Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!! 

@Nicol_ τελειααααα !! Πρεπει να ασφαλίσεις τα παντα με το ταρζανακι σου χαχαχα ποσο τέλεια..Ανυπομονώ κ εγω πολυ!! Δικει μαχη αλλα ακομα δεν τα χει καταφερει !! 

Κοριτσια εμενα τα τρωει ολα ευτυχως κ οτι του βαλω στο πιατο δεν τ αφήνει!! Ηθελα να ρωτησω μπροκολο εχετε δωσει καθολου??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sol_10 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! 

@Nicol_ τελειααααα !! Πρεπει να ασφαλίσεις τα παντα με το ταρζανακι σου χαχαχα ποσο τέλεια..Ανυπομονώ κ εγω πολυ!! Δικει μαχη αλλα ακομα δεν τα χει καταφερει !! 

Κοριτσια εμενα τα τρωει ολα ευτυχως κ οτι του βαλω στο πιατο δεν τ αφήνει!! Ηθελα να ρωτησω μπροκολο εχετε δωσει καθολου??

Εμάς είναι στα επόμενα που θα βάλουμε. Είναι και εποχής και είναι πεντανόστιμα!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , FifitsaReal είπε:

Βαλτον στο καρεκλακι του φαγητού και άσε στο δίσκο το μπολακι με λίγη φρούτο κρέμα μέσα , να του κινήσει την περιέργεια να την πιάσει με τα χεράκια του να τη βάλει στο στόμα και λίγο λίγο θα ξαναφάει πάλι.

Ευχαριστώ!  Σημερα τον άφησα να βαλει τα χερια μέσα στο μπολ. Γίναμε χαλιά κ οι δυο χαχα..αλλα θα το ξανακανω αν ειναι να τον βοηθήσει. 

Κοριτσια λατρεύω το μπρόκολο είναι η εποχη τους? Να αρχισω να βαζω αν κ δεν τρωει αλλα που θα παει

Για πειτε μερικούς συνδιασμους λαχανικών κ κρεατος για μεσημεριανο

Μεχρι τώρα ποσα λαχανικα βαλατε?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Ευχαριστώ!  Σημερα τον άφησα να βαλει τα χερια μέσα στο μπολ. Γίναμε χαλιά κ οι δυο χαχα..αλλα θα το ξανακανω αν ειναι να τον βοηθήσει. 

Κοριτσια λατρεύω το μπρόκολο είναι η εποχη τους? Να αρχισω να βαζω αν κ δεν τρωει αλλα που θα παει

Για πειτε μερικούς συνδιασμους λαχανικών κ κρεατος για μεσημεριανο

Μεχρι τώρα ποσα λαχανικα βαλατε?

Νικολ εγω βαζω ακομα τα κλασικα πατατα κολοκυθι καροτο.. θελω να του βαλω και φασολακια μια μερα και ελεγα και μπροκολο εαν μπορουσα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Κ εγω απο λαχανικα εχω δωσει αρκετο πραγμα. Πατατα, γλυκοπατατα, κολοκυθακι, αρακα, φασολακια, ντοματα, κρεμμυδι, μπροκολο, μαιντανο, ανηθο, καροτο κ πιπερια μικρη ποσοτητα χωρις τη φλουδα. Για αυριο πηρα κοκκινη κολοκυθα να της βαλω μαζι με τον αρακα που δεν της αρεσε καθολου. Συνδιασμος που τρωει σχεδον παντα γλυκοπατατα, κολοκυθακι, ντοματα, κρεμμυδι κ μαιντανο. Εγω δεν θα το ετρωγα, αυτη το καθαριζει! Και απο φρουτα εχει φαει πολλα. Μπανανα, μηλο , αχλαδι, βανιλια, πεπονι, καρπουζι, ροδακινο, αβοκαντο, δαμασκηνο, σταφυλι. Γενικα της δινω οτι θα τρωει κ αργοτερα μαζι μας να τα μαθει. Μονο με το μπροκολο εβγαλε κατι κοκκινιλες στα μουτρα κ τις 2 φορες που εδωσα αλλα η γιατρος ηταν πολυ κουλ. Θα ξαναδωσω σε καναν μηνα.

Η δικια μου δεν μπουσουλαει σμπρωχνει ομως με τα χερακια της κ παει προς τα πισω το χαζουλικο μου χαχαχ!

Να χαιρεστε τα ταρζανακια σας που βιαζονται να κινηθουν!

Κοριτσια πλεον κοιμαται πολυ καλα το βραδυ μην την ματιασω. Το θεμα μου ειναι οτι κοιμαται αποκλειστικα μπρουμητα κ εγω οσο να'ναι την τσεκαρω αρκετες φορες απο το αγχος μου. Τα δικα σας πως κοιμουνται;

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Κ εγω απο λαχανικα εχω δωσει αρκετο πραγμα. Πατατα, γλυκοπατατα, κολοκυθακι, αρακα, φασολακια, ντοματα, κρεμμυδι, μπροκολο, μαιντανο, ανηθο, καροτο κ πιπερια μικρη ποσοτητα χωρις τη φλουδα. Για αυριο πηρα κοκκινη κολοκυθα να της βαλω μαζι με τον αρακα που δεν της αρεσε καθολου. Συνδιασμος που τρωει σχεδον παντα γλυκοπατατα, κολοκυθακι, ντοματα, κρεμμυδι κ μαιντανο. Εγω δεν θα το ετρωγα, αυτη το καθαριζει! Και απο φρουτα εχει φαει πολλα. Μπανανα, μηλο , αχλαδι, βανιλια, πεπονι, καρπουζι, ροδακινο, αβοκαντο, δαμασκηνο, σταφυλι. Γενικα της δινω οτι θα τρωει κ αργοτερα μαζι μας να τα μαθει. Μονο με το μπροκολο εβγαλε κατι κοκκινιλες στα μουτρα κ τις 2 φορες που εδωσα αλλα η γιατρος ηταν πολυ κουλ. Θα ξαναδωσω σε καναν μηνα.

Η δικια μου δεν μπουσουλαει σμπρωχνει ομως με τα χερακια της κ παει προς τα πισω το χαζουλικο μου χαχαχ!

Να χαιρεστε τα ταρζανακια σας που βιαζονται να κινηθουν!

Κοριτσια πλεον κοιμαται πολυ καλα το βραδυ μην την ματιασω. Το θεμα μου ειναι οτι κοιμαται αποκλειστικα μπρουμητα κ εγω οσο να'ναι την τσεκαρω αρκετες φορες απο το αγχος μου. Τα δικα σας πως κοιμουνται;

Και μενα κοιμάται μπρουμυτα. Κ μάλιστα κανει καλυτερο ύπνο ετσι.Αλλα απο τη στιγμή που μπορούνε κ γυρνάνε ανασκελα δεν υπάρχει θέμα. 

Παντως μπραβο εβιο της έδωσες μεγάλη ποικιλια. Με τους βραδινούς θηλασμους πως πάτε?  Μειώθηκαν? Εμένα στο 2ωρο ξυπνάει αλλα ευτυχώς κοιμαται ξανα αμεσως. Και επειδή κοιμαται κ νωρίς πλεον ειμαστε καλύτερα στον ύπνο. 

Ελπιζω να βελτιωθούμε κ στο φαγητό 

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κ το αλλο, πως καταφερνετε κ τους ετοιμαζετε 3 γεύματα. Εμένα επειδη δεν καθεται πουθενα κ στο παρκο πολυ λιγο τρεχω κ δεν προλαβαινω. Τον βαζω λιγο στο καρεκλακι φαγητου να με βλεπει καθώς κανω το φαγητό του αλλα στα 5 λεπτα εχει ηδη αρχισει τη γκρίνια 

Για εμας ουτε λογος να κανω φαγητο. Πλεον ψαχνω κοπελα να τον απασχολει για να μπορεσω να κανω κανενα φαγητο κ καμία δουλεια

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Κ εγω απο λαχανικα εχω δωσει αρκετο πραγμα. Πατατα, γλυκοπατατα, κολοκυθακι, αρακα, φασολακια, ντοματα, κρεμμυδι, μπροκολο, μαιντανο, ανηθο, καροτο κ πιπερια μικρη ποσοτητα χωρις τη φλουδα. Για αυριο πηρα κοκκινη κολοκυθα να της βαλω μαζι με τον αρακα που δεν της αρεσε καθολου. Συνδιασμος που τρωει σχεδον παντα γλυκοπατατα, κολοκυθακι, ντοματα, κρεμμυδι κ μαιντανο. Εγω δεν θα το ετρωγα, αυτη το καθαριζει! Και απο φρουτα εχει φαει πολλα. Μπανανα, μηλο , αχλαδι, βανιλια, πεπονι, καρπουζι, ροδακινο, αβοκαντο, δαμασκηνο, σταφυλι. Γενικα της δινω οτι θα τρωει κ αργοτερα μαζι μας να τα μαθει. Μονο με το μπροκολο εβγαλε κατι κοκκινιλες στα μουτρα κ τις 2 φορες που εδωσα αλλα η γιατρος ηταν πολυ κουλ. Θα ξαναδωσω σε καναν μηνα.

Η δικια μου δεν μπουσουλαει σμπρωχνει ομως με τα χερακια της κ παει προς τα πισω το χαζουλικο μου χαχαχ!

Να χαιρεστε τα ταρζανακια σας που βιαζονται να κινηθουν!

Κοριτσια πλεον κοιμαται πολυ καλα το βραδυ μην την ματιασω. Το θεμα μου ειναι οτι κοιμαται αποκλειστικα μπρουμητα κ εγω οσο να'ναι την τσεκαρω αρκετες φορες απο το αγχος μου. Τα δικα σας πως κοιμουνται;

Εβιο μου μονο μπρουμυτα κοιμαται και εμενα.. νομιζω πως δεν υπάρχει φοβος πλεον.. εμενα η γιατρος μου πε να τον αφηνω να κοιμάται οπωα θελει τωρα π στηριζει το κεφαλακι του.. πιο μικρο δν με άφηνε ομως να τον βαζω μπρουμυτα!

Just now, Nicol_ είπε:

Και μενα κοιμάται μπρουμυτα. Κ μάλιστα κανει καλυτερο ύπνο ετσι.Αλλα απο τη στιγμή που μπορούνε κ γυρνάνε ανασκελα δεν υπάρχει θέμα. 

Παντως μπραβο εβιο της έδωσες μεγάλη ποικιλια. Με τους βραδινούς θηλασμους πως πάτε?  Μειώθηκαν? Εμένα στο 2ωρο ξυπνάει αλλα ευτυχώς κοιμαται ξανα αμεσως. Και επειδή κοιμαται κ νωρίς πλεον ειμαστε καλύτερα στον ύπνο. 

Ελπιζω να βελτιωθούμε κ στο φαγητό 

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κ το αλλο, πως καταφερνετε κ τους ετοιμαζετε 3 γεύματα. Εμένα επειδη δεν καθεται πουθενα κ στο παρκο πολυ λιγο τρεχω κ δεν προλαβαινω. Τον βαζω λιγο στο καρεκλακι φαγητου να με βλεπει καθώς κανω το φαγητό του αλλα στα 5 λεπτα εχει ηδη αρχισει τη γκρίνια 

Για εμας ουτε λογος να κανω φαγητο. Πλεον ψαχνω κοπελα να τον απασχολει για να μπορεσω να κανω κανενα φαγητο κ καμία δουλεια

Νικολ δεν ειναι ασχημη ιδεα αυτη.. αν μπορεις να εμπιστευτεις καποια ειναι μια πολυ καλη λυση.. η θα μπορουσες να βρεις μια γυναικα να σε βοηθάει με τις δουλειες !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 30/9/2019 at 1:13 ΜΜ, Nicol_ είπε:

Πιτουρο Βρωμης δεν χρειαζεται δηλ.να το μουλιασουμε πρωτα στο νερο? 

Καλημερα κοριτσια! Δηλαδη με τον υπνοσακο δεν φοραμε παντελονακι απο οτι καταλαβα τουλαχιστον τωρα που ακομα ειναι φθινοπωρο. Αλλα ακομα εχει αρκετη ζεστη εμεις μεσα στο σπιτι εχουμε σιγουρα 26. Και 1 Οκτωβριου ειδα θα φτασει σχεδον 30 η θερμοκρασια

Η αλήθεια είναι ότι το βράζω και το αφήνω να ψιλοκρυωσει. Οπότε είναι σαν να το μουλιαζω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.  Εμείς ξεκινήσαμε  με φρούτα  κ της αρέσουν πολύ.  Τρώει αρκετά  κ με ευχαρίστηση.  Την άλλη βδομάδα θα του πω να βάλουμε κ λαχανικά για μεσημεριανό  κ μετά να βάλω απογευματινο γεύμα.  Είναι  κάποια που εφαρμόζει  την μέθοδο  blw;  γενικά τις τελευταίες  μέρες  κ γω έχω δει τεράστια διαφορά στην μπεμπα.  Καταρχήν δεν κοιμάται καθόλου  σχεδόν μέσα στην μέρα ρε κοριτσια κ το βράδυ  την πιάνει υπερενταση  αντί να πέφτει  ξερή για ύπνο. Βέβαια έχουμε αρχίσει  να κοιμόμαστε  νωρίτερα,  10-10.30,με τα χίλια ζόρια,  αλλά την ημέρα  δεν προλαβαίνω Ανάσα να πάρω.  Ίσα που κάνω τα βασικά στο σπίτι  .  Στον ύπνο της αρέσει  να κοιμάται πολύ στο πλάι. Κ ξυπνάει  3-4φορες  τα βράδια ,  ίσως κ πιο πολλές που δεν θυμάμαι , κάποιες για να φάει κ άλλες για να με κάνει  πιπίλα!  Βασικά δεν ξυπνάει  εντελώς,  στον υπνο της τρώει. Κοιμάστε ακόμα μαζί εσείς  @Nicol_ k @evio; ξέρω θα είναι δύσκολο να το σταματήσω  αυτό αλλά προς το παρόν με την κούραση που έχω τα βράδια δεν μπορώ να το διαπραγματευτω,  θέλω απλά να πέσω ξερή. Επίσης έχει γίνει πάρα πολύ απαιτητική!  Διεκδικεί αυτό που θέλει κ φωνάζει,  μουγκανιζει  για την ακρίβεια...  Θελει να παίζουμε  συνέχεια μαζί αλλιώς βαριέται κ δυσανασχετει,  κόρη της Αντε κάνα 10λεπτο  βαριά να κάτσει  κάποιες φορές  να παίξει. Μόνο στο  καρεκλακι  φαγητού  της αρέσει  πιο πολύ να κάθεται.  Κ επίσης άπαξ  και πάει 5μιση  τα απογεύματα,  χαλάει  τον κόσμο  για να βγούμε  βόλτα.   Τον χειμώνα  να δω τι θα κάνουμε... Απο μπουσουλιμα εμείς τίποτα.  Το μόνο που κάνουμε  είναι βαρελακι συνέχεια,  γυρίζει  Μπρουμυτα  και σπρώχνει λίγο προς  τα μπροστά  αν θέλει να πιάσει κάνα παιχνίδι. 

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Εμείς ξεκινήσαμε  με φρούτα  κ της αρέσουν πολύ.  Τρώει αρκετά  κ με ευχαρίστηση.  Την άλλη βδομάδα θα του πω να βάλουμε κ λαχανικά για μεσημεριανό  κ μετά να βάλω απογευματινο γεύμα.  Είναι  κάποια που εφαρμόζει  την μέθοδο  blw;  γενικά τις τελευταίες  μέρες  κ γω έχω δει τεράστια διαφορά στην μπεμπα.  Καταρχήν δεν κοιμάται καθόλου  σχεδόν μέσα στην μέρα ρε κοριτσια κ το βράδυ  την πιάνει υπερενταση  αντί να πέφτει  ξερή για ύπνο. Βέβαια έχουμε αρχίσει  να κοιμόμαστε  νωρίτερα,  10-10.30,με τα χίλια ζόρια,  αλλά την ημέρα  δεν προλαβαίνω Ανάσα να πάρω.  Ίσα που κάνω τα βασικά στο σπίτι  .  Στον ύπνο της αρέσει  να κοιμάται πολύ στο πλάι. Κ ξυπνάει  3-4φορες  τα βράδια ,  ίσως κ πιο πολλές που δεν θυμάμαι , κάποιες για να φάει κ άλλες για να με κάνει  πιπίλα!  Βασικά δεν ξυπνάει  εντελώς,  στον υπνο της τρώει. Κοιμάστε ακόμα μαζί εσείς  @Nicol_ k @evio; ξέρω θα είναι δύσκολο να το σταματήσω  αυτό αλλά προς το παρόν με την κούραση που έχω τα βράδια δεν μπορώ να το διαπραγματευτω,  θέλω απλά να πέσω ξερή. Επίσης έχει γίνει πάρα πολύ απαιτητική!  Διεκδικεί αυτό που θέλει κ φωνάζει,  μουγκανιζει  για την ακρίβεια...  Θελει να παίζουμε  συνέχεια μαζί αλλιώς βαριέται κ δυσανασχετει,  κόρη της Αντε κάνα 10λεπτο  βαριά να κάτσει  κάποιες φορές  να παίξει. Μόνο στο  καρεκλακι  φαγητού  της αρέσει  πιο πολύ να κάθεται.  Κ επίσης άπαξ  και πάει 5μιση  τα απογεύματα,  χαλάει  τον κόσμο  για να βγούμε  βόλτα.   Τον χειμώνα  να δω τι θα κάνουμε... Απο μπουσουλιμα εμείς τίποτα.  Το μόνο που κάνουμε  είναι βαρελακι συνέχεια,  γυρίζει  Μπρουμυτα  και σπρώχνει λίγο προς  τα μπροστά  αν θέλει να πιάσει κάνα παιχνίδι. 

Της αρέσει  ομως να την βάζω να κάθεται τον πωπο  κ να την κρατάω  εγώ για να στηρίζεται


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Και μενα κοιμάται μπρουμυτα. Κ μάλιστα κανει καλυτερο ύπνο ετσι.Αλλα απο τη στιγμή που μπορούνε κ γυρνάνε ανασκελα δεν υπάρχει θέμα. 

Παντως μπραβο εβιο της έδωσες μεγάλη ποικιλια. Με τους βραδινούς θηλασμους πως πάτε?  Μειώθηκαν? Εμένα στο 2ωρο ξυπνάει αλλα ευτυχώς κοιμαται ξανα αμεσως. Και επειδή κοιμαται κ νωρίς πλεον ειμαστε καλύτερα στον ύπνο. 

Ελπιζω να βελτιωθούμε κ στο φαγητό 

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κ το αλλο, πως καταφερνετε κ τους ετοιμαζετε 3 γεύματα. Εμένα επειδη δεν καθεται πουθενα κ στο παρκο πολυ λιγο τρεχω κ δεν προλαβαινω. Τον βαζω λιγο στο καρεκλακι φαγητου να με βλεπει καθώς κανω το φαγητό του αλλα στα 5 λεπτα εχει ηδη αρχισει τη γκρίνια 

Για εμας ουτε λογος να κανω φαγητο. Πλεον ψαχνω κοπελα να τον απασχολει για να μπορεσω να κανω κανενα φαγητο κ καμία δουλεια

Καλημερα! Πρεπει να σταματησω να αγχωνομαι με τον υπνο της. Ναι οι βραδινοι θηλασμοι μειωθηκαν πολυ. Μια ή πιο συχνα δυο φορες θηλαζει τη νυχτα κ την μερα δηλαδη υπαρχει ενα προγραμμα πλεον που το εβαλε μονη της χωρις να κανω κατι. Ευχομαι να στρωσει ο υπνος του να κοιμηθεις κ εσυ σαν ανθρωπος, ισως τωρα που κινειται να κουραζεται κ να κοιμαται. Θα συμφωνησω με την @Sol_10 καλυτερα παρε γυναικα για τις δουλειες παρα για τον μικρο. Φτιαχνεις φρεσκο φαγητο καθε μερα; Η δικια μου καθεται αρκετα στο καρεκλακι ευτυχως κ μαγειρευω. Για να κανω δουλειες πρεπει να ειναι εδω ο συζυγος απαραιτητα...

4 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Εμείς ξεκινήσαμε  με φρούτα  κ της αρέσουν πολύ.  Τρώει αρκετά  κ με ευχαρίστηση.  Την άλλη βδομάδα θα του πω να βάλουμε κ λαχανικά για μεσημεριανό  κ μετά να βάλω απογευματινο γεύμα.  Είναι  κάποια που εφαρμόζει  την μέθοδο  blw;  γενικά τις τελευταίες  μέρες  κ γω έχω δει τεράστια διαφορά στην μπεμπα.  Καταρχήν δεν κοιμάται καθόλου  σχεδόν μέσα στην μέρα ρε κοριτσια κ το βράδυ  την πιάνει υπερενταση  αντί να πέφτει  ξερή για ύπνο. Βέβαια έχουμε αρχίσει  να κοιμόμαστε  νωρίτερα,  10-10.30,με τα χίλια ζόρια,  αλλά την ημέρα  δεν προλαβαίνω Ανάσα να πάρω.  Ίσα που κάνω τα βασικά στο σπίτι  .  Στον ύπνο της αρέσει  να κοιμάται πολύ στο πλάι. Κ ξυπνάει  3-4φορες  τα βράδια ,  ίσως κ πιο πολλές που δεν θυμάμαι , κάποιες για να φάει κ άλλες για να με κάνει  πιπίλα!  Βασικά δεν ξυπνάει  εντελώς,  στον υπνο της τρώει. Κοιμάστε ακόμα μαζί εσείς  @Nicol_ k @evio; ξέρω θα είναι δύσκολο να το σταματήσω  αυτό αλλά προς το παρόν με την κούραση που έχω τα βράδια δεν μπορώ να το διαπραγματευτω,  θέλω απλά να πέσω ξερή. Επίσης έχει γίνει πάρα πολύ απαιτητική!  Διεκδικεί αυτό που θέλει κ φωνάζει,  μουγκανιζει  για την ακρίβεια...  Θελει να παίζουμε  συνέχεια μαζί αλλιώς βαριέται κ δυσανασχετει,  κόρη της Αντε κάνα 10λεπτο  βαριά να κάτσει  κάποιες φορές  να παίξει. Μόνο στο  καρεκλακι  φαγητού  της αρέσει  πιο πολύ να κάθεται.  Κ επίσης άπαξ  και πάει 5μιση  τα απογεύματα,  χαλάει  τον κόσμο  για να βγούμε  βόλτα.   Τον χειμώνα  να δω τι θα κάνουμε... Απο μπουσουλιμα εμείς τίποτα.  Το μόνο που κάνουμε  είναι βαρελακι συνέχεια,  γυρίζει  Μπρουμυτα  και σπρώχνει λίγο προς  τα μπροστά  αν θέλει να πιάσει κάνα παιχνίδι. 

Της αρέσει  ομως να την βάζω να κάθεται τον πωπο  κ να την κρατάω  εγώ για να στηρίζεται

Μπραβο στο κοριτσακι σου που τρωει καλα!Μηπως περναει το αλμα αναπτυξης της 26ης εβδ? Εννοειται κ εμεις μαζι κοιμομαστε, μεχρι πριν λιγες μερες ξυπναγε καθε τρεις κ λιγο κ δεν γινοταν αλλιως. Ισως αν συνεχισει να κοιμαται καλα να την βαλω στην κουνια της σιγα σιγα αλλα στο δωματιο μου. Την ημερα κανει εναν μισαωρο υπνακο το πρωι κ το μεσημερι κοιμομαστε αγκαλιτσα για 2 ωρες περιπου. Αρα κ εμεις ολη μερα αυτοκολλητες ειμαστε σχεδον. Παιζει πολυ μει ται τωρα που δροσισε καπως κ ετσι ηρεμει πολυ. 

Κουραγιο μαναδες θα την βρουμε την ακρη!

 

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, FifitsaReal είπε:

Λοιπόν.....τα διδυμακια μου μπουσουλανε αρκετά :-Dκαλά εδώ και 3-4 μέρες πιο πολύ έρπουν με την κοιλιά βασικά αλλά δοκιμάζουν και τα γόνατα τους που και που και ο ένας πατάει και τα πατουσακια του κάποιες φορές , σαν αρκουδάκι.

Από γεύματα είμαστε στα τρία την ημέρα , φρούτο , φαγητό και γιαουρτακι ή δημητριακά , χθες φάγανε και αυγό με κολοκυθάκια ποσαρισμενα με άνηθο και μαϊντανό :grin:

Επίσης λόγω χώρου πια έπρεπε να τους μετακομίσω από την κούνια που ήταν και οι δύο μαζί, και τους έβαλα όπως έχω και το δίχρονο αδερφό τους σε montessori bed κοινώς στρωματακια στο πάτωμα.Περνανε τέλεια, κοιμουνται μια χαρά , άνετοι, και μόλις ξυπνούν γλυστρουν στο πάτωμα και παίζουν στα παιχνίδια τους.Κοριτσια , τα ωραία τώρα ξεκινάνε :razz:

Καλησπερα! Πόσο είναι τα διδυμακια σου? Εμείς σε 2 μέρες γινόμαστε 7 μηνων! Αγοράκι κοριτσάκι! 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! 

@Nicol_ τελειααααα !! Πρεπει να ασφαλίσεις τα παντα με το ταρζανακι σου χαχαχα ποσο τέλεια..Ανυπομονώ κ εγω πολυ!! Δικει μαχη αλλα ακομα δεν τα χει καταφερει !! 

Κοριτσια εμενα τα τρωει ολα ευτυχως κ οτι του βαλω στο πιατο δεν τ αφήνει!! Ηθελα να ρωτησω μπροκολο εχετε δωσει καθολου??

Κ μπρόκολα κ κουνουπίδι γενικα έχουμε βάλει πολλά κ λαχανικά και φρούτα. 

12 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ευχαριστώ!  Σημερα τον άφησα να βαλει τα χερια μέσα στο μπολ. Γίναμε χαλιά κ οι δυο χαχα..αλλα θα το ξανακανω αν ειναι να τον βοηθήσει. 

Κοριτσια λατρεύω το μπρόκολο είναι η εποχη τους? Να αρχισω να βαζω αν κ δεν τρωει αλλα που θα παει

Για πειτε μερικούς συνδιασμους λαχανικών κ κρεατος για μεσημεριανο

Μεχρι τώρα ποσα λαχανικα βαλατε?

Εγώ πχ της βάζω αρακά μοσχάρι πατάτα κολοκύθι ντομάτα άνηθο βλητα. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...