Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Οχι.. :roll:

Καλημέρα Νικόλ. Ούτε εμένα η παιδίατρος με αφήνει να δώσω γιαούρτι. Μου είπε μετά τον 11 μήνα όπως κια ψάρι στο χρονο. Σκέψου είμαστε με λαχανικά - ζυμαρικά ακόμη. Τραχανά μετά τον 10 μήνα. Υπομονή θα περάσει ο καιρός και θα τα φάνε. 

Κοριτσια και εμείς ακόμη 2 δοντάκια έχουμε... Πρησμένα τα πάνω τόσο καιρό και δν λένε να βγούνε. 

Link to comment
Share on other sites

On 25 Νοεμβρίου 2019 at 12:33 ΠΜ, palmoira είπε:

Ναι είναι πολύ ωραίο. Η πιπεριά Φλωρινης της άρεσε πολύ σε διάφορες παρασκευές και τη βοήθησε πολύ με την τουαλέτα 

Καλημέρα κοριτσια ! Εγω γύρισα στη δουλειά και μου κανει απεργία θηλασμού :cry: Όταν γυρνούσα στο σπίτι δε με κοιτούσε, κοιτούσε γύρω μου αλλα οχι εμένα... Μέσα στη μέρα είχε γκρίνια αλλα ολα καλα... Αυτη τη βδομάδα εβαλα άδεια 4 μερες όποτε θα ειμαστε πάλι μαζί. Έχω απελπιστεί... Οςο αφορά το γιαουρτάκι, εγω του δίνω πρόβειο. Άρχισα απο 8 μηνών. Στην αρχή με φρούτα αλλα τωρα έχω 2 μερες που του το δίνω σκέτο, το τρώει οχι με κέφι αλλα το τρώει... Το μισό κεσεδάκι του δίνω μάρκα Ολύμπος...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Έλενα 19 είπε:

Καλημέρα κοριτσια ! Εγω γύρισα στη δουλειά και μου κανει απεργία θηλασμού :cry: Όταν γυρνούσα στο σπίτι δε με κοιτούσε, κοιτούσε γύρω μου αλλα οχι εμένα... Μέσα στη μέρα είχε γκρίνια αλλα ολα καλα... Αυτη τη βδομάδα εβαλα άδεια 4 μερες όποτε θα ειμαστε πάλι μαζί. Έχω απελπιστεί... Οςο αφορά το γιαουρτάκι, εγω του δίνω πρόβειο. Άρχισα απο 8 μηνών. Στην αρχή με φρούτα αλλα τωρα έχω 2 μερες που του το δίνω σκέτο, το τρώει οχι με κέφι αλλα το τρώει... Το μισό κεσεδάκι του δίνω μάρκα Ολύμπος...

Πιστεύω ότι θα συνηθίσει Έλενα. Εγώ γυρνάω την Πέμπτη αλλά ήδη έχω ξεκινήσει και την αφήνω στη μαμα μου τα πρωινά για να συνηθίζει και μου έχει χαλάσει τον ύπνο της το βράδυ. Ξυπνάει σχεδόν κάθε 3 ώρες. Μπορεί να είναι και τα δόντια βέβαια αλλά θα δείξει .

7 ώρες πρίν, Xrysasid είπε:

Καλημέρα Νικόλ. Ούτε εμένα η παιδίατρος με αφήνει να δώσω γιαούρτι. Μου είπε μετά τον 11 μήνα όπως κια ψάρι στο χρονο. Σκέψου είμαστε με λαχανικά - ζυμαρικά ακόμη. Τραχανά μετά τον 10 μήνα. Υπομονή θα περάσει ο καιρός και θα τα φάνε. 

Κοριτσια και εμείς ακόμη 2 δοντάκια έχουμε... Πρησμένα τα πάνω τόσο καιρό και δν λένε να βγούνε. 

Και εμεις δύο κάτω σαν ανάποδο λαγουδάκι!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κανετε? Εμας αρχισε να εμφανιζεται επιτελους το δευτερο δοντακι. Παιδευτηκε αρκετα..

Να σας ρωτήσω σε παιδοτοπο πατε με τα μωρα σας? Εγω σημερα πηγα για πρώτη φορα και χαρηκε παρα πολυ ο δικος μου. Ολη μερα σπιτι και καμια βολτα με το καροτσι δεν φτανει και βαρεθήκαμε και εγω κ ο μπομπιρας. Φοβάμαι όμως για τις ιώσεις στους παιδοτοπους 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κορίτσια τι κανετε? Εμας αρχισε να εμφανιζεται επιτελους το δευτερο δοντακι. Παιδευτηκε αρκετα..

Να σας ρωτήσω σε παιδοτοπο πατε με τα μωρα σας? Εγω σημερα πηγα για πρώτη φορα και χαρηκε παρα πολυ ο δικος μου. Ολη μερα σπιτι και καμια βολτα με το καροτσι δεν φτανει και βαρεθήκαμε και εγω κ ο μπομπιρας. Φοβάμαι όμως για τις ιώσεις στους παιδοτοπους 

Τι καλά.. Αντε να βγει να ηρεμήσει λίγο το ζουζούνι. Εμείς ακόμη τπτ για 3 δοντάκι κι ταλαιπωρείται αρκετά, αντε να δούμε πότε θ βγει. 

Εμένα μου είπε η παιδίατρος να αποφευγω παιδότοπους λόγω ιώσεων οπότε δν πάμε καθόλου για φετος. Άσε και βρέχει σχέδον κάθε μέρα, βαρεθήκαμε σπίτι. 

Κοριτσια είμαι σε αναζήτηση καθίσματτος αυτοκινήτου και έχω 2 που έχω δειεσω ίντερνετ. Μπορείτε να μου πείτε ποιο προτείνεται απο τα 2. 

https://www.skroutz.gr/s/13236555/Inglesina-Newton-Isofix-Grey.html?from=sku_color_variations

https://www.letoshop.gr/prd/kathisma-autokinitou-foppapedretti-isodinamyk-cherry-9-36-kg

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κορίτσια τι κανετε? Εμας αρχισε να εμφανιζεται επιτελους το δευτερο δοντακι. Παιδευτηκε αρκετα..

Να σας ρωτήσω σε παιδοτοπο πατε με τα μωρα σας? Εγω σημερα πηγα για πρώτη φορα και χαρηκε παρα πολυ ο δικος μου. Ολη μερα σπιτι και καμια βολτα με το καροτσι δεν φτανει και βαρεθήκαμε και εγω κ ο μπομπιρας. Φοβάμαι όμως για τις ιώσεις στους παιδοτοπους 

Τι καλά.. Αντε να βγει να ηρεμήσει λίγο το ζουζούνι. Εμείς ακόμη τπτ για 3 δοντάκι κι ταλαιπωρείται αρκετά, αντε να δούμε πότε θ βγει. 

Εμένα μου είπε η παιδίατρος να αποφευγω παιδότοπους λόγω ιώσεων οπότε δν πάμε καθόλου για φετος. Άσε και βρέχει σχέδον κάθε μέρα, βαρεθήκαμε σπίτι. 

Κοριτσια είμαι σε αναζήτηση καθίσματος. Πιο μου προτείνεται? Να μην είναι πάρα πολύ ακριβο δλδ πάνω από 300ε. Έχω δει αυτά τα 2 

https://www.skroutz.gr/s/13236555/Inglesina-Newton-Isofix-Grey.html?from=sku_color_variations

https://www.letoshop.gr/prd/kathisma-autokinitou-foppapedretti-isodinamyk-cherry-9-36-kg

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2019 at 7:35 ΜΜ, Nicol_ είπε:

Κορίτσια τι κανετε? Εμας αρχισε να εμφανιζεται επιτελους το δευτερο δοντακι. Παιδευτηκε αρκετα..

Να σας ρωτήσω σε παιδοτοπο πατε με τα μωρα σας? Εγω σημερα πηγα για πρώτη φορα και χαρηκε παρα πολυ ο δικος μου. Ολη μερα σπιτι και καμια βολτα με το καροτσι δεν φτανει και βαρεθήκαμε και εγω κ ο μπομπιρας. Φοβάμαι όμως για τις ιώσεις στους παιδοτοπους 

Νομίζω ότι καθημερινές που δεν έχει πολύ κόσμο στους παιδότοπους είναι πιο ασφαλές από άποψη ιώσεων. Εάν έχει καλό καιρό καλό είναι να προτιμάμε παιδικές χαρές ή πάρκα. 

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2019 at 6:14 ΜΜ, Xrysasid είπε:

Τι καλά.. Αντε να βγει να ηρεμήσει λίγο το ζουζούνι. Εμείς ακόμη τπτ για 3 δοντάκι κι ταλαιπωρείται αρκετά, αντε να δούμε πότε θ βγει. 

Εμένα μου είπε η παιδίατρος να αποφευγω παιδότοπους λόγω ιώσεων οπότε δν πάμε καθόλου για φετος. Άσε και βρέχει σχέδον κάθε μέρα, βαρεθήκαμε σπίτι. 

Κοριτσια είμαι σε αναζήτηση καθίσματος. Πιο μου προτείνεται? Να μην είναι πάρα πολύ ακριβο δλδ πάνω από 300ε. Έχω δει αυτά τα 2 

https://www.skroutz.gr/s/13236555/Inglesina-Newton-Isofix-Grey.html?from=sku_color_variations

https://www.letoshop.gr/prd/kathisma-autokinitou-foppapedretti-isodinamyk-cherry-9-36-kg

Καλησπέρα!Εμείς έχουμε αυτο 

https://www.skroutz.gr/s/17379733/Joie-Bold-Ember.html?from=sku_color_variations

 

Joie bold 

 

Φοβερό..στιβαρο. ποιότητα απίστευτη. Παίρνει κ τη ζώνη αυτοκινήτου για αργότερα..είναι από τα καλύτερα στη τιμή που ζητάς. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/12/2019 at 6:14 ΜΜ, Xrysasid είπε:

Τι καλά.. Αντε να βγει να ηρεμήσει λίγο το ζουζούνι. Εμείς ακόμη τπτ για 3 δοντάκι κι ταλαιπωρείται αρκετά, αντε να δούμε πότε θ βγει. 

Εμένα μου είπε η παιδίατρος να αποφευγω παιδότοπους λόγω ιώσεων οπότε δν πάμε καθόλου για φετος. Άσε και βρέχει σχέδον κάθε μέρα, βαρεθήκαμε σπίτι. 

Κοριτσια είμαι σε αναζήτηση καθίσματος. Πιο μου προτείνεται? Να μην είναι πάρα πολύ ακριβο δλδ πάνω από 300ε. Έχω δει αυτά τα 2 

https://www.skroutz.gr/s/13236555/Inglesina-Newton-Isofix-Grey.html?from=sku_color_variations

https://www.letoshop.gr/prd/kathisma-autokinitou-foppapedretti-isodinamyk-cherry-9-36-kg

Καλησπέρα!Εμείς έχουμε το joie bold 

Φοβερό..στιβαρο. ποιότητα απίστευτη. Παίρνει κ τη ζώνη αυτοκινήτου για αργότερα..είναι από τα καλύτερα στη τιμή που ζητάς. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2019 at 10:10 ΜΜ, fairy-mary είπε:

Καλη αρχή για αύριο @palmoira!

Καλή δύναμη!

Ευτυχως όλα πήγαν καλά! Δεν σου κρύβω ότι με το που την άφησα συγκινήθηκα λιγάκι αλλά τελικά όλα καλά! Η μικρή προσαρμόζεται πολύ καλά με τη γιαγιά και το ότι την αφήνω σε ένα πρόσωπο που εμπιστεύομαι απόλυτα με έχει βοηθήσει πολύ. Η πεθερά μου βέβαια ακόμη να το πάρει απόφαση...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Ευτυχως όλα πήγαν καλά! Δεν σου κρύβω ότι με το που την άφησα συγκινήθηκα λιγάκι αλλά τελικά όλα καλά! Η μικρή προσαρμόζεται πολύ καλά με τη γιαγιά και το ότι την αφήνω σε ένα πρόσωπο που εμπιστεύομαι απόλυτα με έχει βοηθήσει πολύ. Η πεθερά μου βέβαια ακόμη να το πάρει απόφαση...

Σε καταλαβαίνω και εγώ είχα συγκινηθεί οταν την είχα αφήσει και γενικα ένιωθα Καπως για αρκετές μέρες!

Είναι πολυ σημαντικό το γεγονός οτι μενει με τη μητερα σου...βοηθάει να ξέρεις οτι είναι με ένα άνθρωπο που εμπιστεύεσαι απόλυτα.

Οσο για την πεθερά σου θα το χωνέψει θελει δε θέλει. 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Σε καταλαβαίνω και εγώ είχα συγκινηθεί οταν την είχα αφήσει και γενικα ένιωθα Καπως για αρκετές μέρες!

Είναι πολυ σημαντικό το γεγονός οτι μενει με τη μητερα σου...βοηθάει να ξέρεις οτι είναι με ένα άνθρωπο που εμπιστεύεσαι απόλυτα.

Οσο για την πεθερά σου θα το χωνέψει θελει δε θέλει. 

Δεν έχει και πολλές επιλογές. Απλά έφερε σε πολύ δύσκολη θέση τη μητέρα μου και με στεναχωρεί αυτό πολύ. Τέλος πάντων, έχω πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ. Ο άντρας μου θα μπει την Τρίτη για χειρουργείο και λέω πως καμιά φορά έρχονται εντελώς ανάποδα τα πράγματα. Καθόμουν σπίτι τόσο καιρό και τώρα που γύρισα στη δουλειά και δεν μπορώ να πάρω άδεια έτυχε αυτό! Να δω πως θα τα προλάβω όλα! Σκέφτομαι επίσης ότι τέτοιες μέρες πέρυσι ήμουν εγώ ξάπλα εγκυος στο σπίτι και εκείνος πάλι στο νοσοκομείο! 

Βγάζουμε καινούργιο δοντάκι! Πάνω αυτή τη φορά! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Δεν έχει και πολλές επιλογές. Απλά έφερε σε πολύ δύσκολη θέση τη μητέρα μου και με στεναχωρεί αυτό πολύ. Τέλος πάντων, έχω πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ. Ο άντρας μου θα μπει την Τρίτη για χειρουργείο και λέω πως καμιά φορά έρχονται εντελώς ανάποδα τα πράγματα. Καθόμουν σπίτι τόσο καιρό και τώρα που γύρισα στη δουλειά και δεν μπορώ να πάρω άδεια έτυχε αυτό! Να δω πως θα τα προλάβω όλα! Σκέφτομαι επίσης ότι τέτοιες μέρες πέρυσι ήμουν εγώ ξάπλα εγκυος στο σπίτι και εκείνος πάλι στο νοσοκομείο! 

Βγάζουμε καινούργιο δοντάκι! Πάνω αυτή τη φορά! 

Σε καταλαβαίνω, όλα τα στραβά τυχαινουν όταν υπάρχει  πίεση. 

Όσο για τις πεθερές...δε νιώθουν, δε ξέρω αν το παθαίνουν ολες οι μανάδες που έχουν αγόρια  και εμένα η δικιά μου ολο υποδείξεις είναι αλλά δεν εχει προσφερθεί ούτε μια φορά να κρατήσει το μωρό. 

Μη στεναχωριέσαι παλμοιρα μου!

Εμείς 8 μιση μηνων και δεν έχουμε δόντι. 

Στεκεται πλεον όρθια  υποστηριζόμενη βέβαια η στη κούνια η στον καναπέ αλλά δε μπορεί να σηκωθεί μονη της πρεπει να τη σηκωσω εγώ. 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...