Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Τελικα οσο χαρηκα προχθες με το θεμα του υπνου τοσο ταλαιπωρηθηκα μετα..εχει 2 μερες κοιμαται χαλια,στριφογυριζει,ξυπναει ανα ωρα και χθες ξυπνησε στις 4 και δεν κοιμοταν με τιποτα.Τον θηλασα τον καναμε εναλαξ βολτες με τον αντρα μου και κοιμηθηκε 5.30 με τα χιλια ζορια! Δεν ξερω γιατι δεν φαινοταν να ποναει,ισα ισα που ηθελε να παιξει κιολας ο κανακαρης μου στο αγριο ξημερωμα :-P

Εβιο εγω σκεφτομουν για το απογευμα να του παρω καμια κρεμουλα βρωμης η δημητριακων μηπως και φαει λιγακι παραπανω.Ρωτησα κ την παιδιατρο και ειναι οκ θα παρω μια της Hipp που ειναι πολυ καλη εταιρεία. Επισης σκεφτηκα να παρω και βρεφικα μπισκοταν της ιδιας εταιριας να μασουλαει λιγακι.

Εμενα ρε κοριτσια οταν πονανε τα ουλα του δεν θελει ουτε τα μασητικα,ουτε με αφηνει να του βαλω κρεμα και οταν ποναει πολυ με το ζορι μου αφηνει να του δωσω σιροπι.Τα μασητικα τα βλεπει και τα αφηνει αλλα τις σακουλες οταν τις δει θελει να τις μασουλησει ολοκληρες...:roll: Περιπτωση αυτο το παιδι :-P 

Οσον αφορα την κινητικοτητα του αφηστε..μπουλουλαει σαν το βατραχακι και χτυπαει πολυ ευκολα,προσεχω παρα πολυ αλλα ολο και καπου κουτουλαει..

Επισης βρηκα επιτελους κοπελα να με βοηθαει με το μωρο και αυριο ξεκιναει..γιουπιιι

  • Μου αρέσει 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια;  διάβασα τα νέα σας.  Εμείς  συνεχίζουμε κατακτώντας νέες ικανότητες.  Προσπαθεί κάθε  μέρα όλο κ  περισσότερο  να μπουσουλισει,  κάνει την κίνηση,  αλλά δεν μπορεί να σηκώσει καλά τον ποπο κ να στηρίχτει  στσ γόνατα.  Η αγαπημένη  μας στάση είναι όμως όρθια.  Τρελενεται  να την κρατάμε όρθια.  Ετοιμαζομαστε για την βάπτιση  27 Οκτωβρίου.  Τότε θα της πάρω κ γω τα πρώτα παπούτσια  της,  αγκαλιάς,  μέχρι τώρα με την ζέστη αυτή δεν φορούσαμε καθόλου.  Αρχίσαμε σιγά σιγά  τα φθινοπωρινα ρουχαλακια.  Εγώ ήμουν στα πρόθυρα να ξεκινήσω blw αλλά επειδή είμαι λίγο αγχωδης  και το βασικό σε αυτή την μέθοδο  είναι να διατηρείς την ψυχραιμία  σου και να μην περνάς άγχος στο παιδι,  νομίζω πως θα ήταν καλύτερα να κάνω την μετάβαση αργότερα  σε κομμάτια  στις τροφές. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να διατήρηση την ψυχραιμία  την ώρα που έβλεπα πως το παιδί"  πάει  να πνίγει " παρόλο που ξέρω ότι δεν ει Αι τόσο εύκολο  να συμβεί  κ έχουν τ αντσνακλαστικα  να το αποτρεψουν.  

Ερώτηση : έχετε δώσει ακτινιδιο στα μωρακια;  τις τελευταίες  μέρες η μικρή ζορίζεται  στις κενώσεις  κ τα κακά της βγαίνουν  λίγο σκληρά. Το ακτινιδιο  το δίνουμε άφοβα;  

Εγώ της δίνω φρέσκο δαμάσκηνο και την έχει βοηθήσει πολύ. Ακτινίδιο θα προσθέσω μόλις συνέλθει λίγο με την ίωση. Επίσης, μπορείς να μειώσεις λίγο πατάτα,καροτο,ζυμαρικά και μπανανα και να αυξήσεις στο φαγητό της τα υπόλοιπα λαχανικά, το νεράκι και λίγο το φρέσκο λάδι στο φαγητό. 

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Τελικα οσο χαρηκα προχθες με το θεμα του υπνου τοσο ταλαιπωρηθηκα μετα..εχει 2 μερες κοιμαται χαλια,στριφογυριζει,ξυπναει ανα ωρα και χθες ξυπνησε στις 4 και δεν κοιμοταν με τιποτα.Τον θηλασα τον καναμε εναλαξ βολτες με τον αντρα μου και κοιμηθηκε 5.30 με τα χιλια ζορια! Δεν ξερω γιατι δεν φαινοταν να ποναει,ισα ισα που ηθελε να παιξει κιολας ο κανακαρης μου στο αγριο ξημερωμα :-P

Εβιο εγω σκεφτομουν για το απογευμα να του παρω καμια κρεμουλα βρωμης η δημητριακων μηπως και φαει λιγακι παραπανω.Ρωτησα κ την παιδιατρο και ειναι οκ θα παρω μια της Hipp που ειναι πολυ καλη εταιρεία. Επισης σκεφτηκα να παρω και βρεφικα μπισκοταν της ιδιας εταιριας να μασουλαει λιγακι.

Εμενα ρε κοριτσια οταν πονανε τα ουλα του δεν θελει ουτε τα μασητικα,ουτε με αφηνει να του βαλω κρεμα και οταν ποναει πολυ με το ζορι μου αφηνει να του δωσω σιροπι.Τα μασητικα τα βλεπει και τα αφηνει αλλα τις σακουλες οταν τις δει θελει να τις μασουλησει ολοκληρες...:roll: Περιπτωση αυτο το παιδι :-P 

Οσον αφορα την κινητικοτητα του αφηστε..μπουλουλαει σαν το βατραχακι και χτυπαει πολυ ευκολα,προσεχω παρα πολυ αλλα ολο και καπου κουτουλαει..

Επισης βρηκα επιτελους κοπελα να με βοηθαει με το μωρο και αυριο ξεκιναει..γιουπιιι

Μπράβο Νικολ μπας και ξεκουραστείς λιγάκι! Κρέμα βρώμης μπορείς να φτιάξεις παντως πολύ εύκολα και μόνη σου και να βάζεις μέσα και φρούτα ή στο φαγητό. Βράζεις σε χαμηλή φωτιά βρώμη με νεράκι σε αναλογία 1:3 ( 1 μέρος του φλιτζανιού νερό και 3 μέρη νεράκι)και ανακατεύεις συνέχεια για 10 λεπτά. Τη βρώμη καλό είναι να την έχεις κάνει σκόνη πριν στο μουλτι. Μπισκότα μόλις δοκιμάσεις πες μας εμπειρίες γιατί σκέφτομαι και εγώ να πάρω. 

17 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Ευτυχώς για φέτος θα είναι με τη μαμά μου , θα έρθει ενα χρόνο εδώ Αθήνα να με βοηθήσει. 

Αυτό σίγουρα με βοηθάει αρκετά την ψυχολογία μου Αλλα και τη μικρή γιατί την έχει ζήσει τη μητέρα μου , της είναι οικείο πρόσωπο. 

Σίγουρα σημασία έχει να περνάς ποιοτικό χρόνο με το παιδί το πιστεύω αυτό αλλά οσο να ναι θα μου λείπει. .

Φυσικά και θα σου λείπει. Εμένα από τώρα που το σκέφτομαι μου λείπει! Και εμένα η μαμα μου θα την κρατάει που της έχω εμπιστοσύνη και ξέρω ότι θα περνάει καλά η μικρή. Μάλλον θα την πηγαίνω σπίτι της 

3 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εργαζομενες μαμαδες κουραγιο σας ευχομαι. Δυσκολο τελικα να τα αποχωριστουμε τα μικρα μας. Σας ευχομαι καλη ευκολια.

@Alex1989 ακτινιδιο δεν εχω δωσει επειδη ειναι λιγο αλλεργιογονο θα ρωταγα τον γιατρο πρωτα. Μπορεις να βαλεις το φρουτο βανιλια κ ισως κ αποξηραμενα δαμασκηνα. Η δικια μου με τις βανιλιες βοηθιεται.

Εγω κοριτσια θα παρω γαλα σκονη για να της φτιαχνω καμια κρεμουλα το απογευμα. Και ισως αμα της αρεσει να της δινω καμια φορα. Δεν θελω να βγαζω γαλα για κρεμες. Απο την αρχη πολυ συχνα μου γινονται φουσκαλες γαλακτος στις θηλες κ με εχει κουρασει αυτος ο ενοχλητικος πονος. Αυτη τη στιγμη εχω κ στα δυο... Μεχρι τον χρονο το πολυ να παω τον θηλασμο , παραπανω μονο αμα αντιδρασει ασχημα το μωρο.

Και εγώ στο χρόνο σκέφτομαι να σταματήσω σιγά σιγά. Παντως κάποιες κρέμες γίνονται και με νεράκι αντί για γάλα. Επισης μετά τον χρόνο μπορούμε να δώσουμε και φρέσκο γάλα αγελαδινό ή κατσικίσιο οπότε θα υπάρχουν εναλλακτικές. Άσε που θα τρώνε τα πάντα από φαγητά. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Τελικα οσο χαρηκα προχθες με το θεμα του υπνου τοσο ταλαιπωρηθηκα μετα..εχει 2 μερες κοιμαται χαλια,στριφογυριζει,ξυπναει ανα ωρα και χθες ξυπνησε στις 4 και δεν κοιμοταν με τιποτα.Τον θηλασα τον καναμε εναλαξ βολτες με τον αντρα μου και κοιμηθηκε 5.30 με τα χιλια ζορια! Δεν ξερω γιατι δεν φαινοταν να ποναει,ισα ισα που ηθελε να παιξει κιολας ο κανακαρης μου στο αγριο ξημερωμα :-P

Εβιο εγω σκεφτομουν για το απογευμα να του παρω καμια κρεμουλα βρωμης η δημητριακων μηπως και φαει λιγακι παραπανω.Ρωτησα κ την παιδιατρο και ειναι οκ θα παρω μια της Hipp που ειναι πολυ καλη εταιρεία. Επισης σκεφτηκα να παρω και βρεφικα μπισκοταν της ιδιας εταιριας να μασουλαει λιγακι.

Εμενα ρε κοριτσια οταν πονανε τα ουλα του δεν θελει ουτε τα μασητικα,ουτε με αφηνει να του βαλω κρεμα και οταν ποναει πολυ με το ζορι μου αφηνει να του δωσω σιροπι.Τα μασητικα τα βλεπει και τα αφηνει αλλα τις σακουλες οταν τις δει θελει να τις μασουλησει ολοκληρες...:roll: Περιπτωση αυτο το παιδι :-P 

Οσον αφορα την κινητικοτητα του αφηστε..μπουλουλαει σαν το βατραχακι και χτυπαει πολυ ευκολα,προσεχω παρα πολυ αλλα ολο και καπου κουτουλαει..

Επισης βρηκα επιτελους κοπελα να με βοηθαει με το μωρο και αυριο ξεκιναει..γιουπιιι

Ούτε εμένα με άφηνε να της βάλω κ της έβαλα στην πιπιλα.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια;  διάβασα τα νέα σας.  Εμείς  συνεχίζουμε κατακτώντας νέες ικανότητες.  Προσπαθεί κάθε  μέρα όλο κ  περισσότερο  να μπουσουλισει,  κάνει την κίνηση,  αλλά δεν μπορεί να σηκώσει καλά τον ποπο κ να στηρίχτει  στσ γόνατα.  Η αγαπημένη  μας στάση είναι όμως όρθια.  Τρελενεται  να την κρατάμε όρθια.  Ετοιμαζομαστε για την βάπτιση  27 Οκτωβρίου.  Τότε θα της πάρω κ γω τα πρώτα παπούτσια  της,  αγκαλιάς,  μέχρι τώρα με την ζέστη αυτή δεν φορούσαμε καθόλου.  Αρχίσαμε σιγά σιγά  τα φθινοπωρινα ρουχαλακια.  Εγώ ήμουν στα πρόθυρα να ξεκινήσω blw αλλά επειδή είμαι λίγο αγχωδης  και το βασικό σε αυτή την μέθοδο  είναι να διατηρείς την ψυχραιμία  σου και να μην περνάς άγχος στο παιδι,  νομίζω πως θα ήταν καλύτερα να κάνω την μετάβαση αργότερα  σε κομμάτια  στις τροφές. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να διατήρηση την ψυχραιμία  την ώρα που έβλεπα πως το παιδί"  πάει  να πνίγει " παρόλο που ξέρω ότι δεν ει Αι τόσο εύκολο  να συμβεί  κ έχουν τ αντσνακλαστικα  να το αποτρεψουν.  

Ερώτηση : έχετε δώσει ακτινιδιο στα μωρακια;  τις τελευταίες  μέρες η μικρή ζορίζεται  στις κενώσεις  κ τα κακά της βγαίνουν  λίγο σκληρά. Το ακτινιδιο  το δίνουμε άφοβα;  

Αλεξ μου εγω εχω κτ μερες που του δινω ακτινίδιο μονο μια φετουλα βαζω και τον εχει βοηθησει παρα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Ούτε εμένα με άφηνε να της βάλω κ της έβαλα στην πιπιλα.

Καλημερα!*

Ναι το δοκίμασα κ αυτό. Πριν λίγο καιρο τη δεχοταν,τωρα ούτε πιπιλα θελει..

Κορίτσια οσες έχετε τον ατμόμαγειρα της αβεντ θελω να σας ρωτησω,σας αλεθει καλα το κρεας? Το βάζω στα 25 λεπτα σε πολυ μικρα κομματια κ ενω το αλεθω πολυ ωρα μενουν πάντα μεσα μικρα κομματακια. Εσεις εχετε αυτό το θεμα? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια.Εγω έχω ξεκινήσει και προσαρμόζω το φαγητό της οικογένειας στη μωρουδιστικη εκδοχή χωρίς αλάτι και χωρίς μπαχαρικά δηλαδή έτσι ώστε να γλυτώνω χρόνο από έξτρα μαγειρέματα.Που σημαίνει ότι φάγαν ψητό αρνάκι με πατάτες , ζυμαρικό ολικής με μπρόκολο και κοτόπουλο, ψαρόσουπα κλπ.Επισης τους έδωσα μήλο με ανθότυρο και κανέλα με το οποίο ξετρελλαθηκαν.Επισης γλυκοπατάτα με καρότο και βανίλια σκόνη.Και στην πορεία βλέπουμε τι άλλο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα!*

Ναι το δοκίμασα κ αυτό. Πριν λίγο καιρο τη δεχοταν,τωρα ούτε πιπιλα θελει..

Κορίτσια οσες έχετε τον ατμόμαγειρα της αβεντ θελω να σας ρωτησω,σας αλεθει καλα το κρεας? Το βάζω στα 25 λεπτα σε πολυ μικρα κομματια κ ενω το αλεθω πολυ ωρα μενουν πάντα μεσα μικρα κομματακια. Εσεις εχετε αυτό το θεμα? 

Καλημέρα Νικολ,

μενουν μικρά κομματάκια σαν σβωλοι και σε εμένα όμως τα διαχειρίζεται μια χαρά η μικρή. Όταν μου φαίνονται μεγάλα προσθέτω λίγο ζωμό ή νεράκι. Πλέον βέβαια μαγειρεύω περισσότερο σε μικρό κατσαρολάκι που τα βάζω όλα μέσα και νομίζω γίνονται πιο νόστιμα. 

Just now, FifitsaReal είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Εγω έχω ξεκινήσει και προσαρμόζω το φαγητό της οικογένειας στη μωρουδιστικη εκδοχή χωρίς αλάτι και χωρίς μπαχαρικά δηλαδή έτσι ώστε να γλυτώνω χρόνο από έξτρα μαγειρέματα.Που σημαίνει ότι φάγαν ψητό αρνάκι με πατάτες , ζυμαρικό ολικής με μπρόκολο και κοτόπουλο, ψαρόσουπα κλπ.Επισης τους έδωσα μήλο με ανθότυρο και κανέλα με το οποίο ξετρελλαθηκαν.Επισης γλυκοπατάτα με καρότο και βανίλια σκόνη.Και στην πορεία βλέπουμε τι άλλο..

Πόσο είναι? Πιστεύω τον επόμενο μήνα και εμεις κάπως έτσι θα κάνουμε. Μας πήγε λίγο πίσω η ίωση και δεν κάναμε ακόμη εισαγωγή ψαρι και αυγό. Κρατάς το 3ήμερο εισαγωγής σε καθετί καινούργιο?


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

 

Πόσο είναι? Πιστεύω τον επόμενο μήνα και εμεις κάπως έτσι θα κάνουμε. Μας πήγε λίγο πίσω η ίωση και δεν κάναμε ακόμη εισαγωγή ψαρι και αυγό. Κρατάς το 3ήμερο εισαγωγής σε καθετί καινούργιο?

Στις 21 θα γίνουν 8 μηνών.Οχι , εφόσον δεν εισάγω φρέσκο γάλα , αλάτι και μέλι , που είναι τα πλέον επιφοβα για αλλεργία και καθώς δεν υπάρχει ιστορικό αλλεργιών στην οικογένεια, τρώνε ότι φτιάχνω για όλους, επίσης φάγαν και φακές με πολλά λαχανικά μέσα και τους άρεσε και αυτό πολύ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FifitsaReal είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Εγω έχω ξεκινήσει και προσαρμόζω το φαγητό της οικογένειας στη μωρουδιστικη εκδοχή χωρίς αλάτι και χωρίς μπαχαρικά δηλαδή έτσι ώστε να γλυτώνω χρόνο από έξτρα μαγειρέματα.Που σημαίνει ότι φάγαν ψητό αρνάκι με πατάτες , ζυμαρικό ολικής με μπρόκολο και κοτόπουλο, ψαρόσουπα κλπ.Επισης τους έδωσα μήλο με ανθότυρο και κανέλα με το οποίο ξετρελλαθηκαν.Επισης γλυκοπατάτα με καρότο και βανίλια σκόνη.Και στην πορεία βλέπουμε τι άλλο..

Μηλο με ανθοτυρο? Ωωω ωραιες ιδεες. Εννοείς αλεσμένο η κομματακια?

Just now, palmoira είπε:

Καλημέρα Νικολ,

μενουν μικρά κομματάκια σαν σβωλοι και σε εμένα όμως τα διαχειρίζεται μια χαρά η μικρή. Όταν μου φαίνονται μεγάλα προσθέτω λίγο ζωμό ή νεράκι. Πλέον βέβαια μαγειρεύω περισσότερο σε μικρό κατσαρολάκι που τα βάζω όλα μέσα και νομίζω γίνονται πιο νόστιμα. 

Πόσο είναι? Πιστεύω τον επόμενο μήνα και εμεις κάπως έτσι θα κάνουμε. Μας πήγε λίγο πίσω η ίωση και δεν κάναμε ακόμη εισαγωγή ψαρι και αυγό. Κρατάς το 3ήμερο εισαγωγής σε καθετί καινούργιο?

Βρασμενα γίνονται πιο ωραια? Ωραιος ο ατμομαγειρας αλλα τα εξαρτήματα μπελαλιδικα στο πλυσιμο


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Μηλο με ανθοτυρο? Ωωω ωραιες ιδεες. Εννοείς αλεσμένο η κομματακια

Το μήλο αλεσμένο , το ανθότυρο με το πιρούνι.Και ακτινίδιο με κοτατζ είναι ωραίος συνδιασμός :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, FifitsaReal είπε:

Το μήλο αλεσμένο , το ανθότυρο με το πιρούνι.Και ακτινίδιο με κοτατζ είναι ωραίος συνδιασμός :wink:

Πολυ ωραιες ιδεες για οταν άρχισει να τρώει κανονικά ο δικος μου. Συμβουλευεσαι καποιο σαιτ? Να γραφείς να παίρνουμε κ εμεις καμία ιδέα :mrgreen:

Εμένα σημερα εγινε παλι χαλια ολόκληρος για να φαει με το ζορι 5 κουταλιες φρουτοκρεμα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Πολυ ωραιες ιδεες για οταν άρχισει να τρώει κανονικά ο δικος μου. Συμβουλευεσαι καποιο σαιτ? Να γραφείς να παίρνουμε κ εμεις καμία ιδέα :mrgreen:

Εμένα σημερα εγινε παλι χαλια ολόκληρος για να φαει με το ζορι 5 κουταλιες φρουτοκρεμα

Ποιο site παιδάκι μου...πέμπτο - έκτο παιδί είναι τα δίδυμα..είμαι site εγώ χαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα!*

Ναι το δοκίμασα κ αυτό. Πριν λίγο καιρο τη δεχοταν,τωρα ούτε πιπιλα θελει..

Κορίτσια οσες έχετε τον ατμόμαγειρα της αβεντ θελω να σας ρωτησω,σας αλεθει καλα το κρεας? Το βάζω στα 25 λεπτα σε πολυ μικρα κομματια κ ενω το αλεθω πολυ ωρα μενουν πάντα μεσα μικρα κομματακια. Εσεις εχετε αυτό το θεμα? 

Εγώ τον έβαζα τριάντα λεπτά ένα δεκάλεπτο κ ένα 20 λεπτό κ τα έκοβα αρκετά μικρά όμως δεν τα αλεθα στο ίδιο μηχάνημα. Γενικά δε με βόλεψε κ δεν το χρήσιμοποιω. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FifitsaReal είπε:

Ποιο site παιδάκι μου...πέμπτο - έκτο παιδί είναι τα δίδυμα..είμαι site εγώ χαχαχαχαχ

Εχεις 6 παιδια?????? Αααα θελω σεμινάρια. Εγω με ενα κ τα εχω φτύσει :mrgreen:

Ειλικρινά πως τα καταφέρνεις?? Πως τα κοιμίζεις? Πως τα ταΐζεις?? Χαχα εντάξει ήρωας 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , FifitsaReal είπε:

Ποιο site παιδάκι μου...πέμπτο - έκτο παιδί είναι τα δίδυμα..είμαι site εγώ χαχαχαχαχ

Προσκυνώ....συγχαρητήρια κοπέλα μου! Εσυ είσαι κινητή βιβλιοθήκη μαμα! 

Εγω φοβαμαι λίγο να μην τηρήσω το 3ήμερο γιατί ο σύζυγος έχει ιστορικό αλλεργιών οπότε πάμε λίγο πιο αργά! 

Just now, Smile89 είπε:

Εγώ τον έβαζα τριάντα λεπτά ένα δεκάλεπτο κ ένα 20 λεπτό κ τα έκοβα αρκετά μικρά όμως δεν τα αλεθα στο ίδιο μηχάνημα. Γενικά δε με βόλεψε κ δεν το χρήσιμοποιω. 

Εμένα με βόλεψε πολύ στην αρχή αλλά τώρα βάζω λαχανικά,κρέας και ζυμαρικό σε ένα κατσαρολάκι. Το χρησιμοποιώ πολύ για να αλέθω όμως. Νομίζω ότι από το μουλτι είναι καλύτερο.

πρίν από 8 λεπτά , Nicol_ είπε:

Πολυ ωραιες ιδεες για οταν άρχισει να τρώει κανονικά ο δικος μου. Συμβουλευεσαι καποιο σαιτ? Να γραφείς να παίρνουμε κ εμεις καμία ιδέα :mrgreen:

Εμένα σημερα εγινε παλι χαλια ολόκληρος για να φαει με το ζορι 5 κουταλιες φρουτοκρεμα

Νικολ γιαούρτι έχετε βάλει? Εμένα τρελάθηκε! Τώρα το τρώμε και σκέτο αλλά και με φρούτα! 

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...