Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Alex1989 είπε:

Καλημέρα  πως είστε  σήμερα;  εμας μας ξύπνησε  ο σεισμός...  Μέχρι να συνέλθω από τον ύπνο νόμιζα ότι ξύπνησε η μπεμπα  και χτυπιοταν  στο κρεβάτι... Τόσο κομμάτια  όταν πέφτω για ύπνο... 

Τι είναι ύπνος; :shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alex1989 είπε:

Καλημέρα  πως είστε  σήμερα;  εμας μας ξύπνησε  ο σεισμός...  Μέχρι να συνέλθω από τον ύπνο νόμιζα ότι ξύπνησε η μπεμπα  και χτυπιοταν  στο κρεβάτι... Τόσο κομμάτια  όταν πέφτω για ύπνο... 

Που έκανε σεισμό?

Just now, FifitsaReal είπε:

Τι είναι ύπνος; :shock:

ΧΑχαχα


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Οχιιι καθόλου. 

Καλέ άσε το παιδί να κοιμηθεί. Γιατί το κρατάς ξύπνιο? 

Περαστικά σάς ρε κορίτσι!!

Προσπαθουσα να τον κρατησω απασχολημενο τα απογευματα ωστε να μου κοιμαται το βραδυ πιο νωρις.. γυρω στις 9 ας πουμε.. τωρα ειδικα που χειμωνιαζει θα θελα να κοιμαται πιο νωρις.. αλλα δν κρατιεται.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι εντάξει , ας μην είμαι υπερβολική, τα δίδυμα κοιμούνται πια 20:00 με 7:00 , με κάνα δυο ξυπνήματα επειδή χάσανε τις πιπίλες τους και ο δίχρονος συνεχόμενα και αυτός από 21:00 με 7:00. Απλα επειδή δεν κοιμούνται σχεδόν καθόλου όλη μέρα , την ίδια ώρα καταρρέω και εγώ, έχει βαρεθεί ο άντρας μου να μου βγάζει τα γυαλιά όταν με παίρνει ο ύπνος και δεν προλαβαίνω ούτε να τα βγάλω :-P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Που έκανε σεισμό?

ΧΑχαχα

Ρόδο..  5.2 Ρίχτερ 

23 ώρες πρίν, FifitsaReal είπε:

Τα διδυμακια μου είναι 7 μηνών και 10 ημερών , αγοράκια ! 

@Nicol_  ε το ανενομενο να γίνετε χαλια , έχει πολύ πλάκα :-P αλλά το ευχαριστιουνται πολύ !

@Αlex1989 blw θα εφαρμόσω και εγώ μόλις βγει κάνα δοντακι γιατί ακόμα είμαστε φαφουτακια , αλλά λίγο αλεσμένο τους αφήνω ήδη στο δίσκο τους και τους δίνω και στο χέρι κάνα μπισκοτάκι βρεφικό .Το παν σε αυτή τη μέθοδο είναι να δείξεις εμπιστοσύνη στις ικανότητες του μωρού , δε θα πνίγει με ένα σουσάμι και πορτοκάλι φέτα να του δώσεις , θα το ξεζουμισει και θα φτύσει μόνο του τη μεμβράνη, είναι το πρώτο βήμα για να έχεις ανεξάρτητο παιδάκι , και το βλέπω αυτό στο δίχρονο μου που τρώει μόνος του και όσο θέλει χωρίς ούτε να λερώνεται , ούτε να αφήνει άδειο πιάτο ,ούτε να υπολείπεται σε βάρος .

Καλή αρχή !

Απλά αν αποφασίσεις  να ξεκινήσεις με blw πρέπει  να το κάνεις  από την αρχή,  δεν γίνεται να ξεκινήσει  να τρώει αλεσμενα  στην αρχή  κ μετ να δίνεις κομμάτια ολόκληρα.  Γιατί έχει μάθει να κατά πίνει την τροφή έτσι  κ όχι να την μασάει 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Ρόδο..  5.2 Ρίχτερ 

Απλά αν αποφασίσεις  να ξεκινήσεις με blw πρέπει  να το κάνεις  από την αρχή,  δεν γίνεται να ξεκινήσει  να τρώει αλεσμενα  στην αρχή  κ μετ να δίνεις κομμάτια ολόκληρα.  Γιατί έχει μάθει να κατά πίνει την τροφή έτσι  κ όχι να την μασάει 

Ω ρε συ πολύ!!

Just now, Sol_10 είπε:

Προσπαθουσα να τον κρατησω απασχολημενο τα απογευματα ωστε να μου κοιμαται το βραδυ πιο νωρις.. γυρω στις 9 ας πουμε.. τωρα ειδικα που χειμωνιαζει θα θελα να κοιμαται πιο νωρις.. αλλα δν κρατιεται.. 

Τι ώρα κοιμάται για βράδυ?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2019 at 12:37 ΜΜ, FifitsaReal είπε:

Τα διδυμακια μου είναι 7 μηνών και 10 ημερών , αγοράκια ! 

@Nicol_  ε το ανενομενο να γίνετε χαλια , έχει πολύ πλάκα :-P αλλά το ευχαριστιουνται πολύ !

@Αlex1989 blw θα εφαρμόσω και εγώ μόλις βγει κάνα δοντακι γιατί ακόμα είμαστε φαφουτακια , αλλά λίγο αλεσμένο τους αφήνω ήδη στο δίσκο τους και τους δίνω και στο χέρι κάνα μπισκοτάκι βρεφικό .Το παν σε αυτή τη μέθοδο είναι να δείξεις εμπιστοσύνη στις ικανότητες του μωρού , δε θα πνίγει με ένα σουσάμι και πορτοκάλι φέτα να του δώσεις , θα το ξεζουμισει και θα φτύσει μόνο του τη μεμβράνη, είναι το πρώτο βήμα για να έχεις ανεξάρτητο παιδάκι , και το βλέπω αυτό στο δίχρονο μου που τρώει μόνος του και όσο θέλει χωρίς ούτε να λερώνεται , ούτε να αφήνει άδειο πιάτο ,ούτε να υπολείπεται σε βάρος .

Καλή αρχή !

Κορίτσια εμένα η μπέμπα θέλει να στηρίζεται  συνέχεια όρθια στα πόδια της  και το καταφέρνει πολύ καλά.  Εγώ την κρατάω απλά τις μασχάλες και σχεδόν όλο το βάρος της να στηρίζει μόνη της στα πόδια.  αν την έχεις ξαπλωμένη στο κρεβάτι δεν κάθεται για πολλή ώρα γκρινιάζει Αναρωτιέμαι όμως αν κάνει  να στέκεται από τώρα μόνη της τα πόδια; πειράζει; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Κορίτσια εμένα η μπέμπα θέλει να στηρίζεται  συνέχεια όρθια στα πόδια της  και το καταφέρνει πολύ καλά.  Εγώ την κρατάω απλά τις μασχάλες και σχεδόν όλο το βάρος της να στηρίζει μόνη της στα πόδια.  αν την έχεις ξαπλωμένη στο κρεβάτι δεν κάθεται για πολλή ώρα γκρινιάζει Αναρωτιέμαι όμως αν κάνει  να στέκεται από τώρα μόνη της τα πόδια; πειράζει; 

Εμένα στέκεται από τότε τώρα να δεις σκαρφαλώνει κιόλας καλώς τα δέχτηκες χεχεχε αν δεν την κρατάμε όρθια φωνάζει χαχαχα. Δεν νομίζω ότι πειράζει αλλά όπως είπες προς το παρόν το βάρος ώστε σένα. Σκέψου από τον όγδοο εγώ την κρατάω από τα χέρια κ κάνει βήματα κ οσο πάει το βελτιώνει. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Smile89 είπε:

Ω ρε συ πολύ!!

Τι ώρα κοιμάται για βράδυ?

Τρωει το απογευμα κατα τις 7 κ μετα μεχρι τις 8 εχει κοιμηθει οποτε μου ξυπναει απο μονος του 9 30 με 10  μετα παιζει και του δινω γαλα στις 11 γτ πιο νωρις δν πειναει για να του δωσω..κ ηθελα καπως να το αλλαξω αυτο ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Εμένα στέκεται από τότε τώρα να δεις σκαρφαλώνει κιόλας καλώς τα δέχτηκες χεχεχε αν δεν την κρατάμε όρθια φωνάζει χαχαχα. Δεν νομίζω ότι πειράζει αλλά όπως είπες προς το παρόν το βάρος ώστε σένα. Σκέψου από τον όγδοο εγώ την κρατάω από τα χέρια κ κάνει βήματα κ οσο πάει το βελτιώνει. 

Τι θέμα  είναι  ότι στηρίζει   το βάρος μόνη της στα πόδια βάζει πολύ δύναμη. εγώ την κρατάω στις μασχάλες φυσικά αλλά είναι πολύ κουραστικό. πειράζει αν βάζει το βάρος και στηρίζεται μόνη της στα πόδια από τώρα; Αχ τι μας περιμένει από δω και πέρα... 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Τι θέμα  είναι  ότι στηρίζει   το βάρος μόνη της στα πόδια βάζει πολύ δύναμη. εγώ την κρατάω στις μασχάλες φυσικά αλλά είναι πολύ κουραστικό. πειράζει αν βάζει το βάρος και στηρίζεται μόνη της στα πόδια από τώρα; Αχ τι μας περιμένει από δω και πέρα... 

Και μενα το ιδιο πραγμα κανει και τον κραταω απο τις μασχαλες.. και του αρεσει παρα πολυ .. επισης τωρα εχει 2 μερες που δινει μαχη να μποσουλισει χαχα νομιζω ακομα δν εχουμε δει τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Τρωει το απογευμα κατα τις 7 κ μετα μεχρι τις 8 εχει κοιμηθει οποτε μου ξυπναει απο μονος του 9 30 με 10  μετα παιζει και του δινω γαλα στις 11 γτ πιο νωρις δν πειναει για να του δωσω..κ ηθελα καπως να το αλλαξω αυτο ..

Ναι κατάλαβα έχει διαμορφώσει αυτό το πρόγραμμα. Τρώτε ανά τρίωρο?

Just now, Alex1989 είπε:

Τι θέμα  είναι  ότι στηρίζει   το βάρος μόνη της στα πόδια βάζει πολύ δύναμη. εγώ την κρατάω στις μασχάλες φυσικά αλλά είναι πολύ κουραστικό. πειράζει αν βάζει το βάρος και στηρίζεται μόνη της στα πόδια από τώρα; Αχ τι μας περιμένει από δω και πέρα... 

Από τη στιγμή που μπορεί να σταθεί δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Πότε πάτε γιατρό? Να ρωτήσεις. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Ναι κατάλαβα έχει διαμορφώσει αυτό το πρόγραμμα. Τρώτε ανά τρίωρο?

Από τη στιγμή που μπορεί να σταθεί δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Πότε πάτε γιατρό? Να ρωτήσεις. 

Τρωμε καθε 3 με 4 ωρες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...