Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

23 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Σε καταλαβαίνω, όλα τα στραβά τυχαινουν όταν υπάρχει  πίεση. 

Όσο για τις πεθερές...δε νιώθουν, δε ξέρω αν το παθαίνουν ολες οι μανάδες που έχουν αγόρια  και εμένα η δικιά μου ολο υποδείξεις είναι αλλά δεν εχει προσφερθεί ούτε μια φορά να κρατήσει το μωρό. 

Μη στεναχωριέσαι παλμοιρα μου!

Εμείς 8 μιση μηνων και δεν έχουμε δόντι. 

Στεκεται πλεον όρθια  υποστηριζόμενη βέβαια η στη κούνια η στον καναπέ αλλά δε μπορεί να σηκωθεί μονη της πρεπει να τη σηκωσω εγώ. 

Αχ αυτές οι πεθερές... Μόνο αυτό θα πω... 

Μπράβο!!! Εμείς μπουσουλαμε καιρό τώρα κ σταματάει κ κάθεται κ ξανασυνεχιζει κ κανενα μηνα τωρα πιάνει από όπου βρει κ σηκωνεται μονος του... κ εμεις 8μιση είμαστε κ ούτε καν για δόντι..... Πότε έχετε γεννηθεί εσείς??? Εμείς 13/3

Εμένα εντωμεταξύ άμα πιαστεί κ σηκωθεί κάνει πλαγια βήματα για να πιασει καποιο παιχνίδι που έχει δει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια  καλημέρα.  Εμας έσκασε το πρώτο  δοντακι κ τρελάθηκα  από την χαρά  μου. Προσπαθεί να μπουσουλισει  αλλά δεν τα κατάφερε  ακόμα.  Αλλά αν πιαστεί από κάπου στέκεται  όρθια  με λίγο βοήθεια. Τελειώσαμε με την μετακόμιση  κ πια κινουμαστε  σε ρυθμό  των Χριστουγέννων! Έχουμε αγοράσει φόρεμα  του Αγίου  Βασίλη  για την μπεμπα  κ ότι κυκλοφορεί σε χριστουγεννιατικο  αξεσουάρ! Πόσο τα περίμενα  αυτά τα Χριστούγεννα! Κορίτσια,  έχετε σκεφτεί Δώρο  Χριστουγέννων για τα μικρά  σας;  εγώ είμαι ανάμεσα σε τραπεζάκι δραστηριοτητων  ή στρατα  με ροδακια  που την κυλάει..  Δεν ξέρω τι να διαλέξω. Προς το παρόν της έχω βάλει μια πισίνα  με πλαστικά  μπαλάκια  μέσα κ έχει  ξετρελαθει 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, February17 είπε:

Αχ αυτές οι πεθερές... Μόνο αυτό θα πω... 

Μπράβο!!! Εμείς μπουσουλαμε καιρό τώρα κ σταματάει κ κάθεται κ ξανασυνεχιζει κ κανενα μηνα τωρα πιάνει από όπου βρει κ σηκωνεται μονος του... κ εμεις 8μιση είμαστε κ ούτε καν για δόντι..... Πότε έχετε γεννηθεί εσείς??? Εμείς 13/3

Εμένα εντωμεταξύ άμα πιαστεί κ σηκωθεί κάνει πλαγια βήματα για να πιασει καποιο παιχνίδι που έχει δει....

18/3 γεννηθήκαμε εμεις!

12 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Κορίτσια  καλημέρα.  Εμας έσκασε το πρώτο  δοντακι κ τρελάθηκα  από την χαρά  μου. Προσπαθεί να μπουσουλισει  αλλά δεν τα κατάφερε  ακόμα.  Αλλά αν πιαστεί από κάπου στέκεται  όρθια  με λίγο βοήθεια. Τελειώσαμε με την μετακόμιση  κ πια κινουμαστε  σε ρυθμό  των Χριστουγέννων! Έχουμε αγοράσει φόρεμα  του Αγίου  Βασίλη  για την μπεμπα  κ ότι κυκλοφορεί σε χριστουγεννιατικο  αξεσουάρ! Πόσο τα περίμενα  αυτά τα Χριστούγεννα! Κορίτσια,  έχετε σκεφτεί Δώρο  Χριστουγέννων για τα μικρά  σας;  εγώ είμαι ανάμεσα σε τραπεζάκι δραστηριοτητων  ή στρατα  με ροδακια  που την κυλάει..  Δεν ξέρω τι να διαλέξω. Προς το παρόν της έχω βάλει μια πισίνα  με πλαστικά  μπαλάκια  μέσα κ έχει  ξετρελαθει 

Και εγω για τραπεζι δραστηριοτήτων λέω..


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

18/3 γεννηθήκαμε εμεις!

Και εγω για τραπεζι δραστηριοτήτων λέω..

Κ εμείς 13/3.. 

Εννοείται τραπεζάκι χίλιες φορές.. θα το ευχαριστηθούν πιο πολύ..  κ θα το παίζουν πολύ καιρό.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα! Και εμεις τραπεζάκι θα πάρουμε στη μικρή! 

Αχ αν διαλέξετε μάρκα για τραπεζάκι  πείτε μου την γνώμη σας έχω μπερδευτεί  κ δεν ξέρω τι να διαλέξω.  


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω τώρα με την δουλειά και τον μικρό. 

Εμένα μου έκανε διάρροια από το Σάββατο. Δεν ξέρω αν είναι ίωση ή από τα δόντια του. Είχε βγάλει τα δύο κάτω πρώτα 5.5 μηνών. Γύρω στους 7.5 έβγαλε μαζί τα 4 πάνω και τώρα έβγαλε άλλο ένα πο κάτω. Η αλήθεια είναι ότι ζοριζεται πολύ γιατί ούτε να τον θηλάσω μπορούσα εχτές το βράδυ γιατί με δαγκανε. Ενώ είχε καιρό να το κάνει αυτό.

Είναι τώρα 8 μηνών. Από κιλά είναι 11.450 (αφρατουλης) και 73 πόντους. Του αρέσει πολύ να είναι όρθιος στο πάρκο και να πηγαίνει δεξιά αριστερά. Όπως επίσης του αρέσει πολύ στα παζλ κάτω στο πάτωμα με τα παιχνίδια του. Σκέφτομαι να μην του πάρω ακόμα αλλα παιχνίδια γιατί απασχολείται με αυτά που έχει και δεν θέλω να γεμίσω παιχνίδια. Αργότερα σκέφτομαι να του πάρω τίποτα τουβλάκια ή κατασκευών.

Είναι θετικό ότι απασχολεί τον εαυτό του τώρα με τα παιχνίδια του. Ειδικά τώρα που έφυγε η πεθερά μου που τον είχε συνέχεια στα χέρια παρά τις αντιρρήσεις μου.

Ελπίζω να του περάσει η διάρροια σύντομα. Του κάνω διατροφή τώρα.

Καλό κουράγιο μανουλες. Οι πιο ωραίες στιγμές με τα μικρά μας γιατί σύντομα θα γίνουν παιδάκια από μωρά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια.  Πως Είστε;  ελπίζω  να περνάτε  λίγες στιγμές χαλάρωσης μέσα στο τρέξιμο.  Περάσαμε κι εμείς  μια βδομάδα με διαρροια,  αλλά δεν ξέρω αν ήταν από το δοντι  που βγάλαμε  μετά από λίγες μέρες (ναι...  Βγάλαμε κ εμεις  το πρώτο  μας!)  ή αν ήταν κάποια ίωση.  Με διατροφή κ προβιοτικα  μας πέρασε.  Εγώ απολαμβάνω  τις τελευταίες  μέρες μου γιατί από Ιανουάριο  επιστρέφω δουλειά...  Για πείτε  μου εσείς  που έχετε  γυρίσει ήδη...  Πως είναι;  θα μου λείπει απίστευτα  το μωρό  μου..  Για 8 ώρες..  Σκ δεν θα δουλεύω.   Θα είναι με το μπαμπά  τώρα σπίτι.  Αλλά νιώθω ότι θα της λείπω κ γω κ θα μέ στερηθεί  ..  Θα χάνω το πρωινό της ξύπνημα που τόσο λατρεύω... Ευτυχώς το καινούργιο  σπίτι  είναι δίπλα στη δουλειά  κ δεν θα κσθυστερω  στον δρόμο.  Ε. Εις θα πάρουμε μάλλον το τραπεζάκι δραστηριοτητων  της fisher  price..  Κ  αργότερα  μια στρατα της baby  clementony που είναι κουνιστο  άλογο..  Εντάξει ο μεταξύ  κορίτσια  να μην την ματιαξω  έχει αρχίσει  να τρώει ξαφνικά  εδώ κ λίγες μέρες  όλο το μεσημεριανό  φαγητό  μετά που έβγαλε το δοντι...  Ότι κ να της βάλω... Που πριν  δεν τα ήθελε..  Μακάρι να συνεχίσει  έτσι.. Έχει πολύ γέλιο γιατί μπούσουλα ει προς τα πίσω και σηκώνεται  στα τέσσερα  κ κάνει γέφυρα το κορμακι  της κ μέτα σκάει  κάτω  ...  Πιάνεται από πάνω μου κ σηκώνεται,  στέκεται  για λίγο  αλλά κάνει βήματα και κ περπατά  στις μυτες  των ποδιών.   Είναι φυσιολογικό  αυτό; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Αν και άργησα να κάνω εγγραφή, είμαι κι εγώ μια από εσάς! Η μικρή μου γεννήθηκε στις 13/3!

Εχω παρακολουθήσει τις συζητήσεις σας και δεν σας κρύβω πως έχω ταυτιστεί με πολλές από εσάς...

Νιώθω πως η μικρή μου τρώει συνέχεια τα ίδια και τα ίδια και θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν έχετε κάποια ιδέα να μου δώσετε, ιδιαίτερα για κυριως γεύμα. Προς το παρόν έχει κάνει εισαγωγή στα έξης: πατάτα, καρότο, φασολάκια, αρακά, κολοκύθι, ντομάτα,  πιπεριά, φρέσκο κρεμμύδι,  μαϊντανό , σέλινο , κοτόπουλο , μοσχάρι , μπρόκολο.
Συνηθως κάνω μια μίξη με κάποια από τα παραπάνω και προσθέτω και από ένα νέο λαχανικό. Σε γενικές γραμμές δεν διαφέρουν πολύ τα γεύματα της με αποτέλεσμα να τρώει παρόμοιες γεύσεις. Ίσως επειδή δεν έχουμε κάνει ακόμα εισαγωγή ζυμαρικά, ψάρι ή αυγό.
Έχετε κάτι να μου προτείνετε; 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2019 at 7:43 ΜΜ, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Πως Είστε;  ελπίζω  να περνάτε  λίγες στιγμές χαλάρωσης μέσα στο τρέξιμο.  Περάσαμε κι εμείς  μια βδομάδα με διαρροια,  αλλά δεν ξέρω αν ήταν από το δοντι  που βγάλαμε  μετά από λίγες μέρες (ναι...  Βγάλαμε κ εμεις  το πρώτο  μας!)  ή αν ήταν κάποια ίωση.  Με διατροφή κ προβιοτικα  μας πέρασε.  Εγώ απολαμβάνω  τις τελευταίες  μέρες μου γιατί από Ιανουάριο  επιστρέφω δουλειά...  Για πείτε  μου εσείς  που έχετε  γυρίσει ήδη...  Πως είναι;  θα μου λείπει απίστευτα  το μωρό  μου..  Για 8 ώρες..  Σκ δεν θα δουλεύω.   Θα είναι με το μπαμπά  τώρα σπίτι.  Αλλά νιώθω ότι θα της λείπω κ γω κ θα μέ στερηθεί  ..  Θα χάνω το πρωινό της ξύπνημα που τόσο λατρεύω... Ευτυχώς το καινούργιο  σπίτι  είναι δίπλα στη δουλειά  κ δεν θα κσθυστερω  στον δρόμο.  Ε. Εις θα πάρουμε μάλλον το τραπεζάκι δραστηριοτητων  της fisher  price..  Κ  αργότερα  μια στρατα της baby  clementony που είναι κουνιστο  άλογο..  Εντάξει ο μεταξύ  κορίτσια  να μην την ματιαξω  έχει αρχίσει  να τρώει ξαφνικά  εδώ κ λίγες μέρες  όλο το μεσημεριανό  φαγητό  μετά που έβγαλε το δοντι...  Ότι κ να της βάλω... Που πριν  δεν τα ήθελε..  Μακάρι να συνεχίσει  έτσι.. Έχει πολύ γέλιο γιατί μπούσουλα ει προς τα πίσω και σηκώνεται  στα τέσσερα  κ κάνει γέφυρα το κορμακι  της κ μέτα σκάει  κάτω  ...  Πιάνεται από πάνω μου κ σηκώνεται,  στέκεται  για λίγο  αλλά κάνει βήματα και κ περπατά  στις μυτες  των ποδιών.   Είναι φυσιολογικό  αυτό; 

 Ναι βρε είναι φυσιολογικό τώρα στη αρχή να πατάει στις μύτες. 

20 ώρες πρίν, Savmam είπε:

Καλησπέρα σας!

Αν και άργησα να κάνω εγγραφή, είμαι κι εγώ μια από εσάς! Η μικρή μου γεννήθηκε στις 13/3!

Εχω παρακολουθήσει τις συζητήσεις σας και δεν σας κρύβω πως έχω ταυτιστεί με πολλές από εσάς...

Νιώθω πως η μικρή μου τρώει συνέχεια τα ίδια και τα ίδια και θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν έχετε κάποια ιδέα να μου δώσετε, ιδιαίτερα για κυριως γεύμα. Προς το παρόν έχει κάνει εισαγωγή στα έξης: πατάτα, καρότο, φασολάκια, αρακά, κολοκύθι, ντομάτα,  πιπεριά, φρέσκο κρεμμύδι,  μαϊντανό , σέλινο , κοτόπουλο , μοσχάρι , μπρόκολο.
Συνηθως κάνω μια μίξη με κάποια από τα παραπάνω και προσθέτω και από ένα νέο λαχανικό. Σε γενικές γραμμές δεν διαφέρουν πολύ τα γεύματα της με αποτέλεσμα να τρώει παρόμοιες γεύσεις. Ίσως επειδή δεν έχουμε κάνει ακόμα εισαγωγή ζυμαρικά, ψάρι ή αυγό.
Έχετε κάτι να μου προτείνετε; 

 

 

Όχι πολύ καλά τα πάτε με φαγητό έχετε κάνει πολλές εισαγωγές. Μπράβο. Κι εμείς σχεδόν όλο τα ίδια και τα ίδια τρώμε. Μέχρι το χρόνο δεν αλλάζουν και πολλά. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς δόντι ακόμη κανένα :? Από βόλτες βέβαια στο πάρκο της γύρω γύρω άλλο τίποτα...δεν βάζουμε ποπό κάτω :rolleyes: Και το ίδιο κάνει και στο τραπεζάκι στο σαλόνι. Πετάει και πράγματα κάτω, κάθεται τα πιάνει και μετά ξανασηκώνεται. Από φαγητό της έφτιαξα σήμερα και ρύζι με λαχανικά και ξετρελάθηκε!! 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβγαλε και το άλλο κάτω δόντι. Σύνολο 8!! Ευτυχώς μετά από μια εβδομάδα έφτιαξαν τα κακά του. Πάντως πέρασε πολύ δύσκολα η εβδομάδα. Σήμερα μου μπουσουλισε κιόλας! Βέβαια τον είχα με τον μπαμπά του που τον αφήνει πιο ελεύθερο και έγλυφε και το πλακάκι. Τώρα πρέπει να έχω το νου μου συνεχώς. Μόνο μέσα στο πάρκο είμαι πιο ήσυχη. 

Η επιστροφή στην δουλειά είναι ζορικη στην αρχή αλλά μετά συνηθίζεται!! 

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2019 at 12:14 ΠΜ, Smile89 είπε:

 Ναι βρε είναι φυσιολογικό τώρα στη αρχή να πατάει στις μύτες. 

Όχι πολύ καλά τα πάτε με φαγητό έχετε κάνει πολλές εισαγωγές. Μπράβο. Κι εμείς σχεδόν όλο τα ίδια και τα ίδια τρώμε. Μέχρι το χρόνο δεν αλλάζουν και πολλά. 

Ααα μάλιστα! Τουλάχιστον δεν είμαστε οι μόνοι!! σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2019 at 11:11 ΜΜ, Sugar777 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς δόντι ακόμη κανένα :? Από βόλτες βέβαια στο πάρκο της γύρω γύρω άλλο τίποτα...δεν βάζουμε ποπό κάτω :rolleyes: Και το ίδιο κάνει και στο τραπεζάκι στο σαλόνι. Πετάει και πράγματα κάτω, κάθεται τα πιάνει και μετά ξανασηκώνεται. Από φαγητό της έφτιαξα σήμερα και ρύζι με λαχανικά και ξετρελάθηκε!! 

Μην ανησυχείς για τα δόντια. Κάθε παιδάκι έχει τους χρόνους του. Ρύζι εγώ δεν της έχω δώσει...ωραία ιδέα!

On 16/12/2019 at 1:46 ΠΜ, Xioni είπε:

Τελικά έβγαλε και το άλλο κάτω δόντι. Σύνολο 8!! Ευτυχώς μετά από μια εβδομάδα έφτιαξαν τα κακά του. Πάντως πέρασε πολύ δύσκολα η εβδομάδα. Σήμερα μου μπουσουλισε κιόλας! Βέβαια τον είχα με τον μπαμπά του που τον αφήνει πιο ελεύθερο και έγλυφε και το πλακάκι. Τώρα πρέπει να έχω το νου μου συνεχώς. Μόνο μέσα στο πάρκο είμαι πιο ήσυχη. 

Η επιστροφή στην δουλειά είναι ζορικη στην αρχή αλλά μετά συνηθίζεται!! 

Ομοιοπαθης....επέστρεψα στη δουλειά! Εμένα πλέον γλύφει τα πάντα! Τζάμια,πλακάκια,χαλιά...ΤΑ ΠΑΝΤΑ! Κάθε φορά που την βλέπω σκέφτομαι...ωραία είναι σαν να κάναμε άλλο ένα εμβόλιο!χαχαχα

  • Χαχα 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2019 at 11:11 ΜΜ, Sugar777 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς δόντι ακόμη κανένα :? Από βόλτες βέβαια στο πάρκο της γύρω γύρω άλλο τίποτα...δεν βάζουμε ποπό κάτω :rolleyes: Και το ίδιο κάνει και στο τραπεζάκι στο σαλόνι. Πετάει και πράγματα κάτω, κάθεται τα πιάνει και μετά ξανασηκώνεται. Από φαγητό της έφτιαξα σήμερα και ρύζι με λαχανικά και ξετρελάθηκε!! 

Πολύ ωραία ιδέα το ρύζι με τα λαχανικά.τα εβρασες απλά όλα μαζί? Αλεσμένα τα δίνεις η τα πατάς?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...