Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Αγωνία Πριν την εξωσωματική.


Recommended Posts

Καλησπέρα σας ετοιμάζομαι για την δεύτερη εξωσωματική. Έχω άγχος από το κέντρο που θα ξανά πάω δεν είμαι ευχαριστημένη άλλα Ο γιατρός μου επιμένει στον υπερσύγχρονο εξοπλισμό του. Εύχομαι αυτή την φορά να είμαστε τυχερή. Θα ήθελα να κάνουμε μια συζήτηση πάνω σε αυτό το θέμα. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κ καλη επιτυχια!

Τι συνεβη κ δεν εισαι ευχαριστημενη? Δεν εχω εμπειρια απο την διαδικαδια της εξωσωματικης αλλα θα αποκτησω στο αμεσο μελλον! 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, MelinaFo είπε:

Καλησπερα κ καλη επιτυχια!

Τι συνεβη κ δεν εισαι ευχαριστημενη? Δεν εχω εμπειρια απο την διαδικαδια της εξωσωματικης αλλα θα αποκτησω στο αμεσο μελλον! 

Επικρατεί ένα κλίμα ψυχρό κ απρόσωπο. Την ημέρα που ήτανε να κάνω την εμβρυομεταφορα ο κύριος Πάντος έφυγε από την κλινική Γιατί του έτυχε κάτι έκτακτο, κάνεις δεν μάς ενημέρωσε για το γεγονός αυτό αντιθέτως με ειρωνευτικαν Γιατί Ρωτούσα τί γίνεται σε πόση ώρα θα έρθει αφού ήμουν εκεί από της 6:00 το πρωί και είχε πάει η ώρα 16:00 το μεσημέρι. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ιωάννα Παπαϊωάννου είπε:

Επικρατεί ένα κλίμα ψυχρό κ απρόσωπο. Την ημέρα που ήτανε να κάνω την εμβρυομεταφορα ο κύριος Πάντος έφυγε από την κλινική Γιατί του έτυχε κάτι έκτακτο, κάνεις δεν μάς ενημέρωσε για το γεγονός αυτό αντιθέτως με ειρωνευτικαν Γιατί Ρωτούσα τί γίνεται σε πόση ώρα θα έρθει αφού ήμουν εκεί από της 6:00 το πρωί και είχε πάει η ώρα 16:00 το μεσημέρι. 

Καλημέρα και καλη επιτυχια! Ευχομαι ολοψυχα να πετυχει η εξωσωματικη σου και να γεμισει το σπιτι σας με μωρουδιστικες φατσουλες!

Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι οσο καλος κι αν ειναι ο γιατρος πρεπει να αισθανεσαι καλα ψυχολογικα κοντα του

Εγω αλλαξα γιατρο στον οποιο πετυχα εγκυμοσυνη στην 1 απο τις 2 σπερματεγχυσεις και στην 1η εξωσωματικη, ασχετα αν παλινδρομησαν. Κι ομως εφυγα, πηγα αλλου που το περιβαλλον ειναι πολυ πιο καλο. Για το κεντρο που αναφερεις, εχω ακουσει κι απο αλλου οτι δεν εμειναν ευχαριστημενοι απο τις συμπεριφορες τους. Βεβαια κι εμενα δεν μου αρεσε ιδιαιτερα οταν εκανα τηλεφωνικο ραντεβου με το γιατρο γτ ενιωσα σαν πορτοφολι που ηθελε να ξεπεταξει.

Το γεγονος οτι ειναι γνωστο ονομα δε σημαινει οτι μονο εκει υπαρχουν επιτυχιες. Ισα ισα υπαρχουν γυναικες που δεν εχουν πετυχει ποτε εκει.

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Ιωάννα Παπαϊωάννου είπε:

Καλησπέρα σας ετοιμάζομαι για την δεύτερη εξωσωματική. Έχω άγχος από το κέντρο που θα ξανά πάω δεν είμαι ευχαριστημένη άλλα Ο γιατρός μου επιμένει στον υπερσύγχρονο εξοπλισμό του. Εύχομαι αυτή την φορά να είμαστε τυχερή. Θα ήθελα να κάνουμε μια συζήτηση πάνω σε αυτό το θέμα. Ευχαριστώ πολύ

Κορίτσι μου μια φιλική συμβουλή. Εάν νιώθεις ότι κάτι δεν σου αρέσει άλλαξε! Η εξωσωματικη είναι από μόνη της μια ψυχολογικά δύσκολη διαδικασία και πρέπει να νιώθεις εμπιστοσύνη και οικειότητα και με το κέντρο και με το γιατρό. Δυστυχώς τα μεγάλα κέντρα είναι απρόσωπα τα πράγματα και είμαστε απλά μια ακόμη στις πολλές που κάνουν ουρά! Στην ανάγκη άλλαξε και γιατρό και κέντρο! Εύχομαι καλά αποτελέσματα και να σου πάνε όλα καλά.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μόνο από το γεγονός ότι περίμενες μια μέρα ολόκληρη σε ένα κέντρο που πληρώνεις (και αδρά από όσο γνωριζω) κ εναποθετεις τις ελπίδες σου για ένα παιδί, κ αυτοί ούτε καν σε ενημέρωσαν για την απουσια του, φύγε τρέχοντας. Υπερσύγχρονο εξοπλισμό πλέον έχουν κ αλλά κέντρα με σαφώς λιγότερη αναμονή κ καλύτερες τιμές. Δυστυχώς πληρώνουμε τα ονόματα πλέον κ όχι τις υπηρεσίες. Σου εύχομαι ότι κ αν κάνεις να είναι η τυχερή σου φορά αυτή!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Και μόνο από το γεγονός ότι περίμενες μια μέρα ολόκληρη σε ένα κέντρο που πληρώνεις (και αδρά από όσο γνωριζω) κ εναποθετεις τις ελπίδες σου για ένα παιδί, κ αυτοί ούτε καν σε ενημέρωσαν για την απουσια του, φύγε τρέχοντας. Υπερσύγχρονο εξοπλισμό πλέον έχουν κ αλλά κέντρα με σαφώς λιγότερη αναμονή κ καλύτερες τιμές. Δυστυχώς πληρώνουμε τα ονόματα πλέον κ όχι τις υπηρεσίες. Σου εύχομαι ότι κ αν κάνεις να είναι η τυχερή σου φορά αυτή!!

Θα ήθελα να μου πείτε κάποιο άλλο κέντρο εξίσου αξιόλογο, γιατί όντως δώσαμε πολλά χρήματα.

3 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κορίτσι μου μια φιλική συμβουλή. Εάν νιώθεις ότι κάτι δεν σου αρέσει άλλαξε! Η εξωσωματικη είναι από μόνη της μια ψυχολογικά δύσκολη διαδικασία και πρέπει να νιώθεις εμπιστοσύνη και οικειότητα και με το κέντρο και με το γιατρό. Δυστυχώς τα μεγάλα κέντρα είναι απρόσωπα τα πράγματα και είμαστε απλά μια ακόμη στις πολλές που κάνουν ουρά! Στην ανάγκη άλλαξε και γιατρό και κέντρο! Εύχομαι καλά αποτελέσματα και να σου πάνε όλα καλά.

Γιατρό δεν θέλω να αλλάξω άλλα κέντρο θα ήθελα. Εάν με βοηθήσετε ίσως να προλάβω να αλλάξω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Ιωάννα Παπαϊωάννου είπε:

Θα ήθελα να μου πείτε κάποιο άλλο κέντρο εξίσου αξιόλογο, γιατί όντως δώσαμε πολλά χρήματα.

Γιατρό δεν θέλω να αλλάξω άλλα κέντρο θα ήθελα. Εάν με βοηθήσετε ίσως να προλάβω να αλλάξω. 

Προσιτές τιμές έχει η μονάδα υποβοηθούμενης στο Ιασώ όπως επίσης κ στο Ρέα. Αυτά τα γνωρίζω γιατί τα έχω ρωτήσει. Σιγουρα ομως υπαρχουν κ αλλα. Τώρα όσον αφορά γιατρο δεν έχω να σου προτείνω κάποιον συγκεκριμενα, αυτό είναι υποκειμενικό κ σίγουρα θα το αποφασίσεις με τα δικά σου στάνταρ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ιωάννα Παπαϊωάννου είπε:

Θα ήθελα να μου πείτε κάποιο άλλο κέντρο εξίσου αξιόλογο, γιατί όντως δώσαμε πολλά χρήματα.

Γιατρό δεν θέλω να αλλάξω άλλα κέντρο θα ήθελα. Εάν με βοηθήσετε ίσως να προλάβω να αλλάξω. 

Απο τη στιγμη που δε θες να αλλαξεις γιατρο πρεπει να ρωτησεις τον ιδιο με ποια κεντρα συνεργάζεται κ να επιλεξεις μετα δε πανε ολοι σε ολα αν δεν εχουν συνεργασια απο οσο ξερω.δε ξερω σε πιο κεντρο την εκανες εγω στο μητερα εμεινα πολυ ευχαριστημενη κ απο το προσωπικο κ απο το γιατρο μου. Αυτο που λες με την ωρα κανονικα σε παιρνουν συγκεκριμενη ωρα γιατι δε πρεπει να περασει η ωρα απο την ενεση για την ωορηξια ειναι ολα υπολογισμενα τουλαχιστον ετσι εγινε σε μενα μηπως να κοιταξεις κ το γιατρο


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Vasoth. είπε:

Απο τη στιγμη που δε θες να αλλαξεις γιατρο πρεπει να ρωτησεις τον ιδιο με ποια κεντρα συνεργάζεται κ να επιλεξεις μετα δε πανε ολοι σε ολα αν δεν εχουν συνεργασια απο οσο ξερω.δε ξερω σε πιο κεντρο την εκανες εγω στο μητερα εμεινα πολυ ευχαριστημενη κ απο το προσωπικο κ απο το γιατρο μου. Αυτο που λες με την ωρα κανονικα σε παιρνουν συγκεκριμενη ωρα γιατι δε πρεπει να περασει η ωρα απο την ενεση για την ωορηξια ειναι ολα υπολογισμενα τουλαχιστον ετσι εγινε σε μενα μηπως να κοιταξεις κ το γιατρο

Άσε είχα πολλά νεύρα, δεν ξέρω κ τα ωάρια μου εάν ήταν εντάξει αφού από τα 10 που ήταν εντάξει την προηγούμενη μέρα την επόμενη έμειναν 4 άλλα μόνο τα 3 μπορούσα να βάλω το 4 δεν αναπτύσσονταν σωστά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Ιωάννα Παπαϊωάννου είπε:

Άσε είχα πολλά νεύρα, δεν ξέρω κ τα ωάρια μου εάν ήταν εντάξει αφού από τα 10 που ήταν εντάξει την προηγούμενη μέρα την επόμενη έμειναν 4 άλλα μόνο τα 3 μπορούσα να βάλω το 4 δεν αναπτύσσονταν σωστά.

Καταλαβα ολα αναποδα παντως αν δε νιωθεις ασφαλεια κ για το γιατρο κ για το κεντρο καλο ειναι να μη βιαστεις να το ψαξεις λιγο μη πετας ετσι τα λεφτα σου γιατι δε παιρνουν κ λιγα 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ιωάννα Παπαϊωάννου είπε:

Θα ήθελα να μου πείτε κάποιο άλλο κέντρο εξίσου αξιόλογο, γιατί όντως δώσαμε πολλά χρήματα.

Γιατρό δεν θέλω να αλλάξω άλλα κέντρο θα ήθελα. Εάν με βοηθήσετε ίσως να προλάβω να αλλάξω. 

εγω ειμαι στο μητερα  στην αθηνα....προσιτη τιμη κ εκει.

3 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Απο τη στιγμη που δε θες να αλλαξεις γιατρο πρεπει να ρωτησεις τον ιδιο με ποια κεντρα συνεργάζεται κ να επιλεξεις μετα δε πανε ολοι σε ολα αν δεν εχουν συνεργασια απο οσο ξερω.δε ξερω σε πιο κεντρο την εκανες εγω στο μητερα εμεινα πολυ ευχαριστημενη κ απο το προσωπικο κ απο το γιατρο μου. Αυτο που λες με την ωρα κανονικα σε παιρνουν συγκεκριμενη ωρα γιατι δε πρεπει να περασει η ωρα απο την ενεση για την ωορηξια ειναι ολα υπολογισμενα τουλαχιστον ετσι εγινε σε μενα μηπως να κοιταξεις κ το γιατρο

κ γω στο μητερα ειμαι....εκει θα ξεκινησω σε 10 μερες...για εξωσωματικη....πως Είναι εκει για πες μ....εχει επυτιχιες???? σε ευχαριστω πολυ κ σορρυ για την σφηνα ....απλως εξαχνα καποια να μ πει εμπειριες απο το μητερα ...κ εμενα εκει ειναι ο γοατρος μ....

On 7/9/2018 at 5:38 ΜΜ, Ιωάννα Παπαϊωάννου είπε:

Καλησπέρα σας ετοιμάζομαι για την δεύτερη εξωσωματική. Έχω άγχος από το κέντρο που θα ξανά πάω δεν είμαι ευχαριστημένη άλλα Ο γιατρός μου επιμένει στον υπερσύγχρονο εξοπλισμό του. Εύχομαι αυτή την φορά να είμαστε τυχερή. Θα ήθελα να κάνουμε μια συζήτηση πάνω σε αυτό το θέμα. Ευχαριστώ πολύ

καλησπερα κούκλα μ...κ γω μπορω να σε βοηθησω αμα θες για κεντρο....μην ανχωνεσαι....θα πετύχεις ....ο θεος ειναι μεγαλος....κ γω σε σταδιο εξωσωματικης ειμαι....αχ παναγια μ....ολες μας να πιασουμε....οτι θες μ λες....Φιλάκια 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με οσα ειπωθηκαν περι ψυχολογιας! Οπου δεν νιωθεις καλα, πιεζεσαι ή νιωθεις εκμεταλλευση ή εισαι μονιμα με μια απορια/αμφιβολια μακρια!!! Ευχομαι γρηγορα να κανεις τα παιδακια σου!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , rafaelatarzan είπε:

εγω ειμαι στο μητερα  στην αθηνα....προσιτη τιμη κ εκει.

κ γω στο μητερα ειμαι....εκει θα ξεκινησω σε 10 μερες...για εξωσωματικη....πως Είναι εκει για πες μ....εχει επυτιχιες???? σε ευχαριστω πολυ κ σορρυ για την σφηνα ....απλως εξαχνα καποια να μ πει εμπειριες απο το μητερα ...κ εμενα εκει ειναι ο γοατρος μ....

καλησπερα κούκλα μ...κ γω μπορω να σε βοηθησω αμα θες για κεντρο....μην ανχωνεσαι....θα πετύχεις ....ο θεος ειναι μεγαλος....κ γω σε σταδιο εξωσωματικης ειμαι....αχ παναγια μ....ολες μας να πιασουμε....οτι θες μ λες....Φιλάκια 

Εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη το προσωπικο αψογο ευγενεστατο με ειχαν πλησιασει με πολυ γλυκο τροπο δε ξερω εγω ενιωσα σαν να ημουν παιδι τους κ να σημειωσω οτι η κλινικη υπολυτουργουσε εκεινη την ημερα λογω αγ.πνευματος ηταν αργια.κ φυσικα δεν εχω λογια για τη μαια του γιατρου μου παροτι πολυ μικρη σε ηλικια ειναι πολυ γλυκος ανθρωπος.τωρα για τις επιτυχιες ειναι σχετικο στο καθε κεντρο παιζουν πολλα ρολο  κ ο γιατρος κ ολα εγω εμεινα με την πρωτη.σου ευχομαι καλη επιτυχία ολα να πανε καλα!!Καλη ψυχολογια να εχεις πρωτα απο ολα κ χωρις ανχος!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rafaelatarzan είπε:

εγω ειμαι στο μητερα  στην αθηνα....προσιτη τιμη κ εκει.

κ γω στο μητερα ειμαι....εκει θα ξεκινησω σε 10 μερες...για εξωσωματικη....πως Είναι εκει για πες μ....εχει επυτιχιες???? σε ευχαριστω πολυ κ σορρυ για την σφηνα ....απλως εξαχνα καποια να μ πει εμπειριες απο το μητερα ...κ εμενα εκει ειναι ο γοατρος μ....

καλησπερα κούκλα μ...κ γω μπορω να σε βοηθησω αμα θες για κεντρο....μην ανχωνεσαι....θα πετύχεις ....ο θεος ειναι μεγαλος....κ γω σε σταδιο εξωσωματικης ειμαι....αχ παναγια μ....ολες μας να πιασουμε....οτι θες μ λες....Φιλάκια 

Ναι ναι ναι Θέλω βοήθεια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...