Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Ευχαριστω @Alex1989 με το καλο κ η δικη σας βαφτιση. Ναι εκλαψε πολυ αν κ ο παπας ηταν πολυ καλος κ ευγενικος μαζι της. Μας εκανε πολυ καλη εντυπωση. Αλλα το παιδακι μας εδωσε ρεσιταλ κλαματος χαχα! Μεσα στο προγραμμα ειναι κ αυτο.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, evio είπε:

@Xrysasid πωπω ακριβως τα ιδια... Δεν ξερω τι ειναι αυτο. Την παιδιατρο σημερα δεν την ρωτησα μιας κ την βρηκε πολυ καλα στην υγεια της. Εσενα κανενα δοντακι εχει βγαλει; Η δικια μου τουλαχιστον δεν φαινεται να ταλαιπωριεται απο δοντια. Πφφφ ευχομαι να τους περασει συντομα

Έχει βγάλει τα 2 κάτω και είναι πρησμένα και τα πάνω ούλα τόσες μέρες αλλ δβ βλέπω φως χχαχαχα. Τωρ την εχει ο άντρας μου αγκαλιά για να κοιμηθει.. Την κοιμησα 2 φορές και μόλις μπήκε κούνια άνοιγε τα μάτια και έκλαιγε. Τώρα για να δω θα κοιμηθεί... Μας βλεπω αϋπνίες πάλι χαχαχαχχα

Just now, evio είπε:

Ευχαριστω @Alex1989 με το καλο κ η δικη σας βαφτιση. Ναι εκλαψε πολυ αν κ ο παπας ηταν πολυ καλος κ ευγενικος μαζι της. Μας εκανε πολυ καλη εντυπωση. Αλλα το παιδακι μας εδωσε ρεσιταλ κλαματος χαχα! Μεσα στο προγραμμα ειναι κ αυτο.

Just now, evio είπε:

Ευχαριστω @Alex1989 με το καλο κ η δικη σας βαφτιση. Ναι εκλαψε πολυ αν κ ο παπας ηταν πολυ καλος κ ευγενικος μαζι της. Μας εκανε πολυ καλη εντυπωση. Αλλα το παιδακι μας εδωσε ρεσιταλ κλαματος χαχα! Μεσα στο προγραμμα ειναι κ αυτο.

Να σας ζήσει το καινούργιο όνομα! Καλότυχη στη ζωούλα της και ότι καλύτερο εύχομαι. Το όνοματακι της? 

Εμεις βαφτίστηκε 15 Αύγουστο και ευτυχως έκλαψε πολύ λίγο σε σχέση με τη παιδίατρο που κλαιει αρκετά. Περίμενα θα κάνει χαμό αλλά οκ κλάμα όταν την έβαλε μέσα στο νερό και αυτό χαλαρό. Μετά από 3 μέρες έβγαλε δόντι χαχαχαχχα

 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Εγώ κοριτσια προσπαθώ όταν βρίσκω ωραία λαχανικά εποχής να παίρνω λίγα παραπάνω και να τα καταψύχω μόνη μου. Έτσι έχω κάνει ντομάτα,φασολάκια,κολοκυθα πορτοκαλί,μπάμιες. 

Για συνδυασμούς λαχανικών μπορείς να βάζεις τα πάντα που θα έβαζες και στο δικό σας φαγητό. Εγώ το κρεμμύδι το βάζω σε κάθε φαγητό και μετά παίζω με συνδυασμούς. Εμεις τώρα κάνουμε εισαγωγή το ασπράδι του αυγου, κάναμε ήδη τον κρόκο και μετά πάμε για ψαρι. 

Μπορείς να μαγειρέψεις με όποιον τρόπο θέλεις. Απλα τα βραστά είναι συνήθως πιο εύκολα γιατί τα βάζεις μαζί με το κρέας και γίνονται πιο νόστιμα. Ψητό κρέας δεν έχω δοκιμάσει, φαντάζομαι θα γίνεται λίγο σκληρό. Γλυκοπατάτα ας πούμε στο φούρνο γίνεται καταπληκτική! Το λάδι εγώ βάζω λίγο στο φαγητό και προσθέτω μετά και ώμο από πάνω. 

Καλημέρα πως Τ καταψυχεις Τ βραζεις πρώτα? Είμαι εντελώς άσχετη με αυτά 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Όχι,σε ειδικά σακουλάκια για κατάψυξη 

Οπως ειναι δηλαδη οκ ευχαριστώ. Να ρωτησω κ κάτι άλλο όταν βάζουμε ντομάτα στο φαγητό τα σπόρια τα βγάζετε?την περνάτε στο τρίφτη?κ πόση περίπου βάζουμε? 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε? Εμεις υποφερουμε απο τα δοντια..ποναει πολυ ο καημενος.Σιροπι δεν παιρνει με τιποτα οποτε την τελευταια φορα του εβαλα μεσα στη φρουτοκρεμα και ετσι πηρε λιγο.Αλλιως με το ζορι λιγο κρεμα στα ουλα.Εχει δοκιμασει καμια τη μουντιζαλ?Ειναι καλη?

 

Επισης ρε κοριτσια δεν παιρνει πιπιλα και ολο το βραδυ ανα 1.5 με 2 ωρες εχουμε θηλασμο. Δεν ξερω πως να περιορίσω τους βραδυνους θηλασμους :roll:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε? Εμεις υποφερουμε απο τα δοντια..ποναει πολυ ο καημενος.Σιροπι δεν παιρνει με τιποτα οποτε την τελευταια φορα του εβαλα μεσα στη φρουτοκρεμα και ετσι πηρε λιγο.Αλλιως με το ζορι λιγο κρεμα στα ουλα.Εχει δοκιμασει καμια τη μουντιζαλ?Ειναι καλη?

 

Επισης ρε κοριτσια δεν παιρνει πιπιλα και ολο το βραδυ ανα 1.5 με 2 ωρες εχουμε θηλασμο. Δεν ξερω πως να περιορίσω τους βραδυνους θηλασμους :roll:

Εγώ της frezyderm της βάζω κ την ανακουφίζει στα 5 λεπτα της αρέσει κ ολας αλλά εμείς οπωσδήποτε κ ντεπον ειδικά στο βραδινο γάλα. Με κουταλάκι έχεις δοκιμάσει να του το δώσεις η σε ποτηράκι?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε? Εμεις υποφερουμε απο τα δοντια..ποναει πολυ ο καημενος.Σιροπι δεν παιρνει με τιποτα οποτε την τελευταια φορα του εβαλα μεσα στη φρουτοκρεμα και ετσι πηρε λιγο.Αλλιως με το ζορι λιγο κρεμα στα ουλα.Εχει δοκιμασει καμια τη μουντιζαλ?Ειναι καλη?

 

Επισης ρε κοριτσια δεν παιρνει πιπιλα και ολο το βραδυ ανα 1.5 με 2 ωρες εχουμε θηλασμο. Δεν ξερω πως να περιορίσω τους βραδυνους θηλασμους :roll:

Τώρα με τα δοντια μην προσπαθήσεις να αλλάξεις κτ στις συνήθειες υπνου, δ θα το δεχτεί. Κ πιθανον ούτε 8-9μ γτ εχει μια κρίση υπνου

Αλλα αν θέλεις να δοκιμάσεις κτ ηπιο, διάβασε για την απομάκρυνση της θηλης. Δ θα δεις άμεσα αποτελέσματα, αλλα βλέπεις διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε? Εμεις υποφερουμε απο τα δοντια..ποναει πολυ ο καημενος.Σιροπι δεν παιρνει με τιποτα οποτε την τελευταια φορα του εβαλα μεσα στη φρουτοκρεμα και ετσι πηρε λιγο.Αλλιως με το ζορι λιγο κρεμα στα ουλα.Εχει δοκιμασει καμια τη μουντιζαλ?Ειναι καλη?

 

Επισης ρε κοριτσια δεν παιρνει πιπιλα και ολο το βραδυ ανα 1.5 με 2 ωρες εχουμε θηλασμο. Δεν ξερω πως να περιορίσω τους βραδυνους θηλασμους :roll:

Η mudisal δεν κανει απολυτως τιποτα! Δοκιμασε κ με αλλους τροπους το ντεπον κ εγω στην κρεμα το εβαζα αλλα δεν την ετρωγε ολη αρα ουτε κ το ντεπον καποια στιγμη μας ειπε η παιδιατρος να δωσω νουροφεν κ αυτο το σιροπι ειχε μεσα μια ειδικη πορτοκαλι συριγγα η οποια μας εσωσε μηπως να παρεις το νουροφεν κ χρησιμοποιησε μονο την συριγγα! Αλλα κυριως πολυ υπομονηη!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Εγώ της frezyderm της βάζω κ την ανακουφίζει στα 5 λεπτα της αρέσει κ ολας αλλά εμείς οπωσδήποτε κ ντεπον ειδικά στο βραδινο γάλα. Με κουταλάκι έχεις δοκιμάσει να του το δώσεις η σε ποτηράκι?

Ναι εχω δοκιμασει και με τα δυο αλλα δυστυχώς τίποτα!  Της φρεζυντερμ κ εγω δοκίμασα αλλα κρατάει 5 λεπτα το αποτέλεσμα 

Just now, vikib είπε:

Τώρα με τα δοντια μην προσπαθήσεις να αλλάξεις κτ στις συνήθειες υπνου, δ θα το δεχτεί. Κ πιθανον ούτε 8-9μ γτ εχει μια κρίση υπνου

Αλλα αν θέλεις να δοκιμάσεις κτ ηπιο, διάβασε για την απομάκρυνση της θηλης. Δ θα δεις άμεσα αποτελέσματα, αλλα βλέπεις διαφορα

Ωχ δηλαδη μετα τους 9 μηνες να προσπαθήσω?  Στους 10 δεν έχουμε κ κ το αγχος αποχωρισμού?  Εκει ειναι που θα θέλει συνεχεια. Πιστεύω ειναι περισσοτερο συνήθεια η παρηγοριά οχι οτι πειναει. Ξυπνάει πολυ συχνα το βραδυ.. Να ψαξω δηλ.για μεθοδο απομάκρυνσης θηλης

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Η mudisal δεν κανει απολυτως τιποτα! Δοκιμασε κ με αλλους τροπους το ντεπον κ εγω στην κρεμα το εβαζα αλλα δεν την ετρωγε ολη αρα ουτε κ το ντεπον καποια στιγμη μας ειπε η παιδιατρος να δωσω νουροφεν κ αυτο το σιροπι ειχε μεσα μια ειδικη πορτοκαλι συριγγα η οποια μας εσωσε μηπως να παρεις το νουροφεν κ χρησιμοποιησε μονο την συριγγα! Αλλα κυριως πολυ υπομονηη!!!

Ευχαριστώ Βαλεντινα. Ποια η διαφορα της με την κανονικη συριγγα?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicol_ είπε:

Ναι εχω δοκιμασει και με τα δυο αλλα δυστυχώς τίποτα!  Της φρεζυντερμ κ εγω δοκίμασα αλλα κρατάει 5 λεπτα το αποτέλεσμα 

Ωχ δηλαδη μετα τους 9 μηνες να προσπαθήσω?  Στους 10 δεν έχουμε κ κ το αγχος αποχωρισμού?  Εκει ειναι που θα θέλει συνεχεια. Πιστεύω ειναι περισσοτερο συνήθεια η παρηγοριά οχι οτι πειναει. Ξυπνάει πολυ συχνα το βραδυ.. Να ψαξω δηλ.για μεθοδο απομάκρυνσης θηλης

Ευχαριστώ Βαλεντινα. Ποια η διαφορα της με την κανονικη συριγγα?

Ειναι στρογγυλη δεν εχει μυτουλα μπροστα!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ναι εχω δοκιμασει και με τα δυο αλλα δυστυχώς τίποτα!  Της φρεζυντερμ κ εγω δοκίμασα αλλα κρατάει 5 λεπτα το αποτέλεσμα 

Ωχ δηλαδη μετα τους 9 μηνες να προσπαθήσω?  Στους 10 δεν έχουμε κ κ το αγχος αποχωρισμού?  Εκει ειναι που θα θέλει συνεχεια. Πιστεύω ειναι περισσοτερο συνήθεια η παρηγοριά οχι οτι πειναει. Ξυπνάει πολυ συχνα το βραδυ.. Να ψαξω δηλ.για μεθοδο απομάκρυνσης θηλης

Ευχαριστώ Βαλεντινα. Ποια η διαφορα της με την κανονικη συριγγα?

Κανονικά μετά το 7μηνο είναι το αγχος, οι 10μηνες είναι καλή χρ. Στιγμή για τέτοιες αλλαγες

Ψάξε για το βιβλίο no cry sleep solution, εχει να το κατεβάσεις κ ηλεκτρονικά δωρεάν. Στα ελληνικά παρόμοιο είναι το τα μωρα είναι άνθρωποι της νυχτας

Θα βοηθήσει να καταλάβεις πώς το ζει το μωρο. Φαντάσου λέει να κοιμόσουν στο κρεβατι σου κ να ξυπνουσες ξαφνικά στο πατωμα της κουζίνας, ετσι το βλέπουν κ τα μωρα που κοιμούνται στην αγκαλιά της μαμας κ βρίσκονται στην κουνια μονα

Αφου στον πρώτο υπνο αποκοιμιεται με θηλασμο, σε κάθε ξύπνημα θα θελει την ίδια συνθήκη. Τα μωρά κάνουν μικρούς ύπνους κ ελαφριούς κ δ ξέρουν απλα να γυρνάνε πλευρό κ να συνεχιζουν

Αν βγαζεις την θηλη όταν γλαρωνει θα μαθει σιγα σιγα να μην θέλει το στηθος στο στομα για να κοιμηθει

Στις αρχες μπορεί να χρειαστεί κ 10φορες να τον βγάλεις κ να τον ξαναβαλεις στο στηθος, αλλα μακροπροθεσμα έχει αποτελεσμα

https://parents.org.gr/forum/topic/87993-idees-apo-to-vivlio-no-cry-sleep-solution-eleutheri-metafrasi/

Στο λινκ έχει κάποια λίγα πράγματα από το βιβλίο αυτό για έναν μπουσουλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! 

@evio να σας ζησει η μικρουλα!!! 

Κοριτσια εμεις παλι εχουμε πολλες μυξες...τον κολλησα απο οτι φαίνεται.. εχει μεινει μονο στις μυξες βεβαια κ λιγο βηχα..ελπιζω κ εύχομαι να περασει γρηγορα κ να μην χειροτερεψει γτ θα παμε λιγες μερες Αθήνα κ δν θελω να τον εχω αρρωστο! Επισης κοριτσια θα κοιτάξουμε  να παμε κ κανενα ταξιδι μετα την γαμοβαφτιση και λεμε να τον αφησουμε όταν παμε! Η αλήθεια ειναι πως θελω πολυ να τον παρουμε αλλα ειμαι σιγουρη θα ταλαιπωρηθει πολυ.. εδω θα τον αφησω σε καλα χερια κ εχω εμπιστοσύνη πολυ ομως ειμαι ετσι κ ετσι κ ξερω πως θα στεναχωρηθω που τον αφησα.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Εχω επιστρέψει στη δουλεια και μπορω να πω οτι ειναι δυσκολο απο ολες τις αποψεις..

Πολυ κουραση, μου λειπει το μωρο, νιωθω τυψεις..

Επισης εχουμε τρελη γκρινια τον τελςυταιο καιρο, πιστευω ειναι τα δοντια σε συνδιασμο με το οτι της λείπω...

Καθομαστε πλεον στον πωπω αρκετη ωρα χωρις βοηθεια αλλα ενω μπορει να κανει βαρελακια, δε κανει..

Εννοω ξεκινησε να γυρναει το εκανε για καμια βδομαδα συνεχεια και μετα τιποτα..

Θα ρωτησω την παιδιατρο αρχες του μηνα που εχουμε εμβολιο, ελπιζω να μην ειναι κατι..

Μα θυμισω οτι η μπεμπα ειναι 7 μηνων και 10 ημερων..


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...