Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, palmoira είπε:

Με το καλό να πάτε σπίτι σας! Περαστικα! 

Εμεις κοριτσια λέμε και μπαμπά και μαμα! Εντελώς ασυναίσθητα εννοειται...Βγάλαμε και το πρώτο μας δοντάκι, αλλά μέχρι να βγει παιδευτηκε πολύ. Άλλαξε τελείως ο ύπνος και όλη μέρα γκρίνια! Ευτυχως τώρα επανήλθαμε σε πιο ήρεμους ρυθμούς αλλά ακόμη έχουμε μεγάλη ενόχληση στα δόντια. Νομίζω ότι βγάζει ταυτόχρονα κάποια. Με το φαγητό τις ημέρες των δοντιών χάλια! Τώρα πάλι πάμε σχετικά καλά. Τρώμε αρκετά και βάζουμε κάθε τρεις μέρες νέες γεύσεις. Εμένα κοριτσια εξακολουθεί και θέλει και στηθος σχεδόν συστηματικά. Τι θα κάνω όταν πάω στη δουλειά μου λέτε?

Καποιο κορίτσι με είχε ρωτήσει για το μειωμένο...εμένα η σύμβαση μου προβλέπει ότι μπορώ να πάρω μια μέρα την εβδομάδα για ένα χρόνο και αυτό θα κάνω. 

Axτι ωραία! Εμείς λέμε ακόμα μόνο  το "μα"...  Για δόντι  δεν ξέρω αν εμφανιστεί  γρήγορα,  αλλά η ενόχληση έχει γίνει πολύ έντονη.  Την μέρα έχουμε χάσει τον ύπνο  μας και το βράδυ αντί να πέφτει  ξερή από την κούραση,  έχει  όρεξη για παιχνίδια  και ακροβατικά!  Εννοείς θα δουλεύεις μια μέρα λιγότερο την εβδομάδα με το μειωμένο για ένα χρόνο; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγω θα λειπω 1 μερα την εβδομάδα  με το μειωμένο γιατί στην Αθήνα δε συμφέρει να φεύγεις 1 ώρα νωρίτερα κάθε μέρα..πάει χαμένη.

Βεβαια εγώ επιστρέφω σε ένα μήνα στο γραφείο:(

Πως θα το αντέξω;

Κορίτσια εμένα το μόνο που λεει η μπέμπα ειναι  ε, ε, ε..Ούτε μα ουτε μπα μονο αυτό όλη την ώρα. 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Axτι ωραία! Εμείς λέμε ακόμα μόνο  το "μα"...  Για δόντι  δεν ξέρω αν εμφανιστεί  γρήγορα,  αλλά η ενόχληση έχει γίνει πολύ έντονη.  Την μέρα έχουμε χάσει τον ύπνο  μας και το βράδυ αντί να πέφτει  ξερή από την κούραση,  έχει  όρεξη για παιχνίδια  και ακροβατικά!  Εννοείς θα δουλεύεις μια μέρα λιγότερο την εβδομάδα με το μειωμένο για ένα χρόνο; 

Ναι, θα δουλεύω μια μέρα λιγότερο. Το ποια μέρα θα το αποφασίσουμε μαζί με τον προισταμενό μου.

Just now, fairy-mary είπε:

Και εγω θα λειπω 1 μερα την εβδομάδα  με το μειωμένο γιατί στην Αθήνα δε συμφέρει να φεύγεις 1 ώρα νωρίτερα κάθε μέρα..πάει χαμένη.

Βεβαια εγώ επιστρέφω σε ένα μήνα στο γραφείο:(

Πως θα το αντέξω;

Κορίτσια εμένα το μόνο που λεει η μπέμπα ειναι  ε, ε, ε..Ούτε μα ουτε μπα μονο αυτό όλη την ώρα. 

Θα τα πει μην ανησυχείς. Εμένα τώρα έχει αρχίσει να τσιρίζει πολύ δυνατά! Της φαίνεται ωραίο παιχνίδι γιατί σκάει στα γέλια 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Με το καλό να πάτε σπίτι σας! Περαστικα! 

Εμεις κοριτσια λέμε και μπαμπά και μαμα! Εντελώς ασυναίσθητα εννοειται...Βγάλαμε και το πρώτο μας δοντάκι, αλλά μέχρι να βγει παιδευτηκε πολύ. Άλλαξε τελείως ο ύπνος και όλη μέρα γκρίνια! Ευτυχως τώρα επανήλθαμε σε πιο ήρεμους ρυθμούς αλλά ακόμη έχουμε μεγάλη ενόχληση στα δόντια. Νομίζω ότι βγάζει ταυτόχρονα κάποια. Με το φαγητό τις ημέρες των δοντιών χάλια! Τώρα πάλι πάμε σχετικά καλά. Τρώμε αρκετά και βάζουμε κάθε τρεις μέρες νέες γεύσεις. Εμένα κοριτσια εξακολουθεί και θέλει και στηθος σχεδόν συστηματικά. Τι θα κάνω όταν πάω στη δουλειά μου λέτε?

Καποιο κορίτσι με είχε ρωτήσει για το μειωμένο...εμένα η σύμβαση μου προβλέπει ότι μπορώ να πάρω μια μέρα την εβδομάδα για ένα χρόνο και αυτό θα κάνω. 

Ta ιδια και εμεις με το στηθος,καθε 2 ωρες σαν να μην αλλαξε τιποτα απο τοτε που γεννηθηκε.Ποτε γυρνας στη δουλεια? 

Ουτε εμενα λεει μαμα κανενα μα ξεμπαρκο και πολλα 'νια νια νια' χαχα!Εχει πολυ φαση..επισης πολλες τσιριδες μας εχει ξεκουφανει.Εμαθε τωρα και οταν θελει κατι τσιριζει απιστευτα ο τζαναμπετης


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σήμερα ήταν η τρίτη  μέρα που Δοκιμάσαμε  πορτοκάλι, στην αρχή ξινιστηκε  λίγο αλλά μετά πια δεν σταματούσε.  Της άρεσε πολύ.  Της κρατούσα κιόλας ένα κομμάτι με το χέρι μου κ το πιπιλουσε . Πλέον τώρα που έχει καταλάβει την διαδικασία  κάθεται σαν κυρία στο καρεκλακι  της με τα χεράκια στο τραπέζι  κ περιμένει  μόλις βλέπει  πιάτο. Το  ελπίζω  να συνεχίσει  έτσι κ με τα άλλα και να της είναι ευχάριστο..  Επίσης Δοκιμάσαμε κ τι εκπαιδευτικό  ποτηρακι .  Έβγαλα γαλα με το θηλαστρο  και της το έδωσα σε αυτό.  Είχαμε λίγες απώλειες,  στην αρχή το δαγκωνε  λίγο αλλά μόλις κατάλαβε  τι είναι,   μετά το δέχτηκε  κ το ήπιε όλο.  Θα της δίνω μια φορά την μέρα με αυτό. 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, fairy-mary είπε:

Κορίτσια εσάς μπουσουλάνε τα μικρά;

Στην ηλικια σας ουτε καν καθοταν στον πωπω της! Μονο γιουβαρλακια εκανε κ σερνοταν με το σωμα της! Λιγο πριν τους 7μηνες εκατσε 7μιση αρχισε να πηγαινει προς τα πισω μπουσουλωντας και 8μιση μηνων μπουσουλησε κανονικα προς τα μπροστα 9μηνων πιαστηκε απο τα επιπλα ορθια!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! 

Εμενα ο μπόμπιρας μεχρι ωρας εεεε λεει συνεχεια και καποιες φορες κανενα "μα" .. εχει μαθει αυτες τις μερες και δινει πιο έντονα τα χερακια για αγκαλια και μαλιστα δεν παει και σε ολους χαχαχα εχει και προτιμήσεις απο οτι φαινεται!! Επισης κοριτσια εχει τωρα 3 μερες που χει βρει παιχνίδι μα βγαζει την γλωσσα εξω και να φτύνει..το κάνει συνεχεια το σκατο χαχαχα μεγαλωνουν τα παιδακια μας! 

Οσο αφορα το μπουσουλημα εμενα παει προς τα πισω και γυρναει γυρω γυρω μπροστα ακομα δεν εχει παει!Επισης του αρεσει πολυ να τον εχω ορθιο η στον ποπο του παρολο που ακομα δεν στηρίζεται καλα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα πώς είστε? 

Τα ζουζούνια σας όταν πάνε να βγάλουν δόντι, είναι σαν μπουκωμένα? Γιατί εμείς την πρώτη φορά που βγάλαμε δόντι είναι ρουθιυνισμα πολύ και βήχα. Τότε υπέθεσα ότι κρυωσε από βάφτιση και χα αγχωθει αλλά όλα καλά έβγαλε δόντι και ηρέμησε. Σήμερα είναι ξανά τα ίδια έχει τόσες μέρες που την πονάνε τα ούλα και ξενινησε να ρουθουνιζει πάλι και να πνίγεται από τ σαλάκια της. 

Βγάλαμε τα 2 κάτω και τώρα αντί να πρηστουν τα ούλα πάνω... Πρηστηκαν ξανά κάτω, πιο δίπλα από αυτά που έχει βγάλει. Δν πάνε σε όλα τα παιδάκια (δλδ το ίδιο δλδ πρώτα τα 2 κάτω μετά τα 2 πάνω κτλ.?) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Xrysasid είπε:

Κορίτσια καλημέρα πώς είστε? 

Τα ζουζούνια σας όταν πάνε να βγάλουν δόντι, είναι σαν μπουκωμένα? Γιατί εμείς την πρώτη φορά που βγάλαμε δόντι είναι ρουθιυνισμα πολύ και βήχα. Τότε υπέθεσα ότι κρυωσε από βάφτιση και χα αγχωθει αλλά όλα καλά έβγαλε δόντι και ηρέμησε. Σήμερα είναι ξανά τα ίδια έχει τόσες μέρες που την πονάνε τα ούλα και ξενινησε να ρουθουνιζει πάλι και να πνίγεται από τ σαλάκια της. 

Βγάλαμε τα 2 κάτω και τώρα αντί να πρηστουν τα ούλα πάνω... Πρηστηκαν ξανά κάτω, πιο δίπλα από αυτά που έχει βγάλει. Δν πάνε σε όλα τα παιδάκια (δλδ το ίδιο δλδ πρώτα τα 2 κάτω μετά τα 2 πάνω κτλ.?) 

Το καθε παιδακι στα δοντια εχει αλλα συπτωματα αλλα δεκατα διαρροια αλλα οπως λες μπουκωματακι αλλα γκρινια αυπνια κακοφαγια κλπ....τωρα οσο αφορα την σειρα των δοντιων οχι δεν εχει σειρα αμα παρουν φορα βγαινουν οπως να ναι! Εμενα εβγαλε τα 2κατω και μετα εβγαλε τα 2πανω πλαγια οχι τα μπροστα! Ειναι σαν βρυκολακακι!!!:lol:

  • Χαχα 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες! Η δικια μου ουτε μπουσουλαει ουτε δοντακια βγαζει.

Απο προχτες ομως μας ξεκινησε μαλλον το αγχος αποχωρισμου. Ξυπναει μεσα στη νυχτα με κλαματα χωρις να θελει να θηλασει. Την παιρνω αγκαλια ,την παρηγορω κ ξανακοιμαται. Την ημερα ειμαστε μαζι ουτως ή αλλως ολη την ωρα οποτε δεν παρατηρησα κατι. Αλλα τη νυχτα την περναμε ζορικα.

Ο υπνοσακος απο τα h&m ηρθε αλλα δεν γραφει καθολου οδηγιες για θερμοκρασια κτλ. Μαλλον θα παρω την εξυπηρετηση τους να ρωτησω.

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!  

Εδω κ μια εβδομαδα κ εμεις περνάμε άγχος αποχωρισμού.  Κοιμάται δύσκολα θέλει στήθος συνεχεια κ εξακολουθεί να μη τρώει. 

Χθες πήγαμε παιδίατρο για το εμβόλιο. Πηραμε λιγοτερο βαρος αλλα αυτο συμβαίνει γιατι ειναι υπερβολικά δραστήριος και κινητικα μας ειπε εκδηλώνει συμπεριφορές σαν να ειναι 9 μηνων! Οποτε δεν πειράζει.  Παιδιά πιάνεται κ σηκωνεται κανονικα πλεον είναι απιστευτο. Μένει λιγο βεβαια κ πεφτει αλλα έχει γίνει ταρζανακι ο μπομπιρας. Μας ειπε να τον προσέχουμε πολυ γιατί επειδή ειναι νωρίς δεν έχει ακομα τις αμυνες που θα ειχε αν τα έκανε αυτα μετα απο 2 μήνες οπότε μπορει να χτυπήσει ασχημα. Μονο στο παρκο μπορω να τον αφήνω χωρις αγχος αλλα εκει κάθεται 5 λεπτά μονο κ μερα τσιριζει. Οποτε ειμαι ολη μερα πανω του κ κλασικα δεν προλαβαίνω πλέον απολυτως τίποτα.  Το σπιτι ειναι σαν να επεςε βομβα κ με το ζορι προλαβαινω να κάνω το φαγητο του το οποιο δεν το τρώει κ το τρωμε εμεις χαχα.

Πάντως πονάω παντου κοριτσια αυχενας μεση χερια,που να ηταν κ πιο βαρυς μονο 7.5 κιλα ειμαστε αλλα υποφερω

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_απιστευτος ετσι; Σκεψου τι εχει να κανει αυτος οταν περπατησει κιολας. Αν εισαι τωρα κουρασμενη σκεψου να τον κυνηγας κιολας.

Οσο για αυχενες κτλ σε νιωθω. Η δικια μου ειναι κ χοντρουλα, πριν δυο βδομαδες ηταν 8900. Ολο διπλες κ λακακια ειναι :x

Σας ειπαν τιποτα για αντιγριπικο οι παιδιατροι κοριτσια;


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Τη Δευτέρα πάμε παιδίατρο και έχω μια τεραστια λίστα με απορίες! Μια από αυτές είναι το αντιγριπικό που εμεις σίγουρα θα κάνουμε αλλά δεν ξέρω ακόμη για τη μικρή. Με τα δόντια είχαμε ένα μικρό διάλειμμα αλλά τώρα πάλι πρέπει να την ενοχλούν πολύ. Με τον ύπνο είμαστε πολύ καλά αλλά πλέον μια φορά μου ξυπνάει σίγουρα μέσα στη νύχτα λόγω πείνας. Θα πρέπει μάλλον να εμπλουτίσω το απογευματινό της με καμία βρώμη για να χορταίνει καλύτερα και να το πάω και λίγο αργότερα. Μου ξεκίνησε το δάχτυλο στο στόμα...ευτυχως ακόμη δεν πιπιλαει αλλά πλέον συστηματικά τη βρίσκω να το έχει στο στόμα της. Με αγχώνει λίγο αυτό γιατί από τα βαφτιστήρια μας έχω πολύ κακή εμπειρία με το δάχτυλο που δυσκολεύτηκαν πολύ να το κόψουν. Θα δούμε. Πισίνα πάμε κανονικά κάθε εβδομάδα και όσο απίστευτο και να φαίνεται κάθε φορά κάνει και πιο πολλά πράγματα και της αρέσει περισσότερο. Επιτέλους θα τελειώσουμε και με το δωματιο της σήμερα! Από τη μια είμαι πολύ χαρούμενη, από την άλλη όχι γιατί πλέον θα πάει στο δωματιο της να κοιμάται. Ωραία ήταν που την είχα δίπλα μου, στην αρχή στο λίκνο και μετά στο παρκοκρεββατο. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...