Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Κορίτσια, μου έπεσε ο μικρός από το κρεβάτι δεν βλέπω να έχει χτυπήσει κάπου πήρα και την παιδίατρο και δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω δεν πρόλαβα να τον πιάσω που έκανε βαρελάκια στο κρεβάτι και έσκασε στο μωσαϊκό μπρούμυτα.. Δεν έχει κάποιο σημάδι όμως.. Απλά φοβάμαι για το κεφαλάκι του και τα όργανακια του επειδή έσκασε μπρούμυτα.. Το κρεβάτι είναι 46 πόντους και ο μικρός 71 το λέω επειδή λένε ότι άμα πέσουν από το ύψος του και κάτω δν πειράζει.. Συγνώμη για την πολυλογία αλλά πρώτη φορά μου χτύπησε και νιώθω τύψεις επειδή δεν τον πρόλαβα 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια, μου έπεσε ο μικρός από το κρεβάτι δεν βλέπω να έχει χτυπήσει κάπου πήρα και την παιδίατρο και δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω δεν πρόλαβα να τον πιάσω που έκανε βαρελάκια στο κρεβάτι και έσκασε στο μωσαϊκό μπρούμυτα.. Δεν έχει κάποιο σημάδι όμως.. Απλά φοβάμαι για το κεφαλάκι του και τα όργανακια του επειδή έσκασε μπρούμυτα.. Το κρεβάτι είναι 46 πόντους και ο μικρός 71 το λέω επειδή λένε ότι άμα πέσουν από το ύψος του και κάτω δν πειράζει.. Συγνώμη για την πολυλογία αλλά πρώτη φορά μου χτύπησε και νιώθω τύψεις επειδή δεν τον πρόλαβα 

Εγω θα σ πω καλη αρχη!!!! Μ εχει πεσει 3φορες π δεν την προλαβα 2μπρουμμητα κ 1με το κεφαλι...ειναι ετσι φτιαγμενα τα μωρακια ωστε να αντεχουν αυτα του ειδους ατυχηματακια! Απλα παρακολουθα τον να μην εχει υπνηλια σου κανει εμετο ή ειναι υποτονικο! Ολα καλα θα ειναι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω θα σ πω καλη αρχη!!!! Μ εχει πεσει 3φορες π δεν την προλαβα 2μπρουμμητα κ 1με το κεφαλι...ειναι ετσι φτιαγμενα τα μωρακια ωστε να αντεχουν αυτα του ειδους ατυχηματακια! Απλα παρακολουθα τον να μην εχει υπνηλια σου κανει εμετο ή ειναι υποτονικο! Ολα καλα θα ειναι!

Δεν είδα πως έπεσε γιαυτό έχω φοβηθεί.. Αν έχει σκάσει με το κεφάλι και μετά γύρισε μπρούμυτα; αν έσκασε με το στήθος; αν αν αν; πως το έκανα αυτό; τι ηλιθια που είμαι! Έπεσε στις 9 αλλά δέκα και δέκα μου κοιμήθηκε.. Και έχω και την ηλιθια παιδίατρο που αντί να με ηρεμήσει μου έλεγε αμάν ρε Κωνσταντίνα!! Με έκανε και ένιωσα τελείως άχρηστη 


 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ευτυχώς το συγκαμα πηγς καλα με το χαμομηλι κ τη σουντοκρεμ. Περιορίστηκε κ η διάρροια.  

Ναι εχω θηλαστρο αλλα καθολου χρόνο να αντλω. Με το ζορι προλαβαίνω να τους κανω τα φαγητα του κ τα δικα μας και να προλαβαίνω κ τις δουλειες. Ειναι που πρέπει να τον απασχολω ολη μερα γιατι δεν κάθεται λεπτο μονος του. Σήμερα φαντασου μας εβγαλε οφ με τον αντρα μου. Στο πάρκο ούτε 5 λεπτα ολη μερα 

Το λέω γιατί θα μπορούσες να αναμηξεις το δικό σου με το σανιλακ κ σιγά σιγά να αυξάνεις τις μεζούρες μήπως έτσι του έρθει καλύτερα

 

πρίν από 18 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια, μου έπεσε ο μικρός από το κρεβάτι δεν βλέπω να έχει χτυπήσει κάπου πήρα και την παιδίατρο και δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω δεν πρόλαβα να τον πιάσω που έκανε βαρελάκια στο κρεβάτι και έσκασε στο μωσαϊκό μπρούμυτα.. Δεν έχει κάποιο σημάδι όμως.. Απλά φοβάμαι για το κεφαλάκι του και τα όργανακια του επειδή έσκασε μπρούμυτα.. Το κρεβάτι είναι 46 πόντους και ο μικρός 71 το λέω επειδή λένε ότι άμα πέσουν από το ύψος του και κάτω δν πειράζει.. Συγνώμη για την πολυλογία αλλά πρώτη φορά μου χτύπησε και νιώθω τύψεις επειδή δεν τον πρόλαβα 

Έκλαψε με το που έπεσε έτσι?

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Δεν είδα πως έπεσε γιαυτό έχω φοβηθεί.. Αν έχει σκάσει με το κεφάλι και μετά γύρισε μπρούμυτα; αν έσκασε με το στήθος; αν αν αν; πως το έκανα αυτό; τι ηλιθια που είμαι! Έπεσε στις 9 αλλά δέκα και δέκα μου κοιμήθηκε.. Και έχω και την ηλιθια παιδίατρο που αντί να με ηρεμήσει μου έλεγε αμάν ρε Κωνσταντίνα!! Με έκανε και ένιωσα τελείως άχρηστη 

Άλλαξε παιδίατρο. Εγώ όταν της είπα έπεσε από το καρότσι γέλασε μου είπε ότι είναι μια χαρά αλλά να μην το κάνουμε κ συνήθεια. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Το λέω γιατί θα μπορούσες να αναμηξεις το δικό σου με το σανιλακ κ σιγά σιγά να αυξάνεις τις μεζούρες μήπως έτσι του έρθει καλύτερα

 

Έκλαψε με το που έπεσε έτσι?

Άλλαξε παιδίατρο. Εγώ όταν της είπα έπεσε από το καρότσι γέλασε μου είπε ότι είναι μια χαρά αλλά να μην το κάνουμε κ συνήθεια. 

Ναι έκλαψε αμέσως.. 

Μα υποτίθεται ότι ο Παιδίατρος θα σε ηρεμήσει και δεν θα σε αγχώσει παραπάνω... Τι να πω 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι έκλαψε αμέσως.. 

Μα υποτίθεται ότι ο Παιδίατρος θα σε ηρεμήσει και δεν θα σε αγχώσει παραπάνω... Τι να πω 

Κωνσταντίνα μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου αυτά συμβαίνουν σε ολους μας. Η παιδίατρος σου απαράδεκτη.  Εμενα η δικια μου μας εχει πει,δεν υπάρχει περίπτωση να μη σας πέσει το μωρο,σε ολους πέφτει :-P

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Δεν είδα πως έπεσε γιαυτό έχω φοβηθεί.. Αν έχει σκάσει με το κεφάλι και μετά γύρισε μπρούμυτα; αν έσκασε με το στήθος; αν αν αν; πως το έκανα αυτό; τι ηλιθια που είμαι! Έπεσε στις 9 αλλά δέκα και δέκα μου κοιμήθηκε.. Και έχω και την ηλιθια παιδίατρο που αντί να με ηρεμήσει μου έλεγε αμάν ρε Κωνσταντίνα!! Με έκανε και ένιωσα τελείως άχρηστη 

Με οποιον μιλησα οταν μ επεσε κ εχει παιδια μ ειπε σιγα σε εμας εχει πεσει οντως δεν υπαρχει παιδακι π να μην εχει πεσει! Η παιδιατρος σου ασχολιαστη!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι έκλαψε αμέσως.. 

Μα υποτίθεται ότι ο Παιδίατρος θα σε ηρεμήσει και δεν θα σε αγχώσει παραπάνω... Τι να πω 

Ε ναι εκτός κι αν συντρέχει λόγος. Άμα κλαίει αμέσως μη το φοβάσαι. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι έκλαψε αμέσως.. 

Μα υποτίθεται ότι ο Παιδίατρος θα σε ηρεμήσει και δεν θα σε αγχώσει παραπάνω... Τι να πω 

Κωνσταντίνα μου είναι δεδομένο ότι ατυχήματα σε όλους θα συμβούν. Πιστεύω ότι εάν υπήρχε λόγος ανησυχίας θα σου το έλεγε η παιδίατρος σου. Η συμπεριφορά της παντως είναι απαράδεκτη. Δεν φορτώνεις με τύψεις μια μαμα την ώρα που με πανικό σου λέει ότι έπεσε το παιδί. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι έκλαψε αμέσως.. 

Μα υποτίθεται ότι ο Παιδίατρος θα σε ηρεμήσει και δεν θα σε αγχώσει παραπάνω... Τι να πω 

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι όλα καλά... Σε όλους μας μια φορά έχει πέσει το παιδί. Ξέχασε το γιατί θα στεναχωριέσαι συνέχεια... Σαν να μην έγινε. Η παιδίατρος σου απαράδεκτη δλδ. 

Εγώ κορίτσια είχα πάει σε 2 παιδιάτρους και εν τέλη γύρισα ξανά στην πρώτη γιατί η δεύτερη είχε άσχημη συμπεριφορά ενώ έδειχνε πολύ γλυκιά φιλική εν τέλη πρέπει να πάσχει από τα νεύρα της γιατί όλα. Την ενοχλούσαν, έλεγε στη μπέμπα μου πω πψ όλο κλαις δν θα σε φάμε κιόλας... Μην σε ακουμπήσει κανένας κλαις κατευθείαν.. Καταλαβαίνετε τη πίεση ανέβασα. Ήταν κόφτη σε πολλά θέματα μου έλεγε αυτό θα κάνεις και να μην σε κάνει ότι θέλει να την αφήσεις να κλαίει για να το πάρει απόφαση ότι δν θα της περνάει ότι θέλει... Καλά μεγάλο σοκ ευτυχώς 2 φορές πήγα και ξαναγύρισα στη γιατρό μου την πρώτη η οποία εν τέλη είναι πολύ καλή γιατί δν με. Αγχώνει όπως η άλλη με το παραμικρό και είναι πολύ ήρεμη με τη μπέμπα αφού και η μπέμπα μου κάθεται χαλαρή. Αυτό θέλω να σου πω αν δν σου αρέσει άλλαξε την. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα,

Δε προλαβαινω με τη δουλεια να μπαινω να σας διαβαζω..

Εχω τρεξιμο.

Θελω τη βοηθεια σας...η μπεμπα μου έκανε στο προσωπακι της δερματιτιδα και εχει κοκκινισει αρκετα και η κακομοιρα ξυνεται ολη την ωρα...

Καποια σημεια τα ματωσε κιολας 

Μου εδωσε η γιατρος μια κρεμα αλλα δε κανει και πολλα..

Ειχε καμια παρομοια εμπειρια και τι εκανε;

Ευχαριστω


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Xrysasid είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι όλα καλά... Σε όλους μας μια φορά έχει πέσει το παιδί. Ξέχασε το γιατί θα στεναχωριέσαι συνέχεια... Σαν να μην έγινε. Η παιδίατρος σου απαράδεκτη δλδ. 

Εγώ κορίτσια είχα πάει σε 2 παιδιάτρους και εν τέλη γύρισα ξανά στην πρώτη γιατί η δεύτερη είχε άσχημη συμπεριφορά ενώ έδειχνε πολύ γλυκιά φιλική εν τέλη πρέπει να πάσχει από τα νεύρα της γιατί όλα. Την ενοχλούσαν, έλεγε στη μπέμπα μου πω πψ όλο κλαις δν θα σε φάμε κιόλας... Μην σε ακουμπήσει κανένας κλαις κατευθείαν.. Καταλαβαίνετε τη πίεση ανέβασα. Ήταν κόφτη σε πολλά θέματα μου έλεγε αυτό θα κάνεις και να μην σε κάνει ότι θέλει να την αφήσεις να κλαίει για να το πάρει απόφαση ότι δν θα της περνάει ότι θέλει... Καλά μεγάλο σοκ ευτυχώς 2 φορές πήγα και ξαναγύρισα στη γιατρό μου την πρώτη η οποία εν τέλη είναι πολύ καλή γιατί δν με. Αγχώνει όπως η άλλη με το παραμικρό και είναι πολύ ήρεμη με τη μπέμπα αφού και η μπέμπα μου κάθεται χαλαρή. Αυτό θέλω να σου πω αν δν σου αρέσει άλλαξε την. 

Τι απαράδεκτη γιατρός ρε


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Τι απαράδεκτη γιατρός ρε

Πάρα πολύ άστα και είναι και σύμβουλος θηλασμού και όσες πηγαίνουν λένε τι καλή που είναι. Μόλις την έχουν παιδίατρο καταλαβαίνουν πολλα μετά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Xrysasid είπε:

Πάρα πολύ άστα και είναι και σύμβουλος θηλασμού και όσες πηγαίνουν λένε τι καλή που είναι. Μόλις την έχουν παιδίατρο καταλαβαίνουν πολλα μετά. 

Μπορεί σα σύμβουλος να είναι. Καλύτερα που έφυγες. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Μπορεί σα σύμβουλος να είναι. Καλύτερα που έφυγες. 

Ναι πολύ καλύτερα και δν είμαι αγχωμένη πλέον. Μου δημιουργούσε τόσο άγχος άστα. 

Ρε κορίτσια είμαστε 8 μηνων και 8 ημερών και ακόμη 2 δοντάκια έχουμε. Ενώ τα έβγαλε νωρίς 5,5 μηνών τώρα έχουν ασπρίσει τόσο καιρό ήταν και πρησμένα αλλά τπτ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...