Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 minutes ago, Angot said:

      εδώ εγώ εχω πάρει  master στην ονείρωξη ! αλλά τελευταία  επειδή ξυπνούσα για να μην κάνει συσπάσεις η μητρα πλεον πάει σε fast forward χαχαχαχα να προλάβει να γίνει δουλίτσα. 😂 δεν επηρεάζει καπου μ είπε ο γιατρός , δεν μπορείς να κανείς και κάτι άλλωστε! εγώ τώρα που ειμαι έγκυος επαθα ονείρωξη ενώ ονειρευόμουν μια πίτσα με πέπερονι

      ΜΠΟΡΟΥΝ 🥳

      Ποσό γέλασα … χαχαχαχαχαχχαχαχαχα…. Είσαι εγώ … κ εγώ ξυπνάω κ το σταματάω χαχαχαχχα φαντάσου να είμαι κ έγκυος τι έχει να γίνει χαχαχαχα

Ένα δώρο για όλα τα κορίτσια!!!!


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , island1 είπε:

Είδε στην 30 λίγο αίμα κ τότε της είπαν ξάπλα δεύτερο παιδί κι αυτή οπότε το τήρησε όσο εσύ...δεν είναι κι εύκολο εάν έχεις παιδί ήδη κ χωρίς βοήθεια( εγώ είχα μόλις γεννήσει κ γονείς κτλ δεν έχουμε εδώ) θεωρώ πολύ ασφαλή επιλογή το Αλεξάνδρας...δυστυχώς ο γιατρός μας συνταξιοδοτήθηκε πια οπότε δεν μπορώ να σου στείλω για Έλενα.. λογικός ο φόβος..σου είπαν ότι ο επιπωματικο ς κ ο επιχείλιος εμφανίζονται συνήθως μετά από καισαρική σε δεύτερο παιδί; Είναι σύνηθες πάντως...δε θα χρειαστείς τίποτα από όσα σου είπαν..όλα θα πάνε κατά ευχην αν δεν μπορείς ξάπλα τελείως αποφύγετε δουλειές κ βαρη

Ναι ακριβώς έτσι. Ο επιπωματικος εμφανίζεται μετά από καισαρική κ γι αυτό λόγω της καισαρικης δεν πρόκειται να μετακινηθεί. Τώρα αποφεύγω δουλειές ,τα πάντα. Πουθενά δεν πάω όλο σπίτι καθομαι κ ξάπλα την περισσοτερη ώρα. Σηκώνομαι για τα βασικά κ για το παιδι λίγα πράγματα. Τα περισσότερα τα κάνει ο άντρας μου.

Αυτο που με φοβίζει είναι ότι μπορεί ο επιπωματικος να γίνει διηθητικος, ότι επεκτείνεται μέσα σε όλο το τοίχωμα της μήτρας εκεί που έγινε η παλιά καισαρική τομή. Τότε μου είπαν δεν μπορούν να ξεκολλήσουν τον πλακούντα στο χειρουργείο κ προχωράνε σε υστερεκτομη.

Προς το παρόν δε μπορώ να κάνω κάτι. Θα πρέπει να περιμένω τι θα δείξουν οι επόμενοι υπέρηχοι.

Η αδερφή σου το πρώτο παιδάκι της το γέννησε με καισαρική;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, sun38 είπε:

Ναι ακριβώς έτσι. Ο επιπωματικος εμφανίζεται μετά από καισαρική κ γι αυτό λόγω της καισαρικης δεν πρόκειται να μετακινηθεί. Τώρα αποφεύγω δουλειές ,τα πάντα. Πουθενά δεν πάω όλο σπίτι καθομαι κ ξάπλα την περισσοτερη ώρα. Σηκώνομαι για τα βασικά κ για το παιδι λίγα πράγματα. Τα περισσότερα τα κάνει ο άντρας μου.

Αυτο που με φοβίζει είναι ότι μπορεί ο επιπωματικος να γίνει διηθητικος, ότι επεκτείνεται μέσα σε όλο το τοίχωμα της μήτρας εκεί που έγινε η παλιά καισαρική τομή. Τότε μου είπαν δεν μπορούν να ξεκολλήσουν τον πλακούντα στο χειρουργείο κ προχωράνε σε υστερεκτομη.

Προς το παρόν δε μπορώ να κάνω κάτι. Θα πρέπει να περιμένω τι θα δείξουν οι επόμενοι υπέρηχοι.

Η αδερφή σου το πρώτο παιδάκι της το γέννησε με καισαρική;;

Ναι λόγω δικερου μήτρας δεν πήρε θέση το μωρό ποτέ σωστά..Κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε μην στεναχωριέσαι..τίποτα δε θα χρειαστεί..απλά γνώμη μου να γεννήσεις σε δημόσιο ..κάνε ένα ποστ με το θέμα σου κ ρωτά δημόσιους γιατρούς κ εμπειριες..συμβαίνει συχνά μη στεναχωριέσαι .σκέψου ε.ας είχαν ζητήσει αίμα προληπτικά 7 μπουκάλες( μπήκε μια αλλά είχε μπει κ στην πρώτη γέννα διότι έχει θέμα με τον αιματοκρίτη της όχι λόγω πλακούντα)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, island1 είπε:

Ναι λόγω δικερου μήτρας δεν πήρε θέση το μωρό ποτέ σωστά..Κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε μην στεναχωριέσαι..τίποτα δε θα χρειαστεί..απλά γνώμη μου να γεννήσεις σε δημόσιο ..κάνε ένα ποστ με το θέμα σου κ ρωτά δημόσιους γιατρούς κ εμπειριες..συμβαίνει συχνά μη στεναχωριέσαι .σκέψου ε.ας είχαν ζητήσει αίμα προληπτικά 7 μπουκάλες( μπήκε μια αλλά είχε μπει κ στην πρώτη γέννα διότι έχει θέμα με τον αιματοκρίτη της όχι λόγω πλακούντα)

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έχω καταλήξει στο Αλεξάνδρας να πάω κ έχω βρει κάποιον γιατρό, που έχω ακούσει καλά λόγια γι αυτόν. Μου δίνεις πολύ κουράγιο με την ιστορία της αδερφής σου. Συγνώμη αν γίνομαι κουραστική.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διάβασα όλες τις ιστορίες και έχω συγκινηθεί παααααρα πολύ... Έχω ακούσει κ άλλες πολλές ιστορίες και δυσκολίες που αντιμετωπίζουν πολλά ζευγάρια και μέσα απ' την καρδιά μου εύχομαι κάθε επιτυχία σε όποια προσπαθεί και επιτέλους να κρατήσει το μωράκι στην αγκαλιά της γιατί είναι το πιο όμορφο δώρο... Είναι υπέροχο που υπάρχει αυτή η δυνατότητα να μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας και να στηρίζουμε η μία την άλλη! Χωρίς να γνωριζόμαστε καν!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2018 at 4:59 ΜΜ, sun38 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έχω καταλήξει στο Αλεξάνδρας να πάω κ έχω βρει κάποιον γιατρό, που έχω ακούσει καλά λόγια γι αυτόν. Μου δίνεις πολύ κουράγιο με την ιστορία της αδερφής σου. Συγνώμη αν γίνομαι κουραστική.

Καθόλου κουραστική! Αντιλαμβάνομαι την αγωνία σου...είχα κι εγώ κύηση υψιλου Λονδίνου με μόλις 30% πιθανότητες να ολοκληρωθεί μετά από 4 εξωσωματικές...τώρα κρατώ αγκαλιά την κόρη μου..έμεινα 9,5 βδομάδες ξάπλα με πολλές αιμορραγίες ..οπότε καταλαβαίνω..όλα θα πάνε μια χαρά κορίτσι μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...