Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα!!  

Εδω κ μια εβδομαδα κ εμεις περνάμε άγχος αποχωρισμού.  Κοιμάται δύσκολα θέλει στήθος συνεχεια κ εξακολουθεί να μη τρώει. 

Χθες πήγαμε παιδίατρο για το εμβόλιο. Πηραμε λιγοτερο βαρος αλλα αυτο συμβαίνει γιατι ειναι υπερβολικά δραστήριος και κινητικα μας ειπε εκδηλώνει συμπεριφορές σαν να ειναι 9 μηνων! Οποτε δεν πειράζει.  Παιδιά πιάνεται κ σηκωνεται κανονικα πλεον είναι απιστευτο. Μένει λιγο βεβαια κ πεφτει αλλα έχει γίνει ταρζανακι ο μπομπιρας. Μας ειπε να τον προσέχουμε πολυ γιατί επειδή ειναι νωρίς δεν έχει ακομα τις αμυνες που θα ειχε αν τα έκανε αυτα μετα απο 2 μήνες οπότε μπορει να χτυπήσει ασχημα. Μονο στο παρκο μπορω να τον αφήνω χωρις αγχος αλλα εκει κάθεται 5 λεπτά μονο κ μερα τσιριζει. Οποτε ειμαι ολη μερα πανω του κ κλασικα δεν προλαβαίνω πλέον απολυτως τίποτα.  Το σπιτι ειναι σαν να επεςε βομβα κ με το ζορι προλαβαινω να κάνω το φαγητο του το οποιο δεν το τρώει κ το τρωμε εμεις χαχα.

Πάντως πονάω παντου κοριτσια αυχενας μεση χερια,που να ηταν κ πιο βαρυς μονο 7.5 κιλα ειμαστε αλλα υποφερω

Εμένα έχει πάει 10 και κάτι!!! Ελπίζω να καταλαβαίνετε ότι τον σηκώνω λίγες ώρες την ημέρα και πάντα τον έχω να κάθεται πάνω μου!! Έξω μόνο σε καρότσι. Ευτυχώς τώρα που στηρίζεται καλύτερα δεν με κουράζει τόσο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, evio είπε:

@Nicol_απιστευτος ετσι; Σκεψου τι εχει να κανει αυτος οταν περπατησει κιολας. Αν εισαι τωρα κουρασμενη σκεψου να τον κυνηγας κιολας.

Οσο για αυχενες κτλ σε νιωθω. Η δικια μου ειναι κ χοντρουλα, πριν δυο βδομαδες ηταν 8900. Ολο διπλες κ λακακια ειναι :x

Σας ειπαν τιποτα για αντιγριπικο οι παιδιατροι κοριτσια;

 

Just now, Xioni είπε:

Εμένα έχει πάει 10 και κάτι!!! Ελπίζω να καταλαβαίνετε ότι τον σηκώνω λίγες ώρες την ημέρα και πάντα τον έχω να κάθεται πάνω μου!! Έξω μόνο σε καρότσι. Ευτυχώς τώρα που στηρίζεται καλύτερα δεν με κουράζει τόσο.

Ο δικος μου δηλ. Ειναι εντελως μινιατουρα κοριτσια. Πως τα σηκωνεται παντως μπράβο σας!

Το αντιγριπικο κ εμεις λεμε ναντο κάνουμε, θελω να ρωτησω την παιδίατρο το ξεχασα χθες.

@palmoira ηθελα κ εγω να παμε κολυμβητήριο αλλα εζω θεμα με τις μετακινησεις.

Χαλαει τον κόσμο ρε κοριτσια στο καθισματακι αυτοκινήτου.  Του πήραμε καινούριο αλλα παλι δεν καθεται. Θελω να τον πάω μια βολτα να κανουμε πραγματα κ δεν μπορω. Τι να κανω να τον αφηνω να κλαει? Δεν νομιζω να μπορω να οδηγησω αν τσιριζει πισω ο μικρος. Και είμαστε πολυ εγκλωβισμενοι λογω αυτου γιατι η περιοχή που μενω είναι χαλια κ μονο με αυτοκίνητο πας οπουδηποτε ακομα κ σουπερ


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς λογο της νόσου που περάσαμε θα το κανουμε υποχρεωτικα το εμβολιο της γρίπης γτ πρέπει να αποφυγουμε οσο μπορούμε τις ιώσεις..  ήδη έχω μιλήσει με φαρμακείο, θα ερθουν το συντομοτερο κ θα μας το κρατήσουν...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Το καθε παιδακι στα δοντια εχει αλλα συπτωματα αλλα δεκατα διαρροια αλλα οπως λες μπουκωματακι αλλα γκρινια αυπνια κακοφαγια κλπ....τωρα οσο αφορα την σειρα των δοντιων οχι δεν εχει σειρα αμα παρουν φορα βγαινουν οπως να ναι! Εμενα εβγαλε τα 2κατω και μετα εβγαλε τα 2πανω πλαγια οχι τα μπροστα! Ειναι σαν βρυκολακακι!!!:lol:

Χαχαχχαχα με έκανες και γέλασα... Οκ οπότε να μην αγχωνομαι. Σε ευχαριστώ πολύ και με το καλό να βγούνε τα δόντακια μας και με οποία σειρά θέλουν χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysasid είπε:

Χαχαχχαχα με έκανες και γέλασα... Οκ οπότε να μην αγχωνομαι. Σε ευχαριστώ πολύ και με το καλό να βγούνε τα δόντακια μας και με οποία σειρά θέλουν χαχαχαχα

Ετσι ακριβως να βγουν να ηρεμησουμε!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

 

Ο δικος μου δηλ. Ειναι εντελως μινιατουρα κοριτσια. Πως τα σηκωνεται παντως μπράβο σας!

Το αντιγριπικο κ εμεις λεμε ναντο κάνουμε, θελω να ρωτησω την παιδίατρο το ξεχασα χθες.

@palmoira ηθελα κ εγω να παμε κολυμβητήριο αλλα εζω θεμα με τις μετακινησεις.

Χαλαει τον κόσμο ρε κοριτσια στο καθισματακι αυτοκινήτου.  Του πήραμε καινούριο αλλα παλι δεν καθεται. Θελω να τον πάω μια βολτα να κανουμε πραγματα κ δεν μπορω. Τι να κανω να τον αφηνω να κλαει? Δεν νομιζω να μπορω να οδηγησω αν τσιριζει πισω ο μικρος. Και είμαστε πολυ εγκλωβισμενοι λογω αυτου γιατι η περιοχή που μενω είναι χαλια κ μονο με αυτοκίνητο πας οπουδηποτε ακομα κ σουπερ

Νικολ ποιο κάθισμα επιλέξατε τελικά? Είμαστε και εμεις σε αναζήτησή αλλά έχω μπερδευτεί λιγάκι 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Το Bebe Stars πήραμε παλμοιρα

Νικολ νομιζω εχουμε το ιδιο..ειναι αυτο που γυρίζει 360 μοιρες?? Το εχω παρει κ ακομα δν το εχουμε βαλει στο αμαξι γτ εχω του καροτσιού.. εσενα σε εχει βολέψει? Ο μικρος δεν καθεται?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια ειναι πολυ καλο, εκανε μια ερευνα ο άντρας μου κ τηρει τις προδιαγραφές, εχει ολα τα απαραίτητα, ειναι ανετο κ οικονομικό σε σχεση με τα αλλα...απλα ο δικος μου ο ταρζανακος έχει αλλεργία με τα λουριά, είτε καρεκλακι αυτοκίνητου είτε φαγητού όποτε με το ζορι κάθεται. 

Έχει και ανάκληση αν κοιμηθει το μωρό κ γυρίζει κ 360 μοιρες. Έμενα μου φάνηκε αρκετα καλο παντως κ ανετο. 

  • Μου αρέσει 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγώ και ο άντρας μου θα κάνουμε το εμβόλιο της γρίπης γιατί δουλεύουμε στην εκπαίδευση. Οπότε νομίζω είναι απαραίτητο.

Βγήκαν τα δύο κάτω δοντακια του και συγκινήθηκα. Πότε ήταν στην κοιλιά μου ποτέ πήγε 5.5 μηνών!!!

Και εγώ θέλω να αλλάξω καθισμα στο αυτοκίνητο να πάρω με isofix. Αλλά μας είπαν ότι δεν πρέπει να κοιτάμε μόνο τα κιλά του μικρού αλλά και το κατά πόσο στηρίζεται. Και να καθυστερήσουμε να φύγουμε από το αυγό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Xioni είπε:

Και εγώ και ο άντρας μου θα κάνουμε το εμβόλιο της γρίπης γιατί δουλεύουμε στην εκπαίδευση. Οπότε νομίζω είναι απαραίτητο.

Βγήκαν τα δύο κάτω δοντακια του και συγκινήθηκα. Πότε ήταν στην κοιλιά μου ποτέ πήγε 5.5 μηνών!!!

Και εγώ θέλω να αλλάξω καθισμα στο αυτοκίνητο να πάρω με isofix. Αλλά μας είπαν ότι δεν πρέπει να κοιτάμε μόνο τα κιλά του μικρού αλλά και το κατά πόσο στηρίζεται. Και να καθυστερήσουμε να φύγουμε από το αυγό. 

Το bebestars ειναι απο 0 εαν σε ενδιαφέρει και ειναι με isofix!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Κορίτσια  όσες δίνετε απογευματινα γεύμα στα μωρακια,  τι δίνετε; πρωί =φρούτα,  μεσημέρι =λαχανικά και κρέας,  απόγευμα =; 

Εμεις τωρα θα ξεκινήσουμε κ μου ειπε η παιδίατρος να βάλουμε δημητριακά. Βρωμη πχ με καποιο φρουτο 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Και εγώ και ο άντρας μου θα κάνουμε το εμβόλιο της γρίπης γιατί δουλεύουμε στην εκπαίδευση. Οπότε νομίζω είναι απαραίτητο.

Βγήκαν τα δύο κάτω δοντακια του και συγκινήθηκα. Πότε ήταν στην κοιλιά μου ποτέ πήγε 5.5 μηνών!!!

Και εγώ θέλω να αλλάξω καθισμα στο αυτοκίνητο να πάρω με isofix. Αλλά μας είπαν ότι δεν πρέπει να κοιτάμε μόνο τα κιλά του μικρού αλλά και το κατά πόσο στηρίζεται. Και να καθυστερήσουμε να φύγουμε από το αυγό. 

5,5 μηνων και 10 κιλα; Φτου φτου σκορδα! Μειωσε του τα πιτογυρα χαχαχα!

6 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Κορίτσια  όσες δίνετε απογευματινα γεύμα στα μωρακια,  τι δίνετε; πρωί =φρούτα,  μεσημέρι =λαχανικά και κρέας,  απόγευμα =; 

Αλεξ θα δωσεις κατι σε δημητριακο. Η δικια μου μου ειχε πει να δινω ζυμαρικο χωρις αυγο μαγειρεμενο στο ζουμι απο το κρεας. Ακομη δεν της εχω δωσει... 

Κοριτσια πρωτο βραδυ που κοιμηθηκε με τον υπνοσακο κ κοιμηθηκε τελεια! Ουτε μια φορα δεν ξυπνησε ,ουτε ιδρωσε κ δεν ειχα κ εγω το αγχος μην κρυωσει ή μην τυλιχτει με την κουβερτα μου. Απο τον αλλο μηνα θα παρω κ δυο χειμωνιατικους απο h&m , αυτος που πηρα τωρα για δοκιμη ειναι lightly padded κ υποθετω φθινοπωρινος.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...