Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      • Ευχαριστώ 1

Αποξεση από παλινδρομη και απογοητευση


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, giotitsa είπε:

@Ele@n χαχαχαχα γλυκιά μου δεν ισχυει καν αυτο με την περίοδο εγω εχω ελαφριά περίοδο και συλλαμβανω πανευκολα 

Ευτυχώς που σας κάνω και γελάτε!!!! Και ευτυχώς που μου καταρριπτετε τους φόβους μου!!!!! Άντε να περάσουν οι μέρες να δούμε....ουυυυφ!!!!

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, είμαι καινούργιο μέλος και δεν έχω ιδέα αν είμαι στο σωστό θέμα... Με τον άντρα μου αποφασίσαμε για μωράκι, αυτή είναι η πρώτη μας προσπάθεια. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 13/8 και έχω κύκλο 25 ημερών σταθερό. Προχθές το βράδυ έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό. Χθες το πρωί έκανα και το δεύτερο και βγήκε και αυτό θετικό. Ταυτόχρονα πάω τουαλέτα και βλέπω αίμα το οποίο συνεχίστηκε όλη μέρα μόνο στο σκούπισμα. Ο γιατρός μου είπε να μείνω στο κρεβάτι, να ξεκινήσω utrogestan και να κάνω μια β χοριακη. Έκανα την εξέταση αλλά δυστυχώς τα αποτελέσματα θα βγουν Δευτέρα απόγευμα. Το αίμα σήμερα είναι περισσότερο και με πονάει αρκετά και η κοιλιά μου, όπως την πρώτη μέρα της περιόδου μου. Επειδή όλα αυτά είναι πρωτόγνωρα και πολύ περίεργα για μένα, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση τα τεστ να έδειξαν λάθος αποτέλεσμα. Αν όχι, και όντως είμαι έγκυος το αίμα και ο πόνος σημαίνει αποβολή;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , GeorgiaSt. είπε:

Καλημέρα, είμαι καινούργιο μέλος και δεν έχω ιδέα αν είμαι στο σωστό θέμα... Με τον άντρα μου αποφασίσαμε για μωράκι, αυτή είναι η πρώτη μας προσπάθεια. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 13/8 και έχω κύκλο 25 ημερών σταθερό. Προχθές το βράδυ έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό. Χθες το πρωί έκανα και το δεύτερο και βγήκε και αυτό θετικό. Ταυτόχρονα πάω τουαλέτα και βλέπω αίμα το οποίο συνεχίστηκε όλη μέρα μόνο στο σκούπισμα. Ο γιατρός μου είπε να μείνω στο κρεβάτι, να ξεκινήσω utrogestan και να κάνω μια β χοριακη. Έκανα την εξέταση αλλά δυστυχώς τα αποτελέσματα θα βγουν Δευτέρα απόγευμα. Το αίμα σήμερα είναι περισσότερο και με πονάει αρκετά και η κοιλιά μου, όπως την πρώτη μέρα της περιόδου μου. Επειδή όλα αυτά είναι πρωτόγνωρα και πολύ περίεργα για μένα, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση τα τεστ να έδειξαν λάθος αποτέλεσμα. Αν όχι, και όντως είμαι έγκυος το αίμα και ο πόνος σημαίνει αποβολή;

@GeorgiaSt. μπορει να περνας μια βιοχημικη κοριτσακι μου απλα κανε υπομονη μεχρι την Δευτερα δυο τεστ λαθος λιγο απιθανο κατσε ξαπλα γιατι υπαρχουν και κυησεις που ξεκιναν με αιμα και ειναι ολα καλα κανε υπομονη λιγακι


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , GeorgiaSt. είπε:

Καλημέρα, είμαι καινούργιο μέλος και δεν έχω ιδέα αν είμαι στο σωστό θέμα... Με τον άντρα μου αποφασίσαμε για μωράκι, αυτή είναι η πρώτη μας προσπάθεια. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 13/8 και έχω κύκλο 25 ημερών σταθερό. Προχθές το βράδυ έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό. Χθες το πρωί έκανα και το δεύτερο και βγήκε και αυτό θετικό. Ταυτόχρονα πάω τουαλέτα και βλέπω αίμα το οποίο συνεχίστηκε όλη μέρα μόνο στο σκούπισμα. Ο γιατρός μου είπε να μείνω στο κρεβάτι, να ξεκινήσω utrogestan και να κάνω μια β χοριακη. Έκανα την εξέταση αλλά δυστυχώς τα αποτελέσματα θα βγουν Δευτέρα απόγευμα. Το αίμα σήμερα είναι περισσότερο και με πονάει αρκετά και η κοιλιά μου, όπως την πρώτη μέρα της περιόδου μου. Επειδή όλα αυτά είναι πρωτόγνωρα και πολύ περίεργα για μένα, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση τα τεστ να έδειξαν λάθος αποτέλεσμα. Αν όχι, και όντως είμαι έγκυος το αίμα και ο πόνος σημαίνει αποβολή;

Καλησπέρα!!! Δυο τεστ λαθος δύσκολο όχι ακατόρθωτο βέβαια. Ίσως περασες βιοχημική η απλα η εγκυμοσύνη σου ξεκίνησε καπως έτσι, πολλες ξεκινούν ετσι και πηγαίνουν μια χαρα. Μόνο ξαπλα και Ουτροτζεσταν αγαπη τώρα να σηκωνεσαι μονο για τουαλέτα σίγα σίγα. Τρία την ημέρα σου εδωσε? Εύχομαι η πρώτη σας προσπαθεια να έχει καλο αποτέλεσμα. Το μόνο που μπορείς να κανείς ειναι να περιμενεις τα αποτελέσματα  την Δευτέρα. Εμείς Περιμενουμε νεα σου. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2018 at 4:07 ΜΜ, Ntorasad είπε:

Καλησπέρα.σημερα πήγα για αποξεση ,είχα παλιδρομη κύηση στις 9 βδομαδες. Εκτός ότι έχω απογοητευτεί και νιώθω σκατα ..ο σύντροφός μου ,μου ανεφερε ότι ενώ ήμουν μέσα για την αποξεση στην ίδια κλινική είδε εναν συνάδελφό του..μόλις είχε γεννήσει η γυναίκα του. ΜΕ ΔΙΈΛΥΣΕ. Πώς θα αντιδρουσατε εσείς;

Κοριτσι μου κ εγώ το ίδιο περνάω .. Η ψυχολογία μου στον πάτο.. Θα κάνω αποξεση κ εγώ .. Ένω ακούσαμε καρδούλα όταν ξανά πήγα στον γυναικολόγο με είπε ότι σταμάτησε κ για κάποιο λόγο δεν αναπτύσσεται.. Καταλαβαίνεις ότι η ψυχολογία μου είναι πολύ στον πάτο .. Κ ειδικά που ακόμα δεν έχω κάνει αποξεση κ νιώθω ένα ψυχολογικό βάρος οχι φυσικά για το έμβρυο.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , riaki25 είπε:

Κοριτσι μου κ εγώ το ίδιο περνάω .. Η ψυχολογία μου στον πάτο.. Θα κάνω αποξεση κ εγώ .. Ένω ακούσαμε καρδούλα όταν ξανά πήγα στον γυναικολόγο με είπε ότι σταμάτησε κ για κάποιο λόγο δεν αναπτύσσεται.. Καταλαβαίνεις ότι η ψυχολογία μου είναι πολύ στον πάτο .. Κ ειδικά που ακόμα δεν έχω κάνει αποξεση κ νιώθω ένα ψυχολογικό βάρος οχι φυσικά για το έμβρυο.

 

Εγω παλι κοριτσια ηθελα να το βγαλω απο μεσα μ (έμβρυο) γτ ενιωθα ότι με βαραινε... Ειχα πολύ μακαβριες σκέψεις... Ειναι αξιοπροσεκτο πάντως το ποσο διαφορετικα συναισθήματα δημιουργει σε καθε μια η ιδια εμπειρία 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, όσες είμαστε τόσες διαφορετικές απόψεις θα ακούσεις! Μια μέρα πριν την αποξεση που έγραφα εδώ κλαίγοντας ήθελα να τελειώνει...και πίστευα ότι μια βδομάδα μετά θα είμαι μια χαρά (τρομάρα μου)!!! Η αλήθεια είναι ότι έπιασα πάτο... 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2018 at 5:16 ΜΜ, Ntorasad είπε:

Τα ίδια ακριβώς νιώθω και γω ..απλά μέσα στην μαυρίλα μου έχω και τον σύντροφό μου να μου αναφέρει την γεννα της άλλης ενώ εγώ ήμουν μεσα..δηλαδή δεν μπορεί να σκεφτεί λίγο ότι θα με πείραζε αυτό; ηταν μια πληροφορία που έπρεπε  να ξέρω ενώ εγώ ήμουν ναρκωμενη;Δεν ξερω ίσως είναι η κατάσταση αυτή που θέλω να μείνω μόνη μου ..θέλω οι άνθρωποι που είναι μαζί μου να σκέφτονται πριν πετάξουν μια βλακεία.. και ειδικά ένας άνθρωπος που είναι ο σύντροφός μου ..δεν το έπιασα μόνη μου το μωρό.

ο γιατρός είπε ότι είχε πρόβλημα και το απέβαλε ο οργανισμός και να προσπαθήσω μετά από 2 μήνες..και που ξέρω αν δε γίνει το ίδιο;κάθε φορά η ίδια απογοήτευση ; Να κάνω κάποιες εξετάσεις; Ευχαριστώ πολύ σε όλες για τις απαντήσεις σας..

Καλησπερα και λυπαμαι παρα πολύ για αυτό που περασες.. Τον περασμένο Δεκέμβριο έχοντας μπει στον τέταρτο μήνα έπρεπε λόγω κακής αυχενικης να ρίξω το κοριτσάκι μου.. το μωρό μου που έβλεπα στον υπέρηχο τα χειλάκια της και ελεγα τα δικά μου πηρε! Δεν έχω λογια να εξηγήσω τον πόνο που έζησα εκεινες τις μερες εκεινες τις ώρες περιμένοντας να γίνει ενδομητριος θάνατος για να προχωρήσει η απόξεση. Τα γράφω και τρέμω δεν θα το ξεπεράσω ποτε και δεν περιγράφεται αυτό που ένιωθα οργανικά και στην ψυχή μου. Ναι ξέρω υπάρχουν πολύ χειρότερα επίσης είμαι λογικός άνθρωπος και λέω εδώ χάνονται παιδάκια Εν ζωή αλλα τι να κάνω που στην σκέψη της θλίβομαι απίστευτα. Χρειαστηκαν αρκετοί  μηνες για να συνέλθω ψυχολογικά και εμενα με πείραζε να βλέπω γύρω μου όχι δεν ζήλευα δεν υπάρχει αυτό απλά δεν ήθελα τότε να βλέπω εγκύους και τέτοια. Μέχρι την υγεία μου επηρέασα έτσι οπως ήμουν. Όσο για τον καλό σου μάλλον δεν το σκέφτηκε καθόλου όταν το είπε έχεις δίκιο αλλα μην φορτίζεσαι παραπάνω. Όλες μας ακούσαμε διαφορα που μας ενόχλησαν και εγω από την κολλητή μου και ελεγα Θεέ μου δεν μπορεί... Πάρε τον χρόνο σου περασες κάτι δύσκολο αλλα σιγά σιγά θα επανέλθεις θα δεις απλώς θέλει λιγάκι χρόνο και μόλις με το καλό σας δώσει το οκ ο γιατρος θα βάλετε πάλι μπροστά θα μείνεις εγκυος και θα το γεννήσεις υγιέστατο! Η καλή μου φιλη @loyloy και η @anemoni1989 αλλα και παρα πολλά κοριτσια εδώ και έξω είναι τρανά παραδείγματα πως μετά την παλλινδρομη είχαν υγιή εγκυμοσυνη!

Ότι θέλεις οτι νιώθεις πες τα εδώ όλες μας θα σε καταλάβουμε και όλες μας θα κοιτάξουμε να σε ανεβάσουμε σιγά σιγά ..

πρίν από 31 λεπτά , Ele@n είπε:

Πραγματικά, όσες είμαστε τόσες διαφορετικές απόψεις θα ακούσεις! Μια μέρα πριν την αποξεση που έγραφα εδώ κλαίγοντας ήθελα να τελειώνει...και πίστευα ότι μια βδομάδα μετά θα είμαι μια χαρά (τρομάρα μου)!!! Η αλήθεια είναι ότι έπιασα πάτο... 

Πάτο όπως το λες.. Κοιτα να προσπαθήσεις να το πολεμήσεις κορίτσι μου μην αφήσεις πολύ καιρό να σε πάει έτσι γιατί μετά δημιουργούνται αλλα στην ψυχούλα μας και στον οργανισμό μας... Συγνώμη δεν ξέρω ποτε σου συνέβη αν είναι πρόσφατο οπως και να έχει πάντως σου εύχομαι από εδώ και στο εξης να χαμογελάς μόνο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρε κορίτσια ήθελα να κάνω την απόξεση να γυρίσω σελίδα αλλά Όταν έγινε και ξύπνησα από τη ναρκωση έκλαιγα γτ δεν το χα πλέον μέσα μου , Μπορεί για 10 μέρες να το κουβαλούσα χωρίς να χτυπάει η καρδούλα του αλλά ήμαστε μαζί.Δεν ξέρω πώς να το περιγράψω. @Ntorasad θα δεις με το χρόνο θα συνελθεις .Ένα κομμάτι σου πάντα θα θυμάται αυτό το μωράκι αλλά μη το βάλεις κάτω.θα έρθει άλλη εγκυμοσύνη και θα κρατήσεις και το μωράκι σου αγκαλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εγω παλι κοριτσια ηθελα να το βγαλω απο μεσα μ (έμβρυο) γτ ενιωθα ότι με βαραινε... Ειχα πολύ μακαβριες σκέψεις... Ειναι αξιοπροσεκτο πάντως το ποσο διαφορετικα συναισθήματα δημιουργει σε καθε μια η ιδια εμπειρία 

Κ εγώ νιώθω ότι έχω κάτι νεκρό μέσα μου κ με ρίχνει πολύ άσχημα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, riaki25 είπε:

Κ εγώ νιώθω ότι έχω κάτι νεκρό μέσα μου κ με ρίχνει πολύ άσχημα. 

Αυτό ακριβώς ενιωθα... Ενιωθα πως ημουν ενα ζωντανό φέρετρο... 

Αλλα σ ξαναλεω... Ειναι οι ορμονες τώρα σε συνδυασμό με τη θλίψη τώρα... Σιγα σιγα θα καταλαγιασει ολο αυτο... Αρκει να μην επιτρέψεις να σε πάρει από κάτω... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αυτό ακριβώς ενιωθα... Ενιωθα πως ημουν ενα ζωντανό φέρετρο... 

Αλλα σ ξαναλεω... Ειναι οι ορμονες τώρα σε συνδυασμό με τη θλίψη τώρα... Σιγα σιγα θα καταλαγιασει ολο αυτο... Αρκει να μην επιτρέψεις να σε πάρει από κάτω... 

Οπως τα λεει η @anemoni1989 ειναι!!! Δεν πρεπει να επιτρεψετε να σας παρει απο κατω...Θα γινετε μανουλες και συντομα! Εγω θυμαμαι που ελεγα τοτε στην Ανεμωνη οτι φοβαμαι να ξαναπροσπαθησω και η ιδια μου εδινε δυναμη και μ ελεγε να μην το βαλω κατω υπενθυμιζοντας μου ποσο δυσκολα στατιστικα ειναι να ξανατυχει...Το θυμαμαι σαν χθες....Και ετσι ξαναπροσπαθησα και τωρα περιμενω το κοριτσακι μου! 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Beboula25, ναι είναι πολύ νωπό...30 μέρες πριν... Κι εγώ στον τέταρτο και εγώ  λόγω κακής αυχενικης! Έχω πολύ δρόμο ακόμα, αλλά έχω κάνει βήματα προόδου, αφού δεν είμαι μες στη θλίψη όλη μέρα! Το προσπαθούμε πολύ με τον αντρουλη μου, αλλά υπάρχουν και ξεσπάσματα ακόμα, τα βράδια δεν κοιμάμαι καλά, δεν έχω όρεξη για δουλειά... θελα όλα να ήταν αλλιώς, αλλά δεν γίνεται!!! Γι'αυτό το μόνο που θέλω πλέον είναι σύντομα σύντομα ένα μωράκι υγιές, τελειομηνο!!! Από μεθαύριο ξεκινούν οι επιδρομές στους γιατρούς μπας και με τις εξετάσεις με χαλαρώσουν λιγάκι...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n είπε:

@Beboula25, ναι είναι πολύ νωπό...30 μέρες πριν... Κι εγώ στον τέταρτο και εγώ  λόγω κακής αυχενικης! Έχω πολύ δρόμο ακόμα, αλλά έχω κάνει βήματα προόδου, αφού δεν είμαι μες στη θλίψη όλη μέρα! Το προσπαθούμε πολύ με τον αντρουλη μου, αλλά υπάρχουν και ξεσπάσματα ακόμα, τα βράδια δεν κοιμάμαι καλά, δεν έχω όρεξη για δουλειά... θελα όλα να ήταν αλλιώς, αλλά δεν γίνεται!!! Γι'αυτό το μόνο που θέλω πλέον είναι σύντομα σύντομα ένα μωράκι υγιές, τελειομηνο!!! Από μεθαύριο ξεκινούν οι επιδρομές στους γιατρούς μπας και με τις εξετάσεις με χαλαρώσουν λιγάκι...

Είναι πολύ νωπό όντως..Χαίρομαι που προσπαθεις για το καλύτερο και τα ξεσπάσματα είναι μέσα και ο ανησυχος υπνος και η θλίψη εκεί που γελας να συννεφιασεις όλα είναι φυσιολογικά αυτή την στιγμή απλά εσυ πάντα θα προσπαθεις να μην αφηνεις να εξαντλούνται τα όρια. Θα έρθει η στιγμή άλλωστε που από μόνη σου θα πεις φτάνει ως εδώ όσο έκλαψα έκλαψα καιρος να πάω παρακάτω. Παντως νιώθω πως μιλάω εγω έτσι ένιωθα και κυριως βιαζόμουν να ξανά μείνω εγκυος και πήρα σβάρνα γιατρους και εξετασεις για μηνες αλλα εμενα αυτή η βιασύνη και η πρεμούρα με επηρέασε παρα πολύ αρνητικά σε όλους τους τομείς. Ευτυχώς απο την εμπειρία αυτή κοίταξα να αποκομίσω το θετικό και μου βγήκε τελικά σε καλό.. ουδέν κακό αμιγές καλού δεν λένε; Ισχύει..

Με το καλό να επανέλθεις και να είναι όλα καλα με τις εξετασεις! Όλα αυτά φτιάχνουν ας είμαστε αισιόδοξες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...