Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτισια σας ευχαριστώ. Εγινε αρκετα εντονο και πήρα το γιατρο μου τηλ. Και θα με πάρει σε λιγο να μιλήσουμε. Αγχωθηκα ειναι η αλήθεια. .Εσυ τι κανείς οταν σε πιανει marian. Δεν σου είπαν που μπορει ξα οφείλεται? 

Εμένα καμιά φορά που τεντώνεται η μικρή με πονάει το δεξί πλευρό τρελά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Margigo είπε:

Μήπως έκατσε έτσι ο μπέμπης και σε πίεζει;

 

πρίν από 3 λεπτά , marian84 είπε:

Μου ειπαν οτι δε βρισκουν κατι οποτε μαλλον ειναι απο το τεντωμα.ακομα το ψαχνω παντως γιατι δε με ικανοποιει η απαντηση.Σκεψου οτι απο τη δεξια πλευρα δε μπορω να ξαπλωσω.Οταν με πιανει αλλαζω θεση και περναει

Δεν ξερω αν ειναι απο τη θεση του μωρού αλλα εγινε πιο εντονο οσο περνάει η ωρα και αλλαζω θεση και δεν περνάει. Περιμενω τον γιατρο να δω τι θα μου πει.. :sad:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

 

Δεν ξερω αν ειναι απο τη θεση του μωρού αλλα εγινε πιο εντονο οσο περνάει η ωρα και αλλαζω θεση και δεν περνάει. Περιμενω τον γιατρο να δω τι θα μου πει.. :sad:

Βρε μηπως ειναι κανενας κολικος νεφρου??Ξεκιναει σα μυικος πονος στο πλαι συνηθως

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , marian84 είπε:

Βρε μηπως ειναι κανενας κολικος νεφρου??Ξεκιναει σα μυικος πονος στο πλαι συνηθως

Ξάπλωσα λιγο απο την αριστερη πλευρά και μετα απο καποια ωρα λιγο υποχωρησε.. Ακομα δεν μιλησα με το γιατρο ..ουφφφ..


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ξάπλωσα λιγο απο την αριστερη πλευρά και μετα απο καποια ωρα λιγο υποχωρησε.. Ακομα δεν μιλησα με το γιατρο ..ουφφφ..

Μην ανησυχεις το πιο πιθανο σε σενα που εισαι σε προχωρημενη εγκυμ ειναι να χει κατσει καπου το μωρακι σου και σε πιεζει.Μην αγχωνεσαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ξάπλωσα λιγο απο την αριστερη πλευρά και μετα απο καποια ωρα λιγο υποχωρησε.. Ακομα δεν μιλησα με το γιατρο ..ουφφφ..

Μην αγχώνεσαι.. όλα καλά... περιμένουμε να σε πάρει ο γιατρός και πες μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μίλησα με το γιατρο και μου ειπε συμφωνα με τα συμπτώματα οτι ειναι σιγουρα κολικος. Μου προτεινε αν θελω να παω στην κλινικη για ένεση αλλα αποφασισα να το παρακολουθησω κ αν σεν αντέχεται ο πονος τοτε να παω. Προς το παρον εκανα ενα πολυ ζεστο μπανιο που με βοήθησε αρκετά, ειμαι καλυτερα. Θα ξαπλώσω και θα δω πως θα παει. Σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις! ! ❤❤❤

πρίν από 44 λεπτά , Sol_10 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Τι κανετε?? Να σας ρωτησω..εχει τυλιχθει σε καμια σας τα μωρα σας με τον ομφαλιο?? 

Δεν μου εχει πει κατι τετοιο ο γιατρος μου Sol γιατί συνεβει σε σενα?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια μίλησα με το γιατρο και μου ειπε συμφωνα με τα συμπτώματα οτι ειναι σιγουρα κολικος. Μου προτεινε αν θελω να παω στην κλινικη για ένεση αλλα αποφασισα να το παρακολουθησω κ αν σεν αντέχεται ο πονος τοτε να παω. Προς το παρον εκανα ενα πολυ ζεστο μπανιο που με βοήθησε αρκετά, ειμαι καλυτερα. Θα ξαπλώσω και θα δω πως θα παει. Σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις! ! ❤❤❤

Δεν μου εχει πει κατι τετοιο ο γιατρος μου Sol γιατί συνεβει σε σενα?

Ειδες??Ολα καλα.Ναι καλυτερα δες πως θα παει η φας την παυσιπονη αδικα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια μίλησα με το γιατρο και μου ειπε συμφωνα με τα συμπτώματα οτι ειναι σιγουρα κολικος. Μου προτεινε αν θελω να παω στην κλινικη για ένεση αλλα αποφασισα να το παρακολουθησω κ αν σεν αντέχεται ο πονος τοτε να παω. Προς το παρον εκανα ενα πολυ ζεστο μπανιο που με βοήθησε αρκετά, ειμαι καλυτερα. Θα ξαπλώσω και θα δω πως θα παει. Σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις! ! ❤❤❤

Δεν μου εχει πει κατι τετοιο ο γιατρος μου Sol γιατί συνεβει σε σενα?

Αμα δεν αντεχεις ομως Νικολ να πας, μην καθεσαι να πονας χωρις λογο. Τωρα ειναι μεγαλα τα παιδακια μας δεν εχουν θεμα απο τα φαρμακα, ασε που δεν θα σου βαλουν κατι που δεν κανει για εγκυμοσυνη.

@Sol_10 δεν εχω ιδεα! Εσενα πως στο διεγνωσαν αυτο; Εκανες ντοπλερ;

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Nicol_ είπε:

Κοριτσια μίλησα με το γιατρο και μου ειπε συμφωνα με τα συμπτώματα οτι ειναι σιγουρα κολικος. Μου προτεινε αν θελω να παω στην κλινικη για ένεση αλλα αποφασισα να το παρακολουθησω κ αν σεν αντέχεται ο πονος τοτε να παω. Προς το παρον εκανα ενα πολυ ζεστο μπανιο που με βοήθησε αρκετά, ειμαι καλυτερα. Θα ξαπλώσω και θα δω πως θα παει. Σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις! ! ❤❤❤

Δεν μου εχει πει κατι τετοιο ο γιατρος μου Sol γιατί συνεβει σε σενα?

Ναι..σημερα που πηγα στον γιατρο ηταν περασμενος ο ομφαλιος πισω απο τον αυχενα..ευτυχως οχι σε ολο τον λαιμο.. ο γιατρος μου πε να μην ανησυχω και οτι θα το παρακολουθουμε αλλα αγχωνομαι εγω κλασικα!

πρίν από 15 λεπτά , evio είπε:

Αμα δεν αντεχεις ομως Νικολ να πας, μην καθεσαι να πονας χωρις λογο. Τωρα ειναι μεγαλα τα παιδακια μας δεν εχουν θεμα απο τα φαρμακα, ασε που δεν θα σου βαλουν κατι που δεν κανει για εγκυμοσυνη.

@Sol_10 δεν εχω ιδεα! Εσενα πως στο διεγνωσαν αυτο; Εκανες ντοπλερ;

Το ειδε σημερα το πρωι ο γιατρος με τον υπέρηχο.. ηταν περασμένος ο ομφαλιος απο τον αυχενα... ντοπλερ μου εκανε σημερα και ευτυχως ηταν μια χαρα...απλα με αγχωσε λιγο αυτο με τον ομφαλιο γτ εχω ακουσει διαφορα τριγύρω μου!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστώ!  Ευτυχώς ειμαι καλυτερα.Η ζεστη βοηθαει στους κολικους να το εχετε υποψην σας. :)

@Sol_10 μου απο οτι ξερω πολλες φορες τα μωρακια.μπορει να μπλεχτούν με τον ομφαλιο ετσι οπως στριφογυρίζουν εκει μεσα. Αυτο δεν σημαίνει ομως οτι θα πάθουν κατι μην ανησυχεις.Εχω διαβασει για περιπτώσεις που ειχε τυλιχτεί και 3 φορες γύρω τους αλλα ολα καλα. Εχει μεγαλο μηκος ο λώρος και δεν θα δημιουργηθεί θεμα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Εμεις σήμερα είχαμε καρδιοτοκογραφο. Όλα καλά ευτυχως θα ξαναπάμε την Παρασκευή. Δεν ξέρω τι γίνεται με τη Μπέμπα ,κάθε φορά που είναι να πάμε στο γιατρό ειναι πολύ ήσυχη και μόλις φεύγουμε αρχίζει και κουνιέται.  

@Nicol_ περαστικα. Ελπίζω να μην σε ξαναπιάσει αλλά εάν έχεις ξανά δυνατό πόνο να πας να κάνεις την ένεση μην το αφήσεις να υποφέρεις. 

@Sol_10 εφόσον το είδε ο γιατρός και θα το τσεκάρετε μην ανησυχείς.

 

Παντως κοριτσια και σήμερα μου τόνισαν ότι στο στάδιο εγκυμοσυνης που είμαστε εάν δεν νιώθουμε το μωρό ή κάτι περίεργο νιώθουμε δεν πρέπει να το αφήνουμε. Έστω ένα τηλέφωνο στο γιατρό μας. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , palmoira είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Εμεις σήμερα είχαμε καρδιοτοκογραφο. Όλα καλά ευτυχως θα ξαναπάμε την Παρασκευή. Δεν ξέρω τι γίνεται με τη Μπέμπα ,κάθε φορά που είναι να πάμε στο γιατρό ειναι πολύ ήσυχη και μόλις φεύγουμε αρχίζει και κουνιέται.  

@Nicol_ περαστικα. Ελπίζω να μην σε ξαναπιάσει αλλά εάν έχεις ξανά δυνατό πόνο να πας να κάνεις την ένεση μην το αφήσεις να υποφέρεις. 

@Sol_10 εφόσον το είδε ο γιατρός και θα το τσεκάρετε μην ανησυχείς.

 

Παντως κοριτσια και σήμερα μου τόνισαν ότι στο στάδιο εγκυμοσυνης που είμαστε εάν δεν νιώθουμε το μωρό ή κάτι περίεργο νιώθουμε δεν πρέπει να το αφήνουμε. Έστω ένα τηλέφωνο στο γιατρό μας. 

με το καλο πλησιαζει η ωρα δεν εμεινε πολυ. αυτο που ειναι ησυχη  πριν το γιατρο το παθαινα κ εγω κ μαλλον ειναι απτο ανχος . οταν χαλαρωνεις περνει τα πανω του κ το μωρο κ κουνιται

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστώ!  Ευτυχώς ειμαι καλυτερα.Η ζεστη βοηθαει στους κολικους να το εχετε υποψην σας. :)

@Sol_10 μου απο οτι ξερω πολλες φορες τα μωρακια.μπορει να μπλεχτούν με τον ομφαλιο ετσι οπως στριφογυρίζουν εκει μεσα. Αυτο δεν σημαίνει ομως οτι θα πάθουν κατι μην ανησυχεις.Εχω διαβασει για περιπτώσεις που ειχε τυλιχτεί και 3 φορες γύρω τους αλλα ολα καλα. Εχει μεγαλο μηκος ο λώρος και δεν θα δημιουργηθεί θεμα

Προσπαθω να μην το σκεφτομαι απλα θα αρχισω να πηγαινω πιο συχνα στον γιατρο μου φαινεται για να μαι ησυχη...δικιο εχεις αυτο μου πε κ ο γιατρος...πολλα μωρακια μπλεκονται! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...