Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Αγωνία Πριν την εξωσωματική.


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Vasoth. είπε:

Εμεινα ευχαρηστιμενη ασχετα με το αποτελεσμα κ να μην ειχα επιτυχία παλι εκει θα εκανα προσπάθεια γιατι μου φερθηκαν πολυ ωραια μπορει καποιος αλλος στο ιδιο κεντρο να μην εμεινε ευχαριστημενος δεν ειμαι απολυτη ουτε το προτεινω ως το καλυτερο την εμπειρια μου λεω. Κ εννοειτε δε το προτεινω για το αποτελεσμα που πηρα το αναφερω κ πιο πανω οτι αυτο ειναι σχετικο δε παιζει ρολο μονο το κεντρο παιζουν πολλα εμεις ημασταν ευκολη περιπτωση γιαυτο δε το προτεινω για το αποτελεσμα. για την αλλη περιπτωση δε ξερω αν ηταν με τα φαρμακα αυτο δε μου το ξεκαθαρησε ουτε το κεντρο ξερω. Σ ευχαριστω πολυ οτι καλυτερο ευχομαι κ σε σενα

Εγω απο την άλλη πλευρά μετα απο 6 αποτυχημένες προσπαθειες μπορώ εύκολα πια να εντοπίσω τα λάθη και τις παραλήψεις. Οσον αφορα την συμπεριφορά που μπορει να έχουν οι γραμματείς και οι μαίες δεν δίνω σημασία  τις παρακάμπω και αναφέρομαι στον γιατρο μου. Οσο μεγαλύτερο ειναι ενα κέντρο τοςο διαφόρων ειδών ανθρώπους θα συναντήσεις κιόλας.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

24 minutes ago, Vasoth. said:

Εμεινα ευχαρηστιμενη ασχετα με το αποτελεσμα κ να μην ειχα επιτυχία παλι εκει θα εκανα προσπάθεια γιατι μου φερθηκαν πολυ ωραια μπορει καποιος αλλος στο ιδιο κεντρο να μην εμεινε ευχαριστημενος δεν ειμαι απολυτη ουτε το προτεινω ως το καλυτερο την εμπειρια μου λεω. Κ εννοειτε δε το προτεινω για το αποτελεσμα που πηρα το αναφερω κ πιο πανω οτι αυτο ειναι σχετικο δε παιζει ρολο μονο το κεντρο παιζουν πολλα εμεις ημασταν ευκολη περιπτωση γιαυτο δε το προτεινω για το αποτελεσμα. για την αλλη περιπτωση δε ξερω αν ηταν με τα φαρμακα αυτο δε μου το ξεκαθαρησε ουτε το κεντρο ξερω. Σ ευχαριστω πολυ οτι καλυτερο ευχομαι κ σε σενα

Ευχαριστημένη είσαι όταν νιώθεις πως σε πρόσεξαν αρκετα.....

και φυσικά όλοι έχουν τις επιτυχίες τους. Αν είσαι εύκολη περίπτωση η πολύ τυχερή, συνήθως πιάνεις με την πρωτη, η άντε την δεύτερη. 

 

21 minutes ago, Καντι said:

Εγω απο την άλλη πλευρά μετα απο 6 αποτυχημένες προσπαθειες μπορώ εύκολα πια να εντοπίσω τα λάθη και τις παραλήψεις. Οσον αφορα την συμπεριφορά που μπορει να έχουν οι γραμματείς και οι μαίες δεν δίνω σημασία  τις παρακάμπω και αναφέρομαι στον γιατρο μου. Οσο μεγαλύτερο ειναι ενα κέντρο τοςο διαφόρων ειδών ανθρώπους θα συναντήσεις κιόλας.

Ναι οκ....μετά από τέτοια εμπειρία καταλαβαίνεις. Αλλά και πάλι δεν υπάρχει τρόπος να ξέρεις ότι όλα έγιναν σωστά. Γιαυτο και το πιο σημαντικό είναι να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρο και την ομάδα του. Γιατί είναι ομαδική η προσπάθεια....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Happyoula είπε:

Ευχαριστημένη είσαι όταν νιώθεις πως σε πρόσεξαν αρκετα.....

και φυσικά όλοι έχουν τις επιτυχίες τους. Αν είσαι εύκολη περίπτωση η πολύ τυχερή, συνήθως πιάνεις με την πρωτη, η άντε την δεύτερη. 

 

Εγω ετσι ενιωσα γι αυτο κ το λεω εγω προσωπικα δινω πολυ σημασια κ στο πως θα φερθει ο γιατρος κ ολοι ομως μεσα στο κεντρο τι να το κανω αν ειναι ο καλυτερος γιατρος κ οταν πας  σου φερονται λες κ εισαι αντικειμενο αυτο δε το δεχομαι ειδικα οταν πας πρωτη φορα που δε ξερεις τι σου γινεται προσωπικη μου αποψη! Το αποτελεσμα δε μπορεις να το ξερεις ετσι κ αλλιως ειναι αναλογα την περιπτωση την ψυχολογια πολλα παιζουν ρολο. ουτε σου εγγυαται κανεις οτι θα εχεις θετικο με τη πρωτη

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Συγνώμη που παρεμβαίνω αλλα το 3.500 δεν ειναι προσιτή τιμη. Ειναι η τιμη που ζητάνε όλοι.

καλημερα @Καντι μ....εμενα μ φανηκε καλα το ποσο γιατι εχω ακουσει πολυ παραπανω....ειναι η πρωτη μ εξωσωματικη κ ετσι θεωρησα οτι ειναι καλα....κανενα προβλημα για την παρεμβαση κοπελα μ. νομιζα οτι ειναι κ καλα προσιτη τιμη αυτη..

καλημερα κοριτσια μ....πως εισται σημερα ???? εγω αναμονη για περιοδιο για να ξεκινησω τις ενεσουλες μ....@Vasoth .συμφωνω μαζι σ....ανεξαρτητος αν πιασεις η οχι με την πρωτη ...εμενα αυτο που με ενδιεφερε ηταν να βρω εναν γιατρο εμπιστοσυνης ....το ποσο θα το δωσεις παντου.το θεμα ειναι να αξιζει εκει που θα ρο δωσεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά είναι κατά τη γνώμη μου λάθος να συγκρίνονται τιμές...δεν γνωρίζουμε τι καλύπτουν αυτές οι τιμές πχ. κάποιες μπορεί να εμπεριέχουν και προεμφυτευτικο έλεγχο κτλ. Νομίζω ότι οποία κοπέλα είναι στη διαδικασία αναζήτησης θα πρέπει να κάνει 2-3 ραντεβού με διαφορετικά κέντρα και να αποφασίζει με άξονα κυρίως ποιος γιατρός της ταιριάζει. Για τις τιμές, να ζητάτε να σας εξηγούν αναλυτικά τι περιλαμβάνουν. 

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου 2 γιατροί που κάνουν εξωσωματικες στο Ιασώ μου είχαν πει κόστος 2.000 Η εξωσωματική (μαζί με μικρογονιμοποιηση) + 400 ευρώ κατάψυξη. Στο Ρέα μου είχαν πει 2.200 κ 350 η κατάψυξη. Στο Μιτωσις Πειραιάς 2.500 κ 300 κατάψυξη. Τα γράφω αυτά σαν προσιτές τιμές. Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κ για άλλη κέντρο ας πει.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου ηρθε η ακατανομαστη....επιτελους αυριο ξεκιναω serpafar  1 πρωι 1 βραδυ κ τριτη μερα menopour 300 μοναδες....Ξεκιναω παναγια μ....ευχηθητε μ καλη επυτιχια ....εσεις σε τι σταδιο εισται γλυκουλες μ;;; ξεκινησε καμια???? πως νιωθετε???

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , rafaelatarzan είπε:

κοριτσια μου ηρθε η ακατανομαστη....επιτελους αυριο ξεκιναω serpafar  1 πρωι 1 βραδυ κ τριτη μερα menopour 300 μοναδες....Ξεκιναω παναγια μ....ευχηθητε μ καλη επυτιχια ....εσεις σε τι σταδιο εισται γλυκουλες μ;;; ξεκινησε καμια???? πως νιωθετε???

Καλη επιτυχία μεσα απτην καρδια μου ολα να πανε τέλεια!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλη επιτυχία μεσα απτην καρδια μου ολα να πανε τέλεια!!

σε ευχαριστω κοριτσι μ γλυκο ....εσευ σε τι φαση εισαι ....εισαι καλα ???? @Vasoth.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , rafaelatarzan είπε:

σε ευχαριστω κοριτσι μ γλυκο ....εσευ σε τι φαση εισαι ....εισαι καλα ???? @Vasoth.

Εγω ειμαι απο την 7η εβδομαδα ξαπλα ειχα παθει μεγαλη αποκοληση κ ειχα πολλες αιμοραγιες  τωρα εχουν σταματησει κ σιγα σιγα ελπιζω να αρχισω να σηκωνομαι θα δουμε


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, rafaelatarzan είπε:

κοριτσια μου ηρθε η ακατανομαστη....επιτελους αυριο ξεκιναω serpafar  1 πρωι 1 βραδυ κ τριτη μερα menopour 300 μοναδες....Ξεκιναω παναγια μ....ευχηθητε μ καλη επυτιχια ....εσεις σε τι σταδιο εισται γλυκουλες μ;;; ξεκινησε καμια???? πως νιωθετε???

Καλη αρχή κ καλη επιτυχία!εγω περιμενω την κυρία 20-22/9 για να ξεκινήσω κ εγωεγώ


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Vasoth. είπε:

Εγω ειμαι απο την 7η εβδομαδα ξαπλα ειχα παθει μεγαλη αποκοληση κ ειχα πολλες αιμοραγιες  τωρα εχουν σταματησει κ σιγα σιγα ελπιζω να αρχισω να σηκωνομαι θα δουμε

εκει να μεινεις καλητερα να προσεχεις το μωρακι....τι ωραια νεα ειναι αυτα....συνχαρητηρια κορίτσι μ....να σαι καλα κ να προσέχεις πολύ...κ ολα θα πανε τελεια θα ρο δεις...σε λιγο καιρο θα κρατας αγκαλια το μπιζελακι σ....

πρίν από 2 λεπτά , nadiaki165 είπε:

Καλη αρχή κ καλη επιτυχία!εγω περιμενω την κυρία 20-22/9 για να ξεκινήσω κ εγωεγώ

αντε @nadiaki165 λιγο σ εμεινε κ σενα ....σεχεδον μαζι εμεις ...καλη σ επυτιχια κ σενα γλυκουλα μ...

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , rafaelatarzan είπε:

εκει να μεινεις καλητερα να προσεχεις το μωρακι....τι ωραια νεα ειναι αυτα....συνχαρητηρια κορίτσι μ....να σαι καλα κ να προσέχεις πολύ...κ ολα θα πανε τελεια θα ρο δεις...σε λιγο καιρο θα κρατας αγκαλια το μπιζελακι σ....

αντε @nadiaki165 λιγο σ εμεινε κ σενα ....σεχεδον μαζι εμεις ...καλη σ επυτιχια κ σενα γλυκουλα μ...

Σευχαριστω πολυ δυο ειναι τα μωρακια μου ευχομαι κ σε σενα συντομα θα περιμενω νεα σου καλη επιτυχία κ παλι

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Σευχαριστω πολυ δυο ειναι τα μωρακια μου ευχομαι κ σε σενα συντομα θα περιμενω νεα σου καλη επιτυχία κ παλι

αχου το μωλε να σκασω εγω....τι ωλαια ζουζουνακια που εχεις ...πω πω πω ...μπραβο σ κοπελα μ....ρι χαρα ειναι αυτη...μεσα απο την ψυχη μ να τα κρατησεις συντομα αγκαλια σ....θα σε ενημερωσω ναι ...@Vasoth

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά είναι κατά τη γνώμη μου λάθος να συγκρίνονται τιμές...δεν γνωρίζουμε τι καλύπτουν αυτές οι τιμές πχ. κάποιες μπορεί να εμπεριέχουν και προεμφυτευτικο έλεγχο κτλ. Νομίζω ότι οποία κοπέλα είναι στη διαδικασία αναζήτησης θα πρέπει να κάνει 2-3 ραντεβού με διαφορετικά κέντρα και να αποφασίζει με άξονα κυρίως ποιος γιατρός της ταιριάζει. Για τις τιμές, να ζητάτε να σας εξηγούν αναλυτικά τι περιλαμβάνουν. 

Ο Προεμφυτευτικος δεν νοείται μεσα στο πακέτο της εξωσωματικής. Ειναι ξεκάθαρα έξτρα χρέωση. 

Για τα 2-3 ραντεβού συμφωνω απόλυτα.

4 ώρες πρίν, Dimitroulaa είπε:

Κορίτσια μου 2 γιατροί που κάνουν εξωσωματικες στο Ιασώ μου είχαν πει κόστος 2.000 Η εξωσωματική (μαζί με μικρογονιμοποιηση) + 400 ευρώ κατάψυξη. Στο Ρέα μου είχαν πει 2.200 κ 350 η κατάψυξη. Στο Μιτωσις Πειραιάς 2.500 κ 300 κατάψυξη. Τα γράφω αυτά σαν προσιτές τιμές. Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κ για άλλη κέντρο ας πει.

Εγω είχα δώσει στο embio το 2015 , 2300 ευρώ χωρις κατάψυξη.

Dimitroulaa με που εισαι τωρα , με ποιο γιατρο;

 Αυτές πράγματι ειναι προσιτές τιμές. Αρκεί να υπάρχει θετικο αποτέλεσμα αλλιώς ειναι πεταμενα λεφτά....

4 ώρες πρίν, rafaelatarzan είπε:

κοριτσια μου ηρθε η ακατανομαστη....επιτελους αυριο ξεκιναω serpafar  1 πρωι 1 βραδυ κ τριτη μερα menopour 300 μοναδες....Ξεκιναω παναγια μ....ευχηθητε μ καλη επυτιχια ....εσεις σε τι σταδιο εισται γλυκουλες μ;;; ξεκινησε καμια???? πως νιωθετε???

Με το καλο κορίτσι μου!!! Σου ευχομαι ολα να πάνε τελεια!!!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...