Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Αγωνία Πριν την εξωσωματική.


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ο Προεμφυτευτικος δεν νοείται μεσα στο πακέτο της εξωσωματικής. Ειναι ξεκάθαρα έξτρα χρέωση. 

Για τα 2-3 ραντεβού συμφωνω απόλυτα.

Εγω είχα δώσει στο embio το 2015 , 2300 ευρώ χωρις κατάψυξη.

Dimitroulaa με που εισαι τωρα , με ποιο γιατρο;

 Αυτές πράγματι ειναι προσιτές τιμές. Αρκεί να υπάρχει θετικο αποτέλεσμα αλλιώς ειναι πεταμενα λεφτά....

Με το καλο κορίτσι μου!!! Σου ευχομαι ολα να πάνε τελεια!!!

Πολλες φορές ανάλογα με την περίπτωση  πχ σε περιπτώσεις αποβολής λόγω γενετικής ανωμαλίας θεωρείται «υποχρεωτικός» και κάποια κέντρα δίνουν συνολική τιμή μαζί με τέτοιου είδους εξετάσεις ή και τα φάρμακα. Γι αυτό λέω ότι στο κόστος θα πρέπει αναλυτικά να εξηγούν τι περιέχεται. Το 5000 μου φάνηκε υπερβολικό όταν ο μέσος όρος για κλασική εξωσωματικη είναι 2500...


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ο Προεμφυτευτικος δεν νοείται μεσα στο πακέτο της εξωσωματικής. Ειναι ξεκάθαρα έξτρα χρέωση. 

Για τα 2-3 ραντεβού συμφωνω απόλυτα.

Εγω είχα δώσει στο embio το 2015 , 2300 ευρώ χωρις κατάψυξη.

Dimitroulaa με που εισαι τωρα , με ποιο γιατρο;

 Αυτές πράγματι ειναι προσιτές τιμές. Αρκεί να υπάρχει θετικο αποτέλεσμα αλλιώς ειναι πεταμενα λεφτά....

Με το καλο κορίτσι μου!!! Σου ευχομαι ολα να πάνε τελεια!!!

Στον Αρκουλη στον Πειραιά ειμαι @Καντι μου, εκεί θα κάνω κ την 5η μου προσπάθεια μετά τα Χριστούγεννα φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια μ...Πως εισται σημερα???εγω τα καταπια τα πρωτα τα φαρμακα...αιντε σε καλη μ μερια ....χαχααχχαχα....λιγο χιουμορ να μας φυγει το ανχος κανει καλο....φιλάκια σε ολες σας....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , rafaelatarzan είπε:

καλημερα κορίτσια μ...Πως εισται σημερα???εγω τα καταπια τα πρωτα τα φαρμακα...αιντε σε καλη μ μερια ....χαχααχχαχα....λιγο χιουμορ να μας φυγει το ανχος κανει καλο....φιλάκια σε ολες σας....

Καλή αρχή! Και τυχερή! Μη τα φοβάσαι τα φάρμακα και τις ενέσεις. Λίγες μέρες είναι, και ειναι πιο εύκολο από ότι φαντάζεται κανείς (τουλάχιστον εμένα έτσι μου φάνηκε.). Μιλάω βέβαια καθαρά για το πρακτικό κομμάτι. Όχι το ψυχολογικό. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , alina80 είπε:

Καλή αρχή! Και τυχερή! Μη τα φοβάσαι τα φάρμακα και τις ενέσεις. Λίγες μέρες είναι, και ειναι πιο εύκολο από ότι φαντάζεται κανείς (τουλάχιστον εμένα έτσι μου φάνηκε.). Μιλάω βέβαια καθαρά για το πρακτικό κομμάτι. Όχι το ψυχολογικό. 

 

καλημερα @alina80.μπα δεν φοβαμαι απο τετοια ...εγω θα φαω λαχανο ολα τα χαπια του κοσμου...σιγα τι μπορουν να μας κανουν????εσυ πως εισαι ???? σε φαση εισαι ???? αν θες μ λες ....σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου...κ για ολα τα κοριτσια ευχαριστω που ενδιαφερθηκατε για μενα ...ειμαι καινουργια εδω κ μ αρεσει η Αλληλεγγύη που υπαρχει...Εισται καταπληκτικες ΟΛΕΣ σας...ματσα _ μουτσα γλυκουλες μ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , rafaelatarzan είπε:

καλημερα @alina80.μπα δεν φοβαμαι απο τετοια ...εγω θα φαω λαχανο ολα τα χαπια του κοσμου...σιγα τι μπορουν να μας κανουν????εσυ πως εισαι ???? σε φαση εισαι ???? αν θες μ λες ....σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου...κ για ολα τα κοριτσια ευχαριστω που ενδιαφερθηκατε για μενα ...ειμαι καινουργια εδω κ μ αρεσει η Αλληλεγγύη που υπαρχει...Εισται καταπληκτικες ΟΛΕΣ σας...ματσα _ μουτσα γλυκουλες μ.

Μπράβο κορίτσι. Το λέω γιατί εγώ είχα την εντύπωση πριν το δοκιμάσω ότι είναι κάτι φοβερό. Και αγχώνομουν. Και μετά λέω αυτό ήταν; Βέβαια μέχρι ωοληψια έφτασα, το παρακάτω δεν το ξέρω. Δεν ανταποκρίθηκα στα φάρμακα -εκανα ένα ωοθυλάκιο σε καλό μέγεθος και ένα μικρότερο αλλά και τα δύο ήταν κυστικά. Αυτά τον Ιούλιο. 

Τώρα προσπαθούμε να αποδεχτούμε το γεγονός και να δούμε τι θα κάνουμε. 

Εδώ μέσα είναι από τη μια φοβερή πηγή ενημέρωσης και από την άλλη ψυχοθεραπεία! Και όλα αυτά ανιδιοτελώς! 

Και πάλι καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , alina80 είπε:

Μπράβο κορίτσι. Το λέω γιατί εγώ είχα την εντύπωση πριν το δοκιμάσω ότι είναι κάτι φοβερό. Και αγχώνομουν. Και μετά λέω αυτό ήταν; Βέβαια μέχρι ωοληψια έφτασα, το παρακάτω δεν το ξέρω. Δεν ανταποκρίθηκα στα φάρμακα -εκανα ένα ωοθυλάκιο σε καλό μέγεθος και ένα μικρότερο αλλά και τα δύο ήταν κυστικά. Αυτά τον Ιούλιο. 

Τώρα προσπαθούμε να αποδεχτούμε το γεγονός και να δούμε τι θα κάνουμε. 

Εδώ μέσα είναι από τη μια φοβερή πηγή ενημέρωσης και από την άλλη ψυχοθεραπεία! Και όλα αυτά ανιδιοτελώς! 

Και πάλι καλή επιτυχία!

Γενικα δεν ειναι τιποτα η ολα διαδικασια ειδικα μετα την ωοληψια η εμβρυομεταφορα εμενα μου φανηκε σαν να εκανα τεστ παπ μια που με ετοιμασαν κ μια που μου λεει τελειωσαμε το δυσκολο κομματι ειναι μετα η αναμονη.καλη επιτυχια σε ολες σας!!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , alina80 είπε:

Μπράβο κορίτσι. Το λέω γιατί εγώ είχα την εντύπωση πριν το δοκιμάσω ότι είναι κάτι φοβερό. Και αγχώνομουν. Και μετά λέω αυτό ήταν; Βέβαια μέχρι ωοληψια έφτασα, το παρακάτω δεν το ξέρω. Δεν ανταποκρίθηκα στα φάρμακα -εκανα ένα ωοθυλάκιο σε καλό μέγεθος και ένα μικρότερο αλλά και τα δύο ήταν κυστικά. Αυτά τον Ιούλιο. 

Τώρα προσπαθούμε να αποδεχτούμε το γεγονός και να δούμε τι θα κάνουμε. 

Εδώ μέσα είναι από τη μια φοβερή πηγή ενημέρωσης και από την άλλη ψυχοθεραπεία! Και όλα αυτά ανιδιοτελώς! 

Και πάλι καλή επιτυχία!

μην μασας κουκλαρα μ....θα ερθει η ωρα σ κ σενα ...τι γεγονος να αποδεκτεις??? εσυ υα βγεις νικητρια κ οχι τα αυγα μας...Εσυ καθοριζεις την ζωη σ κ οχι τα αλλα...ο θεος εχει για ολες μας...εισια δυνατη κοπελα εσυ ..αλλα κ ολες μας...θα δεις θα βγεις νικιτρια ...στο λεω εγω που περασα καταθληψη βαρια μορφης ...8 ολοκληρα χρονια προσπαθω..όπως ειπα δεν θα με βαλει κάτω η κατάθλιψη ετσι λεω κ για τα αυγα μ...

πρίν από 2 λεπτά , Vasoth. είπε:

Γενικα δεν ειναι τιποτα η ολα διαδικασια ειδικα μετα την ωοληψια η εμβρυομεταφορα εμενα μου φανηκε σαν να εκανα τεστ παπ μια που με ετοιμασαν κ μια που μου λεει τελειωσαμε το δυσκολο κομματι ειναι μετα η αναμονη.καλη επιτυχια σε ολες σας!!

καλημερα Αγάπη...πωε ειναι τα ζουζούνια σ σημερα????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , rafaelatarzan είπε:

μην μασας κουκλαρα μ....θα ερθει η ωρα σ κ σενα ...τι γεγονος να αποδεκτεις??? εσυ υα βγεις νικητρια κ οχι τα αυγα μας...Εσυ καθοριζεις την ζωη σ κ οχι τα αλλα...ο θεος εχει για ολες μας...εισια δυνατη κοπελα εσυ ..αλλα κ ολες μας...θα δεις θα βγεις νικιτρια ...στο λεω εγω που περασα καταθληψη βαρια μορφης ...8 ολοκληρα χρονια προσπαθω..όπως ειπα δεν θα με βαλει κάτω η κατάθλιψη ετσι λεω κ για τα αυγα μ...

καλημερα Αγάπη...πωε ειναι τα ζουζούνια σ σημερα????

Καλημέρα θα παμε το απογευμα να τα δουμε!!ανυπομωνω χαχα!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημέρα θα παμε το απογευμα να τα δουμε!!ανυπομωνω χαχα!

αχ τι ωλαια...δωστους Φιλάκια απο μενα ...

 @Ιωάννα Παπαϊωάννου.καλημερα .καλημερα κοριτσι μ...πως εισαι σημερα???? εψαξες κατι αλλο??? σε τι φαση εισαι???? Μην ανχωνεσαι αγαπη μ ...θα πιασεις πολυ συντομα μωρακι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , eleni17 είπε:

Κοριτσια το εμβρυολογικο του Ιασω ειναι καλο?? Εχετε εμπειρια?

Είναι καταπληκτικό! Εγώ έκανα εκεί και είμαι πολύ ευχαριστημενη. Ότι θες ρώτα να σού πω. 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , BettySt είπε:

Είναι καταπληκτικό! Εγώ έκανα εκεί και είμαι πολύ ευχαριστημενη. Ότι θες ρώτα να σού πω. 

Κ εγώ εκεί ειμαι.Με ποιον γιατρό είσαι;


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...