Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Ένα δώρο για όλα τα κορίτσια!!!!


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , giotitsa είπε:

@sun38 ποσο εβδομαδων εισαι τωρα ;;

Είμαι 22 εβδομάδων ακόμη.

πρίν από 8 λεπτά , giotitsa είπε:

@sun38 ποσο εβδομαδων εισαι τωρα ;;

Είμαι 22 εβδομάδων ακόμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sun38 είπε:

Είμαι 22 εβδομάδων ακόμη.

@sun38 καταλαβαινω το αγχος σου αλλα να σου πω κατι μην αγχωνεσαι αν ειναι ο Θεος και θελει να σου χαρισει αυτο το παιδι θα στο δωσει οπως και να χουν τα πραγματα να εχεις πιστη και θα δεις που ολα θα γινουν η Αγια Ειρηνη θα σε βοηθησει αυτο ειναι το μονο σιγουρο

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, giotitsa είπε:

@sun38 καταλαβαινω το αγχος σου αλλα να σου πω κατι μην αγχωνεσαι αν ειναι ο Θεος και θελει να σου χαρισει αυτο το παιδι θα στο δωσει οπως και να χουν τα πραγματα να εχεις πιστη και θα δεις που ολα θα γινουν η Αγια Ειρηνη θα σε βοηθησει αυτο ειναι το μονο σιγουρο

Σε ευχαριστώ πολύ giotitsa... απλά όλα γίνονται με ένα τεράστιο κόπο για εμένα, να μιλήσω προσωπικά δηλαδή, που... κάπου χάνεις το κουράγιο σου κ την ψυχική σου δύναμη... θες να ακούσεις κάτι αισιόδοξο... θες από κάπου να πιαστείς!!! Ευχαριστώ το Θεό που μου χάρισε τον Άγγελο μου όμως. Βλέπω εκείνον κ προσπαθώ να συνεχίσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , sun38 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ giotitsa... απλά όλα γίνονται με ένα τεράστιο κόπο για εμένα, να μιλήσω προσωπικά δηλαδή, που... κάπου χάνεις το κουράγιο σου κ την ψυχική σου δύναμη... θες να ακούσεις κάτι αισιόδοξο... θες από κάπου να πιαστείς!!! Ευχαριστώ το Θεό που μου χάρισε τον Άγγελο μου όμως. Βλέπω εκείνον κ προσπαθώ να συνεχίσω.

@sun38 αχ γλυκια μου μην νομιζεις κατι ξερω και εγω απο δυσκολειες και εγω θελω να ακουω αισιοδοξα πραγματα ωρες ωρες και θελω απο καπου να πιαστω 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , giotitsa είπε:

@sun38 τι ειναι αυτο που σου ειοαν εσενα ο διηχητικος πλακουντας σε τι εχεις θεμα ακριβως και τι φοβουνται οι γιατροι ;;

Είναι χαμηλά ο πλακουντας κ καλύπτει τον τράχηλο εντελώς κ λέγεται επιπωματικος. Εμένα αναπτύσσεται κ πρόσθια επιπλέον δηλ στην τομή της παλιάς καισαρικης. Επειδή εκεί υπάρχει ουλή π πλακουντας διηθει μου είπαν το τοίχωμα της μήτρας κ μπορεί να προχωρήσει κ άλλο πιο βαθειά. Αυτό προκαλεί σοβαρές αιμορραγιες κ πριν αλλά κ κατά τη διάρκεια του χειρουργείο της καισαρικης. Μπορεί δηλ να μην μπορούν να σταματήσουν την αιμορραγία κ να κάνουν μετά υστερεκτομη.

Link to comment
Share on other sites

Αν και τον τελευταίο καιρό δεν καλοκοιμάμαι, σήμερα σηκώθηκα με διάθεση ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!! Όλοι περνάμε δυσκολίες- δοκιμασίες, άλλοι μικρότερες άλλοι μεγαλύτερες...αλλά ΟΛΟΙ θα δούμε κάποια στιγμή το ουράνιο τόξο!!!! Και σε μένα δεν έχουν έρθει όλα στρωτά...για πολλά κόπιασα...για τη σχέση μου, για τη δουλειά μου, για την οικογένειά μου...οουυυυ...αν κάτσω να απαριθμήσω την τελευταία δεκαετία δοκιμάζομαι....αλλά δεν είχα χειρότερη από την διακοπή...αλλάααααααα πάμε το κεφάλι ψηλά και συνεχίζουμε!!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , sun38 είπε:

Είναι χαμηλά ο πλακουντας κ καλύπτει τον τράχηλο εντελώς κ λέγεται επιπωματικος. Εμένα αναπτύσσεται κ πρόσθια επιπλέον δηλ στην τομή της παλιάς καισαρικης. Επειδή εκεί υπάρχει ουλή π πλακουντας διηθει μου είπαν το τοίχωμα της μήτρας κ μπορεί να προχωρήσει κ άλλο πιο βαθειά. Αυτό προκαλεί σοβαρές αιμορραγιες κ πριν αλλά κ κατά τη διάρκεια του χειρουργείο της καισαρικης. Μπορεί δηλ να μην μπορούν να σταματήσουν την αιμορραγία κ να κάνουν μετά υστερεκτομη.

@sun38 δηλαδη ειναι επικινδυνο για σενα οταν γεννησεις;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, giotitsa είπε:

@sun38 δηλαδη ειναι επικινδυνο για σενα οταν γεννησεις;

Ναι αυτό μου είπαν είναι επικίνδυνο πολύ κ για εμένα λόγω ακατάσχετης αιμορραγίας. Γι αυτό φοβάμαι πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, sun38 είπε:

Ναι αυτό μου είπαν είναι επικίνδυνο πολύ κ για εμένα λόγω ακατάσχετης αιμορραγίας. Γι αυτό φοβάμαι πολύ...

@sun38 ναι γλυκια μου καταλαβα απλα κανετην προσευχη σου να πανε ολα καλα αυτο δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο δεν μπορουν να κανουν κατι στην περιπτωση σου για να μην κινδυνευσεις 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 14/9/2018 at 2:38 ΜΜ, sun38 είπε:

Είναι χαμηλά ο πλακουντας κ καλύπτει τον τράχηλο εντελώς κ λέγεται επιπωματικος. Εμένα αναπτύσσεται κ πρόσθια επιπλέον δηλ στην τομή της παλιάς καισαρικης. Επειδή εκεί υπάρχει ουλή π πλακουντας διηθει μου είπαν το τοίχωμα της μήτρας κ μπορεί να προχωρήσει κ άλλο πιο βαθειά. Αυτό προκαλεί σοβαρές αιμορραγιες κ πριν αλλά κ κατά τη διάρκεια του χειρουργείο της καισαρικης. Μπορεί δηλ να μην μπορούν να σταματήσουν την αιμορραγία κ να κάνουν μετά υστερεκτομη.

Eπιποματικο είχε η αδερφή μου..γέννησε με έκτακτη καισαρική καθώς αιμορραγίας ο πλακούντας.τα ίδια με σένα της έλεγαν αλλά ο γιατρός μας ο γλυκούλης της είπε εξ αρχής να μη φοβάται...τα άσχημα συμβαίνουν σε όσες δε το γνωρίζουν..εσύ που το γνωρίζεις μη φοβάσαι..θα το ξέρουν κ οι γιατροί κ όλα θα πάνε μια χαρά! Με το καλό κορίτσι μου

On 14/9/2018 at 4:39 ΜΜ, sun38 είπε:

Ναι αυτό μου είπαν είναι επικίνδυνο πολύ κ για εμένα λόγω ακατάσχετης αιμορραγίας. Γι αυτό φοβάμαι πολύ...

Δεν θα ζεις ακατάσχετη...θα σε πάνε προγραμματισμένα κ αν τύχει να γεννήσεις πριν από αυτό τη σταματούν αιματολογοι..δεν ξέρω που θα γεννήσεις( η αδερφή μου στο Έλενα) πρόσεχε όχι πολύ κούραση κ στην πρώτη σταγονίδια αίμα πας μέσα...όλα θα πάνε καλα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, island1 είπε:

Eπιποματικο είχε η αδερφή μου..γέννησε με έκτακτη καισαρική καθώς αιμορραγίας ο πλακούντας.τα ίδια με σένα της έλεγαν αλλά ο γιατρός μας ο γλυκούλης της είπε εξ αρχής να μη φοβάται...τα άσχημα συμβαίνουν σε όσες δε το γνωρίζουν..εσύ που το γνωρίζεις μη φοβάσαι..θα το ξέρουν κ οι γιατροί κ όλα θα πάνε μια χαρά! Με το καλό κορίτσι μου

Δεν θα ζεις ακατάσχετη...θα σε πάνε προγραμματισμένα κ αν τύχει να γεννήσεις πριν από αυτό τη σταματούν αιματολογοι..δεν ξέρω που θα γεννήσεις( η αδερφή μου στο Έλενα) πρόσεχε όχι πολύ κούραση κ στην πρώτη σταγονίδια αίμα πας μέσα...όλα θα πάνε καλα

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ποσών εβδομάδων γέννησε η αδερφή σου; Χρειάστηκε το μωρό να μπει στη μονάδα;

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, sun38 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ποσών εβδομάδων γέννησε η αδερφή σου; Χρειάστηκε το μωρό να μπει στη μονάδα;

Από την 32 ήταν ξάπλα( προληπτικά) κ γέννησε 36+4.. όχι δεν μπήκε στη μονάδα..Κορίτσι μου οι γιατροί λένε όλα τα ενδεχόμενα .αυτό δε σημαίνει ότι θα συμβούν.Της είχε πει ότι εφ όσων το γνωρίζουν δεν είναι θέμα...εάν πάει έκτακτα κάποια χωρίς ενημέρωση είναι θέμα..μια χαρά θα γεννήσεις .στο μεταξύ η αδερφή μου είχε ήδη ένα ακόμα παιδί...με δικερο μήτρα έμεινε έγκυος με την πρώτη κ στα δύο κ με ενδομητριωσης..πιθανότητες τελειωμένος κύησης μηδαμινές .ωστόσο όλα πήγαν καλά..μην αγχώνεσαι δεν θέλει κούραση..ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου..πλέον λόγω καισαρικών 1/4 γυναίκες έχει σε επόμενη κύηση επιχείλιο η επιπωματικο πλακούντα..όλα κατά ευχην με το καλό το μπεμπακι σου..που θα γεννήσεις;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, island1 είπε:

Από την 32 ήταν ξάπλα( προληπτικά) κ γέννησε 36+4.. όχι δεν μπήκε στη μονάδα..Κορίτσι μου οι γιατροί λένε όλα τα ενδεχόμενα .αυτό δε σημαίνει ότι θα συμβούν.Της είχε πει ότι εφ όσων το γνωρίζουν δεν είναι θέμα...εάν πάει έκτακτα κάποια χωρίς ενημέρωση είναι θέμα..μια χαρά θα γεννήσεις .στο μεταξύ η αδερφή μου είχε ήδη ένα ακόμα παιδί...με δικερο μήτρα έμεινε έγκυος με την πρώτη κ στα δύο κ με ενδομητριωσης..πιθανότητες τελειωμένος κύησης μηδαμινές .ωστόσο όλα πήγαν καλά..μην αγχώνεσαι δεν θέλει κούραση..ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου..πλέον λόγω καισαρικών 1/4 γυναίκες έχει σε επόμενη κύηση επιχείλιο η επιπωματικο πλακούντα..όλα κατά ευχην με το καλό το μπεμπακι σου..που θα γεννήσεις;

Εγώ σκέφτομαι να γεννήσω στο Αλεξάνδρας κ έχω βρει κάποια τηλ κ ονόματα γιατρών εκεί. 

Κ εγώ έχω ήδη μια καισαρική, γι αυτό μου είπαν για όλα τα ενδεχόμενα, μέχρι κ την υστερεκτομη. Είμαι τώρα 22-23 εβδομάδων κ μου είπε ο γιατρος που μέχρι τώρα πήγαινα μα είμαι ξάπλα. Είχα κ ένα επεισόδιο αιμορραγίας πριν μια εβδομάδα.

Εσενα η αδελφή σου είχε αιμορραγιες τους τελευταίους τρεις μήνες; Είναι δύσκολο να είσαι κ συνέχεια ξάπλα από τώρα. Ούτε τον έκτο δεν έχω κλείσει ακόμη, αλλά η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι πολύ. Κάθε φορά που πάω στο μπάνιο φοβάμαι μη τυχόν δω κάτι....

Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2018 at 3:19 ΜΜ, sun38 είπε:

Εγώ σκέφτομαι να γεννήσω στο Αλεξάνδρας κ έχω βρει κάποια τηλ κ ονόματα γιατρών εκεί. 

Κ εγώ έχω ήδη μια καισαρική, γι αυτό μου είπαν για όλα τα ενδεχόμενα, μέχρι κ την υστερεκτομη. Είμαι τώρα 22-23 εβδομάδων κ μου είπε ο γιατρος που μέχρι τώρα πήγαινα μα είμαι ξάπλα. Είχα κ ένα επεισόδιο αιμορραγίας πριν μια εβδομάδα.

Εσενα η αδελφή σου είχε αιμορραγιες τους τελευταίους τρεις μήνες; Είναι δύσκολο να είσαι κ συνέχεια ξάπλα από τώρα. Ούτε τον έκτο δεν έχω κλείσει ακόμη, αλλά η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι πολύ. Κάθε φορά που πάω στο μπάνιο φοβάμαι μη τυχόν δω κάτι....

Είδε στην 30 λίγο αίμα κ τότε της είπαν ξάπλα δεύτερο παιδί κι αυτή οπότε το τήρησε όσο εσύ...δεν είναι κι εύκολο εάν έχεις παιδί ήδη κ χωρίς βοήθεια( εγώ είχα μόλις γεννήσει κ γονείς κτλ δεν έχουμε εδώ) θεωρώ πολύ ασφαλή επιλογή το Αλεξάνδρας...δυστυχώς ο γιατρός μας συνταξιοδοτήθηκε πια οπότε δεν μπορώ να σου στείλω για Έλενα.. λογικός ο φόβος..σου είπαν ότι ο επιπωματικο ς κ ο επιχείλιος εμφανίζονται συνήθως μετά από καισαρική σε δεύτερο παιδί; Είναι σύνηθες πάντως...δε θα χρειαστείς τίποτα από όσα σου είπαν..όλα θα πάνε κατά ευχην αν δεν μπορείς ξάπλα τελείως αποφύγετε δουλειές κ βαρη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...