Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, palmoira είπε:

Εμεις που είχαμε πολύ μεγάλο πρόβλημα έχει λίγο διορθωθεί αλλά ακόμη είναι πολυ πλακουτσωτο από τη μια πλευρά. Ο παιδο νευροχειρουργος μας είπε ότι χρειάζεται πολύ χρόνο σχεδόν 2 χρόνια για να διορθωθεί

Εμάς δεν είναι τόσο έντονο το πρόβλημα η αλήθεια είναι, δηλαδή αν κάποιος δε το ξέρει δε το παρατηρεί. 

Τι να πω μακάρι να φτιάξει το συντομότερο δυνατό. 

Το θέμα είναι να φτιάξει.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γεια σου!

Και εμένα από την αριστερή είναι..εμενα κοιμόταν περισσότερο από αυτή την πλευρά γι αυτό. 

Εγώ ομως δε το κατάλαβα νωρίς και ήταν πιο έντονο  πρόβλημα, όχι κάτι φοβερό βέβαια αλλά φαίνεται λίγο αφού δεν εχει και μαλλιά. 

Απλά  αναρωτιόμουν πότε φτιάχνει τελείως. 

Ειναι πιο πολυ απο το χερι το αριστερο που το κραταμε γιατί μας βολεύει καλύτερα απο τον υπνο δεν επειρεαζεται πολυ μου το ειπε και ο παιδοορθοπαιδικος και μου ειπε θα φτιαξει εμείς ειμαστε 16μηνων και εχει φτιαξει τελείως.αν ειναι πολυ εντονο τοτε επεμβενει ο γιατρός δεν νομιζω να ειστε σε τέτοιο επίπεδο. Οσο μπορείς προσπάθησε να μην το στριμοχνεις οταν θηλάζει βαλε μια πετσετουλα να μην κολλαει πανω στο χερι σου. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Εμάς δεν είναι τόσο έντονο το πρόβλημα η αλήθεια είναι, δηλαδή αν κάποιος δε το ξέρει δε το παρατηρεί. 

Τι να πω μακάρι να φτιάξει το συντομότερο δυνατό. 

Το θέμα είναι να φτιάξει.

Θα φτιάξει μην ανησυχείς. Τώρα που άλλαξε η στάση σώματος και μπορούν σιγά σιγά να κάθονται το κεφάλι δεν δέχεται πλέον τις ίδιες πιέσεις με πριν. Όπως θα μεγαλώνει ο εγκέφαλος αλλά και το κρανίο σταδιακά δεν θα φαίνεται κάτι. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Ειναι πιο πολυ απο το χερι το αριστερο που το κραταμε γιατί μας βολεύει καλύτερα απο τον υπνο δεν επειρεαζεται πολυ μου το ειπε και ο παιδοορθοπαιδικος και μου ειπε θα φτιαξει εμείς ειμαστε 16μηνων και εχει φτιαξει τελείως.αν ειναι πολυ εντονο τοτε επεμβενει ο γιατρός δεν νομιζω να ειστε σε τέτοιο επίπεδο. Οσο μπορείς προσπάθησε να μην το στριμοχνεις οταν θηλάζει βαλε μια πετσετουλα να μην κολλαει πανω στο χερι σου. 

Ναι προσπαθω να μη τη πιέζω από αυτή την πλευρά όσο γίνεται!

Πόσο ήταν όταν Οταν ξεκίνησε να φτιάχνει;

Γενικά δεν είναι πολύ μεγάλο το πρόβλημα σε εμας..


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Ναι προσπαθω να μη τη πιέζω από αυτή την πλευρά όσο γίνεται!

Πόσο ήταν όταν Οταν ξεκίνησε να φτιάχνει;

Γενικά δεν είναι πολύ μεγάλο το πρόβλημα σε εμας..

Αφου το συνιδοποιησα και ξεκινησα να μην την πιεζω και αλλαξα και πλευρα που την εβαζα στον υπνο ξεκινησε να φτιαχνει ποσο ηταν δεν θυμαμε. Σιγα σιγα θα φενεται η διαφορά εγω φαντασου τωρα το ειχα ξεχασει ήδη τωρα που εγραψες εσυ το θυμήθηκα. Μην σε ανχωνει ποσο ειναι η μικρη σου; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Θα φτιάξει μην ανησυχείς. Τώρα που άλλαξε η στάση σώματος και μπορούν σιγά σιγά να κάθονται το κεφάλι δεν δέχεται πλέον τις ίδιες πιέσεις με πριν. Όπως θα μεγαλώνει ο εγκέφαλος αλλά και το κρανίο σταδιακά δεν θα φαίνεται κάτι. 

Ναι έτσι φαντάζομαι κ εγώ τώρα που στηρίζεται καλύτερα θα έχουμε και μεγαλύτερη βελτίωση..

Ήδη υπάρχει Αλλα έχουμε δρόμο ακόμα!

Σήμερα ξεκινήσαμε φρουτόκρεμα και την έφαγε όλη!

Είμαι χαρούμενη!

Θα πάμε  λίγο πιο γρηγορα με τη χορτοσουπα γιατί σε 1 μήνα γυρνάω δουλειά και πρέπει να έχω ξεμπερδέψει με τα γεύματα. 

Just now, Alex. Arap είπε:

Αφου το συνιδοποιησα και ξεκινησα να μην την πιεζω και αλλαξα και πλευρα που την εβαζα στον υπνο ξεκινησε να φτιαχνει ποσο ηταν δεν θυμαμε. Σιγα σιγα θα φενεται η διαφορά εγω φαντασου τωρα το ειχα ξεχασει ήδη τωρα που εγραψες εσυ το θυμήθηκα. Μην σε ανχωνει ποσο ειναι η μικρη σου; 

6 μηνών γίνεται αύριο το ζουζούνι μου!

Τώρα που θα αρχίσει να κάθεται κιόλας πιστεύω θα βελτιωθεί πιο πολύ!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Ναι έτσι φαντάζομαι κ εγώ τώρα που στηρίζεται καλύτερα θα έχουμε και μεγαλύτερη βελτίωση..

Ήδη υπάρχει Αλλα έχουμε δρόμο ακόμα!

Σήμερα ξεκινήσαμε φρουτόκρεμα και την έφαγε όλη!

Είμαι χαρούμενη!

Θα πάμε  λίγο πιο γρηγορα με τη χορτοσουπα γιατί σε 1 μήνα γυρνάω δουλειά και πρέπει να έχω ξεμπερδέψει με τα γεύματα. 

6 μηνών γίνεται αύριο το ζουζούνι μου!

Τώρα που θα αρχίσει να κάθεται κιόλας πιστεύω θα βελτιωθεί πιο πολύ!

Να σου ζησει το μικρακι σου!!! Ειναι μικρουλη ακομα θα φτιάξει σιγα σιγα δεν ειναι τιποτα φαντασου εμεις ειχαμε προβλημα στο ποδαρακι πηγαινε προς τα μεσα ειμασταν να σκασουμε ευτυχως με κάποιες ασκησουλες που της εκανα εγινε μια χαρα δεν φαινεται τίποτα αυτο με το κεφαλάκι δεν είναι τιποτα. Αρχισατε κρεμουλες μπραβο αφου την εφαγε θα συνεχίσει ετσι. Λογικα θα της αρεσουν και οι χορτοσουπες μονο μην μπερδεψεις πολυ τα χορταρικα και βγαλουν περιεργη γεύση. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Σας διαβαζω αλλα οππτε πηγαινα να γραψω κατι θα ηθελε η μικρη κ ξεχνιομουν. Τελευταια μου φαινεται σαν να μεγαλωσε αποτομα. Τσιριζει, μπαμπαλιζει, γελαει κ γενικα εχει πολλη πλακα. Επισης απο οταν τγς αρχισα κρεας το εξαφανιζει το μεσημεριανο, της αρεσει πολυ. Τα φρουτα ακομη δεν τα θελει. 3ο γευμα δεν εχω βαλει ακομη κ θα αργησω μεχρι να συνηθισει το στηθος μου γιατι πρηζεται... Σημερα ειδικα που κοιμηθηκε κ η μικρη ολη νυχτα σχεδον εγω ξυπνησα απο τη δυσφορια απο τις 5.

@fairy-mary της δικιας μου το κεφαλακι εχει σχεδον φτιαξει. Τοσο πολυ που κ η παιδιατρος πλεον δεν μας το αναφερει.

@Nicol_ νερακι της δινω στο καπακι μετα το μεσημεριανο κ ξανα το απογευμα κανα δυο φορες. Πινει ελαχιστο ,ζητημα 20ml ολη μερα. Πρεπει να το αυξησουμε ομως γιατι εχει μειωσει τις κενωσεις κ μπορει να φταιει αυτο.

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κορίτσια! 

Να σας ρωτήσω. Ποση ωρα μετα το γευμα δινετε νερο και ποσο νερο δίνετε μεσα στη μερα? 

Καλησπερα Νικόλ. 

Νερακι της δίνω κανα μέσαωρο μετά το γεύμα και μέσα στην ημερα θα της δώσω 40 μλ μέχρι 60 αναλόγως. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, evio είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Σας διαβαζω αλλα οππτε πηγαινα να γραψω κατι θα ηθελε η μικρη κ ξεχνιομουν. Τελευταια μου φαινεται σαν να μεγαλωσε αποτομα. Τσιριζει, μπαμπαλιζει, γελαει κ γενικα εχει πολλη πλακα. Επισης απο οταν τγς αρχισα κρεας το εξαφανιζει το μεσημεριανο, της αρεσει πολυ. Τα φρουτα ακομη δεν τα θελει. 3ο γευμα δεν εχω βαλει ακομη κ θα αργησω μεχρι να συνηθισει το στηθος μου γιατι πρηζεται... Σημερα ειδικα που κοιμηθηκε κ η μικρη ολη νυχτα σχεδον εγω ξυπνησα απο τη δυσφορια απο τις 5.

@fairy-mary της δικιας μου το κεφαλακι εχει σχεδον φτιαξει. Τοσο πολυ που κ η παιδιατρος πλεον δεν μας το αναφερει.

@Nicol_ νερακι της δινω στο καπακι μετα το μεσημεριανο κ ξανα το απογευμα κανα δυο φορες. Πινει ελαχιστο ,ζητημα 20ml ολη μερα. Πρεπει να το αυξησουμε ομως γιατι εχει μειωσει τις κενωσεις κ μπορει να φταιει αυτο.

Μπράβο στη μικρή σου νεράκι κ μενα δε πίνει πολύ ότι πιει μετά το φαγητό κ ελάχιστο μέσα στη μέρα να σε ρωτήσω πόσο φαγητό τρώει μετράς κουταλιές η  γρ?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Μπράβο στη μικρή σου νεράκι κ μενα δε πίνει πολύ ότι πιει μετά το φαγητό κ ελάχιστο μέσα στη μέρα να σε ρωτήσω πόσο φαγητό τρώει μετράς κουταλιές η  γρ?

Μαλλον προτιμανε το γαλατακι ακομη απο το αγευστο νερο! Η γιατρος μου ειπε να μετραω 30 κουταλιες. Αλλα να πω την αμαρτια μου επειδη θα την θηλασω ουτως ή αλλως μετα απο καμια ωρα δεν μετραω τιποτα. Οσο ανοιγει το στομα ταΐζω κ σταματαω οταν δεν θελει αλλο...


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Μαλλον προτιμανε το γαλατακι ακομη απο το αγευστο νερο! Η γιατρος μου ειπε να μετραω 30 κουταλιες. Αλλα να πω την αμαρτια μου επειδη θα την θηλασω ουτως ή αλλως μετα απο καμια ωρα δεν μετραω τιποτα. Οσο ανοιγει το στομα ταΐζω κ σταματαω οταν δεν θελει αλλο...

Άρα ιδανικά οι 30 είναι εγώ προσπαθώ να  μετράω γιατί μας βλέπει κ διατροφολογος για να ξέρει πάνω κάτω τις θερμίδες που τρώει αλλα δε τη πιέζω όσο θελει τρώει κ μετά της δίνω γάλα να συμπληρώσει μου είπε να την αφήσω να τρώει όσο θέλει γιατί μέχρι τον πρώτο χρόνο μας νοιάζει πιο πολύ το γάλα οι τροφές είναι για να μαθαίνει υφές κ γεύσεις κ να μασάει όποτε σταματησα να ανχωνομαι κ για το νερό μου είπε επίσης όσο θέλει γιατί κάποια παιδιά αργούν πολύ να πιουν μεγάλη ποσότητα νερού.

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Σας διαβαζω αλλα οππτε πηγαινα να γραψω κατι θα ηθελε η μικρη κ ξεχνιομουν. Τελευταια μου φαινεται σαν να μεγαλωσε αποτομα. Τσιριζει, μπαμπαλιζει, γελαει κ γενικα εχει πολλη πλακα. Επισης απο οταν τγς αρχισα κρεας το εξαφανιζει το μεσημεριανο, της αρεσει πολυ. Τα φρουτα ακομη δεν τα θελει. 3ο γευμα δεν εχω βαλει ακομη κ θα αργησω μεχρι να συνηθισει το στηθος μου γιατι πρηζεται... Σημερα ειδικα που κοιμηθηκε κ η μικρη ολη νυχτα σχεδον εγω ξυπνησα απο τη δυσφορια απο τις 5.

@fairy-mary της δικιας μου το κεφαλακι εχει σχεδον φτιαξει. Τοσο πολυ που κ η παιδιατρος πλεον δεν μας το αναφερει.

@Nicol_ νερακι της δινω στο καπακι μετα το μεσημεριανο κ ξανα το απογευμα κανα δυο φορες. Πινει ελαχιστο ,ζητημα 20ml ολη μερα. Πρεπει να το αυξησουμε ομως γιατι εχει μειωσει τις κενωσεις κ μπορει να φταιει αυτο.

Εστρωσε η μπουμπου σου εβιο σε ζηλεύω. Εμενα ακομα τίποτα, ανα 2ωρο ξυπναει ολο το βραδυ. Τη μερα κοιμάται πολυ λιγο. Επίσης με το φαγητο εχουμε θεμα,ενω ειχε αρχίσει με ενδιαφέρον τωρα δεν τρώει. Μονο λιγο φρουτοκρεμα. Τα λαχανικα ενω εβαλα κ κρεας δεν τα τρώει. Δεν ξερω τι να κανω. .ειδικα με το θεμα του ύπνου σκεφτηκα να ρωτησω καμια συμβουλο μηπως διορθώσω κατι κ κοιμηθουμε λιγο παραπανω...

Εμενα παιδιά ο μπόμπιρας έχει μια εκτόξευση στην αναπτυξη του κ έχω πάθει πλακα. Έχει άρχισε να πιανεται απο τα καγκελα τς κουνιας κ να σηκωνεται το πιστευετε? Τον τράβηξα βιντεο κ το έστειλα κ στην παιδίατρο :mrgreen:

Ειναι υπερκινητικός και θέλει να φαει τον κοσμο και γενικα θέλει συνέχεια να πατάει στα πόδια του. Αλλα οταν το ειδα να σηκωνεται σοκ! Τρελάθηκε αυτος κ τσιριζε απο χαρά. Μιλαμε για δευτερολεπτα φυσικα μετα σωριάζεται εντελως ατσαλα και τωρα το κανει συχνα κ χτυπάει το κεφάλι του στα καγκελα κ ειμαι συνέχεια πανω του να μη χτυπήσει.   Τον ταρζαν εβγαλα εγώ σας το λεω

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...