Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Μεταγενεστερη ημερομηνία έχει αλλά όχι την ημερομηνία που ξεκινάει η άδεια μου. Δεν θα έχεις πρόβλημα γιατί αυτές οι ημερομηνίες αδειών είναι στάνταρ με βάση την ΠΗΤ, αυτό τους ενδιαφέρει. Γιατί δέχονται να στο υπογράψει νωρίτερα ο γιατρός και όχι ο εργοδότης? Εάν ήταν κάτι παράτυπο δεν θα στο υπέγραφε ούτε ο γιατρός νωρίτερα. 

Εμένα τώρα κάθε φορά που πάει κάπου και με πονάει, συνήθως στα πλευρά, βάζω το χέρι μου που είναι λίγο κρύο πάνω στην κοιλιά και φεύγει τρέχοντας! Είναι κάποιες φορές που δεν αντέχω, νομίζω θα μου σπάσει τα πλευρά με το πόδι της! Είναι όμως και πολύ ωραίο συναίσθημα να νιώθεις ένα ανθρωπάκι να μεγαλώνει μέσα σου

Το ελπίζω... Να μην έχω θέμα..  Θα δείξει. Να σε ρωτήσω κ κάτι άλλο;  επειδή θυμάμαι  πως είχες πάρει στρώμα greco Strom από το Ηρα. Επισκέφτηκα σήμερα και γω το Ηρα για να πάρω στρώμα και κατέληξα ανάμεσα σε δύο. Το ένα είναι συνδυασμός  κοκοφοινικα και λατεξ χωρίς ελατήριο και το άλλο είναι ορθοπαιδικο,  με ελατήριο και κοκοφοινικα. Εσύ πιο προτιμήσες τελικά;   Το κάλυμμα στρώματος που πήρες από οργανικο βαμβάκι,  ή το αντιμικροβιακο  που προστατεύει  κ από τα ακαρεα;  δεν ξέρω ποιο να επιλέξω απ τα δύο.  Η αλήθεια είναι πως αυτό με τα ελατήρια ήταν πιο σκληρο


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Alex1989 είπε:

Το ελπίζω... Να μην έχω θέμα..  Θα δείξει. Να σε ρωτήσω κ κάτι άλλο;  επειδή θυμάμαι  πως είχες πάρει στρώμα greco Strom από το Ηρα. Επισκέφτηκα σήμερα και γω το Ηρα για να πάρω στρώμα και κατέληξα ανάμεσα σε δύο. Το ένα είναι συνδυασμός  κοκοφοινικα και λατεξ χωρίς ελατήριο και το άλλο είναι ορθοπαιδικο,  με ελατήριο και κοκοφοινικα. Εσύ πιο προτιμήσες τελικά;   Το κάλυμμα στρώματος που πήρες από οργανικο βαμβάκι,  ή το αντιμικροβιακο  που προστατεύει  κ από τα ακαρεα;  δεν ξέρω ποιο να επιλέξω απ τα δύο.  Η αλήθεια είναι πως αυτό με τα ελατήρια ήταν πιο σκληρο

Το στρώμα που διαλέξαμε τελικά είναι το Μινωας και κάλυμμα ζακαρ βαμβακερό. Εάν μπεις στο site της Greco Strom θα τα δεις όλα αναλυτικά. Πήραμε ακριβό στρώμα γιατί θα το έχουμε και αργότερα που η κούνια θα γίνει κρεββατακι. Εάν το θες μόνο για κούνια νομίζω ότι μπορείς και κάτι πιο οικονομικό να επιλέξεις. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , palmoira είπε:

Το στρώμα που διαλέξαμε τελικά είναι το Μινωας και κάλυμμα ζακαρ βαμβακερό. Εάν μπεις στο site της Greco Strom θα τα δεις όλα αναλυτικά. Πήραμε ακριβό στρώμα γιατί θα το έχουμε και αργότερα που η κούνια θα γίνει κρεββατακι. Εάν το θες μόνο για κούνια νομίζω ότι μπορείς και κάτι πιο οικονομικό να επιλέξεις. 

Οκ θα μπω να το δω, ναι μόνο για την κούνια το θέλω. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Alex1989 είπε:

Οκ θα μπω να το δω, ναι μόνο για την κούνια το θέλω. 

Τότε μην πάρεις Μινωα δεν σε συμφέρει. Εμεις θα το έχουμε σε χρήση για 6-7 χρόνια περίπου ανάλογα βέβαια και με την ανάπτυξη του παιδιού. Εσυ την κούνια 2 χρόνια περίπου οπότε δεν αξίζει. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Τότε μην πάρεις Μινωα δεν σε συμφέρει. Εμεις θα το έχουμε σε χρήση για 6-7 χρόνια περίπου ανάλογα βέβαια και με την ανάπτυξη του παιδιού. Εσυ την κούνια 2 χρόνια περίπου οπότε δεν αξίζει. 

Η αλήθεια ειναι πως ήταν σε καλή τιμή τώρα με τις εκπτώσεις,  το ένα που μου άρεσε ήταν το ερατω το άλλο δεν θυμάμαι το όνομα του, απλά είμαι σε δίλημμα  να προτιμήσω αυτό με τα ελατήρια που είναι ορθοπαιδικο κ πιο σκληρό,  ή το άλλο χωρίς ελατήρια, που είναι λατεξ κ  κοκοφοινικα κ είναι λίγο πιο μαλακό.  Όπως κ να χει θα περιμένω να μου έρθει  πρώτα η κούνια και μετά θα ξανά πάω.  Σ ευχαριστώ  για την βοήθεια :)


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Alex1989 είπε:

Η αλήθεια ειναι πως ήταν σε καλή τιμή τώρα με τις εκπτώσεις,  το ένα που μου άρεσε ήταν το ερατω το άλλο δεν θυμάμαι το όνομα του, απλά είμαι σε δίλημμα  να προτιμήσω αυτό με τα ελατήρια που είναι ορθοπαιδικο κ πιο σκληρό,  ή το άλλο χωρίς ελατήρια, που είναι λατεξ κ  κοκοφοινικα κ είναι λίγο πιο μαλακό.  Όπως κ να χει θα περιμένω να μου έρθει  πρώτα η κούνια και μετά θα ξανά πάω.  Σ ευχαριστώ  για την βοήθεια :)

Οποίο και να πάρεις μια χαρά είναι. Είναι τόσο λίγο το χρονικό διάστημα που θα το χρησιμοποιήσει το μωρό σου που δεν θα υπάρχει ουσιαστική διαφορά. Εξάλλου είναι όλα ελεγμένα και πιστοποιημένα στρώματα για βρέφη. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε? Εμενα με επιασε παλι το αγχος μου γιατι απο χθες ειναι ο μικρος μου πιο ησυχος και δεν κουνιεται πολυ.Ενιωσα καποιες κινησεις αλλα ηταν  ανεπαίσθητα σε σχεση με αλλες φορες.. συμβαινει αυτο και σε εσας καποιες φορες?  Υπαρχει περιπτωση να αλλαξε θεση και να ειναι διαφορετικες? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! @Nicol_ μου τα κανει κ εμενα κατι τετοια. Ειδικα οταν εκανα τις κορτιζονες δυο μερες με το ζορι κουνιοταν. Διαβασα οτι οταν μεγαλωνουν αποτομα κοιμουνται πιο πολυ. Δοκιμασε να πιεις κανεναν καφε ή κατι κρυο ή φαε γλυκο. Αν συνεχιζει κ σε ανησυχει παρε τον γιατρο ενα τηλ, ετσι για να σου φυγει η ιδεα.

Εμεις ξεκινησαμε να βαζουμε πλυντηρια! Τι ωραια , πολυ χαιρομαι!

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε? Εμενα με επιασε παλι το αγχος μου γιατι απο χθες ειναι ο μικρος μου πιο ησυχος και δεν κουνιεται πολυ.Ενιωσα καποιες κινησεις αλλα ηταν  ανεπαίσθητα σε σχεση με αλλες φορες.. συμβαινει αυτο και σε εσας καποιες φορες?  Υπαρχει περιπτωση να αλλαξε θεση και να ειναι διαφορετικες? 

Καλημέρα! Και εμένα τα κάνει αυτά...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evio είπε:

Καλημερα! @Nicol_ μου τα κανει κ εμενα κατι τετοια. Ειδικα οταν εκανα τις κορτιζονες δυο μερες με το ζορι κουνιοταν. Διαβασα οτι οταν μεγαλωνουν αποτομα κοιμουνται πιο πολυ. Δοκιμασε να πιεις κανεναν καφε ή κατι κρυο ή φαε γλυκο. Αν συνεχιζει κ σε ανησυχει παρε τον γιατρο ενα τηλ, ετσι για να σου φυγει η ιδεα.

Εμεις ξεκινησαμε να βαζουμε πλυντηρια! Τι ωραια , πολυ χαιρομαι!

Ναι θα το παρακολουθήσω μέχρι το απόγευμα να δω πως θα παει. Ενιωθα πριν να έχει λόξυγκα αλλα ανεπαίσθητα,σαν να ερχόταν απο πιο βαθια γιαυτο κ σκέφτηκα μήπως αλλαξε θέση κ δεν τον νιωθω το ίδιο. 

Α ξεκινήσατε με το πλυντήρια?  Εγω τα επλυνα και τα εβαλα στη συρταριερα μονο μερικα που πήραμε τώρα στο τελος εμειναν. Ειναι πολυ ωραια η προετοιμασία ειναι η αλήθεια ❤

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Καλημέρα! Και εμένα τα κάνει αυτά...

Ααχ μας παιδευουν τα μπόμπιρακια μας 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι θα το παρακολουθήσω μέχρι το απόγευμα να δω πως θα παει. Ενιωθα πριν να έχει λόξυγκα αλλα ανεπαίσθητα,σαν να ερχόταν απο πιο βαθια γιαυτο κ σκέφτηκα μήπως αλλαξε θέση κ δεν τον νιωθω το ίδιο. 

Α ξεκινήσατε με το πλυντήρια?  Εγω τα επλυνα και τα εβαλα στη συρταριερα μονο μερικα που πήραμε τώρα στο τελος εμειναν. Ειναι πολυ ωραια η προετοιμασία ειναι η αλήθεια ❤

Ααχ μας παιδευουν τα μπόμπιρακια μας 

Στον τελευταίο υπέρηχο είχε γυρίσει με το κεφάλι? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε? Εμενα με επιασε παλι το αγχος μου γιατι απο χθες ειναι ο μικρος μου πιο ησυχος και δεν κουνιεται πολυ.Ενιωσα καποιες κινησεις αλλα ηταν  ανεπαίσθητα σε σχεση με αλλες φορες.. συμβαινει αυτο και σε εσας καποιες φορες?  Υπαρχει περιπτωση να αλλαξε θεση και να ειναι διαφορετικες? 

φαε κατι γλυκο κ αν δεν νιωσεις διαφορα πηγαινε για υπερηχο. εμενα αυτο μου ειχε πει ενα πρωινο που δεν το πολυενιωθα. τελικα ειχα παει κ με βαλαν κ σε ραδιοτακογραφο γιατι κ στον υπερηχο ηταν νοχελικο.  τιποτα δεν ηταν αλλα μετα ηρεμησα κ εγω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , palmoira είπε:

Στον τελευταίο υπέρηχο είχε γυρίσει με το κεφάλι? 

Ναι ηταν προς τα κατω. Αλλα σκεφτομαι μήπως γυρισε γυρω απο τον εαυτο του,εννοω προς τα πισω ίσως.  Παλι στριφογυρνανε ετσι δεν ειναι? Η ειναι περιορισμένος ο χωρος?

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

φαε κατι γλυκο κ αν δεν νιωσεις διαφορα πηγαινε για υπερηχο. εμενα αυτο μου ειχε πει ενα πρωινο που δεν το πολυενιωθα. τελικα ειχα παει κ με βαλαν κ σε ραδιοτακογραφο γιατι κ στον υπερηχο ηταν νοχελικο.  τιποτα δεν ηταν αλλα μετα ηρεμησα κ εγω.

Τελικα δηλαδή ειναι φυσιολογικο να ειναι νωχελικό κάποιες φορες?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε? Εμενα με επιασε παλι το αγχος μου γιατι απο χθες ειναι ο μικρος μου πιο ησυχος και δεν κουνιεται πολυ.Ενιωσα καποιες κινησεις αλλα ηταν  ανεπαίσθητα σε σχεση με αλλες φορες.. συμβαινει αυτο και σε εσας καποιες φορες?  Υπαρχει περιπτωση να αλλαξε θεση και να ειναι διαφορετικες? 

Φάε κάνα γλυκάκι και ξάπλωσε ανάσκελα..θα δεις ότι μετά από κάνα 40 λεπτό θα έχει ξυπνήσει..αν πάλι όχι να μιλήσεις στο γιατρό σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ναι ηταν προς τα κατω. Αλλα σκεφτομαι μήπως γυρισε γυρω απο τον εαυτο του,εννοω προς τα πισω ίσως.  Παλι στριφογυρνανε ετσι δεν ειναι? Η ειναι περιορισμένος ο χωρος?

Τελικα δηλαδή ειναι φυσιολογικο να ειναι νωχελικό κάποιες φορες?

κοιτα εμενα η γιατρος μου ειχε ανησυχησει τοτε κ με εστειλε στο νοσοκομειο για ραδιοτακογραφο. προφανως επειδη δεν ξερει ουτε η γιατρος τι συμβαινει ακριβως μεσα στην κοιλια θελει να ειναι σιγουρη. το να.ειναι λιγες ωρες ησυχο.το μωρο ειναι φυσιολογικο αλλα.αν γινει ησυχο.σε σημειο που να σε κανει να σκεφτεσε κ να ανυσηχεις  πας απευθειας για υπερηχο δεν το πολυσκεφτεσε στο σταδιο που εισαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...