Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Xrysasid είπε:

Ναι πολύ καλύτερα και δν είμαι αγχωμένη πλέον. Μου δημιουργούσε τόσο άγχος άστα. 

Ρε κορίτσια είμαστε 8 μηνων και 8 ημερών και ακόμη 2 δοντάκια έχουμε. Ενώ τα έβγαλε νωρίς 5,5 μηνών τώρα έχουν ασπρίσει τόσο καιρό ήταν και πρησμένα αλλά τπτ. 

Και εμεις 1 δοντακι εχουμε μονο

Πω πω Χρυσα τι απαραδεκτη γιατρος ειναι δυνατον? Συμβουλευει και τον κοσμο..τραγικη


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 11/11/2019 at 1:05 ΜΜ, palmoira είπε:

Κωνσταντίνα μου είναι δεδομένο ότι ατυχήματα σε όλους θα συμβούν. Πιστεύω ότι εάν υπήρχε λόγος ανησυχίας θα σου το έλεγε η παιδίατρος σου. Η συμπεριφορά της παντως είναι απαράδεκτη. Δεν φορτώνεις με τύψεις μια μαμα την ώρα που με πανικό σου λέει ότι έπεσε το παιδί. 

 

On 11/11/2019 at 7:20 ΜΜ, Xrysasid είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι όλα καλά... Σε όλους μας μια φορά έχει πέσει το παιδί. Ξέχασε το γιατί θα στεναχωριέσαι συνέχεια... Σαν να μην έγινε. Η παιδίατρος σου απαράδεκτη δλδ. 

Εγώ κορίτσια είχα πάει σε 2 παιδιάτρους και εν τέλη γύρισα ξανά στην πρώτη γιατί η δεύτερη είχε άσχημη συμπεριφορά ενώ έδειχνε πολύ γλυκιά φιλική εν τέλη πρέπει να πάσχει από τα νεύρα της γιατί όλα. Την ενοχλούσαν, έλεγε στη μπέμπα μου πω πψ όλο κλαις δν θα σε φάμε κιόλας... Μην σε ακουμπήσει κανένας κλαις κατευθείαν.. Καταλαβαίνετε τη πίεση ανέβασα. Ήταν κόφτη σε πολλά θέματα μου έλεγε αυτό θα κάνεις και να μην σε κάνει ότι θέλει να την αφήσεις να κλαίει για να το πάρει απόφαση ότι δν θα της περνάει ότι θέλει... Καλά μεγάλο σοκ ευτυχώς 2 φορές πήγα και ξαναγύρισα στη γιατρό μου την πρώτη η οποία εν τέλη είναι πολύ καλή γιατί δν με. Αγχώνει όπως η άλλη με το παραμικρό και είναι πολύ ήρεμη με τη μπέμπα αφού και η μπέμπα μου κάθεται χαλαρή. Αυτό θέλω να σου πω αν δν σου αρέσει άλλαξε την. 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σας.. Είμαι κάπως καλύτερα αν και ακόμα όταν το σκέφτομαι βουρκωνω.. Ο μικρός μια χαρά είναι 

Παιδίατρο ναι θα αλλάξω γιατί στο τέλος βλέπω να μας γραφουν οι εφημερίδες με την βλαμμένη.. Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να είναι χαζό, αύριο θα κάνω γλυκοπατάτα στον μικρό και επειδή δεν έχω ξανά φάει και εγώ δεν ξέρω πως φτιάχνεται.. Το ίδιο με τις κανονικές πατάτες.. Σορρυ άμα είναι χαζη ερώτηση αλλά δεν ξέρω :razz:


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σας.. Είμαι κάπως καλύτερα αν και ακόμα όταν το σκέφτομαι βουρκωνω.. Ο μικρός μια χαρά είναι 

Παιδίατρο ναι θα αλλάξω γιατί στο τέλος βλέπω να μας γραφουν οι εφημερίδες με την βλαμμένη.. Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να είναι χαζό, αύριο θα κάνω γλυκοπατάτα στον μικρό και επειδή δεν έχω ξανά φάει και εγώ δεν ξέρω πως φτιάχνεται.. Το ίδιο με τις κανονικές πατάτες.. Σορρυ άμα είναι χαζη ερώτηση αλλά δεν ξέρω :razz:

Η γλυκοπατάτα μπορεί να γίνει και βραστή αλλά και ψητή. Μαγειρεύεται πολύ πιο γρήγορα από την κανονική πατάτα και όπως το λέει και το όνομα της είναι πιο γλυκιά στη γεύση. 

21 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Κοριτσια καλησπερα,

Δε προλαβαινω με τη δουλεια να μπαινω να σας διαβαζω..

Εχω τρεξιμο.

Θελω τη βοηθεια σας...η μπεμπα μου έκανε στο προσωπακι της δερματιτιδα και εχει κοκκινισει αρκετα και η κακομοιρα ξυνεται ολη την ωρα...

Καποια σημεια τα ματωσε κιολας 

Μου εδωσε η γιατρος μια κρεμα αλλα δε κανει και πολλα..

Ειχε καμια παρομοια εμπειρια και τι εκανε;

Ευχαριστω

Περαστικα σας νεραιδουλα. Δεν είχα κάποια τέτοια εμπειρία αλλά θα σου πρότεινα να ξανά μιλήσεις με την παιδίατρο και να της πεις ότι δεν είδες κάποια βελτίωση. Την είδε από κοντά ή της περιέγραψες το εξάνθημα και σου είπε οδηγίες? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Και εμεις 1 δοντακι εχουμε μονο

Πω πω Χρυσα τι απαραδεκτη γιατρος ειναι δυνατον? Συμβουλευει και τον κοσμο..τραγικη

Από φίλες μου που πήγαν σε σεμινάρια θηλασμού μου είπαν ότι ει αι πολύ καλή και γλυκιά αλλά όταν την επέλεξαν για παιδίατρο άλλαξαν γνώμη χαχαχα χα. Τεσπα πλέον είμαι πολύ ευχαριστημενη με τη τωρινή παιδίατρο. 

Ένα δοντάκι έχετε εσείς χχαχαχα. Πότε θ βγάλουν και κανένα άλλο πφφφ..... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! Τώρα διαβασα τα νεα σας γτ τρεχω και δεν φτάνω !!

Κοριτσια επιτελους βγαλαμε και εμεις δοντακι αλλα μαλλον ετοιμαζεται και το δευτερο αν κρίνω απο την γκρινια που εχει καποιες φορες! Επισης οπου παω ερχεται απο πισω μου..πλεον μπουσουλαει και σηκωνεται στον ποπο του..τρελενεται να ειναι ορθιος γενικα..  

Κοριτσια εμεις ακομα δεν εχουμε κανει εισαγωγη στο αυγο..μεθαυριο που θα τον παω στην γιατρο θελω να την ρωτησω κ να δω και για τα οσπρια ποτε θα τα βαλουμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Η γλυκοπατάτα μπορεί να γίνει και βραστή αλλά και ψητή. Μαγειρεύεται πολύ πιο γρήγορα από την κανονική πατάτα και όπως το λέει και το όνομα της είναι πιο γλυκιά στη γεύση. 

Περαστικα σας νεραιδουλα. Δεν είχα κάποια τέτοια εμπειρία αλλά θα σου πρότεινα να ξανά μιλήσεις με την παιδίατρο και να της πεις ότι δεν είδες κάποια βελτίωση. Την είδε από κοντά ή της περιέγραψες το εξάνθημα και σου είπε οδηγίες? 

οταν την ειδε απο κοντα ειχε βγαλει μονο ελαχιστα στο κεφαλακι της...μετα εξαπλωθηκαν και στο προσωπο..

σημερα ειναι καπως καλυτερα..θα την παρω ομως να τη ρωτησω μηπως μπορει να μου δωσει κατι πιο δραστικο.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

οταν την ειδε απο κοντα ειχε βγαλει μονο ελαχιστα στο κεφαλακι της...μετα εξαπλωθηκαν και στο προσωπο..

σημερα ειναι καπως καλυτερα..θα την παρω ομως να τη ρωτησω μηπως μπορει να μου δωσει κατι πιο δραστικο.

Ναι μίλα μαζί της για σιγουριά. Είναι ακόμη πολύ μικρά για να κάνουμε γιατροσόφια από μόνες μας. Περαστικα σας!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Απο οτι βλεπω τα περισσοτερα μωρακια μπουσουλανε ενω η δικια μου τιποτα ακομη. Εχει αρχισει να σηκωνεται κ μονη της στην καθιστη θεση κ το αναποδο αλλα δε λεει με τιποτα να μπουσουλησει. Εχει βγαλει δυο δοντακια κ βλεπω ετοιμαζει κ αλλα δυο. Και να ρωτησω ρε φιλες, πως τους δινετε τα φαγητα; Η δικια μου αν δεν ειναι τελειως νιανια τα φτυνει κ κανει σαν να πνιγεται. Δεν επρεπε σιγα σιγα να τα τρωει πιο χοντροαλεσμενα; 

Το γιαουρτι πως τους το δινετε; Οπως ειναι κρυο απο το ψυγειο κατευθειαν; 

@fairy-mary κ εγω θα ξαναρωταγα τον γιατρο, ειδικα αφου εβγαλε κ αλλα. Η δικια μου εχει ατοπικο δερμα κ της βαζω απαραιτητα καθε βραδυ ειδικη ενυδατικη κ εχει καιρο να βγαλει καποιο δερματικο. Σε καποια φαση που ειχε βγαλει εξανθημα που δεν εφευγε της ειχα βαλει κορτιζονουχα κρεμα που μου ειπε η γιατρος εννοειται.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Γεια σας κοριτσια! Απο οτι βλεπω τα περισσοτερα μωρακια μπουσουλανε ενω η δικια μου τιποτα ακομη. Εχει αρχισει να σηκωνεται κ μονη της στην καθιστη θεση κ το αναποδο αλλα δε λεει με τιποτα να μπουσουλησει. Εχει βγαλει δυο δοντακια κ βλεπω ετοιμαζει κ αλλα δυο. Και να ρωτησω ρε φιλες, πως τους δινετε τα φαγητα; Η δικια μου αν δεν ειναι τελειως νιανια τα φτυνει κ κανει σαν να πνιγεται. Δεν επρεπε σιγα σιγα να τα τρωει πιο χοντροαλεσμενα; 

Το γιαουρτι πως τους το δινετε; Οπως ειναι κρυο απο το ψυγειο κατευθειαν; 

@fairy-mary κ εγω θα ξαναρωταγα τον γιατρο, ειδικα αφου εβγαλε κ αλλα. Η δικια μου εχει ατοπικο δερμα κ της βαζω απαραιτητα καθε βραδυ ειδικη ενυδατικη κ εχει καιρο να βγαλει καποιο δερματικο. Σε καποια φαση που ειχε βγαλει εξανθημα που δεν εφευγε της ειχα βαλει κορτιζονουχα κρεμα που μου ειπε η γιατρος εννοειται.

Καλησπέρα.  Εμείς  που  είμαστε  το πιο μικρό της παρέας  ούτε  δόντι  ακόμη βγάλαμε,  ούτε  μπουσουλαμε.  Βέβαια πάει να κάνει την κίνηση κ μαζεύει  τα γόνατα  αλλά δεν σηκώνει  την κοιλιά  της..  Εβιο  εγώ ακόμα της τα δίνω αλοιφή..  Κάποιες φορές  της τα έδωσα λίγο πιο χοντροαλεσμενα,  κάνα δυο φορές  κ μένα μου έκανε αυτό το σντανακλαστικο  σαν να πνιγεται  κ το έχω πάρει λίγο με φόβο.  Ο παιδίατρος μου είπε να το συνεχίσω  έτσι  τελείως αλεσμενο κ  θα μου πει αυτός ποτέ θα το αλλάξουμε. Το γιαούρτι  όταν το δίνω σκέτο  το βγάζω λίγο κάνα 5 λεπτά  πριν από το ψυγείο.  Αλλιώς το αλεθω  στο μπλέντερ  με τα φρούτα  που της αρέσει πολύ κ έτσι .  Έβαλα κ τον κρόκο στην φρουτόκρεμα  κ ευτυχώς  το έφαγε έτσι.  Γενικά το γιαούρτι  το τρώει με όλους τους τρόπους κ κάθε είδους,  αγελάδινο προβειο.  Κορίτσια  ο παιδίατρος  μας έβαλε αυτό τον μήνα στο διατροφολογιο  μας,  ολόκληρο το αυγό,  ρύζι καλαμπόκι  κ ακόμη λίγα ζυμαρικά ή όσπρια  μια δυο κουταλιές μέσα στην σούπα  της.  Επίσης αν θέλω λίγα μπαχαρικά  με μέτρο.   Εσείς βάζετε  στο φαγητό μπαχαρικά ή μυρωδικα;  ζυμαρικά σαν κανονικό γεύμα  ποτέ ξεκίνησατε;  επίσης τραχανα κάνει να δώσουμε; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , evio είπε:

Γεια σας κοριτσια! Απο οτι βλεπω τα περισσοτερα μωρακια μπουσουλανε ενω η δικια μου τιποτα ακομη. Εχει αρχισει να σηκωνεται κ μονη της στην καθιστη θεση κ το αναποδο αλλα δε λεει με τιποτα να μπουσουλησει. Εχει βγαλει δυο δοντακια κ βλεπω ετοιμαζει κ αλλα δυο. Και να ρωτησω ρε φιλες, πως τους δινετε τα φαγητα; Η δικια μου αν δεν ειναι τελειως νιανια τα φτυνει κ κανει σαν να πνιγεται. Δεν επρεπε σιγα σιγα να τα τρωει πιο χοντροαλεσμενα; 

Το γιαουρτι πως τους το δινετε; Οπως ειναι κρυο απο το ψυγειο κατευθειαν; 

@fairy-mary κ εγω θα ξαναρωταγα τον γιατρο, ειδικα αφου εβγαλε κ αλλα. Η δικια μου εχει ατοπικο δερμα κ της βαζω απαραιτητα καθε βραδυ ειδικη ενυδατικη κ εχει καιρο να βγαλει καποιο δερματικο. Σε καποια φαση που ειχε βγαλει εξανθημα που δεν εφευγε της ειχα βαλει κορτιζονουχα κρεμα που μου ειπε η γιατρος εννοειται.

 

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα.  Εμείς  που  είμαστε  το πιο μικρό της παρέας  ούτε  δόντι  ακόμη βγάλαμε,  ούτε  μπουσουλαμε.  Βέβαια πάει να κάνει την κίνηση κ μαζεύει  τα γόνατα  αλλά δεν σηκώνει  την κοιλιά  της..  Εβιο  εγώ ακόμα της τα δίνω αλοιφή..  Κάποιες φορές  της τα έδωσα λίγο πιο χοντροαλεσμενα,  κάνα δυο φορές  κ μένα μου έκανε αυτό το σντανακλαστικο  σαν να πνιγεται  κ το έχω πάρει λίγο με φόβο.  Ο παιδίατρος μου είπε να το συνεχίσω  έτσι  τελείως αλεσμενο κ  θα μου πει αυτός ποτέ θα το αλλάξουμε. Το γιαούρτι  όταν το δίνω σκέτο  το βγάζω λίγο κάνα 5 λεπτά  πριν από το ψυγείο.  Αλλιώς το αλεθω  στο μπλέντερ  με τα φρούτα  που της αρέσει πολύ κ έτσι .  Έβαλα κ τον κρόκο στην φρουτόκρεμα  κ ευτυχώς  το έφαγε έτσι.  Γενικά το γιαούρτι  το τρώει με όλους τους τρόπους κ κάθε είδους,  αγελάδινο προβειο.  Κορίτσια  ο παιδίατρος  μας έβαλε αυτό τον μήνα στο διατροφολογιο  μας,  ολόκληρο το αυγό,  ρύζι καλαμπόκι  κ ακόμη λίγα ζυμαρικά ή όσπρια  μια δυο κουταλιές μέσα στην σούπα  της.  Επίσης αν θέλω λίγα μπαχαρικά  με μέτρο.   Εσείς βάζετε  στο φαγητό μπαχαρικά ή μυρωδικα;  ζυμαρικά σαν κανονικό γεύμα  ποτέ ξεκίνησατε;  επίσης τραχανα κάνει να δώσουμε; 

Κορίτσια ούτε εμένα μπούσουλαει ούτε έχει βγάλει δοντάκι.. Τον βάζω μπρούμυτα προσπαθεί να πάει μπρος αλλά τίποτα.. Ίσα ίσα μαζεύει τα ποδαράκια του

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , evio είπε:

Γεια σας κοριτσια! Απο οτι βλεπω τα περισσοτερα μωρακια μπουσουλανε ενω η δικια μου τιποτα ακομη. Εχει αρχισει να σηκωνεται κ μονη της στην καθιστη θεση κ το αναποδο αλλα δε λεει με τιποτα να μπουσουλησει. Εχει βγαλει δυο δοντακια κ βλεπω ετοιμαζει κ αλλα δυο. Και να ρωτησω ρε φιλες, πως τους δινετε τα φαγητα; Η δικια μου αν δεν ειναι τελειως νιανια τα φτυνει κ κανει σαν να πνιγεται. Δεν επρεπε σιγα σιγα να τα τρωει πιο χοντροαλεσμενα; 

Το γιαουρτι πως τους το δινετε; Οπως ειναι κρυο απο το ψυγειο κατευθειαν; 

@fairy-mary κ εγω θα ξαναρωταγα τον γιατρο, ειδικα αφου εβγαλε κ αλλα. Η δικια μου εχει ατοπικο δερμα κ της βαζω απαραιτητα καθε βραδυ ειδικη ενυδατικη κ εχει καιρο να βγαλει καποιο δερματικο. Σε καποια φαση που ειχε βγαλει εξανθημα που δεν εφευγε της ειχα βαλει κορτιζονουχα κρεμα που μου ειπε η γιατρος εννοειται.

 

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

 

Κορίτσια ούτε εμένα μπούσουλαει ούτε έχει βγάλει δοντάκι.. Τον βάζω μπρούμυτα προσπαθεί να πάει μπρος αλλά τίποτα.. Ίσα ίσα μαζεύει τα ποδαράκια του

Μη τρελαινεστε με το μπουσουλημα κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό εχθές που μιλούσα με τον αναπτυξιολογο μας ειπε οτι το φυσιολογικό είναι μεχρι 9.5  10 μηνων να αρχίσουν να μπουσουλανε απλά αλλα παιδάκια το κάνουν νωρίτερα αλλα πιο μετά κ αλλα καθόλου σηκώνονται κατευθείαν.μη συγκρίνετε τα παιδάκια το κάθε ένα έχει το ρυθμό του κ μη ξεχνάτε όσες γέννησαν νωρίτερα αυτά Τ υπολογίζουμε με τη διορθωμενη ηλικία

 

  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

 

Κορίτσια ούτε εμένα μπούσουλαει ούτε έχει βγάλει δοντάκι.. Τον βάζω μπρούμυτα προσπαθεί να πάει μπρος αλλά τίποτα.. Ίσα ίσα μαζεύει τα ποδαράκια του

Σηκώνεται όρθιος μήπως?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

 

Μη τρελαινεστε με το μπουσουλημα κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό εχθές που μιλούσα με τον αναπτυξιολογο μας ειπε οτι το φυσιολογικό είναι μεχρι 9.5  10 μηνων να αρχίσουν να μπουσουλανε απλά αλλα παιδάκια το κάνουν νωρίτερα αλλα πιο μετά κ αλλα καθόλου σηκώνονται κατευθείαν.μη συγκρίνετε τα παιδάκια το κάθε ένα έχει το ρυθμό του κ μη ξεχνάτε όσες γέννησαν νωρίτερα αυτά Τ υπολογίζουμε με τη διορθωμενη ηλικία

 

Ναι φυσικά.  Δεν τίθεται  θέμα σύγκρισης,  απλά ανταλασσουμε  απόψεις.  Εννοεί  πως το κάθε παιδί είναι μοναδικό  και έχει τους δικούς  του ρυθμούς ανάπτυξης :)


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Πως ειστε?Οσον αφορα το μπουσουλημα,μη νομιζετε οτι αν γινει νωρις ειναι και οτι καλυτερο..Μου το ειπε και η παιδιατρος,αν κατακτησουν νωρις κατι κινητικο μπορει να μην εχουν αναπτυξει ακομα την αμυνα για να προτατευονται οταν πεφτουν.Εμενα αυτο συμβαινει και ο δικος μου πεφτει παντου και ειναι πολυ ατσαλος με αποτελεσμα να μου εχει φυγει η μεση να τον κυνηγαω γιατι παει και σκαει στις γωνιες συνεχεια..Πιανεται σηκωνεται και κανει ηδη πλαγια βηματα αλλα ετσι αποτομα πεφτει και ειμαι εκει να τον κραταω γιατι χτυπαει συνεχεια στα τραπεζια. :sad:

Εμεις χθες ειχαμε ντραβαλα,του εβαλα λιγο ταχινι στη φρουτοκρεμα,αφου ρωτησα τη παιδιατρο φυσικα και τον πειραξει..μεσα σε 2 λεπτα ειχε φουντωσει και μετα φουντωσε και στο σωμα..το ποσο τρομαξα κοριτσια δεν λεγεται.Και αυτο με 2 κουταλακια φρουτοκρεμα μονο!Που να ετρωγε κ αλλη ο καημενος.Τετοια αντιδραση δεν την περιμενα.Πηραμε σταγονες κορτιζονης τελικα και του δωσαμε..μεγαλη τρομαρα

Θελω να σας ρωτησω και κατι ακομα.Σημερα ο μικρος θηλαζε και τον πηρε ο υπνος και ασυναισθητα μου εριξε μια δαγκωματια,τα ειδα ολα!Ματωσε η θηλη..Σας εχει τυχει?Τι να κανω τωρα εχω αγχωθει να μη με ξαναδαγκωσει στον υπνο του,γιατι πονανε τα ουλα του αυτες τις μερες και δαγκωνει τα παντα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Πως ειστε?Οσον αφορα το μπουσουλημα,μη νομιζετε οτι αν γινει νωρις ειναι και οτι καλυτερο..Μου το ειπε και η παιδιατρος,αν κατακτησουν νωρις κατι κινητικο μπορει να μην εχουν αναπτυξει ακομα την αμυνα για να προτατευονται οταν πεφτουν.Εμενα αυτο συμβαινει και ο δικος μου πεφτει παντου και ειναι πολυ ατσαλος με αποτελεσμα να μου εχει φυγει η μεση να τον κυνηγαω γιατι παει και σκαει στις γωνιες συνεχεια..Πιανεται σηκωνεται και κανει ηδη πλαγια βηματα αλλα ετσι αποτομα πεφτει και ειμαι εκει να τον κραταω γιατι χτυπαει συνεχεια στα τραπεζια. :sad:

Εμεις χθες ειχαμε ντραβαλα,του εβαλα λιγο ταχινι στη φρουτοκρεμα,αφου ρωτησα τη παιδιατρο φυσικα και τον πειραξει..μεσα σε 2 λεπτα ειχε φουντωσει και μετα φουντωσε και στο σωμα..το ποσο τρομαξα κοριτσια δεν λεγεται.Και αυτο με 2 κουταλακια φρουτοκρεμα μονο!Που να ετρωγε κ αλλη ο καημενος.Τετοια αντιδραση δεν την περιμενα.Πηραμε σταγονες κορτιζονης τελικα και του δωσαμε..μεγαλη τρομαρα

Θελω να σας ρωτησω και κατι ακομα.Σημερα ο μικρος θηλαζε και τον πηρε ο υπνος και ασυναισθητα μου εριξε μια δαγκωματια,τα ειδα ολα!Ματωσε η θηλη..Σας εχει τυχει?Τι να κανω τωρα εχω αγχωθει να μη με ξαναδαγκωσει στον υπνο του,γιατι πονανε τα ουλα του αυτες τις μερες και δαγκωνει τα παντα

Και εγώ σκεφτόμουν να του βάλω ταχίνι!! Τι εννοείς φούντωσε;

Και εμένα με δαγκάνει κάποιες φορές και πονάει. Αν το πάρω χαμπάρι νωρίς βάζω το δάκτυλο μου μέσα στο στόμα του. Απλά σιγά σιγά καταλαβαίνει ότι με ενοχλεί και βλέπω ότι δεν το κάνει τόσο συχνά όσο στην αρχή που έβγαλε τα δόντια. Έχει βγάλει τα 2 κάτω σχετικά νωρίς, 5,5 μηνών.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...