Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

@Nicol_ Έβρασα το ρύζι σε νερό γιατί στον ατμό θέλει πολύ περισσότερη ώρα, τα λαχανικά στον ατμό και μετά στο μίξερ. Θα δοκιμάσω από το σκ να της δώσω πατημένο φαγητό γιατί γενικά της αρέσει, μπανάνα που της δίνω κομμάτια τρελαίνεται και κάνει κανονικά ότι μασάει:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια πολλά κορίτσια!!! Να χαιρόμαστε τα μπομπιρακια μας!! Τι κάνετε; Φάγατε πολλά μελομακάρονα;

Εδώ ο μικρός έχει αποφασίσει να ξυπνάει κάθε βράδυ πάνω από 3 φορές! Κάποιες φορές ανά μισή ώρα. Έχει βαρύνει κιόλας. Η μέση μου!! Δεν ξέρω αυτό το μήνα πήρε ένα κιλό. Ενώ τους 2 προηγούμενους είχε πάρει μισό κιλό συνολικά! Ε βέβαια αφού όλο το βράδυ θέλει να τον θηλάζω. Πιπίλα δεν την θέλει με τίποτα. Τι να κάνω; Κάποιες φορές τον παίρνω μόνο αγκαλιά. Αλλά ψάχνει να θηλάσει. 

Η παιδίατρος μου είπε να του δίνω νερό. Ε το έκανα και ξεσήκωσε την γειτονιά!

Μήπως είναι κανένα άλμα ανάπτυξης; 8 του Γενάρη μπαίνει στον 9. Είναι σχετικά ψηλό μωρό αν και εγώ είμαι κοντουλα. Πήρε από το σύζυγό. Αλλά είναι γύρω στα 12.5 κιλά.!!! Ουφ!!

Ξέχασα να πω ότι θέλει μόνο την μαμά του αυτές τις μέρες. Όταν θα γυρίσω στη δουλειά μετά τις γιορτές δεν ξέρω τι θα γίνει!!

Περιμένω νέα σας!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Χρόνια πολλά, καλή χρονιά με υγεία αγάπη και ευτυχια. Να χαιρόμαστε τα ζουζουνακια μας και να ειναι γερά και καλότυχα στη ζωούλα τους. 

Πως περασατε? Εμείς έχουμε ταλαιπωρία βγάζει τα πάνω δοντάκια να φανταστώ γιατί έχει πρησμένα τα ούλα πολύ και βλέπω 2 άσπρες κουκίδες. Καμία σχέση με. Τα κάτω που φαινόταν δοντάκι τώρα βλέπω 2 άσπρες κουκίδες το οποίο δν μπορώ να καταλάβω τι είναι. 

Κοριτσια εσάς έχουν πολλά αέρια τα ζουζούνια σας? Εμείς πάντως από βρέφος είχε αρκετά και για αυτό είχε κολικούς και ακόμη και τώρα τα ίδια.  Επίσηςετα τον 6 μήνα ξυπνάει κάθε βράδυ 2 με. 3 φορές και τώρα ξυπνάει με κλάμα έντονο και δν θέλει να ξανακοιμηθει με τίποτα μετά. Στεναχωριεμαι γιατί ο ύπνος της έχει χαλάσει πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά με υγεία κοριτσια! @Xioni υπομονή! Μπορεί να βγάζει δοντάκια ή οντως να είναι κάποιο άλμα. Εμένα θα γίνει 11 μηνών και είναι 8, 80 κιλά και εσείς είστε 12,5! Μην ανησυχείς παντως για τη δουλειά, ζητάει στηθος γιατί είσαι εσυ εκεί. Όταν δεν θα είσαι δεν θα ζητάει. Αυτό φοβόμουν και εγώ όταν γύρισα στη δουλειά αλλά τελικά δεν είχε κάποιο πρόβλημα. Μόνο ένα βράδυ που έλειπα για ένα επαγγελματικό δείπνο έκλαιγε και δεν κοιμόταν χωρίς εμένα. Καθημερινά όμως τα πρωινά δεν έχει κανενα πρόβλημα.

@Xrysasid άδικα στεναχωριέσαι για τον ύπνο! Θα αλλάξουν συνήθειες άπειρες φορές και δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε. Απλά θα προσαρμοζόμαστε στις αλλαγές τους. Αέρια εμένα είχε πολλά όταν ήταν μικρότερη, τώρα έχει αναλόγως με το τι έχει φάει.

Εμενα η μικρή είναι άρρωστη με βρογχιολιτιδα. Ξεκινήσαμε εισπνεομενα και θα δούμε πως θα πάει.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Εμενα η μικρή είναι άρρωστη με βρογχιολιτιδα. Ξεκινήσαμε εισπνεομενα και θα δούμε πως θα πάει.

Ωχχ.. περαστικα σας κ γρήγορα εύχομαι!!! 

Χρόνια πολλά καλή χρονιά με υγεία κ μόνο υγεία!! Πραγματικά τπτ άλλο δεν χρειάζεται να έχουμε!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Χρόνια πολλά με υγεία κοριτσια! @Xioni υπομονή! Μπορεί να βγάζει δοντάκια ή οντως να είναι κάποιο άλμα. Εμένα θα γίνει 11 μηνών και είναι 8, 80 κιλά και εσείς είστε 12,5! Μην ανησυχείς παντως για τη δουλειά, ζητάει στηθος γιατί είσαι εσυ εκεί. Όταν δεν θα είσαι δεν θα ζητάει. Αυτό φοβόμουν και εγώ όταν γύρισα στη δουλειά αλλά τελικά δεν είχε κάποιο πρόβλημα. Μόνο ένα βράδυ που έλειπα για ένα επαγγελματικό δείπνο έκλαιγε και δεν κοιμόταν χωρίς εμένα. Καθημερινά όμως τα πρωινά δεν έχει κανενα πρόβλημα.

@Xrysasid άδικα στεναχωριέσαι για τον ύπνο! Θα αλλάξουν συνήθειες άπειρες φορές και δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε. Απλά θα προσαρμοζόμαστε στις αλλαγές τους. Αέρια εμένα είχε πολλά όταν ήταν μικρότερη, τώρα έχει αναλόγως με το τι έχει φάει.

Εμενα η μικρή είναι άρρωστη με βρογχιολιτιδα. Ξεκινήσαμε εισπνεομενα και θα δούμε πως θα πάει.

Περαστικά στην μικρή σου. 

Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2019 at 3:45 ΜΜ, Xioni είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια!!! Να χαιρόμαστε τα μπομπιρακια μας!! Τι κάνετε; Φάγατε πολλά μελομακάρονα;

Εδώ ο μικρός έχει αποφασίσει να ξυπνάει κάθε βράδυ πάνω από 3 φορές! Κάποιες φορές ανά μισή ώρα. Έχει βαρύνει κιόλας. Η μέση μου!! Δεν ξέρω αυτό το μήνα πήρε ένα κιλό. Ενώ τους 2 προηγούμενους είχε πάρει μισό κιλό συνολικά! Ε βέβαια αφού όλο το βράδυ θέλει να τον θηλάζω. Πιπίλα δεν την θέλει με τίποτα. Τι να κάνω; Κάποιες φορές τον παίρνω μόνο αγκαλιά. Αλλά ψάχνει να θηλάσει. 

Η παιδίατρος μου είπε να του δίνω νερό. Ε το έκανα και ξεσήκωσε την γειτονιά!

Μήπως είναι κανένα άλμα ανάπτυξης; 8 του Γενάρη μπαίνει στον 9. Είναι σχετικά ψηλό μωρό αν και εγώ είμαι κοντουλα. Πήρε από το σύζυγό. Αλλά είναι γύρω στα 12.5 κιλά.!!! Ουφ!!

Ξέχασα να πω ότι θέλει μόνο την μαμά του αυτές τις μέρες. Όταν θα γυρίσω στη δουλειά μετά τις γιορτές δεν ξέρω τι θα γίνει!!

Περιμένω νέα σας!

Να σου ζήσει ο μικρούλης σου. Τι μου θύμησες τώρα! Η μικρή μου μέχρι 22 μηνών ξυπνούσε ακόμη και 10 φορές για να θηλάσει και φυσικά νερό δεν ήθελε. Μια μέρα έτσι όπως έσκυψα στην κούνια να την πάρω ένιωσα ένα πόνο τρομερο στην πλάτη και λαχταρισα τον αντρα μου με την τσιριδα μου. Δε θέλω να σε τρομάξω αλλά μόνο όταν κόψαμε το θηλασμό κοιμηθηκε όλο το βράδυ. Ελπίζω βέβαια αν μην ισχύει για εσάς. Αλλά είπαμε θυσία για τα παιδάκια μας.

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , katerina04 είπε:

Να σου ζήσει ο μικρούλης σου. Τι μου θύμησες τώρα! Η μικρή μου μέχρι 22 μηνών ξυπνούσε ακόμη και 10 φορές για να θηλάσει και φυσικά νερό δεν ήθελε. Μια μέρα έτσι όπως έσκυψα στην κούνια να την πάρω ένιωσα ένα πόνο τρομερο στην πλάτη και λαχταρισα τον αντρα μου με την τσιριδα μου. Δε θέλω να σε τρομάξω αλλά μόνο όταν κόψαμε το θηλασμό κοιμηθηκε όλο το βράδυ. Ελπίζω βέβαια αν μην ισχύει για εσάς. Αλλά είπαμε θυσία για τα παιδάκια μας.

Ούτε εμένα θέλει πολύ νερό. Μόνο όταν λείπω εγώ πίνει νερό. Αλλιώς ζητάει να τον θηλάσω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Xioni είπε:

Ούτε εμένα θέλει πολύ νερό. Μόνο όταν λείπω εγώ πίνει νερό. Αλλιώς ζητάει να τον θηλάσω!

Έτσι ακριβώς και εμένα ήταν. Ζητούσε βέβαια το τζιτζι που και που μετά που μεγαλωσε  αλλά ήταν οκ όταν ήμουν στη δουλειά. Όταν ήμουν μαζί της όλο ήθελε να θηλάσει


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2020 at 5:17 ΜΜ, palmoira είπε:

Χρόνια πολλά με υγεία κοριτσια! @Xioni υπομονή! Μπορεί να βγάζει δοντάκια ή οντως να είναι κάποιο άλμα. Εμένα θα γίνει 11 μηνών και είναι 8, 80 κιλά και εσείς είστε 12,5! Μην ανησυχείς παντως για τη δουλειά, ζητάει στηθος γιατί είσαι εσυ εκεί. Όταν δεν θα είσαι δεν θα ζητάει. Αυτό φοβόμουν και εγώ όταν γύρισα στη δουλειά αλλά τελικά δεν είχε κάποιο πρόβλημα. Μόνο ένα βράδυ που έλειπα για ένα επαγγελματικό δείπνο έκλαιγε και δεν κοιμόταν χωρίς εμένα. Καθημερινά όμως τα πρωινά δεν έχει κανενα πρόβλημα.

@Xrysasid άδικα στεναχωριέσαι για τον ύπνο! Θα αλλάξουν συνήθειες άπειρες φορές και δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε. Απλά θα προσαρμοζόμαστε στις αλλαγές τους. Αέρια εμένα είχε πολλά όταν ήταν μικρότερη, τώρα έχει αναλόγως με το τι έχει φάει.

Εμενα η μικρή είναι άρρωστη με βρογχιολιτιδα. Ξεκινήσαμε εισπνεομενα και θα δούμε πως θα πάει.

Περαστικά σας κορίτσι μου, σύντομα να είστε καλά. Εμείς τελικά έσκασε δοντάκι και τώρα ετοιμάζεται και το διπλανό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλή χρονιά με υγεία με τις οικογενειες σας σας εύχομαι!!! Προσπαθούσα μέρες να μπω αλλά ρίμα θέμα με τον λογαριασμό και ευτυχώς τα κατάφερα!! 

Τι κάνετε?? Πως είναι τα μπουμπούκια σας?? Κλείνουμε σε λίγες μέρες τον 10ο μήνα και απορώ ποτέ πέρασε ο καιρός βρε κορίτσια! Απίστευτο! 

 @palmoira είναι εντάξει η μικρή σου? 

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κορίτσια! Εμείς βγάλαμε ένα δόντι πριν 10 μέρες και τώρα βγαίνουν άλλα τρία μαζί! Ζορίζεται η καημένη αλλά τί να κάνει; Το βράδυ κοιμάται 10-11 ώρες συνεχόμενα χωρίς να ξυπνήσει παρότι τη θηλάζω ακόμα. Βέβαια πριν κοιμηθεί της δίνω πρώτα ένα μπουκάλι γάλα και μετά τη θηλάζω για να είναι τελείως χορτάτη! :grin: 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Sugar777 είπε:

Καλή χρονιά κορίτσια! Εμείς βγάλαμε ένα δόντι πριν 10 μέρες και τώρα βγαίνουν άλλα τρία μαζί! Ζορίζεται η καημένη αλλά τί να κάνει; Το βράδυ κοιμάται 10-11 ώρες συνεχόμενα χωρίς να ξυπνήσει παρότι τη θηλάζω ακόμα. Βέβαια πριν κοιμηθεί της δίνω πρώτα ένα μπουκάλι γάλα και μετά τη θηλάζω για να είναι τελείως χορτάτη! :grin: 

Και εμεις πριν 8 μέρες έβγαλε ένα δόντι πάνω και τώρα είναι έτοιμα αλλά τρία πάνω. Αλλά πολύ ταλαιπωρία ρε σι της χάλασε ο ύπνος πάρα πολύ. Εκεί που ξυπναγε 2 φορές το βράδυ τώρα κάθε μισή με μια ώρα ξυπνάει και κλαιει. Δν μπορεί 2 μέρες να πιει γάλα χαμός. Πολύ χαίρομαι που πάτε καλά με τον ύπνο που είναι σημαντικό γιατί ξεκουράζεται το παιδί. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια , βλέπω δεν προλαβαίνουμε πια να πολύ γράψουμε , μας τρέχουν τα ζΟυζουνια !

Καλή χρονιά κιόλας. Πώς τα πάτε; Εμείς πάμε ολοταχώς για περπατημα , από κολπακια και νάζια πάμε επίσης καλά , ο ένας κάνει τα χεράκια του γύρω γύρω όταν ακούει το μεγάλο να λέει baby shark  και ο άλλος παίζει με τα μάτια του και κάνει γλυκες , τρέλλα είναι .

Επίσης , σήμερα είχα στο ψυγείο λίγο μπσματι ρύζι και έψαχνα να δω τι θα το κάνω . Τελικά έβαλα μυρωδικα , ένα αυγό , πιπεριά,  αλεύρι να δέσει το μείγμα και το έκανα κεφτεδάκια.ΞΕΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑΝ τα μικρά, δοκιμάστε το !!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσι πως ειστε? Τα ζουζούνια σας πως είναι? Εμείς βγάλαμε 3 δόντια μέσα σε διάστημα 20 ημερών τρελά καταλαβαίνετε. Σύνολο 5 έχουμε και ετοιμάζεται και ένα ακόμη να βγει. Εχει πολύ γκρίνια βρε κορίτσια όλη μέρα, την λυπάμαι αλλά και πως να βοηθήσω οφφφφφ. Τραβάει τα αυτιά με μανία τα πατάει χαμός πρέπει να την ςνοχλουν και τα αυτάκια από το πόνο. 

Μπούσουλανε τα ζουζούνια σας? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...