρόωρα. Μην αγχώνεσαι με τον αιματοκρίτη, τώρα που θα αρχίσεις τροφές και ειδικά κρεατακι θα παίρνει το σίδηρο από εκεί. Μην ξεχνας να βάζεις πάντα και λίγο λεμονακι στο φαΐ για να γίνεται καλύτερα η απορρόφηση του σιδήρου. Βέβαια ο παιδίατρος θα σε κατευθύνει ανάλογα και με τις εξετάσεις. Νομίζω παντως ότι και σίδηρο να χρειαστεί τελικά να πάρει για λίγο το μωρό σου δεν θα έχεις κανενα θέμα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Συνήθως φρούτο σε διχτάκι ή λαχανικά ή εάν δεν έχει φάει καλά το μεσημέρι το ίδιο με το μεσημεριανό. Μόλις βάλω βρώμη θα δοκιμασω πολλές παρασκευές με βρώμη για απογευματινό. 

Εγώ κρέας κάθε δυο μέρες και λαχανικά ή ζυμαρικό καθημερινά. 

Ναι αλλά σε διαφορετικούς χρόνους. Το κρεατακι θέλει λίγο περισσότερο ειδικά το κοτοπουλο. 

Γιατί να το σουρώσεις? Αφού θα το αλεσεις μαζί με όλα. Άσε που εάν βράσει με όλα τα υπόλοιπα θα γίνει πιο νόστιμο. Μιλάω για πεπονάκι ή αστράκι ζυμαρικό, εμεις αυτά δοκιμάσαμε που είναι σίγουρα χωρίς αυγό.

Εμεις πήραμε λίγο σίδηρο προληπτικά επειδή γεννηθήκαμε πρόωρα. Μην αγχώνεσαι με τον αιματοκρίτη, τώρα που θα αρχίσεις τροφές και ειδικά κρεατακι θα παίρνει το σίδηρο από εκεί. Μην ξεχνας να βάζεις πάντα και λίγο λεμονακι στο φαΐ για να γίνεται καλύτερα η απορρόφηση του σιδήρου. Βέβαια ο παιδίατρος θα σε κατευθύνει ανάλογα και με τις εξετάσεις. Νομίζω παντως ότι και σίδηρο να χρειαστεί τελικά να πάρει για λίγο το μωρό σου δεν θα έχεις κανενα θέμα. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. Γενικά αγχώθηκα λίγο.. ελπίζω να ανέβει... 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κοριτσια ποια χρησιμοποιεί τον ατμομαγειρα της αβεντ? Βάζουμε μαζί λαχανικα κ κρεας έτσι? 

Εγωωωωω

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Επίσης Κοριτσια μαγειρευετε καθε μερα η μπορούμε να μαγειρέψουμε για 2 μερες?Θα ρωτησω κ την παιδίατρο βεβαια 

Για δύο κ αποθηκεύεις σε γυάλινο μπολ

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια.  Εμάς μας αρέσει  πολυ να καθόμαστε  στον πωπο Βέβαια καθόμαστε με υποστήριξη την κρατάω εγώ ή την βάζω να ακουμπαει  στο μαξιλαράκι στον καναπέ.  Εξερευνει  έτσι τα πάντα από άλλη οπτική  και κυρίως αυτό που της αρέσει να ασχολείται  είναι οι πατούσες  της όταν κάθεται  έτσι..  @february εμείς είχαμε έλλειψη σιδήρου κ χαμηλό αιματοκριτη,  στον δεύτερο  μήνα που κάναμε εξετάσεις  το  είδαμε.  Ακόμα παίρνει συμπλήρωμα,  τώρα που αρχίζει Στερεες τροφές  όμως θα ρωτήσω το ν γιατρό αν το κόψουμε  αφού θα παίρνει  περισσότερο  σίδηρο από το κρέας κ τις τροφές. Δεν είναι κάτι κακό,  απλά μη  τρομάξεις αν δεις αλλαγή στις κενώσεις  της. Επίσης μπορεί να προκαλέσει  λίγη δυσκοιλιοτητα ή διαρροια.  Εμεις τώρα τελευταία  έχουμε ένα  θέμα με τις κενώσεις,  δεν ξέρω αν επηρεάζει  το συμπληρώμα σιδήρου,  κάνουμε κάθε 4με 5 μέρες καποιες φορές,  ευτυχώς  προς το παρόν έχω γλιτώσει  το κλισμα. @nicol το θερμός της chicco είναι αυτό το μεταλλικό  με το μωβ καπάκι;  κ εγω αυτό παρειγγηλα  κ περιμένω  να έρθει  κ είμαι έτοιμη από εξοπλισμό.  Πήρα κ τον ατμομαγειρα  της avent αλλά δεν τον δοκίμασα ακόμη. 

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Εμάς μας αρέσει  πολυ να καθόμαστε  στον πωπο Βέβαια καθόμαστε με υποστήριξη την κρατάω εγώ ή την βάζω να ακουμπαει  στο μαξιλαράκι στον καναπέ.  Εξερευνει  έτσι τα πάντα από άλλη οπτική  και κυρίως αυτό που της αρέσει να ασχολείται  είναι οι πατούσες  της όταν κάθεται  έτσι..  @february εμείς είχαμε έλλειψη σιδήρου κ χαμηλό αιματοκριτη,  στον δεύτερο  μήνα που κάναμε εξετάσεις  το  είδαμε.  Ακόμα παίρνει συμπλήρωμα,  τώρα που αρχίζει Στερεες τροφές  όμως θα ρωτήσω το ν γιατρό αν το κόψουμε  αφού θα παίρνει  περισσότερο  σίδηρο από το κρέας κ τις τροφές. Δεν είναι κάτι κακό,  απλά μη  τρομάξεις αν δεις αλλαγή στις κενώσεις  της. Επίσης μπορεί να προκαλέσει  λίγη δυσκοιλιοτητα ή διαρροια.  Εμεις τώρα τελευταία  έχουμε ένα  θέμα με τις κενώσεις,  δεν ξέρω αν επηρεάζει  το συμπληρώμα σιδήρου,  κάνουμε κάθε 4με 5 μέρες καποιες φορές,  ευτυχώς  προς το παρόν έχω γλιτώσει  το κλισμα. @nicol το θερμός της chicco είναι αυτό το μεταλλικό  με το μωβ καπάκι;  κ εγω αυτό παρειγγηλα  κ περιμένω  να έρθει  κ είμαι έτοιμη από εξοπλισμό.  Πήρα κ τον ατμομαγειρα  της avent αλλά δεν τον δοκίμασα ακόμη. 

 

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Εμάς μας αρέσει  πολυ να καθόμαστε  στον πωπο Βέβαια καθόμαστε με υποστήριξη την κρατάω εγώ ή την βάζω να ακουμπαει  στο μαξιλαράκι στον καναπέ.  Εξερευνει  έτσι τα πάντα από άλλη οπτική  και κυρίως αυτό που της αρέσει να ασχολείται  είναι οι πατούσες  της όταν κάθεται  έτσι..  @february εμείς είχαμε έλλειψη σιδήρου κ χαμηλό αιματοκριτη,  στον δεύτερο  μήνα που κάναμε εξετάσεις  το  είδαμε.  Ακόμα παίρνει συμπλήρωμα,  τώρα που αρχίζει Στερεες τροφές  όμως θα ρωτήσω το ν γιατρό αν το κόψουμε  αφού θα παίρνει  περισσότερο  σίδηρο από το κρέας κ τις τροφές. Δεν είναι κάτι κακό,  απλά μη  τρομάξεις αν δεις αλλαγή στις κενώσεις  της. Επίσης μπορεί να προκαλέσει  λίγη δυσκοιλιοτητα ή διαρροια.  Εμεις τώρα τελευταία  έχουμε ένα  θέμα με τις κενώσεις,  δεν ξέρω αν επηρεάζει  το συμπληρώμα σιδήρου,  κάνουμε κάθε 4με 5 μέρες καποιες φορές,  ευτυχώς  προς το παρόν έχω γλιτώσει  το κλισμα. @nicol το θερμός της chicco είναι αυτό το μεταλλικό  με το μωβ καπάκι;  κ εγω αυτό παρειγγηλα  κ περιμένω  να έρθει  κ είμαι έτοιμη από εξοπλισμό.  Πήρα κ τον ατμομαγειρα  της avent αλλά δεν τον δοκίμασα ακόμη. 

 

Επίσης κορίτσια  όσες θηλαζετε  κ αδθαθετησατε,  παρατηρήσετε αλλαγή στην παραγωγή γάλακτος;  σήμερα αδιαθετησα και ανησυχώ λίγο..  Ισχύει αυτό τελικά; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Αχ ηρωίδα μάνα! Υπομονή βρε κορίτσι τι να σου πω! Μπράβο μπράβο μπράβο! 3 παιδιά στις μέρες μας είναι σπάνιο πράγμα. Απαράδεκτοι οι γείτονες σας, άκου να μη σου μιλάνε. Αντί να λένε μπράβο που υπάρχουν ζευγάρια που κάνουν παιδιά σας κάνουν και τη ζωή δύσκολη? Είναι οντως ζωηρά τα αγόρια σου ή τώρα λόγω ζήλιας έχουν ξεφύγει? Σχολείο τα στέλνετε? 

@Nicol_ όλοι σε συμβουλές και υποδείξεις είναι πρώτοι! Μην ακούτε κανεναν, ακούστε το ένστικτο σας, το παιδί σας και εάν χρειαστεί τον παιδίατρο. Η κάθε γειτόνισα και κομμώτρια να εφαρμόζει τις συμβουλές της στα δικά της παιδιά! 

Γιατί θες δυο κατσαρολάκια? Εγώ σε ένα της τα βάζω όλα αλλά σε διαφορετικούς χρόνους. Με το κρεατακι βάζω και τα λαχανικά και το ζυμαρικό. 

Μπράβο σας! Εμεις από φρούτα αχλάδι,μπανάνα,καρπούζι,πεπόνι και τώρα θα βάλουμε νεκταρίνι,δαμάσκηνο και μετά αβοκάντο. Απλά προσπαθώ να κάνω εναλλάξ εισαγωγή φρούτα και λαχανικά. Στο φαγητό έχουμε δοκιμάσει μοσχαρι,κοτοπουλο, ζυμαρικό, κολοκύθι,γλυκοπατάτα,καροτο,φασολάκι,κολοκύθα. Θέλω επίσης να κάνω εισαγωγή και τη βρώμη το επόμενο διάστημα για να είναι πιο χορταστικό το φρούτο και το απογευματινό της.

Εμείς ξεκινήσαμε φρούτα 5μηνων τον προηγούμενο μήνα δηλαδή.αυτο το μήνα μεσημεριανό κ τον επόμενο θα μπει το απογευματινό.οποτε από φρούτα είμαι αρκετά καλά τώρα θελω να βάλω μπόλικα λαχανικά μιας κ νοστιμισει το φαγητό αν κ ευτυχώς δεν εχω πρόβλημα κ τα 2 παιδιά το ανοίγουν το στόμα μολις δουν κουτάλι.αλλα ξεκινήσαμε νωρίτερα απ ότι βλέπω σε σχέση με τις κοπέλες εδώ..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Εμάς μας αρέσει  πολυ να καθόμαστε  στον πωπο Βέβαια καθόμαστε με υποστήριξη την κρατάω εγώ ή την βάζω να ακουμπαει  στο μαξιλαράκι στον καναπέ.  Εξερευνει  έτσι τα πάντα από άλλη οπτική  και κυρίως αυτό που της αρέσει να ασχολείται  είναι οι πατούσες  της όταν κάθεται  έτσι..  @february εμείς είχαμε έλλειψη σιδήρου κ χαμηλό αιματοκριτη,  στον δεύτερο  μήνα που κάναμε εξετάσεις  το  είδαμε.  Ακόμα παίρνει συμπλήρωμα,  τώρα που αρχίζει Στερεες τροφές  όμως θα ρωτήσω το ν γιατρό αν το κόψουμε  αφού θα παίρνει  περισσότερο  σίδηρο από το κρέας κ τις τροφές. Δεν είναι κάτι κακό,  απλά μη  τρομάξεις αν δεις αλλαγή στις κενώσεις  της. Επίσης μπορεί να προκαλέσει  λίγη δυσκοιλιοτητα ή διαρροια.  Εμεις τώρα τελευταία  έχουμε ένα  θέμα με τις κενώσεις,  δεν ξέρω αν επηρεάζει  το συμπληρώμα σιδήρου,  κάνουμε κάθε 4με 5 μέρες καποιες φορές,  ευτυχώς  προς το παρόν έχω γλιτώσει  το κλισμα. @nicol το θερμός της chicco είναι αυτό το μεταλλικό  με το μωβ καπάκι;  κ εγω αυτό παρειγγηλα  κ περιμένω  να έρθει  κ είμαι έτοιμη από εξοπλισμό.  Πήρα κ τον ατμομαγειρα  της avent αλλά δεν τον δοκίμασα ακόμη. 

 

Επίσης κορίτσια  όσες θηλαζετε  κ αδθαθετησατε,  παρατηρήσετε αλλαγή στην παραγωγή γάλακτος;  σήμερα αδιαθετησα και ανησυχώ λίγο..  Ισχύει αυτό τελικά; 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..  αν θέλεις μπορείς να μου πεις πόσο αιματοκρίτη είχατε στις πρώτες εξετάσεις? Δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα καποια θεραπεια διότι είναι άρρωστος.. Μόλις του περάσει θα μας πει ο παιδίατρος τι θα κάνουμε... σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Οσο για την περίοδο, τις μέρες που θα είσαι αδιαθετη θα ζητάει περισσότερο στήθος ή θα τρώει περισσότερη ώρα από το κανονικά, επειδή μειώνεται λίγο η παραγωγή... Αυτό..  Μην ανησυχείς όμως..  Εγώ στον πρώτο μου θηλάζα αποκλειστικά, αδιαθετησα όταν ο μικρός ήταν 9 μηνών κ θηλάσα μια χαρά μέχρι 15 μηνών που το άφησε μόνος του... οπότε μην αγχώνεσαι..  Τώρα δεν έχω αδιαθετησει ακόμα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, February17 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..  αν θέλεις μπορείς να μου πεις πόσο αιματοκρίτη είχατε στις πρώτες εξετάσεις? Δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα καποια θεραπεια διότι είναι άρρωστος.. Μόλις του περάσει θα μας πει ο παιδίατρος τι θα κάνουμε... σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Οσο για την περίοδο, τις μέρες που θα είσαι αδιαθετη θα ζητάει περισσότερο στήθος ή θα τρώει περισσότερη ώρα από το κανονικά, επειδή μειώνεται λίγο η παραγωγή... Αυτό..  Μην ανησυχείς όμως..  Εγώ στον πρώτο μου θηλάζα αποκλειστικά, αδιαθετησα όταν ο μικρός ήταν 9 μηνών κ θηλάσα μια χαρά μέχρι 15 μηνών που το άφησε μόνος του... οπότε μην αγχώνεσαι..  Τώρα δεν έχω αδιαθετησει ακόμα.. 

29.5 είχαμε αιματοκριτη.  Τώρα θα ξανά ζητήσω να κάνουμε  εξετάσεις  να δούμε πως πάει.  Εν το μεταξύ  αδιαθεσια πρώτη φορά μετά την γέννα,  κ η ροή είναι πολύ μικρή Της περιόδου,  είναι φυσιολογικό  αυτό;  περίμενα ότι θα είναι πιο έντονη.. Βέβαια θα ρωτήσω κ τον γυναικολογο που έχω ραντεβού  σε 10 μέρες αλλά με παραξενεψε.. Εσείς πόσο αιματοκριτη  έχετε; 

  • Ευχαριστώ 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Πως είστε;

Σας διαβάζω αλλά δε προλαβαίνω να γράψω γιατί έχω άπειρα πράγματα να κάνω μιας και μέσα Οκτώβρη γυρνάω στη δουλειά. 

Και εμείς 2 μηνών είχαμε αιματοκρίτη 29 και απο τότε της δίνω συμπλήρωμα σιδήρου. 

Θα το σταματήσω αρχές του μήνα που θα αρχίσουμε το Κρεατάκι έτσι μου είπε η παιδίατρος!

Μην αγχώνεστε δεν ειναι κάτι η έλλειψη σιδήρου..

Κατα τα άλλα είμαστε καλά, επιτέλους κανουμε βαρελάκια !!

Έχουμε όμως φοβερη ενοχληση με τα ούλα και αρκετή γκρίνια. 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Alex1989 είπε:

29.5 είχαμε αιματοκριτη.  Τώρα θα ξανά ζητήσω να κάνουμε  εξετάσεις  να δούμε πως πάει.  Εν το μεταξύ  αδιαθεσια πρώτη φορά μετά την γέννα,  κ η ροή είναι πολύ μικρή Της περιόδου,  είναι φυσιολογικό  αυτό;  περίμενα ότι θα είναι πιο έντονη.. Βέβαια θα ρωτήσω κ τον γυναικολογο που έχω ραντεβού  σε 10 μέρες αλλά με παραξενεψε.. Εσείς πόσο αιματοκριτη  έχετε; 

Μια χαρά είναι ο αιματοκρίτης σας.. το όριο είναι από 28 - 36 κ εμείς Δυστυχώς έχουμε 25.. μάλλον έχει αναιμία αλλά μόλις γίνει καλά από την ίωση θα κάνουμε εξετάσεις αίματος ξανά κ θα δούμε..  

Μην αγχώνεσαι... Τώρα θα έχεις κ πιο λίγο αίμα από ότι πριν κ θα σου κρατάει κ πιο λίγες μέρες..  Κ αν πριν την εγκυμοσύνη πονούσες τώρα υπάρχει περίπτωση να μην πονάς καθόλου... Γενικά αλλάζει σε κάποιες γυναίκες τελείως η περίοδος μετά από τον τοκετό..

Just now, fairy-mary είπε:

 

Και εμείς 2 μηνών είχαμε αιματοκρίτη 29 και απο τότε της δίνω συμπλήρωμα σιδήρου. 

Θα το σταματήσω αρχές του μήνα που θα αρχίσουμε το Κρεατάκι έτσι μου είπε η παιδίατρος!

Μην αγχώνεστε δεν ειναι κάτι η έλλειψη σιδήρου..

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. Εμείς όπως είπα έχουμε πολύ χαμηλό κ μάλλον πως κάτι άλλο συμβαίνει.. θα δείξει.. τι να πώ. Υπομονη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια τωρα που λετε για την περιοδο..εμενα ενω εχω σταματησει τον θηλασμό εδω κ ενα μηνα ακομα να μου ερθει.. πριν 3 εβδομαδες ειχα παει στον γιατρο αλλα δν ειχα παρει ακομα χαπια για την διακοπη κ μου είχε πει πως δν θα ρθει ακομα.. τωρα ομως εχω τοσες μερες που δεν εχω γαλα γτ να μην μου  εχει ερθει?? 

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω  τα κορίτσια που είχαν θέμα με το επίπεδο  μέρος του κεφαλιου έχετε καμία βελτίωση;

Εμάς έχει βελτιωθεί λίγο αλλά παραμένει το πρόβλημα. 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , fairy-mary είπε:

Ήθελα να ρωτήσω  τα κορίτσια που είχαν θέμα με το επίπεδο  μέρος του κεφαλιου έχετε καμία βελτίωση;

Εμάς έχει βελτιωθεί λίγο αλλά παραμένει το πρόβλημα. 

Γειά σου κοπελα μου θα φτιάξει τελειως μην ανχωνεσαι και εμενα ετσι ηταν απο την αριστερή μερια πιο πολύ αλλα ευτυχως το συνιδοποιησα γρήγορα γιατι μαλλον απο το θηλασμό σε αυτη τι θεση που την εβαζα της το πλακωνα περιεργα με το μπρατσο μου και ειχε πάρει τετοιο σχημα. Απο πια μερια σου ειναι πιο πολυ; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Γειά σου κοπελα μου θα φτιάξει τελειως μην ανχωνεσαι και εμενα ετσι ηταν απο την αριστερή μερια πιο πολύ αλλα ευτυχως το συνιδοποιησα γρήγορα γιατι μαλλον απο το θηλασμό σε αυτη τι θεση που την εβαζα της το πλακωνα περιεργα με το μπρατσο μου και ειχε πάρει τετοιο σχημα. Απο πια μερια σου ειναι πιο πολυ; 

Γεια σου!

Και εμένα από την αριστερή είναι..εμενα κοιμόταν περισσότερο από αυτή την πλευρά γι αυτό. 

Εγώ ομως δε το κατάλαβα νωρίς και ήταν πιο έντονο  πρόβλημα, όχι κάτι φοβερό βέβαια αλλά φαίνεται λίγο αφού δεν εχει και μαλλιά. 

Απλά  αναρωτιόμουν πότε φτιάχνει τελείως. 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Ήθελα να ρωτήσω  τα κορίτσια που είχαν θέμα με το επίπεδο  μέρος του κεφαλιου έχετε καμία βελτίωση;

Εμάς έχει βελτιωθεί λίγο αλλά παραμένει το πρόβλημα. 

Εμεις που είχαμε πολύ μεγάλο πρόβλημα έχει λίγο διορθωθεί αλλά ακόμη είναι πολυ πλακουτσωτο από τη μια πλευρά. Ο παιδο νευροχειρουργος μας είπε ότι χρειάζεται πολύ χρόνο σχεδόν 2 χρόνια για να διορθωθεί


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...